Rumalad küsimused

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


ruubiq
Postitusi: 92
Liitunud: 02 Nov 2010, 21:07

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas ruubiq »

Hei! Mure sellega et ei saa kuidagi Vistale Service Pack 1-te peale. Ei ole ise hull arvutikuru ja ootaks veidi abi. Kui keegi on valmis mind Skype teel juhendama, oleksin väga tänuväärt. Võib skype kasutaja mulle postkasti saata, võtan ühendust.
Ette tänades.

Kui sul mitteametlik Vista peal siis nii lihtsalt ei saagi.. Ametlikuga on mul sama mure kunagi olnud aga see oli nii ammu et ei mäletagi põhjust, vist miski update või programm segas installimist.. kas ta miski errori kah viskab ette?
Üldiselt hästi ära seadistatud Vista on ok, aga tegelt paras psk ja soovitaks võimalusel millegi muule üle minna :bsmile:

Avastasin alles nüüd arvutist, et kunagi oli see uuendus nurjunud. Siiamaani ei taksistanud midagi, aga nüüd ei saand enam wifiga ühineda. Peal pikka jamamist ja netis tuhlamist sain hakkama, SP2 nüüd peal. Tegu oli õnneks ikka orginaal win-ga.



Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kri§to kirjutas:

Elan sama ühenduse otsas. Mõned tähelepanekud
1) Kiirus läheb paremaks kui pulga läbi akna välja viid- Ise ostsin endale 5m võimendiga usb pikenduse (http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=CABLE-147HS) (Pikas perspektiivis ei tea mis juhtuda võib, kui pulk välisõhus niiskuse käes on, endal samas juba kuid ripub ta juhtmega aknast väljas kui kasutusel on, paketi vahele panen niimoodi ta et tuulutusava pealt keeran veel akent natuke kinnipoole, siis ei puhu kylm peale)

Kas sellest võimendiga pikendusest on reaalset kasu? Kui palju kiirus kasvas?
Kas mingit fresh-klappi vm ava ei ole välisseinas, kust pulk otsapidi välja pista? Akna vahel väntsutamine lõhub pikapeale juhtme ära.

Kri§to kirjutas:

3) Pulga levi parendamiseks tegin õllepurgist antenni veel juurde (Pilt)

Ma olen näinud pilte analoogsetest antennidest, kus pulk on purgi otsast sisse pistetud ja fikseeritud purgi tsentrisse (otsast vaadates), paralleelselt purgiga. Tundub loogilisem. Proovinud pole, aga plaanin.

Kasutaja avatar

vlgu
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Aug 2007, 08:37
Asukoht: L-Eesti

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas vlgu »

Kas keegi teab, kes on on Saksa kullerfirma iLoxx partner Eestis?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas bitter »

mis koht see oligi, kust sai mugavalt autovaruosapäringuid teha, mitmele müüjale korraga päringu saata?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas yeekim »

bitter kirjutas:

mis koht see oligi, kust sai mugavalt autovaruosapäringuid teha, mitmele müüjale korraga päringu saata?

http://www.varuosakeskus.ee
http://www.auto24.ee/products/spare_parts_query.php?

AGA :!: :!: :!:
Eesti müüja on NIIIII laisk, et ei kipu "tühiasjade" peale vastama, kogu suure hurraa ja muu lubamiste peale eeltoodud saitidel sain 2(kaks :!: ) vastust.
Ja ei olnud auto, mis linnapildis haruldane oleks.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

davidsoniharald kirjutas:

Ma hetkel elan ühe pulgaga interneti otsas. See on aga hirmus hirmus aeglane. Iseenesest näitab ikka enamasti 3G võrgu ühendust. Helistasin ja kurtsin muret klienditeenindusele ja mulle väideti, et mu arvuti on vana ja Firefox võtab palju resurssi ja Microsofti "taustal jooksvad asjad" aeglustavad mu ühendust kõvasti, kuigi reaalselt ei loe ma kuskilt välja, et mingi liiklus oleks. Reaalselt ei pidanudki see liiklusena paistma.

Kas see jutt on tõene või BS?

Olen suht kõgest, mis võiks ennast ise uuendada või kontrollida oma uusi versioone lahti saanud ja suurt muutust ei ole ikka. Varsti saan ehk pulka teises arvutis testida ja öelda, kas siis on sama aeglane. Mingeid soovitusi veel?

Niisiis. Kõige pealt märgin ära, et ma ei resideeru hetkel Eestis vaid UKs ja tiheasustusega alas. Eile tegin pikema õhtu ja mida kaugemale õhtu jõudis, seda kiiremaks nett muutus. Kahe aegas öösi võis vabalt jõutuubi videoid vaadata samas kui õhtul 19.00 ja 21.00 vahel on suht võimatu meilikastigi lahti saada :wack: .

Täna panin arvuti käima lõuna ajal ja kõik toimib päris hästi. Paar tundi hiljem asi enam nii roosiline ei ole, kuid täitsa talutav siiski. Paistab, et siis õhtu on see aeg kus võrk kõige koormatum ja nett kõige aeglasem. Esindus pakub ka "uuemat ja kiiremat" pulka mulle muidugi müüa. Muidu nende soovitud arvuti puhastamine on mu kogu arvuti kiiremaks teinud ja Microsoft Essentialsi nimelist viirusetõrjet ei soovita ma mitte kellelegi. Sööb megalt resurssi mida vanematel arvutitel just jalaga segada ei ole.

Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Väga rumal küsmus, kuid kui politseiametnikud on ebaausad, siis keda saab veel usaldada?

Täna hommikul oli liiklusõnnetus, kus mingi tibin tõmbas üle pideva joone mu tuttavale ette ja jäi foori taga pidama nii, et minu tuttav enam pidama ei saanud.
Alguses tunnistas too tibin, et arvas selle inimese auto kaugemal olema, siis oli aga mingi polt kõrvalistmelt välja roninud ja paukuma hakanud, et kirjutagu mu tuttav kähku alla, et neil olevat kiire mingile koosolekule. Tuli välja, et autos olid mingid politseiametnikud, kes olid omavahel kokku leppinud, et nende auto ei sooritanud mingit manöövrit ja ei põhjustanud õnnetust. Tuttav oli üksi autos ja kohalejõudnud avariibrigaad ütles, et neil ei ole mingit võimalust tuttavat uskuda, kuna too on üksi.
Kuna mul ei ole põhjust oma tuttava aususes kahelda ja loogiline on, et neil tegelastel oli motiiv kokku leppida ja ta süüdi lavastada (rohkem tunnistajaid ei ole), siis on mul tõsiselt kahju tõdeda, et see on suur löök minu usku antud ameti esindjatesse. (crash)

Sui generis

Tuono

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kurb küll aga nii juhtub ainult nendega ,kes tiksuvad foori taha ,mina sõidan hooga foori alla ja pidurdan ,mulle selline tiksumine ei sobi ! Soovitus on järgmine ,et sõitku kiiremini siis ei saa keegi ette/vahele "lennata".

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jannes kirjutas:

..siis on mul tõsiselt kahju tõdeda, et see on suur löök minu usku antud ameti esindjatesse. (crash)

Tere tulemast pärismaailma! (togi)
Olen muide olnud analoogses olukorras, kus sõitsin foori tagant rohelisega teele ja üks rammis "hilise rohelisega" mulle külje pealt sisse.
Kusjuures vend alguses tunnistas, et sõtis punasega ristmikule aga siis mõtles ümber. Minu sõna tema oma vastu.
Vihjeks: alati on võimalik tunnistajaid raadio kaudu otsida ... kunagi ei või teada, kes välja ilmub ja mida ta nägi...
(soovitan sellesse viimasesse lausesse suhtuda loominguliselt ja pisut oma peaga mõelda)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

westel
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2004, 09:49
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas westel »

Tuono kirjutas:

Kurb küll aga nii juhtub ainult nendega ,kes tiksuvad foori taha ,mina sõidan hooga foori alla ja pidurdan ,mulle selline tiksumine ei sobi ! Soovitus on järgmine ,et sõitku kiiremini siis ei saa keegi ette/vahele "lennata".

Ei ei... see foori taha tiksumine on väga normaalne, kui foor veel punane on... kui kohe kohe niikuinii roheliseks läheb, siis saad kohe väikese hooga edasi sõita.
Mõtetu ju hooga foori alla pidurdada ja siis jälle paar sekundi pärast kiirendama hakata. Parem enne juba natuke hoog maha võtta ja sujuvalt liikudes oodata kuni foor roheliseks läheb. Sellega sa hoiad ka liikluse sujuvamana. Need foori alla pidurid tuleb teelt välja nügida :ner:

Muidugi antud juhul see süüdilavastamise asi normaalne küll ei ole.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Jannes kirjutas:

Väga rumal küsmus, kuid kui politseiametnikud on ebaausad, siis keda saab veel usaldada?

Täna hommikul oli liiklusõnnetus, kus mingi tibin tõmbas üle pideva joone mu tuttavale ette ja jäi foori taga pidama nii, et minu tuttav enam pidama ei saanud.
Alguses tunnistas too tibin, et arvas selle inimese auto kaugemal olema, siis oli aga mingi polt kõrvalistmelt välja roninud ja paukuma hakanud, et kirjutagu mu tuttav kähku alla, et neil olevat kiire mingile koosolekule. Tuli välja, et autos olid mingid politseiametnikud, kes olid omavahel kokku leppinud, et nende auto ei sooritanud mingit manöövrit ja ei põhjustanud õnnetust. Tuttav oli üksi autos ja kohalejõudnud avariibrigaad ütles, et neil ei ole mingit võimalust tuttavat uskuda, kuna too on üksi.
Kuna mul ei ole põhjust oma tuttava aususes kahelda ja loogiline on, et neil tegelastel oli motiiv kokku leppida ja ta süüdi lavastada (rohkem tunnistajaid ei ole), siis on mul tõsiselt kahju tõdeda, et see on suur löök minu usku antud ameti esindjatesse. (crash)

Üks põhjus miks venemaal hästi paljud pardakaameraid kasutavad, ka imeodavaid... pärast hea terve seltskond valeütluste eest ntx tingimisi saata


reimps

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas reimps »

Jannes kirjutas:

Kuna mul ei ole põhjust oma tuttava aususes kahelda ja loogiline on, et neil tegelastel oli motiiv kokku leppida ja ta süüdi lavastada (rohkem tunnistajaid ei ole), siis on mul tõsiselt kahju tõdeda, et see on suur löök minu usku antud ameti esindjatesse. (crash)

Noh, minu vankumatu usk õigluse valitsemisse sai ka hiljuti korralikud löögid :P

Aga sellise stsenaariumi puhul on küll mõtet Võsarepoterist tülitada, las teeb südmusest paraja komejandi. Ega muud tulu sest olukorrast lõigata pole niikuinii, mendi sõna vastu üksi ei saa (sõna "ment" lugeda siin halvustavas mõttes, kuigi üldiselt tean ma ka paari-kolme politseinikku).

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Loff »

bitter kirjutas:

mis koht see oligi, kust sai mugavalt autovaruosapäringuid teha, mitmele müüjale korraga päringu saata?

http://www.elv.ee/

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas 426f »

kas paari liitrine peik on mopeed millel bensiini paagiks 2l limonaadi või õlle pudel :wack:

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

vot just see ta on.


GargleBlaster

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas GargleBlaster »

bitter kirjutas:

Kas sellest võimendiga pikendusest on reaalset kasu? Kui palju kiirus kasvas?

FYI, see võimendi on seal ainult selleks, et pikema (alates 5m+) vahemaa tagant see madala 5V pingega signaal seal juhtmes ära ei hajuks. Otseselt ta midagi juurde ei anna, netikiirust ammugi mitte, lihtsalt ei lase voolutugevusel juhtme takistuse tõttu väga madalale laskuda. Sarnased võimendid on eriti vajalikud näiteks alates 5m HDMI kaablite puhul, kus varjestusel on eriti tähtis roll.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Bandit »

westel kirjutas:

Millises asendis on auto kojameeste vedrud suurema pinge all? Kas üles tõstetuna (klaasist eemal) või tavalises asendis(vastu klaasi)

Mina jätan talvel üles asendisse lülitades süüte poole liikumise pealt välja. See tagab selle, et kõik vesi voolab otse nende pealt ära ja enne sõitma minekut võiks korraks klaasi küljest lahti tõmmata, juhul kui on jäätnud. Vedrud on väljavenitatud asendis siis kui nad on üleval.
talvel venitatakse vedrud välja ja siis ei pühi enam üldse klaasi.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

GargleBlaster kirjutas:

FYI, see võimendi on seal ainult selleks, et pikema (alates 5m+) vahemaa tagant see madala 5V pingega signaal seal juhtmes ära ei hajuks. Otseselt ta midagi juurde ei anna, netikiirust ammugi mitte, lihtsalt ei lase voolutugevusel juhtme takistuse tõttu väga madalale laskuda.

TÄPSELT!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Küsimus kepsuvahetajatele: "Kas see on kodustes tingimustes teostatav ja kuidas pärast vänt jälle kokku panna, et ta joonele ja balanssi jääks?" On seal miski nuut, poolkuu, soon....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas:

Küsimus kepsuvahetajatele: "Kas see on kodustes tingimustes teostatav ja kuidas pärast vänt jälle kokku panna, et ta joonele ja balanssi jääks?" On seal miski nuut, poolkuu, soon....

edu

Puhas pressist. Kui ei ole vajalikke riistu ja kogemust, jäta asjatundjatele.


MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

Jep, pole niiväga kallis töö ka, mul tehti 3a tagasi 400 eeguga.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas mella »

On kodustes tingimustes teostatav vastavate tööriistade ja oskuste olemasolul.
Nagu MX77 juba kirjutas - kui ennast kepsutapi tegemises tugevalt ei tunne või õigeid riistu ei oma (hüdropress, mikromeetrid, prismad jne), jäta heaga KOGENUD spetsialisti teha. Mina isegi ei riski seda ette võtta, kuigi kogu muu mootori teen võileiva kõrvale ;)

yeekim kirjutas:

Küsimus kepsuvahetajatele: "Kas see on kodustes tingimustes teostatav ja kuidas pärast vänt jälle kokku panna, et ta joonele ja balanssi jääks?" On seal miski nuut, poolkuu, soon....

edu

Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas müristaja »

Oleks vaja spidomeetri led valgustus ära vahetada, kuid ei mäleta kes ja kus seda tallinnas teeb!?

Drop a gear and disappear...
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

On midagi erilist vaja silmas pidada, kui kavatsen pidurisüsteemi paar kuud õlist tühjana pidada enne, kui uuesti ära täidan?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

mart211

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas mart211 »

macintosh kirjutas:

On midagi erilist vaja silmas pidada, kui kavatsen pidurisüsteemi paar kuud õlist tühjana pidada enne, kui uuesti ära täidan?

Miks sa tühjana tahad teda hoida? Hea oleks kui ikka õli sees oleks. Muidu võib tihendeid rikkuda kui ära kuivab.


Mägi
Postitusi: 34
Liitunud: 26 Juun 2010, 23:36
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Mägi »

Kust kohast leida väikesele lapsele helkurvesti nagu osad lasteaiad kasutavad? Prismast ja Rimist igatahes ei leidnud.


Jocko

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Jocko »

Mägi kirjutas:

Kust kohast leida väikesele lapsele helkurvesti nagu osad lasteaiad kasutavad? Prismast ja Rimist igatahes ei leidnud.

Vaata Tamrex'isse, ehk sealt leiab.


Tuono

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Mägi kirjutas:

Kust kohast leida väikesele lapsele helkurvesti nagu osad lasteaiad kasutavad? Prismast ja Rimist igatahes ei leidnud.

Sadama Rimis on olemas aga kas lastele seda ei tea kuna pole huvi tundnud!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mart211 kirjutas:
macintosh kirjutas:

On midagi erilist vaja silmas pidada, kui kavatsen pidurisüsteemi paar kuud õlist tühjana pidada enne, kui uuesti ära täidan?

Miks sa tühjana tahad teda hoida? Hea oleks kui ikka õli sees oleks. Muidu võib tihendeid rikkuda kui ära kuivab.

Kuna uued pidurivoolikud veel kohal pole, siis mõtlesin, et lasen õli välja ja puhastan vahepeal pidurisadulad korrlikult ära niikaua kui voolikuid ootan.
Seega pole hea mõte pikemalt seista lasta ilma õlita?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Rumalad küsimused

Lugemata postitus Postitas Erci »

Ära hoia, pidurivooliku puudmise tõttu ei pea tühjaks laskma, pane pimedad ette ja korras.

___________________________
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”