Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

teeksin siinkohal ettepaneku rääkida ka matka "köögist" ehk mida ja kuidas priimusega teete? mind isiklikult huvitaks just see nö päris vaaritamine. (jätaks lõkketoidud välja)

Viimati muutis KIBU, 19 Veebr 2017, 22:58, muudetud 2 korda kokku.


5248653
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas ranel »

KIBU kirjutas:

rääkida ka matka "köögist" ehk mida ja kuidas priimusega teete? mind isiklikult huvitaks just see nö päris vaaritamine. (jätaks lõkketoidud välja)

No mu ekstreemsem näide on, kui tegin suvel omale snitslit ja samas õlis praekartulit kõrvale. Tampisin mingi puujuraka liha pehmeks jne. Minu arust suur pann on kuldaväärt asi.

Pilt
Pilt
Pilt

Hommikusi omlette, sinihallitusjuustuga seeni, praekartuleid, praeliha jne jne jne. Rääkimata veel valmis toidu soendamisest. Samas kõik mu jutud on 1-3 päeva max käimised.

Kuigi jah, lugedes jutte, siis ilmselt jääb praegune gaasipriimus siiski alles.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Matkatoitudest oli ja on siiani minu lemmikuks kartulipuder konserviga. Kõlbavad nii päris kartulid (keetmiseks lõigata väikesteks tükkideks, keeb kiiremini lögaks) kui ka igasugu kuivpudrud. Konserv võiks olla min 75-80% liha sisaldusega. Eestis on ainult 1 tootja minu teada kes seda teeb, jahimehi ja kodutegijaid ei arvesta. Venemaal, Ukrainas ja valgevenes on head konservi veel saada. Ulmehea aga natuke liiga toitev. Peale seda pudel õlut ja head ööd :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Priimuste teema

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mõned ettejuhtunud pildid kokkamisest

supp.jpg
praad.jpg
20140815_094744.jpg
5248653

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Priimuste teema

Lugemata postitus Postitas Loadära »

No ja kui jutt võimalike söökide peale läks, siis näiteks Vahemeremaadesse liikujatele annaks omalt poolt järgmise vihje (muidugi klausliga, et maitsemeeled on siiski erinevad) :
alguses hirmsasti põdesin, et ikka sool ja pipar (kuna meeldib pigem vürtsikas) oleks ja kuidas neid ladustada kohvris ja mida üldse teha jne... aga lõpuks tuli kuskilt supermercados riiulite vahel kooserdades miskipärast meelde Jamie Oliveri nipp, et toitu anshoovistega maitsestada. Ja tõesti, sealmail need igalpool, väikestes ning kenasti korduvalt suletavates purgikestes müügil. Enda lemmik maitseaineks saigi siis hoobilt "anshoovis con pepperoni"vms...ehk siis see mingi chillipipra laadse ollusega. Ning oh imet, see isegi väikestes kogustes juurde lisades, andis kõikidele purgitoitudel hoopis teise jume. Itaaliaamaal kippuski lõpuks vist enim korduma Minestrone supp (marketis poolteist €ur vms) "anshoovistuuningus", aga oli ka muid, oasööke ja ravioolivärke jne, mida kõike kannatas kenasti katelokis teha, ilma et söök maitsetusest, või korduma kippumisest suus ringi hakkaks käima. Ning teiste reisijuttudes korduvalt nähtud kiirnuudlitega ei pidanud ma enda kordagi anastama...muidugi siinkohal vabandused, kui need kellelegi lihtsalt kohutavalt maitsevad! (togi)

Ahjaa, siiski mingi katelokipilt, mis esimesena kiirvaatlusel leidus:

IMG_5679.JPG

...no ja siis hädine, st. öösel, pimedas ja shvipsis peaga kalapraadimise pilt leidus ka...aga jällegi pole kahjuks priimust ennast ega pannialust väga näha:

IMG_20160827_214929.jpg
Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Konserv võiks olla min 75-80% liha sisaldusega. Eestis on ainult 1 tootja minu teada kes seda teeb, jahimehi ja kodutegijaid ei arvesta.

kas oskad öelda kes see tootja on?
mul on eelmisest aastast kasutaja Loff käest saadud veiselihakonserve. ulme rammusad, leemega võib vabalt tapeeti liimida ja kummikut paigata. aga neid pole enam palju seega peab ringi vaatama. ise eelistan sealihakonservi. veisekas liiga "raske".

Kui linna hästivarustatud poodi satun siis tsekkan. Enam ei mäleta. Muide, väga head on ka kodus autoklaavis tehtud "sealiha omas mahlas". Ainult et see kultuur hakkab vist tasapisi ära kaduma.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas ranel »

KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Konserv võiks olla min 75-80% liha sisaldusega. Eestis on ainult 1 tootja minu teada kes seda teeb, jahimehi ja kodutegijaid ei arvesta.

kas oskad öelda kes see tootja on?
mul on eelmisest aastast kasutaja Loff käest saadud veiselihakonserve. ulme rammusad, leemega võib vabalt tapeeti liimida ja kummikut paigata. aga neid pole enam palju seega peab ringi vaatama. ise eelistan sealihakonservi. veisekas liiga "raske".

Tartus ringtee selveris müüakse näiteks. Hind on ka korralik, poole pisem karp, kui jahimehed teevad, jääb 3.5-4 eur kanti.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

siim83 kirjutas:

...Toidu koha pealt õpetas elu seda, et kui kodutööd viitsida teha, siis ei pea poes müüdava konserveeritud jama poole vaatamagi. Sobiv ködi ise valmistada, samal ajal pestud purgid 200-kraadisesse praeahju ja purgikaaned keeduvette. Niimoodi säilib toit lahtitegemata ilma külmkapita ka kuumal suveajal nädal-kaks. DFDS-i laeva kokk väidab, et ei saa, nii ei ole võimalik. Praktika aga näitab, et saab ikka küll.

Kodus võibolla küll, aga kui sa nüüd räägid motomatkamisest ja nädala ködi kaasavõtmisest KLAASTAARAS, siis minu arust need kaks asja ei käi mitte kokku! Rääkimata vajalikust ruumist ja lisandudnud kaalust, sa ei taha ju ometi, et mingi ködi sisaldav klaaspurk sul kuskil muu matkakola vahel puruneb? Ja kui sa neid just ekstra mingitesse shvammkottidesse ei paki, siis purunueb kindlasti. Mul on sabakohvris isegi plekkõllepurkidele loetud tundidega augud sisse tulnud, vibra ja põrutuste tagajärjel, kui olen kogemata unustanud, või jätnud purgid teineteisest eraldi ning sokkide sisse pakkimata...mõttega, et ah, kohe nii kui nii jään kuskil ankrusse ja konsumeerin ära need... :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

siim83
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Veebr 2008, 10:13
Asukoht: Tartu
Tänanud: 11 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas siim83 »

Loadära kirjutas:
siim83 kirjutas:

...Toidu koha pealt õpetas elu seda, et kui kodutööd viitsida teha, siis ei pea poes müüdava konserveeritud jama poole vaatamagi. Sobiv ködi ise valmistada, samal ajal pestud purgid 200-kraadisesse praeahju ja purgikaaned keeduvette. Niimoodi säilib toit lahtitegemata ilma külmkapita ka kuumal suveajal nädal-kaks. DFDS-i laeva kokk väidab, et ei saa, nii ei ole võimalik. Praktika aga näitab, et saab ikka küll.

Kodus võibolla küll, aga kui sa nüüd räägid motomatkamisest ja nädala ködi kaasavõtmisest KLAASTAARAS, siis minu arust need kaks asja ei käi mitte kokku! Rääkimata vajalikust ruumist ja lisandudnud kaalust, sa ei taha ju ometi, et mingi ködi sisaldav klaaspurk sul kuskil muu matkakola vahel puruneb? Ja kui sa neid just ekstra mingitesse shvammkottidesse ei paki, siis purunueb kindlasti. Mul on sabakohvris isegi plekkõllepurkidele loetud tundidega augud sisse tulnud, vibra ja põrutuste tagajärjel, kui olen kogemata unustanud, või jätnud purgid teineteisest eraldi ning sokkide sisse pakkimata...mõttega, et ah, kohe nii kui nii jään kuskil ankrusse ja konsumeerin ära need... :bsmile:

Vanasti olid mingid konserviaparaadid ka olemas (klassikaline plekkkarp). Ekspeditsioonivanad konserveerisid omale piiritust kaasa ja seda mitte priimuse tarbeks


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Konserv võiks olla min 75-80% liha sisaldusega. Eestis on ainult 1 tootja minu teada kes seda teeb, jahimehi ja kodutegijaid ei arvesta.

kas oskad öelda kes see tootja on?
mul on eelmisest aastast kasutaja Loff käest saadud veiselihakonserve. ulme rammusad, leemega võib vabalt tapeeti liimida ja kummikut paigata. aga neid pole enam palju seega peab ringi vaatama. ise eelistan sealihakonservi. veisekas liiga "raske".

Sattusingi hästivarustatud supermarketisse. Valik täiesti olemas.
Need kaks on head, julgen soovitada. Mõlemad 80% liha.

Mõlemad väga head konservid, 80% liha
Mõlemad väga head konservid, 80% liha

Tagaküljest ka:

Tõestus tagaküljelt
Tõestus tagaküljelt

Samast sarjast "Turistieine" sisaldab liha kõige vähem aga on siiski 2x kangem kui järgnevad

Sama sarja lahjem vend, aga pole kõige hullem
Sama sarja lahjem vend, aga pole kõige hullem

Järgnevad 2 konservi on pigem lihalaadsed tooted, maitsevad nagu lihalõhnaline tualettpaber.

"Hautatud sealiga" sisaldab sealiha 26%. Ülejäänu on pm mingi soga ja jäägid ja ained
"Hautatud sealiga" sisaldab sealiha 26%. Ülejäänu on pm mingi soga ja jäägid ja ained
"Terav Vürtsisealiha" sisaldab sealihaga (25%) võrreldes samas suurusjärgus kanakondimassi ja muud soga.
"Terav Vürtsisealiha" sisaldab sealihaga (25%) võrreldes samas suurusjärgus kanakondimassi ja muud soga.
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on ka samasugune sõjaväe katelokk ja 4 inimese söögi saab seal sees mõnusalt ära teha.Piirituse põletit pole kaasa vedanud,sest sõbral on gaasipliit,millega saab lihtsalt kiiremini.Katelokk mahub mulle ilusasti paagikotti ja sinna sisse läheb sõidu ajaks kohvipakk,suhkur -koorepulber,kaks kruusi ja noad-kahvlid-lusikad.Mulle meeldib see katelokk,sest see on nö kaheosaline ehk ka kaant saab kasutada eraldi keedunõuna.

Eelpool mainitud kartulipuder lihakonserviga(meil on kindlasti ka üks sibul sinna sisse pandud) on kuldne klassika juba vene kroonust alates.
Meie seltskonnas on ka väga hästi läinud mingid pasta toidud,mida müüakse suuremas pakis,juustu jne. Ka sinna kannatab liha-lihakonservi juurde panna.Siis alati on kaasavõetud ka neid rootslaste pakitoitusid ,mille nime ei suuda meenutada.Gryta on rootsikeelne nimetus,aga neid on riisi ja nuudlitega jne.Pajaroog peaks meie vaste olema,aga need rootslaste omad on head.Oleme mõne korra ostnud ühekordseid grille ja lõunapool on samuti nagu meil, grillimiseks valmis tooted müügil.Viimati sai Horvaatias ostetud mingit grillmix-i,kus oli liha,kana ja kebab mitmes erinevas verisoonis ühes karbis.On ka neid hommiku putrusid kaasa ostetud,aga kui oled kuskil Vahemere ääres,siis seal muud maitsvat, mida kohvi kõrvale võtta,et need pudrud üsna tihti jäänud kasutamatta.Kaasa pole me viimasel ajal üldse suurt midagi ostnud,sest lõuna-euroopas ja balkanil on toit meist odavam ning kohalik toit ka omamoodi osa reisist.Kohv on üks asi mida lõunas poest ostes, võid isegi tuttavat marki ostes, jama saada.Kuigi valmiskohv on üldjuhul igalpool hea.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Minu lemmik matkatoit on turbonuudlid turistieinega. Saab kiiresti kõhu täis.

Väga hea kraam on ka Knorr Kartulipuder peekoni ja sibulatega.

Kui aega ja tahtmist rohkem on, siis Bla Band Mehhiko/Itaalia/Hawai Pajatoit on päris okei, sellega peab rohkem nikerdama ning miskit lihamoodi asja sisse vaja. Sinna jällegi sobib tegelikult üks turistikas juurde, kuigi päris hakkliha on parem. Kusjuures, kui ma ei eksi, oli Kibu ise see, kes ükskord Selveris mulle otsa põrkas ja seda osta soovitas.

Kusjuures, need hirmsasti maitsevad kõik ainult matkal, kodus küll miskit sellist "kokata" ei taha.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Hakkliha pidi saama edukalt ka kuivatada ja sellisel moel kaasas vedida. Ei ole ise küll katsetanud, aga peaks toimima. Rohkem teemast: http://www.backpackingchef.com/dehydrating-meat.html


kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas kopu »

http://tacticalfoodpack.com/

Plussid-

  • valmistamiseks vaja ainult kuuma vett
  • kerge ja pakend ei lähe puruks, samuti ei teki palju prügi
  • maitse on hea ja ei ole sellist säilitusainete kõrvalmaitset juures
  • mitmekesine valik

Miinused-

  • hind

Kokkuvõttes- Eestis toodetud, eestlaste poolt kokku pandud ja arendatud head asjad kotti panna emergency tarbeks. Ühes pakis on piisavalt toiteväärtust, et täiskasvanud mehel ühe toidukorra vabalt ära tagada.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Selle värgi peab küll järgi katsetama :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Ei saa vait olla kui jutt läks toidu peale :)
Siiani tuleb meelde üks parimaid roogasi mis kusagil Baskiirias valmis tegime, ja seda ilma lihata.
Retsept Juho reisikirjast ADV riderist:
"There was only carrot, onion, smoked sausage, tomato paste, salt, pepper, cognac, beer and garlic, but it was so sweet and like a caramel taste! The pan is a little oval, because on the hard mountain roads pan flyed away from the bike "

Pilt

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kopu kirjutas:

http://tacticalfoodpack.com/

Plussid-

  • valmistamiseks vaja ainult kuuma vett
  • kerge ja pakend ei lähe puruks, samuti ei teki palju prügi
  • maitse on hea ja ei ole sellist säilitusainete kõrvalmaitset juures
  • mitmekesine valik

Miinused-

  • hind

Kokkuvõttes- Eestis toodetud, eestlaste poolt kokku pandud ja arendatud head asjad kotti panna emergency tarbeks. Ühes pakis on piisavalt toiteväärtust, et täiskasvanud mehel ühe toidukorra vabalt ära tagada.

See on ju sisuliselt sama, mis USA sõduritoit. Nende oma on veel selles mõttes kavalam, et ka sooja vett pole vaja. Sisaldab vist kaaliumi vms.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei ole sama, MRE-d ei ole külmkuivatatud, vaid niisama krtteabmisnipiga steriliseeritud. Külmkuivatatud toit on tõesti väga hea ning seda on matkapoodides laialt saada, paraku on ka hind vastav - päevanorm maksab 30-40€, joogid ja puuviljad veel juurde.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Vähemalt vanasti oli MRA soojendamiseks natukene vett vaja, töötas karbiidi vmt peal.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas:

Ei ole sama, MRE-d ei ole külmkuivatatud, vaid niisama krtteabmisnipiga steriliseeritud. Külmkuivatatud toit on tõesti väga hea ning seda on matkapoodides laialt saada, paraku on ka hind vastav - päevanorm maksab 30-40€, joogid ja puuviljad veel juurde.

Minu mäletamist mööda see külmkuivatamise tehnoloogia just USA sõjaväe tarbeks välja töötati?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tehnoloogia töötati välja 20. sajandi alguses meditsiinilistel otstarvetel, aga ma arvan et sa ajad antud juhul sassi sõjaväe ja NASA - see oli omal ajal suur uudis ja läbimurre, kui kosmonautidele külmkuivatatud toitu kaasa pakkima hakati. Eks kindlasti on kuskil sõjaväes ka midagi kasutuses, aga tähtsust pole, point selles et külmkuivatatud toit on palju parema maitsega kui MRE.


kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas kopu »

MRE häda on see, et seal on säilitusained toidus sees. Soojendad seda karbiidi(v pagan teab mis samataolise kemikaali) plokiga, millele vett sisse valad. Toidupaki topid koos ymbrisega sinna sisse ja nomnomnom pärast soojendamist.
Seesama kylmkuivatatud endal järgi proovitud ja ausaltöeldes kui lõunal kiireks laheb siis haaran aeg ajalt selle järgi. Vaja ainult ca 300g kuuma vett sisse segada(toimib kusjuures kylma veega ka). Täitsa hea.


lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas lermo »

Matkafoorumis eraldi alajaotus välitingimustes toitumise kohta: http://matkafoorum.net/viewforum.php?f=19

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

selle eesti toidu proovin kindlalt ära. kuuese paki eest 35,- pole tappev kah. siiani Adventure Food asju ostnud kuid need on maitsetud ja hakkavad teisel järjestikul korral suus ringi käima. seepärast on mõistlik võtta kaasa erinevaid mitte mitu pakki ühesugust "lemmikut". Saksas Touratechi poest sai prooviks paar (krt ei tule tootja meelde) kotikest haaratud mis osutusid oluliselt paremateks. ka Rannarootsi konserv toidud on täitsa söödavad. kõige kiiremad, mugavamad siiski Knorr, Maggi erinevad topsis kartulipüreed ja makaronid. pole vaja isegi nõusid puhastada.

5248653
Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas qwerin »

mx77 kirjutas:
kopu kirjutas:

http://tacticalfoodpack.com/

Plussid-

  • valmistamiseks vaja ainult kuuma vett
  • kerge ja pakend ei lähe puruks, samuti ei teki palju prügi
  • maitse on hea ja ei ole sellist säilitusainete kõrvalmaitset juures
  • mitmekesine valik

Miinused-

  • hind

Kokkuvõttes- Eestis toodetud, eestlaste poolt kokku pandud ja arendatud head asjad kotti panna emergency tarbeks. Ühes pakis on piisavalt toiteväärtust, et täiskasvanud mehel ühe toidukorra vabalt ära tagada.

See on ju sisuliselt sama, mis USA sõduritoit. Nende oma on veel selles mõttes kavalam, et ka sooja vett pole vaja. Sisaldab vist kaaliumi vms.

TacticalFood siiski tahab mõne (minul näiteks) maitsemeele jaoks soola/pipart juurde.

USA MRE-dega kaasas kott, mis vett lisades läheb soojaks ning millega toitu saab soojendada. MRE-des aga seni kõlvanud söögiks hädapärast ainult küpsised ja pähklid.

Kui matk toimub üksi/kaksi, päeva või paari tagant mõne söögikoha külastamine plaanis ning teele satub toidupoode, siis saab kenasti hakkama JetBoil, Primus EtaSolo taoliste asjadega. Kiired, kompaktsed. KIBU pakutud topsides pudrud jms road Knorrilt vms, on ka head, just nõudepesu teema tõttu. Nendesse tuleb lihtsalt lisada juurde pärisliha jms head ja saab vägahea.

Eesti KV toidupakkides on Ränduri hommikusöök ja Voyageri müslid ka väga head ning kiired- paned sooja veega hauduma, lappad varustuse kokku, pistad söögi pakist otse lipsutaha ning saad minema pühkida.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ostsin Motonetist sellise komplekti
http://www.motonet.fi/fi/tuote/569827/M ... All-in-one

Üksiku ränduri vajaduse ajab väga hästi ära. Keedunõu põhi on ribiline ja selle tõttu läheb liiter vett tõeliselt kiiresti keema. Komplektis on ka väike söögikauss. peale kasutamist saab kõik asjad keedunõu sisse pakkida va. gaasipotsik (pole väikese 230 g potsikuga proovinud, äkki sellega mahub kõik sisse ära).

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui vaja just kodust valmistoitu kaasa võtta,siis saab ju ka vaakumiga neid pakendada.Rekkajuhid võtavad isegi kodust seljankat,kotlette jne kaasa,mis kestab paar kuud vabalt, võibolla ka rohkem.Need vaakumi aparaadid pidi algama kuskil 150-st aga 300-ga pidi saama juba korraliku toote,mis kestab ka suurema kasutuse korral.
Ise küll ei oska selle toidu kaasa vedamise üle väga muret tunda,sest EU piires liikudes on kõikjal poode,kus toit on isegi odavam kui meil ja üldiselt saab ikka päeval sama päeva õhtuks- hommikuks midagi võetud,kui pole muud varianti.
Venemaal samuti on toit saadaval ja vahepeal varude täiendamine täiesti võimalik.Tõenäoliselt on probleem kaugemates maades ,kus kohalik toit võib põhja alt viia.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

urmas66 kirjutas:

Kui vaja just kodust valmistoitu kaasa võtta,siis saab ju ka vaakumiga neid pakendada.Rekkajuhid võtavad isegi kodust seljankat,kotlette jne kaasa,mis kestab paar kuud vabalt, võibolla ka rohkem.Need vaakumi aparaadid pidi algama kuskil 150-st aga 300-ga pidi saama juba korraliku toote,mis kestab ka suurema kasutuse korral.
Ise küll ei oska selle toidu kaasa vedamise üle väga muret tunda,sest EU piires liikudes on kõikjal poode,kus toit on isegi odavam kui meil ja üldiselt saab ikka päeval sama päeva õhtuks- hommikuks midagi võetud,kui pole muud varianti.
Venemaal samuti on toit saadaval ja vahepeal varude täiendamine täiesti võimalik.Tõenäoliselt on probleem kaugemates maades ,kus kohalik toit võib põhja alt viia.

Muidu kõik õige, aga põhja-norras pidi küll toiduhind minusugusel tudengipoisil pildi tasku viskama. Tekkis tunne, et kivid mereveega ei olegi nii halb mõte hommikusöögiks enam. Õnneks oli eestist mingit salvesti purgitoitu kaasas ja kive ei pidanud seedima.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Bastard »

sinilind123 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui vaja just kodust valmistoitu kaasa võtta,siis saab ju ka vaakumiga neid pakendada.Rekkajuhid võtavad isegi kodust seljankat,kotlette jne kaasa,mis kestab paar kuud vabalt, võibolla ka rohkem.Need vaakumi aparaadid pidi algama kuskil 150-st aga 300-ga pidi saama juba korraliku toote,mis kestab ka suurema kasutuse korral.
Ise küll ei oska selle toidu kaasa vedamise üle väga muret tunda,sest EU piires liikudes on kõikjal poode,kus toit on isegi odavam kui meil ja üldiselt saab ikka päeval sama päeva õhtuks- hommikuks midagi võetud,kui pole muud varianti.
Venemaal samuti on toit saadaval ja vahepeal varude täiendamine täiesti võimalik.Tõenäoliselt on probleem kaugemates maades ,kus kohalik toit võib põhja alt viia.

Muidu kõik õige, aga põhja-norras pidi küll toiduhind minusugusel tudengipoisil pildi tasku viskama. Tekkis tunne, et kivid mereveega ei olegi nii halb mõte hommikusöögiks enam. Õnneks oli eestist mingit salvesti purgitoitu kaasas ja kive ei pidanud seedima.

Norra ei jää ka EU piiridesse :mrgreen:


lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas lermo »

mx77 kirjutas:

Ostsin Motonetist sellise komplekti
http://www.motonet.fi/fi/tuote/569827/M ... All-in-one

Üksiku ränduri vajaduse ajab väga hästi ära. Keedunõu põhi on ribiline ja selle tõttu läheb liiter vett tõeliselt kiiresti keema. Komplektis on ka väike söögikauss. peale kasutamist saab kõik asjad keedunõu sisse pakkida va. gaasipotsik (pole väikese 230 g potsikuga proovinud, äkki sellega mahub kõik sisse ära).

Ma soetasin endale Pinguini analoogi, 230g gaasiga mahub põleti potti nibin-nabin. Aga see eest ei loksu ja see oli eesmärk. Võimsus on kah väiksem, kui tavalistel põletitel, aga jällegi suurem kui nt väikse Jetboili keedusüsteemi kuuluval põletil. Reaalses olukorras pole Pinguini veel proovida jõudnud ja toimimist kurikülmas ja kõrguses ei oska kah kommenteerida. Jetboil jms on selles mõttes kindla peale minek.

Toidu osas olen viimased aastad mugavusest ja kiirusest lähtuvalt eelistanud dehüdreeritud matkatoite. Maitse ja ka ühele inimesele sobiva paki suuruse tõttu eelistan Voyageri omasid, teised siin müüdavad (Adventure Food ja Trek'n'Eat) jäävad üheks söögikorraks liiga suureks ja maitsed ühekülgseks (võib-olla liiga väike valik). Lisaks on alati hädaolukorraks kaasas brikett või paar kiirnuudleid, need töötavad alati :)

Üldiselt on suur vahe, kas olla kaasavõetavast toidust sõltuv päev paar või nädalaid-kuid. Lühema aja elab ükskõik mille peal üle, pikemal olekul tekkib vajadus mitmekülgsemaks toiduks.

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”