Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

KIBU kirjutas: 15 Veebr 2019, 21:55

mul üks sõber sooja ilmaga kui viina võtab ei jõua vahest üldse magamiskotti. vabalt saab hakkama. isegi kerge vihmaga on ok olnud. vahest ta ka ei mäleta mis chill oli.

MIB, ma kohtan neid pidevalt peale pidu!

Spoiler

Pilt



Saadetud kettaga lauatelefonist!


vetu
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Jaan 2015, 18:49

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas vetu »

Perry kirjutas: 08 Veebr 2019, 21:29

Mina ostsin Aliexpressist sellise madratsi ja on väga hea ja mugav. Ei kaalu midagi ja ruumi võtab nagu umbes üks õllepurk. Mina väga rahul. https://www.aliexpress.com/item/Hitorhi ... 4c4doDsPk0

Sain ka just postikanalt sellise kätte. Esmapilgul tundub jube "kilene", ei tea kas magades krabiseb väga palju. Plussina on ta ikka väga pikk.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Sain ka just postikanalt sellise kätte. Esmapilgul tundub jube "kilene", ei tea kas magades krabiseb väga palju. Plussina on ta ikka väga pikk.

Kuidas see 5 cm paksust tundub? Kas sellel madratsil ka miski R tähistus on?
Vägisi kisub vist ka sinna tellimise poole.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

vetu
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Jaan 2015, 18:49

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas vetu »

Laudpõranda peal tundus talutav, padja osa oli ka meeldivalt toekas. Mingeid R väärtusi ei tuvastanud. Suurim pluss tundub ka see, et asja on võimalik kerge vaevaga tühjendada ja originaalkotti tagasi pakkida.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Olen kasutanud erinevaid.

  1. mingi kõige odavam isetäituv = suht okitoki oli. kaugest kaugest krooniajast (isegi 90ndatest vb), aga lõpuks aeg tappis ta ära ja enam ei funksi nii päris, nagu peaks.
  2. HiTec firma isetäituv on sõnnik. Paar esimest korda oli okitoki, aga siis edaspidi hakkas vaikselt tühjenema ja pmst peaks mingi 3x öö jooksul uuesti täis laskma ja suuga sutsu kaasa aitama.
  3. paks pumbaga madrats. Ilgelt tüütu iga kord pumbata täis seda. Nõmedam osa aga on paksu madratsi ja minu madala telgi kombo. Ma ei saa telgis madratsil istuda nii et pea vasta lage ei hõõruks. Magada saab ka ainult telgi keskel, ääres tekib vastik tunne, kui pool keret vasta telgi seina/lage on.
  4. Kõige odavam munarestimadrats. mingi ca 10eur ebays. Igati ilmastikukindel tundub, voldid 5 sekundiga lahti ja sama kiirelt kokku tagasi. Magada on üllatavalt hea seal peal. Saab kasutada ka väikse pingina telgi ees enne magamaminekut ja õlut juua sellel. (kuigi mul kalamehe tool ka alati kaasas ikka). Üldiselt kiidan väga seda munaresti. Maganud olen sellel ca 15 ööd ja kõik toimib. (mis seal katki minna saakski väga.)
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Stinger »

mx77 kirjutas: 12 Veebr 2019, 11:44
Spoiler
Stinger kirjutas: 12 Veebr 2019, 11:11

Omast kogemusest ei soovita osta ilma termokihita madratsit ja kui juba on ilma termokihita olemas siis soovitan termoteki kaasa võtta ja alla panna. Ka kõige paksemast tavalisest madratsist tuleb maakülm läbi ja teeb öö väga ebamugavaks.
Varem oli tüüpiline et ise oled magamiskotis soojas aga pea külmetas, peale 60cm laia thermaresti ostmist kasutan enamasti oma neljakandilist magamiskotti tekina.

Milline Thermarest sul on?

Ostsin selle XL suuruses: https://www.amazon.com/Therm-a-Rest-The ... B073J8LNCL

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas qwerin »

ranel kirjutas: 15 Veebr 2019, 12:01
qwerin kirjutas: 15 Veebr 2019, 08:39
Spoiler
ranel kirjutas: 12 Veebr 2019, 21:13

Natuke vahepeale ka soodsamast hinnaklassist, ......

Kuigi need täispuhutavad on ägedad asjad, siis mida teete, kui kogemata mõne ora vms asja otsas teete augu sisse? Ilmselt avastab selle augu alles laagrit lahti pakkides ja paik ise kuivab ka juba tükk aega. Ise loobun ilmselt just seetõttu on suurest megamugavast pumbaga matist ja maandan riske, et jääb kaks matti pikemale reisile kaasa, mis annab mugavama olemise(vahust matt alla ja täispuhutav peale), kui õhuga matti lõhkudes ei pea öösel päris maa peal magama.

Minul kasutuses Klymiti kallim versioon, lisaks ostetud sama seeria padi. Matt pakitud Galvi Linda magamismati ümbrisesse selle nn lebomati asemele torkekindluse parandamiseks.

Spoiler

Pilt

Saab pakkida kokku sellise keskmise termose suuruseks.
Peale selle madratsi kasutuselevõttu ole maganud metsas, koridorides jms kohtades väga hästi.

Kust sa selle galvilinda magamismati ümbrise said? Kusagilt vabalt ostetav?

https://www.galvilinda.ee/product_info. ... duct_id=21 Usutavasti siit tellides peaks kenasti kätte saama

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kas keegi kaasfoorumlastest on endale Louisist sellise madratsi ostnud?

North Cape Tornio air mattress XL
https://tinyurl.com/y2k52zvb

image.png
image.png (32.74 KiB) Vaadatud 3445 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Riff
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Nov 2014, 14:06
Tsikkel: Triple RS, T7
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Riff »

Pea kaks aastat viimasest madratsite postitusest möödas. On keegi midagi head vahepeal soetanud, millel laiust ca. 60-70 cm ja mida võiks
teistelegi soovitada?
Eelmainitud North Cape Tornio madrats tundub mõõtudelt hea, kaal paraku mitte nii väga.
Ali´s samuti kõik kas kitsamad või siis väga laiad kaheinimese omad. Kaalult muidugi tükimaad kergemad.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Enne seda 2019 hooaega ostsin ma sellise asja siit Eestist-
https://www.reorg.ee/product-page/klymi ... xe-madrats

2019 käisin sellega Murmanski/Teriberka tripil. Oli igati oma hinda väärt. Ka veits jahedama maa peal oli hea ja soe.
Mõõdud ka igati sobivad.

image.png
image.png (656.76 KiB) Vaadatud 2321 korda
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Riff
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Nov 2014, 14:06
Tsikkel: Triple RS, T7
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Riff »

Kas oli soojustamata või soojustatud mudel?


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mul see soojustatud asi.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Sverre
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär 2004, 11:49
Tänatud: 15 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Sverre »

Mina kasutan sellist:
https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... olite.html
Soovitan. Iirimaal teevad, ülikerge, käib kokku 10cm läbimõõduga ja u 25cm pikkuseks toruks, saab kopsujõul täis puhuda (st isetäituv variant). Seda tehakse ka ainult keha alla, nii et jalgade alla ei ulatu, aga soovitan kogu kehapikkusele, võtab kokkupakitult niigi vähe ruumi.
Kokkupanekul teed ventiili lahti, paned kahekorra, rullid kokku, õhk tuleb rullimise ajal ise välja, lõpuks keerad lihtsalt ventiili kinni.
Sobib neile, kellele piisab 5cm paksusest pehmendusest. Thermarestil on sees karkass, hakkab kohe kehasoojusega soojenema jne.
Ainult seda ei tea, kas ja kust seda praegu osta saab.

S

Manused
image.png
image.png (256.11 KiB) Vaadatud 2324 korda
Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

Spoiler
Sverre kirjutas: 20 Apr 2021, 22:35

Mina kasutan sellist:
https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... olite.html
Soovitan. Iirimaal teevad, ülikerge, käib kokku 10cm läbimõõduga ja u 25cm pikkuseks toruks, saab kopsujõul täis puhuda (st isetäituv variant). Seda tehakse ka ainult keha alla, nii et jalgade alla ei ulatu, aga soovitan kogu kehapikkusele, võtab kokkupakitult niigi vähe ruumi.
Kokkupanekul teed ventiili lahti, paned kahekorra, rullid kokku, õhk tuleb rullimise ajal ise välja, lõpuks keerad lihtsalt ventiili kinni.
Sobib neile, kellele piisab 5cm paksusest pehmendusest. Thermarestil on sees karkass, hakkab kohe kehasoojusega soojenema jne.
Ainult seda ei tea, kas ja kust seda praegu osta saab.

S

Matkaspordis näiteks kohal olemas keskmine ja ka suurem mudel Plus versiooni.
Kinnitan soovitust. Kasutan Plus Large varianti ca 5 aastat. Kui telk on olnud lume või külmunud maa peal, siis ei ole sellega mul külm olnud. Mitmed tuttavad proovida saanud ja ka kiitnud, et paistab õhuke küll, aga uskumatult mugav.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Olen sarnase ehitusega Thermaresti kasutaja ja üldiselt nõus eelnevate hinnangutega aga... kui keegi loodab, et "isetäituvus" on mingi võluvits, mis madratsi paugust täis lööb, saab küll oma standardite järgi petta; reaalsus on ikka see, et puhkuda tuleb omajagu. Loomulikult annab see mis-iganes-materjalist kärgsvamm isolatsiooni juurde ja tühjendamine on tõesti ainult ventiil lahti ja rulli kokku. Üldiselt olen rahul aga silm vaatab väiksemaks pakkuvate madratsite suunas.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

mudaratas
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Mär 2020, 08:13
Tänanud: 1 kord

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas mudaratas »

Mul on Thermarest Neoair. Minu jaoks on sellel üks probleem, iga kord kui külge keerad siis see krudiseb, nagu kõnniks lumeinimene ümber telgi.

Seejärel ostsin Robens Primacore 90, see on hea. Sellel on ka termoisolatsioon. https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/6761/227 Pärle ja Jan ümbermaailmareisil ka kasutasid seda.

image.png
image.png (93.16 KiB) Vaadatud 2329 korda
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Jäi enne enda madratsi link panemata:
https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... olite.html
Kunagi sai nendega alustatud, siis käidud iseimevate ja -puhuvate teekond läbi ja nüüd jälle sellise peal.
Kobakas, kuid üks asi vähem, millega matkal tegeleda. See lihtsalt on.

image.png
image.png (228.37 KiB) Vaadatud 2334 korda
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Olen proovinud erinevaid pehmendavaid magamisaluseid(nii täispuhutavaid kui Thermaresti tüüpi matte) ja enda jaoks pean sobivamaks isetäituvaid.Momendil kasutusel Robens Rockshield 50.Kokkupakituna võtab muidugi ruumi rohkem kui täispuhutavad.Lahtikerituna avan lihtsalt ventiili ja täitub ise mõne minuti jooksul.Mõned kasutajad puhuvad natukese juurde,kuidas keegi .Mina lasen õhku pisut välja,vajub niimoodi "mõnusalt" läbi.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Oma eelmisele postitusele lisaks veel:
Lisaks reorgist ostetud matkamadratsile on mul ka veel see nõukaaegne (punane-sinine) õhkmadrats. Ja topelt lai. Ehk siis 1.20 laiusega.
Seda kasutan mitmepæevasel järjest telkimisel.
Jube mõnus on laiutada. Ja mine tea- kelle hommikul võid kõrvalt avastada.
Miinused- suur ja raske kaasas kanda. Täispuhumisele kulub lisaks hullule kopsumahule ka paar õlut. Jahedale maapinnale ei sobi. Külm tuleb läbi.
Sobib ideaalselt treffi sugustele pidudele😀

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Erci »

https://matkasport.ee/ohkmadratsid/1393 ... varv-vapor
Kiidan seda. Mugav, suur ja soe.

Erki - Motomatkaja

Therm-a-Rest NEOAIR™ XTherm™ Large

image.png
image.png (79.25 KiB) Vaadatud 1871 korda
___________________________
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1061
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas villy »

Suured tänud hea teemaarenduse ees. Leidsin siis sellise koha ja nädalavahetusel juba proovin üht-teist ülalmainitut
https://e-pood.hikingbaltnorth.com/toot ... tuse-rent/

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Raki »

Erci kirjutas: 21 Apr 2021, 15:14

https://matkasport.ee/ohkmadratsid/1393 ... varv-vapor
Kiidan seda. Mugav, suur ja soe.

Erki - Motomatkaja

Ma müüsin sellise madratsi ära, kuna minu jaoks kahises liiga palju. Saan aru, et on ülimalt soojapidav ning magasin selle ka talvel aga jah, iga pööramise peale krabiseb mõnuga.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas sepp »

Raki kirjutas: 21 Apr 2021, 21:09
Erci kirjutas: 21 Apr 2021, 15:14

https://matkasport.ee/ohkmadratsid/1393 ... varv-vapor
Kiidan seda. Mugav, suur ja soe.

Erki - Motomatkaja

Ma müüsin sellise madratsi ära, kuna minu jaoks kahises liiga palju. Saan aru, et on ülimalt soojapidav ning magasin selle ka talvel aga jah, iga pööramise peale krabiseb mõnuga.

Mul teine,aga ka jubedalt kahises alguses, nüüd on kadunud ära ja sama ka sõpradel,alguses ainult see kahin olnud.

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Sverre kirjutas: 20 Apr 2021, 22:35

Mina kasutan sellist:
https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... olite.html
Soovitan. Iirimaal teevad, ülikerge, käib kokku 10cm läbimõõduga ja u 25cm pikkuseks toruks, saab kopsujõul täis puhuda (st isetäituv variant). Seda tehakse ka ainult keha alla, nii et jalgade alla ei ulatu, aga soovitan kogu kehapikkusele, võtab kokkupakitult niigi vähe ruumi.

S

Mul on kaks Prolite 3 S matti, mõlemad väga vähe kasutatud võrreldes vana rohelise/kandilise originaalse Thermaresti isetäituvaga. Ühel mattidest on imeväike leke, teine matt aga näeb täitunult välja nagu muna e. kile tuli vahult lahti. Ei soovita.
Vana Thermarest on nende Prolite mattidega võrreldes pommikindel kui nii võib öelda, aga eks kuskilt peab ju kaaluvõit tulema...

Samuti ei soovita Exped Synmat küljealust. Mul on 9LW autos vedamiseks ja samuti nagu Prolite 3 puhul on ühel matil ribi lahti tulnud ning näeb välja nagu muna kui täis lüüa. Liiga täis pole kunagi pumbatud, selline matt on lihtsalt magamiseks kõlbmatu.

--
Vallo


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Madratsi teema jätkuks....
Kiidan Thermaresti eluagset garantiid ka. Mul eelmistel madratsitel peale paari aastat kasutamist tulid seest vaheseinad liimist lahti ja ühest otsast läks palliks ära. Kuna arvet ma ei leidnud siis Eesti poodidega asja ei saanud. Kirjutasin otse Iirimaale esindusse ja saadeti uued madratsid vastu. Kuna sama mudelit enam ei toodetud, siis sain isegi nõksa paremad asjad.

___________________________

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Mis on kõige soojem madrats, mille saab umbes 100€ eest? Rohkem ei raatsiks maksta.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas ranel »

motoreis kirjutas: 23 Apr 2021, 17:49

Mis on kõige soojem madrats, mille saab umbes 100€ eest? Rohkem ei raatsiks maksta.

Ostad kaks odavat rullmadratsi ja kasutad kahes kihis.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas Prets »

100€ eest saab juba märksa rohkem kui ainult kaks rullmadratsit. Aga üldiselt penod on levinud, sest need ka töötavad.

(togi)
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Sverre kirjutas: 20 Apr 2021, 22:35

Soovitan. Iirimaal teevad, ülikerge, käib kokku 10cm läbimõõduga ja u 25cm pikkuseks toruks, saab kopsujõul täis puhuda (st isetäituv variant). Seda tehakse ka ainult keha alla, nii et jalgade alla ei ulatu, aga soovitan kogu kehapikkusele, võtab kokkupakitult niigi vähe ruumi.
Kokkupanekul teed ventiili lahti, paned kahekorra, rullid kokku, õhk tuleb rullimise ajal ise välja, lõpuks keerad lihtsalt ventiili kinni.
Sobib neile, kellele piisab 5cm paksusest pehmendusest. Thermarestil on sees karkass, hakkab kohe kehasoojusega soojenema jne.

Ma toetan kahe käega seda parteid. Ka erinevid kasutanud ja siis lõpuks Thermaresti juurde jäänud. Siiski piisavalt kompaktne ja kerge pakitult. Täis ja tühjaks käib kiirelt. Lisaks siis selle puhul kindlasti see 63 cm lai (või mis ta oligi üle 60 cm versioon) võtta, siis ei ole öösel mingit pidevat siputamist ja madratsi pealt maha nihkumist, või et mingi jäse lamab vastu telgi põrandat, mis kitsamate juures kindlasti teemaks. Lisaks tal on selline tekstiil kate, et suvel soojaga võib vastu paljast keha ka olla, igasugused muud kilelaadsed sünteetilised selles osas väga sakivad.
Ja lisaks juurde mingi täispuhutav padi ka. Saab 20-40 eur vahel meil siit kohapealt ka kätte (matkasport jms), need nii kompaktsed rusikasuurused pakituna, et saab ilusti samasse madratsi kotti toppida.


ovaaP
Postitusi: 86
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Mitte telgist vaid madratsist räägime.

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Kas sellise asjandusega on kellegil kogemust? Kokku pandult paistab päris väike.
https://matkasport.ee/valimoobel/13822- ... lect_green

Therm-a-Rest ULTRALITE Regular välivoodi
image.png
image.png (128.78 KiB) Vaadatud 877 korda
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”