Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ei, mitte seda. Lihtsurelike vahelist ikka.
Aga sinu jutus on juba vihje olemas, kui siit nüüd edasi mõtelda.



Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vint kirjutas:

Kas sõiduki ülevaatusele viimise eest, vastutab selle omanik või volitatud kasutaja?
Ehk siis täpsemalt- kas sinised mehikesed, võivad kasutajat trahvida, kui ülevaatusel on käimata? ( Mis peaks loogiliselt võttes, omaniku asi olema. )

Tööandja ja kes B-kat kaubikut kasutas, unustas ülevaatuse teha. Olin ise siis ükskord antud masina roolis, ei tulnud pähegi kontrollida ülevaatuse olemasolu ja muidugi politsei pidas kinni. Taheti algselt trahvi teha ja auto teisaldada tasulisse parklasse, kui peale 45 min jauramist, et lähen lähimasse ülevaatuspunkti(päriselt ka läksin), pääsesin siiski trahvita.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Taheti algselt trahvi teha ja auto teisaldada tasulisse parklasse"

:O tea kas need mendid olid just kastitäie lõvikonservi sisse söönud või nüüd asi nii käibki, et absoluutselt iga asja peale hakatakse ähvardama sõiduki teisaldamisega? tegelikkuses on see ju täielik absurd, vähe sellest...kas mitte seadus ei ütle, et ülevaatusele võib sõita ka siis kui ülevaatus tol hetkel ei kehti (ilma, et see sõit oleks mingisuguse seaduse rikkumine). mis on ka ausalt öeldes igas mõttes loogiline sest sõiduk, millel on ülevaatus läbi saanud ei muutu mingi valemiga automaatselt sõidukõlbmatuks või liiklusohtlikuks.

ennast on ähvardatud sõiduki teisaldamisega 2 korral, mitte küll päris nii absurdse olukorra puhul, kuid vähemalt üks neist juhtudest oli ka täiesti jabur jutt mendi poolt.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

No Jõhvi külje all tõmmati maha. Eks selle kandi mehed on rohkem vast tuttavamad sealsete oludega. Ma muidugi ei teadnud ka, et mille pärast maha tõmmati, seetõttu ei osanud öelda ka, et sõidan ülevaatusele. Seetõttu kui kinni peatati, siis oligi mul möh, et mis ma valesti tegin. Kohapeal nad kontrollisid ka, et tagant musta/sinist viskab ning tulesid. Kõik need olid korras. Aga jah, lugu elust enesest kahjuks või õnneks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kuna tegemist ei ole päris sada protsenti seaduse rikkumise, vaid rohkem skeemitamisega, siis on ülevaatuse puudumisega nii: Kui peetakse kinni, siis võidakse trahv teha. Ja ikka juhile, mitte auto omanikule. Nüüd aga, kui sa sõidad peale trahvi otse ülevaatuspunkti ja seal läbid selle (või kukud läbi aga saad kordusülevaatuse märke), siis saad lasta trahvi tühistada. See jutt tuli ülevaatuspunktist :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kust saaks osta Tallinna linnas imepisikest kruvikeerajat, millega Canon Ixus laiali võtta?


ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

[quote="Piipz"]Kuna tegemist ei ole päris sada protsenti seaduse rikkumise, vaid rohkem skeemitamisega, siis on ülevaatuse puudumisega nii: Kui peetakse kinni, siis võidakse trahv teha. Ja ikka juhile, mitte auto omanikule. Nüüd aga, kui sa sõidad peale trahvi otse ülevaatuspunkti ja seal läbid selle (või kukud läbi aga saad kordusülevaatuse märke), siis saad lasta trahvi tühistada. See jutt tuli ülevaatuspunktist :)
"Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuetele vastavuse kontrollimise tingimused ja kord" § 3 lg 6 - Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid omal jõul sõitmise, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või Maanteeametisse või tagasi garažeerimiskohta.
Politsei enda poolt tehtud trahve ise tühistada ei saa, et trahv tühistada, siis tuleb otsus vaidlustada kohtus.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Jah, aga kui sa oled Tartust juba Jõhvi purjetanud, siis ei õnnestu kuidagi apelleerida "Lühemat teed pidi ülevaatuspunktini" väitele.

フーリガン
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tort kirjutas:

Kust saaks osta Tallinna linnas imepisikest kruvikeerajat, millega Canon Ixus laiali võtta?

oomipood ja tevalo

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

MarekM kirjutas:

Jah, aga kui sa oled Tartust juba Jõhvi purjetanud, siis ei õnnestu kuidagi apelleerida "Lühemat teed pidi ülevaatuspunktini" väitele.

Ja kohustuslik on kõigile öelda, kust kohast startisid?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ovaaP kirjutas:

Politsei enda poolt tehtud trahve ise tühistada ei saa, et trahv tühistada, siis tuleb otsus vaidlustada kohtus.

Selles väitega ma nüüd küll nõus ei ole.
Igale otsusele antakse sulle võimalus omapoolne vastulause öelda. Ja ei lähe sinu vastulause kohtusse arutamisse vaid ikka PPA ametniku juurde. Alles siis kui sealt ei saa õigust läheb asi kohtusse.
Esimese vastulause otsustab PPA ja otsus võib olla ainult karistuse vähendamise (mitte suurendamise) suunas kuni tühistamiseni välja kui on eksitud menetluses või on karistus määratud ebaseaduslikult.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas romulus »

Madlobster kirjutas:
ovaaP kirjutas:

Politsei enda poolt tehtud trahve ise tühistada ei saa, et trahv tühistada, siis tuleb otsus vaidlustada kohtus.

Selles väitega ma nüüd küll nõus ei ole.
Igale otsusele antakse sulle võimalus omapoolne vastulause öelda. Ja ei lähe sinu vastulause kohtusse arutamisse vaid ikka PPA ametniku juurde. Alles siis kui sealt ei saa õigust läheb asi kohtusse.
Esimese vastulause otsustab PPA ja otsus võib olla ainult karistuse vähendamise (mitte suurendamise) suunas kuni tühistamiseni välja kui on eksitud menetluses või on karistus määratud ebaseaduslikult.

Mul on vastulause esitamise peale küll (ülevaatus + tagaistmel vööta sõit) hoopis suurendatud trahvisummat. Mingi seadusepügal ka selle kohta on, et ainult vähendada saab?

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Madlobster kirjutas:
ovaaP kirjutas:

Politsei enda poolt tehtud trahve ise tühistada ei saa, et trahv tühistada, siis tuleb otsus vaidlustada kohtus.

Selles väitega ma nüüd küll nõus ei ole.
Igale otsusele antakse sulle võimalus omapoolne vastulause öelda. Ja ei lähe sinu vastulause kohtusse arutamisse vaid ikka PPA ametniku juurde. Alles siis kui sealt ei saa õigust läheb asi kohtusse.
Esimese vastulause otsustab PPA ja otsus võib olla ainult karistuse vähendamise (mitte suurendamise) suunas kuni tühistamiseni välja kui on eksitud menetluses või on karistus määratud ebaseaduslikult.

Sul on nüüd kaks asja segamini. Üks on kiirmenetlusotsus mille saad kohe peale rikkumist, nn sinine otsus kus on trahvisumma peal ja maksmiseks või edasikaebuseks kohtusse aega 15 päeva. Teine on väärteoprotokoll mille saad peale rikkumist, nn punane protokoll. Sellele protokollile on sul vastulause esitamiseks aega 15 päeva ja politsei otsus on kättesaadav 30 päeva mõõdumisel protokolli koostamisest. Peale otsuse kättesaamist on sul aega trahvi maksmiseks või otsusega mittenõustumisel õigus kaevata otsus kohtusse. Kui on koostatud väärteoprotokoll, siis saab politsei küll teha otsuse kas karistada või mitte. Kui on tehtud otsus, siis seda saab tühistada ainult kohus.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

romulus kirjutas:

Mul on vastulause esitamise peale küll (ülevaatus + tagaistmel vööta sõit) hoopis suurendatud trahvisummat. Mingi seadusepügal ka selle kohta on, et ainult vähendada saab?

Kindlasti on aga peast kohe ei tulista. Küsi Sirgilt (ta vahest viitsib mõnele küsimusele tasuta ka vastata)

ovaaP kirjutas:

Sul on nüüd kaks asja segamini. Üks on kiirmenetlusotsus mille saad kohe peale rikkumist, nn sinine otsus kus on trahvisumma peal ja maksmiseks või edasikaebuseks kohtusse aega 15 päeva. Teine on väärteoprotokoll mille saad peale rikkumist, nn punane protokoll. Sellele protokollile on sul vastulause esitamiseks aega 15 päeva ja politsei otsus on kättesaadav 30 päeva mõõdumisel protokolli koostamisest. Peale otsuse kättesaamist on sul aega trahvi maksmiseks või otsusega mittenõustumisel õigus kaevata otsus kohtusse. Kui on koostatud väärteoprotokoll, siis saab politsei küll teha otsuse kas karistada või mitte. Kui on tehtud otsus, siis seda saab tühistada ainult kohus.

Ok vbl ka

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Madlobster kirjutas:
Tort kirjutas:

Kust saaks osta Tallinna linnas imepisikest kruvikeerajat, millega Canon Ixus laiali võtta?

oomipood ja tevalo

Need niikuinii aga mõtlesin alternatiivina mingit rämpsupoodi, kust ühekordne osta. Siiski oli oomipoes 6 eurone väga ok komplekt mikro-kruvikeerajaid ilusti olemas.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas oil »

Aastaid kasutanud Makita elektrilist kettsaagi. Igasugustel töödel, õunapuu okste jaoks ja aia taga mõne suure saarepuu maha võtmiseks ja tükeldamiseks. Maksis 100 euro ringi, kalla aga õli ja lõikab terava ketiga üllatavalt jõudsalt, lagunemata.

Nüüd tahaks mootorsaagi. Vahel vaja kasutada saagi kohas kuhu kaablit vedada ei viitsi.

On kellelgi soovitada mõnd mootorsaagi, mis maksaks vähe aga mõistlikul tarbimisel ka kestaks? Mõtlen et kas on võimalik sama odavalt ja murevabalt hakkama saada nagu Makita mul toiminud on. Postkasti potsatavad kataloogid pakuvad suht mõttetu hinnaga mootorsaage, aga kuri kahtlus hinges, et enamik neist viskerelvad on.

Et ei hakataks tänitama teemal "odavat saagi pole mõtet osta!" - mul maal profi-Husqvarna ka, aga ei viitsi seda edasi-tagasi tassida ning nii kallist aparaati ma ei raatsiks kuskil kuuri all hoida ka.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

oil kirjutas:

Aastaid kasutanud Makita elektrilist kettsaagi. Igasugustel töödel, õunapuu okste jaoks ja aia taga mõne suure saarepuu maha võtmiseks ja tükeldamiseks. Maksis 100 euro ringi, kalla aga õli ja lõikab terava ketiga üllatavalt jõudsalt, lagunemata.

Nüüd tahaks mootorsaagi. Vahel vaja kasutada saagi kohas kuhu kaablit vedada ei viitsi.

On kellelgi soovitada mõnd mootorsaagi, mis maksaks vähe aga mõistlikul tarbimisel ka kestaks? Mõtlen et kas on võimalik sama odavalt ja murevabalt hakkama saada nagu Makita mul toiminud on. Postkasti potsatavad kataloogid pakuvad suht mõttetu hinnaga mootorsaage, aga kuri kahtlus hinges, et enamik neist viskerelvad on.

Et ei hakataks tänitama teemal "odavat saagi pole mõtet osta!" - mul maal profi-Husqvarna ka, aga ei viitsi seda edasi-tagasi tassida ning nii kallist aparaati ma ei raatsiks kuskil kuuri all hoida ka.

Julgeks sellist pakkuda: https://www.stokker.ee/mootorsaag-echo- ... /712867696


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mõned aastad tagasi küsisin siin sama asja ja lõpuks ostsin Peetrikülast pisema Stihli ja olen igati rahul. Eelistan asju võimalikult harva osta.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

oil kirjutas:

Aastaid kasutanud Makita elektrilist kettsaagi. Igasugustel töödel, õunapuu okste jaoks ja aia taga mõne suure saarepuu maha võtmiseks ja tükeldamiseks. Maksis 100 euro ringi, kalla aga õli ja lõikab terava ketiga üllatavalt jõudsalt, lagunemata.

Nüüd tahaks mootorsaagi. Vahel vaja kasutada saagi kohas kuhu kaablit vedada ei viitsi.

On kellelgi soovitada mõnd mootorsaagi, mis maksaks vähe aga mõistlikul tarbimisel ka kestaks? Mõtlen et kas on võimalik sama odavalt ja murevabalt hakkama saada nagu Makita mul toiminud on. Postkasti potsatavad kataloogid pakuvad suht mõttetu hinnaga mootorsaage, aga kuri kahtlus hinges, et enamik neist viskerelvad on.

Et ei hakataks tänitama teemal "odavat saagi pole mõtet osta!" - mul maal profi-Husqvarna ka, aga ei viitsi seda edasi-tagasi tassida ning nii kallist aparaati ma ei raatsiks kuskil kuuri all hoida ka.

Maamessilt saad kindlasti head messipakkumist näiteks. Odavat ja head bensiiniga mootorsae puhul siiski pole, kui tahad mõnde päris puud ka lõigata. Isegi see 1.1kW lihtsalt sureb sinna kätte ära, kui terav kett on küljes.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jep, selles mõttes on ranelil õigus, et tasuks vaadata selliseid 2+ kW saage. Endal on Stihl MS181 ja tahaks ikka võimsamat saada, Kui on huvilisi, siis võin selle sae mõistliku hinna eest loovutada, saagi on väga vähe kasutatud.

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ostsin sellise ja olen väga rahul. Easystart annab kasutamismugavusele väga palju juurde.

https://www.stokker.ee/mootorsaag-echo- ... hId=308231

Soetasin mingi kampaania ajal ja sain natuke parema hinnaga.


xrax
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Dets 2015, 12:35
Tsikkel: Kawasaki Z750
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas xrax »

Eelmine aasta sai ostetud see-> https://www.stokker.ee/mootorsaag-echo- ... 1297562951

Igatahes sai husqvarna remontimisest täiega kopp ette, see nurka visatud, ja kuna tuttav puidumees kel echosid tükke mitu on, soovitas ka ja kiitis taevani, siis saigi seda teed mindud. Seni pole ühtki probleemi puude-palkide-pindude juures tulnud ja jõudus on sellisel sael juba looma moodi. Väiksemate kohta ise kosta ei oska, aga kuna samal tuttaval ka paar tk neid on, siis pidavat samuti igati kestvad olema. Suur eelis echol husqvarna ees see, et sellega ei pea käimatõmbamisel kätt haigeks kakkuma. Üldiselt läheb igast asendist suht paari tõmbega, soojalt juba poolest tõmbest. Samuti peaks stokkeris olema ka korralik hoolduse pool olemas, lisaks 2a tootjapoolne garantii.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Tavakasutaja puhul jääb asi ilmselgelt hinna taha suure Echo puhul. Stihl ms170 ja ms180 on Aiatähes 200 kanti, kaaluvad vähem ja on kompaktsed. Eks sõltub, kui vihast tööriista vaja on. Suvilas nõkutamiseks on need väiksed super. Metsamehed naeraks muidugi välja, paras õllepudelilt korki maha lasta aga iga asja jaoks oma riist.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

xrax kirjutas:

Eelmine aasta sai ostetud see-> https://www.stokker.ee/mootorsaag-echo- ... 1297562951

Igatahes sai husqvarna remontimisest täiega kopp ette, see nurka visatud,

No siis tuleb pill lihtsalt korda teha. Oma vanematel huqsvarna juba enamus mu eluajast, ei mingit probleemi. Omal uuema ajastu easy-start vms funktsiooniga. Mõlemad lähevad väga kergelt käima. Päris hulga talveks küttepuid on 17a vana sae alt läbi käinud, viimased 4a on ühel talvel kuskil läbi lastud 80rm aastas. Kasutatud ka muidugi vaid originaalõlisid jne, mitte random kraami ning ostetud uuena.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

xrax
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Dets 2015, 12:35
Tsikkel: Kawasaki Z750
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas xrax »

ranel kirjutas:
xrax kirjutas:

Eelmine aasta sai ostetud see-> https://www.stokker.ee/mootorsaag-echo- ... 1297562951

Igatahes sai husqvarna remontimisest täiega kopp ette, see nurka visatud,

No siis tuleb pill lihtsalt korda teha. Oma vanematel huqsvarna juba enamus mu eluajast, ei mingit probleemi. Omal uuema ajastu easy-start vms funktsiooniga. Mõlemad lähevad väga kergelt käima. Päris hulga talveks küttepuid on 17a vana sae alt läbi käinud, viimased 4a on ühel talvel kuskil läbi lastud 80rm aastas. Kasutatud ka muidugi vaid originaalõlisid jne, mitte random kraami ning ostetud uuena.

Minul sai igatahes vana sae remondist siiber ja leidsin, et igaaastase ca 100€ remondi asemel oleks mõistlik uus soetada. Muidugi vana oli ka kõvasti ja üsna pikalt tööd teinud, ei salga, aga leian, et kui pead lisaks kuluosadele ja hooldusele hakkama järjepidevalt igast elutähtsaid osasid vahetama hakkama, siis ei näe enam pointi piinata ja on aega uus võtta.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

20 aastat tagasi ostsin Soomest suhteliselt vähe kasutatud Stihl 025. Kestis kenasti üle 10 aasta, siis lasin kolvi, karbussi ja veel üht-teist ära vahetada ja kestis veel 6-7 aastat. Töötab põhimõtteliselt praegugi, aga ebastabiilseks on muutunud ja viimastel kasutusaastatel tahtis juba iga natukese aja tagant mingit pisiremonti. Ehk siis sarnane probleem, nagu xrax kirjeldas. Kuna Husqvarna 545 oli poolteist aastat tagasi parasjagu soodukaga 525€, võtsin selle ligi. Käib probleemivabalt ja jaksab ka siis pöördeid hoida, kui plaat täies pikkuses puu sees on. Soodushinna põhjus oli see lollakas triobrake lisapidurilink parema käepideme kohal, aga see tuli splindi väljalöömisega kenasti ära. Kui vahest harva kasutamiseks saagi tahad, siis minu kirjeldatud saed muidugi liiga suured-kallid, aga väikese sae puhul pead arvestama sellega, et vähe suurema koormusega on tal kohe hing kinni. Kahe margi võrdluses võin sama kinnitada, mida professionaalidki ütlevad. Stihlil on rohkem toorest jõudu, Husqvarna jälle läheb paremini pöördesse.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

pühak kirjutas:

Stihlil on rohkem toorest jõudu, Husqvarna jälle läheb paremini pöördesse.

Ei ole see ka õige. Husqvarnal on nii kõrgete pöörete saagesid, kui ka madala pöörete. Seesama 545 on näiteks madalamatel pööretel käiv saag.
Usun, siiski et ka Stihlil on mõlemat sorti saagesid, kuid nende toodangu siiski suht kursis pole, kui vaid natuke proovida saanud. Kuigi ilmselt vahet pole, et kumba firmat eelistada- uuena on kindlasti mõlemad etemad, kui mingi vana läbiaetud sae põhjal järeldusi teha.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

ranel kirjutas:
Spoiler
pühak kirjutas:

Stihlil on rohkem toorest jõudu, Husqvarna jälle läheb paremini pöördesse.

Ei ole see ka õige. Husqvarnal on nii kõrgete pöörete saagesid, kui ka madala pöörete. Seesama 545 on näiteks madalamatel pööretel käiv saag.
Usun, siiski et ka Stihlil on mõlemat sorti saagesid, kuid nende toodangu siiski suht kursis pole, kui vaid natuke proovida saanud. Kuigi ilmselt vahet pole, et kumba firmat eelistada- uuena on kindlasti mõlemad etemad, kui mingi vana läbiaetud sae põhjal järeldusi teha.

Ma räägin selle kogemuse põhjalt, mille sain alguses suhteliselt uue Stihliga ja mille nüüd olen saanud tutika Husqvarnaga. Muidugi, ajaline vahe on üle 15. aasta, seega võib mälu mingil määral kallutatud ka olla. Mis on meelde jäänud, et Stihliga võis hooletumalt juba siis peale suruda, kui alles gaasi parasjagu andsid. Husqvarna tuleb tühikäigult vähema koormuse all "kurjaks ajada", see-eest läheb täispööretel ulguv saag puusse kiiremini, kui Stihl läks. Siin võib mängus olla muidugi sada asja. Näiteks minu Stihl on oma aja harrastussaagide niiöelda "ülemine ots", praegune Husqvarna vist profisaagide alumine ots. See Stihl on täis vana kooli saag, kus peab aegajalt kruvikeerajaga karbussi kallal käima jne, mainitud Husqvarna on aga juba ajust juhitav, mille "reguleerimine" käib saagi mõnd aega ilma koormuseta pöördes hoidmisega ja õhuvõtu sättimisega vastavalt kas suve või talveasendisse.

PS: Saeteema hakkab juba omaette ooperiks kujunema. Moded splittima. :-|||

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

pühak kirjutas:

PS: Saeteema hakkab juba omaette ooperiks kujunema. Moded splittima. :-|||

See rohkem mäki teema, kes igast kahe-kolmepostilisest arutluses uue teema keevitab :)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

pühak kirjutas:

Husqvarna tuleb tühikäigult vähema koormuse all "kurjaks ajada", see-eest läheb täispööretel ulguv saag puusse kiiremini, kui Stihl läks. Siin võib mängus olla muidugi sada asja.

Mul endal on isiklik saag täpselt sama 545. Mul 15 leht hetkel peal ja tundub, et mingit probleemi poleks ka suurema lehega. Eks see puu sisse jooksmine sõltub ka ikka sellest, et kui hästi teritatud kett on. Tehasest on/oli kett ikka ropult hästi teritatud ja saagi tuli ikka korralikult kinni hoida. Kaske oli ikka väga tore sellega lõikuda. Ise oma käsiviiliga ei saa küll sama head tulemust.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”