liiklustrahvid kui maksud 2009

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pihlakas kirjutas:

Saan su nördimusest aru, aga meenutad vägagi kunagist klassivenda, kes lubas hakata valimatult inimesi tapma, kui ta vanemad ära surevad.

Asi nüüd nii hull ka pole - ma hakkan lihtalt vältima tegevust, mis on karistatav, ehk siis maanteel möödasõitude puhul teistega arvestamist. Edaspidi surun 85 km/h sõitvast masinast 100-ga mööda, reastun kohe tema ette ja pidurdan kiiruse 90 peale. Liiklus on kohe märksa sujuvam ju - tagumine juht vaatab ju ise, kuidas hakkama saab, mis need minu äkki süttivad pidurituled ikka selliste kiiruste juurest põhjustada saavad :ner:

Ja et ma nüüd väga teemast mööda ei paneks, siis täpsustuseks, et kogu mu nördimus tulenebki sellest, et mendid laksavad riigile raha teha, olukorda ja "kriminaali" seletusi kuulamata. Vähe arenenumates õigusriikides on politsei suutnud säilitada oma kontrolliva ja õpetava rolli, meil on asi arenenud lihtsalt riigikassa täitmiseni. Peaks vist hakkama oma igapäevateenistuses samamoodi käituma - ükskõik mis rikkumise peale kohe täie rauaga 3-7 päeva kartsa ära väänata seletusi kuulamata, sest minu seisukoht on ikka õigem kui asjaosaliste omad..

Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas baltroon »

Reimps va nigga :mrgreen:

Sattusid mendi otsa, ära üldistama kuku, politseisid jagub ka veel.
Vaidlusta trahv, ainult sellega saad ära hoida tarbetu maksu makse.

:bsmile:

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!

reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

baltroon kirjutas:

Sattusid mendi otsa, ära üldistama kuku, politseisid jagub ka veel.
Vaidlusta trahv, ainult sellega saad ära hoida tarbetu maksu makse.

Vat vaidlustamisega ma tõenäolioselt kõrben - möödasõidul ei tohi ka kiirust ületada ja seda ma tegin. Ma ei usu eriti, et mul võimalust vaidlustamisega midagi võita oleks. Lihtsalt hinge ajab täis liiklusohutuse ja -sujuvuse põhimõtetele sülitamine rahakogumise nimel. Ega ma ei üldistagi, aga see ment suutis politseiinstitutsiooni kui sellise minu silmis täis teha. Enam ma neid ei kaitse kuskil seltskonnas, kasu väiksesle inmesele neist pole, nagu mulle tundub. Millega seoses mulle meenub, et ma juba 14 aastat ootan neid aadressil Narva mnt 21-12, kus ma kunagi elasin ja sattusin kodus olema, kui mingid tegelased raudust lahti muukima hakkasid. Majas oli juba käidud ka korduvalt korterites sees ja ma kutsusin politsei, et ehk saab nad kätte. Lubati, et kohe-kohe jõuavad..
Ärapeletamisega sain ise hakkama, seda kolmest gängi nägin aknast ka, eemaldumas.

Või on mul mõtet vaidlustada? Üks tsiklikiiruse on juunikuust all ka :oops:

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

reimps kirjutas:

Või on mul mõtet vaidlustada? Üks tsiklikiiruse on juunikuust all ka :oops:

Antud juhul kindlasti mitte. Sõber tegi just sama kadalipu läbi ja kogu shõu oli ilusasti ka videona olemas. Kokkuvõte on hästi lihtne. Kiiruse ületamiseks ei ole olemas ühtegi kohtu ja/või seaduse jaoks piisavat põhjendust. 110 kmph 100 alas teeb sinust kiiresti-kiiresti kohtuniku jaoks suidsiiditerroristi.

Ainus, mis sa teha saad, on avaldada oma puhtsüdamlikku kahetsust. Seda tuleb muuseas teha iga jumala kord, kui sa end süüdi tunnistad. See võtab hoobilt kolmandiku võrra karistust väiksemaks ehk seaduse järgi pole kellegil õigust teha sulle rohkem trahvi kui 2/3 maksimumist.

Omakorda, kui sa aga süüd omaks ei võta, siis väänatakse tavaliselt täis maksimum soovitavalt koos lisakaristusega. Sina siis vaidlustad, käid kohutavas koguses kohtus enda süütust tõendamas (mis muuseas on põhiseaduse vastane), ning keegi ei anna sulle garantiid, et sa seal võidad. Lõppeks maksad kogu krempli peale ligikaudu vähemalt kahekordse esialgse trahvi summa ja kannad ära ka oma lisakaristuse.

Ehk veel omakorda on meie pisikese vabariigi õigussüsteem sedapsi üles ehitatud, et kõige odavam on kõik omaks võtta, veidi kahetseda ja ära maksta. Ainus mõte vaidlustamiseks on vaid siis, kui kevadise vahele jäämise käigus lisakaristusena võetud juhtimisõigusetuse aeg langeks kusagile hooaja lõppu või hoopis hooaja välisele ajale. :)

Viimati muutis oldmaniac, 13 Okt 2009, 14:16, muudetud 1 kord kokku.

groundzero

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas groundzero »

reimps kirjutas:
aprill kirjutas:

Sel mendil tõmbab naine üleaisa ja tal lihtsalt soov kedagi peedistada.

Hah, kui ma mainisin oma töökoha kohta, et EKJ, siis hakkas pastakas küll kiiremini käima. Ehk sai ajateenistuses "meheks"? :mrgreen:

Ähh, suva, lihtsalt politsei kaotas tänu ühele oma rumalamale liikmele ühe üpris korralikult autoga liikleja. Ärge rohelise Mazda 323f sabas möödasõitu tehke, ma panen kohe peale möödajõudmist pidurid plokki. Eritunnuseks on tagaluugi servas kiri "midgets kick ass" :ner:

Politsei ei kaotanud midagi :D Sina kaotasid, natuke raha ja kui sa nüüd tõesti selle juhtumi pärast "ära keerad" siis vb politsei isegi võitis ühe kliendi juurde. Ei maksa nii kibestunud olla, vaevalt sa alaealine või siis tõsiselt üleealine oled? Kõik saavad trahvi ja enamus arvavad et ebaõiglaselt, sellegi poolest liigub liikluses veel ka normaalseid inimesi...


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

oldmaniac kirjutas:

Ainus, mis sa teha saad on avaldada oma puhtsüdamlikku kahetsust. Seda tuleb muuseas teha iga jumala kord, kui sa end süüdi tunnistad. See võtab hoobilt kolmandiku võrra karistust väiksemaks ehk seaduse järgi pole kellegil õigust teha sulle rohkem trahvi kui 2/3 maksimumist.

No ma võtangi alati oma rikkumised omaks, seda ka tol korral (mendiga pole üldjuhul mõtet vaielda). Kui ma rikun seadust, siis ma ei karda vastutada - kiiruseületamise puhul olen ma alati veendunud, et ohutus on ennekõike tagatud, lihtsalt kohati on meie kiiruspiirangud täiesti mõttetud ning ajale ja tehnika arengule jalgu jäänud.

Üldjuhul sain ma oma kibestumuse väljendatud, trahvimaksmise võtsin niikuinii "järelmaksu" peale, aga edaspidi peale möödasõitu sooritamist panen ikkagi pidurit. Asi on juba põhimõttes. Alati võimalikult täpselt LE'd järgides sõites olen ma JOKK-tüüp, aga minu vahetud kaasliiklejad lähevad silmnähtavalt halliks.


zx12r

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas zx12r »

reimps - heategu saab karistatud. Olen isegi saanud lühikese aja vältel üle lubatu sõitmise eest kohe nätaka ära.

A said sa siis 90 alas spido järgi 120-ga sõitmise eest siis tõesti nii koleda trahvi? See teeb ju max 20 üle lubatu, arvestades, et spido valetab ning et mentide föönil on ka eksmismäär.


priit43

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas priit43 »

nu mehe,mida räägime.Ma jäin paar nädalat tagasi tartus turu tn vahele kiirusega 105 km/h ja veel ilma lubatetta,ning selle tulemus oli trahvi näol 8100.-


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

fh kirjutas:

A said sa siis 90 alas spido järgi 120-ga sõitmise eest siis tõesti nii koleda trahvi? See teeb ju max 20 üle lubatu, arvestades, et spido valetab ning et mentide föönil on ka eksmismäär.

120 plussmiinus 4 = 26 üle lubatu. Eelmine kiirus oli ka all, ei lugevat, et A-kati sõidukiga.

Aga nagu ma näen, siis olen ma suht poisike siin oma maanteel "kihutamisega" :wack:

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

reimps kirjutas:

Aga nagu ma näen, siis olen ma suht poisike siin oma maanteel "kihutamisega" :wack:

Noh jah. Korraliku kodaniku ja juhilubade omanikuna on sul sel aastal kohustus vähemalt 780 krooni trahvi maksta. Ma ise loodan, et mul on kogu suguvõsa ja sõprade eest juba makstud. Järgmisel aastal uue hooga. :)

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

priit43 kirjutas:

nu mehe,mida räägime.Ma jäin paar nädalat tagasi tartus turu tn vahele kiirusega 105 km/h ja veel ilma lubatetta,ning selle tulemus oli trahvi näol 8100.-

Oled nüüd uhke enda üle???

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Hurt »

oldmaniac kirjutas:

Ainus, mis sa teha saad, on avaldada oma puhtsüdamlikku kahetsust. Seda tuleb muuseas teha iga jumala kord, kui sa end süüdi tunnistad. See võtab hoobilt kolmandiku võrra karistust väiksemaks ehk seaduse järgi pole kellegil õigust teha sulle rohkem trahvi kui 2/3 maksimumist.

Ehh ei aita see süüditunnistamine ja kahtesus ka midagi. Aasta tagasi ilusal suvepäeval läks mul ka kiirus maandteel tiba suureks peeti kinni tunnistasin süüd avaldasin kahetsust juhtunu kohta viisin veel pärast politseisse vastavasisulise kahetsus kirja kus ka palusin luoad alles jätta kuna vajasin neid tööga seotult.... aga sittagi. Väänati ikka prax maks trahv rahaliselt ja lisa karistusena ka load. Mmmhh samas ei tea jälle kui poleks seda kirja viind oleks äkki kolmeks kuuks load ja veel rohkem raha pidand maksma. Rikkumine oli esimene ja + 49.
Kõik oleneb ametniku tujust. Tal mingid piirid ette antud min. ja max. ja siis aga väänab.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Hurt kirjutas:

Ehh ei aita see süüditunnistamine ja kahtesus ka midagi.

Ma püüan nüüd veidi ka konkreetne olla ja seda kehtiva Karistusseadustiku alusel:

§ 57. Karistust kergendavad asjaolud

(1) Karistust kergendavad asjaolud on:
1) süüteo kahjulike tagajärgede ärahoidmine, samuti abi andmine kannatanule vahetult pärast süüteo toimepanemist;
2) kahju vabatahtlik hüvitamine;
3) süü ülestunnistamisele ilmumine, puhtsüdamlik kahetsus või süüteo avastamisele aktiivne kaasaaitamine;
4) süüteo toimepanemine raske isikliku olukorra mõjul;
5) süüteo toimepanemine ähvarduse või sunni, samuti teenistusliku, majandusliku või perekondliku sõltuvuse mõjul;
6) süüteo toimepanemine õigusvastase käitumisega esile kutsutud tugeva hingelise erutuse mõjul;
7) süüteo toimepanemine raseda või kõrges eas isiku poolt;
8) süüteo toimepanemine hädakaitse piiride ületamisel;
9) leppimine kannatanuga.

§ 60. Karistuse kergendamine seaduses sätestatud juhtudel
(2) Kergendatud karistuse ülemmäär ei või olla üle kahe kolmandiku seaduses sätestatud karistuse ülemmäärast.
(3) Kergendatud karistuse alammäär on käesoleva seadustiku üldosas sätestatud vastava karistusliigi alammäär.

Seda omakorda veel selgitades ei piisa sellest, kui sa ütled sinuga tegelevale politseinikule "ma enam ei tee" või kirjeldad oma kahetsust mõne muu ilukirjandusliku abivahendiga. Sa PEAD kirjutama protokollil oma ütluste lahtrisse "Kahetsen siiralt tehtut" või "Kahetsen puhtsüdamlikult oma tegu". See kõlab küll ilgelt jaburalt ja keegi ei räägi tegelikult ju nii, aga see on seaduses just täpselt nii kirjeldatud ja siis ei jää (kiir)menetlejal üle muud, kui lugeda seda kergendavaks asjaoluks.

Reimps sulle on nüüd klubisse astumise puhul üsna mõistlik läbi lugeda ka Väärteomenetluse seadustik. :P

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kõik on õige aga seda, kas kahetseti puhtsüdamlikult või ei, otsustab ikkagi menetleja või kohtunik!
Mis viga neid sõnu või lausejuppe loopida, kui see nii lihtne oleks: "Aim sorri!" ja trahv kohe väiksem :wack:

Et asi hiljem lihtsam oleks, kirjutage esmases protokollis kõik nii täpselt kui võimalik. Kui vaja, küsige lisaleht. Kas politsei ise nägi kogu situatsiooni? Kui jah, siis pange see kirja ning see on juba tema tunnistus. Tema ju kirjutab ka alla!
Seda kõike saab hiljem Teie kasuks pöörata ja asja nats kergemaks teha.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

ants01 kirjutas:

Kõik on õige aga seda, kas kahetseti puhtsüdamlikult või ei, otsustab ikkagi menetleja või kohtunik!
Mis viga neid sõnu või lausejuppe loopida, kui see nii lihtne oleks: "Aim sorri!" ja trahv kohe väiksem :wack:

Menetleja või kohtunik otsib kergendavaid asjaolusid protokollist. Kui sa seda sinna kirja ei pane, siis ei takista miski teda sulle maksimumi määramast. Isegi kui sa räägid pärast kohtus, et sul on tohutu kahetsus peal, ei aita see siis hiljem enam mitte üks raas.

Jah, see ongi just täpselt nii lihtne. Piinlikkusega tuleb tunnistada, et ma olen kogu selle krempli paraku omal nahal ära testinud. Järgmised korrad, kui trahvi saate, siis võite vastavalt rahakoti paksusele proovida mõlemat varianti. :bsmile:

Muuseas. Rase naine on siiani parim vabandus liiklusrikkumistele, mida mul kusagilt võtta on olnud. Samas ei jäta nad kunagi küsimast arstitõendit. :ner:


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

oldmaniac kirjutas:

Muuseas. Rase naine on siiani parim vabandus liiklusrikkumistele, mida mul kusagilt võtta on olnud. Samas ei jäta nad kunagi küsimast arstitõendit. :ner:

Aga kui ma just kihutan aborti tegema? OK, kihutan naist aborti tegema viima? Või värskelt rasestunud naisega? (lol)

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

reimps kirjutas:

Aga kui ma just kihutan aborti tegema? OK, kihutan naist aborti tegema viima? Või värskelt rasestunud naisega? (lol)

Need kaks juhtumit sobivad siis, kui sul on juhtimisõigus peatatud ja siis sõidad selle naisega ringi. Vahele jääd, siis kirjutad, et kahetsed siiralt tehtut ja tegu vajalik, sest esialgse juhi tervislik seisund halvenes järsult. Siis omakorda peale protkolli ära vormistamist kirjutad lisaks ka vastulause (ehk täiendava selgituse), millele lisad arstitõendi ja tõmbad kõrvad ilgelt lonti. Selle peale on võimalik 18K-se maksimumi asemel pääseda isegi hoiatusega. :)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas yeekim »

oldmaniac kirjutas:
reimps kirjutas:

Aga kui ma just kihutan aborti tegema? OK, kihutan naist aborti tegema viima? Või värskelt rasestunud naisega? (lol)

Need kaks juhtumit sobivad siis, kui sul on juhtimisõigus peatatud ja siis sõidad selle naisega ringi. Vahele jääd, siis kirjutad, et kahetsed siiralt tehtut ja tegu vajalik, sest esialgse juhi tervislik seisund halvenes järsult. Siis omakorda peale protkolli ära vormistamist kirjutad lisaks ka vastulause (ehk täiendava selgituse), millele lisad arstitõendi ja tõmbad kõrvad ilgelt lonti. Selle peale on võimalik 18K-se maksimumi asemel pääseda isegi hoiatusega. :)

Ja kuhu Te siis sõidate, kui Teile diskovalgusel eskorti pakutakse? :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas scryth »

See abordi-värk on mõjuvaks vabanduseks ainult juhul kui tegu ei olnud sinu oma naisega :twisted:

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

See on tsitaat Eesti Päevalehest!

"Praegu on Eesti karistusregistris üle 530 000 kriminaal- ja väärteokorras (sealhulgas varasemad haldusõigusrikkumised) karistatud elusolevat füüsilist isikut. 2008. aastal algatati liiklusõigusrikkumistes 273 000 väärteomenetlust. Arvude kohaselt on ühiskond pätistunud, kuid tegelikult see pole ju nii."

Minu arvamus on, et kui Eesti seadused samamoodi edasi arenevad, siis oleme me kõik varem või hiljem kriminaalid. Ega see nii hirmus väljavaade ju polegi, teised ju samasugused. Miks mina peaks erinema!
Ehk, kui sa pole tulevikus kriminaalsalt karistatud, siis oled järelikult pätt (to clean) või imik! :wack:

Honda Transalp
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas baltroon »

ants01 kirjutas:

Et asi hiljem lihtsam oleks, kirjutage esmases protokollis kõik nii täpselt kui võimalik. Kui vaja, küsige lisaleht. Kas politsei ise nägi kogu situatsiooni? Kui jah, siis pange see kirja ning see on juba tema tunnistus. Tema ju kirjutab ka alla!
Seda kõike saab hiljem Teie kasuks pöörata ja asja nats kergemaks teha.

Pmst nii peakski olema. Kena oleks veel, kui omal oleks olnud masinas kah mõni või mitu lisatunnistaja /-t.

Situatsiooni kirjeldus järgmine- liiklesin trassil, millel lubatud kiiruseks 90 km/h. Punktis x jõudsin järgi eessõitvale sõidukile (nr.000OOO), millise sõidukiirus oli ebastabiilne, kõikudes 75 km/h - 100 km/h ca 3-4 km kohta. Kuna olen ise stabiilsema sõidumaneeri pooldaja ja seda eelkõige kütuse säästlikkuse ning rohelise eluviisi järgimiseks, tuli leida sobiv koht möödasõiduks. Punktis y oli eessõitva sõiduki kiirus langenud järjekordselt kiiruseni 80 km/h ja vastutulevad sõidukid puudusid, veendusin selles kaks korda. Samuti oli teelõik möödasõidu sooritamiseks igati ohutu. Alustasin möödasõitu, samal ajal alustas minuga koos möödasõitu minu taga sõitnud sõidukijuht (nr.111III). Minule üllatuseks jaTÄIESTI ootamatult alustas kiirendamist ka sõiduk (nr. 000OOO), millest möödasõitu olin sooritamas. Möödasõidu lõpul oli tema kiiruseks jälle 100 km/h, mistõttu tuli ohutuse tagamiseks tõsta minul kiirus 110 km/h-ni. Olles naasnud tagasi oma sõiduritta, jätkasin veel mõnda aega kiirusega 110 km/h sõitmist, et ei tekiks liiklusohtlikku olukorda minu taga sõitva sõiduki (nr.111III) tagasi oma sõiduritta reastumisel. Täpselt sellel hetkel peatas mind politseinik M punktis z, olles kogu eelnenud manöövrite tsükli ära näinud ja minu poolse tegevuse liiklusohtlikuks tunnistanud. Kahetsen siiralt, et olin sunnitud kirjeldatud situatsioonis rikkuma EV-s kehtivaid liikluseeskirju ja tunnistan süüd selles osas. Samuti palun mõista asjaosalistel situatsioonist tingitud vajadust mõistlikkuse piirides sooritatud liiklusrikkumisele.

Sellise sisulise kirjaga on Sul lootust mitte leppida kohapealse kiirmenetlusega ning ilmuda hiljem komisjoni, mis peaks hakkama sinu poolset süüd arutlema. Kuid kindlasti ei anna selline kirjutis 100% tagatist sellele, et sind süüdi ei mõisteta. Ometi annab selline tegutsemine sulle võimaluse hiljem süüdimõistva otsuse korral edasi pöörduda vastavate instantside poole, millised hakkavad omakorda süüdimõistva otsuse mõistlikkuse üle otsustama.

Kui Sa kirjutasid sinna: Sooritasin möödasõitu, ületasin kiirust, olen süüdi. - siis maksa trahvi ja ära rohkem hala.

:bsmile:

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

Artemide
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Jaan 2006, 17:52
Tsikkel: 09 KTM 530 EXC-R
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Artemide »

Kuna te kõik nii asjalikud ja targad olete sellistes asjades, siis äkki oskab keegi mulle ka nõu anda. Küsimus järgmine: Liikluseeskirja rikkumine on toimunud, sellest möödunud 30 päeva ja nüüd otsus kätte saadud, mille jõustumiseni 15 päeva jäänud. Kui ma pole määratud karistusega rahul(mitte et karistuse ´´suurus´´ või siis ´´rangus´´ ei sobiks) sellesmõttes, et tundub et mõnes asjas tehakse võrreldes teise karistusega ülekohut. Ehk siis kui on rahatrahv pluss load mingiks liiga pikaks ajaks, kas siis on võimalik kuidagi kuskil kellegagi midagi taodelda, ET muuta ühte asja leebemaks, aga samas teist asja karmimaks või siis üldse kolmas karistus lisada. Et siis kui on rahatrahv suuruses x5, ja load ära ajaks x3, kas siis saaks nii kuidagi, et load ära ajaks x1 ja rahatrahv suuruses x8 või siis ühiskondlikku tööd mahus x9 näiteks. Need on suvalised näited, aga loodan et mõttest saate aru. Kuidagi oleks nagu lubade äravõtmist vaja vähendada.


gs
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Mär 2003, 13:27

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas gs »

Täitsa huvitav teema. huvitab mind ennastki kas ja kuidas karistust "läbi rääkida". Nädala pärast tean enda karistust.. ilmselt peab kah bussiga sõitma mõnda aega lisaks ... :evil:

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Artemide kirjutas:

...äkki oskab keegi mulle ka nõu anda...

Kõige mõistlikum sinu olukorras on tõenäoliselt kirjutada taotlus. "Palun mulle suuremat trahvi/ühiskondlikku tööd/vms" vähendamaks lisakaristuse pikkust sest, et sinu töö tegemine lausa nõuab, et sa sõidaksid autoga ringi ja sa kaotad töö, kui sa nüüd lubadeta pead olema. Tore oleks, kui sa saaksid sinna kõrvale ka miski kinnituse oma tööandjalt, et sa tõesti autojuhina töötad.

Kõrvad ilgelt lonti ja selline ilus konkreetne küsimus, mida sa saada tahad.

Samas ei saa sulle anda miskit garantiid. Ehk sa ise tead paremini, mis sul seal registrist vastu vaatab. Väga oluline on ka see, et sul oleks korralik maksekäitumine ehk kõik sinu varemad trahvid on ilusasti makstud.

Kokkuvõtteks. Raha neile meeldib. Ühiskondlikku tööd ei viitsi sulle keegi anda. Kõige kasulikum neile on sind lubadeta sõitmas tabada, siis saab sinult veel raha kätte. Proovima muidugi peab. Edu. 8)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Artemide kirjutas:

Kuna te kõik nii asjalikud ja targad olete sellistes asjades, siis äkki oskab keegi mulle ka nõu anda. Küsimus järgmine: Liikluseeskirja rikkumine on toimunud, sellest möödunud 30 päeva ja nüüd otsus kätte saadud, mille jõustumiseni 15 päeva jäänud. Kui ma pole määratud karistusega rahul(mitte et karistuse ´´suurus´´ või siis ´´rangus´´ ei sobiks) sellesmõttes, et tundub et mõnes asjas tehakse võrreldes teise karistusega ülekohut. Ehk siis kui on rahatrahv pluss load mingiks liiga pikaks ajaks, kas siis on võimalik kuidagi kuskil kellegagi midagi taodelda, ET muuta ühte asja leebemaks, aga samas teist asja karmimaks või siis üldse kolmas karistus lisada. Et siis kui on rahatrahv suuruses x5, ja load ära ajaks x3, kas siis saaks nii kuidagi, et load ära ajaks x1 ja rahatrahv suuruses x8 või siis ühiskondlikku tööd mahus x9 näiteks. Need on suvalised näited, aga loodan et mõttest saate aru. Kuidagi oleks nagu lubade äravõtmist vaja vähendada.

Lubade kaotamise puhul tuleks rõhuda just nimelt töö iseloomule ja vajadusele kasutada autot. Lubade puudumisel ei ole tööd :arrow: ei ole raha :arrow: ei ole võimalik trahvi maksta :arrow: riik saab VEEL ühe sotsiaalabi saaja :arrow: jne

Oleneb, kuidas kokkuleppele saad, maksad osedes. Kui esmakorde siis vastulausena võib-olla arvestatakse. Nagu Nükanen ütles:"fifty/sixty!" :D

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Artemide
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Jaan 2006, 17:52
Tsikkel: 09 KTM 530 EXC-R
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas Artemide »

No mõte on õige jah teil, aga mul see et, mul käsil gümnaasiumi viimane klass, ja kindlasti tahan ülikooli edasi minna. Ning kui ma ei saa koolis käia ega õppida, siis ma olen aasta pärast prügimäel ja tulevikus ei ole minust riigile head maksumaksjat siis. Asi nimelt selles et ma elan uuselamurajoonis, kus puudub mingisugunegi ühistransport, lähim bussipeatus on üle 4 km kaugusel. Siiamaani olengi ainult auto või rattaga saanud linnas käia koolis. Ehk siis ikkagi, peaks ju olema, kui pole koolis pole raha ei mulle ega neile.

Küsimus siis ikkagi, et kuskohas ma seda taotlust kirjutada saan või kellele


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

oldmaniac kirjutas:

Kõige kasulikum neile on sind lubadeta sõitmas tabada, siis saab sinult veel raha kätte. Proovima muidugi peab. Edu. 8)

Selle vastu on lihtne nõks - kirjutad masina kellegi kehtivate lubade omaniku nimele või laenad lubadega sõbra autot ja liikled korrektselt. Siis näevad nad auto registreerimisnumbrit läbi oma arvuti toksides, et omanik on hea laps.
Põhjuseta ei tohtinud politsei ju inimesi rajalt maha võtta.. Kuigi ma olen kindel, et ka põhjuseta kinnipeetud, aga lubadeta juhi avastamisel hakkab toimima ametkonna ringkaitse.. nagu mujalgi Eestis, eriti ühiskonda juhtivate inimeste seas.
Minu meelest peaks ju põhjuseta kinnipidamine muutma avastatud rikkumise (juhtimisõiguse puudumine) olematuks, kuna info hangiti seadusevastaselt? Või pole siin loogikaga mingit pistmist?


ikkamina
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Juun 2006, 11:31
Asukoht: Tallinn

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas ikkamina »

reimps kirjutas:
oldmaniac kirjutas:

Kõige kasulikum neile on sind lubadeta sõitmas tabada, siis saab sinult veel raha kätte. Proovima muidugi peab. Edu. 8)

Selle vastu on lihtne nõks - kirjutad masina kellegi kehtivate lubade omaniku nimele või laenad lubadega sõbra autot ja liikled korrektselt. Siis näevad nad auto registreerimisnumbrit läbi oma arvuti toksides, et omanik on hea laps.
Põhjuseta ei tohtinud politsei ju inimesi rajalt maha võtta.. Kuigi ma olen kindel, et ka põhjuseta kinnipeetud, aga lubadeta juhi avastamisel hakkab toimima ametkonna ringkaitse.. nagu mujalgi Eestis, eriti ühiskonda juhtivate inimeste seas.
Minu meelest peaks ju põhjuseta kinnipidamine muutma avastatud rikkumise (juhtimisõiguse puudumine) olematuks, kuna info hangiti seadusevastaselt? Või pole siin loogikaga mingit pistmist?

Krt kus mulle selline JOKK asi ei istu. Et ei või põhjuseta kinni pidada ja muu selline ila :evil: Varem peab mõtlema selle peale, mitte takkajärgi vinguma, et ei peetud reeglitest kinni ja siis vastutusest kõrvle hiilima. Iga üks kellel pole rooli taha asja (load, joove jne), ei peaks seal ka viibima.

Ei ole mina muster kodanik, kuid minu arust peaks olema politsel õigus kontrollida igatüht kes liikleb, et tagada teiste ohutus.


reimps

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas reimps »

ikkamina kirjutas:

Krt kus mulle selline JOKK asi ei istu. Et ei või põhjuseta kinni pidada ja muu selline ila :evil: Varem peab mõtlema selle peale, mitte takkajärgi vinguma, et ei peetud reeglitest kinni ja siis vastutusest kõrvle hiilima. Iga üks kellel pole rooli taha asja (load, joove jne), ei peaks seal ka viibima

Noh, näiteks, kui ma olen 3 korda +15 km/h sõitnud (ja kusjuures sellistes kohtades, kus ma mitte kedagi sellega ohustada ei saakski = ideaalsed ilmastikutingimused ja tühi maantee), siis juhtimisõigus peatatakse. Kas see teeb must kehvema autojuhi? Et load näitavad, kas keegi sõita oskab?
Pigem võtta load 100% tahtlike kuritegude eest, ehk siis õnnetuse põhjustamine jms..

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: liiklustrahvid kui maksud 2009

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Artemide kirjutas:

Küsimus siis ikkagi, et kuskohas ma seda taotlust kirjutada saan või kellele

Kõige parem koht selleks on sinule protokolli väljastanud politseiasutuse peakontor. Selle aadress on sul otsuse peal ka kirjas. Mine kohale, vali endale mõni sõbraliku olemisega politseiametnik, räägi lontis kõrvadega oma lugu ära ja siis katsu asi saada nii kaugele, et ta aitab sul selle avaldusega ühele poole saada. Kirjutada katsu siiski ikka ise. :P

Sinu jaoks on samas olukord üsna keeruline. Sa oled väga värske lubade omanik ja lisaks ka selles nö. riskigrupis oma vanuse tõttu. Katsu neile selgitada mingi mõistliku vabandusega miks sa pead sõitma. Muuseas see, et sulle bussiga sõita ei kõlba, pole piisavalt hea vabandus. :D

Ahjaa. Ära hakka kohe laiama, et sa oled nõus topelt trahvi maksma. Politseinikud ei saa tegelikult üldse palka vaid hoopis miskit imelikku abiraha, mille eest saab ainult 2 leiba kuus osta, ehk nad võivad kurjaks saada iga pisikese laiaja peale. Arvesta sellega ja too see trahvi suurendamine mängu alles siis, kui asi paistab lootusetu.

Selle põhjuseta peatamise peale oli vist miskil Laua viinal või millelgi sellisel moto: "põhjuse leiab alati". Ja nii ongi. Politseinikud võivad küll vahel rumalad olla või rumalalt käituda, kuid keegi neist pole nii loll, et ta ei suuda sinu peatamiseks endale mõnd täiesti pädevat põhjust välja mõelda. Paraku on tegemist täiesti mõttetu ja kasutu seaduse tükiga.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”