Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Kõik mis on seotud rolleritega

Moderaator: Moded


Teema algataja
ericmobleyfo

Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas ericmobleyfo »

Tekkis siis küsimus et kumba osta kas aprilia rs 50 või yamaha tzr 50 ?
Endal plaanis osta 50cc bike .
Et oleks hea kui te oskaksite soovitada mulle .




Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Ma ostaks pigem enduro või supermoto. Selle 50'se bike'ga pole väga midagi teha, kui ainult tänaval põristada ja mitte just kõige kiiremini.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Ja sellised 2takti junnid lagunevad ka meeletult.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


Teema algataja
ericmobleyfo

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas ericmobleyfo »

küsimus on endiselt kumb !
Sest niikuinii ma ostan endale 50cc kuna vanust pole kah olla ..
ja kindlasti tahan bike-i .

Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

osta roller :wack:


Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Kipsi kirjutas:

Ja sellised 2takti junnid lagunevad ka meeletult.

Ära sellist paska küll nüüd aja. Apriliad ja Yamahad on päris töökindlad. 2 takti ise kerge remontida ka.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

xjorma kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Ja sellised 2takti junnid lagunevad ka meeletult.

Ära sellist paska küll nüüd aja. Apriliad ja Yamahad on päris töökindlad. 2 takti ise kerge remontida ka.

Kerge, aga kas ka odav?
Millele sinu väited toetuvad, et apriliad ja yamahad on töökindlad? Julged seda väita kõikide mudelite kohta?

  1. Sellistele ratastele on suhteliselt raske juppe saada, kuna need on vähe levinud. Ooteajad kuu aega tavaliselt ja hinnad keskmisest krõbedamad, kuna jällegi vähelevinud.Kasutatud juppe ka praktiliselt võimatu saada, eriti 50 kupisele. Uuri foorumit enne, kui kargama hakkad.
    2.Neid asju peab hooldama rolleritest 2x rohkem, mis omakorda nõuab 2x rohkem finantsi ja aega.
  2. 50 cc bike on sama lame nagu vana rullnoka BMW , millele on M5 kleepsud peale pandud.Hääl on lihtsalt õudne.
    3.Aprilia 2 taktilised on suhteliselt lagunevad, uuri inimestelt, kes on 125 cc-dega sõitnud... Neid on siin foorumis palju.
    4.50cc bikei on keeruline maha müüa.

TZR-i kohta ei oska öelda.Minu soovitus on osta endale mingi roller, mis on kõvasti töökindlam ja hooldevabam, kannata paar aastat ja osta endale mõni vähe võimsam ratas.Kui aga aega ja raha on, ning pole elus veel vajalikke kogemusi saanud, siis way to go ;)!

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Eiei, ega mina ka ei soovita 50'st bike'i. See ongi margine. Aga kõik oleneb ka sellest, kuidas sa hoiad. Roller ei ole ka mingi töökindluse etalon, kui sa lased täie pasaga külma mootoriga ja ei viitsi midagi vahetada seal. Ma oma DT'd hooldan korralikult, hoian korralikult ja midagi ei lagune sellel. Ja kui midagi läbi läheb, siis saab yamahakeskusest päris kiiresti varuosa kätte. Mina rolleri asemel soovitaksin endurot, sest sellega on kordades lõbusam. Ma tean paljusid sõpru, kes pärast on kurjad enda peale, et ostsid rolleri, sest see tüütab kiiresti ära.


kevin1995
Postitusi: 169
Liitunud: 29 Mär 2010, 21:52
Asukoht: Viljandi

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas kevin1995 »

Kipsi kirjutas:
xjorma kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Ja sellised 2takti junnid lagunevad ka meeletult.

Ära sellist paska küll nüüd aja. Apriliad ja Yamahad on päris töökindlad. 2 takti ise kerge remontida ka.

Kerge, aga kas ka odav?
Millele sinu väited toetuvad, et apriliad ja yamahad on töökindlad? Julged seda väita kõikide mudelite kohta?

  1. Sellistele ratastele on suhteliselt raske juppe saada, kuna need on vähe levinud. Ooteajad kuu aega tavaliselt ja hinnad keskmisest krõbedamad, kuna jällegi vähelevinud.Kasutatud juppe ka praktiliselt võimatu saada, eriti 50 kupisele. Uuri foorumit enne, kui kargama hakkad.

Vot sellele ma vaidlen vastu, juppe on ikka kerge saada, yamahal saad esindusest kiiresti sama ka aprilia, derbi, gileraga(ap esindusest saab neile kolmele).
kasutatud juppe ikka liigub Rolleriklubis, Bikeris vist mitte. Välismaalt saab tellida(mingi nädal läheb aega) täitsa hea hinnaga kõiki juppe.

Muidu ise soovitan ka Supermotot või Endurot rohkem - sa ise kahetsed pärast, et selle 50cc bike ostsid.
ja samas kui ikka kindlalt tahad seda siis mulle meeldib rohkem tzr.


Teema algataja
tommy975

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas tommy975 »

Mul on Aprilia SR50-R (Roller),ostetud on ta 2008 mais (uuena).
Sõitnud olen 15800km,õli ja bensiini olen sisse valanud,reduktoris õli vahetanud,tagarehv tuli ka ära vahetada,läbi põles ka tagumine pirn selle aja jooksul :)
Enamasti sõidan sellega 90km/h,ütleks et vastupidavust on sellel,kuna tehnilise poole pealt pole midagi parandanud.
Piduriklotsid tuleb ka varsti varsti uued panna. Loogiline et sellised jupid kuluvad.
Seega,ju vist antud roller on vastupidav?

RS50-ga oleks huvitavam küll sõita,aga ei tea kas tasub ära.Tippkiirus tal mingi 110km/h (kui piirajad maha võtta),rolleril sain 110,8,aga seda ainult ühe korra :) (Gianelli summuti ja malossi variaator). Roller läheb originaal juppidega 90km/h välja (SR50-R).
Samas oleneb kus sa elad,mida sa tahad masinaga teha jne.


kevin1995
Postitusi: 169
Liitunud: 29 Mär 2010, 21:52
Asukoht: Viljandi

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas kevin1995 »

tommy975 kirjutas:

Mul on Aprilia SR50-R (Roller),ostetud on ta 2008 mais (uuena).
Sõitnud olen 15800km,õli ja bensiini olen sisse valanud,reduktoris õli vahetanud,tagarehv tuli ka ära vahetada,läbi põles ka tagumine pirn selle aja jooksul :)
Enamasti sõidan sellega 90km/h,ütleks et vastupidavust on sellel,kuna tehnilise poole pealt pole midagi parandanud.
Piduriklotsid tuleb ka varsti varsti uued panna. Loogiline et sellised jupid kuluvad.
Seega,ju vist antud roller on vastupidav?

RS50-ga oleks huvitavam küll sõita,aga ei tea kas tasub ära.Tippkiirus tal mingi 110km/h (kui piirajad maha võtta),rolleril sain 110,8,aga seda ainult ühe korra :) (Gianelli summuti ja malossi variaator). Roller läheb originaal juppidega 90km/h välja (SR50-R).
Samas oleneb kus sa elad,mida sa tahad masinaga teha jne.

Käikudega masin tasub ennast kindlasti ära, rolleriga sa keerad ainult gaasi juurde ja maha. Nendega millel on käigud sa õpid sõitma ja tulevikus on sul kergem minna üle suurtemate masinate peale. Kindlasti on tunduvalt huvitavam sõita ka.

Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas cool200 »

mingi jama jutt--kysiti ju ,et kumba!!!
ma soovitan apriliat--seal hea teenindus ja hiljem hea samas kohas 125 peale minna.
ära kuula jura siin--osta aprilia bike ära ja jutul lõpp :D

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)

ratas
Postitusi: 226
Liitunud: 23 Juul 2009, 18:45

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas ratas »

kevin1995 kirjutas:
tommy975 kirjutas:

Mul on Aprilia SR50-R (Roller),ostetud on ta 2008 mais (uuena).
Sõitnud olen 15800km,õli ja bensiini olen sisse valanud,reduktoris õli vahetanud,tagarehv tuli ka ära vahetada,läbi põles ka tagumine pirn selle aja jooksul :)
Enamasti sõidan sellega 90km/h,ütleks et vastupidavust on sellel,kuna tehnilise poole pealt pole midagi parandanud.
Piduriklotsid tuleb ka varsti varsti uued panna. Loogiline et sellised jupid kuluvad.
Seega,ju vist antud roller on vastupidav?

RS50-ga oleks huvitavam küll sõita,aga ei tea kas tasub ära.Tippkiirus tal mingi 110km/h (kui piirajad maha võtta),rolleril sain 110,8,aga seda ainult ühe korra :) (Gianelli summuti ja malossi variaator). Roller läheb originaal juppidega 90km/h välja (SR50-R).
Samas oleneb kus sa elad,mida sa tahad masinaga teha jne.

Käikudega masin tasub ennast kindlasti ära, rolleriga sa keerad ainult gaasi juurde ja maha. Nendega millel on käigud sa õpid sõitma ja tulevikus on sul kergem minna üle suurtemate masinate peale. Kindlasti on tunduvalt huvitavam sõita ka.

Arvan ka et kui huvi käikudega masinate vastu siis õpib käike vahetama ja ei ole probleem tulevikus ka võimsamate masinatega.
Mida rohkem hooldust seda rohkem õpib tehnikat tundma ja võibolla on tulevikus lihtsam.
rs 50 paistab palju raha söövat ja kindlasti ka varuosi kulub ning on eestis vähe liikvel.
rs 125 liigub täitsa normaalselt rs 50 pole proovinud

Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas hannes »

Kipsi kirjutas:
xjorma kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Ja sellised 2takti junnid lagunevad ka meeletult.

Ära sellist paska küll nüüd aja. Apriliad ja Yamahad on päris töökindlad. 2 takti ise kerge remontida ka.

Kerge, aga kas ka odav?
Millele sinu väited toetuvad, et apriliad ja yamahad on töökindlad? Julged seda väita kõikide mudelite kohta?

  1. Sellistele ratastele on suhteliselt raske juppe saada, kuna need on vähe levinud. Ooteajad kuu aega tavaliselt ja hinnad keskmisest krõbedamad, kuna jällegi vähelevinud.Kasutatud juppe ka praktiliselt võimatu saada, eriti 50 kupisele. Uuri foorumit enne, kui kargama hakkad.
    2.Neid asju peab hooldama rolleritest 2x rohkem, mis omakorda nõuab 2x rohkem finantsi ja aega.
  2. 50 cc bike on sama lame nagu vana rullnoka BMW , millele on M5 kleepsud peale pandud.Hääl on lihtsalt õudne.
    3.Aprilia 2 taktilised on suhteliselt lagunevad, uuri inimestelt, kes on 125 cc-dega sõitnud... Neid on siin foorumis palju.
    4.50cc bikei on keeruline maha müüa.

TZR-i kohta ei oska öelda.Minu soovitus on osta endale mingi roller, mis on kõvasti töökindlam ja hooldevabam, kannata paar aastat ja osta endale mõni vähe võimsam ratas.Kui aga aega ja raha on, ning pole elus veel vajalikke kogemusi saanud, siis way to go ;)!

Kas Su väited Aprilia kohta põhinevad oma isiklikel kogemustel või "naised saunas rääkisid"?
Oskad Sa lahti seletada, mil moel need Aprilia 2 taktised siis nii koledasti lagunevad? Kusjuures jutt hetkel 50stest käib, mitte 125stest.
Ole hea, pane siia ritta rolleri vajalikud hooldused, mida tootja ette näeb, ütleme nii 30000km kohta. Ja siis 50se mitterolleri vajalikud hooldused sama km hulga kohta. Ja siis tee väike tabel minevamate kuluosade kohta, a la kolb, keps, silinder, piduriklotsid, kett variaatorijubinad jne koos hindade ja tarneaegadega esindusest saadud andmete põhjal. Ja kui Sa selle kõik kenasti oled kokku pannud ning saadud tulemust põhjalikult analüüsinud, võta uuesti sõna.
P.S. Mul poeg on ühe 50se Apriliaga (RX50) pea kaks aastat sõitnud ja ma küll ei mäleta, et see oleks kohutaval kombel lagunenud või et tema hooldusele kulutatud aeg oleks märkimisväärne. Samas mõnel tema sõber pole oma rollerist midagi järel. Ja seda mitte avarii tulemusena, vaid tingituna näilisest töökindlusest ja hooldevabadusest.
Juhul muidugi kui on ikka tõsiseltvõetav tootja, mitte mingi xyuanxygpang, kes ei oska midagi ette näha

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!


Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

+1

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

hannes kirjutas:

Kas Su väited Aprilia kohta põhinevad oma isiklikel kogemustel või "naised saunas rääkisid"?
Oskad Sa lahti seletada, mil moel need Aprilia 2 taktised siis nii koledasti lagunevad? Kusjuures jutt hetkel 50stest käib, mitte 125stest.
Ole hea, pane siia ritta rolleri vajalikud hooldused, mida tootja ette näeb, ütleme nii 30000km kohta. Ja siis 50se mitterolleri vajalikud hooldused sama km hulga kohta. Ja siis tee väike tabel minevamate kuluosade kohta, a la kolb, keps, silinder, piduriklotsid, kett variaatorijubinad jne koos hindade ja tarneaegadega esindusest saadud andmete põhjal. Ja kui Sa selle kõik kenasti oled kokku pannud ning saadud tulemust põhjalikult analüüsinud, võta uuesti sõna.

Mu väited põhinevad nii enda kogemustel kui ka sõprade kogemustel. Varuosade ostmise teema alt võid leida hunnikude kaupa RS-i juppide ostusoove.RS 125 ja RS 50 peaks olema praktiliselt sama ehitusega ( pead ei anna ).
Mingi tabeli ja mõttetusega ma ei hakka enda ja müüjate aega raiskama. Juppide saadavusega on täpselt nii, et kui Tallinnas ei ela, ootad lisaks ühe-2 nädalat.Ei tea kuidas AP moto arenenud on , aga veel 3-4 a tagasi kaotasid nad osa tellitavatest juppidest ära ja reeglina tuli kohale kuu aega.

Üldiselt on see vaid minu soovitus enda kogemusest ( vbl on kellelgi paremini läinud? ).Vähemalt mina ei näe mõtet osta pilli, mida müüa on suhteliselt keeruline.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas cool200 »

ehh--see vend otsib sõiduriista -mitte myymiseks--ära rutta ette :D

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)

ratas
Postitusi: 226
Liitunud: 23 Juul 2009, 18:45

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas ratas »

vaata videosi mõlemast masinast ja otsusta.
www.youtube.com


Teema algataja
tommy975

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas tommy975 »

AP hooldusest nii palju, et enamus räägivad et see on "saast".
Rolleri ostupäeval küsisin mis esimesel hooldusel tehakse...müügimees ütles, et keeravad poldid, mutrid,kruvid kõvemini kinni ja vahetavad reduktori õli ära.
Niisiis läksin esimesse hooldusesse. Ootasin 45 min "mehaanikut",õli vahetas ta 5 min reduktoris ja küsiti selle eest 153 raha,midagi muud ei tehtud.
Hooldusraamatusse sain vastava märke,et olen hoolduses käinud.
(Roller sai kohale viidud 100km kauguselt,kaubikuga.)
Peale seda mõtlesin, et kui nad selle törtsu õli ja 5min õli välja voolamise ootamise eest tahavad 153.-,siis vahetan ise parem õli.
Sai ostetud liiter õli 125.- eest,sellest jagub väga väga paljudeks aastateks.
Ei tea palju nad küünla vahetuse eest oleks võtnud :)


Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Yamahakeskuse kohta küll halba ei ole rääkida. Alati on kiiresti saanud kõik vajaliku ja nõu ka veel tasuta kaubapeale.


kevin1995
Postitusi: 169
Liitunud: 29 Mär 2010, 21:52
Asukoht: Viljandi

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas kevin1995 »

tommy975 kirjutas:

AP hooldusest nii palju, et enamus räägivad et see on "saast".
Rolleri ostupäeval küsisin mis esimesel hooldusel tehakse...müügimees ütles, et keeravad poldid, mutrid,kruvid kõvemini kinni ja vahetavad reduktori õli ära.
Niisiis läksin esimesse hooldusesse. Ootasin 45 min "mehaanikut",õli vahetas ta 5 min reduktoris ja küsiti selle eest 153 raha,midagi muud ei tehtud.
Hooldusraamatusse sain vastava märke,et olen hoolduses käinud.
(Roller sai kohale viidud 100km kauguselt,kaubikuga.)
Peale seda mõtlesin, et kui nad selle törtsu õli ja 5min õli välja voolamise ootamise eest tahavad 153.-,siis vahetan ise parem õli.
Sai ostetud liiter õli 125.- eest,sellest jagub väga väga paljudeks aastateks.
Ei tea palju nad küünla vahetuse eest oleks võtnud :)

ap-s on ja jupid on ikka VÄGA kallid ja ega nad seal hoolduses midagi ei teegi, mida ise teha ei saaks kodus.

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Muidugi saad ise kodus teha, aga kui mingi probleem on, siis ära garantiiga arvesta. Lihtne. Muide, kõik hooldused ei seisne ainult reduktoriõli vahetamises :wack: :wack: :wack:

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Kui muidugi valida esinduste järgi, siis yamaha on ikka pika puuga ees aprilia kuurist.

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas Vidget »

efendi kirjutas:

Muidugi saad ise kodus teha, aga kui mingi probleem on, siis ära garantiiga arvesta. Lihtne. Muide, kõik hooldused ei seisne ainult reduktoriõli vahetamises :wack: :wack: :wack:

Aga garantii tingimused on suur saladus!

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

henri
Postitusi: 303
Liitunud: 17 Dets 2003, 01:38
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas henri »

Arvatavasti on müüdid 50cc bikede lagunemisest tingitud sellest, et kätte on sattunud juba hõredaks aetud eksemplar mida peab kohe remontima hakkama. Tavaliselt lisandub ka nõrgast hooldusest (tavapärane õhufiltri mitte hooldamine jms jama) tingitud lühem ressurss.
Ise sõitsin samuti kunagi suhteliselt pikka aega nn võrr-bikega ja ei saa ühtegi halba sõna öelda (Honda, kah aasta jooksul ei pidanud midagi tegema). Pärast oli mootorratta peale hea üle minna, isteasend ja käikude vahetamine selge + mõned lollused mida näiteks siduriga teha saab. Samuti ei taipa ma mille poolest siis roller "lahedam" peaks olema? Mina isiklikult olen jaapanlaste poolt ning soovitan yamahat. Sõber remontis üht tzr 50 ja sai Tartust Brauermotost tellided umbes nädalaga (vist soomest) absoluutselt kõik mootoriremondiks vajalikud asjad mõistliku hinnaga kätte.

Henri

Honda CBR 1000 -90
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas Aprilia RS50 Või Yamaha TzR 50 ?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Minu teada on iga uue sõiduki garantii esimene tingimus, et hooldused tuleb teha volitatud esindaja juures. Keegi ei saa ju midagi garanteerida kui asja hooldab/remondib selleks vastavat koolitust ja väljaõpet mitte omav kodanik. Pole oluline kas ta seda tegelikult oskab või mitte. Garantiitingimusi saab iga masina kohta küsida esindusest.

Ei räägi hetkel ühegi konkreetse margi ega esinduse eest, lihtsalt olen kokku puutunud paljude esinduste töötajatega ja põhiline probleem on alati kliendid kes tahavad odavamalt läbi ajada ja teevad asju ise või lasevad teha, tihtipeale tehakse asju poolikult või valesti ja kui siis selle tulemusel mingiprobleem tekib siis on alati teised süüdi (reeglina tähendab see seda et margiesindus on ilge värdjas ja ei taha isehooldatud ja/või remonditud pilli tasuta garantiikorras korda teha)

Loomulikult on võimalik originaalosi asendada kordades odavamate juppidega muudest poodidest. Püüdke lõpuks aru saada, et iga margiesindus müüb teile toote garantiiga ainult sel põhjusel, et teenida lisa ka hoolduste ja varuosade pealt, vastutasuks saate muretu kulgemise, teadmisega, et kui midagi puruneb hoolitseb selle remondi eest margiesindus. On täiesti selge, et tuleb tutvuda garantiitingimustega ja neist ka aru saada. Valik on iga inimese enda teha, aga igal tootjal tuleb ette praaki - kui arvate et seda teiega ei juhtu, laske käia ja hooldage ise - aga kui midagi juhtub ja see sel põhjusel garantii alla ei käi, siis pole vaja ka viriseda ja kõiki teisi süüdistada.

Kindlasti arvab nüüd keegi, et ma seisan oma endise tööandja eest. Vastan, et ei seisa - see postitus on kokkuvõte erinevate aegade jooksul Eestis enamlevinud mootorrataste margiesinduste töötajatega kogetud suhtlemise tulem. "Raskem" klientuur on rollerite ja 50cc mopeedide omanikud, sest nemad tihtipeale ei suuda mõista garantii ja hoolduse vahelist seost ja sellistest juhtumitest saavad tihtipeale alguse legendid, et üks või teine margiesindus on p*sk.

Viva la internet, viva la sõnavabadus!

Vidget kirjutas:
efendi kirjutas:

Muidugi saad ise kodus teha, aga kui mingi probleem on, siis ära garantiiga arvesta. Lihtne. Muide, kõik hooldused ei seisne ainult reduktoriõli vahetamises :wack: :wack: :wack:

Aga garantii tingimused on suur saladus!

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rollerid”