Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

sinilind123 kirjutas:
Piipz kirjutas:

Kanguse saad teada ka http://www.pipar.ee kaudu, on jahvatatud ja kuivatatud, täpselt sama asja.
Tapab keele korraks ära küll, kui pole enne proovinud ja kogusega üle pingutad :P

Tahan ise värsket asja ikka saada. Meeldivad piprad. Kui kaua nad tulevad eestisse sealt umbes?

EDIT: Oled ennem ka tellinud ja kasvatanud? Kui tellida, siis mõtlesin et võtaks mingeid erinevaid asju. Oskad äkki soovitada midagi väga head. Keskmise kangusega (võrreldav jalapenoga), aga muidu midagi erilist maitselt.

Ammune teema, aga esimese habanero vilja sain korjata täna. 6 taime kasvamas, igaühe küljes niimõnigi pipar. Peab tõdema, et kuradi kange on. ÜHE imetillukese seemne sõin, siis oli teravust ca 30min või rohkemgi suus tunda :mrgreen:



Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tito »

holma kirjutas:

Kavial, Balti laager...

Mu imemõõdus laagrid osteldud Kavialist ,tänud info eest :bsmile:

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas argo »

Keegi Liivalaia Swedbanki ees teeääres on rattaga parkinud? Pole kunagi rattaga sellises kohas pidanud parkima, ei viida minema, ei lükata ümber, ega ei tehta muid nätskusi? :D

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

argo kirjutas:

Keegi Liivalaia Swedbanki ees teeääres on rattaga parkinud? Pole kunagi rattaga sellises kohas pidanud parkima, ei viida minema, ei lükata ümber, ega ei tehta muid nätskusi? :D

Miks peaks? Koht nagu iga teinegi Tallinnas. Mina olen parkinud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas argo »

Macintosh kirjutas:
argo kirjutas:

Keegi Liivalaia Swedbanki ees teeääres on rattaga parkinud? Pole kunagi rattaga sellises kohas pidanud parkima, ei viida minema, ei lükata ümber, ega ei tehta muid nätskusi? :D

Miks peaks? Koht nagu iga teinegi Tallinnas. Mina olen parkinud.

Mõtlesin just, et tasuline ala ja ei ole väga kokku puutunud nendega.

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Melx »

http://www.motosp.gr/

On keegi sellisest kohast tellinud või plaanib tellida ?
Hinnad tunduvad täitsa head ja kui postikulu ära jagada - vaat, et odavam kui kohaliku esinduse pakutav.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas cool200 »

on umbes 8)

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Meriväljal elav sugulane sõidab sellisel kellaajal reeglina kanali kaudu. Gonsiori tänavasse pääsu koos tänava endaga läbib ka tipptunnil 10-15 minutiga. Kui näiteks Nõmme poole minna tahab, siis üldse ümberlinnateed mööda.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

janart
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Apr 2013, 20:43

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas janart »

badandevil kirjutas:

Kui umbes on Tallinnas liiklus hommikul kella 8.30 ja 9 vahel suunaga Piritalt kesklinna (umbes kuni Jõe tn/Hobujaama tn)?

badandevil kirjutas:

Mul on vaja minna Ahtri ja Jõe tn nurgale, seega mingeid ringe teha väga ei kannata. Aga eks ma siis püüa kanali kaudu läheneda, tänud :)

Sõidan seda vahet igal hommikul just umbes-täpselt sellel ajal. Maarjamäelt Narva mnt-Pronksi/Jõe ristmikul olen rattaga enamasti 13-14 minutiga, autode vahel lolli panemata sealjuures. Umbes on reeglina Russalka ja Poska tn vaheline jupp ja ridade vahele seal ei mahu, aga sealt tiksutab end ka kõige hullemal juhul 3-4 minutiga läbi.

Ühesõnaga, ära tekita endale kanalis kõõlumisega ülearust stressi, vaid kasuta ära see võimalus hommikust merevaadet nautida :D

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Kus võiks Tartus otsida tubakapoodi(piibud, sigarid, humidorid, lõikurid jne jne.) ? Mäletan, et kunagi oli rüütli uulitsal keldris, siis oli miilitsamaja hoovis aga nüüd?

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Auto gpsil tuli üks äär kinnitusest lahti, võtsin gpsi lahti ja enam kokku ei lähe, sees on nigu mingi padi, mis nii paks et polegi võimalik kokku panna. Mis teha :wack: ?

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Kipsi kirjutas:

Auto gpsil tuli üks äär kinnitusest lahti, võtsin gpsi lahti ja enam kokku ei lähe, sees on nigu mingi padi, mis nii paks et polegi võimalik kokku panna. Mis teha :wack: ?

Pilt

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Üsna rumal küsimus minu poolt. Kas politsei mulle meilile saadaks pilte avariist ja milliseid argumente tuua, et nad nõustuksid seda tegema?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

thunderfrost
Postitusi: 99
Liitunud: 27 Okt 2011, 11:01
Tsikkel: kawa z750, kawa z1000
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas thunderfrost »

ilusasti ära põhjendades peaks saatma küll

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hurt »

sinilind123 kirjutas:

Üsna rumal küsimus minu poolt. Kas politsei mulle meilile saadaks pilte avariist ja milliseid argumente tuua, et nad nõustuksid seda tegema?

Ikka saadab kui sina olid üks osaleja. Tee avaldus ja saada neile. Ma isiklikult ootan juba kolmandat nädalat politsei poolt akti minuga toimunud "õnnetuse" kohta, et saaks vallale kahjunõude esitada. Enne 30 päeva ära loodagi midagi saada. Ametnike värk, neil kontoris 30 lahtrit ja siis liigutavad nõudeid iga päev ning tegelevad vaid 30-nda lahtri nõuetega :D

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

ht99
Postitusi: 681
Liitunud: 26 Apr 2007, 10:51
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Kuskohast tsiklile kiiresti universaalne suunatule relee leiab?
Tallinnas.
Originaali hinnaga ei näe mõtet osta.

Kasutaja avatar

mrx
Postitusi: 32
Liitunud: 28 Juul 2014, 14:00
Tsikkel: Forty-Eight
Asukoht: tln
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mrx »

Rumal küsimus, millele ma pärast kõiki akuteemasid ikka nagu vastust pole saanud: Kas 6 AMP 12V laadija väikese 12V motoaku külge panna on väga halb mõte? Kui ei, siis kui kauaks?

Pilt

Kasutaja avatar

VahurLE
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Juul 2010, 23:40
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Asukoht: Kadrina

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas VahurLE »

mrx kirjutas:

Rumal küsimus, millele ma pärast kõiki akuteemasid ikka nagu vastust pole saanud: Kas 6 AMP 12V laadija väikese 12V motoaku külge panna on väga halb mõte? Kui ei, siis kui kauaks?

Pilt

Pane julgelt, ei ole halb mõte. 6AMP akulaadija on väike akulaadija.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Oman ja kasutan ise sellist laadijat.
Kasuta julgelt, see laadija ei ole just "nutikas" aga niipalju matsu ta jagab, et pisikesi akusid üle ei küpseta.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

renXx
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:57
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV 1000r
Asukoht: Karjamaa

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas renXx »

Kuidas lindudega võidelda kortermajas?
Vastik naabrimutt toidab varblaseid, aga need linnud roojavad ka minu aknalauale ja peaaegu tungivad isegi tuppa.
Nagu akna pärani lükkad, on linnud praktiliselt näos kinni. Tegelikultt on olukord suht julm.
Katsetasin paugutajatega, nendega, mis uuest aastast järgi. Töötab küll, aga vähest aega. Lasin raketi ka välja, paar tundi oli lindudest rahu, aga uudishimulikke inimesi hakkas peale teist raketti kogunema...
Mis teha? Kas kuidagi mingit elektrisärtsu või muud sellist on võimalik plekist aknalaua sisse tekitada?
Mingeid tilberdisi, mis tuulega liiguks eriti ei kannata paigaldada.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Nuputa parem kuidas naabrimutist vabaneda

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

renXx kirjutas:

Kuidas lindudega võidelda kortermajas?
Vastik naabrimutt toidab varblaseid, aga need linnud roojavad ka minu aknalauale ja peaaegu tungivad isegi tuppa.
Nagu akna pärani lükkad, on linnud praktiliselt näos kinni. Tegelikultt on olukord suht julm.
Katsetasin paugutajatega, nendega, mis uuest aastast järgi. Töötab küll, aga vähest aega. Lasin raketi ka välja, paar tundi oli lindudest rahu, aga uudishimulikke inimesi hakkas peale teist raketti kogunema...
Mis teha? Kas kuidagi mingit elektrisärtsu või muud sellist on võimalik plekist aknalaua sisse tekitada?
Mingeid tilberdisi, mis tuulega liiguks eriti ei kannata paigaldada.

Ei ole ise just eriline zooloog aga kas mõne ägedama pipra puistamine ei võiks aidata? Igasugu neljajalgsete vastu aitab küll, samas neil on parem haistmine ka.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

tõmba kalavõrk oma akna ette,siis saad linnud kätte ja lõika neil tiivad ära.naabri mutile lase karu peal kasutamise pipragaasi

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Mait.V
Postitusi: 552
Liitunud: 30 Dets 2006, 12:56
Tsikkel: KTM 530 EXC-R
Asukoht: Kose
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Mait.V »

renXx kirjutas:

Kuidas lindudega võidelda kortermajas?
Vastik naabrimutt toidab varblaseid, aga need linnud roojavad ka minu aknalauale ja peaaegu tungivad isegi tuppa.
Nagu akna pärani lükkad, on linnud praktiliselt näos kinni. Tegelikultt on olukord suht julm.
Katsetasin paugutajatega, nendega, mis uuest aastast järgi. Töötab küll, aga vähest aega. Lasin raketi ka välja, paar tundi oli lindudest rahu, aga uudishimulikke inimesi hakkas peale teist raketti kogunema...
Mis teha? Kas kuidagi mingit elektrisärtsu või muud sellist on võimalik plekist aknalaua sisse tekitada?
Mingeid tilberdisi, mis tuulega liiguks eriti ei kannata paigaldada.

Kõige kindlam viis on õhupüssiga järjest maha võtta. Iseasi kuidas ka see naabritele mõjub :roll: , aga linnud hakkavad aru saama, et sinna akna juurde pole mõtet enam ronida.

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tito »

Mägieestlasena on mul probleem soome keelega ja guugel arusaadavaks ei tõlgi. Kes soostub aitama ps. ,aitäh :bsmile:


jopakoll
Postitusi: 233
Liitunud: 17 Aug 2013, 00:36
Tsikkel: aabits

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas jopakoll »

guugel pidavat tõlkima eestikeelt läbi soome keele :bsmile:

tito kirjutas:

Mägieestlasena on mul probleem soome keelega ja guugel arusaadavaks ei tõlgi...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Oled sa proovinud naabrimutiga rääkida?

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

renXx kirjutas:

Kuidas lindudega võidelda kortermajas?
Vastik naabrimutt toidab varblaseid, aga need linnud roojavad ka minu aknalauale ja peaaegu tungivad isegi tuppa.
Nagu akna pärani lükkad, on linnud praktiliselt näos kinni. Tegelikultt on olukord suht julm.
Katsetasin paugutajatega, nendega, mis uuest aastast järgi. Töötab küll, aga vähest aega. Lasin raketi ka välja, paar tundi oli lindudest rahu, aga uudishimulikke inimesi hakkas peale teist raketti kogunema...
Mis teha? Kas kuidagi mingit elektrisärtsu või muud sellist on võimalik plekist aknalaua sisse tekitada?
Mingeid tilberdisi, mis tuulega liiguks eriti ei kannata paigaldada.

Guugelda bird spikes ja saad kõik vastused. Terve UK on neid täis ja mingit tuviprobleemi ei ole.

Edit: Vii naabrimutile punaseid kaerahelbeid lindude jaoks. Kingiks peatsete jõulude puhul või nii :D

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Loff »

Ühel naabrimehel tahtsid suve hakul pääsukesed tuulekoja katuse alla pesa teha. Pani lastelt ühe päris kassi sarnase mängukassi penni peale istuma, peale seda tegid pääsukesed veel paar lennukatset. Märgates kassi, keerati ots ringi ja lennati minema.
Ühesõnaga otsi kassi topis ja pane aknale istuma või aknalauale. Võibolla varblased ka kardavad.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Maaks »

renXx kirjutas:

Kuidas lindudega võidelda kortermajas? ...

Paigalda rõdu servale öökulli või kanakulli või mõne muu lihasööja mulaaž. Peab enam-vähem tõetruu välja nägema ja aeg ajalt tuleks ümber paigutada.
Võrk vast kah töötab, aga minu ilumeel seda välja ei kannataks :-) Enda korterile panime rõdule raamideta klaasid ette - visuaalselt ilus vaadata ja 100% töötav lahendus, aga kahjuks kõige kallim lahendus :(

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”