Facebook'i arutelu.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Kas ilma Molovihuta ei saa tänapäeval kohe üldse hakkama? Iga kuradi firma, Juku ja Juss on seal ja jagavad infot ja pilte kõike muud vaid selle kaudu. See on ju nii elementaarne et kogu maailmal on seal kontod. Vakkk mul ei ole seal kontot ja juba on tekkind trots selle vastu....kui peab olema...minge kuu peale...

Elav näide http://www.saku.ee/2013/ :wack: Neid näiteid on veel.

Vabatahtlik peale sunnitud.

Vabandan kui vale teema aga korraks kees üle.



Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Hurt kirjutas:

Kas ilma Molovihuta ei saa tänapäeval kohe üldse hakkama? Iga kuradi firma, Juku ja Juss on seal ja jagavad infot ja pilte kõike muud vaid selle kaudu. See on ju nii elementaarne et kogu maailmal on seal kontod. Vakkk mul ei ole seal kontot ja juba on tekkind trots selle vastu....kui peab olema...minge kuu peale...

Elav näide http://www.saku.ee/2013/ :wack: Neid näiteid on veel.

Vabatahtlik peale sunnitud.

Vabandan kui vale teema aga korraks kees üle.

Sama tunneb Vasja kellel ei ole ID kaarti ja ülejäänud kodanikel on. Igal pool küsitakse ID kaarti ja saab ainult ID kaardiga :mrgreen: Vahe on selles, et talle ei anta kaarti, kuid sina ei tahagi.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

võid ju teha moluvihikusse konto suvalise väljamõeldud nimega. ongi kogu lugu.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hurt »

mart211 kirjutas:

Sama tunneb Vasja kellel ei ole ID kaarti ja ülejäänud kodanikel on. Igal pool küsitakse ID kaarti ja saab ainult ID kaardiga :mrgreen: Vahe on selles, et talle ei anta kaarti, kuid sina ei tahagi.

Oleneb mis Vasjal vaja. Vahel piisab ka passist või juhilubadest ka pastakas on alkirja jaoks ka täiesti okei. aga kui ma tahan neid ime ime ilusaid tsikke oma arvuti kalendri näol, siis on optsioneid üks... molovihk. Õlu ju ostsin võiks ju kalendri ka saada.

Piipz kirjutas:

võid ju teha moluvihikusse konto suvalise väljamõeldud nimega. ongi kogu lugu.

Asi ei olegi selles paaris hiire klikis. Inimesed kuidagi eeldavad et kõigil on ja see ajab marru. Mingi lasteaia meililistis ka...toimub arutelelu meili teel ja siis üht äkki visatakse mingi moloviihiku link, et näete siin on info... Nooo WTF :wack:

Saan aru et lõputult pirru valgel ja metsast seente korjamisega ära ei ela ja mingi hetk on vaja tsivilisatsiooni tulla ja lamp põlema panna aga mingi valik võiks olla...

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Hurt, alustuseks üks :bsmile: ma niisama arutlen, ei torgi kedagi (togi)
paljud asja on aja jooksul marru ajanud, mis hiljem naerma ajavad.
ise just ütlesid lause, mis 15a tagasi oleks imelik tundunud - "lasteaia meililist"
kui ikka järjest rohkem sajab uksest ja aknast infot sisse just näoraamatu kaudu, siis oleks lihtsam teha see paar klikki kui jõuga vastu punnida, lihtsalt põhimõtte pärast.
et kui on meinstriim siis on lollidele, tark inimene vaatab kõike kõrvalt ja naerab?
ei pea ju mingit isiklikku infot üles riputama, kui ei taha, see on juba idiootide rida.
aga ära nüüd arva, et ma positiivset reklaami kellelegi teen, ma lihtsalt räägin, kuidas endal elu lihtsamaks teha.
miskipärast on igas seltskonnas üks inimene kes lausa uhkusega teatab, et tal küll mingit facebooki kontot pole. miks peaks seda häbenema või vastupidi, miks peaks selle puudumisel uhkust tundma? mis see annab/võtab/muudab? mille poolest erineb see bikeri kontost või e-maili aadressist?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piipzul täitsa õigus :)
Mul pole ka oma vanemate poolt pandud nimega FB konto, aga mis siis? Need, kes mul seal igast listides on, tunnevad mind ka päriselt, hoolimata mu ropuvõitu FB-nimest. Problem solved.

Jajah, on ka selliseid, kes ütlevad mingi hetk kuskil kohtudes, et "oh, ma tahaks sind hullult sõbraks lisada, aga sul on ju siuke nimi ja mu äripartnerid vms vaataksid imelikult.." No see tegelikult ütleb juba nende põhjalikkuse (shallowness, vabandust, ma ei suuda praegu eestikeelset vastet välja mõelda, aga Mart teab, miks) kohta nii mõndagi. Kahjuks. Muidu täitsa normaalsed tüübid, aga põevad mingi muljejätmise pärast.


zx12r

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas zx12r »

reimps kirjutas:

Piipzul täitsa õigus :)
Mul pole ka oma vanemate poolt pandud nimega FB konto, aga mis siis? Need, kes mul seal igast listides on, tunnevad mind ka päriselt, hoolimata mu ropuvõitu FB-nimest. Problem solved.

Jajah, on ka selliseid, kes ütlevad mingi hetk kuskil kohtudes, et "oh, ma tahaks sind hullult sõbraks lisada, aga sul on ju siuke nimi ja mu äripartnerid vms vaataksid imelikult.." No see tegelikult ütleb juba nende põhjalikkuse (shallowness, vabandust, ma ei suuda praegu eestikeelset vastet välja mõelda, aga Mart teab, miks) kohta nii mõndagi. Kahjuks. Muidu täitsa normaalsed tüübid, aga põevad mingi muljejätmise pärast.

Huvitav, kas annaks oma äripartneritele visiitkaarte, kui seal kirjas e-mailiaadress, mis sai tehtud 6. klassis kui "fucker_king@mail.ee vms...

Tänapäeval on FB-s kellegi kohta eelinfo kogumine täiesti tavaline ja poleks tõesti meeldiv, kui avalehel oleks lause "Kati Kask was tagged at a party with Imege T*ra and 4 others."

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mella »

Sorry, aga FB ongi täiesti mõttetu. Jah, mul on konto, aga ma ei kasuta seda rohkem kui kord kuus ehk. Ja siis, kui minul vaja.
See on täiesti mõttetu hullus. Paljude jaoks on see lihtsalt "märka mind" kanal, sest kus mujal saab üks täiesti tavaline ja tähelepandamatu kodanik endale tähelepanu tõmmata? Ja kui midagi muud huvitavat (nagu enamikel) jagada pole, jaga ennast. Ja see on äärmiselt loll tegu.
FB on tavaline reklaamikanal ja ma ei leia, et seda vajaksin. Niigi ronib seda seda uksest ja aknast.
Eriti nõme on hädaldada selle üle, et on hädasti paljaste naistega kalendrit vaja, mida ainult FB-s palutakse ning kuigi ta seda kalendrit niiväga ihkab, ei tee ta kontot ja ei tõmba seda kalendrit. Põhimõtteline inimene, kuid üsna ...

Piipz kirjutas:

kui ikka järjest rohkem sajab uksest ja aknast infot sisse just näoraamatu kaudu, siis oleks lihtsam teha see paar klikki kui jõuga vastu punnida, lihtsalt põhimõtte pärast.
et kui on meinstriim siis on lollidele, tark inimene vaatab kõike kõrvalt ja naerab?
ei pea ju mingit isiklikku infot üles riputama, kui ei taha, see on juba idiootide rida.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kunagi oli mingi laul populaarne, mis selle lõustla ilusti kokku võttis.
Mingi" HOO" või "HAA" aga üks laulus kõlanud fraasidest oli: "Vaadake, ma pildistasin seent!"

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Olin ka varem sellist tüüpi, et ei läinud FB värgiga kaasa ja olin uhke selle üle. Tegelikkuses täiesti mõttetu kõvatamine.
Väga mugav on 1)korraldada üritusi
2)Olla kutsutud üritustele 3)vajadusel jagada enda pilte või pilti kindlate inimestega, mitte ei pea eraldi mingeid linke laiali saatma. 4)luua kommuune, või olla kommuunide liige, nt võrkpalli harrastajatele, paintballi mängijatele vms. 5) meeles pidada tähtsamate sõprade sünnipäevi 6)Olla inimestega ühenduses- kahjuks paljud endiselt eelistavad FB messengeri teistele 7)ärile reklaami teha jne - see rodu on päris pikk veel ja mõttetu jätkata, igal inimene leiab enda jaoks plussid.

Paljud asjad on ka, mis närviajavad, nt idioodid, kes farmvillei kutseid saadavad, mõttetud uhhid ja ahhid jne, aga seda kõike saad ju ise sättida- nt teatud inimestel jagamised n.ö ära keelata, mängutaotlused ära keelata jne. Pealegi nagu eespool mainitud - keegi ei käse sul ju tüüpiline Feissbuuker olla, kes paneb endast 1000 fotot ja igal vabal v6imalusel postitab kõigile nägemiseks teemadel " käisin sital ", "õues on nii külm".
Kokkuvõtlikult on täiesti mõttetu jonni ajada lihtsalt põhimõtte pärast- tee kasutaja, leia enda jaoks plussid, säti fb niiviisi töötama ja muuda enda elu lihtsamaks.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

zx12r kirjutas:

Huvitav, kas annaks oma äripartneritele visiitkaarte, kui seal kirjas e-mailiaadress, mis sai tehtud 6. klassis kui "fucker_king@mail.ee vms...

Tänapäeval on FB-s kellegi kohta eelinfo kogumine täiesti tavaline ja poleks tõesti meeldiv, kui avalehel oleks lause "Kati Kask was tagged at a party with Imege t*** and 4 others."


Ma olen muidu nõus, aga lihtsalt teadmiseks, et FB's on selline valik täitsa olemas, kus saab otsingumootorites figureerimise väljalülitada. Minu tranimelist profiili mu ristinimega guugeldades ei leia :)

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Loff »

yeekim kirjutas:

Kunagi oli mingi laul populaarne, mis selle lõustla ilusti kokku võttis.
Mingi" HOO" või "HAA" aga üks laulus kõlanud fraasidest oli: "Vaadake, ma pildistasin seent!"

[youtube][/youtube]

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

zx12r

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas zx12r »

reimps kirjutas:
zx12r kirjutas:

Huvitav, kas annaks oma äripartneritele visiitkaarte, kui seal kirjas e-mailiaadress, mis sai tehtud 6. klassis kui "fucker_king@mail.ee vms...

Tänapäeval on FB-s kellegi kohta eelinfo kogumine täiesti tavaline ja poleks tõesti meeldiv, kui avalehel oleks lause "Kati Kask was tagged at a party with Imege t*** and 4 others."


Ma olen muidu nõus, aga lihtsalt teadmiseks, et FB's on selline valik täitsa olemas, kus saab otsingumootorites figureerimise väljalülitada. Minu tranimelist profiili mu ristinimega guugeldades ei leia :)

Mai tea, mina küll leidsin praegu. Sinu ristinimi googlesse ja järjekorras 6. vastus...


mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

reimps kirjutas:
zx12r kirjutas:

Huvitav, kas annaks oma äripartneritele visiitkaarte, kui seal kirjas e-mailiaadress, mis sai tehtud 6. klassis kui "fucker_king@mail.ee vms...

Tänapäeval on FB-s kellegi kohta eelinfo kogumine täiesti tavaline ja poleks tõesti meeldiv, kui avalehel oleks lause "Kati Kask was tagged at a party with Imege t*** and 4 others."


Ma olen muidu nõus, aga lihtsalt teadmiseks, et FB's on selline valik täitsa olemas, kus saab otsingumootorites figureerimise väljalülitada. Minu tranimelist profiili mu ristinimega guugeldades ei leia :)

Googledades leiame sinu facebook'i sellise postituse

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

mart211 kirjutas:
reimps kirjutas:
zx12r kirjutas:

Huvitav, kas annaks oma äripartneritele visiitkaarte, kui seal kirjas e-mailiaadress, mis sai tehtud 6. klassis kui "fucker_king@mail.ee vms...

Tänapäeval on FB-s kellegi kohta eelinfo kogumine täiesti tavaline ja poleks tõesti meeldiv, kui avalehel oleks lause "Kati Kask was tagged at a party with Imege t*** and 4 others."


Ma olen muidu nõus, aga lihtsalt teadmiseks, et FB's on selline valik täitsa olemas, kus saab otsingumootorites figureerimise väljalülitada. Minu tranimelist profiili mu ristinimega guugeldades ei leia :)

Googledades leiame sinu facebook'i sellise postituse

Leidsin eile 10s. Kingime siis tagantjärgi 1s sulle sünnipäevaks. :D Luba siis endale midagi ilusat või tsiklile.

Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui igasugu asju keelata saab, siis kirjelda, kuidas saab blokkida imbetsilli, kes on mingi grupi liige, kuhu ka näiteks mina kuulun ning imbetsill jagab grupiga mingeid täiesti mõttetuid pilte.
Grupist lahkumine pole lahendus, samuti ei saa sundida toda teist inimest grupist lahkuma.

Aga jätkuvalt olen seisukohal, et FB on mõttetult üles haibitud. Elu pole internetis ja on piisavalt muud tegemist, et FB üritustest mitte puudust tunda.

Kipsi kirjutas:

aga seda kõike saad ju ise sättida- nt teatud inimestel jagamised n.ö ära keelata, mängutaotlused ära keelata jne.


elbastardo16
Postitusi: 159
Liitunud: 06 Juul 2010, 14:56
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas elbastardo16 »

Teema hakkab küll käest ära minema aga aga Reimpsi googeldades leiab ka sellise toreda uudise/pildi, kus reimps saab kaunist tissi hoida :wack: (lol)
http://www.ohtuleht.ee/344405

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Loff »

Oled proovinud Tema tähelepanu juhtida sellele? Öelnud Talle isiklikult, et ärgu postitagu grupis neid mõtetuid pilte?

mella kirjutas:

Kui igasugu asju keelata saab, siis kirjelda, kuidas saab blokkida imbetsilli, kes on mingi grupi liige, kuhu ka näiteks mina kuulun ning imbetsill jagab grupiga mingeid täiesti mõttetuid pilte.
Grupist lahkumine pole lahendus, samuti ei saa sundida toda teist inimest grupist lahkuma.

Aga jätkuvalt olen seisukohal, et FB on mõttetult üles haibitud. Elu pole internetis ja on piisavalt muud tegemist, et FB üritustest mitte puudust tunda.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Jess, mul oli just FB'st reaalne kasu. Üks inimene ikkagi langes mu seatud lõksu :mrgreen:

Põdege vähem mu arvates, just selle "uuu, jälitatakse"-maaniaga. Las jälitavad, suht palju saab ikkagi ise ka kontrollida, mida sa sinna netti paiskad (OK, riigiteataja.ee ja Õhtulehe artikkel Playboy kaanele sattumise kohta on kaks asja, mis suudavad sind iga kell googlesse jäädvustada).

Aga igaühele oma, mulle lihtsalt meeldib sõna võtta.

PS ranel, päris äss žest muidu :bsmile:

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Lasteaia maililisti võid ju korra kirjutada, et palun arvestage ka nendega, kes FB-d ei kasuta.
Kui see ei aita, siis tee nagu Piipz soovitas. Hunt Kriimsilmasid ja Krokodill Genasid on seal terve joru, võid ju veel ühe juurde teha. Tegelikult tasuks võtta mingi nii mõttetu nimi, mis kedagi ei huvita ega intrigeeri.

Mina ei usalda seda rakendust. Kui isegi kodanik Zuckerbergi isiklik õde tegi hiljuti prohmaka ja jagas mingi privaatse foto avalikult laiali.

Tegin millalgi ettevõttele konto. Aga mingil hetkel sättis FB mind fakti ette, et ilma iseendale kontot tegemata ei saa ka ettevõtte kontot hallata. :evil:


mart211

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Kunagi kardeti elektrit ka jubedalt, sest asi oli nõnda uus. FB peaks ju piisavalt vana olema, et mitte karta. Sinna saab konto teha päris privaatse, ilma ühegi pildi/andme või isegi päris nimeta. Miks seda kartma peab, ei tea. Erinemise soov nn "hallist massist" peab ikka suur olema. Mitte paha pärast, aga minu meelest nähakse tonti seal kus seda pole.


reimps

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas reimps »

Eiei, tont on tegelikult täitsa olemas. Aga eks see ole igasühes endas kinni, palju seda tonti toidetakse.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Endiselt ei oma molovihikus kontot ja ma ei ütle seda uhkusega. See pole asi mille üle uhke olla, polnudki point.
Naisel aga on konto ja sain selle kuramuse kalendri ka kätte, lisaks konto omamisele pidi veel laikima ja muid lollusi tegema ja kalender.... Ütleme nii, et sitapaberit on ka huvitavam vaadata kui seda kalendrit.

Jõudu ja jaksu Sakule, Geenadele ja Potsatajatele.
Teistele ilusat pühapäeva :bsmile:

http://www.youtube.com/watch?v=haIrObOPcIc

Mõelge numbrid juurde... :ner:

Viimati muutis Hurt, 06 Jaan 2013, 14:23, muudetud 1 kord kokku.
Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas Willie »

Puht teoreetiline küsimus: mis tuleb FB asemele?

Oli vist kunagi rate, orkut ja 133 muud teenusepakkujat ning kunded on alati liikunud nagu heeringaparv ühest paigast teise. Osa on jäänud aga mahajäänute osakaal on lihtsalt statistilise väärtusega kogu sotsiaalmeedia mahust.

Siin vist rohkem küsimus (reklaami)rahas või õigemini selle jagamises. Kellel on rohkem võimu investeerida, sellel ka suurem osakaal turul. Samas see kliendibaas on üsna ebastabiilne, kuna enamuse seas on alati olemas grupp aktiivseid, kellele mingil põhjusel olemasolev keskkond pole enam vastuvõetav ning otsitakse midagi asemele, olgugi kasvõi Google tiiva all uuesti.

Ehk siis, milline teenusepakkuja tuleb pärast FB-d? (Kas inimesed hakkavad uuesti tööle?).

Pilt
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Hurt kirjutas:

... ja sain selle kuramuse kalendri ka kätte, lisaks konto omamisele pidi veel laikima ja muid lollusi tegema ja kalender....

Jääb arusaamatuks, miks selline tulivihane seisukoht. Kalendri omanik (Saku) "müüb" kalendri kundedele "like" ja FB andmete eest. Kui hind on kõrge, siis jätad "ostmata". Puhtalt valikute küsimus. Niikaua, kui riik, riigiasutus või kohalik omavalitsus FB kontot ei nõua pole kodanikul ka midagi kobiseda. Äriettevõtted talitavad seaduse piires nii nagu neile paremini sobib. Kalender pole ju lõppude lõpuks kohustuslik ...

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Hurt kirjutas:

Endiselt ei oma molovihikus kontot ja ma ei ütle seda uhkusega. See pole asi mille üle uhke olla, polnudki point.
Naisel aga on konto ja sain selle kuramuse kalendri ka kätte, lisaks konto omamisele pidi veel laikima ja muid lollusi tegema ja kalender.... Ütleme nii, et sitapaberit on ka huvitavam vaadata kui seda kalendrit.

Jõudu ja jaksu Sakule, Geenadele ja Potsatajatele.
Teistele ilusat pühapäeva :bsmile:

http://www.youtube.com/watch?v=haIrObOPcIc

Mõelge numbrid juurde... :ner:

Alati võid ju raamatupoodi jalutada ja sellise kalendri osta nagu endale meeldib. Ja täitsa oma raha eest ka Laikida pole ka vaja.


mart211

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

willie kirjutas:

Puht teoreetiline küsimus: mis tuleb FB asemele?

Oli vist kunagi rate, orkut ja 133 muud teenusepakkujat ning kunded on alati liikunud nagu heeringaparv ühest paigast teise. Osa on jäänud aga mahajäänute osakaal on lihtsalt statistilise väärtusega kogu sotsiaalmeedia mahust.

Siin vist rohkem küsimus (reklaami)rahas või õigemini selle jagamises. Kellel on rohkem võimu investeerida, sellel ka suurem osakaal turul. Samas see kliendibaas on üsna ebastabiilne, kuna enamuse seas on alati olemas grupp aktiivseid, kellele mingil põhjusel olemasolev keskkond pole enam vastuvõetav ning otsitakse midagi asemele, olgugi kasvõi Google tiiva all uuesti.

Ehk siis, milline teenusepakkuja tuleb pärast FB-d? (Kas inimesed hakkavad uuesti tööle?).

Olen nõus panema väikse summa vahele, et selleks saab Google+. Youtube on tema oma, google otsing on tema oma, firmad mis Google+'is tegutsevad tulevad juba otsingumootoris kõrgemal kohal esile, kui need kes antud teenust ei kasuta. Kui google tahab, et sa midagi kasutaksid, siis nii ta seda teeb. Kui näiteks google ja sinu ettevõte lähevad musta SEO tõttu veidi tülli ja sind google otsingus ei kuvata, siis pole enamuste ettevõtetega väga suurt midagi teha. Google+ peaks olema järgmine või siis midagi täiesti uut ja ennenägematut(Nagu oli facebook ja Gangam style) :mrgreen:

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas ping »

Soovitus, et "Kui oma nime FBs näha ei taha siis ära sinna kontot tee." Pole hea sest sinu eest saab keegi teine teha sinu nimelise konto ja Sulle pahandusi tekitada. Omal läbikäidud tee ja isegi politsei ei aita.
Kui ei taha oma nime näha kuskil võrgustikus siis õige on teha oma nimega, totaalselt valede andmetega konto võõrast arvutist ja keegi ei saa Su nime nii lihtsalt kuritarvitada.
Ja kui tekkib vajadus kasutatav konto teha siis selle saab varjunimega teha.

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas ping »

[/quote] ......... FB peaks ju piisavalt vana olema, et mitte karta. Sinna saab konto teha päris privaatse, ilma ühegi pildi/andme või isegi päris nimeta. Miks seda kartma peab, ei tea. Erinemise soov nn "hallist massist" peab ikka suur olema. Mitte paha pärast, aga minu meelest nähakse tonti seal kus seda pole.[/quote]
Saab küll aga seda peab ka oskama. Teed mingi vale liigutuse ja kõik su pildid ja muud andmed võivad äkki lennata kuskile pilve, kus nad teistele nähtavaks saavad sinu enda teadmatta.


mart211

Re: Facebook'i arutelu.

Lugemata postitus Postitas mart211 »

ping kirjutas:

Soovitus, et "Kui oma nime FBs näha ei taha siis ära sinna kontot tee." Pole hea sest sinu eest saab keegi teine teha sinu nimelise konto ja Sulle pahandusi tekitada. Omal läbikäidud tee ja isegi politsei ei aita.
Kui ei taha oma nime näha kuskil võrgustikus siis õige on teha oma nimega, totaalselt valede andmetega konto võõrast arvutist ja keegi ei saa Su nime nii lihtsalt kuritarvitada.
Ja kui tekkib vajadus kasutatav konto teha siis selle saab varjunimega teha.

Täpselt täpselt. Näiteks on ka mingi grupp aafriklasi, kes teevad uute staaride nimega kontosi. Kui sa oled tõusev täht või suvaline kohalik jüri ja sul ei ole facebooki, youtube'i, google+ või jumal teab mida veel, tehakse see sinu eest ära ja pärast kas on pahandused või üritatakse see konto sulle maha müüa korraliku papi eest.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”