Juhiload

Kõik mis on seotud rolleritega

Moderaator: Moded


Teema algataja
raidomust

Juhiload

Lugemata postitus Postitas raidomust »

Ma just kuulsin et kui on 50 cm 3 roller siis ei pea olema juhi lube kui oled 14. et järsku oskab keegi õelad kas on nii või ma kuulsin kuulu jutte

Kasutaja avatar

-ShadowofDeath-
Postitusi: 318
Liitunud: 01 Mär 2006, 16:13
Asukoht: Saue

Re: Juhiload

Lugemata postitus Postitas -ShadowofDeath- »

Oi jummel :D
Juhiload peavad praeguse liiklusseaduse alusel olema kuni 16 aastasel mopeedi- ja jalgratta juhil. Kui oled vanem kui 16, siis ei pea olema.
Kui oled 14-15, siis pead oma sammud ARK'i seadma ja tegema ära juhiload, kahjuks ei tule ka mõne autokooli mopeedi kursuse läbimine.
Kui oled noorem kui 14, siis ei tohi sa teadagi mis mopeed on, rääkimatta sellega sõitmisest :D
Edu lubade saamisel ja eksamite sooritamistel!

Zid Pilot
Baotian Freedo 4
Stella V-50
Müüa Fiat Panda 06!

Teema algataja
-mart91-

Re: Juhiload

Lugemata postitus Postitas -mart91- »

Pole küll päris tsiklilubade alane küsimus, kuid ei osaknud mujalt nii kohe abi küsida.

Nimelt oleks abi vaja kiiresti ühes küsimuses.
Olemas on esmane A1 kat juhiluba ning tahaks minna ARK'i nüüd B-kat eksameid tegema.

Esmase juhtimisõiguse taotleja ei tohi sooritada teooriaeksamit varem kui 6 kuud ja sõidueksamit varem kui 3 kuud enne Liiklusseaduse § 29 lõikes 1 nimetatud vanuse alammäära.

Kas minu puhul kehtib ka see lause? Võin peab olema vanusemäär täpselt täidetud?
Küsimus tekkis sellepärast, et kui tahtsin minna A2 sõidueksamile end kirja panema, siis öeldi, et eritingimuse muutmiseks peab olema vanusemäär täidetud.

Ei saa Ark infoliinist ka enam küsida täna midagi, kuid homme hommikuks oleks juba vaja teada kindalalt.. :?

Ette tänades,
Mart

Kasutaja avatar

-ShadowofDeath-
Postitusi: 318
Liitunud: 01 Mär 2006, 16:13
Asukoht: Saue

Re: Juhiload

Lugemata postitus Postitas -ShadowofDeath- »

Tsiklilubade puhul pead jah olema 18 täis, et A2 eksamit teha, teooria saad enne 18 saamist ära teha ja B-kati saad tegema hakata kui oled 15,5. Niiet, kui oled 17, mida ma Su jutust välja lugeda suutsin, siis saad rahumeeli eksamid ära teha.

Zid Pilot
Baotian Freedo 4
Stella V-50
Müüa Fiat Panda 06!

Teema algataja
-mart91-

Re: Juhiload

Lugemata postitus Postitas -mart91- »

-ShadowofDeath- kirjutas:

Tsiklilubade puhul pead jah olema 18 täis, et A2 eksamit teha, teooria saad enne 18 saamist ära teha ja B-kati saad tegema hakata kui oled 15,5. Niiet, kui oled 17, mida ma Su jutust välja lugeda suutsin, siis saad rahumeeli eksamid ära teha.

Siis põhimõtteliselt saan teha nii, et teen eksamid varem ära ning kui 18 täis saan, siis saan esmase B-kat
juhiloa, mitte selle piiratud juhiloa? (27 päeva 18 saamiseni).


Teema algataja
CPI SX

Re: Juhiload

Lugemata postitus Postitas CPI SX »

Just nii! Kuna sa kohe-kohe 18 saad siis see on täiesti loogilne, et tahad esmased saada, aga juhiloa saad ARK-st kätte alles sünnipäeval. :wink:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rollerid”