Pestavad õhufiltrid?

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Teema algataja
raunts
Postitusi: 141
Liitunud: 22 Juul 2005, 14:43
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: Lääne-Virumaa

Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas raunts »

Kes meil eestis KN filtreid müüb ja kas on seda üldse mõtet pegasole toppida?
Mõlten siis õhufiltrit.



Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

raunts kirjutas:

Kes meil eestis KN filtreid müüb ja kas on seda üldse mõtet pegasole toppida?
Mõlten siis õhufiltrit.

Pestavad filtrid tasuvad ennast ära, kui on plaanis masinat pikalt kasutada ja lõppkokkuvõttes õhufiltri pealt säästa.
Kasu sellest küll ei ole, vähemalt sellist mitte, nagu K&N ja kõik muud n.ö. sportfiltrite tootjad lubavad, seda ilma muude modifikatsioonideta.
Võid alustada APmotost küsimisega, kuid üldiselt peaks suurem osa motopoodidest suutma neid müüa.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

susla
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:02
Tsikkel: Back to Honda
Kontakt:

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas susla »

Lühidalt öeldes, ei ole mõtet neid peale toppida! Ainus asi mis sa sellega juurde saad, on ehk parem enesetunne, et sul on kallis K&N filter.
Tolmu ja sodi on nii palju tänavatel, et kui tahad hoida mootorit, siis ära üldse mõtle pestavale filtrile.
Pestav filter on mõeldud ainult ringrajale, kus on suhteliselt puhas alfalt ja isegi seal peab seda suht tihedalt pesema.
Isegi võidusõidu rattale ei anna see midagi juurde, kui kõik muu on stock.

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas Villem »

Soovitan tutvuda ka Pipercrossi pestavate filtritega, neid müüb näiteks StreetMoto. Peaksid sobima kõigile mudelitele ilma õhukasti modifikatsioonideta ja foorumitest kasutajate hinnanguid lugedes, on kõige parem valik, küll aga kohati tsipa kallim. Parem selle poolest, et filter on tihedam ja ei lase niipalju tolmu läbi ning seetõttu ei ole vaja ka küttesüsteemis muutusi teha. Õhufiltri käitumine originaalõhufiltriga võimalikult sarnaselt on eriti tähtis näiteks karburaatormootoriga rataste puhul.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)

Tuono

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

BMC filtrit kasutades kogunes liiva õhupuhasti kopsikusse (siin on näha, et liiv on kogunenud voolikusse http://fotoalbum.ee/photos/Tuono/105202421 ) , filtrit pesin ja õlitasin iga 5t. km. järel, nüüd panen paberfiltri tagasi (AP-Motorsis maksab 9€.) :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Villem kirjutas:

Soovitan tutvuda ka Pipercrossi pestavate filtritega, neid müüb näiteks StreetMoto. Peaksid sobima kõigile mudelitele ilma õhukasti modifikatsioonideta ja foorumitest kasutajate hinnanguid lugedes, on kõige parem valik, küll aga kohati tsipa kallim. Parem selle poolest, et filter on tihedam ja ei lase niipalju tolmu läbi ning seetõttu ei ole vaja ka küttesüsteemis muutusi teha. Õhufiltri käitumine originaalõhufiltriga võimalikult sarnaselt on eriti tähtis näiteks karburaatormootoriga rataste puhul.

Kasutan ja kiidan.Toimib väga hasti ja ei saa ilmselt isegi midagi liivat-tolmu laadset läbi lasta,sest on ehituselt tõesti sarnane originaal filtrile ja samas ka õlitatud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas madispilt »

K&N filtrit müün mina, nii õhu kui õli oma. Tõsi, kodulehel mul seda kaupa veel üleval ei ole aga kunagi kui ma otsagaga sinna maale jõuan, siis on kodulehel ka. Igatahes kel on huvi, siis võtke kontakti.
Pestava filtri kohta nii palju, et mulle isiklikult BMC paneelfilter oma kõva korpuse pärast ei meeldi, K&N on üleni elastne ning tihendab end suurepäraselt õhufilti soonde. Olen näinud BMC filtrit, mis on isegi silikooniga õhufiltri kopsiku külge paigaldatud, et tolm ja liiv kõrvalt mööda ei hiiliks. Iseasi kas see vajalik oli aga ma olin üsna kuri sellise lahenduse peale, kuna ma pidin seda puhastama.
Ise sõidan K&N filtriga ja pärnumaal keset "sahara kõrbe" asuval auto24ringil pole minul olevast filtrist veel liiv ega tolm läbi tulnud. Olen sellega sõitnud ka 3 hooaega tänaval ning ei ole ka seal probleeme täheldanud. Hooldanund olen iga hooaja alguses.

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.

Teema algataja
raunts
Postitusi: 141
Liitunud: 22 Juul 2005, 14:43
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas raunts »

Suurepärane tagasiside.
Tänan teid selle eest.
Oma sõitmist arvestades pole mul mõtet seda kn'i küll siis külge toppida.

Kasutaja avatar

henry
Postitusi: 156
Liitunud: 22 Nov 2004, 16:25
Tsikkel: Suzuki GSX1100G
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 1 kord

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas henry »

raunts kirjutas:

Kes meil eestis KN filtreid müüb ja kas on seda üldse mõtet pegasole toppida?
Mõlten siis õhufiltrit.

Ei tea milline filter Pegasol täpselt käib aga BMW õhufiltrikohta leiad infot siit.
http://faq.f650.com/FAQs/AirFilterFAQ.htm

Ehk on midagi sarnast ja äratundmisrõõmu.

Üldiselt olen ma ka K&N i usku (on muidugi ka teisi alternatiivseid tootjaid, siniseid jms)
Kas K&N'i mitte Motodepoo ei paku?


Teema algataja
raunts
Postitusi: 141
Liitunud: 22 Juul 2005, 14:43
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas raunts »

Saan ma õigesti aru et Delco tootja on kõige etem ja nendes testides kn jääb suht viimaseks koguaeg? Või on vastupidi?

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas madone »

Ei soovita mõeldagi meie oludes mingile pestavale hõredale filtrile.

paber ftw

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Moto ja auto on piisavalt erinevad, et neid analoogidena mitte võrrelda. Pole mõtet panna mototeemasse mingit autofiltrite võrdlustesti, kus ei ole isegi ühtki tsikli filtri tootjat esindatud. Tulemuseks ainult segadus kasutajate seas.

Tsikli õhu- ja õlifiltrite tootjad erinevad autode omadest ja enamus, mis eestis müügil on kvaliteetsed. On ka muidugi mõned ämbrid ja eripärad... Minul on kurb kogemus konkreetselt mitme Filtrex nime kandva õlifiltriga, kus tegu on olnud kas praakpartii või tehnoloogilise tõrkega. Nimelt on filtri metallkorpus ringi käinud ülejäänud filtriga võrreldes ja lahtisaamisega olnud tõsiseid raskusi. Mõned aastad tagasi tuli ka Hiflo tehasest üks konkreetne Honda õhufilter, mis oli 1mm kitsam ja ei sobitunud õhufiltrikopsikuga. Tegu oli terve partiiga ja see lahenes u aasta hiljem, kus jälle õiges mõõdus filtrid tulema hakkasid. Filtri materjaliga pole kunagi probleeme esinenud. Mõni aasta tagasi oli teemaks auto õlifiltrite kasutamine tsiklitel, sest Honda, Kawa ja Yamu mudelitel väga levinud HF204 on analoogne Mazdal, Subarul jne kasutatava õlifiltriga. Paraku on auto õlifiltri sisu ilmselt tihedam, sest mitmete tsiklite õlipumbad ei võtnud nende filtritega peale õlivahetust enam õlirõhku üles. Eraldi nimetan Kawasaki ZX-6R mudeleid, millega kõige rohkem muresid oli. Põhjuseks siis mitte tsikkel ise, vaid tegelikult kasutaja koonerlus!

Mis puutub pestavasse filtrisse, siis kokkuhoidu sealt ei saavuta. Peab tihemini kontrollima ja tihemini hooldama. Kui liiga pikaks ajaks hooldamata jätad, siis hävitad hoopis mootori. Eeliseks pestaval ainult see, et kui kodus hooldust teed, siis ei pea määrdunud filtri korral poodi uut jooksma ostma, vaid saad kenasti ära pesta ja taas sisse õlitada.

Jutu keskosa läks teemast nimetusest natuke mööda aga ehk abiks ikka...

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

Kes viitsib netis otsida (nt bobistheoilguy foorum), siis paistab õlianalüüside järgi seaduspärasus, et K&N kasutamisel (automootoritel) on mootoriõli ränitolmusisaldus normaalsest kordi kõrgem.
Mis puudutab neljataktilist bensiinimootorit, siis võib silindris valitseva alarõhu ja õhufiltrikopsiku sisendis valitseva atmosfäärirõhu vahel eristada 3 rõhulangu - esimene sisselaskeklappidel, teine drosselklapis (ehk segusiibril) ja kolmas õhufiltri elemendil. Mootori madalal koormusel on pudelikaelaks peaaegu suletud segusiiber (nn drosselduskaod) ja õhufiltri läbilaskvus teisejärguline. Keskmisel koormusel rõhulangud segisiibril ja õhufiltri elemendil suht-koht ühtlustuvad, mil kõrgel koormusel kandub suurim rõhulang õhufiltri elemendile. Selline käitumine on tugevam just tsiklimootoritel, sest suure õhufiltri jaoks on rattal vähe ruumi. Siit ka põhjus (tegelikult üks põhjus paljudest), miks on võimalik eriti just tsiklitel hõredamate filtritega kergemini lisavõimsust saavutada. Tehnoloogiliselt ei suuda kangast filter (ka õlitatult) õhu puhtuses kunagi paberfiltriga võistelda, seda fakti tuleks lihtsalt aktsepteerida. Seega, kui rull põhjas ja iga hobujõud arvel, tasuks pigem suurema pindalaga paberfilter muretseda.

Kahtlus on progressi mootor, sellepärast ka link autoõhufiltrite testile eelmises postituses. K&N tehnoloogia on nii auto- kui tsiklisegmendis sama, seega suure tõenäosusega ka tulemused. Igatahes AC Delco filtriga võrreldes lasi K&N 17,5x rohkem tolmu läbi.


argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Pestavad õhufiltrid?

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

Neemele õlifiltrite osas vastuseks, et autoõlifiltrid toodetakse praktliselt kõik 30 mikroni tehnoloogias, mil tsiklitel on enamjaolt veel 40 mikroni tehnoloogias. Sealt ka õlirõhuprobleem. Ma just ehitasin oma 1972 Yamaha moodsale 30-mikronilisele õlifiltrile ümber ja sama õlirõhukõvera säilitamiseks tuli kasutada u 25% suurema pindalaga filterelementi.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”