Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

426f kirjutas:

kas elektrikud tööd ka teevad oma jubinatele nimede panemise kõrvalt

Eesti keeles, sõnade järjekord, lauses, tähtis on.

Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Pontus kirjutas:
Piipz kirjutas:

Üks mu tuttav elektrik kutsus klemmliistu "suhkrutükiks".
Kas see on mingi üldine termin või ainult tema oma :)

Suhkrutükk, nippar, neeger, juudipoiss- need on igapäevased sõnad elektriku sõnavaras. Tavainimesel nac võõrad võib-olla.

Juudipoiss ei ole kohe kindlasti elektrikute sõnavarast, vaid vana-vana rannarahva termin köiele või nöörile lengi(aasa) sissetuleku tähistamiseks. :bsmile:

Pilt
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stev666 »

rannamees kirjutas:
Pontus kirjutas:
Piipz kirjutas:

Üks mu tuttav elektrik kutsus klemmliistu "suhkrutükiks".
Kas see on mingi üldine termin või ainult tema oma :)

Suhkrutükk, nippar, neeger, juudipoiss- need on igapäevased sõnad elektriku sõnavaras. Tavainimesel nac võõrad võib-olla.

Juudipoiss ei ole kohe kindlasti elektrikute sõnavarast, vaid vana-vana rannarahva termin köiele või nöörile lengi(aasa) sissetuleku tähistamiseks. :bsmile:

samas ka siis kui selline aas tuleb sisse kaablile

dr800 2x
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pontus »

rannamees kirjutas:

Juudipoiss ei ole kohe kindlasti elektrikute sõnavarast, vaid vana-vana rannarahva termin köiele või nöörile lengi(aasa) sissetuleku tähistamiseks. :bsmile:

Mida teab kalamees elektritööst... Eks ikka sama palju nagu lits hoolib oma p**s* aga vaidlema on mõlemad kõvad :mrgreen:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ühele hüüdnimele võib olla sünonüüme mitmeid. Näiteks mõttevahetuse "avanud" suhkrutüki vasteid tean peale elektriku versiooni veel ka mõnelt teiselt tööalalt ja tähendab see siis juba hoopis midagi muud.

Mõni "kalamees" teab elektritööst küll ja "elektrik" kalapüügist kah. Kunagi tatikana nägin, kui need niinimetatud elektrikud ja kalamehed "seljad kokku panid," juhtmed vette torkasid ja muudkui aga forelle korjasid. Enam sealkandis forelle pole...

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Kas see mees piltidelt on mede planeedilt pärit ja mis ta nimi võiks olla? On teine ca 5cm või rohkem pikk.

http://www.upload.ee/image/4761105/WP_2 ... Pro_1_.jpg
Pilt
http://www.upload.ee/image/4761106/WP_2 ... Pro_1_.jpg
Pilt

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas margus014 »

mingi surulane, aga mis täpsemalt- ei tea

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Black »

allar146 kirjutas:
Black kirjutas:

Teab keegi Männiku romula toimivuse kohta midagi? Või on kontaktid muutunud ja veebis vanad andmed?

http://www.manniku.ee/et/kontakt

Lauakas jääbki kutsuma ja mobla on välja lülitatud. Juba mõnda aega pole õnnestunud ühendust saada.

Sama mure oli endalgi kui proovisin helistada mõni nädal tagasi. Lihtsam on kohale minna.

Käisin kohal ära. Võtsin laualt visitka ja juhtisin ka tähelepanu sellele, et veebis on hoopis muud numbrid. Öeldi, et ilmselt on seal teeninduse numbrid. Kaardil on numbrid 5161616/6559955. Veebis samas ju mingit teenindus/lammutus jaotust pole. Lihtsalt üldiselt kontaktide all. Loodetavasti saavad nüüd ikka aru, et tänapäeval otsitakse infot internetist ja palju kliente võib kaotsi minna, kui veebiga tegeleda ei viitsita.

Oma jupi sain kätte, nii et koht iseenesest tasemel, nagu ikka. :bsmile:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

DeWalt'i akuka naelapüstolil vilgub märgutuli- seade üle kuumenenud/aku kuum.
Mõlemad aga täiesti keldrijahedad aga aparaat tööle ei lähe :evil:
Kas saab kuidagi ise resettida või ainult volitatud hooldaja?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Tôenäoliselt on aku otsa saanud, vôi siis paneb mingi ühendus näkku. Ma ei tea küll, et seal midagi nö "nullida" saaks.

Kasutaja avatar

Torch
Postitusi: 187
Liitunud: 02 Okt 2006, 20:51
Asukoht: Vil / Tln
Tänanud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Torch »

Kas praegu kehtiv seadusandlus lubab eramaal vastava kategooria juhilubade puudumisel mootorsõidukiga sõita ?

RIDE BREAK FIX REPEAT

Piaggio Sfera 125 -> Kawasaki Z750 -> KTM SuperDuke 990 -> Aprilia Tuono V4R APRC + Aprilia RSV4-R
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Selle asjaga on sihuke probleem, et liiklusseaduse järgi on see minu arusaama kohaselt lubatud, aga seda ei saa väga kõva häälega välja hõigata, sest muidu hakkavad ükskõiksete vanemate 10-aastased tatikad ema-isa autodega või mingite suvaliste rontidega heinamaa peal ringi rallima ja siis oleks varsti laibad taga.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 471
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

pühak kirjutas:

Selle asjaga on sihuke probleem, et liiklusseaduse järgi on see minu arusaama kohaselt lubatud, aga seda ei saa väga kõva häälega välja hõigata, sest muidu hakkavad ükskõiksete vanemate 10-aastased tatikad ema-isa autodega või mingite suvaliste rontidega heinamaa peal ringi rallima ja siis oleks varsti laibad taga.

Seda heinamaal rallimist on juba aastakümneid ju harrastatud. Miks nüüd peaks siis järsku laibad taga olema?

...
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

pühak kirjutas:

Selle asjaga on sihuke probleem, et liiklusseaduse järgi on see minu arusaama kohaselt lubatud, aga seda ei saa väga kõva häälega välja hõigata, sest muidu hakkavad ükskõiksete vanemate 10-aastased tatikad ema-isa autodega või mingite suvaliste rontidega heinamaa peal ringi rallima ja siis oleks varsti laibad taga.

Väga huvitav arusaam :roll:

Endal on põllurallisid on ikka päris hoolega lastud enne 18 aasta vanuseks saamist. Niipalju kui ma tean, siis enamus maal üles kasvanuid on samasuguse eluga olnud.
Ennast pandi esimest korda traktori rooli 5 aastaselt keerama ja isa vajutas pedaale. 10 aasta vanuselt, kui lõpuks jalad ulatusi pedaalideni, sai iseseisvalt ringi sõidetud.
18 aastaselt autokoolis oli peale platsitundi, et palun laske mind juba linna sõitma ära, kuna plats oli liiga lebo, kuid neil olevat olnud mingi nõue, et kui palju peab enne platsi sõitma, et linna saaks. Paljud alles õppisid esimest korda elus autoga üldse kohalt äraminekuid jne, kes tol hetkel minuga sama kursuse peal olid.

Nii et minu seisukohast oli see igati kasulik, et enne 18 eluaastat sai ringi sõita.

Peale igasugused ATV-d jne põllul kordades ohtlikumad, kuna nendega saab reaalse hoo ka üles. Mingil lambi sõiduautol pole ju pidamist, et eriline hoog üles saada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

zorten22 kirjutas:
pühak kirjutas:
Spoiler

Selle asjaga on sihuke probleem, et liiklusseaduse järgi on see minu arusaama kohaselt lubatud, aga seda ei saa väga kõva häälega välja hõigata, sest muidu hakkavad ükskõiksete vanemate 10-aastased tatikad ema-isa autodega või mingite suvaliste rontidega heinamaa peal ringi rallima ja siis oleks varsti laibad taga.

Seda heinamaal rallimist on juba aastakümneid ju harrastatud. Miks nüüd peaks siis järsku laibad taga olema?

ranel kirjutas:
pühak kirjutas:
Spoiler

Selle asjaga on sihuke probleem, et liiklusseaduse järgi on see minu arusaama kohaselt lubatud, aga seda ei saa väga kõva häälega välja hõigata, sest muidu hakkavad ükskõiksete vanemate 10-aastased tatikad ema-isa autodega või mingite suvaliste rontidega heinamaa peal ringi rallima ja siis oleks varsti laibad taga.

Väga huvitav arusaam :roll:

Endal on põllurallisid on ikka päris hoolega lastud enne 18 aasta vanuseks saamist. Niipalju kui ma tean, siis enamus maal üles kasvanuid on samasuguse eluga olnud.
Ennast pandi esimest korda traktori rooli 5 aastaselt keerama ja isa vajutas pedaale. 10 aasta vanuselt, kui lõpuks jalad ulatusi pedaalideni, sai iseseisvalt ringi sõidetud.

Spoiler

18 aastaselt autokoolis oli peale platsitundi, et palun laske mind juba linna sõitma ära, kuna plats oli liiga lebo, kuid neil olevat olnud mingi nõue, et kui palju peab enne platsi sõitma, et linna saaks. Paljud alles õppisid esimest korda elus autoga üldse kohalt äraminekuid jne, kes tol hetkel minuga sama kursuse peal olid.

Nii et minu seisukohast oli see igati kasulik, et enne 18 eluaastat sai ringi sõita.

Peale igasugused ATV-d jne põllul kordades ohtlikumad, kuna nendega saab reaalse hoo ka üles. Mingil lambi sõiduautol pole ju pidamist, et eriline hoog üles saada.

Pidasin silmas pohhuistlikku suhtumist, kus vanemad on hoolimatuse vms tulemina kaotanud kontrolli selle üle, mida võsukesed teevad. Kui laps teab, et ei tohi, v.a. siis, kui selleks eraldi loa saab, on kõik ok. Olen isegi kuskil 10-dast eluaastast alates autode-traktoritega kätt harjutanud ja pean seda positiivseks, kui asi varakult selgeks saab. Aga kuna ma teadsin, et rooli taha ronimiseks on iga kord vaja eriluba saada, püsis asi kontrolli all. Muidu produtseerisin esivanematele järjepidevalt halle karvu lubatu-keelatu piiride kompamisega.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

Tallinna paremaid kasutatud kontorimööbli kohti oskab keegi soovitada?


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas koi »

Üks pesa on Tähetorni kandis vanas ETKVL-i autobaasi väravas. Enne väravast sisse sõitu vasakul, päris suur ruum igasugu mööblit ja kappe ja jumal teab mis veel. Seal ka vähe kasutatud köögi mööblit ja masinaid ja....
Äkki trehvab miskit sobivat...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Mart »

Küsimus selline, kas süüteküünla keeret saab taastada ilma silindripead eemaldamata? Nt. kui lõikaks lihtsalt keerme üle??

56271134

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Mart kirjutas:

Küsimus selline, kas süüteküünla keeret saab taastada ilma silindripead eemaldamata? Nt. kui lõikaks lihtsalt keerme üle??

puks sisse või helicoil vms. teoreetiliselt saab kogu sodi kätte, aga riskide maandamiseks võta ikka kaan maha, tuleb ilmselt odavam. Kui on olemas kaamera, millega küünlaaugust sisse vaatad, siis võid ju katsetada.

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Mart »

Ok. Siit siis järgmine küsimus, kust saada sellist keerme lõikurit??

56271134

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

tazavi kirjutas:
Mart kirjutas:

Küsimus selline, kas süüteküünla keeret saab taastada ilma silindripead eemaldamata? Nt. kui lõikaks lihtsalt keerme üle??

puks sisse või helicoil vms. teoreetiliselt saab kogu sodi kätte, aga riskide maandamiseks võta ikka kaan maha, tuleb ilmselt odavam. Kui on olemas kaamera, millega küünlaaugust sisse vaatad, siis võid ju katsetada.

Kloostrimetsa motopoes tehakse kõik ära mis tarvis. Ma sain sealt nt mootorsaega abi. http://www.hot.ee/motopood/


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Mart kirjutas:

Ok. Siit siis järgmine küsimus, kust saada sellist keerme lõikurit??

"rauapoest"? kui juba keermelõikuri leidmisega asi soiku jääb, vii kuskile parandusse ja nad teevad selle sulle ära.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

kas müüakse kuskil kiivri klaasi poleerimise jaoks vajalikus koguses pastat.50eurise poleerimis vahendite komplekti asemel ostaks ma uue kiivri

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

426f kirjutas:

kas müüakse kuskil kiivri klaasi poleerimise jaoks vajalikus koguses pastat.50eurise poleerimis vahendite komplekti asemel ostaks ma uue kiivri

Täiearuga inimene ostab kiivrile uue visiiri :D

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Tuono kirjutas:

Täiearuga inimene ostab kiivrile uue visiiri :D

Ära nori. Tal niigi juba Aprila ju. :bsmile:


Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

kaimex kirjutas:
Tuono kirjutas:

Täiearuga inimene ostab kiivrile uue visiiri :D

Ära nori. Tal niigi juba Aprila ju. :bsmile:

Tal on Aprilia kleepsudega punnvõrr (lol)

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pan »

Tuono kirjutas:
426f kirjutas:

kas müüakse kuskil kiivri klaasi poleerimise jaoks vajalikus koguses pastat.50eurise poleerimis vahendite komplekti asemel ostaks ma uue kiivri

Täiearuga inimene ostab kiivrile uue visiiri :D

Nali naljaks. Olin ise 3 nädalat tagasi sama küsimuse ees. Kiiver maksis omal ajal 200€, uus visiir maksis 3 nädalat tagasi ca 50€. Otsustasin uue kiivri kasuks... (togi)
See krdi 50€ visiiri eest ei tundu kohe kuidagi õiglane hind.

Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tito »

426f kirjutas:

kas müüakse kuskil kiivri klaasi poleerimise jaoks vajalikus koguses pastat.50eurise poleerimis vahendite komplekti asemel ostaks ma uue kiivri

Philipsil on tulede poleerimiseks mõeldud komplekt olemas :roll:
Pilt

Kasutaja avatar

martin727
Postitusi: 91
Liitunud: 11 Jaan 2015, 18:13
Tsikkel: Hayabusa
Asukoht: Rautalampi
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas martin727 »

426f kirjutas:

kas müüakse kuskil kiivri klaasi poleerimise jaoks vajalikus koguses pastat.50eurise poleerimis vahendite komplekti asemel ostaks ma uue kiivri

Ma võin sulle postikulu eest uue visiiri saata kui kinnitused samad on. Visiir on MT Flux lahtikäiva kiivri küljest ja kordagi kasutamatta.

ÄmSee Raatalampi- "TULUKEE MUKKAA, EE MENE AIKANNO HUKKAA"
...mitte nagu need tänapäeva noored, kelle ainuke musklitrenn on arvutihiire liigutamine ja pakk paberit printerisse tõsta tekitab juba eluaegse seljavigastuse...
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”