Shotimaa sõõr?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi!

et paar puhkusenädalat taas paari päeva pärast algamas ja kui tavaliselt üritanud ikka siit viieteistkraadisest ja vihmasest suvest kuhugi vahemere äärde ära põgeneda...siis sedapuhku on hoopis siia trüginud vahemerelisest kliimast vaikselt siiber hakanud saama ja tekkis mõte seekord põgeneda hoopis sinna, kus on viisteist kraadi vihmaga pooleks, ehk näiteks Šotimaale!? :D

Aga kuna nüüd siin eeltööd väga palju pole enam mahti teha ja otsing väga palju vasteid ei andnud (võibolla kirjapildi küsimus?), siis uuriks, kuidas täna olukord...et kas on keegi siinsetest viitsinud viimasel ajal seal modraga kolamas käia ja äkki mingeid vihjeid, mida oleks hea teada? Endale tunduvad hetkel sellised küsimused olulised:

  1. Modraga suurele saarele ja tagasi: vist soodsaim on ikka laev Calais-Dover vms...et €urotunnel tundub netist uurides u.x2 hinnaga olema võrreldes praamidega? Ise veel mõelnud varianti vahelduse mõttes üks ots Calais-Dover, aga teine Harwich-HoekVanHolland vms teha, et üle hulga aja taas üks Hollandi päev (...või noh, ikka õhtu :) )ka sisse satuks. Ons sealt Hollandi kaudu veel mingeid häid soodsaid variante...või noh, pigem kas on üldse UK-se minnes ka äkki mingeid häid praamipakkumisi ripakil, a`la nagu Louis vs. Tallink diil, et modra tasuta vms ;)

  2. Šotimaa suuremad saared:Orkney saared, Harris, North-Uist, Skye tahaks ikka läbi sõita. Kogemusi sealsete praamiühendustega? Ja kui tekib oht, et võibolla kõigile ei jõuaks, kas siis mingi neist on eriti kiitmist väärt ja võibolla teine samas suht igav vms? Muidugi korra käis peast läbi ka mõte Shetlandi saartel ära käia, et noh, oleks nagu hingerahu, et ka käidud...kuid neid vist 2 nädala sisse eriti ei pressi, läheb liiga merematkaks ära (sinna ja tagasi vist kokku selline tubli ööpäev laevasõitu?), lisaks ei tundu, et neile ka nüüd teab mis palju teid just peale mahub :)

  3. Telkimine: mu ingliskeele oskus pole just parim, aga mingit visitscotland lehte lugedes tundus, et üldiselt on täitsa vabakava? St, et ei pea kuhugi nõmedasse kämpingusse, autosuvilate kõrvale telkima minema, kui mujal palju privaatsem ja looduslahedam. Ja kuni paar ööd ühe koha peal on lubatud, kui sa ei ole just kellegi maa peal (eraomandis)? Muidugi välja arvatud rahvusparkide "hittkohad", kus on kämpingumajandus siis lihtsalt väga suure turismikoormuse tõttu väiksemas piirkonnas eraldi reguleeritud ja märgistatud "kämpingualade kohustuslikkuse" alguse ja lõpu märkidega...?

  4. Vaatamisväärsused: noh, loomulikult Edinburghi loss ja Loch Ness ja mõned kindlused veel vast...aga vast on kellelgi veel midagi ägedat soovitada?

  5. Muuseumid: et kuna ise olen ehk pisut üle keskmise auto-moto fänn, siis ainukesed muuseumid, mida viitsiks väisata, võikski olla just auto-moto teemalised. Kuid arvestades kogu Inglismaa (väike)tootjate rohkust, siis tegelikult läbi saare üles ja alla tagasi sõites võiks nii mõnigi teele jääda..seega taas, äkki mingeid soovitusi?
    Muidugi nii palju veel, et Triumphi omanikuna süttis kohe tuluke, et ka minna siis Triumphi tootmist juba kaema...ning seal leidsin isegi eelbroneeritavad tehase ekskursioonid...kuid mis on kahjuks juba novembrini kinni :/ Kas on muidu kellelgi äkki nendega kogemust, kui suurte gruppidega seal tegu on, ning kas võib ka selline võimalus olla, et kui keegi eelbroneerinu ei tule, siis saab vabanenud koha kohapeal endale lunastada?

    :bsmile:

Viimati muutis Loadära, 02 Aug 2018, 19:16, muudetud 1 kord kokku.


Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

xin
Postitusi: 62
Liitunud: 04 Aug 2010, 11:45
Tsikkel: xt660x
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas xin »

Veel ei ole, kuid on plaan järgmine või ülejärgmine aasta ära käia. Kui saad tripi ära tehtud, siis kirjuta oma tarkus ülesse :), loeksime huviga.

Kiisu 600, Suksu 1000, Örr 660

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Loadära kirjutas:
  1. Modraga suurele saarele ja tagasi: vist soodsaim on ikka laev Calais-Dover vms...et €urotunnel tundub netist uurides u.x2 hinnaga olema võrreldes praamidega? Ise veel mõelnud varianti vahelduse mõttes üks ots Calais-Dover, aga teine Harwich-HoekVanHolland vms teha, et üle hulga aja taas üks Hollandi päev (...või noh, ikka õhtu :) )ka sisse satuks. Ons sealt Hollandi veel mingeid häid soodsaid variante...või noh, pigem kas on üldse UK-se minnes ka äkki mingeid häid pakkumisi ripakil, a`la nagu Louis vs. Tallink diil, et modra tasuta vms ;)

Muus osas ei oska kaasa rääkida, aga olen ise käinud autoga Dunkirki kaudu ja minu meelest kogu see Prantsusmaa-Belgia-Hollandi rannik on mõttetu pommiauk täis tööstust ja magalaid ja mida kiiremini ja odavamini sealt läbi saab, seda parem. Ma vahelduse mõttes ei valiks küll midagi, ühed samad künad kõik need paadid ja ühed samad tühermaad need sadamad samamoodi.

Edit: Siin kunagi oli teema minu meelest, kus uuriti Norra kaudu praamiga minekut. Kui see aega lõhki ei ajaks ja praamid käiks, siis see oleks pigem vaheldusena variant.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tort kirjutas:

Muus osas ei oska kaasa rääkida, aga olen ise käinud autoga Dunkirki kaudu ja minu meelest kogu see Prantsusmaa-Belgia-Hollandi rannik on mõttetu pommiauk täis tööstust ja magalaid ja mida kiiremini ja odavamini sealt läbi saab, seda parem. Ma vahelduse mõttes ei valiks küll midagi, ühed samad künad kõik need paadid ja ühed samad tühermaad need sadamad samamoodi.

Jep. Kogu see rannaäär on seal nagu sõidaks Talllinnast vaheldumisi mööda Tartu ja Peterburi teed mööda linnast välja, kaunis tööstusmaastik saateks foonil.
Norra praam ei käi juba mitu aastat ja pole ka plaane, et hakkaks käima. Parim viis on minu silmis Amsterdamist laevale ja sellega Newcastlisse välja. Õhtul lähed laevale ja hommikul oled juba Shotimaal kohal. Kui rahaliselt vaadata siis pilet edasi-tagasi on 430€. 1000 km mööda maad minnes on ilmselt natuke soodsam aga mitte oluliselt, ainuüksi praamipilet üle kanali on 40€, bensiinid, ööbimised, toidud juurde ja oledki enam-vähem samas kohas väljas.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Loadära kirjutas:

sedapuhku on hoopis siia trüginud vahemerelisest kliimast vaikselt siiber hakanud saama ja tekkis mõte seekord põgeneda hoopis sinna, kus on viisteist kraadi vihmaga pooleks, ehk näiteks Šotimaale!? :D

Tekkis mingi hetk sama mõte. Kõige mõistlikum viis seda teha tundus kohapealne rent. http://www.nc500motoexperience.co.uk/ annab mõistliku hinnaga NC750X varustusega ja selgitab, kuhu sõita. Invernessist saab Easyjetiga mõistlikult Tallinna.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Macintosh kirjutas:
Tort kirjutas:

Muus osas ei oska kaasa rääkida, aga olen ise käinud autoga Dunkirki kaudu ja minu meelest kogu see Prantsusmaa-Belgia-Hollandi rannik on mõttetu pommiauk täis tööstust ja magalaid ja mida kiiremini ja odavamini sealt läbi saab, seda parem. Ma vahelduse mõttes ei valiks küll midagi, ühed samad künad kõik need paadid ja ühed samad tühermaad need sadamad samamoodi.

Jep. Kogu see rannaäär on seal nagu sõidaks Talllinnast vaheldumisi mööda Tartu ja Peterburi teed mööda linnast välja, kaunis tööstusmaastik saateks foonil.
Norra praam ei käi juba mitu aastat ja pole ka plaane, et hakkaks käima. Parim viis on minu silmis Amsterdamist laevale ja sellega Newcastlisse välja. Õhtul lähed laevale ja hommikul oled juba Shotimaal kohal. Kui rahaliselt vaadata siis pilet edasi-tagasi on 430€. 1000 km mööda maad minnes on ilmselt natuke soodsam aga mitte oluliselt, ainuüksi praamipilet üle kanali on 40€, bensiinid, ööbimised, toidud juurde ja oledki enam-vähem samas kohas väljas.

Tänud kaasa mõtlemast, aga ma vist väljendasin enne end pisut mitmetimõistetavalt. Ütleme siis nii, et oluline pole mulle mitte Holland ja sealt edasi rannikuäär oma tööstus ja sadamaklastritega (olen isegi neist aastaid tagasi autoga rohkem kui korra läbi uhada saanud...), vaid pigem siis ikka õhtu Amsterdamis ;)
Ja sestap mõtlesingi laevaga otse Hollandi(st) sõites pigem ühe korra vältida seda igavat jura seal nii, et samas Rotterdam/Amsterdam teele jääks. Teine ots on siis Brüsseli kaudu plaanis. Kuid samas ma jälle nii palju perfektsionist vms, et korra juba sinna minnes tahaks ikka kogu saarele enam-vähem ringi peale saada ning u.9-10 päeva koha peal peaks seda vist talutavas tempos võimaldama ka? Noh siis nii, et Šotimaale jääks lihtsalt põhirõhk, u.6-7 pv...seega leidsingi hetkel ise selle HoekVanHolland(Rotterdam)-Harwich paadi u.100-120€ hinnaga (modra ja 2 reisijat), mis siis Doveri kaudu teist otsa tehes jätaks ainult väga väikese jupi UK rannikut vahelt välja. Sestap meeldiks see suund pisut rohkem, kui kohe u.3x kallimalt Newcastle põrutada...
Seega jah, kui kellelgi on veel mõni hea vihje või suudsnipp, kuidas Hollandist just sinna UK kagunurka soodsalt sattuda, siis see abiks.
Norra-UK laeva mõtlesin ise ka kohe kõige esimesena, kui üldse see Šoti mõte peas veerema hakkas..aga ise jõudsin kahjuks sama inhvoni, et seda alust juba ammu enam ei seila :/

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

AnTyx kirjutas:
Loadära kirjutas:

sedapuhku on hoopis siia trüginud vahemerelisest kliimast vaikselt siiber hakanud saama ja tekkis mõte seekord põgeneda hoopis sinna, kus on viisteist kraadi vihmaga pooleks, ehk näiteks Šotimaale!? :D

Tekkis mingi hetk sama mõte. Kõige mõistlikum viis seda teha tundus kohapealne rent. http://www.nc500motoexperience.co.uk/ annab mõistliku hinnaga NC750X varustusega ja selgitab, kuhu sõita. Invernessist saab Easyjetiga mõistlikult Tallinna.

Jah, see poleks kah paha variant, eriti kui aega napiks , sest ega transiidi uhamine edasi-tagasi koos laevapiletite ja muuga ilmselt palju vähem maksma ei tule, kui see £500-600, mis seal minu arusaamist mööda 5-7pv rendi hind seal...
Aga no mul sedapuhku nii, et paar muud asja Saksamaal suunasid reisi üldse sinnapoole ära ...alternatiiviks oli, kui finants kehvem oleks hetkel vms, veel ka Ukraina-Moldova-Rumeenia, aga noh selle kahjuks rääkisid nüüd need palju sarjatud teeolud seal sektoris, kuna seekord on kindel plaan kahekesi ja suure Banditiga minna. Ning kuna sinna külge juba telk ja pisut muudki matkakola kogunenud, siis loodaks pisut jällegi säästa ööbimiste arvelt. Kuna paarist kohast silma jäänud, et august-september seal Šotimaalgi parima võimaliku ilma tõttu nagu rändurite kõrghooaeg või nii ja siis hinnad ametlikes öömajades ka ikka üsna inetud :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Sellise spikri otsa komistasin veel võimalike rajavalikute osas:

https://www.motorcyclescotland.com/routes/

...et eks ma ise üritan sealt mingid pidepunktid paberkaardile ümber kantida, aga samas tundub, et hardcore digifriigid saavad sealt soovi korral rajad ka otse oma TomTom/Garminitesse teleporteerida :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Loadära kirjutas:

aga samas tundub, et hardcore digifriigid saavad sealt soovi korral rajad ka otse oma TomTom/Garminitesse teleporteerida :)

Päris otse ei saa aga siiski jõukohane ka lihtsurelikele ...

Seejärel konverteerimine vastavalt, kas Garminile (GPX) või siis TomTomile (ITN)
https://www.routeconverter.com/supported-formats/en

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Tänud küll siin nüüd digitohlaka(te)le lausa õppefilmi koostamast...ja sa Mac ise vist ikka lausa fännad seda erinevatel ekraanidel asjade sudimist :)
Aga ma ikkagi praegu ei hakanud oma pead ja Garmini mälu nende radade sissesöötmisega kurnama, sest kuidagi kiireks läks ka nüüd selle teele asumisega ikka ( hetkel kuskil Leedu lõppfaasis ja kui kõik sujub, siis teisipäeval üritaks juba kuskil UKs maabuda) Et eks sõidan siis sinna kuhugi Edinburgh/Glasgow joonele ära ja lasen siis juba pihem ilmal ratast suunata, kuna see tundub seal isegi augustis suht muutlik olema ja pahatihti ka sademeterohke. Ehk 24h lokaalseid ennustusi vast kannatab pisutki usaldada ja siis juba sammuga sada või paarsada km korraga söödaks sobivat rada sisse.

Plusspoolelt veel nii paljukest, et kuskilt soome kirppiselt õnnestus mõned päevad tagasi ka 3€ eest miskine vähekasutet Ixili vihmatunke soetada...aga noh, kui reaalseks kasutuseks läheb, siis võib see ostuotsus muidugi ka üsna kähku hoopis miinuspoolele sobituda :D

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Ilmaga on seal niiviisi, et ühel pool mäge pasitab päike ja teisel pool sajab ristipidi vihma. Muutub järsku ja vahel ettearvamatult.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Luik »

Loadära kirjutas:

Aga kuna nüüd siin eeltööd väga palju pole enam mahti teha ja otsing väga palju vasteid ei andnud (võibolla kirjapildi küsimus?), siis uuriks, kuidas täna olukord...et kas on keegi siinsetest viitsinud viimasel ajal seal modraga kolamas käia ja äkki mingeid vihjeid, mida oleks hea teada?

Mina käisin Šotimaa tuuril eelmisel suvel ja katsun siis mõnele küsimusele vastata

Sinnaminekust ja tagasitulekust ning ka ajagraafikust kirjutasin natuke selles teemas viewtopic.php?f=38&t=103434&p=790507#p790507

Šotimaa saartest käisin ainult Skyel ja sinna pääseb üle silla s.t. praami pole vaja. Tasub külastada, kui aega piisab, aga ega ta rannaäärsest šotimaast väga erine. Teised tundusid liiga kaugel olevat ja ei tundunud ajakulu väärt olevat.

Telkimine on Šotimaal tõesti sarnaselt Skandinaaviaga pea kõikjal lubatud, aga telkimiskohtade leidmine on kohaliku looduse eripärade tõttu üsna keeruline. Enamik teede äärde jäävatest põldudest ja metsadest ei ole eriti telgitavad - kas siis kaetud poole meetrise pehme ja märja sambla kihiga või on võserikud, kuhu telki naljalt ei püstita. Väiksemad teed, mis võiksid viia sobivate kohtadeni, on reeglina sissesõidukeelu märkidega ja viivad sageli vaid mõne talumehe õuele. Ehk kohti leiab, aga otsimiseks tasub aega varuda. Kui juhtub veel vihma sadama (ja seda juhtub tihti), siis on normaalse telkimiskoha leidmine eriti keeruline.

Šotimaad külastades võiks ära proovida ka mõne Mountain Bothy. Mina ühes käisin (https://www.mountainbothies.org.uk/both ... ag-bridge/). Bothyd on siis mägionnid, mida kõik soovijad võivad vabalt kasutada. Enamik nendest on teedest eemal ja ligipääsetavad ainult jalgsi aga mõnede juurde on ka tsikliga võimalik sõita. See konkreetne oli sajandivanune koolimaja, kus veel klassitahvlik ja koolipingid sees. Äärmiselt sürr kogemus :-) Õhtupoolikul liikus sealt mööda matkajaid, kellega sai juttu ajada (kui keelest aru juhtusid saama - nende murrak on ikka üsna karm) aga ööseks keegi ei jäänud, nii et sain privaatmajutuse täitsa tasuta.

scotland_schoolhouse.jpg

Lahedaid tsikliteid on seal lugematu arv ja neid võib leida igal pool, Loch Linnhe - Loch Nessi joonest loode poole küll rohkem, seal on loodus hoopis erinev lõuna-kaguosa loodusest. Rahvusparke läbivad ägedad üherealised teed s.t. mitte kummaski suunas üks rida vaid ongi üks rida kahe suuna kohta ja sellel iga paarisaja meetri tagant möödasõidutaskud. Võib päris teravaid elamusi saada, kui juhtud unustama, et vastutulijatest peab VASAKULT mööduma :-)

Losse ja muid sarnaseid vaatamisväärsusi on seal muidugi palju aga umbes neljanda juures hakkab tekkima deja vu tunne - et "ma olen seda juba ju näinud" :-) Mulle meeldisid väga Šotimaa väikelinnad ja külakesed aga midagi eraldio välja tuua oleks üsna keeruline. Edinburgi loss on paras turistilõks aga linn ise muidugi lahe ja kindlasti külastamist väärt. Mina käisin Falkirk Wheel'i vaatamas ja see oli päris huvitav asjandus.

Glasgows on transpordimuuseum ja see oli täitsa külastamist väärt. https://www.glasgowlife.org.uk/museums/ ... ide-museum

Ega kõik kohe meenugi. Kui veel konkreetseid küsimusi on, siis anna märku, katsun jõudumööda vastata.

Sõidan ja eriti ei mölise.

Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Viimase posti eest küll maksimum punktid minu poolt, eriti just see majade info :bsmile:

Ise seda sõnumit toksingi juba Calais-Dover paadist, ehk siis siiani kõik enamvähem plaanitult sujunud. Pühapäeva kell 20 Eestist lahkudes olime eile südaööks siis Brüsseli äärelinnas tuttava juures kohal. Siin kohal peab muidugi mainima, et ma seekord klassikalise motomatka suhtes tegin nagu pisut "sohki" ka- ehk elu suunas asju kuidagi nii, et Tln-Brüssel osutus mõistlikuks teha kaubikuga, Bandit kongis. Noh laadis, et saksast õnnestus möödaminnes üks modra veel osta, siis veel see, et kaasal ka load ja saime kordamööda vinti andes selle igavama kakspooltuhat km kähku kaelast ära...ja lõppkokkuvõttes mulle tundus, et 1,9 TD VW Transporteriga oli kulu paaki ka väikesem, kui Banditiga oleks saanud :P

PS! Kuna täna oli Brüsselis mingi 36c kuumus, siis sai peale aatomi väisamist siva ikkagi mere äärde kihutatud. Ja see vähene osa, mis Belgial rannajoont on, tegelikult küll ülalkirutule ei vastanud! Vähemalt väiksemaid teid pidi meenutas täna pigem mingit Vahemere äärt, kui puuduvad mäed välja arvata...aga noh, sellest vb kunagi hiljem ja kuskil teises teemas pikemalt ja piltidega :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi taas,

nüüd käigu pealt plaan juba nii palju muutunud, et võiks lausa öelda- ega mingit plaani enam vist polegi :D

Ühesõnaga ma pole Šotimaale vahepeal just kuigi palju lähemale nihkunud. Küll aga ei andnud rahu ja läksin igaks juhuks muu kõrvalt ikkagi seda Triumphi tehase tuuri ka nillima. Oligi õnne kampa saada ja see ka parim/huvitavam osa, mis siit saarelt siiani £15 eest saanud, kuid sellest vb hiljem pikemalt. Aga seal peale tuuri sai siis "giidiga", kes ise ka mõistagi üdini motomees ja muidu lahe kuju, pisut jutustama jäädud...ning lõpuks jõudis ta kuidagi sinnani, et tegelikult peaks ma see nv 10-kraadise Põhja-Šotimaa asemel hoopis Põhja-Iirimaal olema, kus Belfasti taga (Ulstr?) mingi kohalik GP aset pidi leidma, lisaks sinna juurde käiv melu ja laagrielu ja iiri parim Bushmillsi viski, mida seal voolab, kuna samas kuskil kõrvalkülas tehakse jnejne...
No ja nüüd ongi nii, et see sõnum tuleb juba Fishguard-Rosslare paadilt, seni sõidetud hoopis Inglismaa kesk ja lõunaosad, lisaks eile läbi Walesi...ning täna siis mööda Iirimaa idakülge Dublini ja sealt edasi juba Belfast. Seega võib siia keegi ka lahkesti visata mõne soovituse või infokillu Põhja-Iirimaa kohta, kuna plaan sealt edasi liikuda alles pühapäeval, kui ilm Šotimaal ka taas peaks pisut soojemaks tagasi keerama...

No ja loodetavasti siis pärast ikka 3-4 päeva ka parem, kui mitte midagi, et pisutki Šotimaadki jõuaks maitsta...aga jah, praegu loodan muidugi ülekõige, et see Ulstri "gp" päris külavõistlus poleks (sest mingi päris, rahvusvahelise moto-gp osa ta küll ei ole?) ja et seal vihm asja ära ei rikuks...
:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas isakene »

Põhja -Iiris siis:
Torr Head Scenic Road. Megailus tee ja vähegi ilusama ilmaga näed Šotimaa ka ära, 12 miili kaugusel.
Giant's Causeway. Paar versta jalgsi marssimist, aga vaatamist väärt müstiliste kärjekujuliste kividega koht.
Üldse, hoia mere äärde, sõida väikeseid teid ja jälgi viitasid. Kui on kirjas, et mingi ilus koht, siis ta üldiselt on ka ilus. :)


kalleu
Postitusi: 477
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Loadära kirjutas:

...aga jah, praegu loodan muidugi ülekõige, et see Ulstri "gp" päris külavõistlus poleks (sest mingi päris, rahvusvahelise moto-gp osa ta küll ei ole?) ja et seal vihm asja ära ei rikuks... :bsmile:

OT: Ulster GP on umbes samasugune "külavõistlus" nagu Isle of Man TT :lol:
väike stiilinäide
https://youtu.be/6PuW4QY1RUY


Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Hoi,

ma nüüd lõpuks ka Šotimaale Glasgow jõudnud ja ei saa kurta, elamusi hakkab juba matkakohvri jagu täis saama...aga üritan ikka edasi liikuda :D

Isakesele tänud, see Giants Causeway oli äge, samuti sealt edasi TorrHead, kuid mille paar kõrgemat punkti kahjuks mattusid küll uttu. Aga sealt alla tulin Larneni välja mööda rannikut, mis oli ilus ikka, oligi nimetatid kogu see tee vist Coast Causeway vms :)

Ning nojah, see UlsterGp (sry, et tuuri giid oli waleslane ja mina oma poor englishi kaudu seda Ulstrina kuulsin)...see oli ikka kõige rajum elamus üldse siiani! Näha ja kuulda seda, kuidas kimp tsikleid positsioone vahetades kiirustel 250-300kmh kuhugi puude või kiviaedade vahele kurvi kaob...seda ei saa sõnadesse panna lihtsalt, seda peab nägema! Ning kuigi see on pigem selline UK ja saarte sisene asi, on seal ikkagi igas klassis 30-40 osalejat. Kahjuks muidugi ka sealt iga paari aasta tagant keegi läheb ikka laibakotis ära, isegi kahjuks nägin kohe alul päris korraliku litrit, kus kaks ratast rajalt maas ja üks mees tõusis ikka ise jalule, aga teiswga askeldasid meedikud juba ette tõmmatud musta eesriide taga...
PS! Tegu peaks olema siis Tallinnas hukka saanud Joey Dunlopi kodurajaga, kus ta on 24x meistriks tulnud! Ning on tänu sellele seal ka pisut nagu rahvuskangelase staatuses, vähemalt motomeeste kommuunis...ning kui selgub, et sa oled eestist pärit, siis sa oled laksust oma jope seal ja kõik on sajaga abivalmid. Eestit teavad seal kõik antud ala huvilised ja vähemalt pooled vanameistri fännid on siin ka ära käinud, nagu mulle tundus.

Aga sellest osast võiks lausa omaette teemagi teha...
:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Muidugu veel nii paljukest, et seda UlsterGPd kahjuks endal ka siiski täies mahus seekoed kogeda ei õnnestunud- pealelõunat vedas vihmapilved üles, ehk siis peale 4. sõitu seitsmest polnud asi enam see...

Aga mis siia teemasse võiks veel sobida, on see, et kahjuks see vihm on nüüd saatnud vahelduva eduga teekonda siiani. Seega tahtsingi hoiatada järgmisi Šotimaa planeerijaid, et ega jah, ei kannata eestist vaadatuna nädala jagu ilmaennustust uskuda, et nüüd ongi nädala pärast 20c ja päike. Sest täna Glasgow poole sõites näitas ilmajaam hoopis umbes sellist pilti:

Screenshot_20180812-081924.png

Aga kuna mul oli seekord esmatähtis hoopis kaasareisijale riided selga saada, siis ise tulingi parema ilma lootuses ikkagi suht "vahemere seades" siia: sõiduteksad, Sidi ketsid, mitte saapad, õhukesed kindad, LIDLi mõneeurosed Apache magamiskotid ja paarikümneeurone, loomulikult ühekihiline telk ka umbes samast seeriast. Praegu igatahes tundub, et seda telki pole mõtet väljagi võtta, sest ennem kui selle püstigi jõuaks panna, oleks see nii seest kui väljast märg... :D

Seega siiani mõtlesin, et parim investeering selle reisi lõikes oligi ikkagi see ülalmainitud 3€ vihmakombe kuskilt kirppiselt, tõesti hoidis suurema niiskuse eemale ja mõtlesin sellest juba piltigi siia panna...kuid nüüd mõned tunnid hiljem on seis selline, et mis siin katkiseid kileräbalaid iķka pildistada, kui liidripositsiooni haaras hoopis selline lisavarustus:
( mis tegelikult 4a ja 40+tkm rattaga kaasa on reisinud, aga täna siis lõpuks päästsid päeva, ehk mootori kaitse rauad...)

IMG_20180812_223525.jpg

...ühesõnaga, kui siia satute ja korralikult sadanud on, kannatab karjatamis ja muidu põllumajanuduspiirkondades ekstra ettevaatlik olla, kurvides pidurdamisega just. Mulle sattus selline pisut allamäge kurv, kus harjal uuem, siledaloomulisem asfalt paranduseks pandud oli...ja ma ei tea, mida seal veel peal oli (õliloigu vikerkaarevärve igalhuhul ei paistnud),aga see oli pealt nii libe, et selle peal võis peale väikest hoovõttu Sidi ketsidega igatahes nagu jääväljal liugu lasta!

Nüüd ei jääigatahes muudüle , kui reisiajast minna veel peeglit ja uusi vihma riideid otsima...aga noh, alati oleks võinud ka hullemini minna :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Jah, superhästi veel pääsesid, kui ainult peeglit ja vihmakombet vaja. :D Jalatugi ja pidurid korras...

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Teema algataja
Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Shotimaa sõõr?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Kaks kanget: Old Man of Hoy ja VanaTallinn:

IMG_20180814_203122.jpg

...igatahes on pudel siia "maailma otsa" tervelt kohale jõudnud, võib selle eest pisut oma osavust kiita, selle siin ka preemiaks ära lahendada ja homme hakata siis vaikselt kodu poole tagasi nihkuma!

:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”