Trahv Läti kiiruskaamerast

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas tyyp »

last kirjutas:

Kuidas siis on on keegi maksmata jätnud? Käisin just lätis ja 50 alas 72km/h 80 euri ja 70 alas 91km/h 40 euri.

Jätsin maksmata ja järgmine kord võeti load ja taheti sunniviisiliselt jalameheks teha.
Et siis sinu enda valik edaspidise suhtes 8)



Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Täitsa lõpp, valitsus peab kiiresti midagi ette võtma - selliste hindade juures hakkavad ju kõik kodumaa teede asemel Lätis kiirust ületamas käima :lol:

Sellest ei hakka rääkimagi, et seal 0,5 promilli lubatud on (togi)


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Sai ka Lätit väisatud. Neil need kaamerad hästi peidetud ja vähemärgatavad:)
last
Sinu trahvimääradest tuleb ka välja, et on vahe kas asulas või väljapool asulat tehtud tahv.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Fox2 kirjutas:

Sai ka Lätit väisatud. Neil need kaamerad hästi peidetud ja vähemärgatavad:)
last
Sinu trahvimääradest tuleb ka välja, et on vahe kas asulas või väljapool asulat tehtud tahv.

Kuskohas nad peidetud olid või vähemärgatavad? :roll: Neil pole küll sellised külmikud nagu meil tee ääres, aga märgistatud on nad küll enne kaamerat.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Lätlane plaanib paigaldatav 300+ kaamerat.
Uudis läti vene raadiost.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Käisin 21.07 lätis väiksel tiirul ja paar päeva tagasi sain haldusrikkumise protokolli. 50 alas 14 üle (mõõteviga lahutatud), tulemuseks 40 eur. Summa on umbes sama mis oleks Eestis sama ületamise eest saanud ja lugesin selle teema ka läbi ja otsus oli ikkagi maksta. Esimese hooga ei sobi midagi sobivat viitenumbri kohale kirjutada, kõige lähem asi paistab olema selline asi nagu panga kood: TRELLV22
On keegi siis maksnud ka? Kas panga kood = viitenumber?

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Stinger kirjutas:

panga kood: TRELLV22
On keegi siis maksnud ka? Kas panga kood = viitenumber?

Kindlasti mitte

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas eetarga »

TRELLV22 = BIC/Swift

Tegu on Läti riigi kassa BIC/Swift aadressist.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas bitter »

Minu teada piisab kui paned saaja, konto (IBAN-i) ja viitenumbri. BIC/SWIFT peaks automaatselt tulema.
EDIT: SELGITUSSE pane oma protokolli nr pluss sõiduki reg.nr. (vt protokollis "makse eesmärk") Muidu nad ei suuda su laekumist su rikkumisega ära siduda ja jääd nende silmis võlglaseks. Viitenr - kui protokollis kirjas ei ole, siis ei ole seda ka vaja.

Viimati muutis bitter, 04 Aug 2017, 22:53, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ei jõudnud kõike lugeda aga kuidas teil see süü tõestatakse, kui ise enda vastu ei tunnista? On keegi käinud Läti kohtus, kasutanud oma õigust tasuta tõlgi, riikliku õigusabi ja sõidukulude jaoks jne? Ma ei pea üldse silmas valetamist, oletame, eluline olukord - kaks inimest on autoga reisil, kordamööda sõidavad, ise tagantjärgi ei tea, kes täpselt millise kaamera juures puldis oli. Kumma vastu kohtus juhtum vett peab? Oletame veel, et auto omanik on kolmas isik ja täidab oma kohustust, teavitab, et sellel ajavahemikul oli andnud välja kaks volitust, need mõlemad inimesed võisid sõita.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas rannamees »

jkristjan kirjutas:

Ei jõudnud kõike lugeda aga kuidas teil see süü tõestatakse, kui ise enda vastu ei tunnista? On keegi käinud Läti kohtus, kasutanud oma õigust tasuta tõlgi, riikliku õigusabi ja sõidukulude jaoks jne? Ma ei pea üldse silmas valetamist, oletame, eluline olukord - kaks inimest on autoga reisil, kordamööda sõidavad, ise tagantjärgi ei tea, kes täpselt millise kaamera juures puldis oli. Kumma vastu kohtus juhtum vett peab? Oletame veel, et auto omanik on kolmas isik ja täidab oma kohustust, teavitab, et sellel ajavahemikul oli andnud välja kaks volitust, need mõlemad inimesed võisid sõita.

Süsteem on sama, mis siin. Trahvid saab auto omanik või vastutav kasutaja.
Kedagi ei koti, kui mitu juhti kordamööda sõitis.

Pilt
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

"Siin" ongi selline süsteem, et hoiatusmenetlusega nõustumine on vabatahtlik. Hoiatusmenetlus on siis kõik see, mis kiiruskaamera puhul seostub omaniku, kasutaja, volitatud isikuga jne. Hoiatusmenetlusest võib keelduda ja sellisel juhul alustatakse tavalist väärteomenetlust, mis jõuab kas väärteo koosseisu ja süüdlase tõendamiseni või mitte. Sellesmõttes sa räägid minu püstitatud küsimusest mööda paraku praegu, ma räägin just ja ainult olukorrast mis tekib hoiatamismenetlusega mittenõustumise korral.

§ 53. Hoiatamismenetluse kohaldamine
...
2) menetlusalusele isikule on selgitatud tema õigused ja kohustused vastavalt käesoleva seadustiku §-le 19, võimaldatud anda väärteo toimepanemise kohta ütlusi ning ta on hoiatamismenetlusega nõus.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Sten89
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Apr 2016, 13:46
Tsikkel: CB600F 07
Asukoht: Saaremaa

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Sten89 »

bitter kirjutas:

Minu teada piisab kui paned saaja, konto (IBAN-i) ja viitenumbri. BIC/SWIFT peaks automaatselt tulema. Viitenumbriks kindlasti oma protokolli nr pluss sõiduki reg.nr. Muidu nad ei suuda su laekumist su rikkumisega ära siduda ja jääd nende silmis võlglaseks.

Ma ei paneks viitenumbri taha küll reg numbrit, kui on automaatne süsteem näiteks, siis ei tuvasta süsteem protokolli numbrit ära ja ongi jama majas.

Selgitusse ehk veel paneks reg numbri igaksjuhuks, aga SEB pangas euroopa makset tehes kaob selgituse lahter üldse ära, kui lisad viitenumbri.


ovaaP
Postitusi: 86
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

§ 53. Hoiatamismenetluse kohaldamine
...
2) menetlusalusele isikule on selgitatud tema õigused ja kohustused vastavalt käesoleva seadustiku §-le 19, võimaldatud anda väärteo toimepanemise kohta ütlusi ning ta on hoiatamismenetlusega nõus.[/quote]

See § 53 ei kehti juba 2015 aastast.

Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Sten89 kirjutas:
bitter kirjutas:

Minu teada piisab kui paned saaja, konto (IBAN-i) ja viitenumbri. BIC/SWIFT peaks automaatselt tulema. Viitenumbriks kindlasti oma protokolli nr pluss sõiduki reg.nr. Muidu nad ei suuda su laekumist su rikkumisega ära siduda ja jääd nende silmis võlglaseks.

Ma ei paneks viitenumbri taha küll reg numbrit, kui on automaatne süsteem näiteks, siis ei tuvasta süsteem protokolli numbrit ära ja ongi jama majas.

Selgitusse ehk veel paneks reg numbri igaksjuhuks, aga SEB pangas euroopa makset tehes kaob selgituse lahter üldse ära, kui lisad viitenumbri.

Küsisin meie politseist, edastasin ka protokolli ja küsisin et mida viitenumbriks panna. Ei osatud vastata, soovitati lätlastelt küsida. Nüüd siis küsisin ja ootan vastust. Kui sealt arusaadavat vastust ei tule siis mingu põrgu koos oma trahviga. Ma ei taha ka nii maksta, et makset antud juhtumiga ära ei seota ja "võlg" jääb minu nimele kehtima.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Sten89
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Apr 2016, 13:46
Tsikkel: CB600F 07
Asukoht: Saaremaa

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Sten89 »

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas bitter »

Sten89 kirjutas:

Ma ei paneks viitenumbri taha küll reg numbrit, kui on automaatne süsteem näiteks, siis ei tuvasta süsteem protokolli numbrit ära ja ongi jama majas.

Selgitusse ehk veel paneks reg numbri igaksjuhuks...

Õige küll. Ma mõtlesin "selgitus" ja kirjutasin "viitenr" :(. Korrigeerisin oma algset posti. Selgitusse - protokolli nr ja sõiduki reg.nr.! Viitenumbrite point ongi selles, et finantstarkvara sätib laekumised viitenr-te järgi nõuetele juurde ja laekunud nõuded lähevad päevakorrast maha. Kui viitenr on nõutud, siis on see raudselt ka protokollis/nõudel kirjas. Kindlasti ei pea sa seda ise leiutama ega spetsiaalselt küsima! Puhaku jalga! (kõiki varbaid :) ) Mina jätsin tühjaks ja makse läks läbi, järelikult plnd vaja. No worries.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

ovaaP kirjutas:

See § 53 ei kehti juba 2015 aastast.

Tõepoolest, olin tähelepanematu. Aga uues seaduses on nii:

Väärteomenetluse seadustik kirjutas:

§ 54-6. Kaebuse lahendamine kohtuvälise menetleja poolt

(6) Kui mootorsõiduki eest vastutava isiku poolt nimetatud isik vaidlustab trahviteate, uuendab kohtuväline menetleja määrusega või menetlustoiminguga väärteomenetluse kiir- või üldmenetluse korras.

Ehk siis olukord mida ma kirjeldasin jääb samaks, kui keegi omaks ei võta, minnakse üle tavalisele väärteomenetlusele. Ei?

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Stinger kirjutas:
Sten89 kirjutas:
bitter kirjutas:

Minu teada piisab kui paned saaja, konto (IBAN-i) ja viitenumbri. BIC/SWIFT peaks automaatselt tulema. Viitenumbriks kindlasti oma protokolli nr pluss sõiduki reg.nr. Muidu nad ei suuda su laekumist su rikkumisega ära siduda ja jääd nende silmis võlglaseks.

Ma ei paneks viitenumbri taha küll reg numbrit, kui on automaatne süsteem näiteks, siis ei tuvasta süsteem protokolli numbrit ära ja ongi jama majas.

Selgitusse ehk veel paneks reg numbri igaksjuhuks, aga SEB pangas euroopa makset tehes kaob selgituse lahter üldse ära, kui lisad viitenumbri.

Küsisin meie politseist, edastasin ka protokolli ja küsisin et mida viitenumbriks panna. Ei osatud vastata, soovitati lätlastelt küsida. Nüüd siis küsisin ja ootan vastust. Kui sealt arusaadavat vastust ei tule siis mingu põrgu koos oma trahviga. Ma ei taha ka nii maksta, et makset antud juhtumiga ära ei seota ja "võlg" jääb minu nimele kehtima.

Kuskil ei ole ju nõutud,et viitenumber peab olemas olema.Kui protokollis või arvel või kus iganes seda pole,siis märgitakse selgitusse protokolli -arve number. Võid ka oma reg. numbri lisada ja ongi kõik.
Kõige lollim asi on lasta sel asjal nö üle aja minna,et tekivad uued nõuded.Milleks omale peavalu tekitada? Sulle jääb ju võimalus panga maksekas välja printida ja koos protokolliga kaasa võtta,kui kahtled makse läbi minemises.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Nüüd on siis asjad niikaugel, et ka mootorrattaga tehakse Lätis kaamera kiirustrahv ära. Kusagil Bauskase lähistelt tuli 40€ kiiruskaamera trahv koju kohale kusjuures aadressiks oli märgitud linn, postiindeks ja nimi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:

Nüüd on siis asjad niikaugel, et ka mootorrattaga tehakse Lätis kaamera kiirustrahv ära. Kusagil Bauskase lähistelt tuli 40€ kiiruskaamera trahv koju kohale kusjuures aadressiks oli märgitud linn, postiindeks ja nimi.

Ehk siis nüüd lausa hädavajalik Waze või GPS-si lenksul hoidmine,et mitte orki lennata.Ma uurisin ühe lätlase käest,aga ta arvas,et tsikliga ei saa trahvi,et neil ka nagu meil.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lätakate kaamerad pildistavad ju tagant või tean ma valesti?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei tea valesti. Saab tsikliga ka trahvi. Harjutage saapa nr ette tõstmist :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Madlobster kirjutas:

Ei tea valesti. Saab tsikliga ka trahvi. Harjutage saapa nr ette tõstmist :)

Äkki harjutaks legaalsetel kiirustel sõitmist (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas pyta »

yeekim kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Ei tea valesti. Saab tsikliga ka trahvi. Harjutage saapa nr ette tõstmist :)

Äkki harjutaks legaalsetel kiirustel sõitmist (togi)

Kindlasti mitte (togi)

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Minu värske trahv Lätist on ka tsikliga saadud. Seega lähen ka mobiili lenksule paneku ja waze lahenduse peale.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Sama siin, maksin selle krt 20EUR ära. Kaamerasse lennatakse ennekõike tadmatusest või tähelepanu panematta maantesõidule. Mina lendasin kaamerasse just intercom'i kaudu vesteldes, sõitsin sabas. Siin ei päästa ka oskuslik akrobaatika saapaga tsikli seljas. Pealegi oluliselt lihtsam ju hoog maha võtta kui just nüüd 200 ei lenda, ja tahaks mõnda meest näha kes 200 akrobaatikat teeb...
Lõppude lõpuks suht odav koolitusraha, järgmine kord targem. Waze ka abiks, kusjuures ma sõitsin just Waze ga. Tavaliselt see möliseb intercomi vahele, ei ta kuidas nii tahelepanuta jäi.
Kusjuures Läti politsei on oluliselt kurjemaks ka läinud, ei võtnud nad viimati altkäemaksu ka.

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina olen üldiselt vägagi normide piires liikuja ja politseilt kiiruse trahvi ei mäletagi millal ise viimati sain.Kaamerasse ,aga olen korra Tartu mnt-l 90-alas lihtsalt 96-ga sisse sõitnud.Lihtsalt väike tähelepanematus,aga sain rahalise "auhinna" selle eest.
Võõras riigis on see ka väga kerge juhtuma,kui just üli ettevaatlik ei ole,aga Waze äkki aitab.
Kuidas Waze Läti kaameraid näitab? Endal kogemus puudub.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Ainuke selgitus selle Wazega on see, et keegi ennem kaamerani jõudmist vajutab seda Punast jullat seal ekraani nurgas(vist oli see Like ja NO pinnid). Olen ka varem Eestis seda tähele pannud, et ei hoiata...., kuigi mõned tunnid varem hoiatus ilusti toimis.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Trahv Läti kiiruskaamerast

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

waze häälega hoiatab juhul kui su kiirus on enne kaamerat üle normi. Normi piires ja alla normi annab waze vaid visuaalse (väike riba kirjaga ekraani üleval ääres) hoiatuse.
Ehk siis kui kiirust tõsta peale visuaalse hoiatuse ilmumist ja vahetult enne kaamerat siis on võimalus tähelepanematuse tõttu fototeenuste eest tasuda, kas siis isamaa üleüldiseks hüvanguks või külakostiks, olenevalt, kus parajasti veered.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”