Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

Tort kirjutas:

Olen märganud, et aegajalt äritsetakse tsikli dokumentidega, enamasti just enduurokate omadega. Hinnad seejuures on enam kui krõbedad. Kes neid ostma peaks? Kas need, kes oma metsapilli arvele tahavad võtta või? Ostavad krossikale dokumendid, löövad numbri raami kuidagimoodi ja topivad tuled külge ja loodavad, et ARK peab ratast enduurokaks? Sellisel juhul tundub kuidagi eriliselt palju viitsimist ja raha nõudev tüütu tegevus, mille kasutegur on enam kui küsitav.

Mingi osa endiseid võistluspille(ja muid sarnaseid) tulevad tehasest ilma raaminumbri ja dokumentideta.
Tavaliselt on olemas ka tänavalegaalsed versioonid samadest ratastest ja just nende dokustaate otsitaksegi.
Edit: nagu mx77 allpool kirjeldab siis esialgu on raaminumber siiski olemas :)

Viimati muutis simp, 21 Aug 2014, 14:47, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

simp kirjutas:
Tort kirjutas:

Olen märganud, et aegajalt äritsetakse tsikli dokumentidega, enamasti just enduurokate omadega. Hinnad seejuures on enam kui krõbedad. Kes neid ostma peaks? Kas need, kes oma metsapilli arvele tahavad võtta või? Ostavad krossikale dokumendid, löövad numbri raami kuidagimoodi ja topivad tuled külge ja loodavad, et ARK peab ratast enduurokaks? Sellisel juhul tundub kuidagi eriliselt palju viitsimist ja raha nõudev tüütu tegevus, mille kasutegur on enam kui küsitav.

Mingi osa endiseid võistluspille(ja muid sarnaseid) tulevad tehasest ilma raaminumbri ja dokumentideta.
Tavaliselt on olemas ka tänavalegaalsed versioonid samadest ratastest ja just nende dokustaate otsitaksegi.

Kõigil pillidel on raaminumber.

EDIT: ehk võib-olla MotoGP ratastel pole, aga neid siin eestis keegi vaevalt legaliseerima hakkab :lol:


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Videvikupoe tsiklid vajavad ka sõitmist...

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas villy »

Või kuidas näiteks mõnel turul oleval tänavalegaalsel rattal dokke pole? Varastatud? näide:
http://www.auto24.ee/used/1780973

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

villy kirjutas:

Või kuidas näiteks mõnel turul oleval tänavalegaalsel rattal dokke pole? Varastatud? näide:
http://www.auto24.ee/used/1780973

See on tõesti vähe veider. OK, tsiklimüüja ei pea ratast registrisse võtma, kui ostja seda ei soovi, aga samas peaks ostja igal juhul müüjalt saama sellise portsu dokumente kaasa, et saaks iga kell ise ta arvele võtta.


mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Teised raamid pannakse, samamoodi nagu jalaraudu vahetad.
Näide: Originaalraam, koos vin'i dokumentide ja kõige müüd 1000€ maha. Ebayst või saksast saad 500€'ga endale tutika järelturu raami, mis ilma vin koodita. Järgi jäänud 500€ eest ostad muud nänni.
Aga üldjuhul natuke kahtlane hais käib asjaga kaasas ikka.

Kasutaja avatar

Marx
Postitusi: 82
Liitunud: 05 Apr 2014, 21:05
Tsikkel: Gixxer
Asukoht: Pärnu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Marx »

mart211 kirjutas:

Teised raamid pannakse, samamoodi nagu jalaraudu vahetad.
Näide: Originaalraam, koos vin'i dokumentide ja kõige müüd 1000€ maha. Ebayst või saksast saad 500€'ga endale tutika järelturu raami, mis ilma vin koodita. Järgi jäänud 500€ eest ostad muud nänni.
Aga üldjuhul natuke kahtlane hais käib asjaga kaasas ikka.

Pole siin midagi kahtlast. Kui oled korraliku risu pannud vasta esi otsa siis tead, et raam läheb päris paljudel juhtudel kõveraks. Toru raami (eriti ducati,ktm jpt.) ei suudeta isegi mingite spets pinkidega siin Eestis sirgeks ajada ja kui jääb peale sikutamist ikka sõidukõlbmatuks siis jääb omanikul üle ainult osta uus raam. Lihtsalt raamiga pole midagi teha, vaja läheb ka pabereid. Seepärast müüaksegi raame koos paberitega.


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Täiesti kindlalt olen näinud, et ainult dokumente müüakse ka. Mind paneb lihtsalt imestama, et keegi viitsiks maksta ca 500 euri + regamine, et oma ratas arvele saada, selle asemel et vana maha müüa ja uus osta. Legaalsus pole teema, lihtsalt tegevuse mõttekuses ja hinnas oli küsimus. Ikka osatakse küsida nende paberite eest.

See tundub juba loogilisem, et paned korraliku risu ja raam on hukas ning siis oled sunnitud uue ostma ja ostad koos dokkidega.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas puna »

mx77 kirjutas:

Kõigil pillidel on raaminumber.

Ei olekõigil ikka nr
võimalik on soetada ka tehase 0 raame ja siis risu panud vana raami nr sinna üle kanda.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Loff »

See üle kandmine tähendab siis seda, et tehases lüüakse õige VIN peale või toksid kodus põlve otsas numbri peale?
Vaadates seda, millise tehnoloogiaga on tänapäeval roolikannule/raamile number peale "prinditud" siis kui ma oleksin Maanteeameti ametnik, ma suhtuksin kodus numbriraudadega huipaimjoss peale löödud numbrisse ikka vägagi skeptiliselt.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas joel »

Uue kerenumbri võib peale lüüa ainult margiesindus. Seejärel saad nende poolt väljastatud tõendiga registrisse minna.

Joel
Kasutaja avatar

Marx
Postitusi: 82
Liitunud: 05 Apr 2014, 21:05
Tsikkel: Gixxer
Asukoht: Pärnu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Marx »

Loff

Sel juhul vaata HD vin koode :idea:

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Paberitega raam ostetakse siis kui saad lammarist korras ratta, aga kindlustus on selle maha kandnud. Mul endal hetkel käsil üks diil, blackbird varastati kunagi kelleltki, politsei leidis aastaid hiljem üles, kindlustus oli ammu maha kandnud ja ratta läbisõit on 2600km, kõik on uus aga raami kasutada enam ei saa.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Selle ratta maksis ka kindlustus välja, kas sellel ka siis uued dokid ja raam?
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1788261


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Huvitav miks Eestis saab õlut osta alates kella 10.00 hommikul,aga juua võib igal pool :bsmile: Mulle nagu korralikule õllesõbrale täna kell 9 hommikul ei müüdudki märjukest,krt pidin teiste alkassidega poe taga ootama lausa tund aega :D


Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

ssxs kirjutas:

Huvitav miks Eestis saab õlut osta alates kella 10.00 hommikul,aga juua võib igal pool :bsmile: Mulle nagu korralikule õllesõbrale täna kell 9 hommikul ei müüdudki märjukest,krt pidin teiste alkassidega poe taga ootama lausa tund aega :D

Ostnud siis õhtul 2 õlli, oleks teine hommikuks jäänud (lol)


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Tuono kirjutas:
ssxs kirjutas:

Huvitav miks Eestis saab õlut osta alates kella 10.00 hommikul,aga juua võib igal pool :bsmile: Mulle nagu korralikule õllesõbrale täna kell 9 hommikul ei müüdudki märjukest,krt pidin teiste alkassidega poe taga ootama lausa tund aega :D

Ostnud siis õhtul 2 õlli, oleks teine hommikuks jäänud (lol)

Ega mul polnudki mingit häda,vaid kuna sattusin poodi hommikul, siis oli mugav õhtused sauna õlled kohe kaasa haarata :wack:
Ah mida sina tead Tuono eesti raskest elust :mrgreen:

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ära aja segamini kahte erinevat asja. EU siselt nagu kirjeldad lisatakse arvele 0% käibemaks. Ja see ei ole sama, mis ilma käibamaksuta arve.

VahurLE kirjutas:
Tom. kirjutas:
villy kirjutas:

Kas Amazon.de -st saab käibemaksuga asju osta omale firmasse?

Miks ei peaks saama? Ebayst saab. Kui arve on olemas, siis on jokk ju. Käibemaksu maksad niikuinii ära ja olenevalt kas oled KM kohuslane, jääb see kas riigile või makstakse sulle see tagasi.

EU sisese impordi puhul käibemaksukohuslaselt käibemaksukohuslasele ei lisata käibemaksu arvele. Kui see juba lisatud on, siis seda tagasi küsida ei saa. Amazon küsib sult käibemaksukohuslase numbrit ja saad arve ilma käibemaksuta. Ära ainult unusta seda siis ka järgmisel käibedeklaril kajastada, muidu tulevad MTA inimesed ja koputavad sulle varsti uksele.

Vahur

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stev666 »

soovitage (kes asjaga kursis) vinüülplaadi mängijat. Hinnaga max200eur

dr800 2x

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mille jaoks? Kui HiFi, siis ma soovitaks uut Pro-Ject'it, mille saab siit: http://www.audiopood.ee/tooted/vinyylplaadimangijad/ Omal mul on ka üks nendest.

EDIT: Minul oli sõelal ka Rega tookord. Need on tavalisele audiofiilile sama head. Paraku kohapeal minu soovitud mudelit tookord polnud ja see tegi ka valiku. Rega asju saab siit: http://www.valiheli.ee/index.php/hinnad ... akiri.html Küll aga on nad üle 200 euri, praegu vaatan. Nii et Pro-Ject Elemental, kui hinnapiir jäik on. Näeb äge välja ka.

Kasutatud nodi leiad siit: http://www.hificlassic.ee/index.php?group_id=20&page=91

Reviewsid leiad netist.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Tort kirjutas:

Mille jaoks? Kui HiFi, siis ma soovitaks uut Pro-Ject'it, mille saab siit: http://www.audiopood.ee/tooted/vinyylplaadimangijad/ Omal mul on ka üks nendest.

EDIT: Minul oli sõelal ka Rega tookord. Need on tavalisele audiofiilile sama head. Paraku kohapeal minu soovitud mudelit tookord polnud ja see tegi ka valiku. Rega asju saab siit: http://www.valiheli.ee/index.php/hinnad ... akiri.html Küll aga on nad üle 200 euri, praegu vaatan. Nii et Pro-Ject Elemental, kui hinnapiir jäik on. Näeb äge välja ka.

Kasutatud nodi leiad siit: http://www.hificlassic.ee/index.php?group_id=20&page=91

Reviewsid leiad netist.

vaja oleks teda jah lihtsalt kodus plaatide kuulamiseks. Hetke üks vana philips, kuid seda ei saa resiiveri taha ühendada. Mida peaks veel jälgima- kaal, nõel jne.

dr800 2x

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Nõel on tõepoolest oluline, aga Pro-Ject Elementalil on see korralik ja lisaks on need ka vahetatavad ja ka upgradetavad. Nõel on eeltasakaalustatud aga Liipri tänaval poes saab selle ka üle vaadata kui vaja. Review leiad siit: http://www.whathifi.com/pro-ject/elemental/review

Mida peaksid teadma kindlasti on see, et minuteada ei ole nendel pillidel võimendust, seega peab su võimendil või ressiiveril olema võimendusega vinüüli sisend (Phono), mis on küll tänapäeval tavaline, aga mainib märkimist.

Muidugi kui sa eriline audiofiil ei ole ja kuulad niisama Apelsini vahepeal läbi S-90 kõllide, siis müüakse tavalisi lääne vinüülikaid näiteks Euronicsis jne. Aga miks seda Philipsit ei saa ressiiveri taha ühendada?

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Tal on ainult kõlari väljund ja siis see ümmargune viie piniga pesa. Proovisin seda sealtkaudu ühendada resiiverisse aga ei saanud sealt heli.

dr800 2x

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

5 pin -> RCA üleminekuid on müügil küll. Sellega proovisidki? Phono auku tuleks pista ja heli maha keerata enne käivitamist.

Muidugi on võimalus, et ta on sul eraldiseisev unit ja kõlarid lähevad kõlari väljundi taha ja see 5-pin on üldse sisend. Siis peaks olema mängijal rohkem nuppe, nagu helivaljus ja nn. source jne. Igal juhul on see kindlasti teostatav. Selle pärast uut masinat ostma pole vaja hakata, kui muidu temaga rahul oled.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stev666 »

mängijal on veel raadio ja kassett ka. juhe oligi selline 5pini ja rca teises otsas. Mängial on oma võimendi sees. Panin rca´d resiiveri cd audio sisendisse ja ei midagi, seega see võib sisend olla küll. ei teagi kas resiiveril selline phono on. Resiiver on pioneer vsx-422. Philipsiga olen muidu rahul, aga volume nupp krabiseb ja kõlareid ei viitsi resiiveri tagant ümber visata kogu aeg.

dr800 2x

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Votvot. Siis ta võib sisend olla, seda enam, kui kuskilt seda valida ka saab mingi nupuga. Pioneeri kohta ma jään vastuse võlgu. Tal on analoog sisend küll (assignable), aga ma ei tea, mida see tähendab. Kas ta saab äkki ise aru, kui vinüülimängija on taga ja reguleerib ise heli? Ei oska öelda. Seda peaksid uurima manualist või küsima mõnelt selle toote müüjalt, et kas sinna taha saab võimendita LP mängijat panna. Kui ei saa ja sinu praeguse LP mängija 5-pin auk osutub sisendiks, mitte väljundiks, siis on sul võimalus osta võimenduseta LP mängija + väike LP mängija võimendi või lihtsam variant, osta võimendatud LP mängija.

Samas see on suht hi-tech ressiiver, äkki tal on ka USB sisend? USB väljunditega vinüülimängijad on ka levinud tänapäeval. Ma ise kahjuks väga hästi ei jaga seda USB-i ja digisisenditega võimendite teemat aga võid poest uurida.

Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stretch »

Tere! Mis selle olemasoleva Philipsi vinüülimängija täpsem mark võiks olla?


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaiman »

[quote

vaja oleks teda jah lihtsalt kodus plaatide kuulamiseks. Hetke üks vana philips, kuid seda ei saa resiiveri taha ühendada. Mida peaks veel jälgima- kaal, nõel jne.[/quote]

Mul on selline komplekt olemas,kus on sd/plaat/raadio/mingid mälukaardi augud on kh,kõlarid käivad küljest ära,mängia on iseenesest suht uus,paar korda ülemus keerutas sellega Elvise plaati :D (kahjuks pole mölamaid enam elavate kirjas)
õhtul vaatan kus ta mul on,teen pilti ja kui oskan viitsin panen siia ülesse,toode asub muidu soomes,ja hind oleks 50.-


laks
Postitusi: 12
Liitunud: 13 Aug 2014, 18:49

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas laks »

Selline tobe juhus, et kiivri küljest eemaldatava voodri 3 kinnitust katki läinud. Kas neid millegiga tagasi kannataks liimida? või on neid kinnitusi eraldi saada. kiivriks scorpion exo 1000. Ise mõtlesin, et kuumaliimi püstol peaks sobima aga äkki reageerib sisemise vahuga?


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaiman »

laks kirjutas:

Selline tobe juhus, et kiivri küljest eemaldatava voodri 3 kinnitust katki läinud. Kas neid millegiga tagasi kannataks liimida? või on neid kinnitusi eraldi saada. kiivriks scorpion exo 1000. Ise mõtlesin, et kuumaliimi püstol peaks sobima aga äkki reageerib sisemise vahuga?

mul on sama kiiver,vaevalt et seal saab midagi liimida,pole lihtsalt mõtet ennast petta :D kui peast tuleb ilusti ära, siis pole vaja muretseda,ma mõtlen et tuleb koos voodriga ära proovi akatakiga

Suletud

Mine “Ajaviiteks...”