liiklustrahvid kui maksud 2009

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

laser
Postitusi: 81
Liitunud: 18 Juun 2009, 09:46
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas laser »

Piipz kirjutas:

emmm... mis see maksimumsumma tuleb, kui kiirust oli linnas 25 üle (50 alas 75) ning üks kehtiv sarnane rikkumine oli juba ees.
politseionu ütles, et kuni 12 000, minuarust peaks ikka kuni 6000 olema?

Oleneb millal sa selle 25 üle maha märkisid, kas uue või vana liiklusseaduse (see vist küll muudatuse) ajal - kui vana siis jah 6000 peaks olema aga muudatuse s.t. siis tänast päeva , võid ennast õnnitleda kuni 12k laksuga :roll:


Siller
Postitusi: 1001
Liitunud: 11 Apr 2004, 18:52
Tsikkel: Rattatu
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Siller »

Ühesõnaga, tuleb veel ettevaatlikum olla.


klaPP

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas klaPP »

Kui kahetsuskirja ka kirjutad siis pakun, et suht kindlalt alla 3000.- saad. Endal oli 3 rikkumist all ja lasin kogemata 50 alas 83-ga. Sain 1800.- :ner:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Piipz »

krt riigiteataja on ajast maas siis vä. seal on ka 60 eeki trahviühik ja minu rikkumine on kuni 100 ühikut.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas allan777 »

krt riigiteataja on ajast maas siis vä. seal on ka 60 eeki trahviühik ja minu rikkumine on kuni 100 ühikut.

Alice, welcome to wonderland where everything is a bit twisted! :mrgreen:

ja muide, minu arust tuleks ausus kah siiski karistatavaks muuta. (lol)

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Piipz »

allan777 kirjutas:

ja muide, minu arust tuleks ausus kah siiski karistatavaks muuta. (lol)

mismõttes :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

a501322914

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

Piipz lohuta end sellega et mina lendasin 160ga pollarile radarisse. Õnneks küll 100 alas kuid ikkagi 60 üle. Kirjutasin kahetsuskirja ja palusin asi kohtusse saata, raha mul ei ole pistku pokri kui tahavad :D


taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas taux »

a501322914 kirjutas:

Piipz lohuta end sellega et mina lendasin 160ga pollarile radarisse. Õnneks küll 100 alas kuid ikkagi 60 üle. Kirjutasin kahetsuskirja ja palusin asi kohtusse saata, raha mul ei ole pistku pokri kui tahavad :D

Et nii lihtne elu ongi?? Ühel kenal päeval on onud ukse taga, võtavad su ratta ,müüvad maha trahvisumma katteks ja ongi kogu lugu. Polegi enam millegagi kihutada. Liiklus turvalisem ja vabariigi eelarvesse kopkas juures.
Miks sa arvad,et kohtunik sellist otsust ei tee? Mina küll teeks kui oleks kohtunik.


a501322914

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

Aga õnneks pole sinusugused kohtunikud :ner: Ja ega ma loll ole, ratas pole minu nimel ja üldsegi ei oma ma seaduse silmis mitte midagi, nii et jäävad ka sinusugused rahva riisujad pikkade moludega. Aga antud juhul jah, ega ma ei arva et jube cool ja anname minna, kimame kuidas jõuame. Korra lipsas käest ära :D Ise pole rulli keeranud siis :shock: ???


taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas taux »

a501322914 kirjutas:

Aga õnneks pole sinusugused kohtunikud :ner: Ja ega ma loll ole, ratas pole minu nimel ja üldsegi ei oma ma seaduse silmis mitte midagi, nii et jäävad ka sinusugused rahva riisujad pikkade moludega. Aga antud juhul jah, ega ma ei arva et jube cool ja anname minna, kimame kuidas jõuame. Korra lipsas käest ära :D Ise pole rulli keeranud siis :shock: ???

Ise ka õnnelik,et pole kohtunik :lol: .Rahvariisuja-väga huvitav võrdlus.Ise olen küll keeranu,trahvi saanud,ära maksnud japole nagu asi millega kiidelda. Aga lihtsalt kui nüüd pikemalt ette mõelda, siis suht mõtetu on endale mõne tonni eest " märk" külge saada. Õigussüsteem areneb ja sinu nimi ,isikukood jne pannakse andmebaasi. Ning kui sul juhtub kuhugi kontole tekkima mingi raha, või sinu nimele varanatuke-pannakse sellele käpp peale ja usu mind just sulle kõige ebasobivamal hetkel.
Tundub,et sinu näol on tegemist on noore inimesega ,kas kavatsed kogu elu nii elada,et endal midagi pole?? :?:

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Ai ai ai riigile on kole jama miskit võlgu olla, see ei unune. Nii pea kui ametliku töö leiad või sissetuleku/varanduse kohe on kotkad kallal. Ajaga lisanduvate intresside ja kohtutäiturite kuludest ei oska lugusid rääkida aga eks need lisanduvad ka.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

a501322914

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

Noh ei tea kui noor ma just olen, kohe kukub 30 ja eks ma olen omanud nii mõndagi ja maksnud palju trahve korralikult ära.
Lihtsalt et kui ise oled pankrotis siis ega mis sel riigilgi mult enam võtta on. Kohtutäiturisysteemi tean kyll aga tean ka seda et mul on täielik õigus trahvi asemel aresti või muid karistusi küsida ja olles sellises majanduslikult 0s siis ma tahaks näha seda kes trahvi tehes arvab et ma maksan eimillestki :D
Ja nagu korralik eestlane siis pangale ka veel võlgu nii et riik võib järjekorda võtta.
Üldsegi tundub mulle et meil ainult trahv ruulibki, ükskõik mis teed, alati kellegil käsi pikas. Mul vähemalt hea võimalus vastu sirutada :D

Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Tips »

Olen saanud omal nahal tunda seda, kui politseile tekitati eelmine aasta nn. tulemuspalk. Üleskutse ise-enesest ei ole kindlasti mitte läbimõeldud. Mitte, et ma ise oleks eeskujulik liikleja aga arvatavasti on eelarve real kirjas prognoos, mis on tuletatud senisest praktikast, mitte "peab täis saama" reasummast. Ja loogiliselt võttes täidetakse antud eelarvesse prognoositud summa roolijoodikute jm. eeskirjade rikkujate arvelt, mitte ratturite arvelt. Ja igal juhul on see, kas inimene sõidab numbriga või mitte kinni pigem selle konkreetse inimese sõiduharjumustes. Ei poolda, ei võitle vastu, igaüks sõidab nii nagu ise tahab.

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

a501322914 kirjutas:

Piipz lohuta end sellega et mina lendasin 160ga pollarile radarisse. Õnneks küll 100 alas kuid ikkagi 60 üle. Kirjutasin kahetsuskirja ja palusin asi kohtusse saata, raha mul ei ole pistku pokri kui tahavad :D

Nii ongi! Saad oma järjekorra numbri, istud oma loetud päevad ära ja oled seaduse silmis karistuse kandnud.(Ehk on aega isegi üks raamat läbi lugeda :roll: ).
Kui tööd ei ole ja pappi ka, ning endal "pohlad", siis miks mitte!
Mulle see variant ei meeldi, loodan siiski trahvide vältimisega hakkama saada!

Honda Transalp
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Puht sportlikust huvist küsin et selline keskmine 7 kilone trahv, et mitme päevaga kartsas selline lugu võrduks ja mis moodi see asi välja näeks? Selles mõttes, et võtavad pistavad vägistajate ja retsidega ühte kambri ja istud seal nädala või saad vaikselt Tartu eurovanlas paar päeva raamatuid lugeda?

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

ghost-r
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Veebr 2008, 19:10
Tsikkel: SV (63,91€) S
Asukoht: Eestimaa

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas ghost-r »

täna uudistes maini et varti teevad liiklushuligaanid üldkasuliku tööd :mrgreen: nii et varsti enam ei saa raamatut plate peal lugeda (togi) peab prügi korjama vms

These things we do.That others may live!

e-thug

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas e-thug »

ühiskondlik töö polegi nii hull, kui veab otsaga kuhu minema pead siis reaaalselt teed tööd seal kõvasti vähem kui pead, tuttav sai kunagi mingi muu asja eest ka ligi 40 tundi vist ja reaalselt tegi ainult 5, see oli siis talvel ja tööotsaks oli mingi maaala lume rookimine.


kana

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas kana »

taux kirjutas:
a501322914 kirjutas:

Piipz lohuta end sellega et mina lendasin 160ga pollarile radarisse. Õnneks küll 100 alas kuid ikkagi 60 üle. Kirjutasin kahetsuskirja ja palusin asi kohtusse saata, raha mul ei ole pistku pokri kui tahavad :D

Et nii lihtne elu ongi?? Ühel kenal päeval on onud ukse taga, võtavad su ratta ,müüvad maha trahvisumma katteks ja ongi kogu lugu. Polegi enam millegagi kihutada. Liiklus turvalisem ja vabariigi eelarvesse kopkas juures.
Miks sa arvad,et kohtunik sellist otsust ei tee? Mina küll teeks kui oleks kohtunik.

:D Esiteks on plate peale minejatest minu tead pikk järts, sest neid on palju, kel pole trahviks pappi köhida. Võlavangla variant meil puudub :)
Teiseks ei taha kohus (ega KOV, ega politsei-prokuratuur) jumala pärast jännata mingi sõiduki mingil viisil realiseerimisega. Näiteks arestitud sõidukist lahtisaamine võib kohtule igati palju tüli teha, sest see pole kohtute põhitegevus.

Karistustest: http://www.liiklus.ee/ee-117, aegunud trahvisummade kättesaamine on probleemiks kohtutele http://www.postimees.ee/?id=144004, pole leidnud veel trahvisummade või kiiruseületamise trahvide statistika kohta miskit pädevat 2008-2009 esimese poole kohta. JuM avaldab väga üldisel tasemel ainult statistikat.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas pyta »

sain isegi 7800 eeki 2009 maksudesse kanda :oops:

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas CB500 »

pyta kirjutas:

sain isegi 7800 eeki 2009 maksudesse kanda :oops:

ja põhjuseks kirjutati..?

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas pyta »

CB500 kirjutas:
pyta kirjutas:

sain isegi 7800 eeki 2009 maksudesse kanda :oops:

ja põhjuseks kirjutati..?

140 km/h + vastava kategooria puudumine

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

Juhtus kuidagi nii, et keerasin peale ja otse radarisse, kartsin kõige halvemat. Vaadati paberid üle ja öeldi, et enam ei juhtuks. Nüüd on enesetunne jube kehv, ülejäänud tee sõitsin kõige aeglasema auto taga, ei taha, et enam juhtuks. Pagana mõjusad kasvatusmeetodid.


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma sain eile maksumaksjaks.

AUtoga ma ei kihuta, sõidan ilusti lubatud piires. Peale Märjamaa risti Pärnu poole oli ees 80 km/h sõitev rekka, mis pildus mulle isegi normaalse pikivahe puhul meeletut vee- ja mudatolmu oma tendilt esiklaasi (just oli sadanud). Vaatasin, et hea sirge, tühi ka, tegin möödasõidu. Taga tuli teine sõiduauto ka, läksime siis koos. Möödasõidu kiiruse huvides lasin 120-ga ja peale tagasireastumist hoidsin veel natuke kiirust 120 peal, et ka tagumine saaks muretult minu taha rekka ette reastuda. Ja siis vehkis üks sinine maksukoguja tee ääres. Küsis, miks ma kihutan ja tulge astuge meie boksi. Ütlesin talle, et ma muidu ei kihuta, aga liikluse sujuvuse ja teistega arvestamise tõttu hoidsin kiirust tiba kauem üle lubatu ning küsisin, kas ma oleks pidanud kohe peale tagasireastumist pidurit pressima? Tagumisel sõiduautol oleks olnud väga huvitav ja liiklusohutuse sellest kindalsti suurenenud poleks. Kurdid kõrvad olid sel tegelasel, summa oli juba varem valmis mõeldud ja väänati ära.
Seletusse kirjutasin ka, et edaspidi ma teistega ei arvesta ning vähemalt möödasõidu lõpus panen pidurid plokki.

Igastahes see ment suutis mu arvamust muuta - mendid on plaksust liiklusohutuse tagajatest muutunud maksukogujateks. Vabandan normaalsete politseiametnike ees, aga mina liikluses enam teistega ei arvesta, vaid sõidan klapid peas ja kui kiirus läheb autospidokal 100 peale, pidurdan selle julmalt kohe maha, kohast ja ajast sõltumata.

Selles suhtes polnud midagi nagu vaielda, kuna möödasõidul ma tõesti ületasin kiirust, et saaks kiiremini oma ritta tagasi ja ka tagumine jõuaks muretumalt mööda. Tema vähemalt sai trahvita minema. Minu hnge ajab aga täis see mustvalge nägemine tolle konkreetse mendi poolt - sina lasid kiiremini; see, et sa seda tegid teistele ruumi jätmiseks, ei huvita. Ja muide, ma tõesti ei kihuta autoga maanteel üle lubatud piiri - ma lihtsalt ei viitsi, autoga on igav kiirust ületada. Käsi südamel - tsikliga lasen järgmine kord eest ära, vähemalt proovin. Sellise karuteenega üldise liiklusohutuse suhtes sai hakkama üks ment.

Flame on! :nono:


Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

reimps kirjutas:

Igastahes see ment suutis mu arvamust muuta - mendid on plaksust liiklusohutuse tagajatest muutunud maksukogujateks. Vabandan normaalsete politseiametnike ees...

Just oma eelneva postitusega tahtsingi seda näidata, et ei ole vaid maksukogujad. Keegi siin foorumis kirjutas, et selline tunne on pärast "puhtalt pääsemist" nagu oleks võlgu jäänud, enam ei julge ega taha kuskil üle lubatu sõita.
Sellest "lasin veel 120ga edasi" osast ma aru ei saanud, reastud rahulikult tagasi, pidurdad mootoriga, küll kõik mahuvad ja jõuavad.


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

Overkilla kirjutas:

Sellest "lasin veel 120ga edasi" osast ma aru ei saanud, reastud rahulikult tagasi, pidurdad mootoriga, küll kõik mahuvad ja jõuavad.

Vat selles point oligi - hoidsin oma ritta tagasi jõudnuna paar-kolm sekundit 120 peal ja siis võtsin jala gaasilt ära - tagumine mahtus juba mu taha ära, pikivahed olid ka juba normaalsed ja mul polnud põhjust edasi peenestada. Vot sellest see ment aru saada ei tahtnudki, sest tal oli juba ette selgeks saanud, milline retsidivist ma olen.

Kasutaja avatar

aprill
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Juul 2007, 22:39
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: viljandi, holstre nõmme taga metsas

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas aprill »

reimps kirjutas:
Overkilla kirjutas:

Sellest "lasin veel 120ga edasi" osast ma aru ei saanud, reastud rahulikult tagasi, pidurdad mootoriga, küll kõik mahuvad ja jõuavad.

Vat selles point oligi - hoidsin oma ritta tagasi jõudnuna paar-kolm sekundit 120 peal ja siis võtsin jala gaasilt ära - tagumine mahtus juba mu taha ära, pikivahed olid ka juba normaalsed ja mul polnud põhjust edasi peenestada. Vot sellest see ment aru saada ei tahtnudki, sest tal oli juba ette selgeks saanud, milline retsidivist ma olen.

Sel mendil tõmbab naine üleaisa ja tal lihtsalt soov kedagi peedistada.

Kärbseid teile hammastevahele.Forte

reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

aprill kirjutas:

Sel mendil tõmbab naine üleaisa ja tal lihtsalt soov kedagi peedistada.

Hah, kui ma mainisin oma töökoha kohta, et EKJ, siis hakkas pastakas küll kiiremini käima. Ehk sai ajateenistuses "meheks"? :mrgreen:

Ähh, suva, lihtsalt politsei kaotas tänu ühele oma rumalamale liikmele ühe üpris korralikult autoga liikleja. Ärge rohelise Mazda 323f sabas möödasõitu tehke, ma panen kohe peale möödajõudmist pidurid plokki. Eritunnuseks on tagaluugi servas kiri "midgets kick ass" :ner:

Kasutaja avatar

Pihlakas
Postitusi: 261
Liitunud: 03 Okt 2007, 22:01
Tsikkel: Honda VF750F
Asukoht: Tallinn / Tartu

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Pihlakas »

reimps kirjutas:
aprill kirjutas:

Sel mendil tõmbab naine üleaisa ja tal lihtsalt soov kedagi peedistada.

Hah, kui ma mainisin oma töökoha kohta, et EKJ, siis hakkas pastakas küll kiiremini käima. Ehk sai ajateenistuses "meheks"? :mrgreen:

Ähh, suva, lihtsalt politsei kaotas tänu ühele oma rumalamale liikmele ühe üpris korralikult autoga liikleja. Ärge rohelise Mazda 323f sabas möödasõitu tehke, ma panen kohe peale möödajõudmist pidurid plokki. Eritunnuseks on tagaluugi servas kiri "midgets kick ass" :ner:

Saan su nördimusest aru, aga meenutad vägagi kunagist klassivenda, kes lubas hakata valimatult inimesi tapma, kui ta vanemad ära surevad.

Piduriketaste valmistamine.

Overkilla
Postitusi: 237
Liitunud: 17 Mai 2008, 18:10
Tsikkel: BMW F650CS Scarver
Tänanud: 9 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Overkilla »

J.O.K.K., seega ei ole põhjust pahandada ja muutuda mölakaks. Mõni saab trahvi kui astub sõiduteele 1m enne sebrat, jällegi JOKK.
Samas ise sain kah autokoolis õpetaja käest õiendada, et liiga viisakas olin liikluses: sõidad oma sõitu ja küll teised hakkama saavad, liigne viisakus on halb. Iga kolli ja tölli pärast ei ole hakata vaja midagi muutma, unustad ära ja elad edasi.

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Overkilla kirjutas:

Mõni saab trahvi kui astub sõiduteele 1m enne sebrat, jällegi JOKK.

Trahvi ei ole vaja teha - neist tohib ju lihtsalt üle sõita.
Jobud, kes ei austa teisi, et teha seda ühte sammu, et korrektselt ja ausa eesõigusega üle tee minna, ei vaja ka teiste poolt austamist.

hälvik
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”