Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Thermaresti täispuhutaval on eraldi väliskate. on selline meeldiv sametine ja parema kujuga kui mõni teine mida olen kasutanud. tugevam/vastupidavam tundub. pakkides jällegi mudimist rohkem vaja. letihinnaga on mõtetult kallis ka.
https://www.openair.co.uk/camping-c11/s ... llow-p3784

thermarest-air-head-pillow-p3784-23337_image.jpg


5248653
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Omast kogemusest ei soovita osta ilma termokihita madratsit ja kui juba on ilma termokihita olemas siis soovitan termoteki kaasa võtta ja alla panna. Ka kõige paksemast tavalisest madratsist tuleb maakülm läbi ja teeb öö väga ebamugavaks.
Varem oli tüüpiline et ise oled magamiskotis soojas aga pea külmetas, peale 60cm laia thermaresti ostmist kasutan enamasti oma neljakandilist magamiskotti tekina.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Stinger kirjutas: 12 Veebr 2019, 11:11

Omast kogemusest ei soovita osta ilma termokihita madratsit ja kui juba on ilma termokihita olemas siis soovitan termoteki kaasa võtta ja alla panna. Ka kõige paksemast tavalisest madratsist tuleb maakülm läbi ja teeb öö väga ebamugavaks.
Varem oli tüüpiline et ise oled magamiskotis soojas aga pea külmetas, peale 60cm laia thermaresti ostmist kasutan enamasti oma neljakandilist magamiskotti tekina.

Milline Thermarest sul on?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on see täispuhutav padi ka matkaspordist ostetud ja neljaks kokku pannes on nagu taskurätik,aga magada ma ei suuda ühegi nende peal. Olen erinevaid,üks isegi mingi vahuga täidetud jne asju proovinud,aga ei saa ja kõik. Naine töötas vahepeal mingeid kalleid patju müüvas firmas ja tõi sealt ka erinevaid matkapatju prooviks ,aga tavaline väiksem sulepadi ja minul on hea uni garanteeritud. Ma magan üldiselt kodus ka suht madala sulepadjaga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas sepp »

Jagage siis juba oma madratsipumbadest ka kogemusi palun :D


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Vot madrats on küll see asi millest peaksin rääkima.

Siiani kasutan seda... iidamast ajast nõuka aegset täispuhutavat. Alt sinine, pealt punane... või vastupidi.

Plussid- Lihtsalt harjunud sellega, kokku panemisel saab suht väikseks kokku keerata. Sellele rullile on mul pakkimisel juba oma koht kujunenud mis hästi muu kolaga sobitub. Väga tugevast ja vastupidavast materjalist. Kannatab ära vähem teravamad viljakõrred. Täitmine käib kähku... olgu siis pumbaga või anatoomiliselt.

Miinused- neid vist tuleb rohkem. Natuke minu jaoks lühike. Et ta on suht paks ( 10 cm äkki) täis puhutud olekus, siis sellest lähtuvalt jäävad jalad üle. Selle probleemi olen lahendanud nii, et sõidupüksid käivad kokku lapitult jalutsisse. Ja nii võib asjaga rahule jääda.
Kitsas on, miski 58-59 äkki. Aga võiks tublisti 10 cm juures olla.
Jaheda maaga magades tuleb miski termoasi alla panna. Muidu on tõsiselt jahe. Sügisel miinustega sai proovitud.

Suure tõenäosusega hakkan vaatama uut enne hooaja algust.
Eks ma siis loen siit kes mida kasutab ja teen siis omad järeldused.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Ma soovitan ka Thermaresti. Peale selle kasutuselevõttu ei ole mul kordagi külm hakanud. Olen Coleman Bikeriga telkinud ka mai alguses rannas, kui temperatuur väljas oli 3-4 kraadi. Thermarest oli mõnus soe all ja selga panin ka mingid Spordlandist pärit termoriidid, väga mõnus oli. Mul vist mu matkavarustusest ka videod üleval:

Enamvähem sama varustus praegu ka

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sepp kirjutas: 12 Veebr 2019, 17:06

Jagage siis juba oma madratsipumbadest ka kogemusi palun :D

Minul on VW-Škoda 12V kompressor. Sobib nii rehvile,kui madratsile või millegile veel. Kaasas on see niikuinii ja ühel korral proovisin madratsile ka ning sobis väga hästi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas arsool »

sepp kirjutas: 12 Veebr 2019, 17:06

Jagage siis juba oma madratsipumbadest ka kogemusi palun :D

Tere.
Mina ajan oma Thermaresti õhku täis 30 liitrise veekindla varustuse kotiga. Installisin sinna mingi trakatsi õhukummi ventiili külge. Kotis vean kaasa telki Phad x2 uue nimega Tatra Coleman ja muud magamisvarustust. Koti alumises osas on ventiil hea asi - saab veel peale pakkimist kotisuu sulgemisel õhu heasti välja. Minu kotil ei ole out klappi küljes Tühjal kotil ühendan ventiili madratsiga, rullin koti mõned korrad kokku ja ongi 6 cm. paksune termomadrats täis. Ostes oli madratsil miniventlaator tüüpi pataretoitel pump kaasas aga see osutus ebaefektiivseks. Ega seda Thermarest madratsit ei võigi suuga täis puhuda - kopsust tuleb niiske õhk ja madrats jääb külmaks.Minu madratsi R indeks on vist 4 ja on päris mugav küjealune. Minumeelest õigustab oma ligi 200 eurost hinda küll oma kerguselt ja kokkupakituna väga väiksena.
Parimat.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Natuke vahepeale ka soodsamast hinnaklassist, mis pole ebay kaup. 55 dollarit

https://www.klymit.com/static-v-recon-sleeping-pad.html

image.png
image.png (211.27 KiB) Vaadatud 1269 korda

Suvel pole sellega veel külm hakkand, kuigi R-1.3. Aga isegi kui külmem aeg on, siis see hooaeg plaanis 10 eur matkaspordi foam matt alla panna, siis see täispuhutav ja ise peale magama. Suvise (juuni algus kuni sept algus) kasutuse põhjal megarahul sellega ning mugav on ka. Minul kulub täpselt 17 kopsutäit täis puhumiseks. Kaasas on ka paranduskomplekt ja hommikuks on õhku kenasti täis.

Sellest on olemas ka 85 dollarit talvine versioon R-4.4, mis maksab umbes 85 dollarit. Kahjuks ise avastasin alles peale seda, kui endal juba ära tellitud oli.

Kuigi need täispuhutavad on ägedad asjad, siis mida teete, kui kogemata mõne ora vms asja otsas teete augu sisse? Ilmselt avastab selle augu alles laagrit lahti pakkides ja paik ise kuivab ka juba tükk aega. Ise loobun ilmselt just seetõttu on suurest megamugavast pumbaga matist ja maandan riske, et jääb kaks matti pikemale reisile kaasa, mis annab mugavama olemise(vahust matt alla ja täispuhutav peale), kui õhuga matti lõhkudes ei pea öösel päris maa peal magama.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
iSlanderEST kirjutas: 12 Veebr 2019, 19:02

Ma soovitan ka Thermaresti. Peale selle kasutuselevõttu ei ole mul kordagi külm hakanud. Olen Coleman Bikeriga telkinud ka mai alguses rannas, kui temperatuur väljas oli 3-4 kraadi. Thermarest oli mõnus soe all ja selga panin ka mingid Spordlandist pärit termoriidid, väga mõnus oli. Mul vist mu matkavarustusest ka videod üleval:

Spoiler


Enamvähem sama varustus praegu ka

Seda sisemist telki ei pea ju iga kord lahti võtma. Mul on ka colemani caucasus 3. Esimest korda oli pusimist selle sisemise osaga. Nüüd kui telgi kokku panen siis pakin koos sisuga ja hops püsti sama moodi.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ranel kirjutas: 12 Veebr 2019, 21:13

Kuigi need täispuhutavad on ägedad asjad, siis mida teete, kui kogemata mõne ora vms asja otsas teete augu sisse? Ilmselt avastab selle augu alles laagrit lahti pakkides ja paik ise kuivab ka juba tükk aega. Ise loobun ilmselt just seetõttu on suurest megamugavast pumbaga matist ja maandan riske, et jääb kaks matti pikemale reisile kaasa, mis annab mugavama olemise(vahust matt alla ja täispuhutav peale), kui õhuga matti lõhkudes ei pea öösel päris maa peal magama.

Thermarestil on paranduskomplekt kaasas. korra olen seda kasutanud sõbrale abikätt ulatades mingi teise tootja madratsi peal. täpset aega ei mäleta aga suht kiiresti käis mitte "tükk aega". aga eks see oleneb suuresti temperatuurist nagu rehvi paikade puhul.
see ongi üks neist kalli madratsi muredest, olen tsikli kõrval jonnis näoga tammund ,killustikul ja muidu viletsa aluspinna korral kuna pole raatsind madratsit palja maa peale panna. :) kui telkmantel kaasas, on saand selle alla panna.

5248653
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
Raki kirjutas: 12 Veebr 2019, 21:39
iSlanderEST kirjutas: 12 Veebr 2019, 19:02

Ma soovitan ka Thermaresti. Peale selle kasutuselevõttu ei ole mul kordagi külm hakanud. Olen Coleman Bikeriga telkinud ka mai alguses rannas, kui temperatuur väljas oli 3-4 kraadi. Thermarest oli mõnus soe all ja selga panin ka mingid Spordlandist pärit termoriidid, väga mõnus oli. Mul vist mu matkavarustusest ka videod üleval:

Spoiler


Enamvähem sama varustus praegu ka

Seda sisemist telki ei pea ju iga kord lahti võtma. Mul on ka colemani caucasus 3. Esimest korda oli pusimist selle sisemise osaga. Nüüd kui telgi kokku panen siis pakin koos sisuga ja hops püsti sama moodi.

Ega ma enam võtagi :)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Erci »

https://matkasport.ee/ohkmadratsid/6349 ... -sv-l.html
Mul see madrats. Maru soe on küll ja mulle meeldib ka laiem versioon 63 cm. Tavalise 51 cm laiusega vedelevad käed vahest jaheda telgipõhja vastas.
See speed valve kaudu täispuhumine käib kiiresti, mina mingit pumpa küll ei igatse. Pakun et puhudes saan kiiremini, kui pumbaga.
Pakituna väga kerge ja väike.
Soovitan.

E

___________________________
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kusjuures nendest R väärtustest ei saa ma enam mitte midagi aru, näiteks tshehhi tootja Robensi täispumbatavad õhkmadratsi, mille sees on lisaks veel Primaloft soojustus on R vääartusetga 2,2 ja 2,6, mis on pea 2x väiksem number kui Thermaresti lihtsalt õhku täis küljealune.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Erci »

https://en.wikipedia.org/wiki/R-value_(insulation)
Siin midagi üldiselt R väärtusest kirjas.

Thermaresti maapinna vastas olev õhk ei puutu kehaga eriti kokku. Seletatud siin.
https://sectionhiker.com/how-does-the-i ... oair-work/

___________________________
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Erci kirjutas: 13 Veebr 2019, 18:57

https://en.wikipedia.org/wiki/R-value_(insulation)
Siin midagi üldiselt R väärtusest kirjas.

Thermaresti maapinna vastas olev õhk ei puutu kehaga eriti kokku. Seletatud siin.
https://sectionhiker.com/how-does-the-i ... oair-work/

Natuke nagu liiga ilus jutt et olla tõsi, õhu konvektsioon ikka tekib. Proovi ehitada maja kus seinad on 200 mm paksud ja seest tühjad. Isegi kui sa paned fooliumi sissepoole ei pea see maja üldse sooja.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Madratsis ei teki konvektsiooni, kui sa just madratsit selleks ei kasuta, et end liiga kuuma maapinna eest kaitsta :)

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Jesper kirjutas: 13 Veebr 2019, 19:14

Madratsis ei teki konvektsiooni

Miks? Mis see nõukaaegse akna klaaside vahe nüüd oligi, 40-50 mm? Seal ju tekkis.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pigem peaks küsima, et "miks peaks tekkima"? Selja poolt soojendatud õhk on juba kõige kõrgemal, maapinna poolt jahutatud külm õhk on kõige madalamal, pole mingit väge mis sunniks neid kohti vahetama.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bitter kirjutas: 14 Veebr 2019, 10:15
Jesper kirjutas: 13 Veebr 2019, 19:14

Madratsis ei teki konvektsiooni

Miks? Mis see nõukaaegse akna klaaside vahe nüüd oligi, 40-50 mm? Seal ju tekkis.

Eks ta mõtleb ilmselt, et suurim konvektsioon tekib vertikaalses mahus, madrats on horisntaalne, seal peak teoreetilise soe õhk tõusma üles ja jääma sinna ja külm allapoole, aga ilmselt mingi õhu liikumine seal siiski toimub.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Vint »

On lausa hämmastav, milleni siin teemad vahest jõuavad. :D
"Soojusjuhtivus toimib eeskätt tahketes kehades ja vähesel määral ka vedelikes, kuid peaaegu puudub gaasides." Õhk on gaasiline.
https://et.wikipedia.org/wiki/Soojusjuhtivus

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mx77 kirjutas: 13 Veebr 2019, 18:39

Kusjuures nendest R väärtustest ei saa ma enam mitte midagi aru, näiteks tshehhi tootja Robensi täispumbatavad õhkmadratsi, mille sees on lisaks veel Primaloft soojustus on R vääartusetga 2,2 ja 2,6, mis on pea 2x väiksem number kui Thermaresti lihtsalt õhku täis küljealune.

Thermaresti suur R väärtus saavutatakse fooliumilaadsest materjalist peegeldile. seega päris ainult õhku täis pole. erinev R on reaalselt ka külje all tunda. Ja R 2,6 pole üldse väike suurus. ehk et kui andmed tõesed siis väga hea 3 aastaaja madrats.
Therm-a-Rest adjusts the insulation power or R-value of each pad in its NeoAir product line by adding a metallic reflective coating to the inside of the baffles: the more baffle surfaces that are covered, the higher the R-value of the pad. See Sleeping Pad R-Values.
https://sectionhiker.com/how-does-the-i ... oair-work/

5248653

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Ma arvan, et rääkides tsiklimatkast, mille vältel on temperatuurid valdavalt plusspoolel, ei ole nimetatud peegeldi (madratsi ühepoolne hõbetatud pind) kuigi hädavajalik. Piisava soojusisolatsiooni pakub iga õhukiht, mis jääb keha ja maa vahele. Olen kasutanud järgneval lingil olevat madratsit otse lumel -10c temperatuuriga ja võin väita, et paksul index madratsil oli jahedam magada nullilähedase ilmaga. Ma hakkaks neid R väärtusi taga ajama kui plaaniks magada -25C ja külmemates oludes. Ehk siis minu jaoks on see R-number sama tähtsusetu nagu ajada endale pähe piima järel käimise auto rehvide parameetreid iseloomustavaid numbreid. Müügimehe reklaamjutt, et antud rehv võimaldab sõita 250km/h+ ei ole eriline argument kui VAZ tahab 120km/h lendu tõusta :)
https://www.google.com/search?q=KLYMIT+ ... 2CZj4NxmzM:

Spoiler

Inertia XL Recon, Klymit

Inertia-XL-Recon-Tan-Klymit-as14170large1.png

Need on 2 äärmust, aga nii on. Sooja saamiseks saab ka termoisolatsiooni eraldi vahele keerata kui see vajalikuks peaks osutuma. Ehituspoodides müüakse sisuliselt euro eest õhukest hõbetatud rullitavat fooliumaurutõkke matti - ei maksa, ei võta ruumi, ei kaalu midagi ja pakub kaitset ka madratsile endale, kui maapind on klibune või sel esineb teravaid objekte.

Thermaresti asjad on väga head, aga tsiklimatka kontekstis natuke ülemakstud. Võib omada, aga ei ole ilmtingimata vajalik. Aga kedagi ei saa keelata ostmast kõige paremat.

Viimati muutis Märtt, 15 Veebr 2019, 11:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas qwerin »

ranel kirjutas: 12 Veebr 2019, 21:13

Natuke vahepeale ka soodsamast hinnaklassist, ......

Kuigi need täispuhutavad on ägedad asjad, siis mida teete, kui kogemata mõne ora vms asja otsas teete augu sisse? Ilmselt avastab selle augu alles laagrit lahti pakkides ja paik ise kuivab ka juba tükk aega. Ise loobun ilmselt just seetõttu on suurest megamugavast pumbaga matist ja maandan riske, et jääb kaks matti pikemale reisile kaasa, mis annab mugavama olemise(vahust matt alla ja täispuhutav peale), kui õhuga matti lõhkudes ei pea öösel päris maa peal magama.

Minul kasutuses Klymiti kallim versioon, lisaks ostetud sama seeria padi. Matt pakitud Galvi Linda magamismati ümbrisesse selle nn lebomati asemele torkekindluse parandamiseks.

Spoiler

Pilt [/spolier]
Saab pakkida kokku sellise keskmise termose suuruseks.
Peale selle madratsi kasutuselevõttu ole maganud metsas, koridorides jms kohtades väga hästi.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Vint kirjutas: 14 Veebr 2019, 18:55

On lausa hämmastav, milleni siin teemad vahest jõuavad. :D
"Soojusjuhtivus toimib eeskätt tahketes kehades ja vähesel määral ka vedelikes, kuid peaaegu puudub gaasides." Õhk on gaasiline.
https://et.wikipedia.org/wiki/Soojusjuhtivus

Ehk siis need on täielikud idioodid, kes oma maja villaga soojustavad? Nu-nuu :lol:

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas bitter »

mx77 kirjutas: 15 Veebr 2019, 08:58
Spoiler
Vint kirjutas: 14 Veebr 2019, 18:55

On lausa hämmastav, milleni siin teemad vahest jõuavad. :D
"Soojusjuhtivus toimib eeskätt tahketes kehades ja vähesel määral ka vedelikes, kuid peaaegu puudub gaasides." Õhk on gaasiline.
https://et.wikipedia.org/wiki/Soojusjuhtivus

Ehk siis need on täielikud idioodid, kes oma maja villaga soojustavad? Nu-nuu :lol:

Ma ei viitsi nuputada millest Vindi post võiks ajendatud olla. Aga soojusjuhtivus ei ole ainuke viis (soojusülekande vorm) mil moel soojus majast lahkuda tahab. Vill ja eps takistavad tõhusalt konvektsiooni.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas ranel »

qwerin kirjutas: 15 Veebr 2019, 08:39
Spoiler
ranel kirjutas: 12 Veebr 2019, 21:13

Natuke vahepeale ka soodsamast hinnaklassist, ......

Kuigi need täispuhutavad on ägedad asjad, siis mida teete, kui kogemata mõne ora vms asja otsas teete augu sisse? Ilmselt avastab selle augu alles laagrit lahti pakkides ja paik ise kuivab ka juba tükk aega. Ise loobun ilmselt just seetõttu on suurest megamugavast pumbaga matist ja maandan riske, et jääb kaks matti pikemale reisile kaasa, mis annab mugavama olemise(vahust matt alla ja täispuhutav peale), kui õhuga matti lõhkudes ei pea öösel päris maa peal magama.

Minul kasutuses Klymiti kallim versioon, lisaks ostetud sama seeria padi. Matt pakitud Galvi Linda magamismati ümbrisesse selle nn lebomati asemele torkekindluse parandamiseks.

Spoiler

Pilt

Saab pakkida kokku sellise keskmise termose suuruseks.
Peale selle madratsi kasutuselevõttu ole maganud metsas, koridorides jms kohtades väga hästi.

Kust sa selle galvilinda magamismati ümbrise said? Kusagilt vabalt ostetav?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Hetkel tundub küll et võrdlete võrdlematuid. :roll: Sellet mu sarkastiline vihje.
Maja, aknad jms soojustamine, õhuliikumine on täiesti eri asi.
@m[mention]mx77[/mention] Me räägime siiski suht väikesest temp. erinevusest, suvisel ajal, mida omakorda tasakaalustab telgis olev õhk.
Kui madalale siis temp. langeb kõige rohkem? +10, Olen vabalt saanud magamiskotiga hakkama, lebomatt on ainuke mille võiks nüüd järgmiseks chilliks osta, et oleks pehmem küljealune. Isegi kerge vihmaga oli ok, ei mäleta enam mis aasta chill oli... Koti rullisin põõsa varju laiali ja hommikul olin endiselt kuiv. ( Ps, vihmaga pole satikaid. )

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Vint kirjutas: 15 Veebr 2019, 18:39
Spoiler

Hetkel tundub küll et võrdlete võrdlematuid. :roll: Sellet mu sarkastiline vihje.
Maja, aknad jms soojustamine, õhuliikumine on täiesti eri asi.
@m@mx77 Me räägime siiski suht väikesest temp. erinevusest, suvisel ajal, mida omakorda tasakaalustab telgis olev õhk.
Kui madalale siis temp. langeb kõige rohkem? +10, Olen vabalt saanud magamiskotiga hakkama, lebomatt on ainuke mille võiks nüüd järgmiseks chilliks osta, et oleks pehmem küljealune. Isegi kerge vihmaga oli ok, ei mäleta enam mis aasta chill oli... Koti rullisin põõsa varju laiali ja hommikul olin endiselt kuiv. ( Ps, vihmaga pole satikaid. )

Mõned käivad mootorattaga telkimas ka siis kui temp. langeb nii madalale, et õues ei taha õlut juua. ei pruugi üldse suvine aeg olla. need räägivad siiski suht suurest temp. erinevusest.
mul üks sõber sooja ilmaga kui viina võtab ei jõua vahest üldse magamiskotti. vabalt saab hakkama. isegi kerge vihmaga on ok olnud. vahest ta ka ei mäleta mis chill oli.

5248653
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”