RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Moderaator: Moded


Teema algataja
tonyx
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juul 2008, 19:08

RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas tonyx »

aastaid on kuuris seisnud vanaisa sääreväristaja "RIGA". naaberküla mees tahab seda kangesti oma lapselastele putitamiseks osta ja küsib, palju ma selle eest hinda tahan. paraku pole mul halli aimugi, mis tema turuväärtus võiks olla. potentsiaalne ostja on seda ka enda pool proovinud ja ütles, et hääle saab mootorile sisse ja heal juhul ehk saab asja isegi sõidukõlbulikuks, kuigi see nõuab ilmselt veel natuke meisterdamist. ühest küljest ei tahaks vastu pükse saada müügiga, teisalt ei taha naaberküla mehel nahka üle kõrvade tõmmata. mis arvate, palju oleks selle eest sobilik hinda küsida? tegin ka mõned pildid, ehk on abiks.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt



Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Mootor ei tööta hetkel?

Ma väga umbes pakuks 1500 kanti (kui mootor ei tööta) . Peaks olema enam-vähem täiesti originaal?

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->

Teema algataja
tonyx
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juul 2008, 19:08

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas tonyx »

no naaberküla mees helistas ja lasi telefonitorusse mingit müra ja ütles rõõmsalt, et mootor võttis tuurid üles, aga et sidur-pidur ja veel mingid asjad vajavad siiski putitamist. ehk siis mootor mingil moel töötab, aga selga istuda ja ringi sõita temaga veel ei saa. muidu on 100% originaal ja täpselt sellises nõukogudeaegses olekus, nagu ta vanaisast jäi.


Yamaha_125
Postitusi: 57
Liitunud: 18 Mär 2009, 13:02
Tsikkel: Kawasaki ZR-7; Kawasaki KX 125
Asukoht: Viljandi

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Yamaha_125 »

No sellise võrri puhul on see remont küll pigem lust mis käib ostu juurde! Mitte seda tuua esile, et ei sõida. Juppe müüakse turul veel siiamaani. Kui kõik on originaal ja isegi tuled näiteks põlevad, siis mina alla 2000 ei müüks kindlasti! 2000 ndest ei saa niikuinii osta suht midagi, see omab aga teistsugust väärtust- kasvõi vanaisa näol mälestus. Aga kui jah asjast kahju pole ja ei taha ise säilitada eks siis müü jah!

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Nõustun.

Näiteks võin tuua, et minu masin maksis 2600 (naabrimehele oleks see hind vast natule liiast :mrgreen: ).

Masina pilt: link . Mini ümber ehitatud chopperiks; Delta esihark jne.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Krt, see üldse natukene liiga heas seisus R-13 teise generatsiooni masin, et naabrimehe lapselastele lõhkumiseks müüa.
Kui raha tõesti vajalik, siis parem otsi sellele mõni täiskasvanud ostja, kes selle endale nostalgia iluasjaks võtab millega vahest ilusa ilmaga pühapäeval tiir teha. Poisikestele mänguasjaks leiab ka natukene halvemas originaalsuseastemes säilivuses eksemplare piisavalt.

Eks igal inimesel ole omad väärtused, aga selle masina hinnanäitena tooksin enda suhtumise:
Ainuüksi selle koos tehasekinnitustega pakiraamikorvi eest pakuks ma paarsada krooni kohe.
Samuti oleksin nõus selle võrri ka analoogse ja tehasekomplektsuses mudeli, mis sõidukorras aga natukene halvema kaubandusliku välimusega masina vastu oma kollektsioonist ringi vahetama ja 500-700 eek vaheraha juurde maksma.

hälvik

Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Ma ostaks ka sihukese ära küll...ära jama naabrimehega, sellist asja on tõesti häbilugu lastele retsida anda. Ole`nd mõistlik mees, onju :)

Viimati muutis Äännn, 10 Aug 2010, 21:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Krdi äge pill on, mul hakkas ka ostuhuvi tekkima! :)
Mis hetkehind on siis asjal?


Teema algataja
tonyx
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juul 2008, 19:08

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas tonyx »

kuna 3k on privas pakutud, siis naabrimehele on plaanis 2.5k eest pakkuda ning loodetavasti on ka ta lapselastel plaanis seda ilusti hoida ja mitte pilbasteks sõita ning kuskile roostetama jätta. kui ta seda hinda aga kalliks peab või kui lastel tundub olevat huvi asi pigem sodiks sõita (iseasi, kuidas ma seda huvi peaks kindlaks tegema), siis jah, parim pakkumine hetkel 3k.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Oi kurja, kui kena pill. Nostalgia tuleb peale, mõeldes sellele, et samasugusega sai oma esimesed sõidud tehtud ja sõidetud veel mitu aastat sama võrriga.
Väga tõenäoliselt läheb see pill laste käes suht ruttu vussi, pigem tõesti - vaheta oldmopediga mõne "sarama" mudeli vastu ja jäta see sara naabrimehe lastele ringiharjutamiseks.
Asjal on siiski ju uunikumi väärtus.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas pitbull »

ise sain just vanema varjandi...elus ei myyx...selline kaiff ,,kihutada,, selle pilliga :D

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,

ramex000

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas ramex000 »

Nii korralik ära pill ju. Ealeski ei müüks maha. Putitaks pigem ise ära ja teeks täiesti korda, teeks veel ülevärvimise ja läheks linnapeale sellega.

Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas pitbull »

just just...septembris haapsalus j2lle nostalgia p2evad....arvata v6ib et lendan oma punnaga letti :D

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas makuke »

Mul endal ka vana võrr, mis vanavanaisa poolt jäi garaaži. Soovitan sul seda mitte maha müüa, isegi kui raha väga pole. Viimasel juhul mina alla 3500-4000 seda ei müüks. Juba sarnane mootor turul maksab 2500.- umbes. Ma vahetaks oldmopeediga ära ja siis müüks selle naabrimehele.


Teema algataja
tonyx
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juul 2008, 19:08

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas tonyx »

raha pärast ma teda ei müü, aga mul pole eales olnud huvi temaga sõita ja ammugi teda veel remontida (puuduvad nii vajalikud oskused kui ka huvi nende omandamiseks). samal ajal on ta kuuris aastate viisi ainult ees olnud kogu aeg. iseasi, kui keegi ta sõidukorda teeks ja siis võibolla prooviks, et äkki meeldibki sõita. aga ei kujuta ette, kes ja kus seda viitsiks teha. äärmisel juhul kui ehk saab naabrimehega kaubale, et ta koos oma lastelastega putitab sõidukorda ja siis jääb ühisomandusse vms. samas see naabrimees elab siiski naaberkülas ja 10 km kaugusel, nii et ei kujuta ka seda ühisomandust päris täpselt ette.

Kasutaja avatar

valgehiinlane
Postitusi: 290
Liitunud: 19 Sept 2008, 20:02
Tsikkel: on vajaka
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas valgehiinlane »

aga tee oldmopediga see vahetus ära?
jääd sina ju ainult kasumisse ja naabri lapsed ka õnnelikud.

kasutajanimi on väga random (lol)
Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Ja kui sa veel ei teadnud (Tonyx), siis Oldmopedil on mopeedimuuseum, nii et see sobiks sinna väga hästi.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Võtke nüüd mehed rahulikult - igaüks teab ise, mis oma masinatega teeb. Reaalselt ei ole ka mul seda ju tarvis.
Tegin oma pakkumise lihtsalt sellepärast, kui selle võrri kohta hakati väitma, et "heal juhul ehk saab asja isegi sõidukõlbulikuks, kuigi see nõuab ilmselt veel natuke meisterdamist." - mul hakkas sellest masinast selletõttu lihtsalt kahju sest olen elu jooksul piisavalt külameeste poolt remonti saanud masinaid näinud (vabandust eelarvamuste pärast). Kuna mul endal selline, kuigi klassikaline puna valge, sõidukorras aga natukene suuremas välimuse kulumises ja ilma tagakorvita eksemplar olemas, tegingi pakkumise. Antud masina juures võlus mind just ideaalne säilivus ja vähelevinud värv.

Ärme seda teemat siin nüüd parem rohkem torgi.
:bsmile:

P.S. momedndil on ühes kuulutusportaalis Riga-13 uuema tüübi kasutamata eksemplar kah müügil, aga hinnaga, mida siin ei julge kõvasti välja öelda.
http://www.mototehnika.ee/used/752217

hälvik

Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Ma tegin oma pakkumise mitte selleks, et külamehel kiusu ajada, vaid et pill meeldib ja kui korda saaks. Poisile lubaksin vast ka (10-aastane), aga ainult oma silma all. Piisavalt neid siniseid lõugu ja 8-sse väänatud tagarattaid nähtud, et nii kena pilli lastel ära retsida laseks. Retsimiseks, kivide, kraavide ja puude otsa sõitmiseks kõlbaks mingi pitbike. OK, hädavajadust ju mul ei ole, aga tahaks ka Oldmopedi orgunnitud sõitudel kaasa tuisata. Munakoore kiiver mul ju on. Tänud Vincentile. :)


Yamaha_125
Postitusi: 57
Liitunud: 18 Mär 2009, 13:02
Tsikkel: Kawasaki ZR-7; Kawasaki KX 125
Asukoht: Viljandi

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas Yamaha_125 »

Selline asi kah oleks pakkuda kui keegi viitsib ehitada. Sees uus kolb, rõngad ja peal uus silinder ja pea. Tegemist tahab vändasüsteem ja tuled kah. http://www.jpk.ee/vorr
Mis selle minu oma aastaarv võiks olla?


Teema algataja
tonyx
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Juul 2008, 19:08

Re: RIGA sääreväristaja - palju naabrimehelt hinda küsida?

Lugemata postitus Postitas tonyx »

naabrimehega jäi selline diil, et tal poeg (mehaanikaõppejõud tehnikaülikoolis, seega võibolla tunneb isegi asja) katsub pilli sõidukorda putitada ja sõidukorras ka hoida ning selle eest saavad tal lapselapsed sellega suviti vahest sõita. nii esialgu talle maha müüma ei hakka, pigem "rendin" kordategemise ja loodetavasti korras hoidmise eest. suvel pole kuuris jalus ja talviti on kuuris, aga ise ma talvel kuuri ei kasuta, nii et "hundid söönud, lambad terved". vähemalt esialgu tundub nii.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”