1. leht 1-st

Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 22 Mär 2017, 10:21
Postitas korke
Sooviks Kevadel sõita tsikliga Kaliningradi.
Külastada erinevaid nurgataguseid ja mahajäetud objekte.

Ehk on keegi sellise reisi juba ära teinud või oskab soovitada ägedaid mahajäetud sõjaväe objekte ?

Mis seal üldse on näha on ?
Mõnda marsuuti oskab keegi soovitada ?

Tsikliks on enduuro ,et metsateedel ning mööda maastikut saab ka liigeldud :)

Re: Kaliningrad

Postitatud: 22 Mär 2017, 11:01
Postitas Divikas
Ehk on keegi sellise reisi juba ära teinud või oskab soovitada ägedaid mahajäetud sõjaväe objekte ?


Käidud, soovitan kohalikega ühendust võtta. Tegemist suht militariseeritud regiooniga ja omapead "nurgataguseid (mahajäetud)" objekte külastades võib pahandusi tulla. Peab natuke teadma, kus võib ja kus ei või liikuda.
Aga vaata ka siit, võib olla leiad midagi huvitavat.
https://urban3p.ru/category/military/?region_id=17

Re: Kaliningrad

Postitatud: 22 Mär 2017, 11:07
Postitas korke
Ma paneks kõik need kohad google mapsi ja sõidaks nad järjest läbi. Kuid sealt ma ei suuda väljalugeda täpseid asukohti ?

Divikas kirjutas:
Ehk on keegi sellise reisi juba ära teinud või oskab soovitada ägedaid mahajäetud sõjaväe objekte ?


Käidud, soovitan kohalikega ühendust võtta. Tegemist suht militariseeritud regiooniga ja omapead "nurgataguseid (mahajäetud)" objekte külastades võib pahandusi tulla. Peab natuke teadma, kus võib ja kus ei või liikuda.
Aga vaata ka siit, võib olla leiad midagi huvitavat.
https://urban3p.ru/category/military/?region_id=17

Re: Kaliningrad

Postitatud: 22 Mär 2017, 11:35
Postitas Divikas
Kuid sealt ma ei suuda väljalugeda täpseid asukohti ?


Siin ongi kohalikud abiks, paljud objektid on kuskil võsas. Ega nendest kohanimedest ka palju abi pole aga kaardiga eeltööd tehes leiab ka kindlasti nimede abil midagi. Aga seal on ka motoklubid ja militaarklubid olemas ja venelased on tegelikult vägagi abivalmid. Helista või saada kiri, kindlasti leidub keegi, kes on valmis abiks olema. Edu igal juhul, ja mine Kura maakitsuse kaudu, piir võtab viis minutit, ilus loodus pealekauba. Ka hea kontrast leedu poole ja vene poole vahel kui külasid ja elamist võrrelda.

Re: Kaliningrad

Postitatud: 20 Juul 2017, 12:01
Postitas korke
Kellegil mõnda kaarti ei ole jagada :) ?

Re: Kaliningrad

Postitatud: 20 Juul 2017, 15:06
Postitas will111
kas sinna maale sisse saamisest mikgit paberimajandust või viisasid või asju ei ole enam tarvis? militaarsed objektid huvitavad ennastki väga, nii et kui keegi "kohalik" ehk eestlane ära käib siis võiks mingisugused ülestähendused teha...ma ise kahjuks päris kohalikega ilmselt suurt suhelda ei oskaks kui nad just erilisi hea meelega ingliskeelt ei räägi :D

Re: Kaliningrad

Postitatud: 20 Juul 2017, 16:04
Postitas korke
Viisa peab olema jah.
Ma võiks minna kuigi keegi mulle mingigi kaardi ette viskaks.

will111 kirjutas:kas sinna maale sisse saamisest mikgit paberimajandust või viisasid või asju ei ole enam tarvis? militaarsed objektid huvitavad ennastki väga, nii et kui keegi "kohalik" ehk eestlane ära käib siis võiks mingisugused ülestähendused teha...ma ise kahjuks päris kohalikega ilmselt suurt suhelda ei oskaks kui nad just erilisi hea meelega ingliskeelt ei räägi :D

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 20 Juul 2017, 16:18
Postitas nolev
Mõned aastad tagasi sai seal käidud aga mitte militaarobjektidel vaid ikka asustatud punktides k.a Kaliningrad ise. Kaarti kahjuks pakkuda ei ole. GPS töötas seal maanteedel ja linnades küll. Maastikul kahjuks ei oska öelda. Soovitav on minna ja läbi Niida poolsaare. Piiripunkt suhteliselt tühi.Vähemalt siis oli. Meie ööbisime Niidal ja hommikul liikusime kohe piirile ja olime ühed esimesed vist. Niidfa kaudu minnes lisandub väike praami tasu ja ka looduskaitseala maks nii Leedu, kui Venemaa poolel. Eraldi punktid olid, kus seda tasuma pidi. Vene poolel oli peale piiripunkti mõne km pärast tõkkepuu ees ja püssiga piirivalvur juures. Kõrvalolevas kioskis oli tädi, kes raha korjas ja pileteid jagas. Tagasi tulime Sovetski piiripunkti kaudu ja seal oli küll segadust piisavalt, seda just piiripunktist väljaspool järjekorras. Tekkis kaks järjekorda. Lõpuks pressisime tsiklitega ennast ette, vaatamata autojuhtide kurjadele pilkudele. Muidu oleks lisandunud päris mitu tundi lisaks.

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 23 Juul 2017, 15:07
Postitas Rasmusk
nolev kirjutas:Mõned aastad tagasi sai seal käidud aga mitte militaarobjektidel vaid ikka asustatud punktides k.a Kaliningrad ise. Kaarti kahjuks pakkuda ei ole. GPS töötas seal maanteedel ja linnades küll. Maastikul kahjuks ei oska öelda. Soovitav on minna ja läbi Niida poolsaare. Piiripunkt suhteliselt tühi.Vähemalt siis oli. Meie ööbisime Niidal ja hommikul liikusime kohe piirile ja olime ühed esimesed vist. Niidfa kaudu minnes lisandub väike praami tasu ja ka looduskaitseala maks nii Leedu, kui Venemaa poolel. Eraldi punktid olid, kus seda tasuma pidi. Vene poolel oli peale piiripunkti mõne km pärast tõkkepuu ees ja püssiga piirivalvur juures. Kõrvalolevas kioskis oli tädi, kes raha korjas ja pileteid jagas. Tagasi tulime Sovetski piiripunkti kaudu ja seal oli küll segadust piisavalt, seda just piiripunktist väljaspool järjekorras. Tekkis kaks järjekorda. Lõpuks pressisime tsiklitega ennast ette, vaatamata autojuhtide kurjadele pilkudele. Muidu oleks lisandunud päris mitu tundi lisaks.


Lihtsalt täpsustuseks infot juurde, et tegemist on Neringa poolsaarega (Eestis teatakse poolsaart pigem "Kura sääre" nimega) ning Nida on üks poolsaarel olevatest asulatest.

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 11 Sept 2017, 12:10
Postitas ranel
Ei käinud tsikliga, vaid autoga. Tegelikult oleks 4 päeva(2 sõidad, 2 vaatad ringi) arvestada koos sõiduga, sest kolme päevaga osa jääb vaatamata. Sõjalisi objekte piiluma ei läinud, vaid klassikalist turistiteekonda.
Autoga oli praam 10,80. Tsikliga oli vist poole vähem. See kahe otsa pilet. Leedu poolel tahetakse 5 eur masina pealt, vene poolel 150rbl+150rbl. Piiril läks kiirelt, minnes oli aga üks millegipärast tõre leedu naispiirivalvur. Vene pool oli sõbralikum. Iga lisanduv inimene on lisaks 150rbl. Suht varsti peale Vene piiri on saarel bensiinijaam. Tax free pood täiesti mõttetu piiril. Kallimad hinnad, kui Vene poes. Ainult suitsud odavamad. Kaliningradis on äge turg, Meremuuseum kindlasti vaatamist väärt ning ööelu on suht ergas. Punker on ka päris äge. Nagu ikka ühes korralikus vene linnas, on ka seal keset linna üks tank. Erinevalt muust Venemaast Kaliningradis tunnistatakse ISIC-kut ning seetõttu on päris korralikud soodustused õpilastele/üliõpilastele. Lihtsalt ise pead kohe hakkama vene keeles vastu ajama, et ma tudeng ja mul peab olema selline hind. Tagasitulles tahetakse samad summad saada välja arvatud praami pilet. Vene poolel päris paljud kohalikud räägivad inglise keelt. Osad kohe lausa küsivad, et kas saksa või inglise keelt oskad. Samas on kohti, et kus saab läbi vaid vene keelega. Pubis õlle on ~150-300 rbl, söögid 300-1000rbl. Enne Kaliningradi on mingi linn, mis on säilinud suht saksapärasena. Päris kena näeb välja. Poolsaarelt tulles on võimatu sellest mööda sõita. Kaliningradis liigub päris palju rattaid ringi ja terve õhtu on kuulda, kuidas R4 mootoreid peeneks lastakse linna peal.

Kura poolsaarel Nida ümbruses on väga kena. Meenutab Kauksit, kuid ilusam. Vene poolel on see värk suht lohakas nagu ikka, aga hulga parem kui keskmine Venemaa. Tee on seal ilus mõlemal poolel. Merd on läbi metsa tee pealt suht vähe näha.

Kaliningradi turg. 9 eur/kg toores sisikonnaga angerjas, 13 eur/kg suitsutatud. Ajavad nutma küll need hinnad.
Pilt

Bunker lavastus, kuidas Königsberg andis alla ja läbirääkimised.
Pilt

Taas nägin blanketti, mida mitte keegi ei tea ega näinud pole. Seekord küsimise peale anti siiski vene keeles oleva versiooni asemel inglise keeles. Eesti-Vene piiril on see vaid vene keeles.

Pilt

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 11 Sept 2017, 15:59
Postitas Piipz
ma ei saa aru, kas see angerjas on nüüd odav või kallis

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 11 Sept 2017, 19:35
Postitas ranel
Piipz kirjutas:ma ei saa aru, kas see angerjas on nüüd odav või kallis

Vähemalt 2x odavam, kui Eestis.

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 11 Sept 2017, 22:39
Postitas morse
ranel kirjutas:Pilt

Lahe ülevaade.
PS! Tänud kaartide eest. Toimivad.

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 12 Sept 2017, 10:01
Postitas daub
Kuidas seal kaardimaksetega on? Pigem levinud või parem peaks sularaha taskus olema? Kas EURi ka võtavad?

Re: Tsikliga Kaliningradi

Postitatud: 12 Sept 2017, 11:03
Postitas ranel
daub kirjutas:Kuidas seal kaardimaksetega on? Pigem levinud või parem peaks sularaha taskus olema? Kas EURi ka võtavad?

Kokku kulus kolme päeva kohta ~300 eur, millest 80 eur moodustas sularahas makstud asjad. Kuna mul ja neiul mõlemal isic-ud olemas, siis tänu sellele läks sularaha vähem. Muidu oleks sularaha osakaal veelgi suurem. See siis kahe inimese peale ning Eesti-Kaliningrad-Eesti kokku. Niipalju kui võimalik sai kaardiga makstud. Ööbimine majutuses ja kõik toidukorrad väljas söödud ning koju ka nänni kaasa ostetud. Igasugu vaatamisväärtused ja odavad öömajad tahavad sularaha saada.
Kas euri võtavad, ma ei tea. Pole isegi proovima hakanud, sest panku on kõikjal, vahetamine pole probleem ja lihtsam ning ilmselt ka odavam kohalikus valuutas maksta.