Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas puna »

Tekkis siis välgatus, et miks mitte võiks olla teema ülevaatuspunktidest mida ei soovita sõbrale.
Kohad siis kus ülevaataja tunneb oma üleolekut ja tahab seda kliendi peal eriliselt välja elada.
Peale koha siis võiks ka kirja panna milleüle eriliselt taheti silma paista.
Aa laaa sinu tsikli sumbutaja [Motobot: õige on "summuti"] db annab 2db rohken kirjutan sulle siia korduva külastuse teeninduspunkti.
Asja mõte ei ole, et saaks iga risuga läbi, et rehvid otsas pidurid olematud ja putked jooksevad, aga sõita ikka tahaks
Ah jaa kui teema sobib kuhugi teise alafoorumi alla paremini siis võib vabalt selle õigesse kohta liigutada.



Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Black »

Maardu A-Ülevaatuses, kuhu ma läksin seepärast, et sama tsikliga oli 2a tagasi eelmise omaniku poolt just seal ülevaatus tehtud, vigises kohe õue tulles, et ei ole orig sumps ja kuigi sellel on isegi E peal, olevat see ise tehtud. Keevitusjäljed torudel jne. Kisa taevani. Ei viitsinud vaielda (tõenäoliselt oleks vihaga millegagi ikka ära keeratud), katsusin, et minema sain. Mingi japsi aftermarket asi on tegelikult, ATKO embleem vist peal. Normaalses kohas kuulati, et hääl on küll valjem, aga ei midagi hirmsat (tegu siiski supersport klassi tsikliga, kuigi tänavavariant), nokiti kõik muud olulised kohad läbi ja vormistati ära. Ahjaa, teisel päeval siiski, kuna saadeti esirehvi vahetama, kuigi minu silma järgi oleks veel käranud. Nii et mingit mütsiga löömist ei olnud. Ja sellega ma ka järgmist kohta otsima ei suundunud, kuna tegelikult oli tõesti kulunud ja soovitus vahetada oli igati minu huvides.

Üldiselt peaks selle asja natuke ette võtma küll, sest kui vigisetakse juba selle pärast, et sumpsiliinil on keevitusjäljed, on vint ikka kõvasti üle keeratud. Saatku siis keevitusjälgedega sumpsiliiniga 15a vanad autod ka kõik tagasi. Tahaks täitsa näha selle mehe nägu, kui viiks talle näiteks Vikiii pilli ilma kaltsuta näha. :D

Teeks nii, et normaalsete kohtade nimesid siin ei avada. Jäägu see jutt privasse, et sitakeerajad toredate elu põrguks ei teeks, nagu neil kombeks.


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Minu vastuhääl läheb Sõle tänava ülevaatuspunktile (kohe sünnitusmajast Kopli poole). Tegu oli tavalise nöökimisega rehvitähistuse teemal (91 vs nõutud 93). Rehvid olid viimast talve all ja läksid järgmisel päeval suvekate (95) vastu vahetusse niikuinii. Nii palju võiks inimesel mõistlikkust jaguda, et mitte sellise asja pärast kordusega nöökida.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Tartu bussipargis asuv üv punkt.

Täiesti stock väljalaskega 125ccm 2 taktiline endurokas. Mees mõõtis ja mõõtis ja ütles, et paar detsibelli ikka üle, et sellega ei tohi sõita. Seepeale õiendas, et suitseb ka ju. Kui seletasin, et 2 taktiline pill peabki suitsema, siis ütles, et no ülevaatuse ajaks oleksid võind ju ikka ilma õlita bensiini tankida. :wack: Korduvat endale kirjutada ei lasnud, tulin lihtsalt minema järgmisse kohta.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuidas sellega on üldse, maksmine tegelikult ju üldiselt käib siis kui asi tehtud ja vormistatud...seega kui lihtsalt mingil hetkel ülevaatamise ajal otsustad venna kukele saata misiganes asjaga coinimise peale ja tulema tulla, kas siis rahalist väljaminekut ei teki?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Black »

Mul õnneks visati mõlemal juhul enne silm peale ja korduvat ei vormistatud, samas autodega käies võtavad tavaliselt kõigepealt kontoris teh passi ja siis aetakse auto kadalipust läbi ja siis maksad ilusti ära ja võtad oma korduva... Soovitatav ongi vast kahtluse korral enne vaatama kutsuda, et kas hakkab kohe silma midagi, millega läbi ei saa. Kuna tsiklit kanaliga ruumist läbi ei aeta, on natuke ähmasem, kas nüüd teostati ülevaatus või ei.

Viimati muutis Black, 29 Aug 2015, 20:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas kent »

will111 kirjutas:

kuidas sellega on üldse, maksmine tegelikult ju üldiselt käib siis kui asi tehtud ja vormistatud...seega kui lihtsalt mingil hetkel ülevaatamise ajal otsustad venna kukele saata misiganes asjaga coinimise peale ja tulema tulla, kas siis rahalist väljaminekut ei teki?

Üldjuhul on nii et kui üle vaatamist on juba alustatud siis päris minema jalutada ei saa, vana on tööd teinud ning aega kulutanud.
Kui on tuttavam koht siis on iseasi, võimalik on ka asi katki jätta ning hilje uuesti minna.

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Erik »

Center Services OÜ, Pärnu mnt 552, Tallinn

Kogemus eelmisest aastast. Hakati mõõdulindiga jawat üle mõõtma. Ma ei saanud naeru pidama. Julgesin küsida veel, et kas on aastatega pikemaks või lühemaks läinud... Seadusest nad ei suutnud ka leida kas suunad peavad küljes olema. Õnneks lasti lihtsalt minema.

Kummaline selle juures, et varasematel aastatel pole nendega probleeme olnud. Aga nad ise ka rääkisid, et neil olid mingid jamad ja nüüd käivad mõõdulindiga ümber rataste. :)

Ei julge soovitada.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas will111 »

mille jaoks nad seda tegid?

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Villem »

Erik kirjutas:

Center Services OÜ, Pärnu mnt 552, Tallinn

Kogemus eelmisest aastast. Hakati mõõdulindiga jawat üle mõõtma. Ma ei saanud naeru pidama. Julgesin küsida veel, et kas on aastatega pikemaks või lühemaks läinud... Seadusest nad ei suutnud ka leida kas suunad peavad küljes olema. Õnneks lasti lihtsalt minema.

Kummaline selle juures, et varasematel aastatel pole nendega probleeme olnud. Aga nad ise ka rääkisid, et neil olid mingid jamad ja nüüd käivad mõõdulindiga ümber rataste. :)

Ei julge soovitada.

Hah! Ise nägin Tallinnas loomaaia taga, Õika ringide äärses ÜV punktis, kuidas 90'ndatest pärit Pajerole tuldi kah mõõdulindiga vastu. Kuna sellel olid koopalaiendid/ääred ning nö teh passis mitte ettenähtud mõõduga off road rehvid, siis ületas masin laiuses ja kõrguses paar sentimeetrit tehaseandmeid. Kästi minna asju maha kiskuma või MNT 'sse ümberregamisele. :wack:

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Rakveres A-Ülevaatus OÜ (Päikese tn 3). Ei lastud läbi kaasreisija istme rihma puudumise pärast (see, millest keegi, kel elu armas, nagunii kinni ei hoia). Ja iga suunatule E-märgistust uuriti eraldi ning luubiga. Keti pingsus ka ei sobinud - kui ütlesin, et manuali järgi pingutatud, siis rahuneti vähemalt maha.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas pühak »

See kaasreisja kinnihoidmise koht on vist neile kõva käega ette kirjutatud. Mul ühes teises Rakvere üv punktis küsiti ka sadularihma kohta, aga kui juhtisin tähelepanu olemasolevatele sangadele, siis rihma enam ei nõutud. Tundus natuke nagu, et juht peab teadma, kuskohast kaasreisjal on ette nähtud kinni hoida. Kunagi jäi mootorsaani reg eelne üv seetõttu katki, et rihma polnud. Ütlesid, et neid tehase komplektsus ei huvita, kinnihoidmiskoht peab olema.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Käisin täna Tallinnas Ehitajate tee 116 ülevaatuspunktis. Asjalik. Vaatasid küll kõik vidinaid üle ja olid põhjalikud aga ei norinud millegi kallal. Ütlesid, et vajadusel mõõdavad ka piduriketaste tolerantse. Tasu on 6€ madalam (13€), kui broneerid aja internetis ja sabas siis seisma ei pea. Kogu asi kestis kokku mac 15 min. Soovitan.

Täiendus: Kõikidel lisatulede paigaldajatele soovitan tähelepanu pöörata sellele, et need peavad olema eraldi lülitavad ja signaallambiga. Mõlemat asjaolu kontrolliti.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

võll
Postitusi: 287
Liitunud: 30 Juul 2008, 00:25
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas võll »

pühak kirjutas:

See kaasreisja kinnihoidmise koht on vist neile kõva käega ette kirjutatud. Mul ühes teises Rakvere üv punktis küsiti ka sadularihma kohta, aga kui juhtisin tähelepanu olemasolevatele sangadele, siis rihma enam ei nõutud. Tundus natuke nagu, et juht peab teadma, kuskohast kaasreisjal on ette nähtud kinni hoida. Kunagi jäi mootorsaani reg eelne üv seetõttu katki, et rihma polnud. Ütlesid, et neid tehase komplektsus ei huvita, kinnihoidmiskoht peab olema.

Kusjuures, mina vaidlen Rakvere ÜV punktides igal aastal kaasreisija kinnihoidmiskohtade üle. Suuresti selle pärast, et minu rattal ei olegi originaalis ei rihma ega mingeid sangasid. Midagi sinna aretama ja originaal asja rikkuma ka ei hakka sellepärast, et keegi arvab et ta on targem kui Yamaha insenerid omal ajal. Vanale GAZ51'le isepuurivate kruvidega turvavöösid kah kabiini külge ju aretama ei hakka. Ja nii ma siis vaidlen igal aastal.

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Pärnus Neste juures novek väitis, et suunatuledele on suurus ette antud, ala 5x4cm, seega korralikud saksas toodetud, E tähistega, 2x2cm suunad ei sobi. Muidugi käiakse ka kõik E tähised üle, tuledest kuni peegliteni.

PiltPilt
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Villem »

Macintosh kirjutas:

Käisin täna Tallinnas Ehitajate tee 116 ülevaatuspunktis. Asjalik. Vaatasid küll kõik vidinaid üle ja olid põhjalikud aga ei norinud millegi kallal. Ütlesid, et vajadusel mõõdavad ka piduriketaste tolerantse. Tasu on 6€ madalam (13€), kui broneerid aja internetis ja sabas siis seisma ei pea. Kogu asi kestis kokku mac 15 min. Soovitan.

Täiendus: Kõikidel lisatulede paigaldajatele soovitan tähelepanu pöörata sellele, et need peavad olema eraldi lülitavad ja signaallambiga. Mõlemat asjaolu kontrolliti.

See http://www.tehnoulevaatus.ee/ ? Mina olen seal ainult koini saanud nii auto kui rattaga ja lisatuled pidin seal samas pmst maha kruvima (ühe juba keerasin lahti kui ütles OK), kuigi on ERALDI lüliti koos märguandega ja pole E märki ehk et tegu töötulega. A noh, ma juba eelnevalt siin ja ka seal teemas seda kirjutanud, ikka ei saa üle :-|||

Küll aga sama firma punkti kohta Peetris oskan ainult kiita. Kaks autot sealt läbi käinud ja teenindus on meeldiv, tüübid sõbralikud. Krutivad ise vajadusel näiteks tuled paika ja ei nori lihtsalt tühja pärast (kusjuures ehitajate teel kukkus läbi, kuna salongist regulaatori nulli keeramisel olid tuled liiga kõrgel).

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Villem kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Käisin täna Tallinnas Ehitajate tee 116 ülevaatuspunktis. Asjalik. Vaatasid küll kõik vidinaid üle ja olid põhjalikud aga ei norinud millegi kallal. Ütlesid, et vajadusel mõõdavad ka piduriketaste tolerantse. Tasu on 6€ madalam (13€), kui broneerid aja internetis ja sabas siis seisma ei pea. Kogu asi kestis kokku mac 15 min. Soovitan.

Täiendus: Kõikidel lisatulede paigaldajatele soovitan tähelepanu pöörata sellele, et need peavad olema eraldi lülitavad ja signaallambiga. Mõlemat asjaolu kontrolliti.

See http://www.tehnoulevaatus.ee/ ? Mina olen seal ainult koini saanud nii auto kui rattaga ja lisatuled pidin seal samas pmst maha kruvima (ühe juba keerasin lahti kui ütles OK), kuigi on ERALDI lüliti koos märguandega ja pole E märki ehk et tegu töötulega. A noh, ma juba eelnevalt siin ja ka seal teemas seda kirjutanud, ikka ei saa üle :-|||

Seesama jah. Sellisel juhu tuleb ikka soovitamata jätta, sest tundub, et neil käib see asi natuke meeleolude järgi või sõltub äkki konkreetsest ülevaatajast.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Villem »

Macintosh kirjutas:
Villem kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Käisin täna Tallinnas Ehitajate tee 116 ülevaatuspunktis. Asjalik. Vaatasid küll kõik vidinaid üle ja olid põhjalikud aga ei norinud millegi kallal. Ütlesid, et vajadusel mõõdavad ka piduriketaste tolerantse. Tasu on 6€ madalam (13€), kui broneerid aja internetis ja sabas siis seisma ei pea. Kogu asi kestis kokku mac 15 min. Soovitan.

Täiendus: Kõikidel lisatulede paigaldajatele soovitan tähelepanu pöörata sellele, et need peavad olema eraldi lülitavad ja signaallambiga. Mõlemat asjaolu kontrolliti.

See http://www.tehnoulevaatus.ee/ ? Mina olen seal ainult koini saanud nii auto kui rattaga ja lisatuled pidin seal samas pmst maha kruvima (ühe juba keerasin lahti kui ütles OK), kuigi on ERALDI lüliti koos märguandega ja pole E märki ehk et tegu töötulega. A noh, ma juba eelnevalt siin ja ka seal teemas seda kirjutanud, ikka ei saa üle :-|||

Seesama jah. Sellisel juhu tuleb ikka soovitamata jätta, sest tundub, et neil käib see asi natuke meeleolude järgi või sõltub äkki konkreetsest ülevaatajast.

Vist sõltub jah ülevaatajast.

Küll aga sama firma punkti kohta Peetris oskan ainult kiita. Kaks autot sealt läbi käinud ja teenindus on meeldiv, tüübid sõbralikud. Krutivad ise vajadusel näiteks tuled paika ja ei nori lihtsalt tühja pärast (kusjuures ehitajate teel kukkus läbi, kuna salongist regulaatori nulli keeramisel olid tuled liiga kõrgel).

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Teema on küll "mida ei soovita" aga ma käisin Amservis, bronnides tasu samuti 13€, aega läks 10 min, tegi kiire proovisõidu ja vaatas ühtteist. Seega julgen soovitada küll.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

flood
Postitusi: 117
Liitunud: 07 Apr 2011, 13:38
Tsikkel: Honda CB450S, Honda FX650
Asukoht: Lai maailm

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas flood »

Ise olen erinevate tsiklitega sattunud sellise olukorra peale, kus vaadatakse pidurirakendumist ja piduritule süttimist.
Väidetakse, et pidur rakendub ennem kui tuli süttib.
Ilmselt tuleb gaasi järele lastes ja mootoripidurdust kasutades ka suuta pidurituli põlema panna. :shock:

Pikim ülevaatus on kestnud Amservis 45 minutit :roll: Ilmselgelt oli tarvis tööpäev kuidagi lõpuni saata.....

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Henn »

flood kirjutas:

Ise olen erinevate tsiklitega sattunud sellise olukorra peale, kus vaadatakse pidurirakendumist ja piduritule süttimist.
Väidetakse, et pidur rakendub ennem kui tuli süttib.
Ilmselt tuleb gaasi järele lastes ja mootoripidurdust kasutades ka suuta pidurituli põlema panna. :shock:

Pikim ülevaatus on kestnud Amservis 45 minutit :roll: Ilmselgelt oli tarvis tööpäev kuidagi lõpuni saata.....

Kas rakendamisel ja rakendumisel on vahe ka? Ehk kas tuli peab süttima siis kui rakendad (vajutad/tõmbad pidurihooba) või siis kui pidurid on rakendunud (toimub pidurdamine). Reimps õigekirjaguruna seletab lahti ja Tarts siis oskab öelda kas TÜV poistel on midagi selle kohta kobiseda.

MKM42 lisa 1 kood 209 p 5: kõik pidurituled peavad süttima sõidupiduri rakendamisel ja ei tohi töötada vilkuval režiimil välja arvatud juhul, kui sõidukile on paigaldatud avariipidurduse signaali süsteem.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas koi »

Mul sel aastal esimest korda ülevaataja peale põhjalikku kontrolli tahtis teha proovi sõitu. Mulle selline mõte kuidagi ei meeldinud. Soovitasin sõiduisu rahuldamiseks muretseda omale kaherattaline sõiduriist. Sain dokumendi tagasi,ja lahkusin ilma edasise vaidluseta. Ülevaatus punkte on ju nagu murdu. Järgmises punktis ülevaataja ei soovinud võõrast tsiklit ruunata. Nii lihtne see ongi!
Tegelikult, ma ei anna ka hamba harja teistele kasutada, kuigi selle hind on tähtsusetu.
Edasi mõeldes, keegi suvaline vennike, keda näen esimest korda, ronib lenksu ja hakkab seal talle meeldivaid knikse sooritama?? Ja mind ei huvita grammigi, et kuskil EU-s on selline toiming vältimatu!
Kas peaks aksepteerima, et keemilisse viidud ülikonnaga käib pesumees klassi kokkutulekul, et veenduda oma töö kvaliteedis?
Vot selline naljakas seik..

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

flood kirjutas:

Ise olen erinevate tsiklitega sattunud sellise olukorra peale, kus vaadatakse pidurirakendumist ja piduritule süttimist.
Väidetakse, et pidur rakendub ennem kui tuli süttib.
Ilmselt tuleb gaasi järele lastes ja mootoripidurdust kasutades ka suuta pidurituli põlema panna. :shock:

Pikim ülevaatus on kestnud Amservis 45 minutit :roll: Ilmselgelt oli tarvis tööpäev kuidagi lõpuni saata.....

Mis siin keerulist on,vajutad kergelt jalgpidurit ja tehtud on.Kasutan autol käigupidurit kasutades ka.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

koi kirjutas:

Mul sel aastal esimest korda ülevaataja peale põhjalikku kontrolli tahtis teha proovi sõitu. Mulle selline mõte kuidagi ei meeldinud. Soovitasin sõiduisu rahuldamiseks muretseda omale kaherattaline sõiduriist.

Varem või hiljem hakkavad kõik ülevaatuspunktid "proovisõite " tegema, sest L kategooria sõidukite pidurite kontrollimiseks näeb õigussakt just seda ette.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
koi kirjutas:

Mul sel aastal esimest korda ülevaataja peale põhjalikku kontrolli tahtis teha proovi sõitu. Mulle selline mõte kuidagi ei meeldinud. Soovitasin sõiduisu rahuldamiseks muretseda omale kaherattaline sõiduriist.

Varem või hiljem hakkavad kõik ülevaatuspunktid "proovisõite " tegema, sest L kategooria sõidukite pidurite kontrollimiseks näeb õigussakt just seda ette.

Küsisin kohe huvi pärast naabrimehe käest ,kes on ÜV punkti juhtaja ja tema ütles,et tegelikult peavad nad seda seaduse järgi juba ammu tegema.Mul pole nad seda ka kordagi teinud.Auto ju annad ka ülevaataja kätte,mis häda selle tsikli andmisega siis peaks olema?Ma ei näeks küll probleemi,kui inimene kes on selleks koolitatud,teeb oma tööd.Ülevaatajal peab loomulikult olema ka vastav kategooria.Nagu autorongi ka ei saa ilma E katita teha,siis sama ka tsikliga,A peab olema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Macintosh kirjutas:
koi kirjutas:

Mul sel aastal esimest korda ülevaataja peale põhjalikku kontrolli tahtis teha proovi sõitu. Mulle selline mõte kuidagi ei meeldinud. Soovitasin sõiduisu rahuldamiseks muretseda omale kaherattaline sõiduriist.

Varem või hiljem hakkavad kõik ülevaatuspunktid "proovisõite " tegema, sest L kategooria sõidukite pidurite kontrollimiseks näeb õigussakt just seda ette.

Rootsis on see tavaline asi, ka Ferraril löödi hääled sisse ja mindi sõidule... tsiklitest ja veokatest rääkimata. Oli juhus kui läksin GT Mustangiga seal registreerimis ülevaatusele, siis võll kadus 30min koos autoga "ringile", siis olin küll pahane, kuid teha polnud midagi.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Villem »

Macintosh kirjutas:
koi kirjutas:

Mul sel aastal esimest korda ülevaataja peale põhjalikku kontrolli tahtis teha proovi sõitu. Mulle selline mõte kuidagi ei meeldinud. Soovitasin sõiduisu rahuldamiseks muretseda omale kaherattaline sõiduriist.

Varem või hiljem hakkavad kõik ülevaatuspunktid "proovisõite " tegema, sest L kategooria sõidukite pidurite kontrollimiseks näeb õigussakt just seda ette.

Selleks puhuks on hea trükkida välja ülevaataja omavastutuse blankett. Täpselt nagu diisel autoga ülevaatusele minnes pead kirjutama alla, et sina vastutad kogu täiega, kui ahvid sul mootori laiali lennutavad. Kui ei meeldi, siis otsidki uue koha. Igaljuhul odavam, kui pärast uusi peegleid osta ja gondleid lappida, kuna ülevaataja on legendaarne "Ohhhh, ma ka kunagi 16 aastasena olin kõva motomees, sõitsin Jaaavaga".

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei tea kuidas täna on,aga vanasti oli Soomes nii,et andsid auto ÜV punkti ja siis nad tegid sellega tükk aega katseid,ise ei saanud isegi juures olla.Viisid kellaajaks kohale ja siis said kindlal ajal kätte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kus ülevaatusel dislaga sellisele nõusolekule alla peab kirjutama? Ma viimased 10 aastat erinevate diislitega sõitnud ja ülevaatustel käinud ja pole kordagi sellist allkirja küsitud... Või küsitakse sellist asja nt vanemate diislite puhul?

Villem kirjutas:
Macintosh kirjutas:
koi kirjutas:

Mul sel aastal esimest korda ülevaataja peale põhjalikku kontrolli tahtis teha proovi sõitu. Mulle selline mõte kuidagi ei meeldinud. Soovitasin sõiduisu rahuldamiseks muretseda omale kaherattaline sõiduriist.

Varem või hiljem hakkavad kõik ülevaatuspunktid "proovisõite " tegema, sest L kategooria sõidukite pidurite kontrollimiseks näeb õigussakt just seda ette.

Selleks puhuks on hea trükkida välja ülevaataja omavastutuse blankett. Täpselt nagu diisel autoga ülevaatusele minnes pead kirjutama alla, et sina vastutad kogu täiega, kui ahvid sul mootori laiali lennutavad. Kui ei meeldi, siis otsidki uue koha. Igaljuhul odavam, kui pärast uusi peegleid osta ja gondleid lappida, kuna ülevaataja on legendaarne "Ohhhh, ma ka kunagi 16 aastasena olin kõva motomees, sõitsin Jaaavaga".

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Ülevaatuspunktid mida ei soovita sõbrale.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Eelmine aasta käisin Maitene ülevaatuspunktis ja seal lendas üks diisel laiali küll. Palju tossu, veidike õli siin-seal. Kahjuks ei tea, kuidas see lõppes. Aga pidavat üsnagi tihti juhtuma, mitte ainult nende juuers.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”