Internet tahvlisse

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Oleks vaja Norras-Rootsis-Soomes (mitte väga kallilt) tahvlisse 4G internet saada septembris, 2-ks nädalaks. Kas mõni Eesti kõnekaart pakub lähinaabrite juures internetti?
Seadmesse sobib Micro-SIM, aga see ei ole vist teab-mis haruldus tänapäeval.



Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2452
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Just käisin Rootsi-Norra tripil - 10 päeva. Jõuad riiki, tuleb sõnum, aktiveerid neti ja ongi olemas. Valida on kas päevapakett või nädal ja äkki oli mingi pikem ka... Nädalane netipakett oli 12 eur. Nii lihtne see ongi. Toimib kõikidel operaatoritel samamoodi aga eks hinnad võivad vist erineda - seda täpsemalt kommenteerida ei oska. Mingit eeltoimingut kuskil teha vaja ei ole.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas simp »

Mis pakett sul telefonil on? Osad teenusepakkujad võimaldavad ühe paketi mahtu mitme seadme vahel jagada.

Nt, minul on 2 sim kaarti, üks pakett. Üks sim on arvutis, teine telefonis. Kuna tavaline pakett võimaldab skandinaavias "koduste" tingimustega 4G'd kasutada, siis saaksin Soomes-Rootsis-Norras vabalt kasutada.

(telia mobiilne-elu/mobiilne-äri)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas Maaks »

StreetMoto kirjutas:

Just käisin Rootsi-Norra tripil - 10 päeva. Jõuad riiki, tuleb sõnum, aktiveerid neti ja ongi olemas. Valida on kas päevapakett või nädal ja äkki oli mingi pikem ka... Nädalane netipakett oli 12 eur. Nii lihtne see ongi. Toimib kõikidel operaatoritel samamoodi aga eks hinnad võivad vist erineda - seda täpsemalt kommenteerida ei oska. Mingit eeltoimingut kuskil teha vaja ei ole.

Mul täna pole seadmel üldse sim-i sees (olemas) ja kasutan ainult wifit. Ma pole kindel kas mul tahvel on üldse võimeline sms-i saatma/vastu võtma :-) aga ilmselt saaks selle siis telefonis ära teha. Küsimus oli pigem selles, millise operaatori kõnekaart osta.

simp kirjutas:

Mis pakett sul telefonil on? Osad teenusepakkujad võimaldavad ühe paketi mahtu mitme seadme vahel jagada.

Mobiilis mul "tasuta" pakett (tööandja maksab), aga tahvlisse jaksaks vast ise kah osta 2-ks nädalaks :D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sõlmid ükskõik millise operaatoriga lepingu ja lõpetada selle koheselt pärast resi - maksad proportsionaalselt vasatvalt kasutuses olnud päevade arvule. Sinu kahe nädala puhul arvesta seega 1/2 paketi hinnakirjajärgsest hinnast. Paketi valik sõltub andmevajadusest. Telial on näiteks kogu paketi andmemaht kasutatav põhjamaades piiranguta. Seega võtad Telia 16€ paketi, saad 10GB andmemahu, kasutad selle ära ja lõpetad lepingu reislit tagasi pöördudes. Maksad ca 8€.

Kui sul tahvi tegelik kasutusvajadus on madal siis saad telefoniga luua Wi-Fi hotspoti ja kasutada seda internetiühenduse tarbeks. Ma olen reisidel üljuhul nii ka talitanud, sest vajadus korraga mõlemat seadet kasutada on olematu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on tahvlis Tele2 5,99 lepinguga kaart 2GB ja kuna EU-s on koduhinnaga ,koduses mahus,siis polegi kunagi mingit probleemi olnud.Toimib kõikjal nagu kodus.Naise telefonis on Tele2 9.99 12GB. Kaks nädalat EU-s ringi liikudes pole veel kummalgi puudu jäänud.Endal firma lepinguga 2x Telia ja seal ka no problem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

rockit1
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Aug 2015, 19:57
Tänatud: 1 kord

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas rockit1 »

Üli lihtne, soeta r-kioskist zen kõnekaart, lae raha interneti pangast peale, aktiveeri siit https://www.zen.ee/teenused-reisil vastavalt vajadusele pakett ja naudi. 10Gb-15EUR


joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas joel »

Macintosh kirjutas:

Sõlmid ükskõik millise operaatoriga lepingu ja lõpetada selle koheselt pärast resi - maksad proportsionaalselt vasatvalt kasutuses olnud päevade arvule. Sinu kahe nädala puhul arvesta seega 1/2 paketi hinnakirjajärgsest hinnast. Paketi valik sõltub andmevajadusest. Telial on näiteks kogu paketi andmemaht kasutatav põhjamaades piiranguta. Seega võtad Telia 16€ paketi, saad 10GB andmemahu, kasutad selle ära ja lõpetad lepingu reislit tagasi pöördudes. Maksad ca 8€.

Vähemalt paar aastat tagasi Telia andmesidepakettide puhul mingit päevapõhist arvestust ei võimaldanud just sel põhjusel, et sa võid oma paketi andmesidemahu paari päevaga ära kasutada.

Joel
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

joel kirjutas:

Vähemalt paar aastat tagasi Telia andmesidepakettide puhul mingit päevapõhist arvestust ei võimaldanud ...

Telia puhul pole kasutanud, küll aga Tele2 puhul on praktikas järgi proovitud, et täpselt nii see toimib.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Samas ma Tele2 ei soovita mingil juhul. Meie firma tegi lühikese randevuu selle firmaga ja välismaal oli just andmesideühendusega igavene kepp. Andmeside lihtsalt ei hakanud tööle, pidevalt pidi telefonile restarti tegema, et asi toimiks. Niipea, kui telefon automaatselt võrguoperaatorit vahetas, hanks jälle kepp pihta. Nüüd tagasi Telia juures ja selline jama on unustatud teema, kõik toimib nagu peab.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mul on teliast 2 simi paralleelselt kasutusel. Üks ainult dataga ja teine kõned + data ehk nö. tavapärane tänapäeva nutiinimese pakett. Ühel oli vist 15gb kuskilt 6 euro eest kuus ja teisel 12gb koos telefööni funktsioonidega natuke odavamalt. Mõlemat saab kasutada kasvõi terve mahu ühe päevaga ära. Kõik toimib päris kenasti ka välismaal, vähemalt euroopas.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Macintosh kirjutas:

Kui sul tahvi tegelik kasutusvajadus on madal siis saad telefoniga luua Wi-Fi hotspoti ja kasutada seda internetiühenduse tarbeks. Ma olen reisidel üljuhul nii ka talitanud, sest vajadus korraga mõlemat seadet kasutada on olematu.

Kusjuures plaan täitsa aus. Mul tahvlit küll pole, kuid söödan läptopile kogu interneti telefonist nii kodus kui välismaal. Tellinud olen sinna 50 GB ja maksan €25 kuus sõltumata sellest, kas olen kodus, lätis odavamat bensiini tankimas või põhjas komandeeringus. Ühtlasi ammendab see 25-kas kogu mu suhtlus- ja meelelahutusvajaduse. Varem, enne välisriikide vajadust oli sama mahu hind vaid gramm üle 10 muide.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Samas ma Tele2 ei soovita mingil juhul. Meie firma tegi lühikese randevuu selle firmaga ja välismaal oli just andmesideühendusega igavene kepp. Andmeside lihtsalt ei hakanud tööle, pidevalt pidi telefonile restarti tegema, et asi toimiks. Niipea, kui telefon automaatselt võrguoperaatorit vahetas, hanks jälle kepp pihta. Nüüd tagasi Telia juures ja selline jama on unustatud teema, kõik toimib nagu peab.

Mul on siis mõlemad nii Tele2 kui Telia ja pole küll mingit jama täheldanud. Tele2 mul mingi 4 aastat(naise telefon ja minu tahvel) vist ja põhjuseks ,et kodus pole Telia levi.Praegu ka mõlemad õed tuuritava mööda euroopat ja suhtleme koguaeg,neil mõlemal Tele2.
Ilmselge muu probleem,mitte et operaatoriga konkreetselt miskit jama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Mul on siis mõlemad nii Tele2 kui Telia ja pole küll mingit jama täheldanud. Tele2 mul mingi 4 aastat(naise telefon ja minu tahvel) vist ja põhjuseks ,et kodus pole Telia levi.Praegu ka mõlemad õed tuuritava mööda euroopat ja suhtleme koguaeg,neil mõlemal Tele2.
Ilmselge muu probleem,mitte et operaatoriga konkreetselt miskit jama.

Kui koleegidega samal ajal välismaal töölähetuses oled ja kõigil sama jama, siis saab ainult operaatori viga olla (telefonid erinevad: iOS, Android ja WP).
Ilmselt on viga selles, et Tele2-l on enda arendust väga vähe ja enamus teenuseid ostetakse sisse, nii nagu ka roamingu autoriseerimise teenus.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Internet tahvlisse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Kui koleegidega samal ajal välismaal töölähetuses oled ja kõigil sama jama, siis saab ainult operaatori viga olla (telefonid erinevad: iOS, Android ja WP).

Mitte liiga objektiivne. Tehnoloogiad ja operaatorite võimekus on tänapäeval enam-vähem samas klassis. Igal operaatoril esineb mingeid jamasid siin, seal, või kolmandas kohas - väga vahet pole, kas on Tele2, Elisa või Telia. Roaming, mis tehnilises mõttes sarnaneb natuke mustale maagile sõltub oluliselt operaatori lepingutest ja partneri võimekusest. Reisides on siin kord üks parem, kord teine - sõltub piirkonnast. Selle üle vaidlemine on üsna samal tasemel arutelule, kas Reebok on parem kui Nike või kas Apple teeb paremaid telefone, kui Samsung. Objektiivselt on Tehnilise Järelvalve Amet igaaastaselt kõiki operaatoreid tehniliste parameetrite osas testinud ja saanud ligilähedaselt sama tulemuse. Põhierinevus tuleneb lisateenuste arendusest ja klienditeenindusest ning sellest, mis siis juhtuma hakkab, kui s**t ventikas on. Objektiivsuse huvides olgu öeldud, et Telia andmeside teenuse kiirused on kippunud üldjuhul madalamad olema kui tema teisel kahel konkurendil. Telia panustab samas lisateenustesse ja klienditeeindusse silmapistavalt enam.
Olen olnud isikikult ja ettevõttega mingil ajal kõikide Eesti operaatorite klient. Tehniliselt küljest pole suutnud vahet tuvastada. Üks, kellega mul on silmnähtavalt palju ebameeldivaid kogemusi olnud on Elisa - mil iganes nad eksivad on klient süüdi ja peab nende eksimuse kinni maksama.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”