Netis tellimine ja krediitkaardiga tasumine

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Remoh

Netis tellimine ja krediitkaardiga tasumine

Lugemata postitus Postitas Remoh »

Kas kellegil sellisest kohast tellimisega on mõni kogemus ?
http://www.bikebandit.com/
Kommnteerige USA'st tellimist - kasutades krediitkaarti !
Tänud,

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ütleme nii, et suurem osa USA veebipoodidest saadab su Eesti krediitkaardiga pikalt. Niipalju, kui olen nendega suhelnud, on selline käitumine tingitud krediitkaardipettuste suurest arvust "meie regioonist". Ja asi ei ole mitte ainult selles, et aadress, kuhu kaup saadetakse, on Eestis. Vaatavad kaardi registreerimisaadressi ja selle järgi otsustavad.

Kui pood võimaldab PayPaliga tasumist on see hea alternatiiv. Ainus jama, et kui seal kontot ei ole veel võtab selle tegemine 2-3 nädalat aega (oleneb kui tihti Su pank sulle kaardi väljavõtteid saadab).

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 »

romulus kirjutas:

Ütleme nii, et suurem osa USA veebipoodidest saadab su Eesti krediitkaardiga pikalt. Niipalju, kui olen nendega suhelnud, on selline käitumine tingitud krediitkaardipettuste suurest arvust "meie regioonist". Ja asi ei ole mitte ainult selles, et aadress, kuhu kaup saadetakse, on Eestis. Vaatavad kaardi registreerimisaadressi ja selle järgi otsustavad.

Kui pood võimaldab PayPaliga tasumist on see hea alternatiiv. Ainus jama, et kui seal kontot ei ole veel võtab selle tegemine 2-3 nädalat aega (oleneb kui tihti Su pank sulle kaardi väljavõtteid saadab).

Nii hull see asi nüüd ka ei ole. Näiteks denniskirk.com soovis küll esimesel korral scannitud koopiat krediitkaardist ja ID-st, kuid kui korra see tehtud sai ei ole enam probleeme olnud.

Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

romulus kirjutas:

Ütleme nii, et suurem osa USA veebipoodidest saadab su Eesti krediitkaardiga pikalt. Niipalju, kui olen nendega suhelnud, on selline käitumine tingitud krediitkaardipettuste suurest arvust "meie regioonist". Ja asi ei ole mitte ainult selles, et aadress, kuhu kaup saadetakse, on Eestis. Vaatavad kaardi registreerimisaadressi ja selle järgi otsustavad.

Kui pood võimaldab PayPaliga tasumist on see hea alternatiiv. Ainus jama, et kui seal kontot ei ole veel võtab selle tegemine 2-3 nädalat aega (oleneb kui tihti Su pank sulle kaardi väljavõtteid saadab).

Nonii.... Hakkab pihta... :roll: Loomulikult võtavad USA kauplused vastu ka Eesti krediitkaarte ja PayPali konto tegemine ei võta mõistusega inimeselt küll üle 10 min aega....

Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 »

romulus kirjutas:

Ütleme nii, et suurem osa USA veebipoodidest saadab su Eesti krediitkaardiga pikalt. Niipalju, kui olen nendega suhelnud, on selline käitumine tingitud krediitkaardipettuste suurest arvust "meie regioonist". Ja asi ei ole mitte ainult selles, et aadress, kuhu kaup saadetakse, on Eestis. Vaatavad kaardi registreerimisaadressi ja selle järgi otsustavad.

Kui pood võimaldab PayPaliga tasumist on see hea alternatiiv. Ainus jama, et kui seal kontot ei ole veel võtab selle tegemine 2-3 nädalat aega (oleneb kui tihti Su pank sulle kaardi väljavõtteid saadab).

Sulle veel tähelepanuks: internet sul tundub olema, muidu sa siin ei kirjutaks. Oma krediitkaardi väljavõtet saab kasvõi n+1 korda käia vaatamas netipangas. Ja seal kajastuvad sündmused reeglina online :).

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Krediitkaardiga olen siiski kohanud probleemi, et saadavad ainult sellele aadressile (riiki), kust kaart pärit on. Enamasti see küll probleem ei ole aga kui tahad näiteks USA sõbrale saata, kes sulla lähiajal külla tuleb, on puuks :-(.

terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Lugemata postitus Postitas romulus »

Nagu ma ütlesin, oleneb pangast. Nordea uuendab krediitkaardi väljavõtet iga paari nädala tagant. Sellest tulenevalt võib PayPali konto tegemine võtta ka paar nädalat aega, sest aktiveerimiseks tuleb neile saata see kood, mis on kaardi makse selgituses. Varem sellist asja võibolla polnud, augustis igatahes juba oli.

Või kuidas "mõistusega inimesed" seda protsessi kiirendavad?

Nonii.... Hakkab pihta... :roll: Loomulikult võtavad USA kauplused vastu ka Eesti krediitkaarte ja PayPali konto tegemine ei võta mõistusega inimeselt küll üle 10 min aega....

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

Tegin hiljuti Paypali konto, aega läks sellega 5päeva, kui nädalavahetus poleks sees olnud, võimalik et oleks ka kiiremini saanud, kontot tehes lubati et nimetatud 1,5 eurine arve tekitatakse 2-3 business päeva jooksul, ja nii ka tegelikult oli, laupäev ja pühapäev ei ole businesspäevad

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

fbeye
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Mär 2006, 12:37
Tsikkel: Yamaha XV1900A
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas fbeye »

bikebandit.com'i sarnase sisuga on http://www.worldofpowersports.com
sai tellitud sealt Polaris ATV'le mõningaid "OEM" osi..
Hansapanga cc on ok, kuid tahavad veel saada nn. "Authorization form"i.
saadavad sellise ankeedi mida tuleb täita, allkirjastada ja saata neile tagasi.
Aega läks alates tellimusest kuni kaupa kätte saamiseni ca 2 nädalat.
lisamaksud:
postikulu USPS - ca 60usd (sõltub kaalust ja suurusest)
postikulu Eesti Post - ca 200kr
käibemaks 18%

No need to say anything you don't care...
Kasutaja avatar

Aquilaman
Postitusi: 320
Liitunud: 24 Okt 2006, 19:12
Tsikkel: Yamaha XVS 1300CU
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Aquilaman »

Olen tellinud USA saitidelt ja maksnud krediitkaardiga. Mingeid probleeme õnneks ei ole olnud. Nendel saitidel on olnud "customer information" ja "shipping information" eraldi välja toodud. Saatsin enda poolt makstud kauba USA aadressil. Saitilt sain jälgida USA sisest kohaletoimetamist. Kuna USA poolelt on võimalusi väga palju, siis tuleb lihtsalt enda vajadustest lähtuvalt need õiged üles otsida.


Teema algataja
Remoh

Lugemata postitus Postitas Remoh »

Tänud igat sorti vihjete eest ja veel selline link:
http://www.bikebandit.com/ kas on kellegil ette tulnud just sealt tellida ?

Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

romulus kirjutas:

Või kuidas "mõistusega inimesed" seda protsessi kiirendavad?

mõistusega inimesed ei kasuta ju selliseid panku, mis tigupostiga väljavõtteid saadavad ja millede kontodel (krediidilimiidi konto) toimuvat reaalajas jälgida ei saa....

Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

rattaletõmmatud kirjutas:

Tegin hiljuti Paypali konto, aega läks sellega 5päeva, kui nädalavahetus poleks sees olnud, võimalik et oleks ka kiiremini saanud, kontot tehes lubati et nimetatud 1,5 eurine arve tekitatakse 2-3 business päeva jooksul, ja nii ka tegelikult oli, laupäev ja pühapäev ei ole businesspäevad

:shock: :shock: :shock: mis jutt see on... sinui loogika järgi ei saa ju siis PayPaliga ka nädalavahetuselk maksta???!!! :twisted:

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

Paypali kontot tehes jõuad sellise asjani kus sul on vaja neljakohalist numbrit, mille sisestamisel saad laiendatud õigused ehk siis õiguse kanda üle suuremaid kui 500 euroseid summasi. selle numbri saad nii, et paypal võtab su kaardilt 1,5 eurot. See tehing toimub 3 äripäeva jooksul. See tehing kajastub krediitkaardi väljavõttel umbes nii :1,5 eur 1234 paypal vms. selle neljakohalise numbri sisestad vastavasse kohta ja oledki hetkega laiendatud õigustega kasutaja. Ei näe siin seost, millisest lausest või lauseosast tuli välja minu loogika et paypaliga laupäeval ja pühapäeval maksta ei peaks saama?
Veel niipalju, et tegelikult peaks saama siis väiksemaid kui 500 euroseid summasi ka ilma expanded useri õigusteta teha, kuid tegelikult ei saa, mul oli vaja maksta miski 425 eurot kuid ei õnnestunud.

...nagu ratta peal...

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

siiski, niipalju muidugi tõepoolest, et pankade vahel raha laupäeviti ja pühapäeviti ei liigu, siseriiklikult on pankade vahel kaks ülekandeseanssi päevas, rahvusvaheliselt võibolla üks, seega maksekorralduse saad sa muidugi teha mistahes nädalapäeval kuid laekumine saaja kontole toimub äripäeval . reedel peale seda seanssi tehtud maksekorraldus laekub seega esmaspäeval.

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

rattaletõmmatud kirjutas:

See tehing toimub 3 äripäeva jooksul. Ei näe siin seost, millisest lausest või lauseosast tuli välja minu loogika et paypaliga laupäeval ja pühapäeval maksta ei peaks saama?

Loe oma laused uuesti läbi ja ehk siis saad ka aru....

Esiteks: Paypal võtab ikka summa maha KOHE!!!! Olenamata sellest, kas sa oled ise tööl või kalal või hoopis magad....

Teiseks: PayPal ei võta sinult selle audentimisega tegelikuses mitte kui midagi maha... vaid lihtsalt broneerib sinu kontolt 1,5Euri... s.t. hilisemat broneeringu kinnitust paypal ei saada ja seega reaalselt raha kuhugi ei liigu... Paypal tahab teada vaid 4 kohalist numbrit sinu 1,5 eur broneeringul....

Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

rattaletõmmatud kirjutas:

siiski, niipalju muidugi tõepoolest, et pankade vahel raha laupäeviti ja pühapäeviti ei liigu, siseriiklikult on pankade vahel kaks ülekandeseanssi päevas, rahvusvaheliselt võibolla üks, seega maksekorralduse saad sa muidugi teha mistahes nädalapäeval kuid laekumine saaja kontole toimub äripäeval . reedel peale seda seanssi tehtud maksekorraldus laekub seega esmaspäeval.

mida kuradit puutub PayPalli pankade vahelised arvelduskiirused???? PayPal ju ikka virtuaalne pank, kus liigutatakse broneeringuid ja siis kuni 30 päeva jooksul broneeringu kinnitusi...

Ülekandeseanssidest võiksid aga vanaema kassile ühe korraliku koolituse maha pidada.... :P

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

hmh
ma ei saa aru mida perset sa minuga vaidled, helista kuskile panka klienditeenindusse või uuri paypalist kuidas asjad käivad või tee konto ja loe päevi. Ma pole mingi pangaspetsialist et sulle seletada. Ja kui ma ise viitsiks selle pulkadeni selgeks teha siis seletan jah vanema kassile :lol:

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

rattaletõmmatud kirjutas:

hmh
ma ei saa aru mida perset sa minuga vaidled, helista kuskile panka klienditeenindusse või uuri paypalist kuidas asjad käivad või tee konto ja loe päevi. Ma pole mingi pangaspetsialist et sulle seletada. Ja kui ma ise viitsiks selle pulkadeni selgeks teha siis seletan jah vanema kassile :lol:

Njahh... Miskil põhjusel julgen ma arvata, et ma ikka oluliselt rohkem PayPal kontosid teha aidanud kui sul üldse vanuse aastaid.... Nohh ja aastatega ikka seitsmekohalisi numbreid läbi PayPal-i edasi ja tagasi liigutatud...

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

Ma loodan et sellest saad sa ise ka aru et selliste argumentidega, et tean kõik sest julgen arvata et olen sust palju rohkem kontosi teinud võid sa vaielda mu vanaema kassiga :D
Küsisin hansapangast ja ühispangast, nädalavahetusel ei liigu vähemalt neist pankadest välja ükski makse, ka ekspress ega kiirmakse.
Tõepoolest, mu info pankadevaheliste ülekannete kindlatest kellaaegadest on aegunud, hansapangast välja liigub välismakse kohe peale ülekontrollimist, seb toimetas pisut aeglasemalt.. Kui teed makse reede õhtul peale kolme, siis lisad nädalavahetuse päevad. Kas paypaliga on võimalik seda kiirendada ei osanud nad kumbki öelda, küll aga seda, et nädalavahetusel ei saa raha pangast kätte isegi paypal. Muude pankade kohta ei osanud nad öelda, pole välistatud et leidub selline pank kes kannab raha üle ka nädalavahetusel, aga väideti et hoolimata paypalist vms, tõenäoliselt kliendi kontole ei laeku see sellegipoolest enne tööpäeva.

...nagu ratta peal...

-Tomm
Postitusi: 80
Liitunud: 23 Juul 2005, 01:34
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas -Tomm »

Ma ei tea kuidas see Kommikal õnnestus, aga minul käis paypal'i konto tegemine sarnaselt Rattaletõmmatud omaga. Ehk siis kuni 500 euri saad kohe (kusjuures see 500 ei ole minu meelest summa ajaühiku kohta, vaid kokku ja peale seda pead expand user'i õigused saama). Edasiseks on vaja seda 1,5 eur'ist broneeringut. Ja see ei tekkinud sinna tõesti kohe, vaid mingi nelja päeva pärast. Küll enam ei mäleta, kas seal sees oli puhkepäevi või mitte. Igal juhul tüütult kaua. Pank oli Hansapank. Millest viivitus, ei kujuta ette. Kui Onu kuidagi kiiremini sai, siis ei oleks ju paha teisi ka valgustada. Enda kohta märgin veel juurde seda, et maksete tegemise hulga kasvuga paypal kaudu ei ole kuskilt otsast suurenenud minu teadvus konto avamisega seotud probleemide võimaliku lahendamise osas.

Kasutaja avatar

Fredy.ee
Postitusi: 273
Liitunud: 28 Mär 2004, 22:41
Asukoht: EESTI
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Fredy.ee »

Kommionu jutt väga õige. Hansapanga kaardiga on Paypali konto tegemine max. 5 minuti küsimus ja pole vahet kas kolmapäeval või pühapäeval kuna pole vaja oodata mingit konto välja võtet - broneeringus on summa koos vajaliku koodiga sekundi pealt olemas.
Nüüd kõik vuta-vuta harjutama.

Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
fredy@fredy.ee
http://www.Fredy.ee
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
Kasutaja avatar

Nigga
Postitusi: 1086
Liitunud: 21 Juul 2004, 10:39
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga »

SEB on sama lugu...

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

minul SEB-i olemasolevale kontole U-kaarti teha polnud probleem, aega läks just niipalju, kui ma ise seal netis jokutasin. Paypali konto tegemisest ma küll ei mäleta, et mingit ulmeaega oleks läinud. ka see "laiendatud kasutaja" sai kähku. Ja praegu paypalile krediidika ette andmine võtab aega just niipalju, kuipalju netis näpuvajutused aega võtavad,

Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

rattaletõmmatud kirjutas:

Küsisin hansapangast ja ühispangast, nädalavahetusel ei liigu vähemalt neist pankadest välja ükski makse, ka ekspress ega kiirmakse.

Mitte nüüd ei taipa.. kuidas on hansapanga või ühispanga maksed seotud PAYPAL-iga??? Kas sa oled või mängid i??ooti????

Paypal vahendab müüjalt/ostjale ja vastupigi ju BRONEERINGUT, mis toimib reaalajas... Hiljem on ju 30 päeva siis PayPalil seda BRONEERITUD raha sinu kontolt maha kanda.... Sinu nädalavahetused ei koti kedagi... Ürita ikka teemas püsida

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

Minu poolt kõigile soojad soovitused kasutada neid n.n. "virtuaalkaarte", mille saab interneti pangas teha kindla limiidiga ja mis kehtivad väga lühikest aega. SEB-s on selle nimeks U-kaart, teiste kohta ei tea... :-) On ikka tunduvalt turvalisem, kui krediitkaardiga maksmine.

Julge@teabveitspangaasjadest...

Kasutaja avatar

S.S.D.D.
Postitusi: 213
Liitunud: 14 Sept 2006, 11:05
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas S.S.D.D. »

Julge kirjutas:

Minu poolt kõigile soojad soovitused kasutada neid n.n. "virtuaalkaarte", mille saab interneti pangas teha kindla limiidiga ja mis kehtivad väga lühikest aega. SEB-s on selle nimeks U-kaart, teiste kohta ei tea... :-) On ikka tunduvalt turvalisem, kui krediitkaardiga maksmine.

Julge@teabveitspangaasjadest...

Minu kogemuste kohaselt suur hulk netipoode ( eriti üle lombi asuvad) ei "tunnista" neid n.ö. lühi perioodilisi-ühekordseid krediitkaarte...

Only a Motorcyclist knows why a dog sticks his head out of the window of the car...
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Mina sain meerikamaalt osta läbi PayPali ka oma tudengikaardiga, sest see on trükitud VISA krediitkaardi plastikule.Kõike oli kerge teha, raha läks kiirelt maha ning kaup tuli kiiresti kohale.

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas VWman »

Tegin omale just paypali, asi toimis onlines , pangaks on SEB.
Ei mingit 3-5 päevast viivitust .

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

Primo kirjutas:

Mina sain meerikamaalt osta läbi PayPali ka oma tudengikaardiga,

Mis see tudengikaart on??? Krediit/Deebetkaart??? või hoopis nagu Must Notsu või??

Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”