Tsikli transport kaugematesse maadesse

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kõigile on teada et euroopa piires on mootorrataste vedu suht tavapärane ja lihtsasti orgunnitav. Milano on vist suisa "igapäevane".
Kas kaugematesse kohtadesse tsikli transpordi jaoks on ka välja kujunenud mingid konkreetsed kanalid? Näiteks LAV, Rio de Janeiro, Israel jne. Huvitab pigem lennukiga transport, konteiner oleks viimane valik. Täpsustan, start oleks Eestist.
Väga oodatud on igasugused isiklikud kogemused motika saatmisel kaugematesse paikadesse.
Näiteks kas on võimalik istuda Helsinkist lennukile ja sättida sama lennuki pagasisse oma pakitud mootorratas? Kas peaks pöörduma otse lennufirma poole või lennujaama cargo osakonda (kui selline peaks eksisteerima) või hoopis erinevate transpordiettevõtete poole? Dokumentatsiooni puudutav jne. Tänan.

Kes nüüd suures abivalmiduse tuhinas kukub googeldama ja esimesi tulemusi siia vastusteks sättima, siis katsuge ennast tagasi hoida. Googeldamine on tehtud. Tsikli pakkimise õpetusi pole ka vaja :bsmile:

Viimati muutis ats30, 09 Dets 2016, 15:34, muudetud 1 kord kokku.


Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Mootorratta transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

http://www.yhelteljel.ee on seda teemat mitu korda lahatud ja ka http://kaido.portartur.ee/ on mõningatest probleemidest sellega seoses juttu.
Lühikokkuvõte minu mõttest on see,et samas lennukis tsikliga saab reisida,aga mitte igalpool ja olenevalt riikidest on kaubana kaasatoodava tsikli kasutamine kohati võimatu või siis väga keeruline.Ei ole see sama asi,kui ise rattaga üle piiri veeredes.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas hannes »

Mõni aasta tagasi üks saksa abielupaar tegi pooleaastase tripi lõuna-ameerikas. Motikad orgunniti saksast sinna, aga pärast tagasi ei orgunnitud. Anti võileivahinna eest ära. Sest tralli selle transaga oli rohkem, kui motikad väärt.

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Kas mitte suht igas maailma nurgas pole mingi viisakam tsiklilaenutus, kust ratas võtta? Sest tundub, et ükskõik mis hind tuleb tõenäoliselt odavam kui ratast lennutada.
Boonusena on tsiklirentidel tavaliselt mingi tehniline tugi ja kohalik kindlustus jne jne..
Et mis see põhiargument on, et oma ratast teisele poole maailma vedada?


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas will111 »

et sõita OMA rattaga? see, millega reaalselt sõita oskad, mida hästi tunned ja millega sõita meeldib.

kusjuures ma olen ka vaadanud mingisuguseid tsiklirente, suvalistes kohtades kuhu olen reisinud, pigem küll lihtsalt info mõttes. mida olen tähele pannud - esiteks, hinnad on ikka enamasti päris müstilised! 100 ja peale eurot päev, kui vähegi mingi asjalikuma tsikli veel tahad rentida siis pigem ikka see peale variant. Ja sinna ilmselt tuleb veel juurde midagi. Aga et ütleme 2 nädalaks kuskil ligi 1500-2k euri tsikli rendile siis. Noh ma ei tea kui rahamehed siin koos on, aga mulle tundub see ebaloogiline summa. Oma tsikli transpordi hinnaga muidugi kursis ei ole, aga tõsiselt kahtlen, et see on kallim kui 2k euri. Lennukiga...siis vb tõesti.
Aga teiseks - need tsikli rentijad, no seal ikka reeglina mingeid kuigi asjalikke masinaid minumeelest ei rendita.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas piiks »

will111 kirjutas:

et sõita OMA rattaga? see, millega reaalselt sõita oskad, mida hästi tunned ja millega sõita meeldib.

kusjuures ma olen ka vaadanud mingisuguseid tsiklirente, suvalistes kohtades kuhu olen reisinud, pigem küll lihtsalt info mõttes. mida olen tähele pannud - esiteks, hinnad on ikka enamasti päris müstilised! 100 ja peale eurot päev, kui vähegi mingi asjalikuma tsikli veel tahad rentida siis pigem ikka see peale variant. Ja sinna ilmselt tuleb veel juurde midagi. Aga et ütleme 2 nädalaks kuskil ligi 1500-2k euri tsikli rendile siis. Noh ma ei tea kui rahamehed siin koos on, aga mulle tundub see ebaloogiline summa. Oma tsikli transpordi hinnaga muidugi kursis ei ole, aga tõsiselt kahtlen, et see on kallim kui 2k euri. Lennukiga...siis vb tõesti.
Aga teiseks - need tsikli rentijad, no seal ikka reeglina mingeid kuigi asjalikke masinaid minumeelest ei rendita.

Noh kõige lihtsam tsikli transa Euroopa piires on nii 350.- - 500.- 1 ots. Seega sõltuvalt kohast ja vedajast saab ütleme tuhandega hakkama. Lisaks oled hooajal nii 3 nädalat ilma siklita. Kui hakata lennukiga vedama, siis ei taha tegelikult hinda teada. Mul oli millalgi poolteist aastat tagasi 1 suurem kaablirull vaja Hispaanias saare peale, transada lennutranspordi hinnaks pakuti 40 000.- (et küsimusi vältida, siis jah EUR's on see number). Ta siklist oli ca 3 korda raskem, aga m3 võis isegi sama olla. Kusjuures tegu oleks olnud siis Hispaania sisese veoga :)

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

elektromargu kirjutas:

Kas mitte suht igas maailma nurgas pole mingi viisakam tsiklilaenutus, kust ratas võtta? Sest tundub, et ükskõik mis hind tuleb tõenäoliselt odavam kui ratast lennutada.
Boonusena on tsiklirentidel tavaliselt mingi tehniline tugi ja kohalik kindlustus jne jne..
Et mis see põhiargument on, et oma ratast teisele poole maailma vedada?

Põhiargument on see, et start ja finish ei pruugi olla samas kohas ega samas riigis. Vahel harva juhtub isegi nii, et need punktid juhtuvad eri kontinentidel olema. Kui teemaks on kusagil kohapeal nädal-paar hullata, siis on rentimine kindlasti väga ok variant :bsmile:

Hind jääb tõenäoliselt lennutranspordi puhul 1000-1500€ vahele. Konteineri puhul on tänane olukord suht muret tekitav. Paar suurt konteinervedudega tegelevat ettevõtet on raskustes, kohale toimetamise ajad on pikad ning hilinemised väga tavalised. Lisaks kohpealsed maakleritasud ja muu bürokraatia, see läheb nagu liiga teemast välja. Lennutranspordi puhul tundub, et eelpool loetletud riskid on üksjagu väiksemad. Vähemalt erinevate allikate läbi töötamisel olen sellisele järeldusele jõudnud.

Tundub, et järjekordne teema stiilis "ise küsin ise vastan" :wack:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ats30 kirjutas:

Tundub, et järjekordne teema stiilis "ise küsin ise vastan" :wack:

Minu teises lingis,kui keegi on seda lugenud,oli selline huvitav juhtum,et ratta lennukiga USA-sse saatmisel,ei õnnestunud sellega seal sõita.No ilmselt õnnestuks,kui ratta sisse tollid jne ,aga nii et sa saad ratta lennujaamas kätte ei õnnestu.Antud juhul oli tegemist uuemapoolse bemmiga,mis tuli USA-st edasi järgmisse riiki saata,kus vist ka ei saanud ise sellega sõita ja USA-s renditi ratas,seal sõitmiseks.
Igas riigis omad reeglid ja selleks polegi see alati nii lihtne,et panen lennukisse ja peale maandumist lasen kahel rattal edasi.Samalaadne oli ka probleem Koreas ja ka Hiinas ei saa vist ilma saatjateta oma rattaga sõita.
Austraaliasse viimisel on suurimaks kuluartikliks ilmselt karantiiniga seonduv.Pesud litsenseeritud pesulates ja paeknd,ning selle hilisem utiliseerimine,mis maksab ikka täiesti haigeid summasid.
Sa pole nagu ka avaldanud millisele kontinendile või kuhu sõita kavatsed,aga näiteks ameerikat avastades on mõistlikum ratas sealt soetada ja sama ka ilmselt Austraalias teha.Aafrikasse saad ilmselt saata ja ka paberid tehtud,sest seal on reeglid vahel ka kohapeal tehtavad(raha eest saab teha).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas randel »

Üks võimalus on ka poolakate teenuseid kasutada, hinnad tunduvad talutavad. Tüübid on ise ka kõvad reisisellid.
http://advfactory.com/vehicle-transport/


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

randel kirjutas:

Üks võimalus on ka poolakate teenuseid kasutada, hinnad tunduvad talutavad. Tüübid on ise ka kõvad reisisellid.
http://advfactory.com/vehicle-transport/

See on päris hea variant jah, kui ajad ja piirkonnad klapivad. Lõuna-Aafrikasse nad kahjuks ei plaani lähiajal minna.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Üks võimalus on ka poolakate teenuseid kasutada, hinnad tunduvad talutavad. Tüübid on ise ka kõvad reisisellid.
http://advfactory.com/vehicle-transport/

Tänks Randel.
See Poolakate värk on küll üsna lahe ja intrigeerivate hindadega.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Ei ole ise orgunninud, aga kuulnud palju kogemusi, näiteks Horizons Unlimited foorumist (seal saidil on väga palju infot kusjuures) ja muust kohtadest.

Näiteks kas on võimalik istuda Helsinkist lennukile ja sättida sama lennuki pagasisse oma pakitud ratas? Kas peaks pöörduma otse lennufirma poole või lennujaama cargo osakonda (kui selline peaks eksisteerima) või hoopis erinevate transpordiettevõtete poole? Dokumentatsiooni puudutav jne. Tänan.

Finnair Cargosse pead pöörduma. Mitte iga cargo ei viitsi tegeleda, lennufirmad tegelevad oma baaslennujaamades. On olemas transpordiettevõtted, kellel asi sujub ja kõik välja uuritud ja kontrolli all, aga siis ei saa sulle keegi garanteerida, mis lennujaamast väljud. Näiteks üks seal HUs ennast reklaamiv pakkus hinnauurimise peale et saame ilusti sind ja tsikli sama lennukiga Torontosse viia, aga Amsterdamist mitte, kas sa ei tahaks pigem Pariisi tulla.

Motikad orgunniti saksast sinna, aga pärast tagasi ei orgunnitud. Anti võileivahinna eest ära. Sest tralli selle transaga oli rohkem, kui motikad väärt.

Ka täitsa hea variant, jällegi HUBB/AdvRideri foorumites on kogu aeg müügikuulutused ala "pakkuda kaks KLRi Valparaisos poole aasta pärast". Peab endale selgeks tegema ainult, kuidas omanikuvahetus käib.

Oma tsikli transpordi hinnaga muidugi kursis ei ole, aga tõsiselt kahtlen, et see on kallim kui 2k euri. Lennukiga...siis vb tõesti.

Vabalt võib minna üle 2k ka konteineriga. Vahe selles, et lennukiga saabub tsikkel teadaoleval päeval ja lennujaam tahab sellest kiiresti lahti saada. Sadama puhul esiteks sa ei tea kunagi, millal see pendeldav kaubalaev kohale jõuab, teiseks sadamatöötajaid ei koti et kast nurgas seisab, ja nad koorivad sinult raha iga kehaliigutuse eest. Arvestades elamise kulu oodates, võib ka konteiner kallimaks minna.

hinnad on ikka enamasti päris müstilised! 100 ja peale eurot päev

Kunagi teises foorumis arutasime tüübiga, kel mingi talu Alpide all, kas turul on ruumi odavale tsiklirendile. Tegime matemaatikat. Selleks, et äri üldse toimuks, et vähemalt nulli jõuda, ei saagi see hind palju alla 100eur olla.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Hr.Nõel kirjutas:

Üks võimalus on ka poolakate teenuseid kasutada, hinnad tunduvad talutavad. Tüübid on ise ka kõvad reisisellid.
http://advfactory.com/vehicle-transport/

Tänks Randel.
See Poolakate värk on küll üsna lahe ja intrigeerivate hindadega.

Vaadates neid tarne aegasid,siis peale ameerikasse saatmise on tegemist ilmselgelt maanteetranspordiga ja selleks ei pea kindlasti poolakate abi kasutama.Kui nendega saata,siis peab kuidagi ratta ja varustuse ka poolasse saama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas randel »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
Hr.Nõel kirjutas:

Üks võimalus on ka poolakate teenuseid kasutada, hinnad tunduvad talutavad. Tüübid on ise ka kõvad reisisellid.
http://advfactory.com/vehicle-transport/

Tänks Randel.
See Poolakate värk on küll üsna lahe ja intrigeerivate hindadega.

Vaadates neid tarne aegasid,siis peale ameerikasse saatmise on tegemist ilmselgelt maanteetranspordiga ja selleks ei pea kindlasti poolakate abi kasutama.Kui nendega saata,siis peab kuidagi ratta ja varustuse ka poolasse saama.

Loomulikult on tegu maanteetranspordiga.
Pilt

Kui mõnelt Eesti firmalt küsida tsikli transpordi pakkumist Kõrgõstani või Mongooliasse, siis kui mitmelt üldse on lootust vastust saada või siis heal juhul mõistlikku hinnapakkumist? Tsiklivedamise raam tuleks ka sel juhul ilmselt ise valmistada. Nende poolakate puhul on tegemist siiski tsiklite veole spetsialiseerunud firmaga/vahendajaga, mida võiks vast võrrelda Eestist Milaanosse toimiva tsikliveoga. Ma kaaluks heameelega tuleval suvel tsikli transporti suunal Tallinn-Bishkek-Tallinn, kui oleks mõistlikke pakkumisi.

Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas Multi »

https://shipitwise.com/
Võite neilt ka pakkumist küsida, nad on mootorrattaid saatnud küll ja sihtkohtade osas annab ka tõenäoliselt läbi rääkida.

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas Henn »

Kui mõnelt Eesti firmalt küsida tsikli transpordi pakkumist Kõrgõstani või Mongooliasse, siis kui mitmelt üldse on lootust vastust saada või siis heal juhul mõistlikku hinnapakkumist? Tsiklivedamise raam tuleks ka sel juhul ilmselt ise valmistada. Nende poolakate puhul on tegemist siiski tsiklite veole spetsialiseerunud firmaga/vahendajaga, mida võiks vast võrrelda Eestist Milaanosse toimiva tsikliveoga. Ma kaaluks heameelega tuleval suvel tsikli transporti suunal Tallinn-Bishkek-Tallinn, kui oleks mõistlikke pakkumisi.[/quote]

http://www.girteka.eu/en/cross-country- ... iddle-asia

Girtekas, naised-saunas... allikatele toetudes, kuuldavasti sõidab Eesti päritolu juhte ka.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Multi kirjutas:

https://shipitwise.com/
Võite neilt ka pakkumist küsida, nad on mootorrattaid saatnud küll ja sihtkohtade osas annab ka tõenäoliselt läbi rääkida.

Nendelt sain seni kõige lamedama vastuse ever- "Ei. Meil ei ole nendes maades usaldusväärset partnerit."

Lihtsalt üks mõttetu ja kunstlikult üles haibitud, peene nimega "startup". Milles nende "idu" seisneb ja milles suur kasvupotentsiaal, on täiesti arusaamatu. Aga see selleks.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

randel kirjutas:

............. Ma kaaluks heameelega tuleval suvel tsikli transporti suunal Tallinn-Bishkek-Tallinn, kui oleks mõistlikke pakkumisi.

Kui sa nüüd pildi järgi hakkad tarne meetodit paika panema,siis peaks ju ka ameerikasse veokaga viima? :mrgreen:
Aga kui vaja,siis tuleb hakata pakkumisi võtma.Ega ise need sulle koju ei tule.
Meilt on ilmselt võimalus üle Moskva transat otsida.Autod sõidavad ja kaubad ju liiguvad.Usbekistani kohe kindlasti veetakse eestist kauppa.Pigem on selle asja juures kõige olulisem ,kauba vastuvõtu koht-parner,kes sulle kogu bürokraatia ära lahendab,nii et ise kohale jõudes saaksid rattaga sõitma hakata.
Poolakatel on see ilmselt olemas,ise pusima hakates pole asi kindlasti nii lihtne.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Mootorratta transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ats30 kirjutas:
Multi kirjutas:

https://shipitwise.com/
Võite neilt ka pakkumist küsida, nad on mootorrattaid saatnud küll ja sihtkohtade osas annab ka tõenäoliselt läbi rääkida.

Nendelt sain seni kõige lamedama vastuse ever- "Ei. Meil ei ole nendes maades usaldusväärset partnerit."

Lihtsalt üks mõttetu ja kunstlikult üles haibitud, peene nimega "startup". Milles nende "idu" seisneb ja milles suur kasvupotentsiaal, on täiesti arusaamatu. Aga see selleks.

Nende tegevus on vahendada see asi läbi järgmise vahendaja või vahendajate vedajale.Partnerite nimekirjas on 2 ettevõtet,kes ka reaalselt ise veovahendeid omavad,ülejäänud on samuti vahenduskontorid.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, eks see ongi nende planeeritud nišš et kui tavainimene hakkab otse "proffidele" helistama, siis hakatakse teisest toru otsast ju konkreetse hinna ja saabumise kuupäeva asemel igasugu erialase terminoloogiaga nüpeldama. Igasugu liinimeetrid ja mahukilogrammid ja soome alused ja Rotterdami sadama wc-puhastajate lisatasud ja tont teab mis asjad veel. Pärast on raudselt veel rekkajuht lõhkist ketast GPS-i või ma ei tea mis muusse auku sisestades ära eksinud, hispaanlane on streikimise vahelduseks siestale suundunud ja Võru platsi valvur oli üldse juba kauba väljastamise asemel kogemata kolmapäeva puhul maani täis ning siis istud kuskil maailma lõpus oma käsipagasi otsas ja teed närvilisi telefonikõnesid hinnaga 5€ minut, et teada saada kuidas keegi midagi ei tea ja millegi eest ei vastuta. Sest üleüldiselt see on su oma mure et midagi liigutada üritasid, tark inimene ei liiguta asju vaid hoiab neid ilusti kodus.

Selles mõttes et noh üheksal juhul kümnest on lihtsam oma põhitööd mõni tund kauem teha ja saadud raha eest korralik (ehk täislauseid moodustada oskav ja kolmesaja piires numbreid tundev) vahendaja palgata, kui ise seal globaalset Minesweeperit mängida. Olgu siis "idu" või mitte.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

See pole miski niss. Sellega tegelevadki kõiksugused transpordifirmad. Ja minu arvamus, kogemus ning sügav veendumus on, et mis iganes su põhitöö ka ei oleks, kõik tuleb omal ikka ära teha ja välja uurida. Sest kui sa elus esimest korda puutud kokku mingi täiesti võõra alaga, siis kust sa üldse tead, milline nendest google esimesel kolmel lehel kuvatavatest see korralik on. Kui oled omale süsteemi toimimise põhimõtte selgeks teinud, erinevate vahendajate tausta uurinud ja oma jaoks "top 3" koostanud, siis jah, paberimäärimise ja detailid võib tõesti neile jätta. Mida iganes sa siin elus tahad et hästi saaks tehtud, see tuleb ise teha. Sinna maani kuhu vähegi suudad. Raisk.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ma ju nendest "kõiksugu transpordifirmadest" ju räägingi :) Minul pole aega et 3 aastat koolis käia selleks, et teoreetiliselt justkui teenusepakkuja rollis oleva firma teenindaja jutust aru saada. Noja vastutuse pool ka, kui ma ostan poest piima ja pakis on üks teine vedelik, siis see on nagu halb vabandus et lehmal ketas lõhki oli. Tehku oma krdi kettad mingist normaalsest materjalist siis.

Ehk siis targad teevad nii nagu sina, aga lollid nagu mina ei saa ju aru et sa teiste tarkade soovitusi küsid, vaid soovitavadki lollidele mõeldud firmasid.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Jesper kirjutas:

No ma ju nendest "kõiksugu transpordifirmadest" ju räägingi :) Minul pole aega et 3 aastat koolis käia selleks, et teoreetiliselt justkui teenusepakkuja rollis oleva firma teenindaja jutust aru saada. Noja vastutuse pool ka, kui ma ostan poest piima ja pakis on üks teine vedelik, siis see on nagu halb vabandus et lehmal ketas lõhki oli. Tehku oma krdi kettad mingist normaalsest materjalist siis.

Ehk siis targad teevad nii nagu sina, aga lollid nagu mina ei saa ju aru et sa teiste tarkade soovitusi küsid, vaid soovitavadki lollidele mõeldud firmasid.

Ma ju räägin. Raisk. :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Jesper kirjutas:

Nojah, eks see ongi nende planeeritud nišš et kui tavainimene hakkab otse "proffidele" helistama, siis hakatakse teisest toru otsast ju konkreetse hinna ja saabumise kuupäeva asemel igasugu erialase terminoloogiaga nüpeldama. Igasugu liinimeetrid ja mahukilogrammid ja soome alused ja Rotterdami sadama wc-puhastajate lisatasud ja tont teab mis asjad veel. Pärast on raudselt veel rekkajuht lõhkist ketast GPS-i või ma ei tea mis muusse auku sisestades ära eksinud, hispaanlane on streikimise vahelduseks siestale suundunud ja Võru platsi valvur oli üldse juba kauba väljastamise asemel kogemata kolmapäeva puhul maani täis ning siis istud kuskil maailma lõpus oma käsipagasi otsas ja teed närvilisi telefonikõnesid hinnaga 5€ minut, et teada saada kuidas keegi midagi ei tea ja millegi eest ei vastuta. Sest üleüldiselt see on su oma mure et midagi liigutada üritasid, tark inimene ei liiguta asju vaid hoiab neid ilusti kodus.

Selles mõttes et noh üheksal juhul kümnest on lihtsam oma põhitööd mõni tund kauem teha ja saadud raha eest korralik (ehk täislauseid moodustada oskav ja kolmesaja piires numbreid tundev) vahendaja palgata, kui ise seal globaalset Minesweeperit mängida. Olgu siis "idu" või mitte.

Kõik see millest sa siin kirjutad on üldjuhul just nende vahenduskontorite,mitte reaalselt asjaga tegelevate veofirmade leksikast.Kuidagi on vaja ju välja vabandada,et leiti sinu kaubale kõige aeglasem ja odavam vedaja ning kõik,mis vahenduskontori logistikul tegematta jäi , ajada autojuhi kraesse,sest tema on ju loll.
99%-l juhtudest on tavaliselt kõik teisiti.Kui nüüd veel sinu kaubaga teel midagi juhtub,et tekib vajadus kindlustuskaitse järele,siis on vahendaja kohe vahelt kadunud ja soovitab sul otse veofirmaga(auto omanikuga) asju ajada,sest nüüd vastutab vahendaja arust kogu selle kokku keeratud pasa eest juba see reaalne vedaja.Loomulikult ei pruugi sel maailma kõige odavamal vedajal olla ühtegi kindlustust ja nii oledki oma rikutud kaubaga ja probleemidega üksi.
Aga kui ikka vaja oma kauppa,kuhugile saata,siis pead asja eelkõige omale selgeks tegema,kui tahad et sinu enda tegevus ka tulemuslik oleks.

PS: Veoettevõtte,kel on veovahendid peab olema litsenseeritud ja omama hunnikut lubasid oma tegevuseks.Peab olema ka piisavalt kapitali,et veolitsentsi saada jne.Logistika ettevõttel ei pea midagi olema ja ei vastuta ta ka mitte millegi eest.Kogu vaja minev on mingi interneti ühendusega arvuti ja telefon.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Mootorratta transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, eks osaliselt on probleem ka minu enda vaesuses - pmst võiks kõik asjad ju DHL Expressiga saata :) Või siis teistpidi, ilmselgelt oleks probleeme vähem kui mu kola oleks vähemalt ühe merekonteineri või rekka suurune.

Aga lihtsalt tahtsin öelda, et minuarust selle shipitwise valitud lähenemise (transpordi korraldamine "tavainimesele" kasvõi ainult EL piires) jaoks on turul ruumi küll, kas nad sellega ka hakkama saavad seda ei oska veel kommenteerida. Ma sõidan ka Uberiga näiteks, mis siis et kindlasti oleks oma autojuhi palkamine mugavam ja muretum :) See on ju iseenesest täiesti korrektne lähenemine et kui x riigis partnerit pole siis nii ka öeldakse, mitte nii et võetakse raha vastu ja siis kuskil x aega hiljem teatatakse et ups, jälle läks natuke pahasti.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Nojah, eks osaliselt on probleem ka minu enda vaesuses - pmst võiks kõik asjad ju DHL Expressiga saata :) Või siis teistpidi, ilmselgelt oleks probleeme vähem kui mu kola oleks vähemalt ühe merekonteineri või rekka suurune.

Aga lihtsalt tahtsin öelda, et minuarust selle shipitwise valitud lähenemise (transpordi korraldamine "tavainimesele" kasvõi ainult EL piires) jaoks on turul ruumi küll, kas nad sellega ka hakkama saavad seda ei oska veel kommenteerida. Ma sõidan ka Uberiga näiteks, mis siis et kindlasti oleks oma autojuhi palkamine mugavam ja muretum :) See on ju iseenesest täiesti korrektne lähenemine et kui x riigis partnerit pole siis nii ka öeldakse, mitte nii et võetakse raha vastu ja siis kuskil x aega hiljem teatatakse et ups, jälle läks natuke pahasti.

See ei ole vaesus,kui inimene ei taha maksta esimest küsitud summat.Kui on soov ebatraditsioonilistesse kohtadesse sõita,siis peadki endale kõik sellega kaasneva selgeks tegema või palkama esindaja,kes sinu eest seda kõike teeb.See sama DHL ei pruugi igale poole ka viia.Need suured viivad ainult sinna,kus neil on esindus või esindaja.
DHL on ise ka tegelikult kliendi esindaja veoahelas(neil endil veovahendeid, peale treilerite, pole),lihtsalt väga suur firma ja ei midagi muud.Aga põhimõtteliselt saab selle ja kõige muuga ,mida teeb DHL või shipitwise või keegi kolmas sarnane , hakkama ka ise,kui omale süsteemi toimimise selgeks teed.
Ma ei oska sind aidata kesk-aasia teemal,sest oleme spetsialiseerunud eelkõige soomele,põhjamaadele ja baltikumile,aga kindlasti on meil siin eestis veofirmasid,kes veavad kaupa ka sinna.Enamuses on need muidugi venekeelsed tegelased,aga see ei tohiks probleem olla.
Küsida võib ka ERAA-st http://www.eraa.ee ,sest kui vedajal on vaja veolubasid mingitesse riikidesse,siis nemad peaks teadma kes neid võtnud on ja võiks sel juhul sinnakanti sõita.Ei ole välistatud,et paljud kaubad ka näiteks venemaal ümber laetakse ja edasi veab juba sihtriigi veofirma selle asja lõpuni.
Aga nagu ma juba eespool mainisin,siis vedaja leidmine on kindlasti lihtsam,kui sealse partneri leidmine,kes aitaks sul asjad korda teha,et sa ka sõita saaksid,mitte ei tegeleks paar nädalat bürokraatiaga või kui kehvasti läheb siis saadad ratta sama teed tagasi.

PS Ja kui kogu selle kadalipu lõpuks oled läbi teinud,siis võib juhtuda,et kõige soodsam ja kiirem on ise rattaga sinna kohale sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Pakkuda koht tsiklile marsruudil Rotterdam- Johannesburg. Väljumine 4 aprill, mootorratas kohal ca 24 aprill. Hind 900€. Tolliformaalsused, sh kohapealne paberimajandus hinna sees, eeldusel et CdP on olemas. Kui ei ole, siis on võimalik ainult LAVi jaoks ajutine mootorratta import vormistada. CdP taotlemisel saan abistada, hetkel veel jõuab. Omal on vaja ratas märtsi lõpus Rotterdami saada. Ratast ei pea lahti võtma ega kasti pakkima. LAVis ootab mootorratas peremeest motokämpingus, tasuta, niikaua kui vaja, sh on kõik formaalsused korda aetud. Lendad kohale, paned paagi täis ja tuld!
Mais algab LAVis kuiv hooaeg, vihmaperiood saab läbi.
Kel huvi see oskab ka ühendust võtta.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

sst
Postitusi: 30
Liitunud: 17 Mär 2014, 09:57
Tsikkel: BMW R1150GS
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas sst »

Lennutransa osas võib uurida selliselt Eesti firmalt: www.ospentos.com ja Haiti. Peaksid saama lennutada asju igasse maailma nurka. Või vähemalt oskavad aidata.

Aga lennutransa tsiklile ma arvan, et mõtetult kallis. Lisasks pead vedelikest tühjaks tegema jne...


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas ats30 »

sst kirjutas:

Lennutransa osas võib uurida selliselt Eesti firmalt: http://www.ospentos.com ja Haiti. Peaksid saama lennutada asju igasse maailma nurka. Või vähemalt oskavad aidata.

Aga lennutransa tsiklile ma arvan, et mõtetult kallis. Lisasks pead vedelikest tühjaks tegema jne...

Kahjuks nad siiski ei saa aidata.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

sst
Postitusi: 30
Liitunud: 17 Mär 2014, 09:57
Tsikkel: BMW R1150GS
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikli transport kaugematesse maadesse

Lugemata postitus Postitas sst »

ats30 kirjutas:
sst kirjutas:

Lennutransa osas võib uurida selliselt Eesti firmalt: http://www.ospentos.com ja Haiti. Peaksid saama lennutada asju igasse maailma nurka. Või vähemalt oskavad aidata.

Aga lennutransa tsiklile ma arvan, et mõtetult kallis. Lisasks pead vedelikest tühjaks tegema jne...

Kahjuks nad siiski ei saa aidata.

Siis võid veel uurida sellisest kohast: http://afr.aerogistica.com/ Meelis - 5021972

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”