Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas motikamees »

Tervist,

Plaan on aprilli lõpus minna paariks nädalaks tsikliga Portugali avastama. Õnneks saan ratta rekkaga poolele teele (Hollandisse) ette saata.

Küsiksin kogenumate kaasfoorumlaste käest paaris asjas nõu:

  • Kuna ise tsikliga Lääne-Euroopas reisinud ei ole, siis tahaks küsida, et kas marsruudil Amsterdam-Lissabon reisides peaks mingeid asjaolusid silmas pidama (a'la kas on vaja kuskil mingi Vignette tüüpi pilet osta, kas peaks mingit teed kindlasti vältima vms....)?

Algselt oli mul plaanis konkreetselt Lissaboni sõita, aga nüüd seoses selle Eurovisiooniga ei ole vist mõtet sinna eriti ronida (palju rahvast, hotellid täis jne.). Seega pigem naudiks rahululikku kulgemist ja teeks 1-2 paaripäevast peatust mõnes toredas kohas. Kui kellelgi on kogemuste põhjal häid soovitusi:

  • millised teed on sõitmiseks eriti head (mööda rannikut?)
  • millises linnas on eriti mõnus paar päeva chillida?
  • muljet avaldanud vaatamisväärsused?
  • isegi konkreetse hotelli või kämpingu soovitused kuluvad marjaks ära...

Loodetavasti saan siit teemast mina ja teised sama tripi plaanijad kasulikke teadmisi.

Tänan tähelepanu eest.



Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Portugal

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ma oskan Lissaboni ja Algarve kohta omi kogemusi jagada.

Soovitan minna Lissabonist Algarve piirkonda (maailma ilusamad rannad) lääneranniku kaudu (praami pole mõtet võtta), mööda tasuta teid (näed palju rohkem kui tasulisel kiirteel). Samas see lääneranniku tee on natukene liiga kaugel ookeanist, et reaalselt midagi näha, vaid mõne koha peal nägime vett. Algarves soovitan kajakkidega ekskursioonile minna ning rannas tšillides soovitan kuskilt supermarketist hankida endale kummimadrats, seal on üliägedaid kohti, kuhu kuiva jalaga ei pääse. Meie ööbisime AirBnB-ga ja jäime väga rahule.

Samas soovitan külastada Mauride lossi ja Palace of Pena't Sintras.
Kui ikkagi Lissabonis kavatsed olla, siis mine sõida vana trammiga, päikeseloojangul otsi üles kohalikud "vaateplatvormid", seal on tavaliselt meeletult rahvast, vahel isegi elav muusika ning mõned random akrobaat-esinejad rahva seas, kes teevad saltosid jms. Umbes nagu meil Tartus Pirogovi plats, kuid palju ägedam. Kui mahti ja huvi on, siis üks õhtu soovitan ka Lissaboni ööeluga tutvuda, polnud mina veel mets-jeesuse laadset DJ-d augulise triibulise särgiga näinud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Portugal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teemaksudest siin kõik maad lahti kirjutatud http://www.tolls.eu/europe
ja siin ka http://www.dalnicni-znamky.com/en/
Prantsusmaal tsikliga kiirtee väga kallis ei ole,vahel lühema jupi läbimisel saab ka münte visates makstud,aga muud teed on minu teada tasuta.Hollandis endas on ka kõik tasuta. Hispaanias-Portugalis ka ainult kiirteemaks koha peal maksmisega.
Ehk,sul ei ole vaja mingit vinjetti osta vaid maksad,kiirteel,kus raha küsitakse,kui sinna satud.Viimati oli mul Prantsusmaal mõnes kohas probleem Mastercardiga maksmisel,aga kuna teine kaart oli Visa,siis sai sellega makstud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Portugal

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

kas marsruudil Amsterdam-Lissabon reisides peaks mingeid asjaolusid silmas pidama (a'la kas on vaja kuskil mingi Vignette tüüpi pilet osta, kas peaks mingit teed kindlasti vältima vms....)?

Minu mäletamist mööda on nii Prantsusmaa kui Hispaania põhilised kiirteed tasulised. Vinjetti ei tohiks olla. Teoreetiliselt on Prantsusmaal nõue neeonroheline vest kaasas kanda, a ma ei usu et turistil sellega väga palju probleeme tekib.

- millised teed on sõitmiseks eriti head (mööda rannikut?)

  • millises linnas on eriti mõnus paar päeva chillida?
  • muljet avaldanud vaatamisväärsused?

Sa lähed ikka mööda ookeani rännikut? Mina isiklikult vaataks kindlasti Mont Saint Micheli (mul ämbrinimekirjas), La Rochelle tundub ka nagu asi mis võiks huvitav olla. Samas, Google Maps hetkel näitab et Luxembourgi kaudu ei ole väga pikem tee, ja seal jäävad mõnusad rahvuspargid teele. Pane guuglisse näiteks Route des Cretes.

Püreneed on kindlasti vinged, ei tea kui puhtad teed seal aprillis juba on. Aga Andorras käiks ära juba puht selle pärast, et öelda: tehtud.

Jällegi kui rannikusoov, siis mööda Hispaania põhjarannikut, Bilbaost läbi - minul seal tulevikus märgitud sellised kohad nagu Gaztelugatxe ja As Catedrais, sealt juba saab lõunapoole Portosse jne minna.

Nõus eelmise kõnelejaga Lissaboni suhtes. Lissabonist läbi Cascaisi Cabo las Rocasesse (proovi seal üles otsida minu EV99 aastapäeval jäetud Eesti lipp ;) ), Sintra ja Estoril. Sai päevaga rendi-Vespaga tehtud ja väga mõnus.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Portugal

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mont Saint Michel jms on korralik ring tegelt, otsetee on ikka Brüssel-Pariis-Bordeaux. Iseenesest põnevat on seal pindalaühiku kohta palju, aga kui eesmärk on Portugal, siis möödaminnes külastatavaid kohti ei oskagi soovitada, Mont Saint Michel võtab ntx 3-4 tundi ära kui joostes läbi käid, kui lisaks näiteks Normandia invasiooni teemast midagigi näha tahad (see on seal lähedal), siis on pmst poolteist-kaks lisapäeva kirjas juba. Ma kärutasin seal Le Mans-Normandia-Rennes kolmnurgas viimati 3 päeva ringi ja Rennesi automuuseumis on ikka käimata :)

Üleüldiselt Prantsusmaal ei ole võimalik mitte midagi kiiresti ja möödaminnes teha või näha, see lihtsalt raiskab raha ja närve ning elamust ikka ei saa. Pigem, kui eesmärgiks on Portugal ja aega pole 4+ nädalat, teha ikka ironbutti ja mitte kuhugi vasakule keerata, sest isegi mööda kiirteed on Amsterdamist Portugali piirini 3 päeva uhamist.

Ma reeglina arvestan, et tasuline kiirtee kahekordistab kulu kilomeetri kohta (maksud+kütusekulu tõus), siiani on suht hästi paika pidanud.

Prantsusmaal kämpimiseks meeldivad mulle isiklikult munitsipaalkämpad, http://camping-municipal.org/ on kõik need kirjas, või siis gps-ist vaadata "Camping Municipal <mingikohanimi>". Kui kommertskämpas käib kõik nööri mööda ja sendi täpsusega, siis need on tavaliselt sellise mõnusa pohhuismi vaimus tegutsevad asutused, ise vaatad kuhu meeldib telk püsti lüüa, tihtipeale ei tule üldse keegi raha küsima jne. Hispaanias metsikuks telkimiseks pole pmst üldse mingit eeltööd teha vaja, seal on kõigil nii hellalt ükskõik :), aga kui siiski tahad planeerida siis http://www.furgovw.org/mapa_furgoperfecto/ on igasugu sobivate nurgataguste kaart. Hetkel on server küll miskipärast maas, aga usun et see tuleb mingi aeg tagasi, või siis otsi "furgovw furgoperfecto", seal pakub mingit äppi ja asju mis vist sama infot sisaldavad.

Kasutaja avatar

Lepa
Postitusi: 60
Liitunud: 21 Mär 2015, 12:24
Tsikkel: RnineT

Re: Portugal

Lugemata postitus Postitas Lepa »

Kui Portugal, siis jah kindlasti Algarve piirkond on väga mõnus. Tsikliga pole seal ise trippinud, küll aga sai rendiautoga Sagrese ja Faro vahelist ala avastatud ning kindlasti tahaks kunagi ka tsikliga sinna tagasi minna. Seal palju väikseid peidetud pärle, näiteks Salema nimeline kaluriküla on lihtsalt võrratu...

Portugal üldiselt on ka kuidagi palju mõnusam, kui näiteks Hispaania. Vähemalt minu jaoks. Võib-olla on asi inimestes, võib-olla kohalikus köögis, võib-olla on lihtsalt nii sattunud ja teen Hispaaniale liiga... Paar aastat tagasi jalutasin üksi 550km Santanderist Santiago de Compostelasse, alguses mööda rannikut ja hiljem Oviedost üle mägede sisemaal (Camino Primitivo). Täiesti fantastilised rajad ja muidugi omajagu mototuriste - lõõskava päikese käes, kott seljas kõndides, kujutasin ennast ka väga lihtsalt sadulasse :roll: Seega mööda Hispaania põhjarannikut Portugali sõita võiks vägagi mõnus olla ja loodetavasti saan ka ise lähitulevkus selle tripi ette võtta. Portot soovitan kahel käel - peale jalutust hängisin seal nädala ja hea meelega oleks edasigi hänginud. Lissabonis olen olnud 2x1 öö - piisavalt teadmaks, et ka seda linna tahan pikemalt avastada :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mis prantsuse transiiti puutub,siis Jesper ütles ,kõik ära.Kas tutvud selle riigiga või sõidad sealt läbi.Mõlemat natuke teha ei ole mõistlik.
Kiirtee just alati väga suurt lisakulu ei tekita.Sõites 100-120 on kulu, vähemalt minu rattal, ka ikka kontrolli all, aga edasijõudmine ühtlases tempos, on võrreldes tavteega, ikka väga kiire. Prantsusmaal on see kiirtee palju odavam,kui Itaalias,aga tariife enam peast ei mäleta. Need on neil eri kohtades ka erinevad minu mäletamist mööda. Motikas on klass 5 ,aga siin saad oma teekonna välja kalkuleerida http://www.autoroutes.fr/index.htm?lang=en

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Olen küll ainut korra Prantsusemaal käinud aga jäi mulje , et on kolme sorti teid: kiirteed mis olid tasulised, aeglased kiirteed ringteedega olid vist tasuta ja kolmas sort olid ringteed mille vahel siis erinevate pikkustega sirged lõigud. Viimast sorti teedepeal edasi eriti ei jõudnud. Kui võtad riike mida läbid siht riiki jõudmiseks transiidina, siis soovitan kiirteid hoiad kokku mitu öömaja ja sööki jne.
Ja ära siis kihuta :)

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas:

Kiirtee just alati väga suurt lisakulu ei tekita.

No Belgia-Hispaania suunal Prantsusmaad läbides on teed umbes 1000km ja kiirteemakse koguneb 50€ jagu. Mul vokk võtab muidu 6l sajale, kiirteel 8, seega kui kütus maksab 1,5€/l on vaikimisi kulu 1000km läbimiseks 90€ ja kiirteel 170€. Eks "suure lisakulu" taluvuspiir ole erinev, aga ma arvan et päris nii peenrahaga ikka tegu pole, et seda eelarvesse mitte sisse panna, eriti arvestades seda, et tagasi on vaja ka veel tulla. Jah, 100-120-ga sõites saaks kulu väiksemaks, anoh siis tekib küsimus et miks sinna kiirteele üldse ronida - normkiirus tsikli jaoks on ikka kuskil 140-150, kohalikud muidugi paugutavad veel kiiremini :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kiirtee just alati väga suurt lisakulu ei tekita.

No Belgia-Hispaania suunal Prantsusmaad läbides on teed umbes 1000km ja kiirteemakse koguneb 50€ jagu. Mul vokk võtab muidu 6l sajale, kiirteel 8, seega kui kütus maksab 1,5€/l on vaikimisi kulu 1000km läbimiseks 90€ ja kiirteel 170€. Eks "suure lisakulu" taluvuspiir ole erinev, aga ma arvan et päris nii peenrahaga ikka tegu pole, et seda eelarvesse mitte sisse panna, eriti arvestades seda, et tagasi on vaja ka veel tulla. Jah, 100-120-ga sõites saaks kulu väiksemaks, anoh siis tekib küsimus et miks sinna kiirteele üldse ronida - normkiirus tsikli jaoks on ikka kuskil 140-150, kohalikud muidugi paugutavad veel kiiremini :)

Eks jah rattad ole erinevad ja kuna ma üldiselt alati kahekesi matkan,siis mulle on mõnus kiirus kuni 120-130,üle selle on raske rattaga juba ebamugav tervet päeva lasta.Keskmine kiirus ilmselt ka oluliselt ei tõuse kui 140-150 lasta,sest suuremal kiirusel jääb ka rohkem aeglast liiklust ette ehk sõit muutub närvilisemaks.Minu ratas ei hakka veel 120-130-ga eriti rüüpama.Ehk,siis ma arvestan ainult teemaksu kulu,aga kui sõidad väga pikka maad aeglasel teel,siis võib teekond venida 2 päeva asemel 3 päevaseks ja üks lisaööbimine maksab ka miskit.
Eks ta nii ja naa asi ole ja igaüks peab oma valikud ikka ise tegema vastavalt rattale,sõidustiilile ja rahakotile.Ma mingi laristaja ei ole,nii et jälgin eelarvet üldjuhul.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Jesper kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kiirtee just alati väga suurt lisakulu ei tekita.

No Belgia-Hispaania suunal Prantsusmaad läbides on teed umbes 1000km ja kiirteemakse koguneb 50€ jagu. Mul vokk võtab muidu 6l sajale, kiirteel 8, seega kui kütus maksab 1,5€/l on vaikimisi kulu 1000km läbimiseks 90€ ja kiirteel 170€. Eks "suure lisakulu" taluvuspiir ole erinev, aga ma arvan et päris nii peenrahaga ikka tegu pole, et seda eelarvesse mitte sisse panna, eriti arvestades seda, et tagasi on vaja ka veel tulla. Jah, 100-120-ga sõites saaks kulu väiksemaks, anoh siis tekib küsimus et miks sinna kiirteele üldse ronida - normkiirus tsikli jaoks on ikka kuskil 140-150, kohalikud muidugi paugutavad veel kiiremini :)

Kindel et aritmeetika ikka õige? :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tavateel: 6l/100km * 1000km * 1.5€/l = 601.5€ = 90€
Kiirteel: 8l/100km * 1000km * 1.5€/l = 801.5€ = 120€, lisandub umbes 50€ jagu kiirteemaksu, seega kokku 170€.

Justkui oleks enam vähem...


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Ma millegipärast kujutasin ette et ainult LC8 on sellise januga. Nüüd selgub et on janusemaid isendeid ka.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Tavateel: 6l/100km * 1000km * 1.5€/l = 601.5€ = 90€
Kiirteel: 8l/100km * 1000km * 1.5€/l = 801.5€ = 120€, lisandub umbes 50€ jagu kiirteemaksu, seega kokku 170€.

Justkui oleks enam vähem...

Minu rattaga on reisi keskmine ikka alati olnud alla 6l/100km

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Sõitsin eelmisel hooajal küll mõnevõrra teisel suunal, aga osaliselt sama. Ehk siis sõitsin Malaga (Granada) kuni Stockholm. Holland jäi tee peale.

Prantsusmaast millegipärast jäi väga kehva mulje. Kiirteed on täiesti mõttetud rahasöödikud. Tariifid on ca 6-8 senti kilomeeter. Olulist ajavõitu ma ei saavutanud, kuigi olin rattaga. Jah, on mugav sirgema tee peal sõita, kuid kuna kiirused on suuremad (lubatud 130/110 (vihmaga), siis erilist vahet polnud. Kütusekulu ca 20% kõrgem ainult. Riiki ei näe praktiliselt üldse. Eelistasingi seega oma kahepäevasel transiidil esialgu kiirteed, kuid teisel päeval loobusin plaanist ja sõitsin mööda tavalisi maksuvabasid teid. Ajakulu tekkis juurde ca 40 minutit, kuid kuna oli transiit (800+ km päevas), siis rahaline kokkuhoid oli enam, kui ööbimine+söök. Seega minu jaoks oluline.

Kokkuvõte: Mina sõidaksin mööda aeglasemaid teid. Mis puudutab Püreneede ületamist, siis mina sõitsin D933 (Prantsusmaa) ja N135 (Hispaania). Ületus oli lahe, kuid mägiteede mõistes natuke lühike. Kes Alpides käinud ja hammas verel, siis selle jaoks lõik lühike. Esmasele mägedes sõitjale elamust piisavalt.

Kui on küsimuse all, kus ööbida, siis Hispaania on igas mõttes palju odavam. Toit, kütus ja ööbimine. Kõik on odavam. Seega minu jaoks jäi Prantsusmaa transiidiks.

P.S. Minnes Hispaaniasse sõitsin Lõuna-Prantsusmaal ja kogemus samuti kehvakene. Ülerahvastatud, kallis, mõttetu. Samad asjad Hispaanias palju odavamad ja palju nauditavamad. Prantslased on minu jaoks kuidagi ülbed kah - nii teenindajad kui ka muus mõttes. Kohalikud suhelda ei soovinud väga.

Ah jaa. Väga põnev kogemus oli ka klimaatiline efekt, ehk siis mida mäed teevad. Kui Hispaanias oli 30+ kraadi sooja, siis teisel pool Püreneesid vaevu 18 ja vihmasadu. See oli ehmatav koju sõitjale ja ei olnud just väga rõõmsat tuju tekitav :) Suvi sai hetkega läbi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Viamichelin.com pakub teekondadeks Amsterdam-Lissabon nii:
Vaatamisväärsustega(Discovery route) tee mööda rannikut,aga kiirteed lubatud,sõiduki valik tsikkel
Time: 47h41 including 20h38 on motorways Distance:3132 km including 2056 km on motorways
Costs:
€346.39
including Toll €47.40
Consumption €298.99
Ehk,siis umbes 5 päeva sõiduks sinna

Kiireim tee otse
Time: 22h03 including 20h55 on motorways Distance: 2251 km including 2209 km on motorways
Costs:
€282.07
including Toll €103.10
Consumption €178.97
ja see variant 2 päeva sõiduks

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas motikamees »

Tänan kõiki, kes on siiani võtnud vaevaks vastata ja huvitavaid kogemusi jaganud!

Päris kindlasti ei kavatse ma Prantsusmaal või Luxenbourgis aega kulutada ja eesmärgiks on ikka Portugal. Nii, et piltlikult öeldes on "tegelik" tripi algus minu jaoks Santiago de Compostela ja lõpp-punktiks näiteks Salema (tänud kasutaja Lepa!) - kõik muu on transiit.
Kindlasti on Lissabon fantastiline, aga aja puudusel jätan selle vahele - sinna on palju kergem ja odavam lennukiga reisida, et siis nädalakene rahulikult linnaga tutvuda.

Hea, et see teemaksu teema üles kerkis - ise ei olegi varem nii põhjalikult enne reisi sellele kuluvat kogusummat kokku arvutanud ja kui päevas läheb sellele mingi 20 euri, siis ei pane nagu tähelegi... Kindlasti ma katsetan neid Prantsusmaa tasuta teid huvi pärast, aga kaldun siiski arvama, et kiirtee on lõppkokkuvõttes mõistlikum - eeskätt liikumiskiiruse stabiilsuse tõttu. Ehk 2 päeva kiirteel (keskmine kiirus u. 110/h) = 3 päeva tavateel (keskmine kiirus u. 70/h), millele lisanduvad tõenäoliselt ka kerged ära-eksimised, sest pööramisi palju. Kütuse kulu peaks ka jääma tavalise 5,5 asemel kuskil 6,5 kanti (Seven Fifty).

Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui tahad ikka edasi jõuda, siis ära hakka Prantsusmaa poolel mingeid külateid isegi proovima, sellel suunal see on täiesti lootusetu üritus. Või noh, uudishimu rahuldamiseks võid ju mingi max 50km jupi sisse võtta vms :) Ega prantslane ka eilane ei ole, et kõigi nende miljonite Hispaaniasse peesitama suunduvate turistide käest raha võtmata jätab. Peale selle, aprilli lõpus ei pruugi Atlandi ääres veel üldse soe ja ilus olla, vabalt võib olla stiilis 7 kraadi sooja ja vihm.

Hispaania poolel on tasulisi kiirteid palju vähem, kui just mööda Vahemere rannikut ei sõida (kui kaarti uurid siis AP-ga algavad teed on tasulised, lihtsalt A-midagi on tasuta). Seal on ilmselt seesama turistide koorimise keiss, aga sul pole sinna asja.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Jesper kirjutas:

Kui tahad ikka edasi jõuda, siis ära hakka Prantsusmaa poolel mingeid külateid isegi proovima, sellel suunal see on täiesti lootusetu üritus.

Ei nõustu sinuga. Kuna maksud on kõrged, siis ei ole pointi mööda kiirteid sõita. Mina sõitsin prantsusmaal koormusega 800 km päevas ja sai ilusti mööda väiksemaid teid sõidetud. Ajavahe kiirteega tuli 40 minutit (kilometraaž oli mõlemal päeval sama), kuid kilomeetrikulule lisandus kiirteemaks, mis oli ca 6,5 senti kilomeetri kohta. Ehk siis ühe päeva kohta ca 50€. See ei ole enam nii pisike summa 40 minuti eest.

Hispaanias on teede tähised järgmised:

AP - tasulised kiirteed kiirusega kuni 120km/h
R - tasulised kiirteed ümber suurlinnade
A- tasuta kiirteed kiirusega kuni 120km/h
N - kohalikud teed kus on üldjuhul kiirusepiirang 90 km/h. 4-realistel lõikudel vahel ka 110km/h

Seega Hispaanias ma tasulistele teedele ei pressiks. Mootorratastele eraldi hinda pole ja hinnad on kõrgemadki, kui Prantsusmaal.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A näita mulle huvipärast teed Brüssel-Bordeaux näiteks, mida sa sõidaks? Saan ka targemaks, sest vbl ma olen juhmard, aga ükskord oli St Quentin -> Le Mans (umbes 400km) mööda väikeseid teid selline paras 8 tunnine päevateekond, ei kujuta küll ette mille arvelt sinna see lisa 400km otsa laduda?


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Jesper kirjutas:

A näita mulle huvipärast teed Brüssel-Bordeaux näiteks, mida sa sõidaks? Saan ka targemaks, sest vbl ma olen juhmard, aga ükskord oli St Quentin -> Le Mans (umbes 400km) mööda väikeseid teid selline paras 8 tunnine päevateekond, ei kujuta küll ette mille arvelt sinna see lisa 400km otsa laduda?

Furkoti abil 888 km vs 920 km. Ehk siis tasulised kiirteed vs tasuta teed. Kui palju kuluks lisa 40 kilomeetri läbimiseks?

Kui sa läbid 400 km maanteid kaheksa tunniga, siis on midagi valesti. Mina sõitsin eelmisel suvel just sellistes suundades ja suutsin 800 km sõita päevas. Kogu liikumine oli ca 10-12 tundi keskmiselt. See sisaldas ka puhkepause, tankimisi, lõunapausi.

Kogu teekonnal kasutasin navigeerimiseks Waze-t, mis juhtis mind mööda kõikidest ummikutest, avariidest jms ja tegi seda väga-väga edukalt.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kuni sa ei räägi konkreetsetest teedest koos konkreetsete kiiruspiirangutega, siis on raske midagi arukat kosta.

Ma oleks väga õnnelik, kui see sinu kirjeldatud tee päriselt olemas on, mis viib tasuta Hispaaniasse keskmise kiirusega 80km/h, milles sisalduvad puhke- ja lõunapausid. Päriselt ka.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Jesper kirjutas:

Kuni sa ei räägi konkreetsetest teedest koos konkreetsete kiiruspiirangutega, siis on raske midagi arukat kosta.

Ma oleks väga õnnelik, kui see sinu kirjeldatud tee päriselt olemas on, mis viib tasuta Hispaaniasse keskmise kiirusega 80km/h, milles sisalduvad puhke- ja lõunapausid. Päriselt ka.

+1, ootame konkreetset marsruuti.

Pilt

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Jesper kirjutas:

Kuni sa ei räägi konkreetsetest teedest koos konkreetsete kiiruspiirangutega, siis on raske midagi arukat kosta.

Ma oleks väga õnnelik, kui see sinu kirjeldatud tee päriselt olemas on, mis viib tasuta Hispaaniasse keskmise kiirusega 80km/h, milles sisalduvad puhke- ja lõunapausid. Päriselt ka.

Kahjuks ei ole mul tegelikke andmeid kuskilt võtta, sest minu marsruudi koostas Waze ja sellisel tasemel logi mul ei ole. Samuti ei mäleta ma seda enam peast, sest mõnda aega on möödunud ja kuna sõitsin viie päevaga 4,4Kkm-i siis ei jäänud teed väga meelde.

Prantsusmaast mäletan seda, et teed olid väikesed ja oli ka asulaid, kuid liiklus oli vähene ja üksi sai nobedalt liigutud. Liikumise kiirus oli klassikaline - kiiruspiirang + 10 ja see sobis kenasti v.a. kaamerad, kus hoo maha võtsin.

Niipalju saan infot anda, et esimesel päeval sõitsin Pamplona>Vierzon, distantsiga ca 700 km ja sõiduaeg koos puhkepauside jms oli ca 12 tundi ning teisel päeval sõitsin Vierzon>Essen. Sõiduaeg oli ca 10 tundi. Seega väga ei kurda ja minu hinnangul sai väga jõudsalt edasi.

Kuna tegemist oli transiidi ja kojusõiduga, siis puhkepausid olid kütusepaagi meetodil. Sõitsin järjest ca 250-300 km ja siis tankisin. Seega väga pikki pause ei teinud v.a. lõunapaus, mis oli ca poole tunnine. Eelmise päeva õhtul ostsin lõunasöögi endale kaasa ja ei hakanud väljas söömise peale aega kulutama.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Okei, Pamplona->Vierzon on 700km ja Vierzon->Essen paar penikoormat rohkem, mis sa siis mõlemal päeval kaarutasid veel kaks tundi ümber hotelli, et 800km täis saada jah :) Üldiselt see ongi täpselt selline tüüpiline reisiselli kalamehejutt, et tunnike siit maha ja sada kilti sinna juurde ja kord on söögipaus sees ja kord ei ole ja vahel on võileib kaasas ja umbes see ja umbes too ja lõpuks tulevadki mingid ulme numbrid kokku.

700km kiirteel on isegi minu künaga seitse kellatundi pluss teetöödest-ummikutest jms minu kontrolli alt väljas olevatest asjadest tulevad viivitused - pmst rutiin ongi see et täistunnil sadulasse ja 45-50 minti kuuma olenevalt sellest kuidas parklaga/tanklaga joppab, iga teine peatus on tankimine. See tsükkel teeb siis koguaja järgi viis tundi vähem aega 700km läbimiseks kui sul. Kui ma poleks lapsena Pariis-Dakari telekast näinud ja mingi normaalse tsikliga sõidaks, siis vbl kannataks isegi need lisatunnid sadulas ära istuda ja päevas 1200km maha kärutada. Väike vahe nagu ikka oleks justkui.

Reaalselt ma südamest vihkan seda uhamist, aga paraku vaba aeg on tihtipeale piiratud ressurss.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Rasmusk kirjutas:

Kahjuks ei ole mul tegelikke andmeid kuskilt võtta, sest minu marsruudi koostas Waze ja sellisel tasemel logi mul ei ole. Samuti ei mäleta ma seda enam peast, sest mõnda aega on möödunud ja kuna sõitsin viie päevaga 4,4Kkm-i siis ei jäänud teed väga meelde.

See on äkki ikka meeles,et millised teekonna valiku kriteeriumid sul WAZE-s on-olid ? Kiireim teekond-lühim teekond,mida vältisid ? Kiireim teekond,vädi kiirteid?
Selle järgi saab ju üsna lihtsalt su teekonna enam vähem ka googlemapsi abiga taastada.

Ma olen tsikliga Saksat transiidina korra läbinud mööda kiirteid ja 700km läbimine on ka seal ikka tubli päev.Rostock-Leipzig õhtu 21.00-02.00 oli minu mäetamist mööda.Kiirus liiga suur ei olnud,sest oli öö ja ratastel kehvad tuled. Teisel päeval Leipzig- Lindau kanti (Bodensee) vist mingi 630km oli kokku sõitu. Kuna oli palav(üle +30 ) ja tegime suht iga 100-140km peale pause,iga teine tankimisega ja kohale jõudsime mingi 11-12 tunniga.Igaljuhul suht pime oli kui kämpasse jõudsime.Sõitsime ainult kiirteeid,aga oli stausid nagu alati ja lõunapaus mingi tunnike ja nii see aeg lendas.
Autoga olen palju saksat läbinud ja kui saad keskmise kiiruse 90 kanti,siis on igati tore,aga no ei ole lihtne seda oluliselt suuremaks saada, vahepeal sõites ikka pikalt 150-170.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

urmas66 kirjutas:
Rasmusk kirjutas:

Kahjuks ei ole mul tegelikke andmeid kuskilt võtta, sest minu marsruudi koostas Waze ja sellisel tasemel logi mul ei ole. Samuti ei mäleta ma seda enam peast, sest mõnda aega on möödunud ja kuna sõitsin viie päevaga 4,4Kkm-i siis ei jäänud teed väga meelde.

See on äkki ikka meeles,et millised teekonna valiku kriteeriumid sul WAZE-s on-olid ? Kiireim teekond-lühim teekond,mida vältisid ? Kiireim teekond,vädi kiirteid?
Selle järgi saab ju üsna lihtsalt su teekonna enam vähem ka googlemapsi abiga taastada.

Ega seal palju valikuid ei olnud. Esimesel päeval panin kõige kiiremat teed pidi. Teisel päeval võtsin tasuliste teede variandi välja. Seda mäletan küll, et kui ümber Pariisi sõitsin, siis navi arvutas ummikute tõttu kogu aeg midagi ümber ja kui aeg-ajalt peatusin, et kontrollida, siis oli näha ka Waze tarkust - väga hulludest kohtadest suunas mind mööda ja väga kavalalt.

Muidugi on asi kindlasti ka selles, et üksinda saab kaherattalisega ikka väga jõudsalt edasi. Sa ei pea ju sisuliselt mitte kellegagi arvestama peale iseenda. Isekas, aga mugav ja kiire.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas ranel »

Rasmusk kirjutas:

Muidugi on asi kindlasti ka selles, et üksinda saab kaherattalisega ikka väga jõudsalt edasi. Sa ei pea ju sisuliselt mitte kellegagi arvestama peale iseenda. Isekas, aga mugav ja kiire.

No oleneb ju samas. Matkarattaga oled linnas ikka nagu sõiduautoga, sest küljekohvrid teevad ratta ikka päris laiaks. Kahe auto vahelt end läbi ei pressi nagu baigiga. Teine asi, et mulle endale näiteks ei meeldigi väga mingit tempot arendada, 95-100 gps-i järgi on veel selline mõnus tempo, et näed ümbritsevat ka.
Aga eks vajadus 800+km päevas sõita seab muidugi omad piirid tempo osas.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Oleneb linnast, oleneb olukorras, oleneb konkreetsete kohvrite laiusest, sinu enda skillist ja julgusest ja krt teab millest veel. Vahel ei ole vaja läbi pressida kahe auto vahelt vaid lihtsalt ühe auto kõrvalt. Olen näinud küll kuidas ka päris suured rattad omale teed teevad.
Muidugi maanteel 100ga sõitmine on midagi muud kui kuskil linnas ummikus kohapeal seismine...need ei ole võrreldavad tempod ju.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Paariks nädalaks tsikliga Portugali (2018)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Läänepool euroopas ja isegi kohati Poolas saab ka matkarattaga ummikust lebolt läbi,sest seal inimesed autodega annavad konkreetselt sulle teed,tõmmates vahe laiemaks jne.
Aga mina sõidan ka kiirteel just natuke kiiremini kui rekkad(110 ntks). Siis ei ole vaja eriti reavahetusi teha,küttekulu ei tõuse ja ajaline kaotus versus suts kiirema(130-140) sõiduga ei ole märkimis väärne.100-110 on selline mõnus kulgemise kiirus ja ei väsita ka ennast ära.Pigem saab, päevast ajavõitu, pikemaid otsi järjest tehes,kui 20-30km/h kiirust lisades,aga ikkagi iga tunni tagant pause tehes.Seismine on kiiruse surm :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”