Trahv Ungarist/ trahv välismaalt

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Trahv Ungarist/ trahv välismaalt

Lugemata postitus Postitas Enn »

Tegime kuu algul väikese motomatka Rumeeniasse ja tagasi. Täna tuli koju tähitud kiri Ungarist. Läksin pahaaimamatult postkontorisse järele, kirjutasin alla ja puha... ja sain trahvi teatise: 90 km/h alas 111 km/h, trahv 30 000 HUF = 93 EUR. Deem, miks ma selle peale ei mõelnud ja järgi läksin?

Huvitav, kui ei maksa, mis saab? MIngi 5 aasta pärast tuleb kohtutäitur ja nõuab intressidega sisse? Või raiutakse järgmisel Ungari külastusel vasak käsi otsast ära? Nõuanded teretulnud.



n
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Black »

Enn kirjutas:

Deem, miks ma selle peale ei mõelnud ja järgi läksin?

Eks iga inimene loodab lotovõitu saada. Millest muidu need nigeeria kirjade saatjad elaksid?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Enn »

Jep, arvasin, et on rahapada...tegelt mõtlesin, et äkki jäi midagi kuhugi hotelli ja saadeti järgi

n
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Ain »

Enn kirjutas:

Tegime kuu algul väikese motomatka Rumeeniasse ja tagasi. Täna tuli koju tähitud kiri Ungarist. Läksin pahaaimamatult postkontorisse järele, kirjutasin alla ja puha... ja sain trahvi teatise: 90 km/h alas 111 km/h, trahv 30 000 HUF = 93 EUR. Deem, miks ma selle peale ei mõelnud ja järgi läksin?

Huvitav, kui ei maksa, mis saab? MIngi 5 aasta pärast tuleb kohtutäitur ja nõuab intressidega sisse? Või raiutakse järgmisel Ungari külastusel vasak käsi otsast ära? Nõuanded teretulnud.

eks see ole enda sisetunde asi..
on inimesi kes sõidavad parklas mõnele autole väikse kriimu peale ja mõtlevad samuti, et mida teha..kas minna minema või jääda ootama/jätta oma kontaktid ja asi viisakalt ära lahendada...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui tähitud kirjaga saadeti siis on neil kindlaks eesmärgiks raha sinu käest kätte saada. Välismaal saadud trahvide tasumine on sisuliselt vabatahtlik, trahviteated võidakse küll edastada, aga nende sundtäitmist ei saa nõuda. Seega kohtutäituri kätte nad nõuet anda ei saa aga inkassofirmale küll. Lisaks, maksmata jättes võid vabalt olla olukorras, kus järgmine kord Ungarisse minnes küsitakse lisaks trahvile ka viiviseid ja sealjuures kohe-ja-nüüd. Sinu suhtes saab rakendada sel hetkel kõiki võtteid, mida ka kohalike suhtes (sõiduki arest, viivised jne).

Ma ei ta, mis seal kirjas toodud nõuded täpselt ütlevad aga ma maksaks aasta jooksul, iga kuu 8€. Mul tuli möödunud suvel kaks Läti trahvi aga kahetusväärselt on need majapidamises kuhugi ära kadunud ja nüüd ei õnnestugi tasuda. Arvestades kõiki moodsa Euroopa arenguid tulevad need varem või hiljem uuesti kummitama.

Väga tore oleks teada, milliste riikidega Eestil infosüsteemid ühendatud on. Ungari tuli hetkle küll üllatuslikult. Kuni käesoleva hetkleni teadsin ma Lätit, Leedut ja Soomet.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ungariga kogemust pole, aga olen ise kõrval olnud, kui Frankfurdi lennujaamas (ühenduslend USAsse, peab passikontrollist uuesti läbi minema) võeti kolleeg kenasti polizei valve alla. Maksmata liiklustrahv, mitu aastat vana. Valikud olid kas kohapeal ATMist raha välja ja ära maksta või kuu aega türmis. Valitud varianti ei pea vist ütlema :)

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Macintosh kirjutas:

Kuni käesoleva hetkleni teadsin ma Lätit, Leedut ja Soomet.

Kusjuures, et Leedus trahvi saada, selleks peab juba annet olema... (w)

Sui generis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ilmselt on tänases infoühiskonnas mõistlik need trahvid ära maksta,sest lõpuks võib meie prokuratuur sulle selle nõude juba ise esitada või kõik muud variandid,mida eespool mainiti.
Seaduse muudatus,sinu kõigi andmete esitamiseks menetlevale riigile on tehtud juba ammu.

https://m.riigikogu.ee/download/3f3fe73 ... e4bbeb862f

Liiklusseaduse ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seadus 508 SE
Etapp: Vastu võetud 29.01.2014 Staatus: Avaldatud Riigi Teatajas
Muudatusettepanekute tähtaeg: 26.11.2013 / 12:00
Eelnõu andmed
Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 14.10.2013
Juhtivkomisjon: Majanduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Urve Palo
Vastutav ametnik: Marin Daniel

Liiklusseaduse ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seadus
§ 1. Liiklusseaduse muutmine

4) seadust täiendatakse §-ga 200 3 järgmises sõnastuses:
ˮ§ 200 3

. Piiriülene andmevahetus liiklusnõuete rikkumise korral
(1) Eestis on Euroopa Liidu liikmesriikide vahelise liiklusohutusega seotud liiklusnõuete
rikkumisega seotud sõidukite riiklike registreerimisandmete vahetuse pädevaks asutuseks
Maanteeamet.
(2) Käesolevas paragrahvis sätestatud andmevahetust kohaldatakse teise Euroopa Liidu
liikmesriigi, välja arvatud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi ning Taani sõidukiga
toimepandud järgmiste liiklusohutusega seotud liiklusnõuete rikkumiste korral vastavalt
õigusrikkumise toimumise Euroopa Liidu liikmesriigi õigusaktides sätestatule:
1) lubatud sõidukiiruse ületamine;
2) turvavöö kinnitamise või lapse turvasüsteemi kasutamise nõude rikkumine;
3) foori punase tule või muu peatumissignaali eiramine;
4) sõiduki juhtimine joobeseisundis või lubatud alkoholi piirmäära ületades;
5) sõiduki juhtimine narkootilise, psühhotroopse või muu sarnase toimega aine mõju all;
6) kiivri mittekasutamine;
7) keelatud sõiduraja kasutamine;
8) mobiiltelefoni või muu sidevahendi keelatud kasutamine juhtimise ajal.
(3) Maanteeametil on õigus teise Euroopa Liidu liikmesriigi sõidukite riiklike
registreerimisandmete vahetamiseks määratud pädeva asutuse poolt esitatud päringu
töötlemiseks edastada päringu esitanud pädevale asutusele üksnes käesoleva paragrahvi
lõike 6 alusel kehtestatud ulatuses ja korras sõiduki andmeid, sõiduki omaniku või vastutava
kasutaja või kasutaja rahvastikuregistrisse kantud andmeid või juriidilise isiku äriregistrisse
kantud andmeid.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Enn »

tänud tagasiside eest, ilmselt tõesti läheb koolirahana kirja.

Leedus oli aga selline moment, et mingis nõmedas Talackoniais vms higistasime mingi 100 + kiirusega teises reas ees venivatest rekkadest mööda ja siis äkki olid teeääres radariga võmmid, kes ei teinud muud kui ainult naeratasid kohmetunult. See on midagi uut, tavaliselt on nad kohe dzotile viskumas ja raha nuiamas

n
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Macintosh kirjutas:

Ma ei ta, mis seal kirjas toodud nõuded täpselt ütlevad aga ma maksaks aasta jooksul, iga kuu 8€. Mul tuli möödunud suvel kaks Läti trahvi aga kahetusväärselt on need majapidamises kuhugi ära kadunud ja nüüd ei õnnestugi tasuda. Arvestades kõiki moodsa Euroopa arenguid tulevad need varem või hiljem uuesti kummitama.

Väga tore oleks teada, milliste riikidega Eestil infosüsteemid ühendatud on. Ungari tuli hetkle küll üllatuslikult. Kuni käesoleva hetkleni teadsin ma Lätit, Leedut ja Soomet.

Läbikäidud rada Lätiga. Jäi kah lauanurgale vedelema ja nii see lõpuks jäigi. Mõned aastad hiljem Lätis neile silma jäädes tehti kohapeal jalameheks(suutsin ikka kuidagi pehmeks rääkida ja sain ise minema. Õnneks oli piirini ainult 50km veel) Load võeti hoiule ja ei sobinud neile maksmiseks üksi pakutud variant(ATM, ülekanne). Kodus maksin siis mõlemad trahvid ära ja otsisin rooli kellega käisin Riias dokustaadi järgi.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

VonSten
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Aug 2017, 20:02
Tsikkel: CB 750 Seven Fifty
Tänatud: 4 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas VonSten »

Ma sain Lätis eelmisel aastal kiiruse eest trahvi (päris politseinikult mitte kuskilt fotokioskist). Maksetähtaeg lubati olevat aasta, mis hakkab nüüd läbi saama. See originaal paber oli läti keeles ja on krt teab kuhu kadunud samas koju pole mingit arvet saadetud. Kust kohast küsida ?

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas simp »

VonSten kirjutas:

Ma sain Lätis eelmisel aastal kiiruse eest trahvi (päris politseinikult mitte kuskilt fotokioskist). Maksetähtaeg lubati olevat aasta, mis hakkab nüüd läbi saama. See originaal paber oli läti keeles ja on krt teab kuhu kadunud samas koju pole mingit arvet saadetud. Kust kohast küsida ?

Mina prooviks saatkonnast.


thea.leimann
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Aug 2018, 19:02

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas thea.leimann »

Enn kirjutas:

Tegime kuu algul väikese motomatka Rumeeniasse ja tagasi. Täna tuli koju tähitud kiri Ungarist. Läksin pahaaimamatult postkontorisse järele, kirjutasin alla ja puha... ja sain trahvi teatise: 90 km/h alas 111 km/h, trahv 30 000 HUF = 93 EUR. Deem, miks ma selle peale ei mõelnud ja järgi läksin?

Huvitav, kui ei maksa, mis saab? MIngi 5 aasta pärast tuleb kohtutäitur ja nõuab intressidega sisse? Või raiutakse järgmisel Ungari külastusel vasak käsi otsast ära? Nõuanded teretulnud.

Täpselt sama lugu ja sama summa. Ungarist tuli trahviteade. Pabereid palju aga tõestuseks ei ühtegi fotot ega paberitel allkirja. Kas see peabki nii olema ? Kust saaks kontrollida ? Lätis olen libapolitseinikega juba kokku puutunud. Äkki annate infot kuidas toimisite.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas Erci »

Sõbrale tulu Saksamaalt ka kaamera trahv koju, koos pildiga.

___________________________
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas rannamees »

thea.leimann kirjutas:

Täpselt sama lugu ja sama summa. Ungarist tuli trahviteade. Pabereid palju aga tõestuseks ei ühtegi fotot ega paberitel allkirja. Kas see peabki nii olema ? Kust saaks kontrollida ? Lätis olen libapolitseinikega juba kokku puutunud. Äkki annate infot kuidas toimisite.

Ma soovitan alati üle lasta, kindlasti oli libakaamera :bsmile:
Hiljem kommenteeri, et mis juhtus järgmise Ungari külastuse ja politseiga suhtlemise käigus.
Iga kogemus teeb targemaks ;)

Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ilmselgelt on asjad tänapäeval seal maal,et EU-s liikudes on kõigist kaameratest trahv koju tulemas.Ilmselt ka tagajärjed tulevad,kui ära ei maksa.
Kõiku asju saab vastava maa saatkonnast üle kontrollida lasta. Skannid oma lektüüri ära ja saadad neile.

Kui WAZE kasutad,siis põhimõtteliselt on kõik kaamerad seal olemas ja trahvid välditud.Just tulin tripilt(autoga) läbides 7500km ja ei ühtegi trahvi ühestki riigist.Oleks Garminit ainult usaldanud,oleks ilmselt ka mõnda sisse lennanud.Just paljud keskmise kiiruse alad ning linnades foorikaamerad on garminis olematud.

Viimati muutis urmas66, 03 Sept 2018, 19:46, muudetud 2 korda kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas kaimex »

urmas66 kirjutas:

Ilmselgelt on asjad tänapäeval seal maal,et EU-s liikudes on kõigist kaameratest trahv koju tulemas.Ilmselt ka tagajärjed tulevad,kui ära ei maksa.
Kõiku asju saab vastava maa saatkonnast üle kontrollida lasta. Skannid oma lektüüri ära ja saadad neile.

Õnneks Soomest veel ei saadeta. Endal läks ka üks kord kaamerasse, kui autole ette keerati julmalt. Oleks mõnuga vanahärrale tagant sisse pannud. Ainuke võimalus oli teine pedaal põhja ja kiiresti mööda. Kiirus ala 130, kui kaamerasse läks. Pärast seda ka mitu uudist, et Eesti ei saadeta. Kuigi tahetakse hakata ka seda tegema varsti. Läti trahvi ootan ka u 6a vist. Tehti küll kohapeal a maksta ei saanud. Ei mäletagi miks täpsemalt aga sinna paika ta jäigi. Eks ei tasu Lätis lihtsalt väga palju käia. :bsmile:

Kasutaja avatar

bnd
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Juun 2016, 17:59
Tsikkel: Hetkel Polaris RMK PRO
Tänatud: 1 kord

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas bnd »

Paar nädalat tagasi sain Itaalia 2017 augusti trahvi kätte. Ilusti tähitud kirjaga.
Kui peale kätte saamist maksan viie päevaga, siis trahv 93 eur; 5-60 päeva, siis 119eur (oli vist) ja kui üle 60päeva kuni aasta, siis 196eur.
Paberil oli oli ka kohaliku (itaalia sissenõudja) veebilehe kasutaja ja parool minu jaoks kaasas, ehk siis sain ilusti sealt enda pilti imetleda :)
Samas lugesin neid 2 paberit ja ka veebis nende lehelt, et mis juhtub siis, kui ma ei maksa ka aasta jooksul ära. Ei mingit inffi! Käin ikka aegajalt seal, ei julge samas ka katsetada.
Seda, kuidas vaidlustada, oli pikalt ja laialt lahti kirjutatud, aga mida sa vaidlustad, kui auto ja number säravad ilusti.

IronButt 1000 R1
IronButt 2000 CBR1100XX
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Leedu kolleeg täna just jagas uudist, et Leedu võtab keskmise kiiruse süsteemi kasutusele.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas M.T. »

bnd kirjutas:

Paar nädalat tagasi sain Itaalia 2017 augusti trahvi kätte. Ilusti tähitud kirjaga.
Kui peale kätte saamist maksan viie päevaga, siis trahv 93 eur; 5-60 päeva, siis 119eur (oli vist) ja kui üle 60päeva kuni aasta, siis 196eur.
Paberil oli oli ka kohaliku (itaalia sissenõudja) veebilehe kasutaja ja parool minu jaoks kaasas, ehk siis sain ilusti sealt enda pilti imetleda :)
Samas lugesin neid 2 paberit ja ka veebis nende lehelt, et mis juhtub siis, kui ma ei maksa ka aasta jooksul ära. Ei mingit inffi! Käin ikka aegajalt seal, ei julge samas ka katsetada.
Seda, kuidas vaidlustada, oli pikalt ja laialt lahti kirjutatud, aga mida sa vaidlustad, kui auto ja number säravad ilusti.

Tuttav tunne, 2 aastat tagasi sain sarnase kirja, ainult et nõudeid oli 3tk ja kõik ühest ja samast kaamerast :wack: Tuli samuti 11 kuud hiljem ning sobivalt paar päeva enne sünnipäeva, esimene tunne oli :evil: ja mõttes lubadin seda makaroniriiki enam mitte kunagi külastada. Õhtuks rahunesin ikka maha ja kirjutasin need summad endale koolirahaks. Kui ikka ise loll olla, siis pole mõtet teisi kiruda.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas will111 »

Miks sa siis lausa nii loll olid, et mitte ühe, vaid lausa 3 korda lasid sama kaarema ees endast pilti teha? Ei jäänud esmakatsel piisavalt ilus naeratus?

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas simp »

M.T. kirjutas:

Leedu kolleeg täna just jagas uudist, et Leedu võtab keskmise kiiruse süsteemi kasutusele.

Leedus on via-baltical keskmise kiiruse kaamerad vähemalt kaks aastat olnud. Ei tea kas testisid, või tegid trahvi ka juba, aga waze'is on kirjas ja pesad on posti otsas.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas will111 »

selle aasta kevadel veel trahvi ei teinud. või siis ei saadetud trahve kohale...pigem vist siiski ei teinud, sest mingeid sähvatusi nagu ei näinud

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas:

Miks sa siis lausa nii loll olid, et mitte ühe, vaid lausa 3 korda lasid sama kaarema ees endast pilti teha? Ei jäänud esmakatsel piisavalt ilus naeratus?

No näed kui loll võib üks inimene olla :wack: , ennast pani ka hiljem muigama. Ma ei saanud kiiruskaameralt, seal oli linnas ZTL ehk piiratud liiklusega tsoon. Ja kuna kõik sinna sõitsid ning mul aimugi polnud millega täpselt tegu, siis uhasin nagu õige mees sinna. Ja ei teadnud ka seda tarkust, et kui juba läksid, siis jäägi sinna. Esimese ringi sõotsin huviga läbi ja siis oli soov parkimiskoht leida, panin siis teist korda uuesti tiiru ja kuna kohe kohta ei leidnud, no siis sai kolmas veel (lol) Ning iga kord suutsin sealt tsoonist välja jõuda ja uuesti sama kaamera alt sisse. t***, huumor kuubis. Kirjadega kaasas olnud netiaadressilt sain ilusti 3 pilti kah, kus mu rendi Fiat asetses sissesõiduteel erinevates kohtades.
Ahjaa, see pole veel loo püant. Seda, et trahv tuleb, sellest sain aimu õhtul, kui netist huvipärast vaatasin, et mis see ZTL on. Sain aimu ka, et 3x tuleb maksta. A rendifirma võttis teenustasu ka veel krediidika pealt maha, andmete edastamise eest politseile. Arva mitu korda nad võtsid? :mrgreen: Nad tegid seda 2-3 kuud pärast reisi ja ma arvasin, et see oligi nüüd trahv ning asi mutt sellega ja ei viitsind süveneda. A nagu mainisin, siis õiged trahvid tulid 11 kuud hiljem sünnipäevaks. Ühesõnaga, polnudki muud kui endale :wack: teha ja õppetund salvestada.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas M.T. »

simp kirjutas:
M.T. kirjutas:

Leedu kolleeg täna just jagas uudist, et Leedu võtab keskmise kiiruse süsteemi kasutusele.

Leedus on via-baltical keskmise kiiruse kaamerad vähemalt kaks aastat olnud. Ei tea kas testisid, või tegid trahvi ka juba, aga waze'is on kirjas ja pesad on posti otsas.

Ei teinud nad midagi. Mul lätlastest kolleegid lasevad seal pidevalt madallennul ringi ja pole keegi saanud. A uudis siin http://m.ru.delfi.lt/news/article.php?id=78962433


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas will111 »

Lihtsalt huvi pärast ja statistika mõttes, et kui palju kogu see 3kordne sissesõit koos teenustasudega sulle siis kokku maksma läks? Päris kopikad vist olla ei saanud...

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Spoiler
will111 kirjutas:

Lihtsalt huvi pärast ja statistika mõttes, et kui palju kogu see 3kordne sissesõit koos teenustasudega sulle siis kokku maksma läks? Päris kopikad vist olla ei saanud...

3x 43+79 euri. Väiksem summa oli siis rendifirma teenustasu, suurem trahv. Ja trahviga analoogselt siin eespool kirjeldatu ehk 1-5 päeva jooksul 79.- ning edasi järjest kasvav. Suurim varjant oli vist kah mingi 170-190 euri vahemik per keiss.
Ühesõnaga ilus kingitus makaronimaalt paar päeva enne sünnipäeva (crash)


reimps

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kuidagi peab ju murjaneid toitma-katma ning sildu remontima.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma isegi eeldasin, et trahv ise oli oluliselt suurem aga siis polnudki nii hirmus summa. rendifirma "teenustasu" muidugi on ikka päris haige number seal kõrval. oletasin, et kokku 500eur ja mõtlesin, et mina oleksin ilmselt hakanud menetlema seda, et olge nüüd ikka mõistlikud, ega ma 3 KORDA JÄRJEST ju teadlikult ja tahtlikult mingit reeglit ei rikkunud, piirdume ühekordse trahviga ja maksan kenasti ära. ma usun, et selle case'ga isegi oleks kohtus mingi võimalus võita hea advokaga kui peaks sinna tee ette võtma. omaette teema on muidugi see, et kuidas sa seal makaronimaa kohtus istungitel käima hakkad, või noh, ega ilmselgelt ei hakkagi :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: trahv Ungarist

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Trahv ise oli vist 100 pluss/miinus, aga tasudes 5 esimese päeva jooksul tehakse soodukat. Mingi selline skeem.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”