Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Aga minul siit küsimus suurele ringile. Kui plaanis euroopa liidus reisile minna ning sooviks sellel ajal telefoniga gepsu ja muid vidinaid kasutada, siis millist operaatorit ja nende lepingut/kõnekaarti võiks kasutada? Olen saanud aru et euroopa piirides on uued hinnad ning läti/leedu olid vist üldse sama hinnastamisega mis Eestis. Reisile plaanin võtta kaasa eraldi telefoni (CAT-i), kus sees siis antud leping/kõnekaart ning sellega navigeerida, helistada ja muud. Igapäeva telefon tuleb niiöelda seljakotti kaasa.



Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Ma sirvin praegu seda posti prantsuse Alpides. Maandused tuli selline sõnum:

Tere tulemast Prantsusmaale! Sinu paketiga on võimalik kasutada üle terve Euroopa Liidu ning ilma midagi lisaks maksmata kõiki paketis sisalduvaid kõneminuteid ja SMS-e ning lisaks ka 6GB andmemahtu! Andmemahu täitumisel saad vastavasisulise SMS-i ning võimaluse tellida lisamahtu, mis on samuti kasutatav kõikides EL-i riikides. Lisainfo +37258000000. Hädaabinumber 112. Tele2

Mul vist tele1 äri 3.2 äkki. Igaljuhul tänu Ansipile vist saab nüüd igas euroopa liidu riigis rääkida ja surfata.

Sent from my iPhone using Tapatalk


erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas erkil »

Tele2 nn ostab uusi kliente üle Multi 4.0 paketiga, mille eest küsivad 5 eurot kuus. Arvestades, et see sisaldab 4GB roamingu mahtu, siis võiks olla täiesti piisav ka väiksema reisi jaoks.

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas ping »

Ronk kirjutas:

Aga minul siit küsimus suurele ringile. Kui plaanis euroopa liidus reisile minna ning sooviks sellel ajal telefoniga gepsu ja muid vidinaid kasutada, siis millist operaatorit ja nende lepingut/kõnekaarti võiks kasutada? Olen saanud aru et euroopa piirides on uued hinnad ning läti/leedu olid vist üldse sama hinnastamisega mis Eestis. Reisile plaanin võtta kaasa eraldi telefoni (CAT-i), kus sees siis antud leping/kõnekaart ning sellega navigeerida, helistada ja muud. Igapäeva telefon tuleb niiöelda seljakotti kaasa.

Kas oled proovinud, et kas see CAT ka navigeerimist kannatab?
Minu CAT S50 temperatuur tõuseb Lasnamäelt Kristiinesse sõiduga üle +50C. Tagasisõidul paneb kokku ennast. See nüüd pärast uue versiooni tulekut.
Temperatuuri tõuśuga lõpetab ka laadimise, ehk ei õnnestu isegi Tallinnast Tartusse sõita, isegi kui juhe on taga.
Pilt

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ma tulin eile oma CAT S50'ga Vilniusest Tartusse, ei olnud probleeme. Valgevenes sai ka mitu päeva sellega navigeeritud ja ka ei olnud probleeme. Ta mul lenksu peal ilma ümbriseta.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Kas kõnekaartidel kehtib siis vist sama maksustamine? Ei taha end otseselt lepinguga siduda, vaid pigem ostaks kasutaks ja utiliseeriks.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kõnekaartidele ei pakuta üldse mingeid normaalseid EU andmepakette. Ma arvan, et jätkan oma Three Pay-as-yo-go SIM kaardiga (www.three.co.uk), mis võimaldab 23€ laadimisega 30 päeva jooksul 12GB andmeid alla sikutada kogu Euroopas (ka Šveits).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Kiman praegu Euroopas ringi. 9,24€ 1GB eest ei ole nii kallis minu jaoks, et peaksin oma praegusest väga soodsast Eestisisesest paketist loobuma ja mingit EU paketti vaatama hakkama. Ma ei käi Euroopas nii tihti reisil, et see oluline oleks. Tavapärase surfamise, navigeerimise jms tegevused kannatab välja täiesti vabalt ilma suure lisakuluta.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Just saabusin EUst tripilt, kus Telia tõmbas mütsi pähe.
Ehk siis igale maale sisenedes, saabub sõnum, et kasuta netti nagu kodus kuu aja jooksul ilma lisatasuta.
Mingi ajapärast net läinud. olin jummala kindel, telefon katki ja valmis juba uut telefoni ostma.
Natukese aja pärast naise telefon ka ilma netita. No siis sai Teliasse helistatud. Point selles, et nemad on selleks koduseks hinnaks (mis seaduse järgi nõutud) saanud natuke alla 10€ giga ja ühe giga täitudes nad lülitavad neti välja, et arve suureks ei läheks. Sinu koduse interneti pakk on hoopis midagi muud pla pla pla kui väljaspool eestit data kasutamine ja ei puutu asjasse.
Lisaks on nad sideametilt välja kaubelnud veel ühe eriloa nöörida neid, kes pole uue koduäri elu bla paketiga liitunud (need saavad ametlikult eriloaga täie rauaga)

Ühesõnaga olge ettevaatlikud Teliaga. Kui helistasime siis üli ja üdini viisaks poisterahvas minu küsimuse peale, et mida need sõnumid ja seadused teie jaoks siis tähendavad mumises, et me rohkem mõtleme skandinaaviat (olin see hetk poolas).

Pane põlema ennast Telia koos oma mõtete ja viisaka muminaga. Ainult väänaks komakohti, et see näljane kasvõi üks € juurde luuletada omale.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Milise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Just tegelesin paketindusega Telias. Neil on Mobiilse Elu pakett, vana ja uus. Vanas on Skandinaavia ilma rändlustasuta. Uues on terve EU ilma rändlustasuta (kallim ka muidugi). Ilgelt segane on, et nad kutsuvad neid pakette sama nimega. Pannud siis kasvõi 2.0 nimesse :wack: Samas netti nagunii kogu mahus kasutada ei saa EUs ilma rändluseta, nt 4gb paketist 3gb on ilma rändluseta.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Siis vist jääb Maci soovitus....

Seega olen tellimas endale seda kaarti, kas keegi soovib ka veel kampa lüüa?

Kasutaja avatar

Gemo
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Veebr 2017, 15:55
Tsikkel: MV Agusta Brutale
Asukoht: Tallinn

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Gemo »

Otsin endale just ka neti lahendust reisile, kui õnnestuks Three Pay-as-yo-go SIM kaart enne 25. juulit kätte saada oleks kambas.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui ostate endale laadimata Three SIM kaardi (https://goo.gl/Q9REik) siis top-up voucheri saate osta siit: https://goo.gl/Xl1CNt või siit https://www.mobiletopup.co.uk/

Kogu protsess näeb laias laastus välja nii:

  1. Ostad SIM'i
  2. Pistad selle telefoni
  3. Registreerid end veebis ja aktiveerid SIM'i http://www.three.co.uk/
  4. Ostad vautsheri https://goo.gl/Xl1CNt või siit https://www.mobiletopup.co.uk/
  5. Lisad vautsheri Three veebi
  6. vahetad vautsheri ümber sobiva paketi vastu (All-in-One 20)

või siis ostad kohe laetud SIMi
https://goo.gl/MfQhUs ja aktiveerid selle Three lehel

SIM kaart ise on UK's tasuta, seega, kui keegi juhtub parasjagu seealt tulema siis pole midagi lihtsamat, kui paluda endale paar tükki tuua.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Gemo kirjutas:

Otsin endale just ka neti lahendust reisile, kui õnnestuks Three Pay-as-yo-go SIM kaart enne 25. juulit kätte saada oleks kambas.

http://www.ebay.co.uk/itm/Three-UK-Pay- ... Sw1WJZLtHu

Maci viidatud link. Kui tellida, peaks ebay sõnul enne 18-ndat kätte saama. Kui oled pundis, siis saada priva ja saadan sulle kontakti. Tahaks ise täna õhtul ära tellida

Kasutaja avatar

Gemo
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Veebr 2017, 15:55
Tsikkel: MV Agusta Brutale
Asukoht: Tallinn

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Gemo »

Jõudsin juba eile õhtul ebay's tellimuse ära teha.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Macintosh kirjutas:

Kui ostate endale laadimata Three SIM kaardi (https://goo.gl/Q9REik) siis top-up voucheri saate osta siit: https://goo.gl/Xl1CNt või siit https://www.mobiletopup.co.uk/

Kogu protsess näeb laias laastus välja nii:

  1. Ostad SIM'i
  2. Pistad selle telefoni
  3. Registreerid end veebis ja aktiveerid SIM'i http://www.three.co.uk/
  4. Ostad vautsheri https://goo.gl/Xl1CNt või siit https://www.mobiletopup.co.uk/
  5. Lisad vautsheri Three veebi
  6. vahetad vautsheri ümber sobiva paketi vastu (All-in-One 20)

või siis ostad kohe laetud SIMi
https://goo.gl/MfQhUs ja aktiveerid selle Three lehel

SIM kaart ise on UK's tasuta, seega, kui keegi juhtub parasjagu seealt tulema siis pole midagi lihtsamat, kui paluda endale paar tükki tuua.

Kas see SIM Valgevenes ja Ukrainas ka pelab? Või seal oleks targem kohalik võtta? Mul on selleks see väike taskuruuter, sellega oleks hea netti sheerida.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ei tea, kas pelab või mitte. Uuri ise Three lehelt. Üks, millele juhin tähelepanu: see konkreetne kaart on mõeldud mobiilis toimima ja ei hakka pulgas tööle.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Macintosh kirjutas:

Ma ei tea, kas pelab või mitte. Uuri ise Three lehelt. Üks, millele juhin tähelepanu: see konkreetne kaart on mõeldud mobiilis toimima ja ei hakka pulgas tööle.

Aga ruuteris? Kust ta teab, et ta mobiilis ei ole?

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

On mõeldud töötama ainult mobiilis. Kontollitakse deep packet inspectioniga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Mart »

Miks see taskusse mahtuv ruuter peaks üldse kaasas olema? Telefoniga saad ju ka väga edukalt võrku sheerida

56271134
Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas argoa »

Oleneb opekast - vahel on netti eraldi omada odavam, kui kõnepaketis, st saab oluliselt rohkem. Lisaks, kui saab ruuteri aku tühjaks, tühja kah, oled vähemalt telefoniga levis. Ja viimaks - osad telefonid lähevad pikemalt netti jagades kole kuumaks...

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Mart kirjutas:

Miks see taskusse mahtuv ruuter peaks üldse kaasas olema? Telefoniga saad ju ka väga edukalt võrku sheerida

Saan küll, aga siis ei saa ju seda UK sim'i kasutada. Ega ma oma numbrit ju telefonist välja tõstma ei hakka. See taskuruuter on kordades mugavam eriti veel kamba peale pidada. Meil hetkel reisus kolme peale 5 seadet ja WiFi on kogust aeg olemas kõigil.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas puna »

Nii olen ka ise taskuruutereid kasutanud ja väga mugav samas kestab ka aku paremini kui tel
Enamasti olen kuskil kohapeal olnud ja seega kasutanud kohapealset pre-pay kaarti

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Utaskuruuter suudab jagada ka kiiremat netti, kui enamus inimestel kodus. Oleneb muidugi mudelist jne aga osad ikka päris asjalikud...


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Millise mobiilioperaatori pakett Euroopa reisile?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Minu kogemus on lihtne: Telia äripakett. Nüüd tuleb minna kindlasti oma operaatori juurde ja täpselt uurida välja, kui palju on teil lokaalset limiiti ja kuipalju roumingus. Minul on veidi teine situatsioon aga ütleme Naisel perepaketis võtsin 32 giga + oli vist 6 roumingus. KINDLASTI! kordan veelkord KINDLASTI! tuleb kontrollida enne välismaale minemist kas teil on juba see uus pakett või ei! Ehk kui te pole ise paketi muudatust vormistanud, et see uus nimetame seda Euro regulatsiooniga kaasnev pakett oleks peal, siis automaatselt ta kellegile ei äris ega eras peale ei läinud. Sellega tuleb kindlasti arvestada.

Lätis, Leedus, Soomes Rootsis kärab Telia väga hästi, seal ei pea midagi väga tegema. Siin on laitmatu levi ja rouming Telia sees töötab ka ideaalselt (w) . Kasutasin eelmainitud riikides korduvalt googlemapsi ja siis Riiga teel Wazet. Ei mingit probleemi. Telefonid on olnud õunda Iphone 5, 6S pluss, ja nüüd siis viimane on 7.

Iphone 5 töötas ka Eestis sitasti. Põhjus on selel ebaõnnestunud GSM-mooduli lahenduses ja lisaks siis sellele veel ka see, et ta töötab 3g-s või pseudo LTE-s. Iphone 6-st alates pole mul neid muresid olnud. Iphone 5 on mul reisidel tavaliselt kaasas kui asendus telefon või kui tekib mingi ASAP siis prepaid SIM-i tarbimiseks. Niipalju veel, et paljudes riikides, prepaid simmi ostmisel küstakse teilt kindlasti passi, seega ilma passita ei ole mõtet ronida mobiili poodi.

Nüüd siis Hispaaniast. Siin on lood keerulisemad. Nüüd on nii, et läbi selle riigi on levi suhtelislt erinev, Valencia kandis täpsematl Javea, Denia, Moraira oli väga hea levi Telia parteneri Orangega. Barcelonas oli vist mingi muu ei mäleta täpselt.

AGA! Hispaanias, mul levi kõikus ja vahepeal oli mure, et mind ei saadud kätte või kaubanudskeskustes oli NO service. Asja aitas lahendada Settingute alt käsitsi ORANGE default opekaks ära määrata. Nüüd kõik toimis nagu kulda. Barceloona lennujaamas oli vist Yoigo või vatever. Aga üldsielt jah, seal riik suur ja eripiirkondades levid erinevatel opekatel erinevad. Aga kuni Alicanteni välja Orange oli tibi-tobi (romingu partnerina)!

Pihu ruuterite kohta! Soovitan, sest tuleb aru saada, et telefon-i hotspot on mõeldud siiski korraliseks neti jagamiseks mitte ruuterit mängimisesks. Võin tuua näitena sellise mudeli: https://pood.telia.ee/productInfo/344/r ... 577s/E5577 :bsmile:

Seega enne välismaale minekut:

Veenduda, et teil on Telia :D (muidu minu soovitused ei pruugi olla abiks, sest ma teisi opekaid ei kasuta ja ei oska neid hinnata) Samas Telia on Rootsist Nepaalini. Tegemist on väga suure ja globaalse ettevõttega. Tõesti 5+, ei pere ega äri paketiga ei jäänud hätta.
Veenduda, et teil on õige pakett. NIng lisaarvet ei tule.
Kindalsti keerata kinni seadistuste alt kõik mobiilsed rakendused mis õgivad andmesidet.
Hea oleks, et teil oleks korralik telfon. (telefon mis pidevalt levi otsib, sööb rohkem akut)
Kindlasti tasub uurida (google abil kasvõi) mis operaator on teie poolt valitud sihtpunktis eelistatud ja see ära lokkida kohapeal.
Tasub kindlasti kaaluda prepaid simi lahendust. (Pass peab olema kaasas paljudes riikudes)
Võimalusel, hotellis, villas kasutada avalikku wifit, et hoida kokku andmesidet. (PS: kui kasutate avalikku wifit, siis on mõistlik teha telefonist tööjuurde või koju VPN tunnel)
Seda põhjusel, et esiteks on nii turavlisem ja teiseks, te pääsete kõikidele kodustele teenustele ligi (ERR näiteks)
Tasub kindlasti andmeside Couner enne reisile mineku samal päeval kui sisenete roumingusse ära nullida. See aitab teil jälgida oma mahtu ning vajadusel andmeside kasutust koomale tõmmata.

Lisaks on soovitatav panna telefoni igaks juhuks offline kaardirakendus. Ise ostsin Sigycki. Töötab isegi lennukis airplain modes. Aga tuleb eelnevalt kaardid sisse laadida ning telefonis peaks olema piisavalt vaba mälu. Siinkohal jällegi Iphone kogemuse pealt tagasiside. Ei tea kuidas teistes telefonides toimib.

Tuleb kindlasti arvestada, et osades kohtades navid näitavad aiateibaid. Eriti uuendamata oflinekad. Mul oli rendiauto tutikas A klassi mersu ja selle Navi saatsi mind mitu korda karu koopasse. Paaril korral oli mind n''sinud ka Google-maps Hispaanias aga seda vaid Guadelesti ja Algari kandis.

Samas Google Maps otsis jube hästi POI- järgi.

PS: Hispaanias elatakse väga omas mullis. Arvestama peab kindlasti siestaga :) 12.00-17.00 või vahel isegi kuni 19.00 on ettevõtted anabioosi seisundus. Saab osta ainult juua. Ja pähapäeviti on üldse kõik kinni. See võib kehtida ka kaubanduskeskuste kohta. Javeas- olid kõik mobiili poed selel ajal kinni. Täielik 0, tule kas enne 12 või peale 17.00. Vahepal ei saa mingit sidet soetada :D Lisaks SIM või teenindamine ei tea kumb aga maksis 5 euri lisaks. 8 giga oli 14 euri (orange) see oli kampaania. Muidu tuli arvestada 4 Giga 14 euri.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”