Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Muidu Venemaa suunal. Mis toidukraami üldse kaasa võtta tohib? See suvi minek ja kuna pole just kõige tihedama asustusega ala, siis oli plaanis igaks petteks 2 päeva toit kaasas hoida ja see Eestis juba valmis sättida, et kannataks ka sooja. Täna kuulsin aga igasugu huvitavaid lugusid, kuidas toll toidu käest ära korjab ...

Mulle tundub Eestist Venemaale toidu vedamine päris ..."huvitav" mõte. Jutud sellest et Venemaal millestki puudus oleks on täielik jama. Hästivarustatud supermarketid on Narva piirist ca 200m kaugusel, Luhamaalt minnes tiba kaugemal.



Oleks ma tark, ma oleks vait.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

ats30 kirjutas:

Mulle tundub Eestist Venemaale toidu vedamine päris ..."huvitav" mõte. Jutud sellest et Venemaal millestki puudus oleks on täielik jama. Hästivarustatud supermarketid on Narva piirist ca 200m kaugusel, Luhamaalt minnes tiba kaugemal.

Ise pole ammu käinud, aga hommikul just jäi kõrvu:

http://vikerraadio.err.ee/l/jarelkuulamine

..võta sealt tänane (16.03) Vikerhommik, siis Maailm täna/ Jüri Nikolajev ja kui kõik ei huvita, siis vähemalt viimane minut puudutab just importjuustu ;)

EDIT: aga Vene(võiiganesmis)maale minnes, isiklikult küll ootaks pigem põnevusega, et saaks vene (võiiganesmismaa) juustu...ja ka kõike muud proovida :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Hästivarustatud supermarketid on Narva piirist ca 200m kaugusel

millist putkat sa seal "supermarketiks" pead? Kesklinnas on paar poodi meie A ja O tasemega. Aga loomulikut, on Venemaal kõik toiduained olemas, ainult kas see kvaliteet ka igat inimest rahuldab, on iseasi.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Divikas kirjutas:

Hästivarustatud supermarketid on Narva piirist ca 200m kaugusel

millist putkat sa seal "supermarketiks" pead? Kesklinnas on paar poodi meie A ja O tasemega. Aga loomulikut, on Venemaal kõik toiduained olemas, ainult kas see kvaliteet ka igat inimest rahuldab, on iseasi.

Mina saan nendest A&O poodidest küll oma toidu kätte. Matkatoitude hulka kuuluvad homaarid ja lambakarree harva.
Allolev foto on ühest suvalisest teeäärsest venema linnast, teeäärsest supermarketist. Oli tiba kobedam kui A&O :

20160716_213910.jpg
Oleks ma tark, ma oleks vait.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Ma siiani Ruslandis kõik oma ostud teinud Lenta ja Magnit nimelistes kettides.
Pole siiani tulnud kahetseda. Üks nendest jääb kohe Pihkvas, siitpoolt minnes paremat kätt teele. Igavene pirakas pood.
Pole see Vene asi nii hull midagi- nagu meie propaganda üritab näidata.
Kui eriline pitsperse pole, siis on Ruslandi praegune maitse täitsa Ok.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Loadära kirjutas:
ats30 kirjutas:

Mulle tundub Eestist Venemaale toidu vedamine päris ..."huvitav" mõte. Jutud sellest et Venemaal millestki puudus oleks on täielik jama. Hästivarustatud supermarketid on Narva piirist ca 200m kaugusel, Luhamaalt minnes tiba kaugemal.

Ise pole ammu käinud, aga hommikul just jäi kõrvu:

http://vikerraadio.err.ee/l/jarelkuulamine

..võta sealt tänane (16.03) Vikerhommik, siis Maailm täna/ Jüri Nikolajev ja kui kõik ei huvita, siis vähemalt viimane minut puudutab just importjuustu ;)

EDIT: aga Vene(võiiganesmis)maale minnes, isiklikult küll ootaks pigem põnevusega, et saaks vene (võiiganesmismaa) juustu...ja ka kõike muud proovida :bsmile:

Ei tea, kas tsensuur, aga seda seal pole :D

Aga muidu see toidu asjus. Eestis on hulga aega vaadata ja uurida, mis nn toatemperatuuril säilib natuke pikemat aega ja mis oleks söödav ka. Turbonuudlid pole minu arusaam siiski söögist. Kuna pole just päris linnareis, siis lühidalt-enne reisi ära teha asjad, mis muidu võtaks reisi peal aega.

Kohapeal muidugi tarbida kohalikku toitu. Ma oleks liiga laisk, et kogu toiduvaru Eestist kaasa nagunii vedada.

Aga noh, ise küsin, ise vastan.

10kg per person, you shouldn't bring meet(just hide it better)

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas v301060 »

http://tacticalfoodpack.com/
Vaevalt et vene toll neid nokupandi pakikesi üldse toiduna kvalifitseeriks.

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Kohapeal muidugi tarbida kohalikku toitu

Õige lähenemine. Ainult, et selle kohaliku leidmisega ei pruugi asi nii lihtne olla. Tegelikult on Venemaa poed täis sama kaupa, mis meilgi. Kvaliteet on eraldi teema ja mingeid odavaid vorstitooteid või konserve (mis ju muidu matkal sobilik võiks olla) ei soovita ma osta, neid ei tehta lihast. Juust on seal normaalses hinnaskaalas täielik saast (põhiline koostisaine on palmiõli).Venelased, kel vähegi raha on, ise ka ei osta. Teeäärsed kohvikud on väga kõikuva kvaliteediga_söönuks saab aga mingeid erilisi maitseelamusi neist otsida ei tasu. Aga tõeline gurmeesõber ei otsigi elamusi Venemaalt.Tõesti head toitu saab küll aga _vene sõprade juures külas olles. Vene baba juba teab, kuidas pottide ja pannidega ümber käia ja kui ta heas tujus on, teeb sellist borshi ja pelmeene, et ....ja paneb sinna kõrvale klaasi haljast ka. No ja sakuska poolest pole venelastele võrdset, kapsas õliga, seened, kurk ja jõhvika morss. Pole järgmine päev ei paha olla ega mingit pohmakat...
Suured (kas just super) marketid on iga vähegi suurema linna juures, väiksemates kohtades Magnit või muu sarnane "ühe X maksima". Kui midagi kodunt kaasa võtta siis Vana Tallinna_sobib endal juua ja ka sõbraga jagada.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

v301060 kirjutas:

http://tacticalfoodpack.com/
Vaevalt et vene toll neid nokupandi pakikesi üldse toiduna kvalifitseeriks.

Ära "alahinda" vene tolli,nad on võimelised ei tea mida milleks kvalifitseerima kui tahtmist on.Ise pead muidugi kõik tegema ja nii käituma,et neil tahtmist ei tekiks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Hr.Nõel kirjutas:

Ma siiani Ruslandis kõik oma ostud teinud Lenta ja Magnit nimelistes kettides.
Pole siiani tulnud kahetseda. Üks nendest jääb kohe Pihkvas, siitpoolt minnes paremat kätt teele. Igavene pirakas pood.
Pole see Vene asi nii hull midagi- nagu meie propaganda üritab näidata.
Kui eriline pitsperse pole, siis on Ruslandi praegune maitse täitsa Ok.

Sai täna autoga testreis Pihkvasse ära tehtud. Esiteks piiripunktis saab full parusski blanketid, mis tuleb ära täita, kui oled mootorsõidukiga. Mitte mingit inglise vms keelt blanketil. Mitte mingit muud keelt blanketil pole peale vene keele ja ei osata ka seal muud peale vene keele. Koidula näitel siis.
Toidu osas, selle paremat kätt sai mööda sõidetud ja kesklinnas tiirutatud. Sealkandis poodides oli igasugu viinereid ja vorstilaadseid tohhujaa, aga mingit päris vorsti väga polnudki. Ühe rohkem päris vorsti ma ostsin, aga see on ikka mõnusalt mingeid kõvasid tükke täis. Pelmeenide ja õllede valik oli ka igas poes korralik. Hinnad aga kõikusid seal 50-80 rubla õlledel. Kiirnuudleid on päris korralikult poes. Elu parima saslõkiburxi sain 1.8 euroga. Aga esmamulje põhjal, midagi paremat omale kaasa pakkida, polegi kõige halvem idee. Vb turu pealt leiab mingit paremat liha valikut, aga selle valik oli poes küll väga kesine. Ala Selverist Vene poodi minna on kukkumine siiski päris korralik, mis muidugi ei tähenda seda, et Vene poed oleks tühjad ja midagi söödavat osta poleks. Poed on väga lihtsad nagu kunagi ammu Eestis poed olid. Kohalik kali on väga hea ja täpselt samad babuškõ sihvkad on 1,2 eur pakk eesti 2.5 eur asemel. Valmis küpsetamiseks saslõki hind poes oli 5 eur ümber. Võtsin mingid kohaliku poodide reklaamlehed ka kaasa. Mingi päev skännin sisse,et siis näeb, mis pakutakse.

Ja tee on mõnusalt löökauke täis :D Mis sest, et tasuline tee Pihkva suunas :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Esiteks piiripunktis saab full parusski blanketid, mis tuleb ära täita, kui oled mootorsõidukiga. Mitte mingit inglise vms keelt blanketil. Mitte mingit muud keelt blanketil pole peale vene keele ja ei osata ka seal muud peale vene keele.

Uups. See on küll minu jaoks paras üllatus.
Aga olen Veneaegne. Ja sellest tulenevalt üritan igal võimalikul juhul "po Russki govorit". Et saaks seda keelt meelde tuletada mida sai 33 aastat tagasi kroonust tulles täiega puhtalt ja vabalt räägitud.
Nende paberitega on sellised lood, et kui lähed liiklusvahendiga esmakordselt, siis tuleb seal täita paber mis on... jahh Vene keelne. Peale selle veel lisaks masina deklar ka.
Aga seda viimast peaks saama enne kodus välja printida nii Vene, Inglise ja olen ka Saksa keelset näinud.
Olen selle deklari alati ette ära täitnud ( ja kindlasti Vene keeles)ja kaasa võtnud. Migratsiooni leht on vist ka Vene keelne.

Üleüldiselt võttes on selge, et Venes väljaspool suurlinnasid sinuga keegi eriti Inglist ei hakka rääkima. Sellega peab arvestama. Loogiline .

Toidu suhtes on sul õige jutt. Eks venelane käib ise ka ju meil ja Soomes piiri taga toiduaineid kõvasti ostmas. Kuigi on see nende jaoks suht kallis. Aga kvaliteet loeb.
Nagu ma eelmises kirjas ka ütlesin, et pole eriline pitsperse ja gurmaan reisil. Minu jaoks on Vene supermarketis pakutav täitsa Ok. Reisil olles üritan alati ka ühe sooja söögi päeval naha vahele ajada. Ja teeäärsed borsisupid ja blinsikud on täiega mind rahuldanud.

Nii et... Venemaa kutsub. Juba järgmine nv tsikliga sinnapoole.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Migratsiooni omal oli nii vene kui ka inglise keeles kirjad olemas. Autodega seonduv ainult vene keel.

Siin on üks autodega seonduv paber mõlemast küljest. Üks teine oli ka, aga sellest ei taibanud pilti teha. Ilmselt vene keele oskajatele mõttetu info.

Pilt
Pilt

Mõned pildid siis reklaamlehtedest. Umbes selline toiduvalik vaatab poest vastu. Kusjuures delikatesskraami ala nagu krevette nägin ma kolme poe peale kokku 1 karp, mis oli viciunai toodang.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

See deklar ongi see mida pead iga kord täitma. Seda olengi näinud Inglise ja Saksa keelset ka.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas v301060 »

No kle mida sa imestad, ega VF riigipiiri ületamine isikliku mootorsõidukiga ole mingi ÜRO poolt üldtunnustatud inimõigus. Suveräänne riik kehtestab oma reeglid ise, ega pea kelleltki luba küsima. Toda esmast autodeklarit anti mulle viimane kord lahkelt paar tükki kaasa, et saaks eelnevalt ära täita kui esmakordselt teise sõidukiga piiri ületan. Toidupoodide valiku kohalt peab arvestama, et Petseri on Venemaa keskmisest vaesema regiooni (Pihkva oblast) ääremaa, kus kallimat kaupa polegi kellelegi müüa. Samas Pihkvas on supermarketeid igasuguseid ja turu kinnises osas müüvad mustad kõiksugu maitsvat kodusvalmistatud kraami (kulinaariat).

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

See autodeklar on mul olemas ingliskeelne pdf'is ja arvutis täidetav. Homme otsin arvutist ülesse ja lisan siia. See peaks olema kusagil VF saatkonna lehel samuti allalaetav, aga ei viitsi praegu otsida.
Kummaline, et osad inimesed ei oska vene keelt :mrgreen:
Edit: oli päris lihtsalt leitav http://eng.customs.ru/images/stories/si ... nglish.pdf

Viimati muutis Maaks, 18 Apr 2017, 20:36, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

v301060 kirjutas:

No kle mida sa imestad, ega VF riigipiiri ületamine isikliku mootorsõidukiga ole mingi ÜRO poolt üldtunnustatud inimõigus. Suveräänne riik kehtestab oma reeglid ise, ega pea kelleltki luba küsima. Toda esmast autodeklarit anti mulle viimane kord lahkelt paar tükki kaasa, et saaks eelnevalt ära täita kui esmakordselt teise sõidukiga piiri ületan. Toidupoodide valiku kohalt peab arvestama, et Petseri on Venemaa keskmisest vaesema regiooni (Pihkva oblast) ääremaa, kus kallimat kaupa polegi kellelegi müüa. Samas Pihkvas on supermarketeid igasuguseid ja turu kinnises osas müüvad mustad kõiksugu maitsvat kodusvalmistatud kraami (kulinaariat).

Netist lugedes oli, et blankette vene kui inglise keeles, et mingit muret pole. Kohapeal oli üllatus, et nii siiski pole. Vähemalt piiripunktist saab vaid venekeelset. Seetõttu saigi siin seda osa mainitud, et mõni teine sama ora otsa ei komistaks. Noorema põlvkonna värk, et inglise keel puhtalt suus ja natuke saksa keelt ka, aga tahaks natuke ida ka näha. Pole meist kõik koolis vene keelt õppinud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Kummaline, et osad inimesed ei oska vene keelt

Paraku nii on... Tänapäeval vist gümnaasiumites polegi enam vene keele õpet olemaski. Ära unustatud asi.
Meil oli keskas vist miski 5-6 tundi nädalas. 80-date alguses sai rännatud Venes ilmselt samamoodi nagu praegu noorem põlvkond lappab mööda laia ilma.
Käisin venda kroonus vaatamas. Lennukiga Moskvasse, sealt järgmisega edasi Saraatovisse ja sealt veel rongiga 18 h. edasi. Täiega seiklus oli. :D

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas v301060 »

Jh eks see ilmselt nii olegi, et teoreetiliselt on kõiki blankette mitmes keeles aga kui hetkel konkreetses piiripunktis on inglisekeelsed parasjagu otsas siis see eriti kedagi ei koti - Koidula ja Luhamaa on vist rohkem sellised kohaliku rahva piiripunktid ja erilist välisturistidevoogu seal pole. Venemaale saabubki suurem osa välismaalasi hoopis lennukiga, va ukrainlased ja valgevenelased aga nood pole ju päris välisturistid kahh:)))

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Hr.Nõel kirjutas:

Kummaline, et osad inimesed ei oska vene keelt

Paraku nii on... Tänapäeval vist gümnaasiumites polegi enam vene keele õpet olemaski. Ära unustatud asi.
Meil oli keskas vist miski 5-6 tundi nädalas. 80-date alguses sai rännatud Venes ilmselt samamoodi nagu praegu noorem põlvkond lappab mööda laia ilma.
Käisin venda kroonus vaatamas. Lennukiga Moskvasse, sealt järgmisega edasi Saraatovisse ja sealt veel rongiga 18 h. edasi. Täiega seiklus oli. :D

Tunnistage nüüd kõik kenasti üles et koolis vene keele tundides see keel ikka selgeks tegelikult ei saanud. Kes kroonus, kes töökollektiivis, kodus Vremjat vaadates, Moskva/Peterburi/Kaasani ülikoolides jne. Kõik sama mis praegu inglise keelega. Kogu aeg ja ruum oli vene keelt täis. Tõsi, täna saab koolist ka tiba paremat õpet :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Täpselt nii ongi... Ats30.
Aga teemasse tagasi tulles, siis vaadates neid reklaame... mõned asjad sama hinnaga mis meil, osad odavamad, osad kallimad.
Eestlasele kohaselt jäi pilk peatuma alkol. 10 euri eest saad 2, 5 pudelit Zeljonaja marka vodkat 40 pööret , 0.5 ltr.
Just täna jäin Rimi letis vaatama sama pudelit meil. 0.5 liitrine sama vodkat maksis 13 eur.
Venelane ütleks selle peale.. VOBSEEE PIZDETS.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Hr.Nõel kirjutas:

Täpselt nii ongi... Ats30.
Aga teemasse tagasi tulles, siis vaadates neid reklaame... mõned asjad sama hinnaga mis meil, osad odavamad, osad kallimad.
Eestlasele kohaselt jäi pilk peatuma alkol. 10 euri eest saad 2, 5 pudelit Zeljonaja marka vodkat 40 pööret , 0.5 ltr.
Just täna jäin Rimi letis vaatama sama pudelit meil. 0.5 liitrine sama vodkat maksis 13 eur.
Venelane ütleks selle peale.. VOBSEEE PIZDETS.

Ma ostsin omale 3.9 euroga vana Tallinna piiri tax free poest Koidulast. Eestis 12,39 eur.
https://www.selver.ee/liviko-likoor-vana-tallinn-50-cl

Ütleme nii, et sõnad mu suust tulid Eesti keeles midagi sarnast välja küll, kui neid hindu nägin.
Ja pudelid, mis tunduvad 0.5l on päriselt 0.5 ja 1l pudelid on päriselt ka 1l.

Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ats30 kirjutas:
Hr.Nõel kirjutas:

Kummaline, et osad inimesed ei oska vene keelt

Paraku nii on... Tänapäeval vist gümnaasiumites polegi enam vene keele õpet olemaski. Ära unustatud asi.
Meil oli keskas vist miski 5-6 tundi nädalas. 80-date alguses sai rännatud Venes ilmselt samamoodi nagu praegu noorem põlvkond lappab mööda laia ilma.
Käisin venda kroonus vaatamas. Lennukiga Moskvasse, sealt järgmisega edasi Saraatovisse ja sealt veel rongiga 18 h. edasi. Täiega seiklus oli. :D

Tunnistage nüüd kõik kenasti üles et koolis vene keele tundides see keel ikka selgeks tegelikult ei saanud. Kes kroonus, kes töökollektiivis, kodus Vremjat vaadates, Moskva/Peterburi/Kaasani ülikoolides jne. Kõik sama mis praegu inglise keelega. Kogu aeg ja ruum oli vene keelt täis. Tõsi, täna saab koolist ka tiba paremat õpet :bsmile:

Eks nende keeltega on nii,et kes tahab õpib,kes ei taha ei õpi.Ma saaremaal koolis venekeelt selgeks ei saanud ,aga kroonus sain perfektelt vene keele selgeks ja räägin siiani.Kirjutan ja loen ka ilu-ja tehnilistkirjandust.Samas meid oli seal 14 eestlast,kellest peale minu keegi ei viitsinud seda omale päris selgeks saada.
Soome keele olen ka töö käigus ise ära õppinud ja valdan seda ,nii et loen ja kirjutan.Vot inglise keele kõne on roostes,sest rääkimist igapäevaselt on vähe.
Aga ,kui venesse minna,siis peaks ikka keelt oskama,muidu jääb seal palju arusaamatuks ja palju läheb ka kallimaks.Näiteks mõnigi pääse muuseumi või näitusele on välismaalasele mõned korrad kallim.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Nojah, aga mis teha. Keeltega on nii, et see vajab ohtralt praktikat. Tallinnas on see asi lihtsam, kuid näiteks Tartu piirkonnas räägivad venelased ka tihti puhast eesti keelt, et vaid nime järgi võid päritolu eeldada. Vene aja meestel muidugi tore rääkida, kuidas neil keel puhtalt suus, aga olgem ausad, mäletamist mööda 2a pidid kõik nad olema ka Vene kroonus. St 2 a igapäevast praktikat. Endal umbes aastaga läti vahet pendeldades ja A1 kursust läbides sain selle läti keele nii palju suhu, et igapäevased lihtsamad asjad sain läti keeles aetud ja turisti "maks" kadus ka ära. Võib ette kujutada, mis keelepraktika 100% venekeelses keskkonnas veel oleks. Mul omal on nüüdseks vene keele õpingud kestnud 3+2.5 kuud 4h nädalas auditoorne+kodutööd. Tavakoolis valisin saksa keele, kuna tundus sel ajal ägedam ning vene keele tundidest ei tulnud ka väga vene keele oskajad väljad. Hiljem gümnaasiumis ei saanudki vene keelt võtta. Ülikoolis läks aga aastaid, kui lõpuks oli päris algajate kursus, kus saadeti nn teesklejad ära (venelased või väga heal tasemel valdajad) ja hakati tähtedest pihta. Lisaks klappimine muu tunniplaaniga. Varasem katse ülikoolis algas esimene tund tõlkelausetega. :wack: Ilma praktikata nagunii see keele õppimine nagunii edasi ei arene. Seetõttu ongi, et mida rohkem vene vahet pendeldada ja üritada pudistada vene keelt, seda rohkem ka õpid. Küll aga kui A4 blanketid ette visatakse täitmiseks, siis on päris raske ilma sõnaraamatuta tuletada, et mis seal nüüd täpsemalt kirjas.

Eile õhtulgi maadlesin koduse tööga tänaseks.
Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

..... Ilma praktikata nagunii see keele õppimine nagunii edasi ei arene.... .

Nii see on,ma lihtsalt räägin tööalaselt igapäev pikalt laialt soome ja vene keeles ning siit ka püsiv hea oskus.No pole seal vene kroonus ka kaugeltki kõik seda keelt selgeks saanud ja said ka peale 2 aastat vaevalt purssides oma asjad aetud.
Samas endal inglise keelega hakkab alles kolmandal neljandal päeval välismaal olles selline vabam suhtlus pihta,sest ei kasuta seda igapäevaselt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:

..... Ilma praktikata nagunii see keele õppimine nagunii edasi ei arene.... .

Nii see on,ma lihtsalt räägin tööalaselt igapäev pikalt laialt soome ja vene keeles ning siit ka püsiv hea oskus.No pole seal vene kroonus ka kaugeltki kõik seda keelt selgeks saanud ja said ka peale 2 aastat vaevalt purssides oma asjad aetud.
Samas endal inglise keelega hakkab alles kolmandal neljandal päeval välismaal olles selline vabam suhtlus pihta,sest ei kasuta seda igapäevaselt.

Ma olen ingleesi õppinud alates teisest klassist kuni kõrgkooli kolmanda kursuseni välja (tehniline inglise keel). Hiljem suhtlesin tööl päris palju inglise keeles. Inglismaale elama kolides avastasin üllatuseks, et inglastest ei saanud esimese hooga suurt midagi aru. Võttis kõva pool aastat, et lõunakandi kiirest vadast hakata korralikult aru saama. Siis kolisin Šotimaale ja kõik algas jälle nullist. Pärast kolme aastat Šotimaal ja Inglismaal seiklmist võisin inglist teise keelena kõnelevad inimesed ära petta, pidasid mind inglaseks. Kolisin koju tagasi ja kogu venekeel oli vahepeal ära ununenud. Võttis jälle oma paar kuud aega kuni see rahuldavale tasemel tagasi tuli. Jne. Vabandan OT pärast.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kohtusin ka poeketiga Lenta. Söögi kaasa võtmine eesti poolelt on peale selle nägemist siiski väga mõttetu tegevus. Antud poeketi poes on suht kõike ja rohkemgi veel.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Pole küll toiduga seotud aga mida huvitavat võiks vaadata sellisel ringil: https://goo.gl/maps/zLw7ED2UQox

Sellel aastal väga piiratud ajakava ja selle nädalaga mis mul oleks jõuab Poola ja tagasi. Parem siis checkkaks korraks Peterburgi ja sealt ringiga soome ja laevaga koju tagasi.

Tursmiviisa vormistamine 11 päeva kõigest.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Venemaast on meedias maalitud ikka selline pilt et täitsa pekkis. Nooremad inimesed, kes isiklikult mingit sidet idanaabriga ei oma, kujutavad vist ette et seal küntakse härgadega põldu ja tuuakse pangega jõest joogivett, et inimestel on vändaga telefonid (kui üldse) ja lõunaks sussutavad koopasuus lõkke peal karuliha. Tule taevas appi :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ats30 kirjutas:

Venemaast on meedias maalitud ikka selline pilt et täitsa pekkis. Nooremad inimesed, kes isiklikult mingit sidet idanaabriga ei oma, kujutavad vist ette et seal küntakse härgadega põldu ja tuuakse pangega jõest joogivett, et inimestel on vändaga telefonid (kui üldse) ja lõunaks sussutavad koopasuus lõkke peal karuliha. Tule taevas appi :bsmile:

Ons nagu keegi midagi sellist väitnud?
(kusjures tundub, et sa pole vist sattunud Moskva joonest kaugemale ida poole. Seal tõesti ei ole mingi ime, et külas tuuakse pangedega jõest vett)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Matk Venemaale, toit siit kaasa?

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Venemaast on meedias maalitud ikka selline pilt et täitsa pekkis. Nooremad inimesed, kes isiklikult mingit sidet idanaabriga ei oma, kujutavad vist ette et seal küntakse härgadega põldu ja tuuakse pangega jõest joogivett, et inimestel on vändaga telefonid (kui üldse) ja lõunaks sussutavad koopasuus lõkke peal karuliha. Tule taevas appi :bsmile:

Ilma naljata ma nägin kaks korda hobukaarikut ja oi kui palju eesti mõistes vanarauda põldudel. Prügikultuur on seal maal totaalne null ja miinus ka veel otsa. Külapoodide kõrval on konkreetselt meetri kõrgune prügihunnik. Sama ka eramajade hoovides. Lisaks terve ilm oli vanu UAZ-e ja ladasid täis. Samas oli ka mingeid tutnoi bmw x6 masinaid. Kontrast on lääne maailmaga võrreldes ikka oluliselt suurem. Eriti veel kui põhimaanteedelt maha keerata. Rääkimata veel teedest, mida kohtab, kui sõita kõrvalteid. Sessuhtes Venemaa meenutab ikka Moldovat vms riiki, mitte ala näiteks Poolat.

Küll aga see poes toidukraamiga peab suht ettevaatlik küll olema. Mõned asjad olid väga head, samas saime sellist toitu ka, mida eestis müüakse koeratoidu nime all. Näiteks 250 rubla kg pelmeenid lahtisest letist olid ikka väga jubedad, kuigi ekstra enne küsisin pelmeene valinud venelaselt, et mis siit kõige paremad on. Sain vastuse, et kõik on väga head. Küsisin, et mis kõige parem on ja selle täidis polnud mitte küll väga veise ja sealiha segu meenutav. Maitse oli päris jube. Kanasaslõkk oli ka midagi ulmet, eks lahti tehes saime teada, mis 1kg maksis 150 rubla. Samas pelmeeni kaste oli see-eest super hea. Mingi kalamarjaga kreem oli ka super hea. Ürtidega vene ketsup väga hea. Suitsuvorste olen päris mitmeid ostnud, kuid ütleks, et Eestist saab oluliselt väiksema raha eest sama head kraami. Keeduvorsti pole head veel saanud. Piim ja keefir maitsevad nagu Eestis. Natuke lääne tooteid müüdi ka päris palju, kuid neid põhimõtte pärast ei ostnud, lisaks oli nende hind oluliselt suurem, kui Eestis. Head kraami leidub ka, aga selle hind on ka suurem siiski, kui Eestist osta. Pole küll kõike poodides kraami ära proovinud, aga Eestis ei lähe ikka nii naljalt toidukraamiga alt.

Lahtise toidu letist saab värsket latikat 100 rubla 1kg ja muidu üldse kalalett oli ka vägev. Kala ja muude mereandide valik on kindlasti Eesti poodidest kõvasti parem. Ja noh, eks seal müüakse Eesti mõistes ka alamõõdulisi kalu. Muud lihatooted suht kahvatusid selle kõrval. Lihavalik võrreldes Eesti poodidega on siiski kasin, eriti just vaakumpakendis. Samas ei saa kuidagi väita, et midagi võtta poleks. Väike valik ikka on.

Eks veel on asja sinna poole ja siis saab veel silmaringi avardada. Peterburgi ja Moskva polegi veel jõudnud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”