Lubadega, või ilma

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

rattaletõmmatud kirjutas:

jah, oma lubadeta sõitmisest positiivses toonis kirjutamise võiks tegemata jätta, tegelikult ei peaks sellest üldse teised teadma...järgmiseks võiks ju kirjutada et nii kõva mees olin et enne oma ratta ostmist sõitsin varastatud ratastega vms

Ja siis veel seda, et enne tütre panekut panin ta ema ka.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004

Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Holms »

Ivoonu

Modedele ettepanek poolitada teema sealtkohast, kus jutt lubade vajalikkusele läks.

See ei ole üldse teema mille üle vaielda. Väites, et ega load ei sõida, on küll omajagu tõtt, kuid lubadeta sõitja sisuliselt laseb kõrge kaarega kogu LE peale ja kogu ülejäänud liikluses osaleva LE-d arvestava seltskonna peale. :twisted:

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

selles mõttes load siiski ei ole ainult tükike plastikut taskus, et nad määravad ära su staatuse seadusliku liiklejana, samuti nagu kaine pea ja kehtiv ülevaatus jms.

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Jah, eks igaühel ole oma pea otsas ja teeb ise otsuseid, aga eelpool olevaid postitusi lugedes tekkis mõte, et kui inimene sõidab lubadeta ja mõtleb, et annan tuld, sest pole ju võimalik juhtimisõigust ära võtta, kuna sellist asja polegi, siis selliseid vendi ohjeldaks ehk teadmine, et lisakaristusena võidakse rakendada lubade ametliku saamise edasilükkamist! Esimesel korral näiteks +1a, teisel korral +3a jne., kuni mingil hetkel oleks juba plate peale minek.
Ehk paneks see neid uljaspäid enne sanga hüppamist mõtlema!

Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

pyramiid kirjutas:

Jah, eks igaühel ole oma pea otsas ja teeb ise otsuseid, aga eelpool olevaid postitusi lugedes tekkis mõte, et kui inimene sõidab lubadeta ja mõtleb, et annan tuld, sest pole ju võimalik juhtimisõigust ära võtta, kuna sellist asja polegi, siis selliseid vendi ohjeldaks ehk teadmine, et lisakaristusena võidakse rakendada lubade ametliku saamise edasilükkamist! Esimesel korral näiteks +1a, teisel korral +3a jne., kuni mingil hetkel oleks juba plate peale minek.
Ehk paneks see neid uljaspäid enne sanga hüppamist mõtlema!

Selle tulemusana sõidetaksie lihtsalt mitu korda kauem ilma lubadeta.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Sellisel juhul tuleb lihtsalt sõiduvahend, kui seaduserikkumise kaasosaline, konfiskeerida. Kaua sa ikka jõuad uusi osta, ühel hetkel tuleb odavam väike tiir autokoolist läbi käia.

Kasutaja avatar

sakala84
Postitusi: 80
Liitunud: 25 Sept 2007, 17:54
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe

Lugemata postitus Postitas sakala84 »

Lubadeta sõit näitab igaühe südametunnistust ja suhtumist kaasliiklejatesse.
Huvitav, kuidas suhtuksid kaaskodanikud, kui tänaval liiguksin puusal automaat, omamata selleks mingisugust seaduslikku alust :roll:

Thunderace; VFR 800
Kasutaja avatar

Steelrider
Postitusi: 448
Liitunud: 29 Okt 2003, 13:24
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Steelrider »

Huvitav, kuidas suhtuksid kaaskodanikud, kui tänaval liiguksin puusal automaat, omamata selleks mingisugust seaduslikku alust Rolling Eyes

Ma pakun, et lugupidavalt, antakse teed jne...

K-750 1962, K-750M 1968, M-62 1963, Suzuki GSX-R 600 K3

http://www.expressmoto.ee
Mehe majakaks eluteel ei pea olema v**t, vaid ruuduline lipp.
Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Lugemata postitus Postitas reinz »

ju ikka suurest hirmust antakse teed

Kasutaja avatar

DeeJay
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Mai 2006, 13:21
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn

Süüdlane ise.

Lugemata postitus Postitas DeeJay »

Mina siis see õnnelik või õnnetu RSV omanik, kes seaduserikkumisega hakkama sai. Ma ei ole ei vaene yliõpilane ega "kõva mees" kes kellegile esineda tahaks aga ei ole nõus sellega, et mind kuskile idioodi staatusesse paigutati A kati puudumise eest. Mul on olnud 3 ratast, 600ne, 750ne ja nüüd siis 1000ne. Sõitnud olen 3 aastat. Nii linnas, linnast väljas maanteel, Saugal, Aravetel ja kurat teab kus veel. Kogemusi jätkub rohkem kui enamustel minuvanustel. Tegemist oli õnnetu juhusega mitte esinemise, kogemuste puudumise või lubadeta sõitmise tagajärjega. Tegin aasta tagasi ära B kati, olles 4a ilma sõitnud põhjustamata yhtegi õnnetust või ohtlikku olukorda, mul lihtsalt füüsiliselt puudus aeg 40ks sõidutunniks ja lõpmatuks bürokraatiaks. Samuti on minu jaoks ajaliselt ja ideeliselt vastuvõetamatu fakt, et pean jälle uuesti autokooli minema ja kogu seda pulli otsast peale tegema. Võibolla olen ma selle pärast halb inimene, ei tea... aga ise ennast väga süüdi ei tunne milleski muus peale õnnetuse põhjustamise. Karistus välja teenitud - 4 murdu, 1 metallplaat, 6 kruvi, 6 metallvitsa. Käsi eluks ajaks rikutud. PM ilma ühegi terve osata 135 km sõitnud RSV1000 ja liiklustrahv. Kindlasti polnud selles kõiges süüdi A-kat puudumine, purjus pea ega suur kiirus. Tegin imepisikese vea ja see maksis kätte...

<Edasi viib R1>
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

...aga mul on ema luba :wack:

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kui liikluseeskiri selge, sõit samuti, siis peaks saama ju autokooliga kaubale, et ei käi teooriatundides ja õppesõite tegemas. Mina ei käinud eelmine aasta üheski teoorialoengus, küll aga sõidutundised, sest kogemus puudus. Autokooli astumisest lubade kätte saamiseni läks umbes täpselt 2 kuud, sellest 1 kuu arki järjekordades seismiseks.

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Deejay, midagi nagu ei klapi, sina ütled et kokkupõrge oli naisjuhi poolt juhitud autoga, kes otsustas tee äärde keerata.. paremalt möödumine sinu poolt siis?
Selle teema alguses on pressiteade, mille kohaselt oli kokkupõrge Valeri juhitud vasakpööret tegeva autoga.
Kui sina ei ole 21a Hermes, siis see seletab kõik ja ilmselt on viimasel ajal mitu RSV-d ära kärnatatud, mis teeb kogu loo veel kurvemaks. :?

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pitbull »

ma ei õigustanud ilma lubadeta sõitu(kõik te bikerid teate mis on sõiduvalu...hakkab juba siis pihta kui sygisel ratta ära paned)...kui ma autojuhi loa omanik mitu mitu aastat siis ma ju tunnen liiklust tsikliga ka juba kaua sõitnud ....mida krdit tymitada ...enam ei sõida ilma lubadetamõned aastad...ei ytlex et autokool olex mulle midagi õpetanud

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

pitbull kirjutas:

(kõik te bikerid teate mis on sõiduvalu...hakkab juba siis pihta kui sygisel ratta ära paned)...

Mina ei tea...

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

DeeJay
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Mai 2006, 13:21
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas DeeJay »

CB500 kirjutas:

Deejay, midagi nagu ei klapi, sina ütled et kokkupõrge oli naisjuhi poolt juhitud autoga, kes otsustas tee äärde keerata.. paremalt möödumine sinu poolt siis?
Selle teema alguses on pressiteade, mille kohaselt oli kokkupõrge Valeri juhitud vasakpööret tegeva autoga.
Kui sina ei ole 21a Hermes, siis see seletab kõik ja ilmselt on viimasel ajal mitu RSV-d ära kärnatatud, mis teeb kogu loo veel kurvemaks. :?

Mõlemad minu kärnad aga erinevad juhtumid :P Ebaõnn sellel aastal... keegi nagu hoiataks ylevalt...

<Edasi viib R1>
Kasutaja avatar

marxius
Postitusi: 144
Liitunud: 14 Juun 2008, 01:36
Tsikkel: Suzuki GSX-R600
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas marxius »

Algaja arvamus:

Kuna autojuhi lube läheb ka edaspidi vaja, siis lihtsalt ei riski ilma A-katita sõites ka B-katist ilma jääda.

Seega asusin lube tegema.

NB! usun, et keskmine autokooli läbinud inimene on ohutum liikleja kui keskmine "ega load ei sõida" liikleja

Ka 600'ne on ratas.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Lugemata postitus Postitas sepp »

marxius kirjutas:

Algaja arvamus:

Kuna autojuhi lube läheb ka edaspidi vaja, siis lihtsalt ei riski ilma A-katita sõites ka B-katist ilma jääda.

Seega asusin lube tegema.

NB! usun, et keskmine autokooli läbinud inimene on ohutum liikleja kui keskmine "ega load ei sõida" liikleja

Mina arvasin,et A katita sõites ja vahele jäädes ei võeta B katti ära.
kuidas saab võtta ära minult juhtimisõigust mille juhtimisõigust mul ei olegi :D
lubadeta sõitmisega vahele jäädes sain tarhvi ja B katti ei torkinud keegi.

Kasutaja avatar

marxius
Postitusi: 144
Liitunud: 14 Juun 2008, 01:36
Tsikkel: Suzuki GSX-R600
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas marxius »

sepp kirjutas:
marxius kirjutas:

Algaja arvamus:

Kuna autojuhi lube läheb ka edaspidi vaja, siis lihtsalt ei riski ilma A-katita sõites ka B-katist ilma jääda.

Seega asusin lube tegema.

NB! usun, et keskmine autokooli läbinud inimene on ohutum liikleja kui keskmine "ega load ei sõida" liikleja

Mina arvasin,et A katita sõites ja vahele jäädes ei võeta B katti ära.
kuidas saab võtta ära minult juhtimisõigust mille juhtimisõigust mul ei olegi :D
lubadeta sõitmisega vahele jäädes sain tarhvi ja B katti ei torkinud keegi.

Ja politseist öeldi mulle kevadel, et saab!

Mõni interneti-kibenäpp võiks järgi vaadata ja vastuse anda.

Ka 600'ne on ratas.
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pitbull »

[quote="Primo"][quote="pitbull"](kõik te bikerid teate mis on sõiduvalu...hakkab juba siis pihta kui sygisel ratta ära paned)...[/quote]

Mina ei tea...[/quote] ma ei saa eriti jää peal sõita...vahest harva :twisted:

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,
Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Lugemata postitus Postitas reinz »

loogiliselt mõeldes, võib vist ära võtta küll B-kati
kui on B-kat olemas, siis peaks inimene ikka teadma üht-teist liiklusseadusest, kaasaarvatud seda, et ilma vastava kategooria juhiloata ei tohi sõita mootorratta või rekka vms masinaga....

Kasutaja avatar

ridariass
Postitusi: 129
Liitunud: 08 Apr 2007, 11:30
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ridariass »

Ei või ära võtta B katti A kati puudumise eest. Pikem läbu sellel teemal siin.

Kawasaki GPZ500: R.I.P
Yamaha YZF 750R: R.I.P
Yamaha R1: Up & Running

Common fault as with most higher powered bikes is a tendency for the rubber bits to loose contact with the asphalt, resulting in uncontrolled abrasion of the upper and side parts.
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas indumen »

vastates pealkirjale siis pigem juba ikka lubadega :D
aga olude sunnil ark järjekord sõidueksamiks kaugel alles ja riskin hetkel kord nädalas laupäev/pühapäev keskeesti kandis trahviga (praeguse politsei tulemustasu süsteemi arvestades vist ei ole enam hea mõte)

kool on edukalt läbitud ja Ark teooria ka tehtud ja linnas autoga liigeldud juba 4 aastat et päris loll ei ole :D sõitmist harjutan ikka väga hõreda liiklusega kohtades

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

Mina tegin a kat 2.a tagasi rakveres. Koos arki kuludega läks maksma 6500eeki.Kiiver ja kindad olid autokooli poolt, rohkem midagi ei nõutud. Kuna mul oli b kat olemas, siis teeooria tunde polnud vaja, tegin oma 10sõidutundi ära ja kooli teooria(õppisin kodus 5päeva) ka, mis võttis kokku aega 2nädalat ja arki järjekorras ootasin 2kuud :D Edasi kogusin 1.5.a raha ja siis ostsin ratta ja varustuse.


ivar44

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas ivar44 »

Tänu sellele et load olid kunagi ära võtud paariks aastaks(aga sõitma ju pidin) näen nüüd mente juba kaugelt ja kohe talitan intuitiivselt (vahetan rida või lisan kiirust mida iganes) igastahes ilma lubadeta sõit oli minu jaoks positiivne kogemus

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas puna »

Oleks see tegemine lihtsam, aga kuskohast see aeg tuleks leida?


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas kaiman »

sain kah load üsna hiljüti,kui nüüd vaatan oma lube siis 27 07 2007 ,olen soomes elanud nüüd varsti jüba 7 aasatat,ja kui meenutada seda aega, siis oli se ikka hull tahe käija ja sõita üle lombi ,tänase päeva seisuga poleks küll enam viitsinud, aga tsikli lube saada oli mul üks kindel soov ja ma teostasin selle lõpuks ka ära :) :bsmile:aga kogu se krempel käis suht ruttu 22 jüüni sai kooli mindud ja 27 jüüli olid load käes,kuigi esimestest lubadest oli möödunud täpselt20 aastat :) :bsmile:


rainer300
Postitusi: 346
Liitunud: 01 Jaan 2010, 14:09

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas rainer300 »

ssxs kirjutas:

sain kah load üsna hiljüti,kui nüüd vaatan oma lube siis 27 07 2007 ,olen soomes elanud nüüd varsti jüba 7 aasatat,ja kui meenutada seda aega, siis oli se ikka hull tahe käija ja sõita üle lombi ,tänase päeva seisuga poleks küll enam viitsinud, aga tsikli lube saada oli mul üks kindel soov ja ma teostasin selle lõpuks ka ära :) :bsmile:aga kogu se krempel käis suht ruttu 22 jüüni sai kooli mindud ja 27 jüüli olid load käes,kuigi esimestest lubadest oli möödunud täpselt20 aastat :) :bsmile:

Odavam oleks olnud soomes load teha!

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas puna »

rainer300 kirjutas:

Odavam oleks olnud soomes load teha!

Mis see soomes maksab?


rainer300
Postitusi: 346
Liitunud: 01 Jaan 2010, 14:09

Re: Lubadega, või ilma

Lugemata postitus Postitas rainer300 »

puna kirjutas:
rainer300 kirjutas:

Odavam oleks olnud soomes load teha!

Mis see soomes maksab?

900-1000euri! See on Helsinkis ,veits eemal võib odavam olla.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”