Trammi pneumaatilised naljad

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


Teema algataja
racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Trammi pneumaatilised naljad

Lugemata postitus Postitas racerx »

et mõnese vähema najasoonega inimesed tõesti ei arvaks, et jaapanlased trammi ideid varastavad siis.

Näiteks abs mida bmw armastas mingi revolutsioonilise imena motikatel esitleda oli hondal patenteeritud aastal 1959.
Esimene automaatkastiga krossitsikkel sõitis jaapanis 90-ndate algul ja neid mehhaanilisi ning pneumaatilisi imesid on sealt HRC ja GYTR varasalvadest võtta rohkem kui meie insenerid neid sõnu (pneumaatiline jne) elus kuulnud on.
Üldiselt midagi uut siin maailmas pole ja kui meil on mees kes kodus põlve otsas on jõudnud asjani mille jaapanlased 3-4 aastat hiljem tootmisse lasevad tähendab vaid, et meil on inimesi kes on päris kõrgel tasemel.
Jaapani mootorrattatehase laboriga on see vahe 20 aastat kuid tegelikus elus on see kõva number ja arendamist väärt.

Trammi auks võiks fond küll olla. Mina olen poolt !


Simso

Lugemata postitus Postitas Simso »

Äää olen ma loll või ei sa teised kah teemale pihta?
Millestki olen ilma jäänud või annavad viimaste päevade pidustused niikõvasti tunda, et ei suuda siit teemast pointi välja lugeda?


- - - -
Postitusi: 241
Liitunud: 23 Mär 2005, 10:22
Tsikkel: GSX750F Rull
Asukoht: Tallinn-Kuusalu-Loksa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 11 korda

Lugemata postitus Postitas - - - - »

Teen arograafmaalinguid Tallinnas. Kui huvi, anna teada. :bsmile:
viewtopic.php?f=14&t=63168&p=794583#p794583
Kristo
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Rääkis foorumis 2003-2004 :D. Ise liitunud 2005. veits johmas?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

sama hästi võib mingi suvakas, kes on eluaeg kapis elanud, leiutada näiteks jalgratta, täitsa päriselt nagu, ning siis järsku avastada, et kõik tänavad on tema leiutisi täis ja öelda, et maksku kõik talle peale.

aasta tagasi arvas üks eesti härrasmees, et tema kunagi leiutas kurvidesse suunavad tuled ning arvas et kõik lääne autotootjad peaksid talle eeki maksma. et ta küll leiutas selle ammu, kuid vahepeal käis keegi tal kodus seda ideed varastamas. trammist on kahju küll, kuid ma never ever ei usu, et keegi talt selle idee varastas. maailmas on päris mitu miljardit inimest ning miks ei võiks kaks inimest eri maailma otsades sama asja peale tulla. oi seda juhtub päris tihti. ma isegi kunagi arvasin, et ilgelt kõva oleks juhtmeta telekapult, mitte ei peaks koguaeg püsti tõusma ja telekat näppima. ja soome kanalit vahtides avastasin, et kurat, ikka ongi päriselt selline vidinas olemas :S pekki noh. nad raudselt lugesid mu mõtteid.

ja kui sul tulebki mingi nii väärt idee, mis on sinuarust lausa kuldaväärt, siis sa patendeerid selle ära, mitte ei nuta tagantjärgi. patent on see, mis räägib, mitte mingi jutt, et sina juba ka mõtlesid selle peale mitu aastat tagasi.

usun siiski sajaprotsendiliselt, et trammi idee on trammi oma ning eks talle (w) paar korda tegema aga kahjuks siit mingit keissi jaapan vs eesti tulla enam ei saa.

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Ei noh selge see, et keegi seda ideed ja lahendust nüüd ära ei varastanud aga koomajoonud inimene laseb oma kibestumuse vahest veidral moel välja. Mul ei ole kedagi süüdistada, et enne teisi oma värke valmis ei saanud.
Eriti on sellist luulukosmost hakanud tulema peale seda kui onu Raul meie tiimibussi katusele selle paraboolantenni pani (lol)

Ilmselt aitaks süsteem kui arvutisse käimalogimiseks puhuma peaks :mrgreen:


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Lugemata postitus Postitas piloot »

tramm66 kirjutas:

Ilmselt aitaks süsteem kui arvutisse käimalogimiseks puhuma peaks :mrgreen:

Ja, et kohe selle peale ei unustaks patenti võtta... :wink:
Sa mõtle, kus oleks tellijaid..., ülemuse moodi meestel-naistel piisaks hommikuti kontoris väiksest ringkäigust ja kohe pilt selge, kui mõni töist nägu tehes, pimeda ekraani ees istub... :twisted:

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

Tramm, ma tean mida sa tunned. Kui viint võtan, tekivad mul ka tihtipeale pneumaatilised probleemid. Eriti teravaks muutuvad need probleemid siis, kui oma naine juhtub teada saama :D


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Hr.Tramm
vanasti nõuka ajal öeldi selle kohta keskea kriis.tänapäeval meie jubedas kompuutri yhiskonnas on asjal vähe teine nimi......EALISED ISEÄRASUSED....võta seda kui paratamatust.

Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

tramm66 kirjutas:

Ilmselt aitaks süsteem kui arvutisse käimalogimiseks puhuma peaks :mrgreen:

Nohh ja BUSSIPARGILE saaks müüa seadmeid, mis ilma juhi puhumata bussi uksi lahti ei tee... või käima ei lähe...

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

Kasjok
Postitusi: 351
Liitunud: 04 Sept 2005, 21:51
Tsikkel: YZ450F

Lugemata postitus Postitas Kasjok »

Kommionu kirjutas:
tramm66 kirjutas:

Ilmselt aitaks süsteem kui arvutisse käimalogimiseks puhuma peaks :mrgreen:

Nohh ja BUSSIPARGILE saaks müüa seadmeid, mis ilma juhi puhumata bussi uksi lahti ei tee... või käima ei lähe...

Bussijuht, kaval inimene, laseb kellelgi teisel puhuda.

“The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten” - Benjamin Franklin
Uudishimu tapab
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

Kasjok kirjutas:

Bussijuht, kaval inimene, laseb kellelgi teisel puhuda.

Möhh... Mul oli just plaanis patendeerida "värskeõhupallid", milledega siis neid seadmeid petta saaks....

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

Kasjok
Postitusi: 351
Liitunud: 04 Sept 2005, 21:51
Tsikkel: YZ450F

Lugemata postitus Postitas Kasjok »

Kommionu Värskeõhupallid. Nüüd ka Eestis!

“The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten” - Benjamin Franklin
Uudishimu tapab
Kasutaja avatar

gabriel
Postitusi: 207
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:17
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas gabriel »

kus juures mingi aeg tagasi kuulsin mingitest autodest, millele oli selline asi sisse installitud, et joobega ei käivitu. kuid ma ei ole kindel kas neid tootma hakati, kuid meediast käis teema läbi...

tähtis pole suurus, vaid osavõtt...
Kasutaja avatar

gabriel
Postitusi: 207
Liitunud: 15 Aug 2007, 17:17
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas gabriel »

Mitme isiku ühise loomingulise tööga loodud leiutise autorsus on ühisautorsus [PS § 13 lg 2]. Ühisautorsus on ühtne, mis tähendab, et ka ühisautorsuse korral ei saa ükski autoritest oma autorsusest loobuda. Samas ei või mõned ühisautoritest oma suva järgi jätta kedagi endi hulgast leiutise avalikustamisel nimetamata, küll aga võib iga autor või ühisautor keelata oma isiku avalikustamise [PS §13 lg 7] või loobuda talle autorsusest tulenevatest varalistest õigustest kas üleüldse või kellegi kasuks [PS §13 lg 9].

Pole harvad juhud, kui sama leiutise on eri aegadel loonud eri isikud üksteisest täiesti sõltumatult. Harukorral on eri isikud sama leiutise loonud isegi samal päeval. Kuna leiutise tegeliku loomise hetke on raske, kui mitte võimatu, tuvastada, on ülemaailmset valdavat tunnustust leidnud nn patenditaotluse esmase esitamise (first to file) printsiip. Selle printsiibi kohaselt loetakse tegelikuks leiutise autoriks isik, kes on autorina märgitud esimesena patendiametisse esitatud patenditaotluses või kasuliku mudeli registreerimise taotluses. Kui taotlust ei ole esitatud, ei ole keegi õigustatud väitma oma autorsust. Seega ei teki patenti taotlemata kellelgi leiutise suhtes mingeid seadusega kaitstavaid moraalseid ega varalisi õigusi.

http://www.epa.ee/default.asp?id=388

tähtis pole suurus, vaid osavõtt...
Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas max07 »

Kasjok kirjutas:
Kommionu kirjutas:
tramm66 kirjutas:

Ilmselt aitaks süsteem kui arvutisse käimalogimiseks puhuma peaks :mrgreen:

Nohh ja BUSSIPARGILE saaks müüa seadmeid, mis ilma juhi puhumata bussi uksi lahti ei tee... või käima ei lähe...

Bussijuht, kaval inimene, laseb kellelgi teisel puhuda.

bussijuhtidel palgad väiksed ja ei tõuse ka, et neil pole anywey raha kommika "värskeõhupalle" osta, pigem suunaks antud toote keskealistele meestele kelle naised mehe joobekorral ei käivitu :D ja mees on sunnitud öö diivanil,garaaziz, autos jne veetma.

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee

mart211

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Nissan toodabki juba alkomeetriga varustatud autosi, alati enne käivitamist peab puhuma. Volvo pidi ka selliseid tootma hakkama, enamsti muidugi rekkadele. A kui tahate, siis ma arvan et saab niisama ka selle kuidagi külge timmida. "Värskeõhupallid" olgu siis igas tanklas olemas seks ajaks kui kõike puhuma enne sõitu peab.

Kasutaja avatar

kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaval »

mart211 kirjutas:

Nissan toodabki juba alkomeetriga varustatud autosi, alati enne käivitamist peab puhuma.

krt pull lugu,arvan,et siis peab juhi muust salongist eraldama :lol: joodikutega koos auto käima ei lähe

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis

Simso

Lugemata postitus Postitas Simso »

Kohe näha et talv kisub peale... bikeritel igav ja foorumis mingit suvalist värskeõhupalli mula ajamas:D

Kasutaja avatar

riksx
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Juul 2006, 13:25
Asukoht: Tartu
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas riksx »

Tramm66'le

Puht inseneri olemusest küsin, et millega sa sellise rõhu saavutad, et klappe õigel ajal avanema paned?

On sul miskeid põhimõtte kirjeldusi?

Enduro - Beta 300RR 2018
Nostalgia
Planeta 5-S ja Jupiter 4-SS

Kasutaja avatar

N
Postitusi: 258
Liitunud: 08 Mär 2004, 20:03
Asukoht: Mähe

Lugemata postitus Postitas N »

piloot kirjutas:
tramm66 kirjutas:

Ilmselt aitaks süsteem kui arvutisse käimalogimiseks puhuma peaks :mrgreen:

Ja, et kohe selle peale ei unustaks patenti võtta

Ehee, seda teemat on yks mu tuttav itimees juba tykk aega aretanud. Tema muidugi aretas seda niipidi, et sisse logida ei saa, kui promillid puuduvad. Kui kaugele ta oma aretamisega jõudnud on, ma ei tea kahjuks.

Kotkapojad, TM, http://www.kotkapojad.ee
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Ma ka ei saanud pihta, miks just pneumo, kui hüdraulika on ju põhimõtteliselt mootoris olemas. Hüdraulika peaks idee poolest nagu täpsem ja jäigem asi olema. Või üritatkse kalashnikovi ideed silindri laadimisel kasutada?

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

riksx kirjutas:

Tramm66'le

Puht inseneri olemusest küsin, et millega sa sellise rõhu saavutad, et klappe õigel ajal avanema paned?

On sul miskeid põhimõtte kirjeldusi?

Rõhku pole vaja mitte klappide avamiseks vaid vastupidi - sulgemiseks. Rõhu saavutamine on kogu asja juures nüüd küll kõige väiksem mure. Suurem mure on selle süsteemi õlitamine.

spinna kirjutas:

Ma ka ei saanud pihta, miks just pneumo, kui hüdraulika on ju põhimõtteliselt mootoris olemas. Hüdraulika peaks idee poolest nagu täpsem ja jäigem asi olema. Või üritatkse kalashnikovi ideed silindri laadimisel kasutada?

Hüdraulikast pole probleemi lahendamisel vähimatki kasu - õli ei saa kokku suruda.
Ei saanud viitest Kalashnikovile aru - see kasutab küll nö. töösilindris toimuvas töötaktis eralduvaid gaase uue takti ettevalmistamisel. Mootorisse see ei puutu, sest viimases kasutatakse järgmise takti ettevalmistamiseks pöörlevate osade inertsi energiat.

See minu pneumaatiline "ime" ei ole midagi keerulist vaid lausa halenaljakalt lihtne.
Probleem - suured pöörded+järsk nukanurk - klapivedru ei suuda vajaliku kiirusega klappi sulgeda.
Lahendus - klapivedru asendada kiirema taanduriga - kiireim vedrule sarnase toimega asi on suruõhk - kogu teadus

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

tramm, oled sa vaadanud, misajal sarnasele lahendusele patent võeti?

Patendiameti leheküljelt edasi kaevudes saad ju ülemaailmsest baasist otsida:

http://www.epa.ee/client/default.asp?wa_id=449

ma olen ka mitme päris omapärase lahenduse peale tulnud, kuid patendid on mõnele neist võetud juba enne minu sündi :P
Ja mõnele lausa mitu patenti :D

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Selge, nüüd sain aru. Olin idee ära arvamisega valel teel, mõtlesin, et tahetakse vähendada gaasijaotusse hukkuvat energiat ja seetõttu klapid kuidagi pneumaatiliselt tööle saada. Aga ükski keeruline idee ei olegi geniaalne, oleks pidanud kohe midagi lihtsat omale ette kujutada püüdma :)

Suzuki GSX 750 Inazuma

wide-open

Lugemata postitus Postitas wide-open »

Kipsi kirjutas:

Rääkis foorumis 2003-2004 :D. Ise liitunud 2005. veits johmas?

inimesel võib ju läbi aegade erinevaid kasutajanimesid olla

Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Lugemata postitus Postitas Mix »

wide-open kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Rääkis foorumis 2003-2004 :D. Ise liitunud 2005. veits johmas?

inimesel võib ju läbi aegade erinevaid kasutajanimesid olla

  1. Foorumis lahatud teemade lugemiseks ei pea üldsegi olema liitunud foorumiga.
  2. Samuti ei sega mitte miski ka tänaliitunul tervet varasemat foorumit läbi lugemast.
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

Mix kirjutas:

1. Foorumis lahatud teemade lugemiseks ei pea üldsegi olema liitunud foorumiga.

  1. Samuti ei sega mitte miski ka tänaliitunul tervet varasemat foorumit läbi lugemast.

Mis puutub asjasse LUGEMINE??? Tramm ju väidetavalt KIRJELDAS siin foorumis aastal 2004 seda süsteemi????

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

mella kirjutas:

tramm, oled sa vaadanud, misajal sarnasele lahendusele patent võeti?

Ilmselt üsna ammu. F1-s on pneumaatilised klapiajamid juba üle 10 aasta kasutusel.

Joel
Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

See on hea võrdlus. Turbiin on üle poole sajandi vanune asi - F1 veel pole sinna jõudnud? :wink:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”