Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas nolev »

Mina paigaldasin sellise asjanduse. Ehituspoes (oli vist K-rauta) 4-5 tk komplektis ja maksis paar eurikt. Natukene jalgratta siselohvi ja asi töötab. Kindlasti on tehase tooted paremad aga vahel peitub jõud lihtsuses.

Pilot
Pilot


Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Tellisin ja paigaldasin endale selle Kyrjakyni Econo Assist-i ära. Kuna üks pisem matkakene on ees, siis eks ole näha, kuidas pikkadel transiitidel see lahendus käitub.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Nüüd saan kindlasti igavese si*arahe kaela, aga omal püsikas lahendatud väga lihtsalt. Rutska toodud mõned null koma millimeetrid üle lenksu serva ning käekaitse on lihtsalt peale keeratud. Ehk käekaitse takistab rutskal tagasi minemast natukene.

Täitsa kogemata avastasin, kui sai käekaitsmed liiga üle pingutatud ning nüüd mõnda aega sõitnud, toimib. Pikapeale tuleb küll maha, aga mõned sajad meetrid saab kätt puhata küll kui vaja.

Linnas saab jälle käekaitsme poldilt pinget maha võtta ning toimib rutska taas nii nagu vaja.

EDIT: Kuigi erilist vahet pole sellega, kui panna rutska külge mingi klamber :mrgreen:

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Margit »

Suht sama asi on ka lenksusoojendusega.
Metall paisub, tõmbab gaasi ühte asendisse kinni ja saab maanteel täitsa pikalt käed lahti sõita :D


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Enda motikale paigaldan lõpuks elektroonilise cc. Sellega seoses üle üks KTM lenksule (või muule sama sisemõõduga juhtrauale) mõeldud Kaoko mehaaniline cc.
https://shop.touratech.be/kaoko-cruise- ... r-lc8.html

Kel soovi,võtab ühendust.

___________________________
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas sepp »

Erci kirjutas:

Enda motikale paigaldan lõpuks elektroonilise cc.

Millise elktroonilise panid,kuidas reaalselt toimib? oled rahul?


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

sepp kirjutas:
Erci kirjutas:

Enda motikale paigaldan lõpuks elektroonilise cc.

Millise elktroonilise panid,kuidas reaalselt toimib? oled rahul?

https://www.powercellperformance.com/sh ... -10501290/

Reealselt on KTM 1190-l wireless throttle ja ka can võrk. Tehas sellele siiski CC ei paku, ei teagi miks. Kuna kõik signaalid can võrgus ja eeldused on olemas, siis keegi on selle CC valmis treinud.
Paigaldmine on lihtne: nupud lenksule, üks pistik gaasi juhtmstiku vahele, teine obd pistiku vahele, leia karbile sobiv koht ja olemas. Mingit programmeerimist ei vaja - töötab kohe.
Töötab nagu tavaline CC, set, + ja - nupud kiiruse peenhäälestuseks. Resume funktsioon puudub (ohutuse eesmärgil, ütleb manuaal!).
Olen väga rahul ja kasutan maanteel pidevalt.
Pilt
Pilt

___________________________
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

nolev kirjutas:

Mina paigaldasin sellise asjanduse. Ehituspoes (oli vist K-rauta) 4-5 tk komplektis ja maksis paar eurikt. Natukene jalgratta siselohvi ja asi töötab. Kindlasti on tehase tooted paremad aga vahel peitub jõud lihtsuses.

Ma sain ka täna ehituspoest mootorrata püsikiirusehoidja, isegi lohvi polnud vaja. Hind 2€. Tootjaks Wolfcraft.

wolfcraft_IMG_20180714_195219.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas nolev »

Macintosh kirjutas:
nolev kirjutas:

Mina paigaldasin sellise asjanduse. Ehituspoes (oli vist K-rauta) 4-5 tk komplektis ja maksis paar eurikt. Natukene jalgratta siselohvi ja asi töötab. Kindlasti on tehase tooted paremad aga vahel peitub jõud lihtsuses.

Ma sain ka täna ehituspoest mootorrata püsikiirusehoidja, isegi lohvi polnud vaja. Hind 2€. Tootjaks Wolfcraft.

wolfcraft_IMG_20180714_195219.jpg

Kas oled seda juba ka proovinud? Ma katsetasin seda erinevatel kordadel. Kogemus selline, et kui oma sõitu teha, siis trassil hõreda liikluse korral saab seda kasutada edukalt. Tiheda liikluse korral või kolonnis sõites ei ole väga hea kasutada, kuna kiirused pidevalt muutuvad. Selle lohvi mõte oli vist selles, et klamber gripil paremini liiguks ning peale- ja mahakeeramisel ei jääks gripi konaruste taha kinni. Läbimõõdu poolest oleksin saanud samuti ilma lohvita panna. Netis aga millegipärast oli kõikidel variantidel vist lohv vahele pandud.

Viimati muutis nolev, 24 Aug 2018, 13:41, muudetud 1 kord kokku.
Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

Ohtlikud ei ole need ghetto-cruise-control'id?
Ma arvan, et mõnele üliagarale liikluspolitseinikule või ülevaatusemehele oleks isegi kitsas Scottoileri lapakas küsimärk.

Ma olen ise ainult laia Scottoileri oma kasutanud - linnas on ebamugav. Mõnel vene masinal saab rulli hõõrdumist reguleerida nii, et gaas ei jookse ise maha, too on päris okei lahendus - aga igasugu näpitsad rutska ümber tunduvad maru piiripealsed lahendused... Samas ma proovin niikuinii tavaliselt sirgetest teedest eemale hoida :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas:

Ohtlikud ei ole need ghetto-cruise-control'id?

Ega need tehase omad, mis hõõrdel töötavad tööprintsiibi poolest erine. Kui nii vaadata, siis mootorratasõit on üldse ohtlik transpordiviis/ajaviitemeetod.
Minu lahendus hoiab just nipilt-napilt gaasi paigal, väike liigutus ja lahti ta ongi. Ma küll siin kõrgendatud ohtu ei näe.

nolev kirjutas:

Kas oled seda juba ka proovikud? Ma katsetasin seda erinevatel kordadel. Kogemus selline, et kui oma sõitu teha, siis trassil hõreda liikluse korral saab seda kasutada edukalt.

Proovisin jah. Eks ta pika, sirge, pooltühja tee lahendus ole. Ma ei kujuta väga ette, et vähegi tihedama liiklusega õnnestusk tsikli peal üldse püsikiirusehoidjat kasutada. Mul hoiab üsna napilt gaasi paigal ning juba tugevama puudutuse peale laseb lahti. Soomes lasin mööda kiiirteed Helsinkist Turusse, täiesti sobiv sellisele teele. Ega muudes oludes polegi väga sellise vidina järgi puudust tundnud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Perry »

Ostsin Mäci soovituse järgi ka selle ehituspoest Wolcrafti jublaka. Maanteel töötab täitsa rahuldavalt ja midagi ohtliku küll ei näinud. Kuna ta on nii lihtsalt eemaldatav siis valdavalt on ta mul lihtsalt gaasirutska kõrvale juhtrauale pandud ja kui tean, et 100 kilomeetrit trassi lasta siis tõstan 5cm ümber ja ongi olemas. Minu vajadustele ideaalne lahendus 2 euriga.

Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

urmas66 kirjutas:

Ma tellisin sellise,sain mingil ale päeval 22€-ga,kätte pole veel saanud.
https://www.aliexpress.com/item/BIKINGB ... 0.0.7EXiSq

See kummist mul oli ka,aga kuna mul on Scottoileri kämbla toetamise lapakas,siis see oli kuidagi liiga lai ja käele enam rutska peal nagu ruumi ei jäänudki.

BIKINGBOY-CNC-Billet-Universal-Motorcycle-Aluminium-Cruise-Control-Throttle-Lock-for-Sport-Bikes-DUAL-Sports-Cruisers.jpg_640x640.jpg

Ostsin sama, toimib kenasti. Kuna kummist rutska siis ei hakanud eraldi seda kummi alla panema - ilma on parem.

Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

Krl kirjutas:

Kui hästi nendega kiirus fikseetida õnnestub?
Või peab ikka sättima koguaeg, kuna kiirus kasvab või langeb?

Kui on palju tõuse ja langusi siis väga hästi ei saa. Eesti teedel ikka kiirus kõigub +-10km/h peab väheke timmima vahepeal.
Päris nagu autol ei ole, et täpset kiirust ise suudab regullida - ikkagi puhas mehaaniline jubin, aga leiab mul kasutust küll - hea kätt kasvõi puhata vahepeal või midagi sättida.

Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Chillilt tulles süvenes mõte, et on vaja midagi mis gaasi hoiaks. Esimene mõte oli, et peaks pidurdades ikkagi lahti laskma, aga selline asjandus (mis leidsin) on jaburalt kallis:
https://brakeawayproducts.com/product-c ... -controls/
(või Ali "analoog" https://www.aliexpress.com/item/32913545150.html)
Ja üldse ei meeldi, et võtab ära ruumi rutska peal :-(
Alis jäi silma üks Atlase kloon, mis erinevalt kõigist muudest gaasi hoidjatest ei riiva silma (maksab muidugi vastavalt ~60€):
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 02956%21sh
Tööpõhimõte: kiilub läbi hõõrdepadja rutska kinni lüliti korpuse küljepinnale ja ei võta rutskapealt ruumi ära.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas ranel »

Maaks kirjutas: 16 Aug 2022, 10:38
Chillilt tulles süvenes mõte, et on vaja midagi mis gaasi hoiaks. Esimene mõte oli, et peaks pidurdades ikkagi lahti laskma, aga selline asjandus (mis leidsin) on jaburalt kallis:
https://brakeawayproducts.com/product-c ... -controls/
(või Ali "analoog" https://www.aliexpress.com/item/32913545150.html)
Ja üldse ei meeldi, et võtab ära ruumi rutska peal :-(
Alis jäi silma üks Atlase kloon, mis erinevalt kõigist muudest gaasi hoidjatest ei riiva silma (maksab muidugi vastavalt ~60€):
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 02956%21sh
Tööpõhimõte: kiilub läbi hõõrdepadja rutska kinni lüliti korpuse küljepinnale ja ei võta rutskapealt ruumi ära.
Mul see.
viewtopic.php?p=807614&view=single_post#p807614

Natuke pidi ümber tegema, et sobiks, aga muidu väga rahul juba aastaid.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on umbes selline ja oma asja ajab ära ehk saab vajadusel ära fikseerida. See ruum mida võtab ei ole segav.

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... LbFLrAcMq7
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Perry »

nolev kirjutas: 14 Juun 2018, 09:52
Mina paigaldasin sellise asjanduse. Ehituspoes (oli vist K-rauta) 4-5 tk komplektis ja maksis paar eurikt. Natukene jalgratta siselohvi ja asi töötab. Kindlasti on tehase tooted paremad aga vahel peitub jõud lihtsuses.

IMG_0141.JPG
Mul on mingi analoogne ehituspoe stopper klamber tsiklil kasutuses. Kui pikad otsad siis panen rutskale ja aitab kätt puhata. Lihtne, odav ja töötab hästi. Ei maksa üle mõelda.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1196
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 168 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Turist »

Siin käib jutt pigem "püsi-gaasiasendi hoidjatest", aga kiirusehoidjaid ikka ka on olemas tsiklitele? :roll:
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mu rattal on, tõõtab sama moodi nagu autol.

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Uuemad high-tech rattaid pakutakse adaptiivsete püsikatega juba. Lisaks pimenurgaandurid jne
https://blog.motorcycle.com/2021/07/01/ ... e-control/
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Turist kirjutas: 17 Aug 2022, 21:43
Siin käib jutt pigem "püsi-gaasiasendi hoidjatest", aga kiirusehoidjaid ikka ka on olemas tsiklitele? :roll:
Uuematel on lausa tehasest, aga saab ka järelturu paigaldusega osta. Näiteks: https://www.mccruise.com/ , aga ilmselt on muidki.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1196
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 168 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Turist »

See vist on siis ka pigem pritsega mootorite teema või on ka karburaatori(te)ga mootoritele mingi variant olemas?
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ronk »

https://www.atlasthrottlelock.com/

Viskan ühe veel. Vähe fäänsim ehituspoe klamber. Põhimõte ikka sama, et takistab rutskal ennast tagasi keeramast.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Turist kirjutas: 18 Aug 2022, 09:05
See vist on siis ka pigem pritsega mootorite teema või on ka karburaatori(te)ga mootoritele mingi variant olemas?
Kõigile on olemas (täpselt nagu autode puhul). Eraldi variandid on elekrilise gaasirutska (ride by wire) ja trossiga gaasiga masinatele. Pritse ei tähenda automaatselt seda, et gaasitross puudub :D
PS Kellel pöial keset pihku välja ei kasva/ ei ole 2-e vasaku käega sündinud see saab ilmselt hakkama ka autole mõeldud universaalse cruisi motikale paigaldamisega, eeldusel, et see ajam rattal kuhugile ära mahub.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

peetersell kirjutas: 17 Aug 2022, 22:25
Uuemad high-tech rattaid pakutakse adaptiivsete püsikatega juba. Lisaks pimenurgaandurid jne
https://blog.motorcycle.com/2021/07/01/ ... e-control/

paned sellega õige kiiruse peale, loeb ise liiklusmärke, hoiab pikivahet ning ise saad vahepeal tagaistmel jalga sirutada :D
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 526
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas kiilas »

urmas66 kirjutas: 18 Aug 2022, 10:42

paned sellega õige kiiruse peale, loeb ise liiklusmärke, hoiab pikivahet ning ise saad vahepeal tagaistmel jalga sirutada :D
Kui liiklusmärke loeb, siis on "BIG NO" :ner:
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

kiilas kirjutas: 18 Aug 2022, 11:06
urmas66 kirjutas: 18 Aug 2022, 10:42

paned sellega õige kiiruse peale, loeb ise liiklusmärke, hoiab pikivahet ning ise saad vahepeal tagaistmel jalga sirutada :D
Kui liiklusmärke loeb, siis on "BIG NO" :ner:
Ma olen päris mitme autoga sõitnud, millel see neid loeb, kuid need ükski pole kiirust ise selle järgi sättinud. Lihtsalt näitab ekraanil märki
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 18 Aug 2022, 11:18
kiilas kirjutas: 18 Aug 2022, 11:06
urmas66 kirjutas: 18 Aug 2022, 10:42

paned sellega õige kiiruse peale, loeb ise liiklusmärke, hoiab pikivahet ning ise saad vahepeal tagaistmel jalga sirutada :D
Kui liiklusmärke loeb, siis on "BIG NO" :ner:
Ma olen päris mitme autoga sõitnud, millel see neid loeb, kuid need ükski pole kiirust ise selle järgi sättinud. Lihtsalt näitab ekraanil märki
Neid on erinevaid ja uuemad pidurdavad ka, kui oled navigeerimise peal ehk kui sul on trip sisestatud. Kindlalt võin väita, et uus Ford Kuga teeb nii. Naise Reanault peaks ka nii tegema. Vähemalt müügimees seda lubas, aga proovinud pole. Seda siis juhul kui auto enda navi kasutad, mitte androidauto kaudu midagi muud seal jooksutad.

See minu eelmine lause on ikka puhas iroonia ja pole tsiklile kohe kindlasti vajalik ehk kui saab tellida uue tsikli ilma selleta,siis see oleks valik. Mul enda auto veel tavalise püsikaga ja naise oma adaptiivne,mis mulle üldse ei meeldi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 430
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Maaks kirjutas: 18 Aug 2022, 10:21
ei ole 2-e vasaku käega sündinud
A mis sul vasakukäeliste vastu on? Mingi sallimatu ahistaja oled vä? :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”