Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

Pooltelje otsa liigend mängib rolli küll. Mul hulga vanemad masinad, aga selle vahetusega sain tudisevast pidurist lahti. ABS-i välja tõmbamine tegi mul veel seda ainult hullemaks. Linnakiirusel tudisemist polnud üldse tunda. Aga mul oli sellega veel nii, et see tudisemine vahepeal kadus ise lampi ära enne kui mõlema poole otsad said vahetatud.

Vigaste pidurivoolikutega sain ühe teise auto peal ära kogetud. See olid fordide tüüpviga vahepeal. Sellega aga on, et pidur ei taha siis maha tulla ja nii saab kettad päris kuumaks peale pidurdust ära sõita. Väike lomp ja ongi tulemus käes.

Kauri tähelepanek on ka muidugi hea.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Raitsraisk
Postitusi: 302
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Kas siin foorumis oli ka töö otsimise teema või mäletan ma jumala valesti ?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Raitsraisk kirjutas:

Kas siin foorumis oli ka töö otsimise teema või mäletan ma jumala valesti ?

See peaks olema: viewtopic.php?f=58&t=36156

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas amsung »

kas nendest kuumatõkkemattidest on mignit kasu ka kui näiteks kasutada kütusepaagil, et kütus/paak jahedam oleks?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

amsung kirjutas:

kas nendest kuumatõkkemattidest on mignit kasu ka kui näiteks kasutada kütusepaagil, et kütus/paak jahedam oleks?

Olen mitmel rattal seda tehase poolt paigaldatuna näinud, seega mingi kasu sellest võiks olla.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

amsung kirjutas:

kas nendest kuumatõkkemattidest on mignit kasu ka kui näiteks kasutada kütusepaagil, et kütus/paak jahedam oleks?

Motokrossis vähemalt kõik profitiimid kasutavad, ju siis on abi.

Kasutaja avatar

haade
Postitusi: 98
Liitunud: 29 Okt 2010, 09:24
Tsikkel: HD-d

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas haade »

Kas keegi oskab öelda mitu kw tunnis kulub elektrit elektriahjus,
kui on märgitud ahjule kuluks 0,95 kw/cycle.

Viimati muutis haade, 29 Dets 2016, 11:14, muudetud 1 kord kokku.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas joel »

Mul on rumal küsimus aliexpressi kasutajatele, kuna endal aliexpressiga varasem kogemus puudub ja aliexpressi enda lehelt saab suhteliselt segaseid selgitusi. Nimelt on üks vidinas juba varsti 2 kuud teel ja tellimuse juures on kirjas, et "your order will be closed in 10 days". Vaiet või tagasinõuet saab algatada, kuni ostja kaitse kehtib ja aliexpressi lehelt leidsin, et "up to 15 days after your order has been completed". Kas selles kontekstis on "closed" ja "completed" sünonüümid või siis kui 10 päeva pärast tellimus suletakse on ka ostja kaitse läbi ja mingit vaiet enam esitada ei saa? Võimalus on ka avaldada soovi ostja kaitse pikendamiseks, mille kohta googeldades jäi silma erinevaid soovitusi ning mõne kohaselt ei tohiks seda mitte mingil juhul teha. Ühesõnaga küsimus on, et kuidas tuleks käituda ja milliseid tähtaegasid silmas pidada, et oleks minimaalne võimalus tünga saada. Suure tõenäosusega on kaup siiski teel ja mõne aja pärast jõuab - aasta lõpus kõik tellivad jõulukingitusi ja asjad tulevadki kole kaua. Hiinlase koorimine eesmärk ei ole ja kaupa olen nõus ootama ning selle eest maksma. Sooviks siiski kindlustada ennast võimaluse vastu, et vidinas ei jõuagi kohale ja raha ka enam tagasi nõuda ei saa.

Joel
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

joel kirjutas:

Mul on rumal küsimus aliexpressi kasutajatele, kuna endal aliexpressiga varasem kogemus puudub ja aliexpressi enda lehelt saab suhteliselt segaseid selgitusi. Nimelt on üks vidinas juba varsti 2 kuud teel ja tellimuse juures on kirjas, et "your order will be closed in 10 days". Vaiet või tagasinõuet saab algatada, kuni ostja kaitse kehtib ja aliexpressi lehelt leidsin, et "up to 15 days after your order has been completed". Kas selles kontekstis on "closed" ja "completed" sünonüümid või siis kui 10 päeva pärast tellimus suletakse on ka ostja kaitse läbi ja mingit vaiet enam esitada ei saa? Võimalus on ka avaldada soovi ostja kaitse pikendamiseks, mille kohta googeldades jäi silma erinevaid soovitusi ning mõne kohaselt ei tohiks seda mitte mingil juhul teha. Ühesõnaga küsimus on, et kuidas tuleks käituda ja milliseid tähtaegasid silmas pidada, et oleks minimaalne võimalus tünga saada. Suure tõenäosusega on kaup siiski teel ja mõne aja pärast jõuab - aasta lõpus kõik tellivad jõulukingitusi ja asjad tulevadki kole kaua. Hiinlase koorimine eesmärk ei ole ja kaupa olen nõus ootama ning selle eest maksma. Sooviks siiski kindlustada ennast võimaluse vastu, et vidinas ei jõuagi kohale ja raha ka enam tagasi nõuda ei saa.

Mõned asjad jäävadki kadunuks. Mõned tulevad nii kaua, et pärst ise ka imestad, et kuskohalt see ilmus. Mul on ühe vidina rekord seitse kuud.
Kui sa enne closimist pole midagi ette võtnud siis pärast enam midagi vaielda pole. Ma olen paar vaiet alagatanud ja kohe ka raha tagsi saanud. Samuti olen küsinud tähtaja pikendamist. Ühel juhul tellisin pikendamise ja seejärel, kui pakk ikka ei saabunud tegin tagasinõude. 15 lisanduva päeva mõte on, et sa saad oma toote 60-ndal päeval kätte ja seejärel osutub toode defektseks. Nüüd on sul 15 päeva aega seda defektsuse küsimust klaarida.
Kui 60 päevaga pole pakk saabunud, siis nõua raha tagasi või pikenda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Aliexpressi ja üldse hiinlaste puhul kehtib kuldreegel, pane kaebus kohe teele, kui endal kahtlus tekib.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2505
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Maaks »

haade kirjutas:

Kas keegi oskab öelda mitu kw tunnis kulub elektrit elektriahjus,
kui on märgitud ahjule kuluks 0,95 kw/cycle.

Nende lähteandemtega pole võimalik seda teha :-)
kW on võimsusühik kWh energia ühik.
Kui 1kW tarbija kasutab 100% võimsust 1h jooksul, siis ta tarbib 1kWh-i energiat.

haade kirjutas:

Ahju iseloomustus, enamuses on niimoodi:
Soojusallikate arv ühes siseosas (elektrilised või gaasisoojusallikad) elekter
Siseosa maht - V 72 L
Tsüklis tarbitav elektrienergia (lõppenergia) standardkoormuse kuumutamiseks
elektriküpsetusahju siseosas tavaseisundis

  • ECelectric
    cavity 0.95 kWh/tsükkel
    Tsüklis tarbitav elektrienergia (lõppenergia)
    standardkoormuse kuumutamiseks elektriküpsetusahju siseosas töötava tiivikuga
    seisundis
  • ECelectric
    cavity 0.85 kWh/tsükkel
    Poes küsimuse peale kui pikk on tsükkel, vastust ei teata.

Juba parem, nüüd on ühikud vähemalt õiged! Tunnis kulutatud energia saad kätte kui saad teada tsükli pikkuse tundides. Matemaatiliselt 0,95 või 0,85 tuleb jagada tsükli pikkusega tundides.

Viimati muutis Maaks, 30 Dets 2016, 09:14, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kui pikk on cycle ja kui pikk on paus?
Kui cycle on 1h siis kulub 0,95kw tunnis. Kui cycle on 0,5h ja paus 0,5h siis on energia kulu 0,475kw/h

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

haade
Postitusi: 98
Liitunud: 29 Okt 2010, 09:24
Tsikkel: HD-d

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas haade »

Ahju iseloomustus, enamuses on niimoodi:

Soojusallikate arv ühes siseosas (elektrilised või gaasisoojusallikad) elekter

Siseosa maht - V 72 L
Tsüklis tarbitav elektrienergia (lõppenergia) standardkoormuse kuumutamiseks
elektriküpsetusahju siseosas tavaseisundis

  • ECelectric
    cavity 0.95 kWh/tsükkel

Tsüklis tarbitav elektrienergia (lõppenergia)
standardkoormuse kuumutamiseks elektriküpsetusahju siseosas töötava tiivikuga
seisundis

  • ECelectric
    cavity 0.85 kWh/tsükkel

Poes küsimuse peale kui pikk on tsükkel, vastust ei teata.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas:

Aliexpressi ja üldse hiinlaste puhul kehtib kuldreegel, pane kaebus kohe teele, kui endal kahtlus tekib.

Ma sattusin ebays vahepeal ühe huiari otsa. Tegin ostu ära, väga hea hind oli. Läksin millegipärast vaatama, ostude ajalugu ja vaatan, et kaup polnud teele pandud. Kirjutasin müüjale ja vastust ei tulnud. Läks nädal veel ja ebay konto läinud. Tegin ruttu claimi ära ja müüja ilmus kui imeväel välja ja oli väitnud, et asjad ikka teele pannud. 2h hiljem peale tema vastust tuli mulle teade, et saan raha tagasi. Ilmselgelt siiamaani ma pole seda pakki näinud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Kauri kirjutas:

...Ehk siis minul oli süüdlaseks 100% klots mis suutis mingi sita kettale külge sõna otseses mõttes liimida.
Originaalklots oli muidugi valusalt kallim ja kulus ka nagu peletis, aga peale seda null probleemi.

Kui nüüd peaks viga tõesti klotsis olema, siis vast Brembo kettal Brembo klots peaks ikka ka toimima. Neid saan ilmselt tutvuse kaudu lihtsalt soodsamalt. Samas on kahtlane see, et vasakul pool pole NF klotsiga jama - jõnksutamine tekib ainult paremale poole. Kokkusattumus? Palju muidu allroadi OEM klots maksab? Ei usu, et C6 oluliselt erineb.

Igatahes, lasin pingis pidurdusjõudu kontrollida. Kõikumine on max 10% hetkel...sõidan paar nädalat ja lasen siis 5 eur eest uuesti üle vaadata. Ei viitsi enam iga natukese aja tagant oletades lahti kiskuda ja juppe vahetada... :roll:

Madlobster kirjutas:

... Kui kõvasti tuld annad ja pidurid haisema pidurdad, siis peale seda on muutust? (ära kuumade piduritega lompi sõida ega kohapeal seisa jalg piduril (kõige parem oleks sõita mõni min rahulikult enne kui seisma jääd)) Määrdumise kontrolliks veel võid ratta alt võtta brake cleaneriga korralikult kõik üle käia ja vaadata muutust.

Suvel justkui oli muutus, aga nädala algul sama tsüklit läbi tehes vahet ei täheldanud. Brake Cleaner on proovitud. Sõita kästakse vähemalt 15 min maanteekiirusel, ketas muidu ei jahtu. See kuumus, mis seal tekib, on meeletu. Kärsatamist tegin pimedas, päris lahe oli - kahte lehte lendas sädemeid rataste vahelt. Ei tea, mida vastu tulevate autode juhid mõelda võisid... :lol:

pühak kirjutas:

Ketta pinnalt peaks näha olema, kas klotsid on seda kogu ringilt ühtlaselt haaranud. Kui ei, siis on ketta kulumispinnal olevad jäljed üldjuhul selgelt katkendlikud, kord on klots vastu ketast olnud ja siis jälle mitte.

Eelmiste ketastega olid kohati tumedamad laigud. Nüüd, Brembodega, on ühtlane kulumine.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas piiks »

haade kirjutas:

Kas keegi oskab öelda mitu kw tunnis kulub elektrit elektriahjus,
kui on märgitud ahjule kuluks 0,95 kw/cycle.

Äkki on märgitud, et energia kulu on 0,95 KWh / cycle? See oleks loogilisem. Ja siis on ka arusaadav palju kulub :)

Lugesin nüüd järgmist selgitust ka. Miks sul üldse vaja teada on, et palju sul seda energiat tunnis kulub, kui on teada palju seda ühe tsükliga kulub? Oluline on ju kogu kulu. Ega sa poolikut tsüklit tegema ei hakka ju.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

piiks kirjutas:
haade kirjutas:

Kas keegi oskab öelda mitu kw tunnis kulub elektrit elektriahjus,
kui on märgitud ahjule kuluks 0,95 kw/cycle.

Äkki on märgitud, et energia kulu on 0,95 KWh / cycle? See oleks loogilisem. Ja siis on ka arusaadav palju kulub :)

Lugesin nüüd järgmist selgitust ka. Miks sul üldse vaja teada on, et palju sul seda energiat tunnis kulub, kui on teada palju seda ühe tsükliga kulub? Oluline on ju kogu kulu. Ega sa poolikut tsüklit tegema ei hakka ju.

Ikkagi on see tobe. Mis asi on elektriahju puhul "cycle"? Pesumasina puhul võiks veel aru saada, et pikim pesutsükkel. Aga ahju puhul? On see pizza soendamine või 4 tundi ahjuprae tegemine?

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas piiks »

mx77 kirjutas:
piiks kirjutas:
haade kirjutas:

Kas keegi oskab öelda mitu kw tunnis kulub elektrit elektriahjus,
kui on märgitud ahjule kuluks 0,95 kw/cycle.

Äkki on märgitud, et energia kulu on 0,95 KWh / cycle? See oleks loogilisem. Ja siis on ka arusaadav palju kulub :)

Lugesin nüüd järgmist selgitust ka. Miks sul üldse vaja teada on, et palju sul seda energiat tunnis kulub, kui on teada palju seda ühe tsükliga kulub? Oluline on ju kogu kulu. Ega sa poolikut tsüklit tegema ei hakka ju.

Ikkagi on see tobe. Mis asi on elektriahju puhul "cycle"? Pesumasina puhul võiks veel aru saada, et pikim pesutsükkel. Aga ahju puhul? On see pizza soendamine või 4 tundi ahjuprae tegemine?

Oleneb ju mis ahi see on. Kui see on mingi kindla asja tegemise ahi ja selle kindla asja tegemiseks kulub mingi tsükkel, mis koosneb kuumutamist, jahutamisest, etc. Siis see ongi ju oluline info. Näiteks mingid 3D plotitud detailid tahavad pärast plottimist "küpsetamist" saada. Või ka keraamika. Kui see on aga ahi, kus küpsetatakse midagi endale sobiva aja järgi, siis on imelik. Minu arust teema algataja kordagi pole öelnud, et mis ahjuga täpsemalt tegu on.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

haade
Postitusi: 98
Liitunud: 29 Okt 2010, 09:24
Tsikkel: HD-d

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas haade »

Tegemist on gaasipliit elektriahjuga.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2505
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Maaks »

haade kirjutas:

Tegemist on gaasipliit elektriahjuga.

OK, arvan et tean nüüd mis "tsükliga" on tegu. Kahtlustan, et euroametnikud on pliitide kohta samuti välja mõelnud sellise rohelisest punaseni skaala nagu on külmikute ja lambipirnide jne. kohta sealt siis see "standard EU tsükkel" ilmselt ka pärineb :mrgreen:
EDIT: http://ec.europa.eu/energy/en/topics/en ... appliances

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Millega targad auto uksetihendeid määrivad? Kas vana hea silikoon?
Üks naine saunas rääkis, et targad enam silikooni ei kasuta, pidi pikapeale tihendit rikkuma, mingeid hädasi kirjeldas veel ei mäleta enam. Et pidid olema uued ja popid tänapäevased ained, mis sada korda paremad jne. Uute aintete nimetusi väga ei kõlanud ning samuti jäi selgusetuks, et on nad siis mingid teflonid või tänapäeva nanomöginad vms. Ja kui palju sellel saunas kuuldud tarkusel üldse tõepõhja alla on?
Tahan aasta algul sõita Lapimaale ja seal pidi sellel ajal nii külm olema, et bensiini müüakse klotsidena :D Kuna siin on vahest uksi kangutama pidnud siis mõtsin, et tõmbaks mingi pastaga enne minekut üle.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Ma arvan, et ülejäänud auto laguneb nende tihendite ümbert enne ära, ka siis kui silikoonõli kasutada :D
Siiani olen seda kasutanud ja pole mingeid hädasi ka vanematel autodel täheldanud.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Würthi kummidetailide hooldus vahend on päris hea toode.
http://www.wuerth.ee/kataloog/index.html#244
Praeguseid silikoontooteid pole katsetanud aga kunagi ammu läks üks silikoonõli sussvussi klapp rikki ja olin sunnitud purgi katki tegema.Mõtlesi et kuhu ta sest lahtisest purgist ikka kaob, õli on õli ,aga paari kuuga oli läinud-näppu ka ei saanud rasvaseks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

Piipz kirjutas:
simp kirjutas:

kuidas nimetatakse eesti keeles sellist asja nagu 'shaft collar' ja kust seda saada võiks, suvalisest ehituspoest?
Pilt
Otsin 2mm trossi kinnitamiseks riiulile.

Kindel, et sa lihtsalt trossilukku ei otsi? Neid on jah igas ehituspoes.

need tavalised trossilukud ei näe piisavalt head välja, et naine neid elutoas kannataks :P

Kasutaja avatar

FITBDD
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Juul 2016, 08:51
Tsikkel: Triumph Daytona 955i
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas FITBDD »

Oskab keegi soovitada paari väiksemat e-tähisega tuld rattale maski sisse. Võiksid mingi valguse ette ka näidata. Suurt valgust ei ootagi maskiga, praeguse esitulega ei näe midagi niikuinii niiet ütleks et harjunud sellega juba :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

FITBDD kirjutas:

Oskab keegi soovitada paari väiksemat e-tähisega tuld rattale maski sisse. Võiksid mingi valguse ette ka näidata. Suurt valgust ei ootagi maskiga, praeguse esitulega ei näe midagi niikuinii niiet ütleks et harjunud sellega juba :D

Need võiks äkki sobida? On nii lähi- kui kaugtulena saadaval

https://www.louis.eu/artikel/ellipsoid- ... r=10033012

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

FITBDD
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Juul 2016, 08:51
Tsikkel: Triumph Daytona 955i
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas FITBDD »

Tundub olevat korralik, tänud!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas:

Millega targad auto uksetihendeid määrivad? Kas vana hea silikoon?
....
Tahan aasta algul sõita Lapimaale ja seal pidi sellel ajal nii külm olema, et bensiini müüakse klotsidena :D Kuna siin on vahest uksi kangutama pidnud siis mõtsin, et tõmbaks mingi pastaga enne minekut üle.

Kui sul tihendid kuivad on, siis ei tohiks nad ka kinni külmuda. Lapis külm küll, samas niiskuse % peaks suht olematu olema ja kui sa seal pesulasse ei kavatse minna, siis ei tohiks probleemi olla. Ma pole autol uksetihendeid 10 aastat juba kindlalt mitte millegagi määrinud ja no problemo. Peale pesulat kuivatan ära ja koju jõudes või vahepeal peatust tehes teen korra uksed veel lahti. Järgmisel hommikul avanevad kõik uksed ja ühtegi pole pidanud kangutama. Igasugu määrded koguvad pigem s.tta külge ja süvendavad probleemi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Millega targad auto uksetihendeid määrivad? Kas vana hea silikoon?
....
Tahan aasta algul sõita Lapimaale ja seal pidi sellel ajal nii külm olema, et bensiini müüakse klotsidena :D Kuna siin on vahest uksi kangutama pidnud siis mõtsin, et tõmbaks mingi pastaga enne minekut üle.

Kui sul tihendid kuivad on, siis ei tohiks nad ka kinni külmuda. Lapis külm küll, samas niiskuse % peaks suht olematu olema ja kui sa seal pesulasse ei kavatse minna, siis ei tohiks probleemi olla. Ma pole autol uksetihendeid 10 aastat juba kindlalt mitte millegagi määrinud ja no problemo. Peale pesulat kuivatan ära ja koju jõudes või vahepeal peatust tehes teen korra uksed veel lahti. Järgmisel hommikul avanevad kõik uksed ja ühtegi pole pidanud kangutama. Igasugu määrded koguvad pigem s.tta külge ja süvendavad probleemi.

Mingi kuiv silikoon pulk on selle jaoks olemas.Peaks ka bensukates saadaval olema.Paar korda aastas tihendeid üle tehes, on uksed alati kergelt avatavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kas esiamortidele otsas olev rattavõlli kinnitus on üljuhul torudest eraldatav st vahetatav või mitte?

triumph_fork.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”