Fleim: politsei eest ära sõitmine

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas reinz »

sparta kirjutas:

Laias laastus on siis Tartu poole sõites kaamerad paigaldatud vahemikus Kosest kuni Adavereni ehk siis sellel lõigul politseid ei ole, mis omakorda tähendab seda on mootorratturid saavad hakkata kasutama seda kui kiirteed :)

küll need politseinikud ka välja ilmuvad kui palju kiirtee kasutajaid tekib



Pilt
Kasutaja avatar

Tulitera
Postitusi: 41
Liitunud: 09 Dets 2008, 15:37
Tsikkel: TseeBeeErr 1K ErrErr Tulitera
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Tulitera »

Liiklussaates stop räägiti sellest. Neid kaameraid saab ümber ehitada ka tagant pildistamiseks, et vaatavad, palju tsiklistid kaamerasse jäävad ja kas on mõtet ümber ehitada.

Kasutaja avatar

invisibleafk
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Juul 2009, 12:19
Tsikkel: Suzuki SV 1000S Husaberg FE450

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas invisibleafk »

iseenesest trahv ju küll suht odav.1 km/h 50 krooni.liikluskaamerad.minu arust on see isegi õige ja ma olen selle poolt.see süsteem on ju ikka välja mõeldud meie endi elude säästmiseks.ehk siis targemad inimesed üritavad vähem targemaid natkene ohjeldada.kui autoga sõidan siis panen maanteel alati püsika peale ja kulgen 95ga.tsikliga päris nii ei saa sõita.ikka vahel käsi vääratab lenksu küljes :P

Kasutaja avatar

justcraizy
Postitusi: 513
Liitunud: 23 Jaan 2008, 17:01
Asukoht: Tallinn, Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas justcraizy »

invisibleafk kirjutas:

ehk siis targemad inimesed üritavad vähem targemaid natukene ohjeldada.

(lol)

See ohjeldamise jutt ajab oksele ausaltöeldes jubba. See kamm mis ennem ja peale liikluskaamerat maanteel toimub tavaliselt... mnjah, tiheda sõitjana Tallinna-Tartu vahet ütleks, et ennem neid krdi kaameraid oli liiklus palju rahulikum ning sujuvam - sai vähemalt cruisiga rahulikult sõita, nüüd käib pidev jõnksutamine maanteel 80 - 120 km/h vahel. Ennem kaamerat kõigil paanika ja pärast siis ego rahuldamine...

zx6r(04)->zx6r(06)->zx10r(08)-> cbr600rr(07)

zx12r

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas zx12r »

invisibleafk kirjutas:

iseenesest trahv ju küll suht odav.1 km/h 50 krooni.liikluskaamerad.minu arust on see isegi õige ja ma olen selle poolt.see süsteem on ju ikka välja mõeldud meie endi elude säästmiseks.ehk siis targemad inimesed üritavad vähem targemaid natkene ohjeldada.kui autoga sõidan siis panen maanteel alati püsika peale ja kulgen 95ga.tsikliga päris nii ei saa sõita.ikka vahel käsi vääratab lenksu küljes :P

Netist leiab ikka salvestisi kus inimesed helistavad politseisse, et kurta oma rasket saatust - kes näeb korteris humanoide ja kes helistab sellepärast et palk on liiga väike. Tore oleks kuulda mõnda helisalvestist politseiautos lindistatuna, teemal:
"No korraks läks kiirus üle noh! Kaks veoautot oli ees, vastu sõitis ka auto, pidin kiirendama et ei tekiks liiklusohtlikku olukorda!"
"Jah, mõõtsime 226 km/h..."

- kui keegi pole veel kuulnud.

Edit: oih, vabandan - et ei oleks liiga OT: ise sõitsin ka kunagi korra "eest ära" kui seda nii võib nimetada, no sõitsin Pirta teel 80 km/h, üks Porsche sõitis 100 km/h mööda (tollal oli veel 70 lubatud). Mendid tulid samal hetkel vastassuunast, panid vilkurid tööle ning tegid kaugemal tagasipöörde, et meile järele sõita. Ma ei teadnud kas keeravad sellele sportautojuhile (kes kiirendas minema kui tuulispask) või minule (oleks saanud mingi tillukese trahvi parimal juhul). No ma keerasin ka tsut-tsut rutskat ja ootasin mõni maa eemal varjus kuni vilkurisähvatus mööda lendas. Siis sõitsime rahulikult edasi, oluliselt lubatut ületamata.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Huvitav küll. Ma sõidan Tallinna ja Tartu vahet päris sagedasti. Mitte küll nii sagedasti kui kõvemad mehed või liinibussid. Aga nädalas korra või kaks on piisavalt sagedasti, et nentida kummalist fenomeni. Ma ei jõnksuta trassil 80-120. Laisa inimesena kasutan samuti püsikiiruse hoidjat ja sõidan ühtlase kiirusega terve tee. Jah, kui ikka aeglasem masin ees on, siis tuleb natukene aega tal sabas tiksuda, kuni avaneb võimalus mööda sõita. Aga et kaamerat oleks teinud liikluse närviliseks? Ei tea. Võimalik, et üksikud juhid on närvis või on mõnel juhil närvid läbi. Liiklus ei ole kindlasti mitte närviline. Nõustun, et need juhid, kes ei tea pikkivahest ja ühtlaselt-sujuvalt sõitmisest mitte midagi, neil on elu keeruline. Näen selliseid iga jumala kord. Näiteks. Tartu poole minnes peale Pirita jõe silda näen peeglist, kuidas tagant läheneb volkar. Kiiresti läheneb. Vastu tuleb pikk rida masinaid. Mööda sõita ei ole võimalik. Sellele vaatamata tuleb volkar hooga mulle järele ja siis mõned meetrid enne mind pidurdab järsult. Liiga palju pidurdas. Vahe minuga kasvas suureks. Selge see, et oli ju vaja tallata pedaali. Isegi ta must suits oli mu peeglist näha. Jälle sai liiga lähedale ja taas pidurdus. No mine perse kui närviline liiklus siin on! Miski hetk avanes võimalus ja ta sai minust mööda. Edasi jälgisin päris pikalt seda närvilist liiklust - kaugele oli näha selle tegelase pidevad stopptuled. Vahepeal sõitis omajagu autosid kõrvalteedele ära, kes Kosele, kes Kükita grilli, kes Mäekülast Koeru peale jne jne. Ja vot siis tuli volkari mehele löök allapoole vööd. Miski hetk oli ta jäänud kahe rekka taha kinni ja ma jõudsin talle järele. :shock: Kaks korda üritas ta närvilist liiklust rahustada sellega, et läks absurdsetes kohtades möödasõidule, aga liikus oli ikka nii närviline, et enne manöövri algust tuli pidurdada ja rekka taha peitu taas pugeda, sest vastikud p*** tulid vastu, kes ei lasknud mööda sõita! Kolmandal korral läks tal õnneks. Möödasõit lõppes värvimuusikaga. Loodan, et politsei oli arusaaja ja teda ei trahvinud - ikkagi lõpp närviline liiklus ja kaks troppi venisid maanteel 80km tunnis ja mis kõige hullem - see ahv, kelle ta pea sada kilomeetrit tagasi ära neelas, jõudis talle järele. Miks ta üldse kinni peeti? See ahv ilmselt tuli ju veel kiiremini, ei vä?


ainarh
Postitusi: 62
Liitunud: 26 Sept 2005, 20:01
Asukoht: Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas ainarh »

Väike fleim. Ei läinudki palju kilomeetreid sellel hooajal, kui ka minul kiiruseületus ära fikseeriti. Fikseeritud näit 107, võta või jäta kuipalju üle. Korravalvurid hallis eraautos ja märkasin neid alles siis kui disko tööle panid. Pääsesin hoiatusega, sest leht oli puhas all. Üritasin neile ka seletada: "Ma ei taha ennast nüüd õigustada kiiruseületamise osas, aga saage aru, täna on (eelmine reede) sigahea ilm tsikliga sõitmiseks." Nemad vastu: "Sa pole täna esimene, kes sellist juttu on rääkinud. Kirjalik hoiatus ja head teed! Kõigile mõistlikku rannet!


intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas intz »

fh kirjutas:

- kui keegi pole veel kuulnud.

Muide, staar on ise ka aktiivne kallutaja :). Au ja kiitus talle. Jutt ei ole vanamehest mudugi, hoidku selle eest :D

A mis te seda tallinn-tartu mnt hõõrute, igav joonlauaga veetud tee ju tegelikult. Kuigi kate on vist päris hea..

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Tarts kui sa kasutad püsikiirusehoidjat, siis sa oled ka kindlasti märkand et paljud ei kasuta. Mina sõidan suht harva tartu tallinn vahet ja üldse üritan ma sõita suvel rohkem rattaga kui autoga aga kui ma sõidan autoga siis kasutan ka püsikiirusehoidjat. Kuid paljudel ei ole seda või paljud juhtidest ei kasuta, sest kui ma fikseerin kiiruse spido järgi 100 peale või mill üle selle ehk tegelik 95 siis millegi pärast kipuvad inimesed jalgu jääma kui korrigeerin nende järgi oma kiirust, siis natukese aja pärast kasvab vahemaa. Tea kas viga on minu mitte töötavas püsikiirusehoidjas või selles et jalaga lihtsalt ei ole võimalik nii täpset kiirust hoida?
Mis aga puutub kaamerasse siis eelmine neljapäev tallinnast tulles sähvis minu ees ühe auto peale ja mis te arvate kas ta hakkas pärast seda 90 sõitma? eeemmmm napilt mitte. 80 sõitis edasi tõsi küll ma ei tea kui pikalt sest tegin tast möödasõidu ja kulgesin oma 95 rahulikult edasi, peeglist ta kadus mingi aeg igal juhul.
Kuid "tipptunni" ajal võib selline asi tuua kaasa küll toppamist ja hulk rahulikke passatijuhte närvilises liikluses :)
Isiklikult ei ole mul kaamerate vastu midagi. Las need olla seal tee ääres mind nad ei sega. Mina sõidan ikka oma 95 ja ükski kaamera ei sähvi, rattaga sõites ei sähvi nad nii kui nii...nii et mina ei näe probleemi. Kui on vaja rekkast või aeglaselt liikuvast kolonnist mööda saada siis peab lihtsalt sõitma autoga mis seda suudab või sitsima seni kui sinu ees liikuvad autod on oma sõelumised ära teind ja sina oled jõudnud kolonni põhjustajani ja temast mööduma. Lihtne

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

HordjasK/Simo
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Nov 2005, 17:34
Tsikkel: GSR600
Asukoht: Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas HordjasK/Simo »

OT: Eri autode kiirusehoidjad on ka erinevad. Olen sõitnud mitmetega, mis hoiavad täpselt spidokat paigal, samas näiteks uuemate Toyotadega olen märganud, et natukene kiirus muutub: Kui sõidad mäest alla, siis laseb tiba kiiremini mitte ei hakka kohe käiguga pidurdama, samas mäest üles minnes laseb kiiruse veits alla ja alles siis hakkab gaasi litsuma. See kiiruste vahe on vast 2-3km/h aga maanteel ilmselt hakkab pikapeale teiste autodega vahe kahanema või kasvama.
Võimalik et selle kiiruse kõigutamise eesmärk on kütuse kokkuhoid: iga väikse künka peal ei litsuta kohe gaasi vaid kui küngas läbi saab, siis tasase pinna peal võetakse kiirus järele ...

Teemasse: Politsei on peatanud 3-4 korda, ühe korra määris kollast paberit ka. Siiski siiamaani ei saa neile midagi ette heita, asja eest on peatatud ja mõistlikult asjad lahendatud.

Hurt kirjutas:

Tarts kui sa kasutad püsikiirusehoidjat, siis sa oled ka kindlasti märkand et paljud ei kasuta. Mina sõidan suht harva tartu tallinn vahet ja üldse üritan ma sõita suvel rohkem rattaga kui autoga aga kui ma sõidan autoga siis kasutan ka püsikiirusehoidjat. Kuid paljudel ei ole seda või paljud juhtidest ei kasuta, sest kui ma fikseerin kiiruse spido järgi 100 peale või mill üle selle ehk tegelik 95 siis millegi pärast kipuvad inimesed jalgu jääma kui korrigeerin nende järgi oma kiirust, siis natukese aja pärast kasvab vahemaa. Tea kas viga on minu mitte töötavas püsikiirusehoidjas või selles et jalaga lihtsalt ei ole võimalik nii täpset kiirust hoida?...

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas argo »

Mõni võib-olla seda juba lugenud, aga väike jutt politseinikelt endilt selle eest ära sõitmisega: http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=27689357

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Kasutaja avatar

Warner
Postitusi: 104
Liitunud: 19 Mai 2008, 23:16
Tsikkel: Tralp7.0
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Warner »

Ei tea kuidas laupäevaõhtune eravärvides policia eest ärasõit Tabasalus, Randvere - Ranna teel kulmineerus? Kaks kiireltsõidumeest lendasid Tabasalust suunaga Paldiiski road suunast veidi kiiremini kui lubatud, samas tume( must) signaalitsev toyota v subar?

Tundus, et kiirustajatel oli veid edumaa õnne...

Kasutaja avatar

raintuul
Postitusi: 190
Liitunud: 01 Jaan 2007, 23:53
Asukoht: tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas raintuul »

Keegi pani hullu jälle w? Bike, chopper? :D Vaevalt et viimane

GSXR600 K1"Yellow edition"---GSXR600 K5"Black edition"
Kasutaja avatar

G-force
Postitusi: 63
Liitunud: 09 Juul 2007, 00:03
Tsikkel: Kawasaki
Asukoht: Harku
Kontakt:

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas G-force »

Täna Hipodroomi poolt tulles suunaga Kristiine keskuse poole seisis foori taga üks biker bussi rajal
ja vaatan, et taga must subaru. Väljub mundris mees juhikohalt, teine veel andis autost sireeni, ja koputab
tsiklistile õlale ja näitab, et võta kõrvale. Tsiklist ehmus päris ära ja sekund hiljem ta sealt kadus
suunaga Mustamäe poole. Mundris mees tardus hetkeks paigale, ei saand kohe aru mis toimus, kas tõesti !
Siis tormas ka tema rooli taha ja tuiskas selles suunas kuhu rattur. Arvan, et esimesel oli juba piisav edumaa aga mine sa tea...


Mustik
Postitusi: 81
Liitunud: 16 Apr 2007, 20:25
Tsikkel: r6 03(rimakas)-S1000RR
Tänatud: 2 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Mustik »

G-force kirjutas:

Täna Hipodroomi poolt tulles suunaga Kristiine keskuse poole seisis foori taga üks biker bussi rajal
ja vaatan, et taga must subaru. Väljub mundris mees juhikohalt, teine veel andis autost sireeni, ja koputab
tsiklistile õlale ja näitab, et võta kõrvale. Tsiklist ehmus päris ära ja sekund hiljem ta sealt kadus
suunaga Mustamäe poole. Mundris mees tardus hetkeks paigale, ei saand kohe aru mis toimus, kas tõesti !
Siis tormas ka tema rooli taha ja tuiskas selles suunas kuhu rattur. Arvan, et esimesel oli juba piisav edumaa aga mine sa tea...

Kuulsin ka sarnast teksti täna Yamaha poes. Keegi punase-musta yamaha pükstega rääkis seal.


Ivar99
Postitusi: 99
Liitunud: 11 Mär 2009, 19:48
Tsikkel: Ratastel klaver
Tänanud: 5 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ivar99 »

Tõsi või, mida siis püksid vastasid, kas nii (moon)?

Meine Ehre heißt Treue
Kasutaja avatar

justcraizy
Postitusi: 513
Liitunud: 23 Jaan 2008, 17:01
Asukoht: Tallinn, Tartu

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas justcraizy »

G-force kirjutas:

Täna Hipodroomi poolt tulles suunaga Kristiine keskuse poole seisis foori taga üks biker bussi rajal
ja vaatan, et taga must subaru. Väljub mundris mees juhikohalt, teine veel andis autost sireeni, ja koputab
tsiklistile õlale ja näitab, et võta kõrvale. Tsiklist ehmus päris ära ja sekund hiljem ta sealt kadus
suunaga Mustamäe poole. Mundris mees tardus hetkeks paigale, ei saand kohe aru mis toimus, kas tõesti !
Siis tormas ka tema rooli taha ja tuiskas selles suunas kuhu rattur. Arvan, et esimesel oli juba piisav edumaa aga mine sa tea...

Sellisel mehel suruks küll kätt :twisted:
Kõrvalt võis kogu asja küll suhteliselt koom vaadata olla :D

zx6r(04)->zx6r(06)->zx10r(08)-> cbr600rr(07)
Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

justcraizy kirjutas:

Sellisel mehel suruks küll kätt :twisted:
Kõrvalt võis kogu asja küll suhteliselt koom vaadata olla :D

Ma kätt suruma ei tormaks, rohkem koputaks kaalika suunas (togi) Inimene tegi endale aasta teene. Vähe sellest, et ühissõiduki rajal seistes ei oleks tõenäoliselt hiljem karistuse koha pealt midagi hullu järgnenud, aga peatusmismärguande eiramine ja eest ärasõit maksab talle veidi rohkem, kui see mitte-ärasõidu korral, heal juhul kirjalik hoiatus oleks olnud. Võib nimelt arvata, et tsikli number on neile subarukodanikele teada ja tõenäoliselt ka salvestatud. Nüüd võite ise arvata, mida tsikliomanik kodus oodata võib :wack:

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130
Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

tok-tok kirjutas:
justcraizy kirjutas:

Sellisel mehel suruks küll kätt :twisted:
Kõrvalt võis kogu asja küll suhteliselt koom vaadata olla :D

Ma kätt suruma ei tormaks, rohkem koputaks kaalika suunas (togi) Inimene tegi endale aasta teene. Vähe sellest, et ühissõiduki rajal seistes ei oleks tõenäoliselt hiljem karistuse koha pealt midagi hullu järgnenud, aga peatusmismärguande eiramine ja eest ärasõit maksab talle veidi rohkem, kui see mitte-ärasõidu korral, heal juhul kirjalik hoiatus oleks olnud. Võib nimelt arvata, et tsikli number on neile subarukodanikele teada ja tõenäoliselt ka salvestatud. Nüüd võite ise arvata, mida tsikliomanik kodus oodata võib :wack:

Ei midagi hullu,kutsuvad kohvile lihtsalt!!!

Kasutaja avatar

capten
Postitusi: 220
Liitunud: 04 Mai 2007, 11:14
Asukoht: Viimsi

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas capten »

andrezoo9 kirjutas:
tok-tok kirjutas:
justcraizy kirjutas:

Sellisel mehel suruks küll kätt :twisted:
Kõrvalt võis kogu asja küll suhteliselt koom vaadata olla :D

Ma kätt suruma ei tormaks, rohkem koputaks kaalika suunas (togi) Inimene tegi endale aasta teene. Vähe sellest, et ühissõiduki rajal seistes ei oleks tõenäoliselt hiljem karistuse koha pealt midagi hullu järgnenud, aga peatusmismärguande eiramine ja eest ärasõit maksab talle veidi rohkem, kui see mitte-ärasõidu korral, heal juhul kirjalik hoiatus oleks olnud. Võib nimelt arvata, et tsikli number on neile subarukodanikele teada ja tõenäoliselt ka salvestatud. Nüüd võite ise arvata, mida tsikliomanik kodus oodata võib :wack:

Ei midagi hullu,kutsuvad kohvile lihtsalt!!!

irw...ja annavad pidulikult üle Darwini auhinna! Koos kohvilauaga ja puha... ehmatas ja sõitis minema - megairw... :D

Üksik on nõrk...

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Erci »

Natuke teemaga haakuv:
Liiklusjärelevalve teostamise kord
§ 32. Peatamise märguanne
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.

Seega kui tsiviilvärvides autol puudub katusel sinine vilkur (nagu neil peamiselt puudub) ja valjuhääldi kaudu korraldust ei anta, pole tegemist peatumismärguandega.

___________________________
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Erci kirjutas:

Natuke teemaga haakuv:
Liiklusjärelevalve teostamise kord
§ 32. Peatamise märguanne
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.

Seega kui tsiviilvärvides autol puudub katusel sinine vilkur (nagu neil peamiselt puudub) ja valjuhääldi kaudu korraldust ei anta, pole tegemist peatumismärguandega.

Selle teooria järgi ei tohi SEISVA sõiduki juurde minnagi :wack:
Ärge tekitage asjatut paanikat:tegemist on korraldusele mitteallumisega :!:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Kulu
Postitusi: 83
Liitunud: 28 Jaan 2010, 13:10
Tsikkel: Aprilia Tuono
Asukoht: Jõgeva

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kulu »

Erci kirjutas:

Natuke teemaga haakuv:
Liiklusjärelevalve teostamise kord
§ 32. Peatamise märguanne
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.

Seega kui tsiviilvärvides autol puudub katusel sinine vilkur (nagu neil peamiselt puudub) ja valjuhääldi kaudu korraldust ei anta, pole tegemist peatumismärguandega.

Kuhu unustad sinised märgutuled??? Need on kõikidel eravärvides politsei autodel peal. Kas siis ees pampri küljes või salongis armatuuri peal. Selle järgi neid tunnebki minuarust üldse ära. Ameerikaliku vilkuri katusele viskamist, kui madinaks läheb, meil vist ei kasutata, siis tõesti vahet ei teeks. Samuti kannavad ka eravärvides tavaliselt kollast vesti, mis silma hakkab. :bsmile:

Elus on kaks tähtsat reeglit: ära kunagi ütle kõike korraga.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kulu kirjutas:
Erci kirjutas:

Natuke teemaga haakuv:
Liiklusjärelevalve teostamise kord
§ 32. Peatamise märguanne
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.

Seega kui tsiviilvärvides autol puudub katusel sinine vilkur (nagu neil peamiselt puudub) ja valjuhääldi kaudu korraldust ei anta, pole tegemist peatumismärguandega.

Kuhu unustad sinised märgutuled??? Need on kõikidel eravärvides politsei autodel peal. Kas siis ees pampri küljes või salongis armatuuri peal. Selle järgi neid tunnebki minuarust üldse ära. Ameerikaliku vilkuri katusele viskamist, kui madinaks läheb, meil vist ei kasutata, siis tõesti vahet ei teeks. Samuti kannavad ka eravärvides tavaliselt kollast vesti, mis silma hakkab. :bsmile:

ega ikka ei märka kyll neid veste.. igal penskasril on see autos seljas või laotatud yle seljatoe, teeservas vahetavad rehve jne ja ka sellised vestid seljas.. ei jõua kõiki jälgida kes on nyyd niisama debiilik ja kannab seda vesti või on võimuesindaja.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Erci »

No sinised märgutuled ei ole ju sama mis vilkur, loe lause uuesti läbi:
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.
Sinised märgutuled võivad olla aga korraldus peab sel juhul tulema valjuhääldi kaudu.

___________________________
Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas reinz »

Erci kirjutas:

No sinised märgutuled ei ole ju sama mis vilkur, loe lause uuesti läbi:
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.
Sinised märgutuled võivad olla aga korraldus peab sel juhul tulema valjuhääldi kaudu.

et kui politseimees seisab tee ääres ja annab käega märku sulle seisma jäämiseks paned lihtsalt tuima näoga mööda?

Pilt
Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Tips »

Erci kirjutas:

No sinised märgutuled ei ole ju sama mis vilkur, loe lause uuesti läbi:
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.
Sinised märgutuled võivad olla aga korraldus peab sel juhul tulema valjuhääldi kaudu.

Kle loe ise lause uuesti läbi. Üks kahest kas vilur või sinised märgutuled JA LISAKS valjuhääldi...

Peatamise märguande juhile annab liiklusjärelevalve teostaja:
1) käega (sauaga, helkurkettaga, punase märgutulega);
2) politseivärvides alarmsõidukist punktis 1 loetletud märguannetega või valjuhääldi kaudu;
3) ees sõitva sõiduki juhile taga sõitvalt alarmsõidukilt ühel ajal sinise ja punase töötava vilkuriga;
4) tsiviilvärvides alarmsõidukist sisselülitatud sinise vilkuri või siniste märgutulede ja valjuhääldi kaudu antud korralduse abil.

Ühesõnaga võivad vilkuriteta alarmsõidukid (st. ainult märgutuledega) anda peatumisemärguande ainult siniste tulede JA LISAKS valjuhääldiga. Ainult tuledest nagu ei piisa ju...

Keegi juristiharidusega öelge midagi sekka.


arnoldal
Postitusi: 146
Liitunud: 08 Mär 2006, 23:55
Tsikkel: HD Custom
Asukoht: Läänemaa

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas arnoldal »

Tõmmatigi mind eravärvides järgisõitva Toyota poolt rajalt maha, sinised punased märgutuled vilkusid iluvõre tagant, jõudes sabasse tõmbas hetkeks ka sireeni, vahest poleks muidu märganudki peeglisse vaadata....ei söandanud mina küll teda ebaseaduslikus kinnipidamidamises süüdistada,-kirusin ennast ja kurja saatust...

Kasutaja avatar

rasmus23
Postitusi: 100
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:27
Tsikkel: KLR
Asukoht: Riisipere

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas rasmus23 »

Poisid mis te krt kaklete siin. Pigem tuleks kõigepealtselgeks teha, kas antud juhul Subarul vilkurid v. märgutuled põlesid või mitte. Lui need põlesid, siis oli tegemist paetumismärguandega, kui aga ei põlenud ja konstaablid tulid foori taga autost välja, siis on tegu nende poolt LE rikkumisega ja ka paari-kolme teise õigusakti rikkumisega. Foori taga õlale kopotamine ei ole "peatumismärguanne".

Veo- ja tõsteteenus.
Veoteenus: Eraldi üldjuhul ei teosta auto iseärasuste poolest, aga vajadusel 10t
Tõstevõime kuni 15t ning noole pikkus kuni 42m.
53420969
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas spinna »

Kas ja kas. Niimoodi olemegi jõudnud sinnamaani, et kui mingi kaabakas sul õuest tsikli minema tarib ja enne selle mahamüümist peaks hea õnne korral vahele jääma, siis varas ta küll ei ole. Ärandamine = laenas korraks, või siis laenas määramata tähtajaks, näiteks igaveseks. Laenamine pole ju kuritegu. jne jne jne jne jokk.

Püstoli taoline ese...., avalik vargus...., mida veel? Peatumismärguande taoline :wack: tegu?

Suzuki GSX 750 Inazuma
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”