Trans Euro Trail - TET

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ma vist peaks ka igaks juhuks üles tähendama, et kiiruste teema alustasin puht uudishimust, kas olen mina vuss või silm petab.
Kui kuhugi korralik nähtav märk üles pannakse, ei näe probleemi, miks ei peaks sellest ka kuskil võsa vahel kinni pidama.

Edit: siit kadus nagu võluväel üks postitus vahelt ära... aga saate aru küll, kellele/millele vastasin.



Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 17:07

Ma vist peaks ka igaks juhuks üles tähendama, et kiiruste teema alustasin puht uudishimust, kas olen mina vuss või silm petab.
Kui kuhugi korralik nähtav märk üles pannakse, ei näe probleemi, miks ei peaks sellest ka kuskil võsa vahel kinni pidama.

Edit: siit kadus nagu võluväel üks postitus vahelt ära... aga saate aru küll, kellele/millele vastasin.

Ahjaa vabandust. Mõtlesin, et ei taha enam edasi saagida ja pole seda paksu verd vaja. :bsmile: OK, vaatan hiljem neid kiiruseid ka, need vist olid rohkem aadule pinnuks silmas. Mu post oli see:

Jep, tundub, et lisaks paar päeva välja tulnud tõele, et teiste mootorratturite vales kohas telkimine, LKA-l metsas ringisõitmine, rannas parkimine ja samuti ka mu liigne kiirus tühjal metsateel kõik TET-i/Randeli süü. :wack: Esitage kaebus Randelile, mu GPS näitas piiranguks 90km/h :wack:

Ok, sarkasm maha, mis sest, et videos sai paari kiiremat lõiku näha, ei tähenda, et selliselt seenelistest, hoovidest ja muudest loomadest mööda sõidetakse.

Viimati muutis villy, 07 Mai 2021, 22:18, muudetud 1 kord kokku.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Prets »

Muidu üldiselt ikka võtan hoo majade vahel ja inimeste juuresolekul maha, aga kui on lahtine koer hoovi juures ja tahab jalga hüpata?

Nii südametu kohe kindlasti pole, et koerale jalaga annaks, aga mina ei tunne, et jääb miskit muud üle kui rutskast kärmesti peale keerata ja nii kasvõi poolkogemata maja äärde jutte tõmmata.

(togi)
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Prets kirjutas: 07 Mai 2021, 17:23

Muidu üldiselt ikka võtan hoo majade vahel ja inimeste juuresolekul maha, aga kui on lahtine koer hoovi juures ja tahab jalga hüpata?

Nii südametu kohe kindlasti pole, et koerale jalaga annaks, aga mina ei tunne, et jääb miskit muud üle kui rutskast kärmesti peale keerata ja nii kasvõi poolkogemata maja äärde jutte tõmmata.

Täpselt sama. Majade jne juures aeglaselt ja kui koer ähvardavalt tuleb, siis rutskat…

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Prets kirjutas: 07 Mai 2021, 17:23

Muidu üldiselt ikka võtan hoo majade vahel ja inimeste juuresolekul maha, aga kui on lahtine koer hoovi juures ja tahab jalga hüpata?

Nii südametu kohe kindlasti pole, et koerale jalaga annaks, aga mina ei tunne, et jääb miskit muud üle kui rutskast kärmesti peale keerata ja nii kasvõi poolkogemata maja äärde jutte tõmmata.

Tegelikult nad ikka ei hüppa kallale ja niisama jooksevad kaasa. Kui koer must eespool on, siis ikka võtan hoo maha, et otsasõitu vältida, mis sest, et haugub, avalik tee ja koer lahti. Võtan selle hambajälje riski(mis imeväike) oma saapal, et vältida koera allajamist. Ta on loom, saagem aru. Kui ta ikka mitusada meetrit sabas on ja minust tagapool siis olen keeranud rutskat aga seda ainult korra juhtunud.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas grahv »

iSlanderEST kirjutas: 07 Mai 2021, 13:21
villy kirjutas: 07 Mai 2021, 13:14

Esimese käiguga liiva me ei sõitnud

Ma sõitsin :D

Millega - Twinniga? Mu meelest esimese käiguga polegi võimalik seal sõita - lihtsalt ei "tõuse üles" ja jäädki laperdades soont kaevama.

Kaaskodanike viha ja ametnike liigse huvi vastu on üks ütlemata äge leiutis - VAIKNE SUMMUTI! Tõeliselt hea suhtekorraldaja - saab hulka kiiremini seeneliste vahel lasta! :D Ja endalgi palju rahulikum tunne kuskil kaheldavas kohas teed otsida...

Koertega on mul selline kogemus, et piisab kui möödasõidu hetkeks jalg korra lihtsalt ette sirgu lükata - pole veel ükski tahtnud kanni haarata...

G

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
grahv kirjutas: 07 Mai 2021, 18:26
iSlanderEST kirjutas: 07 Mai 2021, 13:21
villy kirjutas: 07 Mai 2021, 13:14

Esimese käiguga liiva me ei sõitnud

Ma sõitsin :D

Millega - Twinniga? Mu meelest esimese käiguga polegi võimalik seal sõita - lihtsalt ei "tõuse üles" ja jäädki laperdades soont kaevama.

Kaaskodanike viha ja ametnike liigse huvi vastu on üks ütlemata äge leiutis - VAIKNE SUMMUTI! Tõeliselt hea suhtekorraldaja - saab hulka kiiremini seeneliste vahel lasta! :D Ja endalgi palju rahulikum tunne kuskil kaheldavas kohas teed otsida...

Koertega on mul selline kogemus, et piisab kui möödasõidu hetkeks jalg korra lihtsalt ette sirgu lükata - pole veel ükski tahtnud kanni haarata...

G

Tegelt Huksyga ja teise käiguga üldjuhul

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 12:25

No hea küll võtame näiteks umbes 0:32..0:38 puude vahel ja siis seal mingi pikem lõik pehmema peal umbes 3. minutil?

vaatasin siis zuumituna originaalfailist. Spidokat ei näe aga GPS-il on metsavahel 32-38sek lõigus 67km/h ja seal liival 3min juures 79km/h

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

villy kirjutas: 07 Mai 2021, 20:21
Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 12:25

No hea küll võtame näiteks umbes 0:32..0:38 puude vahel ja siis seal mingi pikem lõik pehmema peal umbes 3. minutil?

vaatasin siis zuumituna originaalfailist. Spidokat ei näe aga GPS-il on metsavahel 32-38sek lõigus 67km/h ja seal liival 3min juures 79km/h

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

villy kirjutas: 07 Mai 2021, 10:30

Käisime aprilli alguses laupäeval korra Hiiumaa TET-l Ilmaga vedas, lõunal praamist maha, ring peale ja samal õhtul 20:30 praamiga suts tagasi. Sisse mahtus seiklusi, millest paar tükki videos ka :D :bsmile:

Tere härrased!Olete kõvad sõidumehed ja head tsiklid ka.Mul on üks kentsakas küsimus.Vähemasti ühel tsiklil tundus tagarehv FIM enduro oma olevat (GRITTY-ED 668).Kui see nii on,siis kas oskate seda sisemise "svammiga" rehvi veeremist võrrelda pumbatava siselohviga rehviga?Mulle tundub,et need FIM rehvid veerevad jube raskelt ja bentsu läheb hullupööra palju.Ratas onCRF45X oma 8,5 liitrise paagiga.Küsimus on enamusele ilmselt segasevõitu aga see Hiiumaal käinud seltskond oskab ehk midagi arvata.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]KXBTVL[/mention] minu arust olid meil kõigil siselohviga rehvid.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

KXBTVL kirjutas: 08 Mai 2021, 21:46

Tere härrased!Olete kõvad sõidumehed ja head tsiklid ka.Mul on üks kentsakas küsimus.Vähemasti ühel tsiklil tundus tagarehv FIM enduro oma olevat (GRITTY-ED 668).Kui see nii on,siis kas oskate seda sisemise "svammiga" rehvi veeremist võrrelda pumbatava siselohviga rehviga?Mulle tundub,et need FIM rehvid veerevad jube raskelt ja bentsu läheb hullupööra palju.Ratas onCRF45X oma 8,5 liitrise paagiga.Küsimus on enamusele ilmselt segasevõitu aga see Hiiumaal käinud seltskond oskab ehk midagi arvata.

Hei

Kas sa pead mousse-e silmas? Siis minu arust pole meil kellegil neid. Mousse kasutasin päris endurol ja seal on nad omal kohal. Ei pea rehvi lõhkumise pärast muretsema. Kütusekulu kohta ei oska midagi öelda, sest sõitsin ainult männikut jms raskemat rada.

Adventure rattad(690) + moussed kogemus puudub. Olen kuulnud, et sulavad ära kiirel sõidul aga samas osad väidavad, et hoolikalt määrides kestavad kenasti ka maantel ja ei jäta sind karup**s rehvi vahetama.

Kogenud mehe poolt lugemist siin:
https://therollinghobo.com/2019/11/mous ... tions.html


KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Mulle tundus videos 2.15 puhkepausi ajal 30XG tagarehv väga sarnane Bridgestone GRIFTY-ED ga.Sealt ka minu huvi.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 20:57

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

TDM'iga sai ikka seal lastud, neegril kuivkaal 205 kg vs TDM'i 201kg.
Hoog sisse, vedu taha, esiots kergeks ja käed "lõdvaks" ja läheb küll.....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
yeekim kirjutas: 08 Mai 2021, 23:23
Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 20:57

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

TDM'iga sai ikka seal lastud, neegril kuivkaal 205 kg vs TDM'i 201kg.
Hoog sisse, vedu taha, esiots kergeks ja käed "lõdvaks" ja läheb küll.....

edu

Kui kiirelt km/h sõitma peaks liival, et noka kergeks viskaks umbes 250kg rattaga?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas grahv »

Spoiler
ranel kirjutas: 08 Mai 2021, 23:40
yeekim kirjutas: 08 Mai 2021, 23:23
Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 20:57

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

TDM'iga sai ikka seal lastud, neegril kuivkaal 205 kg vs TDM'i 201kg.
Hoog sisse, vedu taha, esiots kergeks ja käed "lõdvaks" ja läheb küll.....

edu

Kui kiirelt km/h sõitma peaks liival, et noka kergeks viskaks umbes 250kg rattaga?

Miks peaks 250kg rattaga üldse sellisesse kohta ronima? Enesevägistaja oled v? Võid ju ilkuda, kuid yeekim tõesti sõitis seal tdmga ja sai kenasti hakkana.

G

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
grahv kirjutas: 09 Mai 2021, 12:46
ranel kirjutas: 08 Mai 2021, 23:40
yeekim kirjutas: 08 Mai 2021, 23:23
Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 20:57

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

TDM'iga sai ikka seal lastud, neegril kuivkaal 205 kg vs TDM'i 201kg.
Hoog sisse, vedu taha, esiots kergeks ja käed "lõdvaks" ja läheb küll.....

edu

Kui kiirelt km/h sõitma peaks liival, et noka kergeks viskaks umbes 250kg rattaga?

Miks peaks 250kg rattaga üldse sellisesse kohta ronima? Enesevägistaja oled v? Võid ju ilkuda, kuid yeekim tõesti sõitis seal tdmga ja sai kenasti hakkana.

G

TDM kaalub täispaagi ja ühe kohvriga ka pigem sinna 230kg kanti (220kg märgkaal)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas oil »

Need liivas esiotsa kergeks saamiseks tsiklil püstiasendis piisavalt kiiresti sõitmised lõppevad ilmselt 100% alati kukkumisega? Ideaalis siiski nii, et ise ja masin kannatada ei saa.

Jah, aeglasti sõites võib ka kukkuda, aga tõenäosus midagi ära lõhkuda on suht väike.

Olen ka pigem see möku, kes sõidab liivas aeglaselt ja jõuab kohale. Lihtsalt ei õnnestu (turvaliselt) see kiiresti sõitmine. Kuigi mul on eri raskusega tsikleid. Seevastu võin mammutilbkahekesti peal olles ukerdada mudasel kraavipervel rööbastes, tõusudel või kivide-kändude otsas.

Ehk siis igaühele oma. Kellele raske rattaga liivas 70km/h ja kellele mitte. Peaasi et tervelt koju jõuad.

Ahjaa, et poleks täitsa OT, siis esmaspäevast kolmapäevani sõidame Hiiumaa-Saaremaa TETi, saan pärast ilmselt kah needa seda Hiiumaa liiva. Eks kommenteerin tagasi olles.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

oil kirjutas: 09 Mai 2021, 16:49

Need liivas esiotsa kergeks saamiseks tsiklil püstiasendis piisavalt kiiresti sõitmised lõppevad ilmselt 100% alati kukkumisega? Ideaalis siiski nii, et ise ja masin kannatada ei saa.

Ahjaa, et poleks täitsa OT, siis esmaspäevast kolmapäevani sõidame Hiiumaa-Saaremaa TET

Sai ka eelmine nädalavahetus Saaremaa ja Muhu läbi kruiisitud, väga chill ja rahulik sõit.

Liivas raskus taga, kiirelt sõit, ei lõppe kindlasti alati kukkumisega. Kogu seltskonnast vast mina ainsana 1 korra kukkusingi kogu Hiiumaa liivaradade peale seal videos vaikselt ja seda ka sellepärast, et suur oks oli ees ja tõmbasin hoo liialt maha, samal ajal üritades põigata oksast mööda. Täiesti vale teguviis liivas tegelikult. Tuleb tagarattaga keerata rohkem aga alati ei tule välja. Kukkumised see eest pehmed. Tuleb hästi valida see koht, kus aeglustad :mrgreen:

See hilisem põrge puuga ei lähe just kukkumisega liivas kirja, kallutasin lihtsalt sisekurvis liialt sisse puude vahel ja puu niitis maha. (crash)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas ranel »

grahv kirjutas: 09 Mai 2021, 12:46
Spoiler
ranel kirjutas: 08 Mai 2021, 23:40
yeekim kirjutas: 08 Mai 2021, 23:23
Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 20:57

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

TDM'iga sai ikka seal lastud, neegril kuivkaal 205 kg vs TDM'i 201kg.
Hoog sisse, vedu taha, esiots kergeks ja käed "lõdvaks" ja läheb küll.....

edu

Kui kiirelt km/h sõitma peaks liival, et noka kergeks viskaks umbes 250kg rattaga?

Miks peaks 250kg rattaga üldse sellisesse kohta ronima? Enesevägistaja oled v? Võid ju ilkuda, kuid yeekim tõesti sõitis seal tdmga ja sai kenasti hakkana.

G

No enamus matkarattaid on kohvrid küljes 250-300kg vahele ...

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Prets »

ranel kirjutas: 08 Mai 2021, 23:40
Spoiler
yeekim kirjutas: 08 Mai 2021, 23:23
Tuuletallaja kirjutas: 07 Mai 2021, 20:57

Ok, siis ikkagi olen mina vuss, et metsas ei kihuta ja raske rattaga liiva ei armasta. (crash)

TDM'iga sai ikka seal lastud, neegril kuivkaal 205 kg vs TDM'i 201kg.
Hoog sisse, vedu taha, esiots kergeks ja käed "lõdvaks" ja läheb küll.....

edu

Kui kiirelt km/h sõitma peaks liival, et noka kergeks viskaks umbes 250kg rattaga?

Ütleme, et siin loeb pigem juba tsikli kaalujaotus ja rehv. Seda peab ise tunnetama. Kui on KTM 990 Adventure, mis on nii 210 vist, siis isegi sellega oli juba ütleme, et 2x rohkem maadlemist kui minu rattaga, sest kogu kaal oli esirattal juba disaini poolest. Samas miski Beta Xtraineri 250sega saaks aint 20-gagi noka kergeks...

(togi)

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas kergeks viskamine on selline on/off asendis option või? :D

eks see oleneb ju sellest kui palju massi ja kui taha otsa peale ajada, vedru jäikusest, amordi seadistusest.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

KXBTVL kirjutas: 08 Mai 2021, 22:54

Mulle tundus videos 2.15 puhkepausi ajal 30XG tagarehv väga sarnane Bridgestone GRIFTY-ED ga.Sealt ka minu huvi.

Aga miks sa arvad, et selle rehviga ei saa siselohviga sõita? Olen veidi segaduses ja arvatavasti räägime mööda üksteisest.


KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

villy kirjutas: 10 Mai 2021, 08:51
KXBTVL kirjutas: 08 Mai 2021, 22:54

Mulle tundus videos 2.15 puhkepausi ajal 30XG tagarehv väga sarnane Bridgestone GRIFTY-ED ga.Sealt ka minu huvi.

Aga miks sa arvad, et selle rehviga ei saa siselohviga sõita? Olen veidi segaduses ja arvatavasti räägime mööda üksteisest.

Tänud asja täpsemalt seletamast ja oma kogemusi ning teadmisi jagamast!t!Minu huvi ja küsimus oli sellest,et kas veeretakistusel on mingi tuntav erinevus?On siinsetel foorumlastel äkki omapoolseid tähelepanekuid-kogemusi.Mulle tundub et kõval kruusal ja asfaldil veereb kuidagi raskelt.Võrdlen seda Yammu TTR600 ga,kus siselohviga rehvid all.

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

TET linesmani manitsus kõigile TETi kasutajatele. Palun kõigil lugeda, meelde jätta ja sõbraga jagada!

Täna oli mul pikk, meeldiv ja konstruktiivne telefonivestlus Keskkonnaametisga, kes võttis minuga ühendust seoses Võrumaal Paidra lõkkekohal laagriplatsile sõitnud ratturitega. Ratturite väide oli, et TETi kasutajatel on kokkulepe RMK-ga ja luba parkida veekogu äärde?!

Jätke nüüd ja alatiseks meelde, et TET ON AINULT RAJAFAIL JA MITTE MINGEID LISAÕIGUSEID LOODUSES LIIKUDES SEE TEILE EI ANNA!
OMA JAMAD KLAARIGE ISE TETILE VIITAMATA. TET EI OLE MINGI ÕIGUSTUS KOHALIKE REEGLITE EIRAMISEKS.

Selline TETile viitamine lõpeb sellega, et teil pole varsti enam ei rajameistrit ega Eesti TETi. Kui tahate, võite hakata Lätis TETi sõitmas käima. Loodan, et ma ei pea rohkem selliseid kõnesid ametnikelt saama. Õnneks on siiani kõik nende inimesed olnud väga mõistvad ja arusaajad.

Kahjuks on nii, et piisab paarist mölakast ja kõigi meie ühine tore hobi saab kõva hoobi. Palun jagage seda infot ka teiste ratturitega, kes ei pruugi bikeri foorumit lugeda. See on TETi tuleviku huvides!

TÄPSUSTUS! Juba suhtlesin ka konkreetsete ratturitega. Nagu selgus, siis ametnikule oli TETi infot jagatud seoses muude rajaosadega, aga see näitab ilmekalt, kuidas algselt ühtemoodi mõeldud info ametniku jaoks hoopis teistsuguseks muutus. Seepärast tasub alati hoolega läbi mõelda, mida öelda ja mida mitte. Algne jutt võib hiliem hoopis tagurpidi tagasi tulla.


tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas tauf »

Äkki ongi mõistlik tet ära lõpetada. Siis ei kontsentreeru kogu seltskond samale trassile. Kujutan täitsa ette et inimestel viskab ikka kopa ette küll kui iga fckng nädalavahetus aia taga Dakar toimub. Lisaks nii suures seltskonnas ikka leidub tegelasi kes millegagi hakkama saavad, nagu ka ajalugu kinnitab. :(

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

tauf kirjutas: 10 Mai 2021, 22:23

Äkki ongi mõistlik tet ära lõpetada. Siis ei kontsentreeru kogu seltskond samale trassile. Kujutan täitsa ette et inimestel viskab ikka kopa ette küll kui iga fckng nädalavahetus aia taga Dakar toimub. Lisaks nii suures seltskonnas ikka leidub tegelasi kes millegagi hakkama saavad, nagu ka ajalugu kinnitab. :(

99,9% trassi on ikka seal kus kedagi ei koti ja kellegi majast saadakse ikka normaalselt ka mööda sõita, ja kui ei sobi, siis ilmub silt/tuleb tagasiside ja liigutatakse seal tee ringi ja nii pidevalt, ega need teed, eriti inimasustuses, ei olegi staatilised ju. On väga tore kui on tee, kus saab sõita, muidu juhtutakse sinna, kuhu ei soovita, ikka palju tihedamini. Saaremaal 2nädalat tagasi just sai kenasti 1 maaomanikuga vestleldud ja enam tema maja aia tagant läbi ei sõideta tulevikus.

Loodame, et meil siis süüdimatuid LKA alal telkijaid ja sõitjaid on vähem.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas will111 »

puht huvi pärast küsin, et miks aia tagant mööda ei tohi sõita?

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

will111 kirjutas: 11 Mai 2021, 01:25

puht huvi pärast küsin, et miks aia tagant mööda ei tohi sõita?

Sest seal märgid püsti…

6EF05AC2-4E77-4AD6-B3DF-AF4015AE74C1.jpeg
B634D83B-D049-414A-B759-EFF0C510B946.jpeg
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

iSlanderEST kirjutas: 11 Mai 2021, 06:20
will111 kirjutas: 11 Mai 2021, 01:25

puht huvi pärast küsin, et miks aia tagant mööda ei tohi sõita?

Sest seal märgid püsti…

Ja kui märki poleks, siis ikka nagu tüüpiline eestlane - sellepärast, et see on MINU aed! (lol)

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”