Halb kogemus politseiga - menetleja

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


Teema algataja
harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas harimal »

Alljärgnev on emotsionaalne töinamine. Kes ei viitsi kirjalikul kujul Mehhiko seebikat lugeda, ärgu parem raisaku oma aega, joogu õlut või nautigu ilusat päikesepaistet.

Seni on minu kokkupuude politseiga olnud eranditult meeldiv. Pole vahet, kas olen ise olnud liikluseeskirjade rikkuja ning suhtlen liikluspolitseiga või olen mõne päti kinni võtnud ning mundrimeestele üle andnud. Senine suhtlus on alati olnud viisakas, üksteist lugupidav ning kohati ka sõbralik.

Alljärgnev tekst on kaudne kokkupuude minu jaoks uut liiki politseiga - menetlejaga. Isikuga, keda ma pole kunagi silmast silma näinud, kes küll aga teab, mida mina olen mõelnud või teha tahtnud, mis on mu eesmärgid liikluses:
"Menetlusalune isik on oma vastulauses märkinud, et ta kahetseb toimepandut. Kohtuväline menetleja asub seisukohale, et antud väärteoasjas karistus kergendavat asjaolu, so puhtsüdamlikku kahetsust ei esine. Lubatud sõidukiiruse ületamine on tahtlikult toime pandud tegu ning rikkuja eesmärgiks ongi lubatud sõidukiirust ületada."

Huvitav, kust teadis antud menetleja, et minu kiiruseületamine oli tahtlik? Selleks peaksin ma ju jälgima oma kiirust. Vastulauses tõin aga kahetsusega just selle välja, et ma ei jälginud oma kiirust.
Kust, kurat, võtab ta endale pähe, et minu EESMÄRGIKS on ületada kiirust? Krt, kui see oleks mu eesmärgiks, ei jääks ma radarisse 142 km/h, vaid võtaks Saugal eelviimast kurvi 180-200 km/h (ja ports teisi läheks must nagu postist veel möödagi).

Menetleja: "Kohtuväline menetleja leiab, et menetlusaluse isiku enese tahtlik käitumine ning liikluseeskirja nõuetesse ja teistesse liiklejatesse ükskõikne ja üleolev suhtumine välistab puhtsüdamliku kahetsuse olemasolu lubatud sõidukiiruse ületamisel."

Kust tuli see "ükskõikne ja üleolev" suhtumine. Patrullija nägi minu suhtumist, menetleja mitte. Ning ma olin AINUS fucking liikleja antud lõigul (seegi vastulausesse kirja pandud - polnud võimalust teiste abil oma kiirust jälgida), seega mis ükskõiksest ja üleolevast suhtumisest kaasliiklejatesse siin saab juttu olla?

Menetleja: "Kohtuväline menetleja arvestab otsuse tegemisel asjaoludega, et juhi poolt nii suures ulatuses lubatud sõidukiiruse ületamine on tahtlikult toime pandud enamohtlik väärtegu - juht seav reaalsese ohtu nii enda kui ka kaasliiklejate elu ja tervise."

Persse, oleks siis kirjas, et "kahetsust ei usu", "kergendavad asjaolud puuduvad". Ei, mingi kuradi hülge möla on kirjas nagu teatud suurriigi poliitikute avaldustes.

KOKKUVÕTE: aktsiaid sai 125 = 7500 krooni. Eluasemelaenu ja tsiklispordi kõrval valus kulu, aga eluolu tegelikult eriti ei kõiguta.
Mis kõigutab, on tõdemus, et patrulli sõna või arvamust ei küsi keegi. Oled viisakas ja tunnistad süüd või taod kui rauda, et oled kõik see õigem isik maamunal, vahet pole. Ning muidugi ajab kõige rohkem hinge täis, et mingi krdi kolmas isik, kes asjast sittagi ei tea, kirjutab suvalist paska, mis tema väärastunud ajusse on sündinud.



CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897

Teema algataja
harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas harimal »

Patukahetsuskiri ise oli selline:

Põhja Politseiprefektuuri
Liiklusjärelvalve talitusele

Vastulause väärteoprotokollile AB1024407

26.07.2008 kell 14:30 liikusin Tallinn-Narva maantee 63. kilomeetril
Narva suunas.
Suundusin Kiviõlis toimuvale mootorrataste mäkketõusuvõistlustele,
millest pidin ühe võistlejana osa võtma.
Teeolud olid suurepärased (tuulevaikne päikseline ilm) ning liiklus
antud lõigul olematu ehk olin nägemisraadiuse ulatuses ainus liikleja.

  1. kilomeetrile eelnenud teel oli 110 kiirusepiiranguga ala.

Arvan, et minu kiiruseületamine oli peamiselt mõjutatud järgnevatest
asjaoludest:

  • päikseline tuulevaikne ilm - vähene tuulemüra tekitab mootorratturis
    illusiooni madalamast kiirusest
  • olematu liiklus - polnud võimalust võrrelda enda liiklemiskiirust
    kaasliiklejatega
  • minu peatamiskohale eelnes 110 kiirusepiiranguga ala ning
    hajameelsuse tõttu (mõtted võistlusel) ei märganud ma 90 ala märki

Mõningal määral võis kiiruseületamist mõjutada ka tehniline põhjus -
olin hiljaaegu antud ratta kütusekaardi täpsemaks muutnud ning
tagumise hammasratta väiksema vastu vahetanud, mis üldjuhul päädib
väiksema kütusekuluga, aga kõrvalmõjuks on ratta suurem võimsus ning
samale gaasiasendile vastav eelnevast suurem kiirus. Tulemus - ei
tunnetanud ratta kiirust adekvaatselt, sest juhtimisvõtted polnud uue
tehnilise korraga harjunud.

Mõistan, et mu hooletust tuleb karistada, tagamaks, et ma edaspidi
oleksin hoolsam liikleja. Võimalusel palun mugandada mu karistust sel
viisil, et juhtimisõiguse kaotusaeg oleks rahalisest trahvist
olulisema kaaluga, sest enamiku töö- ning koolialasest liikumisest
saan sooritada ühistranspordi abiga ning eraelulise liiklemise
elukaaslase abiga, kuid finantsiline olukord on mõjutatud
eluasemelaenust ning motospordiga alustamise kuludest (mäkketõus,
ringrada).

Kahetsen oma hooletust ning antud sündmusest alates olen hakanud
varasemast oluliselt rohkem tähelepanu pühendama kiirusepiirangute
ning oma sõidukiiruse jälgimisele.

Lugupidamisega,
Kaupo Toom

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Varasemaid trahve kiiruse ületamise eest on? Kui palju üle ja mitu rikkumist?
Kui ikka 3. kord jääd 140 vahele, siis on ju su kahetsuskiri tõesti tühipaljas mula, mida ei peagi arvesse võtma, kuna teod räägivad teist keelt.

Let the good times roll.


Teema algataja
harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas harimal »

Nop, varasem register oli enam kui aasta jagu puhas.
Enne seda oli 30 alas 43 km/h radarisse sõitmine - teadsin, et politsei on 200 m pärast põõsas, aga tahtsin ühest purjus seltskonnast tee peal eemale saada, nobedam eemaldumine = 300 kr trahv.

See 142 km/h eest saadud 7500 nii väga ei morjendagi kui just see, et mingi kontoriinimene imeb pastakast välja minu eesmärke liikluses ja minu suhtumist kaasliiklejatesse.

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

Sebar
Postitusi: 496
Liitunud: 19 Juun 2007, 15:45
Asukoht: Tartu V150M&CB900F&YZ450F
Tänatud: 1 kord

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas Sebar »

Menetleja ongi reeglina jobu, kes "arvestab kõiki asjaolusid".
Kui mina eelmisel aastal umbes samal ajal hakkasin rattaga mööduma ühest vana autosaraga jobust peale ristmiku, mispeale see jobu mulle ette keeras ja pidurdas, siis oli ka menetlejal head klassikalised laused käisest võtta:
Ei veendunud manöövri (möödasõidu) ohutuses.
Ei valinud õiget sõidukiirust.

Faktid:
Idioot keeras mulle sirge tee peal ette, peale seda kui olin alustanud möödasõitu, mille põhjuseks eessõitva sõiduki kiirus, mis oli 2x lubatud piirkiirusest väiksem.

Hundiralli

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas koi »

Tere.

Mullegi tuttav koht, kus poldud rahul minu liikumis kiirusega.Seal üks riigile raha teenimiseks väga hea koht. Kuigi seal kedagi ohustada peale iseenda pole, peab just seal pidevalt kontrollima liikluse kulgu.Arvan, et iga viienda sõiduki saab seal rajalt maha tõmmata.Madalalaubalistele töö harjutamiseks parim koht, kuna tihedas liikluses ja ohtlikes kohtades peab suutma jälgida kogu liiklust ja ohtlikest manöövritest aru saama.
Mis puutub menetlejasse, siis inimene, kes elus kibestunud, leiab sellisel töökohal ju väljaelamiseks kõik tingimused.Tal on võimalus otsustda, et Juhan on viimane pätt, aga Jaan on veelgi hullem. Sellise suhtumisega indiviididega ma ei viitsigi vestelda ega vaielda, kuna see oleks oma närvide mõttetu raiskamine. Võtan neid kui vihmasadu, mis toimub minust sõltumatta.
Aga edu ja õnne kõigile edaspidiseks!

PS. Sõnakuuleliku kodanikuna, võiks ju vahest trahvi ka maksta!(riigil ju rahaga kitsas).

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

egonr
Postitusi: 146
Liitunud: 08 Juun 2008, 22:02
Tsikkel: Shiver '08
Asukoht: Jüri

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas egonr »

On ju võimalik, et samal päeval oli sama menetleja käes samas kohas tehtud väärteo protokolle 10tk.

Jutt oli sarnane vms. Teine asi on see, et kui sa nii hästi tead, miks sa võisid eksida kiirusega siis jääb mulje, et nagu sa oleks selle läbi mõelnud, et kui jääd vähele on varnast võtta palju vabandusi.

Ma sain aru, et lube ära ei võetagi ju? siis tehti niigi hinnaalandust ju?

90 alas 143 on 53 üle. Sellega kaasneb reeglina automaatme juhtimisõiguse peatamine. Isegi kui midagi all pole:)

Rahatraffi väiksemaks nad ei tee see on fikseeritud N ühikuga.

See miks ta nii kirjutas ma ei oska öelda tõesti, see on kahtlane.

Shiver '08
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2500
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

See kahetsuskirjade kirjutamine on üks paras pullikaka, aga eks "autoinspektsiooni" töötajatel on kah vaja ennast millegagi lõbustada. Kui see härja ila, mida neis kirjades aetakse, kusagil ära trükkida, siis see võib ikka päris koom raamat tulla.
Ja kui ikka oled niikõva mees kui lased välja paista, siis maksa oma trahv ära ja ära ulu siin, et sulle tehti liiga! Reeglid on sellised.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Alustage asjast ikka õigesti - mitte vastulause vaid kahetsuskiri peab selle asja nimi olema. Millegi vastu te ei ole ju, kahetsete hoopis.

Mul siin selline lugu, et sai kord üks avarii tehtud, milles jäime mõlemad osapooled süüdi. Teatavasti on liiklusõnnetuse põhjustamise eest võimalik saada kuni 18k trahvi. Kirjutasin pika ja korraliku kahetsuskirja, ei ajanud miskit paska seal kokku, kõik vastas tõele. Küsisin ka teisele osapoolele kergemat karistust, olgugi et oleks talle tegelikult postkasti tahtnud sittuda. Tulemuseks 180.- EEKi trahvi!!! Trahvi järgi läksin siis otsuse väljastaja naeris ka tublisti, ei olnud juba pikalt nii väikest trahvi näinud.

Praegu on ajad muidugi teised, mehed ju tükitöö peal. Rõhuge inimlikkusele ja ärge ajage mingit mõttetut ennast õigustavat möla. Ärge üritage vabandada, vaid tunnistage siiralt oma süüd ja lubage enam mitte kunagi nii teha.

Sellised soovitused siis.

Kasutaja avatar

agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Ise jäin 50 alas 75ga vahele. Ehk 22km/h lubatud kiirusest rohkem. Tehti kiirmenetlus, tunnistasin end igati süüdi ja näitasin välja, et kahetsen. Algul taheti 1800EEK teha, paberitele alla kirjutades ütles mundrimees, et okei sa käitud normaalselt, tunnistad oma süüd ning võibolla isegi kahetsed, tegin sulle hoopis 1500EEK. Vot ei ole need mendid kohati nii hullud oinad midagi.... 300kulli pole teab mis suur raha, kuid siiski mulle terve paagitäis kütet! :wink:

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Halb kogemus politseiga - menetleja

Lugemata postitus Postitas Vidget »

agent007 kirjutas:

Ise jäin 50 alas 75ga vahele. Ehk 22km/h lubatud kiirusest rohkem. Tehti kiirmenetlus, tunnistasin end igati süüdi ja näitasin välja, et kahetsen. Algul taheti 1800EEK teha, paberitele alla kirjutades ütles mundrimees, et okei sa käitud normaalselt, tunnistad oma süüd ning võibolla isegi kahetsed, tegin sulle hoopis 1500EEK. Vot ei ole need mendid kohati nii hullud oinad midagi.... 300kulli pole teab mis suur raha, kuid siiski mulle terve paagitäis kütet! :wink:

Sul ikka rämedalt vedas, et need polnud rollerimendid, kellelt sa küsisid lubade äravõtmise kohta (lol)

Let the good times roll.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”