Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Keegi on vist lapsepõlves tähelepanuta jäänud, et nüüd vajab kõigi tähelepanu liikluses.
Kui sina minu taga asula sees sõidad täistuledega, siis miks mul on vaja sind märgata? Mul paar tuttavat kes jääks selle peale sinu ees seisma ja füüsiliselt nõustaks sind neid tulesi mitte kasutama, mina nii äärmusesse ei lasku, vaid otsin teise suuna, et ei peaks sellist idiootsust kannatama. Aga kui vaja, võin sinu järgi ka täistuledega sõita, kui aega palju ja kiuslik eestlane välja lööb.
Sõita tuleks ikka nii, et arvestad teistega ja siis arvestavad teised sinuga ka. Aga eks igaühel oma uskumused ja vaevalt siin foorumis arutlemine kedagi muudab.



Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ping »

Võibolla pole inime lihtsalt õigesti reguleeritud tuledega sõitnud ja ei tea kuidas need peaks näitama valgust?
Oskate äkki juhatada talle mõnda kohta kus saab tulede reguleeringut kontrollida?
Tavaliselt ülevaatuspunktides kontrollitakse ainult tulede kõrgust mitte aga suunda ja selle tagajärjel võib isegi parem lähituli risti näidates vastutulijat pimestada.
Udutuli võib isegi õige reguleeringu korral läikiva teekatte pealt peegeldudes pimestada.

Kui aga asi peas kinni on siis tuleb päälinna ümbernik'''ele saata.

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

mart211 kirjutas:

Keegi on vist lapsepõlves tähelepanuta jäänud, et nüüd vajab kõigi tähelepanu liikluses.
Kui sina minu taga asula sees sõidad täistuledega, siis miks mul on vaja sind märgata? Mul paar tuttavat kes jääks selle peale sinu ees seisma ja füüsiliselt nõustaks sind neid tulesi mitte kasutama, mina nii äärmusesse ei lasku, vaid otsin teise suuna, et ei peaks sellist idiootsust kannatama. Aga kui vaja, võin sinu järgi ka täistuledega sõita, kui aega palju ja kiuslik eestlane välja lööb.
Sõita tuleks ikka nii, et arvestad teistega ja siis arvestavad teised sinuga ka. Aga eks igaühel oma uskumused ja vaevalt siin foorumis arutlemine kedagi muudab.

Ole rahulik ei ole mul vaja kellegi tähelepanu liikluses ja ei ole mul vaja ka sulle tagant täistulesid näidata. Jutt oli sellest, et kui tuleb vastu üks valede tulede kastuaja, et sellele märku anda mitte sõita mööda linna ringi vihast täistuledega pool aastat. Jah tulekski sõita nii, et arvestatakse teistega aga paraku seda ei tehta ja seda ma üritasingi öelda, et tulede õige kasutamine on kõigile kohustuslik arvestades teisi. Minu eelmises postituses oli ka väga tugevalt IROONIAT kui sa aru ei saanud. (togi)

Yaaa-maaa-haaa......

mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

motoratsutaja kirjutas:
mart211 kirjutas:

Keegi on vist lapsepõlves tähelepanuta jäänud, et nüüd vajab kõigi tähelepanu liikluses.
Kui sina minu taga asula sees sõidad täistuledega, siis miks mul on vaja sind märgata? Mul paar tuttavat kes jääks selle peale sinu ees seisma ja füüsiliselt nõustaks sind neid tulesi mitte kasutama, mina nii äärmusesse ei lasku, vaid otsin teise suuna, et ei peaks sellist idiootsust kannatama. Aga kui vaja, võin sinu järgi ka täistuledega sõita, kui aega palju ja kiuslik eestlane välja lööb.
Sõita tuleks ikka nii, et arvestad teistega ja siis arvestavad teised sinuga ka. Aga eks igaühel oma uskumused ja vaevalt siin foorumis arutlemine kedagi muudab.

Ole rahulik ei ole mul vaja kellegi tähelepanu liikluses ja ei ole mul vaja ka sulle tagant täistulesid näidata. Jutt oli sellest, et kui tuleb vastu üks valede tulede kastuaja, et sellele märku anda mitte sõita mööda linna ringi vihast täistuledega pool aastat. Jah tulekski sõita nii, et arvestatakse teistega aga paraku seda ei tehta ja seda ma üritasingi öelda, et tulede õige kasutamine on kõigile kohustuslik arvestades teisi. Minu eelmises postituses oli ka väga tugevalt IROONIAT kui sa aru ei saanud. (togi)

Ma tegelikult ei mõelnudki sind :D Vastupidi, sinu irooniast tingituna kirjutasin ka oma, mitte-ironiseeritud, jutu. :bsmile:

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Sõidan ka pimedal ajal udu + lähituledega. Eranditult vaid maanteel. Need kes vilgutavad, omavad ise lihtsalt sitemat sorti tulesid. Või siis arvavad et valesti reguleeritud. Ei ole! Mõnel autol ongi udukad põhi-tulede kõrval.
Näiteks http://autmo.ee/files/ProductPictures/1 ... aa1cfd.jpg
( Vasakult paremale; pooltuli + täistuli, udutuli. )

Udukaid lähituledega kasutan just sellepärast, kuna esimesed valgustavad laialt tee ääri.
Pealinnas liiklen õnneks suht vähe, et seal rammige üksteist palju tahate. :ner: :bsmile:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mida see siinne pealkiri tähendama peaks?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Väike kõvatamise nurk jälle, ei muud.
( Sain nüüd kah selle postiga, vaikselt kellegile ära panna... :mrgreen: )


olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas olli »

vintisvint kirjutas:

Udukaid lähituledega kasutan just sellepärast, kuna esimesed valgustavad laialt tee ääri.

Ja mis see annab? Näed paremini, mis loomast üle sõidad?
Mingil põhjusel pole see postitus siia teemasse jõudnud, kus viidati ühele postimehe artiklile samast valdkonnast.

Riga 13 -> Suzuki TS125 81.a -> Suzuki GS500E 91.a -> Suzuki GSXR 600 K1 -> BMW F650GS 2000.a
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Näen paremini kui mõni loom on teeääres või inimene, kes helkurit ei suvatse kanda.
Otsasõitmine pole välistatud, kuid niivisi on nähtvus parem. Jutt siis udukad + pooltuled kasutamisest, pimedal ajal, maanteel, vastutuleva auto korral.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

vintisvint kirjutas:

Näen paremini kui mõni loom on teeääres või inimene, kes helkurit ei suvatse kanda.
Otsasõitmine pole välistatud, kuid niivisi on nähtvus parem. Jutt siis udukad + pooltuled kasutamisest, pimedal ajal, maanteel, vastutuleva auto korral.

Kusjuures ma olen testinud maanteel udukad+pooled ja ainult pooled ja ainult pooltega on nähtavus parem. Põhjus on selles, et õieti reguleeritud udukad näitavad otse auto ette suht heleda laigu ja kuna silm kohaneb kõige heledama valgusega, siis hästi enam pooltulede max kaugusel olevaid asju ei näe.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mella »

Ehk siis ikkagi lihtsalt "jube äge on kui jõulupuu särab". Nagu rekkamehed tuledega ehivad või rullnokad põhjavalgusega.
Nagu Olli juba märkis, näed sa õigesti reguleeritud udutuledega maanteekiirusel ainult viimasel hetkel seda, millest kohe üle sõidad. Reageerimiseks sul enam aega ei jää.
Sulle ainult tundub, et tee on tänu udukatele heledam. Samahästi võiksid teed valgustada ka auto taga või kõrval. Sõiduohutust see paremaks ei tee. Lisaks on su autol 110W toitmise jagu suurem kütusekulu ja lühikeste otste puhul laetakse akut vähem.
Jah, ma olen katsetanud päris paljusid autosid ning ainult nendel parandab veidi nähtavust, millel lähituled on eriti kehvad.
Ja eeldus , tuletame meelde, on õigesti reguleeritud tuled.

vintisvint kirjutas:

Udukaid lähituledega kasutan just sellepärast, kuna esimesed valgustavad laialt tee ääri.

olli kirjutas:

Ja mis see annab? Näed paremini, mis loomast üle sõidad?

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas indumen »

ma olen ka ilge rullnokk :D udukad põlevad paar korda aastas kui lähituli on saba andnud, sedagi kuni poeni sõitmiseni,
mulle tundub et need teadlikult kasutajad ilmselt ongi oma udutuled tahtlikult ka udukale mõeldud tsoonist kõrgemale keeranud(no et ikka valgustaks ka+xenon on selline kohustuslik upgrade vanasse uduka korpusesse) ja siis on lahe linnavahel teistele peeglist ja vastu tulles mõnusalt häirivalt kulgeda, eriti "mõnus" efekt on korralikus vihmas ja pimedal ajal, kaevuluugid ja muud löökaugud leiad üles läbi oma hammaste, kui läbi oled sõitnud juba.
kõigil ei ole kahjuks kullipilku ja geenide poolt antud terveid silmi(vihje: peale kontoris veedetud meeldivat 8 tundi monitori jõllitamist häirivad sellised tegelased ikka päris palju rohkem)

jutu point ilmselt mis tahan öelda on et senikaua kuni massiliselt koinima ei hakata selliseid liiklejaid võimuesindajate poolt siis mure kui selline on püsiv, isiklikult olen olukorraga leppinud nagu muistne eestlane ikka (crash) aga matsu pole siiski pannud, kuigi mõned rehvid on sellise pimestuse nahka läinud küll, tallinna tänavad muidugi sponsoreerivad omalt poolt

talve tuleku puhul lähen krutin lähitule luupi nüüd 100W/H7 pirni sisse :ner: proovi mõttes
küsimus ka kus tallinnas oleks adekvaatne ülevaatuspunkt et tulesid kontrollida ja reguleerida saaks, kontrollitud on korduvalt + olen ise üritanud natuke krudida neid ning siis uuesti kontrollis käinud ja kuskil ei kommenteerita et miski valesti oleks, kuigi vahepeal oli silmaga juba näha et üks näitab aiateibaid ja teine tervitab täiskuud.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

just vaatasin Hella kodulehelt (ja tasub meeles pidada, et eraldi nokale riputatavate 150-200 mm läbimõõduga optilise elemendiga lisaudutule valgusulatuse kvaliteet on kordades parem, kui auto originaaludutuledel) on effektiivne 5 lux piir kuskil 20-30 meetri peal. Heaks reaktsiooniajaks loetakse 1,2 sek. Kui sa sõidad 100 km/h läbid sa sekundis ca 27m. Seega kui sul udukas midagi näitama hakkab siis sa ei jõua reageeridagi.


vanalendur
Postitusi: 497
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

vintisvint kirjutas:

Sõidan ka pimedal ajal udu + lähituledega. Eranditult vaid maanteel. Need kes vilgutavad, omavad ise lihtsalt sitemat sorti tulesid. Või siis arvavad et valesti reguleeritud. Ei ole! Mõnel autol ongi udukad põhi-tulede kõrval.
Näiteks http://autmo.ee/files/ProductPictures/1 ... aa1cfd.jpg
( Vasakult paremale; pooltuli + täistuli, udutuli. )

Udukaid lähituledega kasutan just sellepärast, kuna esimesed valgustavad laialt tee ääri.
Pealinnas liiklen õnneks suht vähe, et seal rammige üksteist palju tahate. :ner: :bsmile:

Erilised värdjad ongi need nt need mersuvennad kellel on udutuled lähitulede kõrval. Need pimestavad ikka eriti räigelt. Põleta neid udukaid kasvõi parkides kui kedagi lähedal pole, keda need pimestaks, aga kui keegi vastu tuleb siis kustuta ära. See sinu niiöelda parem nähtavus tuleb otseselt vastutuleva autojuhi nähtavuse arvelt. Ja kui tal sellepärast jääb mõni jalakäija teepeenral märkamata ning see paraja vine all on ning kortsu ei tõmba siis on sinu käed sama verised nagu selle autojuhi omad, kes temast üle sõitis.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

No hästi, Mella jutus oli pointti, proovin järgi.
Vanalendur! Mersu omanikud on jah need kõige suuremad kurjategijad. Mõtle midagi paremat välja. :ner: :mrgreen:


vanalendur
Postitusi: 497
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Ma ei väitnud, et kõik mersu omanikud vaid need kes udu+lähituli sõidavad. Samamoodi arvan ka teiste automarkidega sõitjatest, kes udu+lähituli sõidavad aga need masinad millel on udutuli üleval põhitule sees pimestavad kõige rohkem (senise kokkupuute põhjal).

Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

Ühinen nendega, kes need "udutulepeded" risti tahavad lüüa. Tõsiselt nõme on sõita, kui sellised pidevalt vastu tulevad (sõidan igapäevaselt 80 km tööle ja tagasi). Uskumatu, kui palju neid idioote on, kes kõik oma auto tuled korraga põlema panevad...

Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Selle eest õnneks karistatakse ka, ise sain oma väikese hoiatuse paar kuud tagasi, kui udukad olid peale jäänud olgugi, et udu enam polnud. Trahvi ei saanud, kuid karistusena läks ikkagi kirja. Aga teema pealkiri on ikka veel ihan per*eestä.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

mart211

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Kuzmitz kirjutas:

Ühinen nendega, kes need "udutulepeded" risti tahavad lüüa. Tõsiselt nõme on sõita, kui sellised pidevalt vastu tulevad (sõidan igapäevaselt 80 km tööle ja tagasi). Uskumatu, kui palju neid idioote on, kes kõik oma auto tuled korraga põlema panevad...

Näiteks kui rekkamehed ka nii ülbeks läheks, et sõidavad kõikide tuledega, mis siis saaks? Sama idee järgi neil hea ju koju oma laste juurde sõita, nende tee on väga valge ja kõik märkavad neid ka. Vilguta palju jaksad, nad isegi ei näe seda :D
Ei tea kas mina olen ainuke, kuid olen märganud kahte tõusvat rikkumiste trendi. Üks on täistuledega sõit, mis öösiti talvel vanema auto omanikule väga raske taluda on ja teine on punase alt läbi sõitmine. Vahest juhtub endalgi nn roosaga ülesõit ja ikka on kaks või isegi kolm autot veel selja taga. Samuti rohelise süttides peab veel viimased tulijad eest ära laskma ja siis saad ise alles minna. Aga ega keegi ei karista ju ka.

Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas korke »

mart211 kirjutas:

Näiteks kui rekkamehed ka nii ülbeks läheks, et sõidavad kõikide tuledega, mis siis saaks?

Siis lülitan mina enda lisa kaugtuled sisse ja jube kähku võtavad oma tuled maha ja vilgutavad ohukate :twisted:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.


mart211

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

korke kirjutas:
mart211 kirjutas:

Näiteks kui rekkamehed ka nii ülbeks läheks, et sõidavad kõikide tuledega, mis siis saaks?

Siis lülitan mina enda lisa kaugtuled sisse ja jube kähku võtavad oma tuled maha ja vilgutavad ohukate :twisted:

t*** kus ma sõitma pean siis?Pilt :mrgreen: Linnas vist ainult :mrgreen:

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Loff »

mart211 kirjutas:

t*** kus ma sõitma pean siis?Pilt :mrgreen: Linnas vist ainult :mrgreen:

Ostad pärapõrgusse talu ja siis seal taluhoovis sõida milla tahad, kuidas tahad, palju tahad :bsmile:

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

ralf
Postitusi: 222
Liitunud: 20 Sept 2005, 00:01
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas ralf »

Eksid Korke, ohukatega oled teeääres sina, kui neid vihastad! Nägin su lisakaid, polnud midagi erilist. :D
Vastutulevatega ei viitsi nagu maadelda, kuid neist kellest möödun ja põlevad mitte halva nähtavuse korral töökorras lähituled koos udutuledega, siis panen küll enda reas olles tagumised udukad põlema ja hoian jalga õrnalt piduripedaalil - las tunnevad sama, mida mina tahavaatepeeglist (ps.paljudel sõidukitel ei ole automaatselt tumenevat tahavaatepeeglit ja minu teada pole ühelgi sõidukil veel automaatselt tumenevaid küljepeegleid)
Samas ma vaidleksin just vastu, et kuna udutule eesmärk on valgustada kuni 30m sõiduki esist teed ja kindlasti küljepealset ala, siis linna sees oleksid nad väga mõistlik lahendus just ristmike ületuse ohutuse mõttes.

Motopood BIKER24.EE
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas ping »

vintisvint kirjutas:

Sõidan ka pimedal ajal udu + lähituledega. Eranditult vaid maanteel. Need kes vilgutavad, omavad ise lihtsalt sitemat sorti tulesid. Või siis arvavad et valesti reguleeritud. Ei ole! Mõnel autol ongi udukad põhi-tulede kõrval.
Näiteks http://autmo.ee/files/ProductPictures/1 ... aa1cfd.jpg
( Vasakult paremale; pooltuli + täistuli, udutuli. )

Udukaid lähituledega kasutan just sellepärast, kuna esimesed valgustavad laialt tee ääri.
Pealinnas liiklen õnneks suht vähe, et seal rammige üksteist palju tahate. :ner: :bsmile:

Mersul on vaja panna pirnile otse juhtmed akult vahereleedega ja mass otse pirnilt generaatori keresse. Usun, et lähituli võib kaks korda heledamalt põlema hakata.
Kõige parem on teha kohe lisa juhtmekimp koos uute pirnipistikutega. Originaal pistikud jätad lahti ja sealt võtad releedele juhtimise.
Sellise lisa juhtmestiku saab vajadusel järgmisele masinale tõsta.

Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Sten »

korke kirjutas:
mart211 kirjutas:

Näiteks kui rekkamehed ka nii ülbeks läheks, et sõidavad kõikide tuledega, mis siis saaks?

Siis lülitan mina enda lisa kaugtuled sisse ja jube kähku võtavad oma tuled maha ja vilgutavad ohukate :twisted:

Lubage kahelda :mrgreen: Ise küll suurtega igapäevaselt ei sõida aga ma tean mis vahe on suvalisel kahel rally 3000del ja kuuel või kaheksal samal asjal mis asuvad ca 3me meetri kõrgusel :bsmile:

ralf kirjutas:

paljudel sõidukitel ei ole automaatselt tumenevat tahavaatepeeglit ja minu teada pole ühelgi sõidukil veel automaatselt tumenevaid küljepeegleid

Bmwl olid need 95 olemas , kindel , et sama ajastu merz ja muud enesest lugupidvad margid omasid ka neid . Täna pm kõigile võimalik telida , muidugi välja arvatud korealased :D

Üldiselt on park+ udu talutav aga kui on neile lisaks päevasõidtuled või kauged , siis ei toimi üldse .

Samas tahaks ka tervitada Helgit ja Valdekut , kes päise päeva ajal kärsatavad tagumist udutuld .

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Yerba »

No aga kui auto on viimase peal parsa ront ja enam tähelepanu ei tõmba. Siis ju ostad ikka kuskilt paari euro eest LED ribad ja lükkad need koos udukatega peale. Vähemalt näeb siis käru vähe rallikam välja ja tõenäoliselt viskab see ka tublisti kilovatte ning m**n* pikkust juurde.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Sten
Postitusi: 822
Liitunud: 14 Mai 2011, 08:39
Tsikkel: ZX10R Fighter
Asukoht: Tallinn - 56934211
Tänanud: 6 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Sten »

Jõulude paiku liigeldes jäi selline lilla just peeglisse - ette olid kruvitud hobby-halli LED päevasõidutuled , mis hakkasid vist ühendust kaotama ja vilkusid täiesti kaootiliselt . Minul isiklikult on suva - ma liiga rahumeelne , et sellise asja peale ärrituda aga olen kindel , et Helgi ja Valdek kes kord kuus käivad peenemates linnapoodides toiduainetevarusid täiendamas ja pole veel sellist kinu enne näinud , peavad seda meest kindlasti miilitsaks .

Pooleldi ise tehtud , pooleldi hästi tehtud ...

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Rein »

ping kirjutas:

Mersul on vaja panna pirnile otse juhtmed akult vahereleedega ja mass otse pirnilt generaatori keresse. Usun, et lähituli võib kaks korda heledamalt põlema hakata.
Kõige parem on teha kohe lisa juhtmekimp koos uute pirnipistikutega. Originaal pistikud jätad lahti ja sealt võtad releedele juhtimise.
Sellise lisa juhtmestiku saab vajadusel järgmisele masinale tõsta.

Mis neil on siis teadlikult poole voolutugevusega põlema pandud või? Merss ongi, eriti W124 üks sitemate tuledega massinaid.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Rein, et siis võin ikkagi sõitta nii ja täistuled ka igaks- juhuks peale lülitada, kuna W124 on paras pask? :D


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas pyta »

ei tea,eelviimase passati tuled raudselt sitemad,vahest unustanud täistuledki peale,keegi ei vilguta vastugi :D

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”