Millist õlut sina jood?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Millist õlut sina jood?

Lager
24
14%
Pilsen / Pils
14
8%
Bock
2
1%
Dobbelbock
0
Pole hääli
Münchener
2
1%
Märzen
0
Pole hääli
Ale
17
10%
Bitter
0
Pole hääli
Porter
8
5%
Stout
5
3%
Nisuõlu
10
6%
Trappist
0
Pole hääli
Kloostriõlled
2
1%
Lambic
0
Pole hääli
Koduõlu
11
7%
Ma ei oska öelda aga tavaliselt on hele
64
38%
Ma ei oska öelda aga tavaliselt on tume
8
5%
 
Hääli kokku: 167
Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Üldisel on kõik asjad mujal odavamad, kui meil, sest me oleme veel väiksem riik.

Julgen väita, et käsitööõlu ostetakse kõik käest ära seega miks peaks hinda langetama, kui inimesed on nõus seda summat maksma?
Kui ta maksaks vähem, siis ostetakse ikka samamoodi ära aga müüja teenib vähem :)
Mina oleks küll rahul, kui saaks enda toodet kallimalt müüa nii, et ma virelema ei pea.

Ning ei saa võrrelda omahinda letihinnaga, ma ei lähe ju restorani ja ei noki sealt kartulit ja lihatükki välja, ise sealjuures näpuga näidates, et kle see maksab ju tegelikult kõik kokku ainult 1.80, teil on aga 12.40 müügihinnaks.
Lisaks veel, vaata nüüd, milline on Saku ja Alecoqi kogutoodang, kui palju neil seda õlut seal korraga käärib?
Käsitöökodadel tuleb mingi piir ette, toodetaksegi vähe, nad ei saagi nii palju korraga teha, et toote hinda väga palju alla lasta, odav hind tuleb ju massiga.

Samamoodi söövad suured kaubandusketid külapoed minema, löövad lihtsalt massiga, külapoed on ju reeglina kallimad, kuigi seal on ainult 1 töötaja, mitte sada.



  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

XL1000 kirjutas:

Õllenaut, Lehe, Põhjala ...

Ma ei suuda aru saada,millest neid õllesid tehakse,et nad peavad nii palju maksma...

Millest tehakse osasid mootorrattaid, et nad niipalju maksavad - metalli (ja ka kõiki muid materjale) kulub umbes 5-8x vähem, kui keskklassi sõiduauto puhul, hind aga samas kategoorias ja osadel mudelitel millegipärast ka kordades suurem? Eluskaalu kg hinda ei julge isegi võrdlema hakata ja igasugustest limited editionitest ja customitest parem ei räägigi.

Miks maksab rätsepaülikond mitu kord rohkem kui hiinas altöövõtuna õmmelda lastud baltika oma - ometi on ju rätsepatöökojas ainult üks töötaja, kes selle valmis õmbleb, tehases aga tuhandeid väikeseid osavnäppe ja lisaks puuduvad rätsepatöökojal ka igasugused ümber maakera transpordikulud?

Miks on praad a'la carte restoranis kallim kui sööklas päevapraad, kuigi köögis tööl olevate kokkade arv on enamvähem sama ja prae suurus on tihti sööklas suurem?

Õnneks on hinnatundlike, maitsemeeli mitteomavate (või neid oluliseks mitte pidavate) ja elamuste liitrihinnaks taandavate inimeste jaoks olemas Walter, Säästu Pilsner jms. - igaühe oma valik, kes omale õhtuseks nautlemiseks vasikaprae kõrvale pudeli õlut ostab - kes 0,33, kes 2L - hind on ju sama.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
oldmoped kirjutas:
XL1000 kirjutas:

Õllenaut, Lehe, Põhjala ...

Ma ei suuda aru saada,millest neid õllesid tehakse,et nad peavad nii palju maksma...

Millest tehakse osasid mootorrattaid, et nad niipalju maksavad - metalli (ja ka kõiki muid materjale) kulub umbes 5-8x vähem, kui keskklassi sõiduauto puhul, hind aga samas kategoorias ja osadel mudelitel millegipärast ka kordades suurem? Eluskaalu kg hinda ei julge isegi võrdlema hakata ja igasugustest limited editionitest ja customitest parem ei räägigi.

Miks maksab rätsepaülikond mitu kord rohkem kui hiinas altöövõtuna õmmelda lastud baltika oma - ometi on ju rätsepatöökojas ainult üks töötaja, kes selle valmis õmbleb, tehases aga tuhandeid väikeseid osavnäppe ja lisaks puuduvad rätsepatöökojal ka igasugused ümber maakera transpordikulud?

Miks on praad a'la carte restoranis kallim kui sööklas päevapraad, kuigi köögis tööl olevate kokkade arv on enamvähem sama ja prae suurus on tihti sööklas suurem?

Õnneks on hinnatundlike, maitsemeeli mitteomavate (või neid oluliseks mitte pidavate) ja elamuste liitrihinnaks taandavate inimeste jaoks olemas Walter, Säästu Pilsner jms.

Jutt ei ole hinnatundlikusest vaid võrdlusest muu maailma(seal hulgas väikeriikide nagu näiteks Tšehhi ja Sloveenia) palju paremate õlledega.Või sa tahad väita,et meil on väga suur valik häid ja odavaid käsitöö(pigem ikka väike tootja,sest käsitööd seal eriti pole) õllesid?
Ma olen nõus meil müügis olevate inglise,austraalia või usa õllede eest ka rohkem maksma,sest tore,et keegi tõi need mulle nö koju kätte(ja see on kallis).
Võrdlused mida kirjeldad ei ole nagu väga pädevad ning midagi neist võrreldavatest asjadest ei toodeta Eestis.Ma olen üsna lähedalt seotud, ühe meil pea kõigis poodises(kõigis kettides+väikepoed) ja siin toodetud, joodava pudelisse villitud tootega ning seoses sellega ka tean mis meil midagi maksab.Jutt,et kõik väiketootjate õlled meil poodides ära lähevad ei ole ka 100% täpne.Paljud neist ei saagi kõigisse poodidesse püsivalt sisse,sest hind on liiga kõrge.Võetakse pigem lihtsalt kampaania korras ja siis kui kampaania läbi viib tootja müümata jäänud pudelid oma kulu ja kirjadega oma lattu tagasi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Võrdleme siis samu kategooriaid - näiteks Buxtoni Imperial Black'i ja Jaw Gate Õllenaudi Vanaisa ja Lumelausujaga - meie kaubandusvõrgus olev letihind on tuntavalt Õllenaudi kasuks (kui mõlemaid õllesid oma pruulimisriigi kohalikus kaubanduses vaadata, on hind enamvähem võrdne).

:bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

oldmoped kirjutas:

Võrdleme siis samu kategooriaid - näiteks Buxtoni Imperial Black'i ja Jaw Gate Õllenaudi Vanaisa ja Lumelausujaga - meie kaubandusvõrgus olev letihind on tuntavalt Õllenaudi kasuks (kui mõlemaid õllesid oma pruulimisriigi kohalikus kaubanduses vaadata, on hind enamvähem võrdne).

:bsmile:

.....ja sa võrdled siin ikka Eestis toodetud õllesid? :mrgreen:
Nagu eelmises postis maisin,siis kaugelt toodu ei saagi vähe maksta,sest toomine maksab ja mitte vähe.Inglismaal on kõik kallim ja sealhulgas ka õlu.Võrdle mõnda ida euroopa õlut ja võrdlus jääb kohe kõvasti nende välismaiste kasuks,olenematta,et ka need on kaugemalt toodud.
Mis konkreetselt Õllenauti puutub,siis mulle kingiti jõuludeks neli(0,33) erinevat eesti väiketootja toodet(oli vist seal ka õllenaudi pudel) ja ütlen ausalt ei meeldinud eriti ükski neist.Jäi meelde selline koduõlle ja tehase õlle vahepealne pooltoores mekk.Üks neist oli enamvähem hea,aga 3 olid kehvad ja see oli üsna mitme minu suguvõsa liikme arvamus,sest saime sama paki.Eriti ei meeldinud mingi rukki eil(tootjat ei mäleta).Kõik olid ka liiga kanged, lihtsalt janukustutamise õlledeks.Mulle ei meeldi ennast õllest täis juua,siis ma joon juba puhast viina,õlut ma ikka naudin.Eelistan muidugi nautimiseks lahtist ehk vaadi õlut.Meil kahjuks nende heade lahtiste valik üsna kesine.Ainult mõned kohad ja seal ka pidevalt sama valik.
Üks minu lemmikuid Beerhouse(ka eesti käsitöö) valikust on:
Märzen Speziel kaasaostes 1L 6€
Algvirde tihedus: 12,5 %
Alkohol: ~ 4,3 - 4,5 %
Linnased: Pilsner, Müncher, Karamellextrahell

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Pulsi Kirsiõlu
Ma ei tea, mille alla see liigitub? Maitseõlu?

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

Tulitera
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Dets 2008, 15:37
Tsikkel: TseeBeeErr 1K ErrErr Tulitera
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Tulitera »

Ah mis te vaidlete!

Parimad õlled maailmas on:

  1. Budweiser (Tšehhi)
  2. Bitburger (Saksa)
  3. Frühe Kölsch (Saksa)

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas petz »

ma ei saa aru, miks alkovaba õlu on sama hinnaga või isegi kallim tavaõllest - kuigi väidetakse, et suure osa õlle hinnast moodustab aksiisimaks, millega alkohoolseid jooke maksustatakse

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

bigdog kirjutas:

Pulsi Kirsiõlu
Ma ei tea, mille alla see liigitub? Maitseõlu?

fruit beer / radler, see jäi mul ka märkimata, nagu näha :)
Aga üldiselt on see vist tume lager?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

jürmelo
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Mai 2012, 12:14
Tsikkel: motikas
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 1 kord

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas jürmelo »

Valmiermuiža heleda sildiga.

Silindripea OÜ
Mootorrataste ja ATV-de remont ja hooldus, klapitööd.
Turba 5 Pärnu 51 654 81
http://silindripea.ee/
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

petz61 kirjutas:

ma ei saa aru, miks alkovaba õlu on sama hinnaga või isegi kallim tavaõllest - kuigi väidetakse, et suure osa õlle hinnast moodustab aksiisimaks, millega alkohoolseid jooke maksustatakse

Õlu - 7,22 eurot etanoolisisaldus ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris
Väikeõlletootja, kes toodab õlut alla 3000 hektoliitri kalendriaastas, toodetud õlle aktsiisimäär on 50% tavamäärast.

st aktsiis on 5 kraadise 0.5l õlle puhul vastavalt kas 18 või 9 senti pudeli kohta.
Aga proovi sa krt kääritatud õllest alkohol kätte saada nii, et kogu muu maitse alles jääb...

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas daub »

Nii harva kui lahjat tarvitangi, siis on keelele meelde jäänud Saku Kuld ja Karksi Hele. Lisaks maitseasjadest Ginger Joe

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bigdog kirjutas:

Pulsi Kirsiõlu
Ma ei tea, mille alla see liigitub? Maitseõlu?

Hea valik, kiidan kaasa. Kui see sulle meeldib, siis proovi ka Pulsi Tumedat Lagerit.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

AfricanPolarBear
Postitusi: 44
Liitunud: 25 Jaan 2014, 20:24
Tsikkel: Honda Shadow 1100cm3

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas AfricanPolarBear »

Januõlleks kõik lagerid - Saku Originaal, Alekoki Preimum jnejne. Hinna/kvaliteedi suhtes on minu jaoks hetkel kõige parem õlu Saku Humal ja Oder ALE - tõesti minu arvates supertoode "massitootjatelt".

Igasugused käsitöö õlled, Leffed jne on samuti toredad, aga eks veidi määrab siiski ka hind. Niiet tugev hääl Humal Ja Oder ALE´le :)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

KES ON SEE SADIST! Kes pani mind sellise valiku ette??? ma nüüd istun ja mõtlen millist ma siis joon. Täna hetkel pilsnerit. No kuidagi viimasel ajal on selline lihtsa õlle tung.

Kunagi jõin igast koduõllesid. Siis hakkas maksa pihta... Vahepal ei ole elavat enam võtnud.

Samas guiness läheb pubis vaadist väga hästi peale.

NO EI SAA MA ühe valikuga piirduda!!!! :wack: :bsmile: :twisted:

Kasutaja avatar

Torch
Postitusi: 187
Liitunud: 02 Okt 2006, 20:51
Asukoht: Vil / Tln
Tänanud: 2 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Torch »

daub kirjutas:

Ginger Joe

Mulle ka väga meeldib, hind võiks ka parem olla 8)

RIDE BREAK FIX REPEAT

Piaggio Sfera 125 -> Kawasaki Z750 -> KTM SuperDuke 990 -> Aprilia Tuono V4R APRC + Aprilia RSV4-R

ramli
Postitusi: 32
Liitunud: 21 Aug 2006, 21:23
Tsikkel: 1200NTX
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas ramli »

njah, küsitlus võinuks võimaldada vähemalt kaht eelistust vastata, aga olgu, tuli valik teha üldpõhimõtte järgi. Trappistid ja kloostriõlled eraldi grupiks panek tekitas lihtsalt asjatu valikute rohkuse – kõik ühed kloostriõlled, lihtsalt väikese ideoloogilise erisusega trappistide puhul - aga eks tulemustes saa nad soovi korral kokku liita 2+0 :mrgreen: .

Kui siin nagunii üldisemalt õlledest arvamuse avaldamiseks on läinud siis omalt poolt kah. Silma hakkab, et ikka väga paljud panevad enese jaoks õlle piiri sinna 5% kanti, lülitades sellega parimad palad oma naudingutest välja. Mina ütlen, et õige, nauditav õlu on üldjuhul seal 9...11,5% keerus, mõni ka lahjem aga siiski teiselpool 6 piiri. Ning pastöriseerimata.
Rääkides meie kohalikest õlledest, siis kui hiljuti ühe suurtootja uus tume isegi tekitas algul oma mekiga meeldiva üllatuse, siis kadus see meeldivus varsti sama teed mis viimane pool klaasi todasama õlutki – kanalisatsiooni. Lisaks valdavalt igavale üheplaanilisele maitsele ongi meie õllede probleem, et peale välja kallamist veerand tunni möödudes on see muutunud joodamatuks sulaks (probleem ei puuduta ilmselt tööstuslikke tarbijaid, kes õhtu jooksul mitu liitrit põie poole teele saadavad). Ja siis muidugi need nn käsitöö või väiketootja õlled – peale pettumuste rida olen loobunud nende proovimisest. Ja tõesti see nende hind, sarnase raha eest saanuks maailma parimate hulgast imporditud kvadrupleid ja dubbeleid valida ning selles võrdluses muutub kahjuks see katsetamine raisatud rahaks.

maitse asi :wink:


kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

Tsehhi teema jätkuks... Mulle see maa meeldib ja nende õlled samuti. Ja tsehhi ongi kogu aeg olnud odavam maa, kui eesti, võib olla on asi maksusüsteemis aga kahtlustan ikkagi et kogustes ka. Olen seal käinud sarnastes väikestes külakõrtsides, nagu meie oma ja seal juuakse päevas sama palju õlut, mis meil kuus. Meil lihtsalt pole sellist harjumust ja kultuuri. Hindade ja tasuvuse kohapealt tuletan meelde, et meie riigis on rahvast ühe linnaosa jagu ja sellestki pool asub Talsingis.
Õllest ka, Leffe Blondiinil on kenad kurvid.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kellele Saku Oder ja Humal meeldib (vaese mehe "käsitööõlu" :) - mulle ka maitseb), soovitan proovida Pulsi Extra Lagerit (kuivhumalatega). Ka väga bro rüübe :bsmile: Seal ka mingid peenemat sorti humalad hulgas (Cascade vms), mis huvitava meki juurde annab.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

jalgrattur
Postitusi: 149
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:08
Tsikkel: chopper made in USA

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas jalgrattur »

Kunagi sai veedetud aega suviti Saaremaal. Talgudeks ja pulmadeks tehti kodu õlut,selline kollakas,mee värvi. Kange ja hea ning ehe. Parim mis siinmail kunagi tehtud ja pärast sai joodud veel ,vist nirri,saarlased parandage.
Mis puutub aga mingitesse magusatesse õlledesse ,siin mõned kiitsid siis vot see on juba p*** õllejoomises aga mõned ongi piidrid ja neid tänapäval igal nurgal,moodne ka veel.

Kasutaja avatar

voyager
Postitusi: 114
Liitunud: 23 Mär 2010, 00:56
Tsikkel: ZX-6R
Asukoht: Läänemaa

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas voyager »

Mina joon igasugu õllesid, kui meie kodumaised sarvilised ja elumerekaptenid välja jätta. Aga Paulaneri Hefe-Weißbier on kujunenud lemmikuks, millest väga mööda ei vaata kunagi. Need kodumaised hipsteriõlled on ka üldiselt minu maitsele, samuti Tšehhi õlled.

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas tito »

Ma räägin loo kuidas debiilsed spordi maniakid mu lohku tõmbasid!
Kõik algas sellest, et mingil joomingul sai lubatud, et teen läbi Tartu Suusamaratoni. Kuu enne starti tuletati meelde, et kas ma mäletan.... oi vakk juba... Noh hakkasin siis sportima, kõgepealt lugesin vanade suusahullude memuaare netist, kus sai selgeks minu siht mille nimel ma selle jama läbi teen. Need olid: paar kilomeetrit enne finisit on löfbergs lila mingite droogidega tehtud kohv ja finisis endas pakutakse sooja õlut, mis pidi nii hea olema..... kõik need 63 km olin suremise piiril, võisteldes rajal viimase, selle saaniga kes neid minusuguseid laipu ära viib kanderaamil..... Hambad ristis õlle nimel joppenpuhh jõudsin ma viimaks sinna löfbergs lila pitstoppi, ossaraks kus see oli kohv, või oli see biodiisli baasil, jäi arusaamatuks, sest ma olin läbi nagu punnvõrri kolvirõngas peale 24 h sõitu ja ei mõistnud enam ümbritsevat. A kuidagi meenus see õlle ja nii ma võidukalt 8h ja 45 minutiga finisis olingi! Kogu maailm oli ruudukestest koosnev digipilt ja kuigi ma seisin paigal tammusid jalad ja käed liikusid paaristõugete taktis, aga siiski suutsin ära filmida neiu kes pakkus " seda õlut " mille nimel ma selle jama ju lõppude lõpuks üldse välja kannatasin.... PTUI
Ma ei lähe enam kunagi suusamaratonile sihiks juua seda sooja tumedat meega õlut!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Küsitluse võib idee järgi lugeda lõppenuks, teema iseenesest võib ju edasi käia :)
Tegin mootorratturite õlle kohta oma teema - http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=704059
Kellel huvi vähegi on, täitke ära vorm ja jääge kontakti ootama :bsmile:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

HMP
Postitusi: 69
Liitunud: 25 Aug 2010, 02:08
Tsikkel: Honda CBR 600 f
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas HMP »

Õlu on oma algupäralt munkade jook. Muud mehed jõid ikka kalja või mõdu. Need kes mungad ei ole, õllet ei tarvita. :nono:

Ajalugu: Verhovina Sport - 80.a, Võrr -87.a.(omavalm), Jawa 250 -70.a, CZ 250 Cross - 86.a, Yamaha WR 450 - 04.a, Honda CBR 600F - 99.a.
Teenus: Sõidukite remont, autoplekksepa-ja keevitustööd, eeltöö/värvimine, plasti-ning rehvitööd.Tel. 56 90 10 90

vootele
Postitusi: 138
Liitunud: 18 Veebr 2004, 19:01
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas vootele »

Tundub, et tumedad õlled pole siin au sees eriti...


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas kaiman »

ise joon lahjat,kestab kauem :mrgreen: pole ühtegi eripruuli ostnud,sest need nii naljakalt hinnapoolest kõrged,eile just vaatasin neid hindasid pojaga,ja naersime.,mida hindu, üks mingi automaat maksis 3 eurot :bsmile:kes ei tea saate vaadata tartu lõuna keskuses turu osakonnas neid hindasid

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kui plaanis ala 1 õllega piirduda, siis tume. Kui plaan 1+n juua, siis hele ja mõni tugeva humala maitsega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

vootele kirjutas:

Tundub, et tumedad õlled pole siin au sees eriti...

Miks mitte,kohalikest on Tõmmu Hiid väga hea.Ja tšehhi-saksa tumedad on ka head.Inglise tüüpi tumedad ei ole paraku minu maitse.

Tegin ka ise Jaaniks õlle.Viimati sai vist nõuka ajal,koolivendadega tehtud ja nüüd siis otsustasin proovida.Tegin ikka nagu peab.St kääritus nõu õhulukuga,keetsin humalat jne.Ainult pärm oli tavaline,mitte spetsiaal õlle pärm.15-ndal villisin pudelitesse ja panin külma.Meil küla jaan 22-sel eks siis teeb lahti.On selline selge ja tumedapoolne ja maitse on kadakane.Proovisin veel pool toorest,aga seegi oli juba kõlblik.Täna on kõike mida heaks õlleteoks vaja väga lihtsalt saada.Ja ei maksnud see 17l ka suurt midagi.Kui üldsus heaks kiidab,siis peab vist edaspidigi tegema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Tõmmu Hiid on tõesti väga mõnus.

Aga absoluutne lemmik on hetkel Hacker-Pschorri õlled. Duvel on tihkelt kannul. Uskumatult kirka ja mõnusa maitsega.

Kes pole ise 3+ eurolisi õllesid proovinud, tõesti ei pruugi aru saada, kust selline hind tuleb. Aga kui leiad ikka oma maitsele vastava kalli käsitööõlle, siis saad aru, miks tal selline hind on. Aga seda peab ettevaatlikult tegema, sest pärast seda ei suuda sa enam mingi originaali-laket isegi mitte vaadata... :D
Aga nendega võib ka rõlgelt ämbrisse astuda.. vahepeal oli päris pikk aeg, kui katsetamisest kõik liiva jooksid, kuna ükski nendest katsetustest ei maitsenud..

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Millist õlut sina jood?

Lugemata postitus Postitas Black »

elektromargu kirjutas:

Kes pole ise 3+ eurolisi õllesid proovinud, tõesti ei pruugi aru saada, kust selline hind tuleb.

3 kulli liiter polegi ju haigelt palju.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”