Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Mina proovisin uudishimust ära, kuidas on täisverelise rinkarattaga matkata. Tekkis samasugune küsimus kunagi.
Natuke kirjutasin sellest siin.
https://sverrelasn.wordpress.com/2017/0 ... iks-mitte/
Kokkuvõtteks: kui ööbida katuse all ja sõita kõvemat sorti teede peal, siis on superluks.

Sverre




zilkz
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Okt 2013, 21:22
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 5 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas zilkz »

Nagu näha siis on võimalik vabalt Bike-ga kerale tiir peale teha :)

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas piiks »

RalfMoon kirjutas:

ega see ongi nii: kellele ema ja kellele tütar. Kes otsib tsikli seljas mugavat kulgemist ja kes jälle mitte.

AzA kirjutas:

Mulle jääb siiani arusaamatuks, kuidas nende tänavalegaalsete rinkaratastega üldse tänaval sõitu nauditakse, rääkimata pikemast otsast kui 25km rinkani ja tagasi. Inimesed on erinevad, kõigest vist ei peagi aru saama. Aga poodi piima järele siiski tsikli mitte 20-e tonnise veokiga.

Ajad on muutunud. Nüüd öeldakse, et kellele ema, kellele isa.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Fox »

Sverre kirjutas:

Mina proovisin uudishimust ära, kuidas on täisverelise rinkarattaga matkata. Tekkis samasugune küsimus kunagi.
Natuke kirjutasin sellest siin.
https://sverrelasn.wordpress.com/2017/0 ... iks-mitte/
Kokkuvõtteks: kui ööbida katuse all ja sõita kõvemat sorti teede peal, siis on superluks.

Sverre

Ei lugenud sellest blogist ausalt öeldes välja, mis see superluks siin tähendab (matkamise seisukohalt) ikkagi? Kiirustamine ei tohiks motomatkamisel peamine prioriteet minuarvates olla, või noh, kiiremini kurve läbides kindlasti oluliselt aega kokku ei hoia. Ja sirgel teel sõidavad tänapäevased touringrattad ka väga kiiresti...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A te targad äkki pange pead kokku ja kirjutage täpne juhend et mida motomatkal teha tohib, alates lubatud tsiklimarkidest kuni navigeerimisprogrammide ja kohustuslike eelarveteni.

Mina küll rinkat kardan ja majapidamises sellist tsiklit pole mille nimes palju R-e on, aga mine tea mis reeglite vastu ma ilma juhendita veel motoreisidel eksinud olen või tulevikus eksida võin :D

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas piiks »

Jesper kirjutas:
Spoiler

A te targad äkki pange pead kokku ja kirjutage täpne juhend et mida motomatkal teha tohib, alates lubatud tsiklimarkidest kuni navigeerimisprogrammide ja kohustuslike eelarveteni.

Mina küll rinkat kardan ja majapidamises sellist tsiklit pole mille nimes palju R-e on, aga mine tea mis reeglite vastu ma ilma juhendita veel motoreisidel eksinud olen või tulevikus eksida võin :D

Ära muretse, kui sotsid on kõik muud asjad ära reguleerinud, küll nad siis ka mootorrataste ja motomatkamiseni jõuavad.

Aga muidu jah, maitseid on mitmeid, vaid 1 ...... Samamoodi on ka matkasid mitmeid. Olen nüüd mõned Hayabusaga teinud, hetkel soov vahetada rohkem matkaratta vastu. Soov on tingitud ennekõike numbrist minu passis :D

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas madmax »

RalfMoon kirjutas:

ega see ongi nii: kellele ema ja kellele tütar.

Läheb nüüd küll teemast välja, aga tuli meelde selline lugu aegade hämarusest. Viljandi taksopargis oli lõuapoolik Ain. Noh istus kord üks vuhva daame Volgasse ja põmaki tõmbas pauguga ukse kinni. Ain seepeale, et austatud provva, pole vaja lammutada, uks tuleb niisama ka kinni. Daame vastu, et kurat teist aru saab, üks ütleb, et tõmba kõvasti, teine, et ära lõhu... Nojah, ütles Ain, et nagu naistega, kes tahab eest, kes tagant. Daame, et fui, miste endale lubate, ma kaeban teie peale ja läks auto ette numbrit üles kirjutama. Ain pistis pea aknast välja ja ütles, lp provva, ees on paarimehe number, minu oma on taga. Provva sibas auto taha ja kirjutas tagumise numbri üles.

allways mad!

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Fox »

Jesper kirjutas:

A te targad äkki pange pead kokku ja kirjutage täpne juhend et mida motomatkal teha tohib, alates lubatud tsiklimarkidest kuni navigeerimisprogrammide ja kohustuslike eelarveteni.

Mina küll rinkat kardan ja majapidamises sellist tsiklit pole mille nimes palju R-e on, aga mine tea mis reeglite vastu ma ilma juhendita veel motoreisidel eksinud olen või tulevikus eksida võin :D

Väljendasin vist kehvasti - matkake kasvõi tagarattal sõites kui meeldib. Aga kui keegi tuleks väitma, et see on maailma parim viis motoreisimiseks, paneks selline jutt ausalt öeldes kulme kergitama :roll:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mugavaim, kiireim, odavaim jne viis ei sisalda tõenäoliselt üldse mootorratast, aga keda see ikka segab... Ma saan küll aru sellest kui minnakse lihtsalt nädalaks kurve kangutama, ööbimine hotellides ja minimaalse pagasiga. Noh umbes nagu TET, aga bikega. Kaua sa seda Viimsi liini ikka künnad, noh ja ega Loksa-Võsu-jne ring ka lõpmatuseni huvitav ei püsi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas will111 »

kahjuks need liinid ei püsi tõesti lõputult põnevad, aga no kaugemate liinidega on ju paraku see häda, et kuhupoole sa ka ei läheks siis esmalt pead ikka miski miinimum 500km sõitma lihtsalt tuima sirget maanteed. seega jääb ju sõidumugavuse teema mingil määral ikkagi alatiseks teatud rolli mängima. kui iga suunas oleks max 200km erinevatele mägiteedele või lihtsalt kurviliste lustimisradade peale siis võiks muidugi "matkata" muudkui igasuguste puhaste rinkamasinatega.

kuigi blogi oli päris huvitav lugeda siis tegelikult mulle jäi sealt samuti pisut arusaamatuks, et mismoodi see rinkaratas pikkadel ja ülipikkadel maanteesõitudel ikkagi nüüd nii superluks on. käte ja randmete väsimine oli igatahes tõsiasjaga ära kinnitatud. samuti see, et kui ikka tee ei ole hästi sile ja hea siis vedrustus raputab tegelikult korralikult läbi. ühes kohas oli kirjas, et on hea ja kulu läheb alla kui hoida pöördes ja sõita kiiresti, teises kohas jälle, et kõikse parem ja kulu poolest soodsam on ikka kruisida nii, et 6 käik sees ja vaikselt 90ga jöristad. et noh, natuke selline vastandlik jutt kokkuvõttes, mulle tundub..
muidugi alati saab tuua selle argumendi, et kui ikka tsikliga sõita väga meeldib, tee on hea, ilm on ilus, teede kõrval on pidevalt vaatamisväärsusi ja kasvõi näiteks tee ise on selline, mida sõidad esmakordselt...siis võib seda ju tõesti sõita igasuguse tsikliga ja lihtsalt plussid kaaluvad miinused üle. aga ma usun, et isegi siis on mingid teatud sajad või tuhandad kilomeetrid, kus lõpuks ikkagi kruisivaenulik sõiduasend lihtsalt ära väsitab

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eks kui kõik asjad enda jaoks nii huippu keeruliseks mõelda, siis tunduvadki nad rasked :D

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Kui keegi väidab, et bikega matkamine on mugav, on tal kas ajuvabalt pikad käed või kaldub ta masohhismile. Pole, küll 600RR, aga mu nati suurema (kuid suhteliselt sarnaste mõõtmetega) tonnisega valutas selg pärast nädalavahetusega 900 km läbimist päris mitu nädalat. Ja kael. Ja käed. Kõike saab teha - kruusateel täislastis cebariga (3 kotti) driftida, mudasel traktoriteel ronida, üle okste komberdada ja mis kõik veel. Inimene harjub ju kõigega (ka poomisega). Aga üldiselt kaldun varsti matkakat ostma...

Kes bikega pikka maad sõidab, tahab kas midagi tõestada; pole suutnud bikega kõvatamisest veel lahti lasta või tal puudub raha korraliku matkaenduro ostmiseks. :mrgreen:
Mu puhul siis ilmselt need kaks viimast... :oops:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Fox »

Jesper kirjutas:

Eks kui kõik asjad enda jaoks nii huippu keeruliseks mõelda, siis tunduvadki nad rasked :D

Põhimõtteliselt nõus aga kui vahelduseks vaadata topicu pealkirja siis ma pigem ei soovitaks algajale kohe superbikega maailma vallutama minna. Seda nii motomatkamise kontekstis kui ka lihtsalt esimese ratta ostusoovitusena.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ideaalne tundub osta mingi soodsam kaubik, kuhu rata sisse visata ja siis kuhugi sõita, seal rattaga päev ringi paugutada, öösel seal kaubikus magada ja uude kohta sõita.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Fox kirjutas:

Seda nii motomatkamise kontekstis

Will111 vist pole tegelt algaja, aga ega ma täpselt ei tea ka muidugi.

Aga mis puudutab motomatkamise konteksti, siis see tee on Tallinnast umbes saja sõidukilomeetri kaugusel. Ja see ei olnud mingi luubiga otsitud või muul viisil erandlik nähtus, kogu see Edela-Soome nurk tundub sellist kraami täis olevat. Lihtsalt näiteks, mitte et ma seda nüüd mingiks enneolematuks nähtuseks liigitaks, aga noh nagu juba öeldud siis pole päris pädev hindama neid bike teid, ise olen rohkem sellest vanasõnast pärit mis käib sea ja pori kohta.

10557593_945036865510268_8998823395738701767_o.jpg

Rootsis ma pole väga suure tee pealt maha roninud, aga usun et seal on umbes sama. Ei pea tingimata nädalajagu 900km päevi laduma ja mingit "õige motomatka mõõtu" taga ajama. Ja minu sõnu ei pea pimesi uskuma, võib ise minna ja Streetviewst üle vaadata asjad :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui te nüüd Sverret ja tema arvamust siin bikega matkamise suhtes lahkate,siis arvestage ka sellega,et kes ta on ja millega kunagi tegelenud.Inimene kes on ikka üsna palju rinka kilomeetreid läbinud tunneb end kindlasti sellise ratta seljas hoopis teisti,kui tegelane ,kes kokku on selliste ratastega sama palju sõitnud,kui Sverre võibolla omal ajal kuu ajaga rinkal läbis.
Ma võin ka praegu ühe jutiga rekkaga Berliinist koju tulla ja seda paari põie peatusega.Minu jaoks see on lihtsalt sama,mis lumme lasta,aga kellegi jaoks on ka Võrru sõiduks vaja termos,telk ja võileivad kaasa võtta.
Sverre lihtsalt kirjutab blogis,et selle rattaga(mis ilmselt ongi väga hea ratas-ise pole küll proovinud) saab igati hästi sõita,kui teha lühem matk(umbes nädal) ja seda ilma suurema pagasita(paagikott ainult),sõites asfaldil ning hotellis ööbides.Superluks on see ju selles mõttes,et ratas on selleks sõiduks hea, mitte et ta arvab, et sellega saaks ka kergema pagasiga Iraani minna.

Viimati muutis urmas66, 28 Veebr 2018, 16:05, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas:

Ideaalne tundub osta mingi soodsam kaubik, kuhu rata sisse visata ja siis kuhugi sõita, seal rattaga päev ringi paugutada, öösel seal kaubikus magada ja uude kohta sõita.

Enne kui kaubikuga teele lähed proovi tsikliga samas telgis nädal magada ja nii,et tsikliga on ikka iga päev enne seda sõidetud,ketti õlitatud,tangitud jne.Pakun ,et peale esimest ööd on sul isu läinud.Kui on mingi krossibussi tüüpi kaubik või caravan,siis on teine asi,aga samas ruumis tsikliga, ei ole eriti just soojas kliimas mõnus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Krl »

Miks sa selle ratta magamise ajaks bussi jätma pead?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas:

Miks sa selle ratta magamise ajaks bussi jätma pead?

Äkki muidu sõidab keegi teine öösel edasi.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Krl kirjutas:

Ideaalne tundub osta mingi soodsam kaubik, kuhu rata sisse visata ja siis kuhugi sõita, seal rattaga päev ringi paugutada, öösel seal kaubikus magada ja uude kohta sõita.

Paar aastat tagasi nägin Tartus ühe saksa abielupaari reisi-Unimogi, kuhu oli 2 gessut tagaukse külge pandud nii nagu muidu jalgrattaid veetakse.
Pärast seda on minu unistuste reisikomplekt paigas (w)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Konkreetselt Unimogi häda on selles, et veokatel on miljon igasugu totrat piirangut alates ketastest ja lõpetades kiirusepiiraja ning teemaksudega. Sõiduk du jour selleks otstarbeks on ikka Westfalia, tsiklid kaanega kärus - automaja iseenesest on ka tore, aga torkab hirmsasti silma ja kuskil suva kohas metsikult ööbides väidetavalt kiputakse minema ajama. Aga generaalplaanis :bsmile:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Krl »

kui just igapäevatöölt ära tulla ei taha, et kuude kaupa järjest trippida, siis mingi Sprinter ajaks asja ära.

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Peet »

Kõigega saab sõita, tahtmist peab olema.

http://www.alaskamotogirl.com/


RalfMoon
Postitusi: 24
Liitunud: 22 Mai 2017, 23:20
Tsikkel: Z900
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 3 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas RalfMoon »

Ei tea. Ma olen kõik oma pikemad paarinädalased matkad teinud just bike-ga. Mugavuse kohapealt ei ole mõtet vaielda: diivan on alati mugavam kui taburett, aga kurja ma valiks ikka ja jälle tabureti.

Heikik kirjutas:

Kui keegi väidab, et bikega matkamine on mugav, on tal kas ajuvabalt pikad käed või kaldub ta masohhismile. Pole, küll 600RR, aga mu nati suurema (kuid suhteliselt sarnaste mõõtmetega) tonnisega valutas selg pärast nädalavahetusega 900 km läbimist päris mitu nädalat. Ja kael. Ja käed. Kõike saab teha - kruusateel täislastis cebariga (3 kotti) driftida, mudasel traktoriteel ronida, üle okste komberdada ja mis kõik veel. Inimene harjub ju kõigega (ka poomisega). Aga üldiselt kaldun varsti matkakat ostma...

Kes bikega pikka maad sõidab, tahab kas midagi tõestada; pole suutnud bikega kõvatamisest veel lahti lasta või tal puudub raha korraliku matkaenduro ostmiseks. :mrgreen:
Mu puhul siis ilmselt need kaks viimast... :oops:

Ex: z750,hayabusa,duc 999,yamaha xv950,diavel 1250, ktm 1290,buell 1200,z900
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Krl »

Nagu juba ka varem märgiti, siis kogu see rattaga reisimine on ebamugav niikuinii ja seda tehaksegi selle ebamugavuse/kogemuse pärast.

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Heikik kirjutas:

Kui keegi väidab, et bikega matkamine on mugav, on tal kas ajuvabalt pikad käed või kaldub ta masohhismile. Pole, küll 600RR, aga mu nati suurema (kuid suhteliselt sarnaste mõõtmetega) tonnisega valutas selg pärast nädalavahetusega 900 km läbimist päris mitu nädalat.

Nohh ei tea, kas VFR on päris bike või mitte (igatahes mingeid helibarse mul peal pole), aga pika nädalavahetusega 2000km (Rovaniemi-Narvik-Lofoten-Bodo-Umea/Vaasa-Helsinki) ja oli tõesti superluks. Pikim ühe päeva ots sellel konkreetsel masinal oli tõenäoliselt Skagen-Hamburg-Bremen. Masohhismi ei kaldu, pigem mäletan motokooli õppetunde ja ei pane raskust käte peale. :D

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Konkreetselt Unimogi häda on selles, et veokatel on miljon igasugu totrat piirangut alates ketastest ja lõpetades kiirusepiiraja ning teemaksudega. Sõiduk du jour selleks otstarbeks on ikka Westfalia, tsiklid kaanega kärus - automaja iseenesest on ka tore, aga torkab hirmsasti silma ja kuskil suva kohas metsikult ööbides väidetavalt kiputakse minema ajama. Aga generaalplaanis :bsmile:

Kui on eraisiku nimel ja ei osuta teenust,siis enamus veokate piiranguid kaovad või muutuvad palju leebemaks.Unimog on alla 7,5t täismassiga ja sellega veelgi lihtsam.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Irw, on ta jee, kandevõime on vbl 7,5t. Ja mina küll ei ole märganud et eraisiku veokas üle 90 sõita võiks või kuskil riigis teemaksuta liiguks, keelumärke peab samamoodi jälgima, et siis mis asjad need "enamus" täpselt on mis ära kaovad? Ma ketta kohta mürki ei võta, a minuarust sellest sai ka eraisik vabastuse ainult koduvabariigi piirides sõites. Muidugi raha või millegi kallidus on suhteline asi, aga natuke puine on puhata kui pead sõitmisel koguaeg kella, keeldusid ja massipiiranguid jälgima.

Iseenesest need "ekspeditsiooni"-Unimogid on reaalelus tõesti väga tuusad pillid, ei vaidle vastu, endalgi võtab vere veidi vemmeldama :)

mercedes-unimog-all-terrain-expedition-camper-van-S1JGY5.jpg
Viimati muutis Jesper, 28 Veebr 2018, 18:07, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mööda maanteed lasta sellega pole vist eriti öko.
Praktilise külje pealt võttes ilmselt on mingi tavaline 4x4 kaubik igati parem lahendus, kui just risti mööda kartulipõlde ei taha sõita päevadläbi.

aga samas. Pohlad see praktilisus.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Jutt kiskus motomatkamise peale ja sealt veel edasi ....

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Töö ja puhkeaja lugemisest pääsed 100% ja kiiruse piiraja saab ka maha ,aga seal on mingid õtingimused,mis peavad olema täidetud.Unimogi juures muidugi see väheoluline piirang ka :D
Muidugi kiiruse piirangud veokatele üle 3,5t täismassi paljudes riikides ka alla 90-ne .

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”