Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Kõiki tuled korraga. Teadlikult.

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Miks ei suuda paljud autojuhid normaalselt oma tulesid kasutada nii nagu ette on nähtud, miks pannakse kõik korraga põlema (pooltuled, udukad, mingid stangesse isearetatud ledid jne) ? (v.a juhul kui nähtavus on tõesti alla 300 m) Kui rohkem tulesid korraga põleb, kas siis on äge ? :wack:



Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

motoratsutaja kirjutas:

Miks ei suuda paljud autojuhid normaalselt oma tulesid kasutada nii nagu ette on nähtud, miks pannakse kõik korraga põlema (pooltuled, udukad, mingid stangesse isearetatud ledid jne) ? (v.a juhul kui nähtavus on tõesti alla 300 m) Kui rohkem tulesid korraga põleb, kas siis on äge ? :wack:

X-mas ju, kuusel peavad tuled põlema ju siis autol ka :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

siis on mõnel aastaringselt x-mas

Yaaa-maaa-haaa......

Credo

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Credo »

pigem see kui kõik tuled põlevad talvisel ajal kui see, et neid üldse ei kasutata.

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

no neid ilma tuledeta sõitjaid on ikka vähe aga oinaid kes kõikide tuledega sõidavad on terve linn täis :wack: ja noh kui vähegi maasturi moodi auto, siis peavad ju kohe udutuled ka põlema, muidu ei saa ju aru et maastur on :wack: :wack: :wack: ja bemmi kohta käib sama, tea kas süütevõtit keerates lähevad kõik tuled põlema kohe või ??? :roll:

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

motoratsutaja kirjutas:

no neid ilma tuledeta sõitjaid on ikka vähe aga oinaid kes kõikide tuledega sõidavad on terve linn täis :wack: ja noh kui vähegi maasturi moodi auto, siis peavad ju kohe udutuled ka põlema, muidu ei saa ju aru et maastur on :wack: :wack: :wack: ja bemmi kohta käib sama, tea kas süütevõtit keerates lähevad kõik tuled põlema kohe või ??? :roll:

kusjuures enamus bemme sõidab udu+gabariittuled. Kas endal pole või miks morjendab,et inimesed kasutavad vähem häirivaid tulesid?

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

udukas + kabariit (parktuli) on täitsa õige kooslus. Ma räägin pooltuled (lähituled) + udukad, mida koos põletatakse. Neid ei saa ju kogemata ka põlema panna, ikka spetsiaalselt lülitatakse udukad lisaks põlema. Ja see häirib silma kohe kui selline vastu tuleb.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

See rohkem audite rida + veel mingid isearetatud led ribad, et veel fancym oleks :wack: ,bemmimeestel valgel ajal suht välistatud angel eyede varjamine :mrgreen:
Palju haigem nähtus on see, et inimesed topivad massiliselt tagumise udutule põlema iga sabina peale ja siis need led tagatuled ka veel :nono: .

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas cool200 »

Stonekurg kirjutas:

See rohkem audite rida + veel mingid isearetatud led ribad, et veel fancym oleks :wack: ,bemmimeestel valgel ajal suht välistatud angel eyede varjamine :mrgreen:
Palju haigem nähtus on see, et inimesed topivad massiliselt tagumise udutule põlema iga sabina peale ja siis need led tagatuled ka veel :nono: .

kui tagatuled häirivad -- ära sõida nii lähedale :D

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)

Sheepfold

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Sheepfold »

Mina olen üks nendest, kes kasutab kõiki tulesid korraga. Teadlikult. Sest kui mulle Tallinnas keskpäeval tunni jooksul keeratakse kuuel korral ette ning eranditult iga üks neist ütleb, et ta ei näinud mind, siis kohaldun olukorraga ja teen ennast nähtavaks. Kui kellegile see ei meeldi - mul on savi. Ma jõuan õhtul koju tervena ja ilma kriimuta autol ning muu mind ei koti. Mu lastel on hea meel mind näha. Teisisõnu, kui kaalukausil on tropp, keda udutuli pimestab (mis moodi udutuli saab keskpäeval pimestada, my ass) või minu laste rõõmukilked kui üle ukse astun, siis võite ise arvata...


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

Teine võimalus on see, et ei lenda madalt, vaid liigud mõistliku kiirusega, siis ikka ilmselt nähakse. Kas pidasid need ettesõitjad kõik kinni ja küsisid järgi, et miks nad sulle ette sõitsid?


Sheepfold

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Sheepfold »

muuseas, see aeg, kus ma madalalt lendasin, on ammu otsas. Mõistus jõudis kohale.
Jah, olen alati selliste situatsioonide tekitajad kinni pidanud. Kes on keretäit küsinud, on selle saanud, kes on vabandust palunud, on mõistmist leidnud.


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

Huvitav ise enesest, ma pole saanud keeleltki midagi küsida, kuna need rusikaviibutajad põgenevad koheselt, kui auto kinni pean ja tema mure kohta küsida tahan. Järsku peaksid nad minema siis silma arsti juurde? Mina isiklikult ei poolda tulede valet kasutamist ja mõned ei tea ka seda, et mis tuled nad on oma autole külge pannud, udukate asemel on lisa kauged jne.


Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Sheepfold kirjutas:

muuseas, see aeg, kus ma madalalt lendasin, on ammu otsas. Mõistus jõudis kohale.
Jah, olen alati selliste situatsioonide tekitajad kinni pidanud. Kes on keretäit küsinud, on selle saanud, kes on vabandust palunud, on mõistmist leidnud.

Keretäie saaksid sa ise ,et kasutad valesid tulesid, juba sinu allkirjast on aru saada, kes sa oled.


reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kas tänapäeval on võimalik nii ka elada, et selle eest keretäit ei saaks?


Sheepfold

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Sheepfold »

Wow! Tuono on veel üks netininja! :D Said soomes kruvikeeraja hoidmisega lapinõia väe ja võimu? Sa oled küll viimane, kes siin peaks moraalitsema
Reimps - ma usun siiralt, et on küll. Käitud mõistlikult ja polegi probleemi. Näiteks olen ma sügavalt veendunud, et Tuono sugune ei saaks liikluses oma veast aru või siis läheks lihtsalt õhku täis, kui keegi talle märkuse teeks. On ta siin sellega ju isegi eputanud. Ja kaugel see nospelgi siis sellisel puhul enam on ...

Viimati muutis Sheepfold, 25 Dets 2012, 15:00, muudetud 1 kord kokku.

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Aga kas siis ei saa peksa liikluses, kui mul on täistuled ise madalamale regullitud? Noh, et maanteel ei peaks kogu aeg vahetama. Ja ega ma linnaski lähikatega sõita viitsi..
Aga lambi asja eest ( :mrgreen: ) ei tahaks tappa saada ninjade käest :nono:

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

ma sügisel sõitsin sadamast mäo poole ja väga paljud vastu tulevad vilgutasid tulesi ma vaatasin fj spidokat ka ja seal kõrval ei olnud näha et high beam tuli põleb,vaatasin lenksul tule nuppu ka ja see oli nagu lähikate peal ja ikka vastu tulevad autod vilgutasid tulesi,alles ardu juures oli päike nii et hakkas armatuuris paistma tuli mis näitas et mul olid täistuled peal koguaeg.polnud eestis kaua sõitnud ja arvasin et see tulede vilgutamine on selleks et mingi ment mõõdab põõsas.päris igakord ei sõideta meelega täis tuled peal

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

zx12r

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Äkki sa peaks tegema üht kolmest järgnevast:

1) Loobuma sõidukite juhtimisest
2) Minema silmaarstile
3) Loobuma sõidukite juhtimisest

426f kirjutas:

ma sügisel sõitsin sadamast mäo poole ja väga paljud vastu tulevad vilgutasid tulesi ma vaatasin fj spidokat ka ja seal kõrval ei olnud näha et high beam tuli põleb,vaatasin lenksul tule nuppu ka ja see oli nagu lähikate peal ja ikka vastu tulevad autod vilgutasid tulesi,alles ardu juures oli päike nii et hakkas armatuuris paistma tuli mis näitas et mul olid täistuled peal koguaeg.polnud eestis kaua sõitnud ja arvasin et see tulede vilgutamine on selleks et mingi ment mõõdab põõsas.päris igakord ei sõideta meelega täis tuled peal

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

zx12r kirjutas:

Äkki sa peaks tegema üht kolmest järgnevast:

1) Loobuma sõidukite juhtimisest
2) Minema silmaarstile
3) Loobuma sõidukite juhtimisest

426f kirjutas:

ma sügisel sõitsin sadamast mäo poole ja väga paljud vastu tulevad vilgutasid tulesi ma vaatasin fj spidokat ka ja seal kõrval ei olnud näha et high beam tuli põleb,vaatasin lenksul tule nuppu ka ja see oli nagu lähikate peal ja ikka vastu tulevad autod vilgutasid tulesi,alles ardu juures oli päike nii et hakkas armatuuris paistma tuli mis näitas et mul olid täistuled peal koguaeg.polnud eestis kaua sõitnud ja arvasin et see tulede vilgutamine on selleks et mingi ment mõõdab põõsas.päris igakord ei sõideta meelega täis tuled peal

õigust räägid jah peab sõidukite juhtimisest eesti riigis loobuma mul nende 100km hakkas tsikli küljest plastmass tükke lahti tulema sest tee oli auklik kus ei ole võimalik valge inimese kombel sõita,kevadel ratas soome viia,ole rahulik ma sadamas käru pealt sõidan laeva,et siin selle sita tee peal asi koost ei laguneks.

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Novot, aga sellepärast teed lagunevadki,et sinusugused Eestis makse ei maksa vaid ainult tarbivad. :ner:

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pyta »

ma pakun,et need sinu viidatud ''sinusugused'' toovad ja kulutavad raha eestis kõvasti rohkem,kui sina maksude näol maksad,niiet ära seleta

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

pyta kirjutas:

ma pakun,et need sinu viidatud ''sinusugused'' toovad ja kulutavad raha eestis kõvasti rohkem,kui sina maksude näol maksad,niiet ära seleta

+1 kulutavad raha eestis, mitte teid.

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Sheepfold kirjutas:

Mina olen üks nendest, kes kasutab kõiki tulesid korraga. Teadlikult. Sest kui mulle Tallinnas keskpäeval tunni jooksul keeratakse kuuel korral ette ning eranditult iga üks neist ütleb, et ta ei näinud mind, siis kohaldun olukorraga ja teen ennast nähtavaks. Kui kellegile see ei meeldi - mul on savi. Ma jõuan õhtul koju tervena ja ilma kriimuta autol ning muu mind ei koti. Mu lastel on hea meel mind näha. Teisisõnu, kui kaalukausil on tropp, keda udutuli pimestab (mis moodi udutuli saab keskpäeval pimestada, my ass) või minu laste rõõmukilked kui üle ukse astun, siis võite ise arvata...

No enam "seosetumat" põhjendust ei anna olla tulede valele kasutamisele. Fakt on see, et kui sind ei nähta siis ei nähta ja kõik, see et sa kõiki tulesid korraga põletad ei TEE sind nähtavaks. Ma sõidan tsikliga kogu aeg neoonkollane helkurvest seljas ja ikka keeratakse etta ja mitte vähe. Asi ei ole mitte nägemises vaid meie liikluskultuuris, suhtumises ja arusaamises, kuidas teistega arvestada. Ei mind ei pimesta udutuled, veel vähem päeval aga talvisel ajal on enamus aega pime ja kusjuures häirib küll, kui tuleb vastu kõikide tuledega autojuht.

Ma sõidan ilma udutuledeta ja keeratakse samamoodi ette kogu aeg, see küll midagi uut pole. Kui iga ettekeeramine sinu jaoks on eluohtlik, siis oleks vast mõistlik sõidukiirust vähendada või hoopis ühistransporti kasutada ? :roll:

Viimati muutis motoratsutaja, 26 Dets 2012, 13:58, muudetud 1 kord kokku.
Yaaa-maaa-haaa......

Tuono

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Sheepfold kirjutas:

Mina olen üks nendest, kes kasutab kõiki tulesid korraga. Teadlikult. Sest kui mulle Tallinnas keskpäeval tunni jooksul keeratakse kuuel korral ette ning eranditult iga üks neist ütleb, et ta ei näinud mind, siis kohaldun olukorraga ja teen ennast nähtavaks. Kui kellegile see ei meeldi - mul on savi. Ma jõuan õhtul koju tervena ja ilma kriimuta autol ning muu mind ei koti. Mu lastel on hea meel mind näha. Teisisõnu, kui kaalukausil on tropp, keda udutuli pimestab (mis moodi udutuli saab keskpäeval pimestada, my ass) või minu laste rõõmukilked kui üle ukse astun, siis võite ise arvata...

Sattusin juhuslikult sellise artikli peale, sinul, kui algajal oleks see hea läbi lugeda :bsmile:
http://www.e24.ee/679868/politsei-udutu ... on-ohtlik/


Sheepfold

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Sheepfold »

Motoratsutaja, mul jumalast savi, mis arvamusel oled. Üsna seosetu on ka su järeldus sõidukiiruse kohta. Olen üks neist vähestest, kes on aru saanud, et mitte kiirus ei vii koju, vaid mõistlikud juhtimisvõtted. Ja kui sind mu tuled häirivad, tähendab paned tähele ja on lootust, et sina mulle ette ei keera.
Tuono, thanks (loe: kiitos), olen ühe artikli lugemise võrra rikkam. Tõsi, kontekstist läks see välja. Aga pole ka imestada. Ülekohtune olnuks eeldada, et sa oma mullist seekord suudad väljapoole näha. Artikkel räägib tulede kasutaja nägemisulatusest maanteel ja maanteel vastutulijate nägmise häirimisest. Ah, mis ma sellest ikka sulle seletan. Tahtnuks sa mõista (ja mitte ainult minu kirjutatut), siis sa oleks seda vähemalt proovinud ...

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Sheepfold kirjutas:

Motoratsutaja, mul jumalast savi, mis arvamusel oled.

Eksid, see ei ole minu arvamus, vaid see on kirjas liiklusseaduses: https://www.riigiteataja.ee/akt/125052012009

Sheepfold kirjutas:

Olen üks neist vähestest, kes on aru saanud, et mitte kiirus ei vii koju, vaid mõistlikud juhtimisvõtted.

Oled ka üks vähestest, kes ei ole veel aru saanud kuidas tulesid õigesti kasutatakse. (togi)

Yaaa-maaa-haaa......

vanalendur
Postitusi: 497
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Sellised ahvid saavad täistuledega vastu olenemata aastaajast, nädalapäevast ja kellaajast. Peaks veel mingi vähe käredama kahuri stange vahele keerama nendele erilistele, kes on teistest paremad. Ma tõsiselt loodan, et sa oma pea kuhugi puruks kukud ning piinad lõpetad.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jaaa...
Mul on täiesti savi mida teised arvavad ja MINA sõidan juuatäis peaga!
Mul on täiesti savi, et lapsed vahest sõiduteedel ja nende ääres mängivad, MINA sõidan sealt täie rauaga läbi.
Mul on täiesti savi jne, jne..

Sõidan ka linnas, täiesti tavaliste tuledega, pisikese autoga ja ei keerata ette :|

Siin oli üks teemake kopeerituna militaarfoorumist, kus tuledesärast häiritu monteeris oma pillile lennuki maandumistuled külge, äkki peaks sama tegema :D

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

vanalendur kirjutas:

Sellised ahvid saavad täistuledega vastu olenemata aastaajast, nädalapäevast ja kellaajast.

Jah, peabki täistuledega vastu sõitma sest ma ju ei tea, kas tema mind on ikka märganud... :twisted:

Yaaa-maaa-haaa......
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”