liiklustrahvid kui maksud 2009

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

reimps kirjutas:

ja kusjuures sellistes kohtades, kus ma mitte kedagi sellega ohustada ei saakski = ideaalsed ilmastikutingimused ja tühi maantee), siis juhtimisõigus peatatakse.

Nagu ma juba enne rääkisin. Mitte miski ei õigusta kiiruse ületamist. Teisipidi on tegemist rahamasinaga. Hea, tõhus ning mitmete keeruliste lõksudega. Mitte kedagi (kõige vähem riiki või riigi eelarvet) ei huvita, kas sa lendasid madalalt sirgel 4 realisel asfaldil päikesepaistes ihuüksi või sama kiirusega kusagil kruusateel paduvihmaga sõites põllutraktorite, lehmade ja koolilaste vahel edukalt slaalomit.

Teha võib kõike, vahele jäämist võivad endale lubada vaid valitud.

Peale kõiki neid trahve otsustasin ma autoga korralikult sõitma hakata.




ikkamina
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Juun 2006, 11:31
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas ikkamina »

reimps kirjutas:
ikkamina kirjutas:

Krt kus mulle selline JOKK asi ei istu. Et ei või põhjuseta kinni pidada ja muu selline ila :evil: Varem peab mõtlema selle peale, mitte takkajärgi vinguma, et ei peetud reeglitest kinni ja siis vastutusest kõrvle hiilima. Iga üks kellel pole rooli taha asja (load, joove jne), ei peaks seal ka viibima

Noh, näiteks, kui ma olen 3 korda +15 km/h sõitnud (ja kusjuures sellistes kohtades, kus ma mitte kedagi sellega ohustada ei saakski = ideaalsed ilmastikutingimused ja tühi maantee), siis juhtimisõigus peatatakse. Kas see teeb must kehvema autojuhi? Et load näitavad, kas keegi sõita oskab?
Pigem võtta load 100% tahtlike kuritegude eest, ehk siis õnnetuse põhjustamine jms..

No kui Sa oled juba 3x jäänud vahele aasta jooskul, siis järelikult ületad kiirust ikkagi kõvasti ja peaaegu alati? Politseid praktiliselt polegi teedel, vähemalt mina näen neid küll väga harva. Samas ega ma palju ei sõida ka, 2-3tuh km kuus.
Ja kui trahvid ei mõju, siis tulebki kaaned hoiule anda.

Samas kui load ära on võetud, siis peakski ju tegema pidevat kontrolli, et sellised tegelased ei saaks liikluses osaleda. Ja pole midagi, et ilma põhjuseta kinni peetakse - just peabki, et kaoks igasugune mõte ronida liiklusesse kui sinna asja pole.


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

oldmaniac kirjutas:

Peale kõiki neid trahve otsustasin ma autoga korralikult sõitma hakata.

Ja olemegi alguses tagasi - ma sõidangi autoga korralikult. Ja suhteliselt hästi, muide, isegi alarmsõiduluba ning juhendaja paberid on taskus.
Ma usun, et sa oleks ise ka samas olukorras rahamasina vahel jäänud ;)

ikkamina kirjutas:

No kui Sa oled juba 3x jäänud vahele aasta jooskul, siis järelikult ületad kiirust ikkagi kõvasti ja peaaegu alati? Politseid praktiliselt polegi teedel, vähemalt mina näen neid küll väga harva. Samas ega ma palju ei sõida ka, 2-3tuh km kuus.
Ja kui trahvid ei mõju, siis tulebki kaaned hoiule anda.

Samas kui load ära on võetud, siis peakski ju tegema pidevat kontrolli, et sellised tegelased ei saaks liikluses osaleda. Ja pole midagi, et ilma põhjuseta kinni peetakse - just peabki, et kaoks igasugune mõte ronida liiklusesse kui sinna asja pole.

Sa räägid veidi mööda - või on tõesti 3 korda +15 km/h sirgl tühjal maanteel kiirust ületada selline kuritegu, et load peaks minema? Andestage, aga see on lauslollus.
Sõidan tsikliga iga päev, kuus vast ca 5000, autoga tuleb talveperioodil ehk sama. Ka mina ei näe politseid eriti, aga kui ma näen, siis 9-l juhul 10-st tegelevad nad rahakogumisega. Lihtsalt mina jäin nüüd neile sellel pühal üritusel vahele.


ikkamina
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Juun 2006, 11:31
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas ikkamina »

reimps kirjutas:
ikkamina kirjutas:

No kui Sa oled juba 3x jäänud vahele aasta jooskul, siis järelikult ületad kiirust ikkagi kõvasti ja peaaegu alati? Politseid praktiliselt polegi teedel, vähemalt mina näen neid küll väga harva. Samas ega ma palju ei sõida ka, 2-3tuh km kuus.
Ja kui trahvid ei mõju, siis tulebki kaaned hoiule anda.

Samas kui load ära on võetud, siis peakski ju tegema pidevat kontrolli, et sellised tegelased ei saaks liikluses osaleda. Ja pole midagi, et ilma põhjuseta kinni peetakse - just peabki, et kaoks igasugune mõte ronida liiklusesse kui sinna asja pole.

Sa räägid veidi mööda - või on tõesti 3 korda +15 km/h sirgl tühjal maanteel kiirust ületada selline kuritegu, et load peaks minema? Andestage, aga see on lauslollus.
Sõidan tsikliga iga päev, kuus vast ca 5000, autoga tuleb talveperioodil ehk sama. Ka mina ei näe politseid eriti, aga kui ma näen, siis 9-l juhul 10-st tegelevad nad rahakogumisega. Lihtsalt mina jäin nüüd neile sellel pühal üritusel vahele.

No eelmine lehekülg ju oli juttu, et +26 oli üle :roll: see kuulub juba +20 kategooriasse :| Möödasõit küll kuid kahjuks kiiruseületamine on ikkagi fikseeritud radari näiduga ning muud asjaolud suurt rolli ei mängi. Olen poolt, et rikkumist vaadeldakse koos kõikide teguritega, mitte kiiruse nr. ainult.
Kuid mina pole seadusi teinud, minu arust võiks silma kinni pigistada suvisel ajal, hea nähtavusega ning tühjal teel natuke kiiremini kulgemist harrastajate suhtes. Kuid igasugu maniakke on liikluses, seega on alati võimalus, et karistuseta pääseb nn. "päris maniakk" :wack: mitte juhuslik ilusa ilma nautija!


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

ikkamina kirjutas:

No eelmine lehekülg ju oli juttu, et +26 oli üle :roll: see kuulub juba +20 kategooriasse :|

Mina räägin siin näitest, mille ma 6 posti tagasi tegin. Tsiteerin: "Noh, näiteks, kui ma olen 3 korda +15 km/h sõitnud (ja kusjuures sellistes kohtades, kus ma mitte kedagi sellega ohustada ei saakski = ideaalsed ilmastikutingimused ja tühi maantee), siis juhtimisõigus peatatakse. Kas see teeb must kehvema autojuhi? Et load näitavad, kas keegi sõita oskab?"

Ikka räägid veits mööda ;) Mul on juhiluba alles, kaks kiirust on lihtsalt registris. Kusjuures esimene kiirus tuli just 22. juunil, soe, päikesepaisteline kaherealine Merivälja tee Mähe teeotsast linna piiri poole. TÜhjal teel keerasin 80 ratta spidokale, olen ma nüüd räige kurjategija? Teisest kiiruseületamisest jahusin ma eelmisel leheküljel.

Kui sa soovid, siis võin ma mnüüd võtta magamiskoti ja vangla väravasse ööbima minna, et hommikul end sisse registreerida - olen ju paadunud kurjategija oma hullumeelse kihutamise poolest.. :wack:

"Päris maniakid" lasevad pohuilt lubadeta edasi, neid ei peata isegi laibad. Ei peata isegi auto konfiskeerimine ega rahatrahvid. Pealegi -alati on võimalus, et mõni maniakk pääseb elu lõpuni puhtalt. See pole mingi näitaja, et lasta juurduda mentaliteedil "las konstaabel Kukeke teeb random-kontrolle, kui tal ära hakkab vajuma ja vaja end mehena tunda". Konstaabel Kukeke võiks oma suguelu enda kätte võtta ja tegeleda üldise liiklusohutuse tagamise ja kontrolliga, mitte valimatult trahvide väänamisega üpris oma suva järgi. Politseinik on selline amet, kus peaks vähemalt IQ110 olema - vaja teha otsuseid ja olla kohtu maapealne esindaja. Kohus teatavasti peab olema oma otsustes aga õiglane ja kõiki asjaolusid arvestav. Enamus mente meil selleni ei küündi.

Mul hakkab mõttelõng juba ilukirjanduslikuks minema, parem olen täna tasa.

PS. Keegi esiveolist autot ei taha? Ma tahaks vahetada oma esiveolise mõne tagaveolise vastu - lubatud kiirustel ja tühjadel teedel on libedaga driftida ju täitsa lahe.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Mina yletan peaaegu iga kord kiirust kui sõitmas käin. Olgu siis autoga või mootorrattaga. Ei tunne ennast huligaanina või kuidagi teistele ohtlikuna. Pole veel yhtegi trahvi saanud. Mõned hoiatused ainult. Yksiki neist pole isegi kirjalik olnud. Vähemalt ei mäleta, et oleks kuhugi autogrammi kirjutanud.

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Burn7 kirjutas:

Mina yletan peaaegu iga kord kiirust kui sõitmas käin. Olgu siis autoga või mootorrattaga. Ei tunne ennast huligaanina või kuidagi teistele ohtlikuna. Pole veel yhtegi trahvi saanud. Mõned hoiatused ainult. Yksiki neist pole isegi kirjalik olnud. Vähemalt ei mäleta, et oleks kuhugi autogrammi kirjutanud.

Sõida veel veidi. :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”