liiklustrahvid kui maksud 2009

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


mart211

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas mart211 »

Ei virise, vaid arutleme :bsmile:
Olen sinuga tegelikult 100% nõus, igast sitta juhtub, pole midagi teha :D



Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas creativ »

mart211 kirjutas:

Ei virise, vaid arutleme :bsmile:
Olen sinuga tegelikult 100% nõus, igast sitta juhtub, pole midagi teha :D

vot see juba mehejutt! :bsmile:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas spinna »

Eks igasugu s*tta juhtub muidugi, aga kui seda 50 piirangu alas lendurite rataste alt juhtub siis peale kolmandat korda hakkab tolerantsus ära kaduma ja hakkad ise kah teise pilguga ajutiste märkide peale vaatama ;)
Ja kui pragudega klaaside vahetamine oli tüütu, siis suuremad arved võtsid juba sisisema. Proovi ise järgi kui ei usu :ner:

Suzuki GSX 750 Inazuma

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

No ma ei saa aru samas sellest klaasiteemast. Ma olen 15 aastat praktiliselt iga päev sõitnud ja no ei ole mul veel ühtegi klaasi teiste autode pärast läinud. Kuda mõnel õnnestub aastaga 5 klaasi vahetada.
Aga teemasse tagasi, politseinikele ON antud kohustus trahve teha. Nimelt sõltub nende palgasuurendus tehtud trahvide summast. Kui sinu palk sõltuks tehtud trahvide arvust, kes jätaksid liikluses trahvid tegemata ja jälitaksid narkomaane?

Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600

Jaak43
Postitusi: 250
Liitunud: 22 Juun 2006, 22:01
Tsikkel: Jawa638; Kawasaki KLE 500
Asukoht: Raplamaa

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Jaak43 »

Hitchiker kirjutas:

No ma ei saa aru samas sellest klaasiteemast. Ma olen 15 aastat praktiliselt iga päev sõitnud ja no ei ole mul veel ühtegi klaasi teiste autode pärast läinud. Kuda mõnel õnnestub aastaga 5 klaasi vahetada.
Aga teemasse tagasi, politseinikele ON antud kohustus trahve teha. Nimelt sõltub nende palgasuurendus tehtud trahvide summast. Kui sinu palk sõltuks tehtud trahvide arvust, kes jätaksid liikluses trahvid tegemata ja jälitaksid narkomaane?

Kas naised saunas rääkisid, et palk sõltub trahvide arvust? (lol)


rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

hetkeseisuga ma seda väidet ei kommenteeri, sain täna trahvi ära, autoga küll, aga suhteliselt nii tibatillukese et ei julge isegi avaldada...ehk olen lihtsalt nii pailapse nägu :D

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas nolev »

Hitchiker kirjutas:

No ma ei saa aru samas sellest klaasiteemast. Ma olen 15 aastat praktiliselt iga päev sõitnud ja no ei ole mul veel ühtegi klaasi teiste autode pärast läinud. Kuda mõnel õnnestub aastaga 5 klaasi vahetada.
Aga teemasse tagasi, politseinikele ON antud kohustus trahve teha. Nimelt sõltub nende palgasuurendus tehtud trahvide summast. Kui sinu palk sõltuks tehtud trahvide arvust, kes jätaksid liikluses trahvid tegemata ja jälitaksid narkomaane?

Kuule sõber, kui sa ei tea kuhu trahviraha laekub, siis ei maksa siin nii kõvasti sõna võtta. Trahvid laekuvad riigi eelarvesse ja trahviteinud politseinik näeb sellest samapalju, kui sina oma kõrvu ilma peeglita. Igal ametnikul on kinnitatud palgaaste ja avalikust teenistusest tulenev palgalisa ning mõnel ka lisatasu täiendavate tööülesannete eest ja see ongi kõik. Samuti ei ole ühelegi politseinikule määratud trahviplaani. Iga mees otsustab ise kas trahvib ja kui suurelt. Enne, kui hakkad võrdlema trahvide tegemist narkomaanide tagaajamisega, siis püüa avaldatud statistikast leida suhet, kus saab rohkem inimesi surma, kas liikluses või narkomaaniaga. Vahe selles, et narkomaan mürgitab ennast aga liiklushuligaan võib suure tõenäosusega ka teised tappa. Kindlasti pingutab mõni politseiametnik iga pisemagi rikkumise trhvimisega natuke üle aga see on üks liikluse rahustamise viise ja kindlasti ei taha sa ise liiklushuligaani ohvriks sattuda.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)

userman

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas userman »

Noh, õnnestus ka üle pika aja jälle nautida vilkuritega masina mitte nii pehmet tagapinki, oleks saanud uues luxmasinas istudaga vähemalt siis aga paraku oli vana Nissan.

Aga igasugune rispekt eesti politsei vastu kadus küll ära, näib, et mingist "liikuskasvatusest" jne pole enam mõtet juttu teha, tehnilise vea eest mida kindlasti tuhanded autojuhid iga päev sedaa märkamata teevad. Põmst tõmbasin rihma peale 5sek peale autoga liikuma hakkamist parklast, oleks siis, et nad poleks näinud, et ma rihma peale panen. :nono:

Tehniliselt kõik korrektne.... inimlikust seisukohast, kui sedasi edasi läheb siis varsti on rahva usaldusküsitlustes politsei tagapool kui erakonnad.

Meie politseinikud tuleks saada mõneks kuuks Taani, las vaatavad ja õpivad ka milleks politsei olemas on kodanike jaoks, kuidas toimub vastastikune üksteise austamine jne. Meie omad istuvad hommikust õhtuni autos ja üritavad raha kasseerida... ei tea kas kõrgema preemia, suurema kiituse, ülemuste käsu või sunni korras, muuks neil aega pole.

Tiba euroopalikemas maades veedab politseinik pool päeva jalgsipatrullis, inimestaga suheldes ja korda valvates. Viige Eestis ka selline kord sisse, siis võibolla ei ole Pärnu näiteks peksupelinn ja rahvas julgeb peale pimedat ka tänavatel kõndida. Meie politseil on paraku silme eest vaid üks asi. kuidas võimalikult väikese vaevaga võimalikult palju trahviraha kokku ajada. :?


sarapuu
Postitusi: 138
Liitunud: 19 Mär 2006, 18:18
Tsikkel: ei ole
Asukoht: Tartumaa, Vara
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas sarapuu »

userman kirjutas:

Tiba euroopalikemas maades veedab politseinik pool päeva jalgsipatrullis, inimestaga suheldes ja korda valvates. Viige Eestis ka selline kord sisse, siis võibolla ei ole Pärnu näiteks peksupelinn ja rahvas julgeb peale pimedat ka tänavatel kõndida. Meie politseil on paraku silme eest vaid üks asi. kuidas võimalikult väikese vaevaga võimalikult palju trahviraha kokku ajada. :?

(w) jalgsipatrull oleks tegija öises linnas vb näeks nad siis oma subaru armatuurlaua esisest veits kaugemale ka.

ega vähe ei ole

onu Kobras

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas onu Kobras »

userman kirjutas:

Viige Eestis ka selline kord sisse, siis võibolla ei ole Pärnu näiteks peksupelinn ja rahvas julgeb peale pimedat ka tänavatel kõndida.. :?

Kunagi oli nii, et loll sai ka kirikus peksa...

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas yeekim »

onu Kobras kirjutas:
userman kirjutas:

Viige Eestis ka selline kord sisse, siis võibolla ei ole Pärnu näiteks peksupelinn ja rahvas julgeb peale pimedat ka tänavatel kõndida.. :?

Kunagi oli nii, et loll sai ka kirikus peksa...

Ehk peaks siis Eesti vanasõna muutma:"Loll saab ka Pärnus peksa!"

edu

EDIT1: Lisaks Nolev'i jutule. Arvake ära, mis juhtub, kui meedia saab teada, et praegusel saastaajal sai keegi tulemustasu :?:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas madjs »

EDIT1: Lisaks Nolev'i jutule. Arvake ära, mis juhtub, kui meedia saab teada, et praegusel saastaajal sai keegi tulemustasu :?:[/quote]

Se va tulemustasu on kuidagi kahtlaselt kahtlane sõna ja käib kuradima tihti läbi foorumitest, vestlustest jms, järjest enam jää mulje, et asjal tõepõhi taga. Seda enam, et sellise asja olemasolu kohta poetas oma sõna üks eks ment. Kui vennale pakkusin varjanti, et räägi avalikult siis ta arvas, et ei. Võta sis kinni mis tõde mis mitte.

EDIT. eks seda tulemustasu , kui ta olemas, oleks tore kui makstaks mõrtsukate, vägistajate, narko jms jama korraldajate kinni püüdmise eest. Aga kui seda makstakse ka liiklus jms trahvide eest siis on küll midagi mööda...

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

Raul777

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Raul777 »

Viimati sai politsei tulemustasu täpselt aasta tagasi. Seega unustage ära jutt sellest, et politsei palk sõltuks tehtud trahvide hulgast. See, kas väljasolev patrull teeb päevas 1 või 10 protokolli ei muuda sissetulekut mitte sentigi. Lisaks ei tasu Sulle protokolli kirjutavat patrulli sõimata selles, et ta Sulle protokolli kirjutab ning selle asemel mõrtsukaid, vägistajaid jne tegelasi taga ei aja. Üks politseinik pole Hunt Kriimsilm ja 9 ametit, iga kuriteo- või väärteoliigiga tegelevad siiski erinevad ametid, osakonnad jne... Kriminaalpolitseinik Sulle ju liiklusrikkumise eest protokolli ei koosta vist?


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas madjs »

Raul777 kirjutas:

Viimati sai politsei tulemustasu täpselt aasta tagasi. Seega unustage ära jutt sellest, et politsei palk sõltuks tehtud trahvide hulgast. See, kas väljasolev patrull teeb päevas 1 või 10 protokolli ei muuda sissetulekut mitte sentigi. Lisaks ei tasu Sulle protokolli kirjutavat patrulli sõimata selles, et ta Sulle protokolli kirjutab ning selle asemel mõrtsukaid, vägistajaid jne tegelasi taga ei aja. Üks politseinik pole Hunt Kriimsilm ja 9 ametit, iga kuriteo- või väärteoliigiga tegelevad siiski erinevad ametid, osakonnad jne... Kriminaalpolitseinik Sulle ju liiklusrikkumise eest protokolli ei koosta vist?

Ot aga mida kuradit need kohaliku tähtsusega mendid, st konstaablid või mis nad tänapäeval on enamus aega teeperves passivad? Jääb mulje, et enamus neist liiklusega tegelevad, vähemalt vormis vennad. Läänemaal nagu mujal võmmide tegevust ei kohtagi, põhi laks ikka teedel, saavad jalgratturitest penskarid kes velogo kõnniteel jne. samas kui kõrtsu kaklust vaja lahutada siis nagu tupes m...id vahivad. Vargad kes mul siin mõnda aega tagasi sae jms minema viisid pidin kah ise kinni püüdma sõpradega, ja seda talvel jalajälgi mööda, krt asjamehed viitsisid garage ukse taga ainult pilti teha jälgedest, aga mõnda kilti jälgi ajada ei viitsinud või siis tõesti ei osanud (togi)

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

sirvaiv

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas sirvaiv »

Meil Rae vallas sama värk, kohalikud kontstaablid mõõdavad ainult kiirust ja teevad liiklustrahve. Kui aga vaja kohalikke moosivargaid püüda, siis pole politseid kusagil ja
tuleb kõik lahendada oma kohtuga.
Minu arust on politsei see aasta täitas hulluks läinud, jääb mulje küll, et neil tulemus tasu. Igatahes mulle on see aasta juba neli korda väänanud ja mitte vähe!!!
Mina igal juhul olen teema algatajaga nõus: NUMBER KINNI JA GAAS PÕHJA!!!
Selle pärast ma sõidangi NII:
Pilt

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Cado »

Tee mis tahad aga siin ......... :roll: nõder oled vähe või???

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda

taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas taux »

Oh sa vaeseke.ja kõik need neli korda on lihtsalt kiusu pärast trahvi tehtud,põhjust nagu polegi olnud :lol: Küll ikka on pahad need politseinikud. Aga tundub,et ikka vähe on veel" väänatud".Aga tee politseile tüng- koli Rae vallast minema. Mulle pole kahe aasta jooksul kordagi "väänatud" Meil on head politseinikud :mrgreen:


J30
Postitusi: 274
Liitunud: 10 Dets 2002, 19:17
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas J30 »

Ka mina elan Rae vallas ja igapäevaselt liiklen Jüri, lagedi, ringtee ja suursõjamäe kandis. Ei ole mingeid probleeme siin politseiga. Juu sa ikka ise oled kurja vaimu välja kutsunud ja vaja hoopis oma vigu tunnistada.

Numbri kinni katmise ja eest ära sõidu propageerimist (üldse igasugust eeskirjade eiramist) ma rohkem siin foorumis näha ei taha.

Tööriistad, auto LCD probleemid, xenon
http://www.harteron.ee
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas creativ »

Raul777 kirjutas:

Viimati sai politsei tulemustasu täpselt aasta tagasi. Seega unustage ära jutt sellest, et politsei palk sõltuks tehtud trahvide hulgast. See, kas väljasolev patrull teeb päevas 1 või 10 protokolli ei muuda sissetulekut mitte sentigi. Lisaks ei tasu Sulle protokolli kirjutavat patrulli sõimata selles, et ta Sulle protokolli kirjutab ning selle asemel mõrtsukaid, vägistajaid jne tegelasi taga ei aja. Üks politseinik pole Hunt Kriimsilm ja 9 ametit, iga kuriteo- või väärteoliigiga tegelevad siiski erinevad ametid, osakonnad jne... Kriminaalpolitseinik Sulle ju liiklusrikkumise eest protokolli ei koosta vist?

oot oot! et siis aasta tagasi said tulemustasu ja enne seda ka? politsei on juba 10 viimast aasta väitnud et nendel ei ole tulemustasu ehk preemiaid protokollide arvust ja määratud trahvide suurusest lähtuvalt. et siis sellest 10-st aastast 9 on nad koguaeg valetanud ja nüüd äkki enam ei valeta? :wack: (lol) loll jutt naiivsetele!!
äkki siis selgitad mismoodi politseis toimib motiveerimine? mil moel hinnatakse tehtud tööd ja mil moel ette tööd planeeritakse? et kõnnid niisama tänaval ja sõidad autoga benssu laiakas ja tööd ei peagi tegema sest tulemusi ju keegi ei mõõda ja palk sellest nagunii ei sõltu? klge ärge tulge siin udujuttu ajama!
politsei arvamus on siiani et ühiskond on loll nagu lauajalg ja et kõik kodanikud on potensiaalsed kurjategijad kes nendele töö hetkel ja tulevikus garanteerivad. ja ühiskond on ju vaja iga hinna eest kuritegevusekasvajast puhastada... :wack:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure

J30
Postitusi: 274
Liitunud: 10 Dets 2002, 19:17
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas J30 »

Igivana vaidlusteema, et politsei on paha ja eeskirju mitte täitvad juhid on head...

Kui natuke teemat laiendada ja vaadata teise nurga alt, siis jõuame teemani, et politsei on paha ja vargad/mõrvarid head. Ka eeskirju mitte täitev juht võib põhjustada teiste vara hävimise või isegi surma. Jah, kõik me oleme omast arust suurepärased juhid, kuid teised liiklejad ei pruugi õigel ajal tajuda lubatust oluliselt kiiremat ratta/auto kiirust ja näiteks keeravad ette. OK, süü läheb ehk pooleks, aga kahju on ikka tekitatud. Heal juhul ehk ei saa inimesed kannatada.

Kui aga peaks tõsine õnnetus juhtuma eest ära sõidul, siis jääb väga pikaks ajaks vaevama, et kurat, üritasin pääseda trahvist ja nüüd on terve tulevane elu rikutud.

Mina isiklikult pooldan väga, et politseil oleks tulemustasu. Debiilikuid on ikka liiga palju veel liikluses ja ilmselt pole trahvid veel piisavalt suured mõne jaoks.

Minu usaldus kuulub politseile ja ma loodan, et nad teevad oma tööd veelgi motiveeritumalt, et selliseid teemasi vähem oleks. Nagu näha, siis liigub meie seas kinni kaetud numbritega mehi ja muid ohtlike küllaga.

Hala, et mind kiusatakse juba neli korda aastas on lapsik. Niisama ei kiusata kedagi, ikka on põhjus selleks. Kui põhjust pole ja said trahvi, siis kaeba otsus edasi. Seni kui sa seda pole teinud (ja võitnud), ära valeta et kiusatakse põhjuseta.

Tööriistad, auto LCD probleemid, xenon
http://www.harteron.ee
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas spinna »

Hitchiker kirjutas:

No ma ei saa aru samas sellest klaasiteemast. Ma olen 15 aastat praktiliselt iga päev sõitnud ja no ei ole mul veel ühtegi klaasi teiste autode pärast läinud. Kuda mõnel õnnestub aastaga 5 klaasi vahetada.

Aga proovi mingi 3 kuud mööda 20km remonditavat maanteelõiku iga päev tööle-koju sõita ;)
Iga päev kipub vastu tulema selliseid, kes arvavad, et nad teavad teemeestest paremini mis kiirusega peaks seal sõitma.

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas creativ »

spinna kirjutas:
Hitchiker kirjutas:

No ma ei saa aru samas sellest klaasiteemast. Ma olen 15 aastat praktiliselt iga päev sõitnud ja no ei ole mul veel ühtegi klaasi teiste autode pärast läinud. Kuda mõnel õnnestub aastaga 5 klaasi vahetada.

Aga proovi mingi 3 kuud mööda 20km remonditavat maanteelõiku iga päev tööle-koju sõita ;)
Iga päev kipub vastu tulema selliseid, kes arvavad, et nad teavad teemeestest paremini mis kiirusega peaks seal sõitma.

teeremont või kruusatee. mis vahet seal on? kruusateed on olnud paljudele inimestele pikka aega tööle koju sõiduks. aastakümneid. mis nemad siis tegema pidid/peavad?
ja siiani ei ole eestis paljudel kruusateedel, mis veel alles, erilisi kiiruspiiranguid. võid täiesti legaaalselt sõita mööda kruusa 90 km/h. ise sõidan seal nii kiirelt kui pidamine ja üldised kiiruspiirangud lubavad. ja ei muretse kui keegi vastusõitja sama kiirelt liigub...ja kui kivi saab siis pole midagi parata. olud sellised.
aga selge see et kui lahtine kild siis vastutuleva auto puhul võtad hoogu tsips maha ja tõmbad teeäärele kui see võimalik...
endal on aastate jooksul neli viis täket saadud ja täitsa normull. põdemiseks põhjust ei näe. loomulik kulu.
tihti oleme oma maailmas niivõrd kinni ja käime ringi klapid peas. tähtsustame ainult enda nina ees olevaid asju. käid maailmas ringi siis näed alles tegelikke olusid, nii häid kui halbu. hakkad mõistma et ei ole kõik nii ühene. et miks küll liiklus araabias on nii hull ja saksamaal või skandinaavias nii mõnus? elavad inimesed igalpool ja asjad toimivad.
meil on liiklus super! ei ole häda midagi, sest on kordades hullemat ja ega me olegi mingi superriik kus inimesed ülirikkad, targad ja osavad. ärgem unustagem kes me oleme ja kust tuleme. omariiklust pole eestis sisuliselt olnudki. ikka kellegi võõrvõimu all. meil läheb isegi hästi praegu.
edu ja rohkem tolerantsust teiste suhtes! :bsmile:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas rattaletõmmatud »

ah üldse oleks parem elada kui seadusi üldse poleks...helesinine unistus :D

...nagu ratta peal...
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas spinna »

creativ kirjutas:

teeremont või kruusatee. mis vahet seal on? kruusateed on olnud paljudele inimestele pikka aega tööle koju sõiduks. aastakümneid. mis nemad siis tegema pidid/peavad?

Ei oska öelda mis seal vahet on. Mul on 5km kruusatee lõik koduteeks täiesti vältimatu ja alates 1994 mil kolisin selle teelõigu taha metsa elama, olen sealt saanud ainult ühe väikse täkke klaasi ja udutule klaasi katki. Teeremondist sain aga lausa uskumatu ja unustamatu kogemuse. Ju seal siis mingi vahe ikka on. Kruus vs killustik võib olla, või fraktsioonide jämedused, ei tea.

Suzuki GSX 750 Inazuma

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas pyta »

enamus kivid mis tulevad,on keset tavalist maanteed.ei saa aru,miks aeglased sõitjad tõmbavad tee äärde,kui vastu tulevad autod?kas tõesti mõeldakse siis,et ma möödun?ja nii need täkked tulevad.samas mõtetu halada muidugi,ei ole mõtet nii per*e ronida jne.
jube sujuvalt on trahvi jutt läinud üle auto esiklaasidele :D

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Tarts »

rattaletõmmatud kirjutas:

ah üldse oleks parem elada kui seadusi üldse poleks...helesinine unistus :D

Kukkusid või?

Kasutaja avatar

hatman
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Okt 2008, 16:37
Tsikkel: neegrikaksik
Asukoht: mäeküla

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas hatman »

täna oli üle pika aja kokkupuude politseiga (paides), ei jäänud õnneks tunnet, et käiks maksukogumine.

tõesti polnud teadlik kohustusliku sõidusuuna märgist ühes kohas, nägin veel politseiautot otse üle tee oma vastas ja mõtlesin et mis neil siin teha, panin neile otse sülle.

igati korrektne käitumine, kiire kontroll ja suulise hoiatusega teele.
(w)

raske lapsepõlv, rauast mänguasjad, alates K750M...
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas spinna »

pyta kirjutas:

jube sujuvalt on trahvi jutt läinud üle auto esiklaasidele :D

Nojaa, ma tegelikult arendasin Mardi mõttekäiku edasi ja lisasin samasuunalise kuid teise sihiga vaatenurga : mingis piiratud kiirusega alas ei ole asi ainult nii, et kabetamine käib liiklejate ja politsei vahel ning kas trahvi saab või mitte. Võid kas teadmatusest ( rumalusest ) või ülbusest suvalisele kaasliiklejale konkreetselt materjaalset kahju tekitada ja seda isegi siis kui kaskod jms OK on. Olukordi on igasuguseid. No ja sealt edasi juba kujunebki seisukoht, et miks mina pean kellegi lõbu läbi kõrgemate kaskomaksete kinni maksma, parem las politsei siis juba taob sellistele sellidele nende oma rahakotiga mõtlemisvõime pähe ;)

Tol ajal oli liikluskultuur veel üsna nirukene kah. Mul käis poeg Warren Safety all seal objektil suveraha teenimas ja rääkis et korra või võib olla ka mitu korda oli WS objektipealik ise radarimehed kohale kutsunud. Muidu ei olevat lihtsalt teemehed tööd enam teha saanud....
Nii et iga hädaladamine ei ole hädaldamist väärt ja iga trahv ei ole trahvi kah väärt. Mulle tundub, et hetkel on üsna hea tasakaal: politsei ei peedista iga hinna eest trahvi tegema ja noh, kui on ikka jäme rikkumine siis vast vahele jäämise korral karistuseta ei jää kah. Ebameeldiv küll, aga reeglina vaba valik.

Suzuki GSX 750 Inazuma

madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas madjs »

teeremont või kruusatee. mis vahet seal on? kruusateed on olnud paljudele inimestele pikka aega tööle koju sõiduks. aastakümneid. mis nemad siis tegema pidid/peavad?
ja siiani ei ole eestis paljudel kruusateedel, mis veel alles, erilisi kiiruspiiranguid. võid täiesti legaaalselt sõita mööda kruusa 90 km/h. ise sõidan seal nii kiirelt kui pidamine ja üldised kiiruspiirangud lubavad. ja ei muretse kui keegi vastusõitja sama kiirelt liigub...ja kui kivi saab siis pole midagi parata. olud sellised.
aga selge see et kui lahtine kild siis vastutuleva auto puhul võtad hoogu tsips maha ja tõmbad teeäärele kui see võimalik...
endal on aastate jooksul neli viis täket saadud ja täitsa normull. põdemiseks põhjust ei näe. loomulik kulu.
tihti oleme oma maailmas niivõrd kinni ja käime ringi klapid peas. tähtsustame ainult enda nina ees olevaid asju. käid maailmas ringi siis näed alles tegelikke olusid, nii häid kui halbu. hakkad mõistma et ei ole kõik nii ühene. et miks küll liiklus araabias on nii hull ja saksamaal või skandinaavias nii mõnus? elavad inimesed igalpool ja asjad toimivad.
meil on liiklus super! ei ole häda midagi, sest on kordades hullemat ja ega me olegi mingi superriik kus inimesed ülirikkad, targad ja osavad. ärgem unustagem kes me oleme ja kust tuleme. omariiklust pole eestis sisuliselt olnudki. ikka kellegi võõrvõimu all. meil läheb isegi hästi praegu.
edu ja rohkem tolerantsust teiste suhtes! :bsmile:[/quote]

Ühinen eelkõneleja mõtteviisiga :bsmile: :bsmile:

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Piipz »

emmm... mis see maksimumsumma tuleb, kui kiirust oli linnas 25 üle (50 alas 75) ning üks kehtiv sarnane rikkumine oli juba ees.
politseionu ütles, et kuni 12 000, minuarust peaks ikka kuni 6000 olema?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”