Ringrajasõiduga alustamine

Kõik kiirusega seotud teemad. Kiirendus, ringrada, jne.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Ise kasutan seda: http://www.dragbike.ee/pood/?p=1&id=39&item=1444 ... kui lehte allapoole kerid siis seal veel variante.



Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas KIBU »

kas see majakas kah patarei toitel ja pannakse statiiviga raja äärde suvalisse kohta? ja loodetakse et mõni talpenn rotti ei pane seda :mrgreen: kui kaks majakat panna kas siis saab ka näiteks kurvikaupa aegu mõõta. et üks majakas aktiveerib teine lööb aja lukku?

5248653
Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Majakas on patareidega - toimib ca. 1 hooaeg. Samuti võib selle panna mingi vana 12v tsikliaku pealt. See mis vahedega seade majakatele reageerib on reguleeritav. Seadet saab isegi Dragracel väga edukalt kasutada... täpsusklass on kõrge ja vaja on ainult 2 majakat.. üks stardis ja teine finishijoonel.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mõistlikum oleks vist mõni GPS põhine ajavõtja hankida, nende hinnad peaks jääma sinna enam-vähem Dragi poolt pakutud asja tasemele, aga puudub vajadus majakat kaasas tassida ja hiljem on veel võimalik ka arvutist iga rajalõigu läbimise detaile vaadta. Näiteks:
http://www.qstarz.com/Products/GPS%20Pr ... 00EX-F.htm
Üks võimalus on vee Nokia ja muude Sümbian ja WM telefonide omanikele:
http://www.racechrono.com/
http://www.gpslaptiming.com/
Ifööni omanikele
http://web.me.com/hschlangmann/LapTimer ... /Home.html

Need kindlasti ei paku 1/1000 sekundi täpsusega mõõtmistulemust, aga see ei ole vist ka primaarne.

Kasutaja avatar

manager2
Postitusi: 590
Liitunud: 12 Mär 2006, 16:52
Asukoht: Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas manager2 »

Laptimeritest on minu teada eestis rinkasõitjatel enam levinud AIM
lihtne variant (ainult ringiajad) http://www.aimsports.com/products/tg/index.html
vähe kobedam asi aga ka kallis http://www.aimsports.com/products/moto-pnp/index.html

GPS põhistest on eestis saada ja nii mõnelgi ka peal: http://www.starlane.com/vedit/15/cronom ... system~gps
see suht rahakotisõbralik ja kõik mis vaja on peal. (ringiajad, pöörded, shift light, kiirus, trajektoorid jne)

ise soovitaks, kui soovid odavamat asja, võta aim, kuna selle jaoks pole sul teoreetiliselt isegi majakat vaja. nii kui vähegi rajapäev on, on kellelgi ikka aimi majakas väljas.
kui aga gps kasuks otsustad, siis tasub võtta juba selline, mis ka originaalkellasid asendab.

THESE FEW MINUTES ON THE TRACK… YOU LIVE MORE THAN SOME PEOPLE DURING THEIR LIFETIME
Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

manager2 kirjutas:

GPS põhistest on eestis saada ja nii mõnelgi ka peal: http://www.starlane.com/vedit/15/cronom ... system~gps
see suht rahakotisõbralik ja kõik mis vaja on peal. (ringiajad, pöörded, shift light, kiirus, trajektoorid jne)

Ehk on nõus keegi end üles andma, kes sellist asja kasutab? Tahaks seda imemasinat näha-katsuda ja kriitikat kuulda. Interneedusest leiduva müügijutu peale tundub, et see teeb igast vennikesest kohe maailmameistri. :roll:

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Maarja kirjutas:

ja kordame veel üle, keerake need peeglid ära, ei ole vaja teil vahtida peeglisse, et keegi tagant tuleb, siis teetegi mingi jama ja õnnetus käes, küll kiirem ise vaatab ja teab kus ja millal mööda saab. jätke see ükskord meelde ometi! :bsmile:

kõik kel peeglid küljes tahavad sealt sind vaadata, sest see on ainukene võimalus!


hannes1337
Postitusi: 317
Liitunud: 02 Aug 2009, 19:36

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas hannes1337 »

kohe kui varustus käes.. siis tahaks proovida
PS!mul ka 125ene võrr aga yamaha oma :oops:

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Psaiko kirjutas:
Maarja kirjutas:

ja kordame veel üle, keerake need peeglid ära, ei ole vaja teil vahtida peeglisse, et keegi tagant tuleb, siis teetegi mingi jama ja õnnetus käes, küll kiirem ise vaatab ja teab kus ja millal mööda saab. jätke see ükskord meelde ometi! :bsmile:

kõik kel peeglid küljes tahavad sealt sind vaadata, sest see on ainukene võimalus!

mis sa ajad! maarjat näeb oluliselt paremini ilma peeglita! hetkeks on kõrval ja kuni järgmise kurvini näed teda otse ette vaadates väga hästi. peale järgmist kurvi peab silmi veits pingutama a näeb ikkagi :mrgreen:

5248653
Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Nii võib õnnetus (crash) juhtuda (lol)

KIBU kirjutas:
Psaiko kirjutas:
Maarja kirjutas:

ja kordame veel üle, keerake need peeglid ära, ei ole vaja teil vahtida peeglisse, et keegi tagant tuleb, siis teetegi mingi jama ja õnnetus käes, küll kiirem ise vaatab ja teab kus ja millal mööda saab. jätke see ükskord meelde ometi! :bsmile:

kõik kel peeglid küljes tahavad sealt sind vaadata, sest see on ainukene võimalus!

mis sa ajad! maarjat näeb oluliselt paremini ilma peeglita! hetkeks on kõrval ja kuni järgmise kurvini näed teda otse ette vaadates väga hästi. peale järgmist kurvi peab silmi veits pingutama a näeb ikkagi :mrgreen:

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Kas AIM MyChroni külgekurvimine on miski eriti keeruline ettevõtmine? On kellelgi siinolijatest kogemusi!

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas sepp »

Psaiko kirjutas:

Kas AIM MyChroni külgekurvimine on miski eriti keeruline ettevõtmine? On kellelgi siinolijatest kogemusi!

väga raske,minu ratas käis soomes seda paigaldamas.

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

sepp kirjutas:
Psaiko kirjutas:

Kas AIM MyChroni külgekurvimine on miski eriti keeruline ettevõtmine? On kellelgi siinolijatest kogemusi!

väga raske,minu ratas käis soomes seda paigaldamas.

sa oled suhteliselt nüri kah:D

Kasutaja avatar

Lambuke
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan 2010, 19:31
Tsikkel: Kawasaki zx6

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Lambuke »

Huvitav, kas peale minu veel mõnda hullumeelset naist leidub, kes sellisest alast huvitatud on?

Päikest!
Evelin

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Lambuke kirjutas:

Huvitav, kas peale minu veel mõnda hullumeelset naist leidub, kes sellisest alast huvitatud on?

Päikest!
Evelin

Ma tean kaht tüdrukut, kes meiega aegajalt siin-seal kaasas käivad. Kumbki neist ei ole paraku foorumi kasutaja, ehk kui sul huvi, siis tuleb mul teid omavahel kuidagi kokku viia. Tervitatav ettevõtmine igal juhul. :bsmile:

Kasutaja avatar

Katsracing
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Juun 2010, 11:29
Tsikkel: KawaNinja

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Katsracing »

Lambuke kirjutas:

Huvitav, kas peale minu veel mõnda hullumeelset naist leidub, kes sellisest alast huvitatud on?

Päikest!
Evelin

Mina sõidaks kindlalt aga hetkel selline ratas et pole vist kõige parem rinka jaoks. Kui lähiajal uue saan, siis kyll :)

Kasutaja avatar

Maarja
Postitusi: 289
Liitunud: 30 Juun 2005, 12:58
Asukoht: Kiili - Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Maarja »

ma tean ka ühte türukut :wack:

Kasutaja avatar

Lambuke
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan 2010, 19:31
Tsikkel: Kawasaki zx6

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Lambuke »

Nonäed... varsti on juba terve meeskond koos :) Paistab, et naised on tublimad kui mehed :bsmile:

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Maarja kirjutas:

ma tean ka ühte türukut :wack:

Sind peaksin ma endale hoopis personaaltreeneriks võtma. Millal ma esimese koolituse saaksin? :)

Katsracing kirjutas:

Mina sõidaks kindlalt aga hetkel selline ratas et pole vist kõige parem rinka jaoks. Kui lähiajal uue saan, siis kyll :)

Tegelikult ei ole üldse mingit vahet, millega sa alustad. Peaasi, et alustad. Sa poleks ka kindlasti esimene, kes Hornetit rajal sõitmise alustamiseks kasutab.

Kasutaja avatar

Lambuke
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan 2010, 19:31
Tsikkel: Kawasaki zx6

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Lambuke »

Tegelt päris hea idee. Ehk on siin mõnda kogenumat ringrajasõitjat, kes heameelega teistele näpunäiteid jagaks ja rajaääres kõva häälega kommenteeriks? Need kursused, mida pakutakse, on siiski suht kallid.

Kasutaja avatar

Katsracing
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Juun 2010, 11:29
Tsikkel: KawaNinja

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Katsracing »

oldmaniac kirjutas:
Maarja kirjutas:

ma tean ka ühte türukut :wack:

Sind peaksin ma endale hoopis personaaltreeneriks võtma. Millal ma esimese koolituse saaksin? :)

Katsracing kirjutas:

Mina sõidaks kindlalt aga hetkel selline ratas et pole vist kõige parem rinka jaoks. Kui lähiajal uue saan, siis kyll :)

Tegelikult ei ole üldse mingit vahet, millega sa alustad. Peaasi, et alustad. Sa poleks ka kindlasti esimene, kes Hornetit rajal sõitmise alustamiseks kasutab.

Ei no sellisel juhul tuld! :D

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas miu »

Ilmselt tuleb üks "naistekas" rajapäev teha. :roll:

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Rajapäevi on mõnikord lausa mitu tükki nädalas ilma suurema lisakorralduseta. On olemas kaks elusat teemat, mida sellisel puhul tasub jälgida:

Peaasjalikult Pärnu, Sauga - http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=33&t=39804
Ülejäänud kardirajad, kuhu ratastega peale lastakse - http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=20939

Kui rajal käijatega sõbraks saad, siis satud ka tõenäoliselt nende listi, kellele igal rajale minekul telefonitsi vastav kutse esitatakse. :)

Kasutaja avatar

yamahaR66
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Sept 2006, 18:57
Tsikkel: Piaggio Zip SP 2
Asukoht: RAKVERE/Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas yamahaR66 »

Ma arvan, et raja ääres on tarku kommenteerijaid rohkem kui Sa arvata oskad ;) :mrgreen: :mrgreen:

Lambuke kirjutas:

Tegelt päris hea idee. Ehk on siin mõnda kogenumat ringrajasõitjat, kes heameelega teistele näpunäiteid jagaks ja rajaääres kõva häälega kommenteeriks? Need kursused, mida pakutakse, on siiski suht kallid.

Yamaha Jog RR, Yamaha Aerox 100, Aprilia rs 125 , Yamaha R6, Yamaha R1
Kasutaja avatar

Lambuke
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan 2010, 19:31
Tsikkel: Kawasaki zx6

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Lambuke »

Just just... aga "Tarku" mitte tarku :)

Kasutaja avatar

Katsracing
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Juun 2010, 11:29
Tsikkel: KawaNinja

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Katsracing »

yamahaR66 kirjutas:

Ma arvan, et raja ääres on tarku kommenteerijaid rohkem kui Sa arvata oskad ;) :mrgreen: :mrgreen:

Lambuke kirjutas:

Tegelt päris hea idee. Ehk on siin mõnda kogenumat ringrajasõitjat, kes heameelega teistele näpunäiteid jagaks ja rajaääres kõva häälega kommenteeriks? Need kursused, mida pakutakse, on siiski suht kallid.

Sellepärast olekski hea kui keegi, kes asja tõsiselt võtab, enne rajale minekut veits nõu annaks mis kuidas milleks jne. Mul sellest "lähed rajale ja siis sõidad" soovitusest veits vähe kasu

Kasutaja avatar

Lambuke
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan 2010, 19:31
Tsikkel: Kawasaki zx6

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Lambuke »

No mul on vähemalt see "lähed rajale ja siis sõidad" teema juba läbitud, nüüd oleks vaja kedagi, kes oskaks vaadata, näha ja vigu kommenteerida.

Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas cool200 »

ringrada on superala--ma võiks kyll seletada kuidas võitmine käib :D

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)
Kasutaja avatar

yamahaR66
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Sept 2006, 18:57
Tsikkel: Piaggio Zip SP 2
Asukoht: RAKVERE/Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas yamahaR66 »

Katsracing kirjutas:
yamahaR66 kirjutas:

Ma arvan, et raja ääres on tarku kommenteerijaid rohkem kui Sa arvata oskad ;) :mrgreen: :mrgreen:

Lambuke kirjutas:

Tegelt päris hea idee. Ehk on siin mõnda kogenumat ringrajasõitjat, kes heameelega teistele näpunäiteid jagaks ja rajaääres kõva häälega kommenteeriks? Need kursused, mida pakutakse, on siiski suht kallid.

Sellepärast olekski hea kui keegi, kes asja tõsiselt võtab, enne rajale minekut veits nõu annaks mis kuidas milleks jne. Mul sellest "lähed rajale ja siis sõidad" soovitusest veits vähe kasu

mingiseid algtõed saad ikka kätte, millal gaasi keerata ja millal ja kuidas kallutada. :bsmile:

Yamaha Jog RR, Yamaha Aerox 100, Aprilia rs 125 , Yamaha R6, Yamaha R1
Kasutaja avatar

Lambuke
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan 2010, 19:31
Tsikkel: Kawasaki zx6

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Lambuke »

Nii, et millal on ühine rajale minek? Tundub, et kommenteerijaid jagub :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kiirendus ja rinka”