Kogemused rolleri regimisel?

Kõik mis on seotud rolleritega

Moderaator: Moded


Teema algataja
offf
Postitusi: 61
Liitunud: 11 Mai 2006, 16:11
Kontakt:

Kogemused rolleri regimisel?

Lugemata postitus Postitas offf »

Ausalt ütleda, ma pidin silmad peast ära imestama, kui Google otsing mulle mitte ühteigi sobivat foorumiteemat ei näidanud. Ma miskipärast arvasin, et see on kuum teema.

Kuidas selle rolleri regimisega siis on? Kas on pikad järjekorrad? Mida ja kuidas kontrollitakse tehnoülevaatusel. Jagage kogemusi, kellel on juba regitud.

BMW K1100LT 92
Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kogemused rolleri regimisel?

Lugemata postitus Postitas argoa »

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom

mcu
Postitusi: 62
Liitunud: 24 Apr 2008, 09:11

Re: Kogemused rolleri regimisel?

Lugemata postitus Postitas mcu »

Tallinna ARK-is siis nii. Kui on, ostu dokumendid kaasa ja müüa peaks andma serdi ka. Kui mopeed on varem soetatud ja vastavaid pabereid ei ole tuleb kirjutada seletuskiri, mopeedi soetamise teemal. Seejärel ARK ülevaatuse angaari, kus riistapuu üle vaadatakse ja miskid paberid täidetakse. Edasi paberitega sh riigilõiv ja tasu nr eest ARK-i sisse, kus väljastatakse nr märk ja teh pass. Kindlustusega on vähe keerulisem, sest seltsidel pole eriti kogemust ja protsess veel käib. ARK-i ülevaatajate jutust jäi mulje, et hiinakaid ei saa ülepea arvele võtta, sest puudub CE tähis? Aga tundub, et neilegi on see mopeedide regamine veel paras raketi teadus.


Teema algataja
offf
Postitusi: 61
Liitunud: 11 Mai 2006, 16:11
Kontakt:

Re: Kogemused rolleri regimisel?

Lugemata postitus Postitas offf »

Müüja peaks andma serdi ka??? Kas see kehtib ka varem soetatud rollerite kohta?
Mul on muidu 2006 Kymco People 50 S Euro. Kas ma pean nüüd takkajärgi müüjalt mingit serti sebima hakkama?

Milles see tehniline ülevaatus täpselt seisneb?

A.

BMW K1100LT 92

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Kogemused rolleri regimisel?

Lugemata postitus Postitas tazavi »

mingit tehnilist ülevaatlust ju pole seaduses nõutud? ilmselt raaminumber vaadatakse üle, ei muud. CE serdi nõudmine on absurd, näita mulle deltat, kellel see on olemas (aga arvele neid saab seletuskirjaga vabalt). Lihtsalt, kui ratas on noorem kui 1. juuli k.a. siis pead ostudokumente näitama, kui on vanem, siis, kui sul on, näitad ka ostudokumente, aga kui pole, siis teed seletuskirja, kus märgid ära, et sa ei ole naabri vasjalt seda varastanud.

Aga mina näiteks küll enne järgmise aasta juulit ei hakka kindlustama ja registreerima, sest milleks asjatult kulutada, kui praegu on legaalne registreerimata sõita :roll:


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Kogemused rolleri regimisel?

Lugemata postitus Postitas Melx »

Registeerimine ei olegi nõutud, kui täpselt järge ajada, kindlustus on nõutud kuid kindlustus ei taha regamatta asja kindlustada väga. Aga phm kui mendid tahaks siis nad võiks hakkata kõiki peedistama samas nendel suht pohh jällegi, ei viitsi oma aega kulutada, kui keegi kõksu teeb kindlustuseta siis on odavam mopeed kuskile kuusakoskise kohe viia või muul moel asitõendid hävitava. 1 Juulist on mopeed mootorsõiduk ja igasugused kahjunõuded on on ilma kindlustuseta 6x.

"Arvele" samas tasub võtta vanemad masinad ikkagi enne 1 juulit 2012 kuna siis enam nii lihtsalt ei saa, et "mina ostsin vasjalt" ja allkiri paberil. Siis tulevad lisaks ka kangemad tehnilised nõuded registeerimisel. Praegu ainuke tehnonõue kõigile masinatele on visuaalselt sõidukorras ja raami number.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rollerid”