Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas ping »

Rein kirjutas:
ping kirjutas:

Mersul on vaja panna pirnile otse juhtmed akult vahereleedega ja mass otse pirnilt generaatori keresse. Usun, et lähituli võib kaks korda heledamalt põlema hakata.
Kõige parem on teha kohe lisa juhtmekimp koos uute pirnipistikutega. Originaal pistikud jätad lahti ja sealt võtad releedele juhtimise.
Sellise lisa juhtmestiku saab vajadusel järgmisele masinale tõsta.

Mis neil on siis teadlikult poole voolutugevusega põlema pandud või? Merss ongi, eriti W124 üks sitemate tuledega massinaid.

ON JAH. Ka enamus teised selle aja Euroopa masinad. Olen sellest juba aastaid rääkinud.
BMW`l on juba originaalis vahereleed.




Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Rein »

vintisvint kirjutas:

Rein, et siis võin ikkagi sõitta nii ja täistuled ka igaks- juhuks peale lülitada, kuna W124 on paras pask? :D

Ega sellel 124 pole tõesti vahet, kas põlevad pooled, või pooled koos udukatega, no sittagi rohkemat roolitagant ei näe. Ja kui pole autol perse vasta maad, siis ei anna need udukad ka pooltuledele piisavalt valgust juurde, et pimestaksid :D Kaugtulede jutt on nüüd küll vähe liialdus, kui muidugist nalja tegid, millele ma unise peaga hetkel pihta ei saa. LE järgi muidugist ei tohi udukat koos pooltega mõningates kohtades põleda. Ja kui osta sellele autole veel järelturult Depo tuled, või klaasid, no siis peab küll taskulamp abiks olema :D

Üles ärkasin vahepeal. Ikka ei või sõita nii, isegi siis, kui ise sittagi ei näe :D


oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas oxide »

Sheepfold kirjutas:

Mina olen üks nendest, kes kasutab kõiki tulesid korraga. Teadlikult. Sest kui mulle Tallinnas keskpäeval tunni jooksul keeratakse kuuel korral ette ning eranditult iga üks neist ütleb, et ta ei näinud mind, siis kohaldun olukorraga ja teen ennast nähtavaks. Kui kellegile see ei meeldi - mul on savi. Ma jõuan õhtul koju tervena ja ilma kriimuta autol ning muu mind ei koti. Mu lastel on hea meel mind näha. Teisisõnu, kui kaalukausil on tropp, keda udutuli pimestab (mis moodi udutuli saab keskpäeval pimestada, my ass) või minu laste rõõmukilked kui üle ukse astun, siis võite ise arvata...

nii lolli juttu annab ikka ajada.pigem on ikka põhjus kuskil mujal.tüüpiline mina ja maailm suhtumine.


reimps

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piipz kirjutas:

Mida see siinne pealkiri tähendama peaks?

Minu meelest on seal kirjaviga sees: "Kõik tulevad korraga. Teadlikult."

Vähemalt emotsioonid mulitavad küll paugueelselt :)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mella »

Tegelikult on nendel LED ribadel ka kasulik otstarve kui neid ainult päevasõidutuledena kasutada. Oluliselt väiksem energiakulu. 110w või 10w on ikka oluline vahe, kui sõidad talvel linnas lühikesi otsi ja tavaline genekas peal.

Yerba kirjutas:

No aga kui auto on viimase peal parsa ront ja enam tähelepanu ei tõmba. Siis ju ostad ikka kuskilt paari euro eest LED ribad ja lükkad need koos udukatega peale. Vähemalt näeb siis käru vähe rallikam välja ja tõenäoliselt viskab see ka tublisti kilovatte ning m**n* pikkust juurde.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Rein, loomulikult üritan asja kõveraks keerata ja kedagi sõnu panna sööma. :wink:
( Sinu puhulgi oli võimalus, märkasid ise õnneks. )

Mella, korras genekas laeb vabalt 15min jooksul lisa voltte, mis kindlustaks korras aku najal uuesti käivitamise. ( Plus veel väike kohapeal soojendamine või klaasi kraapimine. )
Lühemad otsad linnaliikluses on mõtekam juba jalgsi teha.


Tuono

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kui tsiklile panna ette led päevasõidutuli, kas siis on nii võimalik panna, et põlevad pargid ja led ning, kui lülitan sisse pooltule siis kustub led ära ?
Tänan :bsmile:


vanalendur
Postitusi: 497
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Üldjuhul on päevasõidu tuledel sisse ehitatud selle jaoks süsteem. Küljes on 3 juhet. 2 on toite jaoks ja kolmanda otsa peale +12V lastes kustub tuli ära. See ühendatakse lähitule + juhtme külge.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

3) seisutule valgustugevus peab olema:
• ettesuunas ≥ 2 ja ≤60 cd;
• tahasuunas ≥ 2 ja ≤ 30 cd.

https://www.riigiteataja.ee/akt/85417

Park tuli peab eraldi olema, selle järgi. Samuti on eraldi asi päeva sõidutuled. ( Parandage kui eksin. )

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

indumen kirjutas:

ma olen ka ilge rullnokk :D udukad põlevad paar korda aastas kui lähituli on saba andnud, sedagi kuni poeni sõitmiseni,
mulle tundub et need teadlikult kasutajad ilmselt ongi oma udutuled tahtlikult ka udukale mõeldud tsoonist kõrgemale keeranud(no et ikka valgustaks ka+xenon on selline kohustuslik upgrade vanasse uduka korpusesse) ja siis on lahe linnavahel teistele peeglist ja vastu tulles mõnusalt häirivalt kulgeda, eriti "mõnus" efekt on korralikus vihmas ja pimedal ajal, kaevuluugid ja muud löökaugud leiad üles läbi oma hammaste, kui läbi oled sõitnud juba.
kõigil ei ole kahjuks kullipilku ja geenide poolt antud terveid silmi(vihje: peale kontoris veedetud meeldivat 8 tundi monitori jõllitamist häirivad sellised tegelased ikka päris palju rohkem)

jutu point ilmselt mis tahan öelda on et senikaua kuni massiliselt koinima ei hakata selliseid liiklejaid võimuesindajate poolt siis mure kui selline on püsiv, isiklikult olen olukorraga leppinud nagu muistne eestlane ikka (crash) aga matsu pole siiski pannud, kuigi mõned rehvid on sellise pimestuse nahka läinud küll, tallinna tänavad muidugi sponsoreerivad omalt poolt

talve tuleku puhul lähen krutin lähitule luupi nüüd 100W/H7 pirni sisse :ner: proovi mõttes
küsimus ka kus tallinnas oleks adekvaatne ülevaatuspunkt et tulesid kontrollida ja reguleerida saaks, kontrollitud on korduvalt + olen ise üritanud natuke krudida neid ning siis uuesti kontrollis käinud ja kuskil ei kommenteerita et miski valesti oleks, kuigi vahepeal oli silmaga juba näha et üks näitab aiateibaid ja teine tervitab täiskuud.

See kõvema pirni sisse panemine ei anna nägemise mõistes midagi juurde,aga põletad oma reflektorid luubid üsna kähku läbi.Olen seda proovinud kunagi ja efekt oli ainult vastutulijale arusaadav.Proovinud mõlemat,nii tavareflektoriga tuld ,kui luupi.Luup andis otsad kiiremini ja pärast ei näitanud üldse midagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas kalle »

Kohati kipub jällegi enesekindluse ammutamiseks seegi teema. Vist siiski inimlik rasketel aegadel.

Sheepfold kirjutas:

Kui kellegile see ei meeldi - mul on savi.... ning muu mind ei koti..

Sheepfold kirjutas:

mul jumalast savi, mis arvamusel oled. ...

Sheepfold kirjutas:

Mu lastel on hea meel mind näha ...

Kindlasti on hea meel, aga karta võib, et üsna vara saab ka neile omaseks MINA ja SAVI suhtumine.. kurb veidi. Ja pole väga vaja vaeva näha, muidugi olen ma kes iganes ja sul on jumalast savi.

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

korke kirjutas:
mart211 kirjutas:

Näiteks kui rekkamehed ka nii ülbeks läheks, et sõidavad kõikide tuledega, mis siis saaks?

Siis lülitan mina enda lisa kaugtuled sisse ja jube kähku võtavad oma tuled maha ja vilgutavad ohukate :twisted:

Ohukatega vilgutab see kes lihtsalt unustas ümber lülida ja tehakse seda viisakusest sinu vastu.Kui aga tahaks kogu oma tulepargiga edasi kõrvetada ei sega sinu lisad kedagi,kui siis ainult väga kaugel(500-700m) olles.Lähedal näitavad sinu lisad lihtsalt liiga madalalt ,et rekkajuhti tõeliselt pimestada.Rohkem pimestavad need rekkameest tagant läbi peeglite.

Aga mina ka ei saa nendest udutule maniakkidest aru.Ühegi auto udukad ei näita sisuliselt midagi võrreldes lähidega.Enamuse autodel peab ikka väga tähelepanelikult jälgima,kas on mingi erinevus kui juba lähid sees.Enda autol XC90 on udud suht jõulised ja olen 5a jooksul isegi kaks korda lumetuisus ainult udukatega sõitnud,aga mõte on nende asemele mingid päevakad ilmselt panna,kui veel peaks seda autot mõne aasta kasutama.
Eraldi kategooria on muidugi tagumiste udukatega sõitjad.Siin on tegemist juba vaimse veaga,sest muidu ei ole võimalik neist aru saada.Ja seda ei kohta praktiliselt kuskil mujal kui meil ja veel idapool meid.Siin ei pea ma silmas sõitmist lumetuisuga kui kedagi taga ei ole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma tahan näha, kuidas sa 25 kg pagasiga neid paarikilomeetrisi otsi igapäevaselt teed.
Ma ei viitsi sinuga vaidlema hakata mis mida kui kaua laeb. Ei kuulu mõttekate tegevuste nimekirja.

vintisvint kirjutas:

Mella, korras genekas laeb vabalt 15min jooksul lisa voltte, mis kindlustaks korras aku najal uuesti käivitamise. ( Plus veel väike kohapeal soojendamine või klaasi kraapimine. )
Lühemad otsad linnaliikluses on mõtekam juba jalgsi teha.

Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Sten »

mella kirjutas:

Ma tahan näha....

Pilt

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas pyta »

just sai autole lisa kaugtuled külge :twisted:

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”