mopeediload

Kõik mis on seotud rolleritega

Moderaator: Moded


Teema algataja
Külaline

mopeediload

Lugemata postitus Postitas Külaline »

noh 14- 16 50ccm rollerdajad. load tehtud? mis masinaga sõidueksami tegite ja kas oli raske ka?



Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

Mis tähendab et praegu pole kohustuslikud? Et mendile tuleb ainult 6000 kr maksta aga lubasid ei pea olema?

Abiks rohkem LE-d enne sõitma minekut

Teema algataja
henri7

Lugemata postitus Postitas henri7 »

Mopeedi load ON kohustuslik ja mopeediga lubadeta sõidu eest on max. trahv 600.-

Teema algataja
Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kas seal on lubatud oma rolleriga teha?
Kasutaja avatar

justhmike
Postitusi: 215
Liitunud: 09 Okt 2003, 00:16

Lugemata postitus Postitas justhmike »

Anonymous kirjutas:
kas seal on lubatud oma rolleriga teha?
Jah on!

Kunagi kui ma lube tegin (aasta siis 2000) siis seadus lubad 13 aastastel ka mopi lube teha. Ja nende tegemine nägi välja nii. Sõber tõi testid kooli, täitsin testi ära (10 küsimust), sõber viis testid tagasi isale (isa oli tal autokooli juhataja) ja natukese aja pärast olid load käes. Olid ajad. :lol:

Knolps
Postitusi: 151
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Knolps »

Eesti POLITSEI pidas kinni (nii sama lambist) , küsis minu käest ilusti lubasid, mille peale teatasin, et mul on 49ccm roller, ega pea lubasid omama, kuid tuleb välja, et peab ja on täiesti kohustuslik. Kuid nii palju oidu mul oli, et näitasin kunagi tehtud ratta lube ja tänu sellele keerutasin ennast välja, kuid ma usun, et mopeedi lubasid ei hakka tegema, kui midagi on, siis näitan rattaload ette ja korras (sest isegi rattaga liigeldes eeskirjad ikka samad!)
eelmine aasta küsisin ARK-st, et kas peab omama vastava katekooria lubasid, kui on roller alla 49cc ja ise üle 14 aasta, mille peale öeldi, et "võib küll ilma lubateta sõita" :wack: , et kas seadus on vastu võetud see aasta, aga igaljuhul load peavad olemas olema, nagu nad mulle seletasid :wink:
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Concord kirjutas:
Kui tallinnas käisin kymco mingi esindusest läbi ja kysisid lubade kohta ja sain vastuse nii : Praegu ei ole need kohustuslikud aga tahetakse ehk sis euroliidus ju :P w00t

pole just kõige õigem koht info hankimiseks. kymco mehed sult tänaval lube ei küsi.

P.S sul pidi ju R6 olema :?:

Teema algataja
Concord

Lugemata postitus Postitas Concord »

....
Viimati muutis Concord, 15 Apr 2004, 21:13, muudetud 1 kord kokku.

Knolps
Postitusi: 151
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Knolps »

rattaload päästavad ikka, hullem jama tuleb siis, kui sul midagi pole ette näidata! aga, kui lähed tegema, siis mopeedi lube ikka! :wink:

Teema algataja
Evil-Avalanche

Lugemata postitus Postitas Evil-Avalanche »

njaaa... RAPLAS räägitakse, et lubade tegemine on väga lihtne, lihtsalt teed õppesõiduplatsil paar ringi, täidad TESTID ja ongi valma... ja kui jalgratta load on olemas siis ei pea vist sõitu tegema.... aga juhuslikult jäin alles järiekortselt millegi pärast mentidele silma ja nad kysisid kohe kas mingid ARGI numbrid, kindlustus jne... mille peale muidugi mina vastasin, et see 49ccm mida nemad muidugi ei uskunud... näitasin pabereid ja mentide poolt läks jutt kohe teiseks, et ikka kui palju maksab, kas on kasutatud roller jne..jne...
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Concord kirjutas:
hull pääst we !!!! On kyll aga kas võin sellega sõita ?
vanaisa ostis muidu mulle aga vaata masinat 72kw ? Ma 14 a vana ju ?
http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... c&start=60

vanaisa sai 270 kätte või?

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

Concord, üldiselt on nii et inimestele ei meeldi kui neile valetatakse. Veelgi vähem kui mõeldakse midagi välja ja uhkustatakse sellega.

Punkt 1 - Eesti seaduste järgi ei saa sa tsiklit oma nimele registreerida kui sa oled alla 16 a vana. 16-18 saab aga vanema nõusolekuga. Ergo ei saa sul mingit R6-t olla.
Punkt 2 - Mitte ükski vanaisa ei osta ülikallist ja ülivõimsat baiki 14 aastasele nolgile.
Punkt 3 - Mitte keegi ei osta moraalselt kiirestivananevat ja väärtustkaotavat tipptehnikat selleks et see 7 aastat seisaks (umbes siis võid saada vastava kategooria load)
Punkt 4 - Mitte ükski 14 aastane isegi mopeedilubadeta nolk ei sõida eesti teedel R6-ga 270 km/h :!:

nüüd kirjuta "ma ei kujuta endale asju ette" 1000 korda tahvlile ja lollused jäta enda teada. Kas sa arvad et me oleme siin lollid ve?

:evil:

Teema algataja
Concord

Lugemata postitus Postitas Concord »

....
Viimati muutis Concord, 16 Apr 2004, 18:54, muudetud 1 kord kokku.

gangsta
Postitusi: 767
Liitunud: 10 Nov 2003, 17:30
Asukoht: Tallinn/Gsx-750R K1

Lugemata postitus Postitas gangsta »

tekkib küsimus kus sa nii rikka vanaisa leidsid ja muidu kah mopiload peavad olema1
Kasutaja avatar

Tim
Postitusi: 373
Liitunud: 12 Mai 2003, 20:13
Tsikkel: KX250F
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Tim »

Concord kirjutas:
ei tal tip kiirus see isa sai ainult 170 rohkem ei andnud ! P.S ma ei sõida sellega yldse !!!! Endal roller olemas
OLED NORMAALNE VEND???

ei tea kes on öelnud nii - "ma saan oma yamaha R6 ga 270km/h 2ra ja kiirendus tal 3 sekki 100km/h ini w00t nuh see 72kw kah"

ja ära hakka ennast seekord lollide vabandustega välja vabandama, sest seda sa ei oska!

t*** DEBIIL :evil:

Teema algataja
kiirustaja

Lugemata postitus Postitas kiirustaja »

kas tahate öelda, et eksamit saab teha rolleriga, ning kui rattaload tehtud sis aint sõidukas?ehk räägib keegi kes teinud nii 8)

Teema algataja
henri7

Lugemata postitus Postitas henri7 »

kiirustaja kirjutas:
kas tahate öelda, et eksamit saab teha rolleriga, ning kui rattaload tehtud sis aint sõidukas?ehk räägib keegi kes teinud nii 8)
Kui ma kunagi (eelmine kevad :lol: ) omale mopeedilube läksin tegema, siis pidin tegema teooriaeksami ja sõidueksami. Sõidueksam oli platsil paar tiiru (tegin rolleriga ja sellest ei olnud mingit probleemi), sõidueksam tehtud, siis ootasin u. 30 min ja load käes..

Algul, kui läksin ARKi uurima, kuidas saaks mopeedilube teha, siis küsiti, kas mul rattaload on, ning öeldi, kui on rattaload, siis ei pea teooria eksamit tegema.

Teema algataja
Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nojaa.need arki vanad vist ei viitsi eriti tegeleda, sellepärast lasevad rolleriga teha ja kui teooriat tegema ei pea siis nagu eriti kerge neid teha ju :twisted:

Teema algataja
henri7

Lugemata postitus Postitas henri7 »

Anonymous kirjutas:
nojaa.need arki vanad vist ei viitsi eriti tegeleda, sellepärast lasevad rolleriga teha..
Kuni 50cc roller kuulub samuti mopeedide alla..

Teema algataja
ktmtq

Lugemata postitus Postitas ktmtq »

aga see asi ei maksa ju midagi???
Kus tartus see ark oligi?
Kasutaja avatar

Alv15
Postitusi: 374
Liitunud: 05 Aug 2003, 00:28
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Alv15 »

kui ma ei exi oli see vist vasara tänav... :roll: a ei ole kindel krt 2 korda nädalas käin selles tänavas ja :? nu näd i tule täpselt meelde ...vb oligi vasara...

Teema algataja
kauri6

Lugemata postitus Postitas kauri6 »

ma ennem lube tegema ei hakka kui mul pole nendega probleem olnud igatahes mulle poes öeldi kui ma endale mopi ostsin et lube pole vaja.

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

kauri6 kirjutas:
ma ennem lube tegema ei hakka kui mul pole nendega probleem olnud igatahes mulle poes öeldi kui ma endale mopi ostsin et lube pole vaja.
Loe seadust kurat küll, nagu veel vähe oleks rollumehi kes liikluseeskirju eiravad :evil:

Teema algataja
kauri6

Lugemata postitus Postitas kauri6 »

kust ma seda seadust lugeda saan? ega loex päris hea meelega

Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Ints »

Seaduse all mõeldakse Liikluseeskirja :roll:
take the corner, join the crash

Teema algataja
ETTEVAATUST!

Lugemata postitus Postitas ETTEVAATUST! »

ja kirjutas:
Ostke mõni võimsam asi kui sittane roller

ja vaadake rolleri videosid :S
Tolvan püüab teie arvutitesse viirust tekitada - ärge klikkige seda linki!

Teema algataja
koplik

Lugemata postitus Postitas koplik »

mul jalgratta load rohkem pole vaja :D :ner:
Kasutaja avatar

slinki
Postitusi: 443
Liitunud: 18 Nov 2003, 10:42
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: Saku
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas slinki »

Mina sõitsin pool aastat ilma ja siis tegin ära...! Esimene kord ei saanud kirjalikust läbi...! Teinekord tegin ilusti ära.. kumbki kord ei õppinud.. mida ika õppida.. sõit oli üli kerge.. kui paluti pidurdada joone taga... pidurdasin ma kohe esirattale...! sain vähe möliseda.. :P ah.. pleullu.. kokku läx mul 90.-
Kõigeparem on see ,et lube sõitsin tegema ise...! :twisted:
slinki / Krossikad / Yamaha Neo`s 70ccm / Pocket Bike / Yamaha R6 / MT-03 / GSX-R 600 / Yamaha YZ250F / Yamaha Fjr 1300 / Yamaha XT1200Z Super Tenere

Teema algataja
hazz

Lugemata postitus Postitas hazz »

varsti endal ka plaanis lube tegema minna. vaja aint sõit teha mis peaks suht lihtne olema. vist lähen kah oma rolleriga kohale ikka.

Teema algataja
hazz

Lugemata postitus Postitas hazz »

kuskilt lugesin et muidu ilma mopeedi lubadeta 50 ccm rolleriga sõites trahv kuni 600.-
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rollerid”