Lenks kõver.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ramex000

Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

Tere,probleem siis selline, et talvel sai möllatud ja kukutud mopeediga ja nüüd kevadel tahaks korda teha. Kukkudes läks paraku lenks kõveraks. Kuidas saaks teda sirgeks tagasi? Ega ta ära ei murdu ?(Jawa robby) http://img6.imageshack.us/i/pilt004d.jpg/ Siin näha et lenks on vasakultpoolt sissepoole viltu,kuid peaks olema väljapoole nagu teine.



Kasutaja avatar

Artemide
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Jaan 2006, 17:52
Tsikkel: 09 KTM 530 EXC-R
Asukoht: Tallinn

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas Artemide »

Las sõber hoiab teist poolt kinni ja lihtsalt toore jõuga võid vabalt väänata. Ise olen kokku puutunud mitme sellise lenksuga kus samuti on kukkudes sama moodi ära väändunud lenks ja alati on ilusastgi toiminud. :bsmile:


Teema algataja
ramex000

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

Artemide kirjutas:

Las sõber hoiab teist poolt kinni ja lihtsalt toore jõuga võid vabalt väänata. Ise olen kokku puutunud mitme sellise lenksuga kus samuti on kukkudes sama moodi ära väändunud lenks ja alati on ilusastgi toiminud. :bsmile:

Vot seda juba proovisime aga ei liikunud. ;) Ega ta ära ei murdu nii ? Alumiinium minuarust murdub ära kui teda painutada ühtepidi ja teistpidi ?

Kasutaja avatar

Artemide
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Jaan 2006, 17:52
Tsikkel: 09 KTM 530 EXC-R
Asukoht: Tallinn

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas Artemide »

kui mitmeid kordi seda tehga siis ta juba muutub nõrgemaks iga korraga küll ja lõppude lõpuks võüib täitsa ära murduda, kui see üks kaks korda küll midagi ei muuda. Aga jõudu rohkem vaja rakendada siis. Tglt seal kuigi palju jõudu ei tohiks vaja minna, sest see nurk on selline.
Võta näiteks heebel ja muud vidinad lenksu küljest ära ja pane mingi toru või pulk pikenduseks lenksu otsa, siis muutub jõu õlg ja on kõvasti kergem painutada.


Teema algataja
ramex000

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

Artemide kirjutas:

kui mitmeid kordi seda tehga siis ta juba muutub nõrgemaks iga korraga küll ja lõppude lõpuks võüib täitsa ära murduda, kui see üks kaks korda küll midagi ei muuda. Aga jõudu rohkem vaja rakendada siis. Tglt seal kuigi palju jõudu ei tohiks vaja minna, sest see nurk on selline.
Võta näiteks heebel ja muud vidinad lenksu küljest ära ja pane mingi toru või pulk pikenduseks lenksu otsa, siis muutub jõu õlg ja on kõvasti kergem painutada.

Vot täpselt seda sama ma ka tegingi aga... Paindus ainult ülemine osa ehk seal kus on siduri kang. Kuid osa mis alla läheb kinnituskohani too ei liikunud.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas Loff »

Lenks maha ja kruustangide vahele väänama!

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Eks seal painutamisega väike külmkarastumine toimub - läheb hapramaks. Järgmisel kukkumisel on suurem oht, et murdub, mitte ei paindu. Minu jaoks on juba nõeladki vastikud, rääkimata siis 22mm murdunud alumiiniumtorudest ...

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?

Teema algataja
ramex000

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

Aga mis siis teha :(. Ei julge painutada kui ta ära murdub :S

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas Loff »

ramex000 kirjutas:

Aga mis siis teha :(. Ei julge painutada kui ta ära murdub :S

Parm variant on see, kui murdub painutades. Kui peaks sõidu ajal murduma, siis mina ei tahaks Sinu nahas olla!!! (crash)
Kaks varianti, kas ei vääna või ostad uue lenksu! Või võtad riski ja väänad sirgeks. Ega see materjal nüüd nii habras ka ei ole.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

Teema algataja
ramex000

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

Tore oleks ;) Eks ma siis proovin :)


Teema algataja
ramex000

Re: Lenks kõver.

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

ramex000 kirjutas:

Tore oleks ;) Eks ma siis proovin :)

Painutatud sai ja ei tundunud küll, et nõrgaks või rabedaks muutus.(Päris raske oli küll :D)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”