Otsin reisikaaslast

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kuna mul motosõpru ei ole siis proovin siit foorumist reisikaaslast otsida.
Ühesõnaga jah, tahaks taas minna sõitu kuhugi ja oleks tore, kui oleks keegi kambajõmm. Reisi asukoht ei olegi nii oluline, vaid selle saaks juba võimaliku reisikaaslasega kokkuleppida. Ise olen käinud rattaga ühe korra balkani tripil läbi rumaania ja horvaatias. Balkani piirkond on täitsa meelepärane.

Tahaks sellist reisikaaslast kellega oleks hea klapp ja võiks õlutit ja grilli ka peale reisil käimis teha. Mis see siis tähendab? Ma ei poolda eriti mingeid äärmuslike suhtumise ala "mina üldse ei telgi" või "mina ei lähe hotelli, kus tuba maksab 50 EUR" või näiteks kleepida oma nahvestile embleem "Ei p***".
Ise telgin täitsa vabalt ja eelistan pigem öö läbi sõitmisele, et leida 10 EUR odavamat hotelli, peatuda 100 EUR/öö hotellis. Minu eesmärk ei ole 2 nädalaga iga päev 500km sõita, aga igat karikarart teeääres ka nuusutada ei viitsi.

Milleks reisida üldse kellegiga koos? Selleks et peale sõidupäeva oleks kellegagi üks mõnus õlu võtta ja niisama jutustada. Aga et juttu jätkuks peaksid inimesed klappima.
Milline ma olen? Ma ei ole "karvane", kuigi sõidan sellel aastal HDga ja olen 3 nädalases habemes. Ma olen IT projektijuht, samas mind jätab it kui programmikood jumala külmaks. Ma ei ole lõpuni rahul sellega, mis toimub riigi valitsemises, aga pean ennas apoliitiliseks ja ma ei arva ka et kõigis hädades on "Ansip süüdi".
Mängin tennist ja jooksen. Hommikuti teen joogat ja aegajalt vaimustun idamaisest spirituaalist. Kluppi minekuks panen selga ülikonna ja leian et ei ole olemas ühte paari hästiistuvaid teksasid, mis sobivad nii aastalõpu ballile, kartulipanekuks ja pulma.

Kui ma paneks siia lõppu veel et olen 36 aastane ja mul on kaks väikest last kõlaks see juba nagu orkuti deitmiskuulutus.. haha.

Minu reisidest saab lugeda signatuuri blogist ja youtubest leiab kah videiosid.



https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


VeiksKahelRattal
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Jaan 2018, 00:31
Tsikkel: VFR 1200 X

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas VeiksKahelRattal »

Võin liituda klubiga :D

Aktiivset motomatka seltskonda endal hetkel pole, kuna kaasliiklejatel muutusid perekond ja järelkasv arusaadavateks prioriteetideks.
Ise otsin huvitavat sõitu ja seltskonda, magan teligis ja kuuse all. Vanust 31. Hariduselt finantsanalüütik ja parameedik, hetkel IT's senior sys admin. Huvi pakuvad erinevad maailmateemad ala: mootorid, poliitika, IT, riigikaitse, majandus, Euroopa Liit. Väga palju vasakpoolset mula ei viitsi kuulata, ise olen pigem konservatiivne. Motoga käidud ida pool, sammuti Eestist põhja (Norra) ja lõunasse (Horvaatja- Krk) jäävad riigid . Aastas veedan sadulas keskmiselt ~ 12 000 elu parimat kilomeetrit.

Kasutaja avatar

Rixy
Postitusi: 22
Liitunud: 05 Mai 2015, 20:17
Tsikkel: Yamaha Dragstar 1100
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Rixy »

Hei!
Sõidan Yamaha DragStar'ga. Väljapoole Eestit pole kaherattalisega veel jõudnud, aga huvi on. Olen ise noor, 40-ne, pealinnast. Kampa võiks lüüa, aga eks sõltub veidi millal ja kui kauaks on plaan ära olla.
Kus kandis tiirutate?

Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

Kui kellegil on soovi ühineda vahetult pärast jaani sõiduks Horvaatiasse ja läbi BIH Ungari kodu poole tagasi, siis saab minuga ühineda. Sõiduplaani leiab siit samast foorumist "Kuhu reisitakse 2019 aastal".
Minust, pigem naudin sõitu mootorrattal päevasel ajal, planeerin kuigi palju ette, ehk siis tean millisesse punkti pean õhtuks jõudma. Eelistan ööbida kõvakatusega peatumispaigas mis võib vabalt olla kodumajutus. Peatun enamasti kas tankimiseks, selja sirutamiseks või mõne olulise vaatamisväärsusega tutvumiseks. Pean oluliseks kokkulepetest kinnipidamist ja abivajajatele abi osutamisel- ma ei ole tankinimene. Suitsu ei tee, küll aga pärast sõidupäeva paar õlut teha on igati ok.
Vanus 40, lapsi kaks, naine üks, tööks väikese hulgimüügiga tegeleva ettevõtte juhataja. Liikluses hullu ei pane, liikumiskiirus maanteel 100-110km/h.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Olen igati huvitatud uute reisikaaslastega reisimast, ainult et siiski üks aga on. Telgis ma magada ei suuda. Seega kõvakatusega kämpad on igati hea valik. Olen proovinud igati, aga ei puhka välja. Kõiges muus olen paindlik. Meeldib palju sõita. Kruusateedel saan ka hakkama.

Sellel aastal oli mõte minna balkanimaid vallutama. Seega kui võiks huvi pakkuda, siis võib kontakti võtta ja kohtuda.


Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Fox »

Mul plaan kuskil 15-29 mai vahemikus üks nädalane norratripp teha, pole küll balkan aga kuna aega ei ole palju siis kaugemale ei viitsi kihutada. Ennast ma tutvustama ei hakka, kindlasti mäletad 2014 a. horvaatia reisi :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Raki »

Loodan et vastasin kòigile huvilistele. Hetkel tundub et voiks seltskond koos olla ja minek mai teises pooles liepaja travemùnde saksa tsehhi sloveenia ....

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Raki »

Väike update, et hetkel kolmese seltskonnaga minek 11.06 ja tagasi 27.06. Saadame rattad Milanosse ning ise lennukiga järgi. Sama ka tagasitulles.

Ehk kui on veel keegi kes soovib liituda või ratta sinna saada samal ajal andke mulle märku. Alates 4st rattast, saab transpordi hinna odavamaks.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Raki »

Reis täies hoos. Täna splitis, homme kas Hvar või Dubrovnik ja edasi Montenegro.

https://kahelrattal.wordpress.com/

Kui kellelgi on "must visit" kohti sellel teel võite märku anda.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas will111 »

Plitvice lakes nat.park oleks minu jaoks must visit horvaatias. Splitist mitte väga kaugel. Sai suurte lõhe kaladega ühes väikses mägibasseinis ujutud kunagi, ilgelt selge vesi oli ja lõhekala vaatas suurte punnis silmadega otsa :D

Kasutaja avatar

Kaidi
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mär 2019, 18:12
Tsikkel: Honda nc750
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Kaidi »

Tervitus, olen minemas ajavahemikul 15-30 juulil Nordkappi. Kui keegi tahab või saab kampa tulla, siis seltsis segasem:)


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Kaidi kirjutas: 22 Juun 2019, 16:35

Tervitus, olen minemas ajavahemikul 15-30 juulil Nordkappi. Kui keegi tahab või saab kampa tulla, siis seltsis segasem:)

Väga huvitav plaan. Räägi lähemalt.

Kasutaja avatar

jaanus50
Postitusi: 33
Liitunud: 18 Aug 2008, 23:31
Tsikkel: Moto Guzzi Stelvio 1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas jaanus50 »

Kaidi kirjutas: 22 Juun 2019, 16:35

Tervitus, olen minemas ajavahemikul 15-30 juulil Nordkappi. Kui keegi tahab või saab kampa tulla, siis seltsis segasem:)

Tere,
Me stardime 18. õhtul Stockholmi poole ja alustame ringi sedasi, et tagasitulles Soome rallil ka käia.

Kasutaja avatar

Kaidi
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mär 2019, 18:12
Tsikkel: Honda nc750
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Kaidi »

Rasmusk kirjutas: 24 Juun 2019, 12:44
Kaidi kirjutas: 22 Juun 2019, 16:35

Tervitus, olen minemas ajavahemikul 15-30 juulil Nordkappi. Kui keegi tahab või saab kampa tulla, siis seltsis segasem:)

Väga huvitav plaan. Räägi lähemalt.

Muidugi on huvitav:)
Plaanin minna 22.07 10 30 laevaga. Väga hullu panna ei taha ja esimene päev sõidaks ca 500km ja peatuks Kokkola kandis
2.päeval sealt siis edasi mööda rannikut Oulu ja Kemi ja ööbiks Hetta piirkonnas see on 670km.
3.päeval otse Nordkappi 450 km ja sealkandis ka ringi vaadata ja ööbimisega seal nt Honningsvagis.
4.päeval startida sealt Rovaniemi 670km
5.päeval Rovaniemist Helsinki on 811 km. Siis saab juba kokku leppida, kas kohe tagasi või veel sõita väiksemaid teid ja peatuda mõned kohas.
See on laias laastus kondikava, kunagi ei tea, mis võib ette tulla, milline on ilm ja sõiduolud.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 10:18

Muidugi on huvitav:)
Plaanin minna 22.07 10 30 laevaga. Väga hullu panna ei taha ja esimene päev sõidaks ca 500km ja peatuks Kokkola kandis
2.päeval sealt siis edasi mööda rannikut Oulu ja Kemi ja ööbiks Hetta piirkonnas see on 670km.
3.päeval otse Nordkappi 450 km ja sealkandis ka ringi vaadata ja ööbimisega seal nt Honningsvagis.
4.päeval startida sealt Rovaniemi 670km
5.päeval Rovaniemist Helsinki on 811 km. Siis saab juba kokku leppida, kas kohe tagasi või veel sõita väiksemaid teid ja peatuda mõned kohas.
See on laias laastus kondikava, kunagi ei tea, mis võib ette tulla, milline on ilm ja sõiduolud.

+500 km päevas eeldab, et sõidad mööda suuri ja sirgeid teid. Mootorrattaga reisimise seisukohast kõige piinarikkam/igavam variant. Ilma, et ma oleks seda konkreetset teed sõitnud siis oma kogemuse baasil ütlen: kui paned päevade viisi 500 km jutti siis muutub tegevus tõsiseks rekkajuhi tööks ja pärast seda sõitu vajad korralikku, mitmepäevast puhkust. Võtad aegalsemalt ja saad nautida nii maastikku kui ka sõitu. Jäta endale rohkem aega.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas sepp »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 25 Juun 2019, 11:25

+500 km päevas eeldab, et sõidad mööda suuri ja sirgeid teid. Mootorrattaga reisimise seisukohast kõige piinarikkam/igavam variant. Ilma, et ma oleks seda konkreetset teed sõitnud siis oma kogemuse baasil ütlen: kui paned päevade viisi 500 km jutti siis muutub tegevus tõsiseks rekkajuhi tööks ja pärast seda sõitu vajad korralikku, mitmepäevast puhkust. Võtad aegalsemalt ja saad nautida nii maastikku kui ka sõitu - jäta endale rohkem aega nautida.

Sõitsin laupäeval TETi 470km nagu tead,siis seal pikka asfaldit ei ole :) aga väsitav on tõesti.
Sirgel suurel teel pole tegelt 500 väsitav kui tempokalt lasta. Üle 1000 hakkab ajudele. Hommikust-õhtuni sõitu ei poolda isegi,see pole puhkus ega chill vaid väsitav tööpäev hoopis.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 10:18
Rasmusk kirjutas: 24 Juun 2019, 12:44
Kaidi kirjutas: 22 Juun 2019, 16:35

Tervitus, olen minemas ajavahemikul 15-30 juulil Nordkappi. Kui keegi tahab või saab kampa tulla, siis seltsis segasem:)

Väga huvitav plaan. Räägi lähemalt.

3.päeval otse Nordkappi 450 km ja sealkandis ka ringi vaadata ja ööbimisega seal nt Honningsvagis.

Eelmine aasta käisime sõbraga Nordkapis. Nordkapi kandis tänu teetöödele/tunnelitöödele, käänulisele teele, märjale asfaltile ja kämpervanidele jäi keskmine kiirus kohati alla 50km/h. Liiklusmärgid lubasid 70-90 km/h kiirusi. Liikluspolitsei on valvas ja trahvid megasuured. Kogu Norra ranniku Nordkapist kuni 100km Osloni jäi keskmine 55km/h. Seal sees on ka priimusega ruttu supp soojaks ning pildistamispausid. Pikemate pauside aega juurde ei arvestanud.

450km seal on väga korralik sõidupäev.

edit:vaatasin, et Norras oli meil keskmine sõidupäev 600km. See oli sisuliselt sõida, maga, söö ja sõida. Üle selle on suhteliselt keeruline juba saavutada, kui oluliselt kiirust ületama ei hakka.

Viimati muutis ranel, 25 Juun 2019, 12:21, muudetud 2 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

-motochic-
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Mai 2017, 18:17
Tsikkel: Kawasaki
Asukoht: Kilpisjärvi, Lapland
Tänatud: 3 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas -motochic- »

Heippa!
Kui keegi tsiklistidest Soome keskosas soovib kohvi/tee/virvoitusjuoma/kakku jm pausi teha, andku märku. Olen Iisalmis olemas oma tsikliga :)
Head suve!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 10:18
Rasmusk kirjutas: 24 Juun 2019, 12:44
Kaidi kirjutas: 22 Juun 2019, 16:35

Tervitus, olen minemas ajavahemikul 15-30 juulil Nordkappi. Kui keegi tahab või saab kampa tulla, siis seltsis segasem:)

Väga huvitav plaan. Räägi lähemalt.

Muidugi on huvitav:)
Plaanin minna 22.07 10 30 laevaga. Väga hullu panna ei taha ja esimene päev sõidaks ca 500km ja peatuks Kokkola kandis
2.päeval sealt siis edasi mööda rannikut Oulu ja Kemi ja ööbiks Hetta piirkonnas see on 670km.
3.päeval otse Nordkappi 450 km ja sealkandis ka ringi vaadata ja ööbimisega seal nt Honningsvagis.
4.päeval startida sealt Rovaniemi 670km
5.päeval Rovaniemist Helsinki on 811 km. Siis saab juba kokku leppida, kas kohe tagasi või veel sõita väiksemaid teid ja peatuda mõned kohas.
See on laias laastus kondikava, kunagi ei tea, mis võib ette tulla, milline on ilm ja sõiduolud.

Soomes on üldine liikumis kiirus lubatud max 80km/h(kiirteed 120 ja vahel tavateedel ka 100) ja sellest peetakse suht täpselt kinni sest kaameraid on paljudele teedele ikka palju üles pandud. Isegi kui ise teed kiiremat sõitu,siis muu liiklus takistab sul seda püsivalt teha.

  1. Kokkola kanti saad läbi Tampere(kiirtee)ja Vaasa kiirelt sõites. Jube nüri ja rekkaid paksult täis olev tee. Mina läheks tsikliga üldse Lahti-Jämsa-Keuruu-Vimpeli. Helsinki-Lahti läheks ka vana teed mööda(paralleelne uuega) https://www.google.ee/maps/dir/L%C3%A4n ... 415002!3e0
    Seda sõidad ikka pika päeva a´8-10h pakun. Läbi Tampere-Vaasa saad suts kiiremini. Siis juba mõistlik üldse mööda 4 teed otse Oulu peale panna 630km ja päevaga oled kohal.Aga ka see on üksluine,sirge, rekkaid täis tiheda liiklusega maantee.

  2. Oulu-Kemi-Hetta pakun ,et sõidad a11h(navi pakub 8,5h puhast sõduaega)

  3. Hettast jõuad õhtuks Nordkappi.

  4. Hetta-Rovaniemi on jälle ironbutt ehk pikk päev kiirete pausidega.

  5. Rovaniemist Helsinkisse sõidab normaalselt 2 päeva. Soovitaks Kajaani-Kuopio-Mikkeli-Lahti kaudu tulla. Peatuseks vali kas Kajaani või Kuopio kant.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sepp kirjutas: 25 Juun 2019, 11:51

Sõitsin laupäeval TETi 470km ...

Kõlab juba nagu käiks tööl .... :)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kaidi
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mär 2019, 18:12
Tsikkel: Honda nc750
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Kaidi »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 25 Juun 2019, 12:22

Soomes on üldine liikumis kiirus lubatud max 80km/h(kiirteed 120 ja vahel tavateedel ka 100) ja sellest peetakse suht täpselt kinni sest kaameraid on paljudele teedele ikka palju üles pandud. Isegi kui ise teed kiiremat sõitu,siis muu liiklus takistab sul seda püsivalt teha.

  1. Kokkola kanti saad läbi Tampere(kiirtee)ja Vaasa kiirelt sõites. Jube nüri ja rekkaid paksult täis olev tee. Mina läheks tsikliga üldse Lahti-Jämsa-Keuruu-Vimpeli. Helsinki-Lahti läheks ka vana teed mööda(paralleelne uuega) https://www.google.ee/maps/dir/L%C3%A4n ... 415002!3e0
    Seda sõidad ikka pika päeva a´8-10h pakun. Läbi Tampere-Vaasa saad suts kiiremini. Siis juba mõistlik üldse mööda 4 teed otse Oulu peale panna 630km ja päevaga oled kohal.Aga ka see on üksluine,sirge, rekkaid täis tiheda liiklusega maantee.

  2. Oulu-Kemi-Hetta pakun ,et sõidad a11h(navi pakub 8,5h puhast sõduaega)

  3. Hettast jõuad õhtuks Nordkappi.

  4. Hetta-Rovaniemi on jälle ironbutt ehk pikk päev kiirete pausidega.

  5. Rovaniemist Helsinkisse sõidab normaalselt 2 päeva. Soovitaks Kajaani-Kuopio-Mikkeli-Lahti kaudu tulla. Peatuseks vali kas Kajaani või Kuopio kant.

Sellist infot mul vaja oligi. Kaardi peal tundub kõik palju ilusam:) Aitäh.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 13:59
Spoiler
urmas66 kirjutas: 25 Juun 2019, 12:22

Soomes on üldine liikumis kiirus lubatud max 80km/h(kiirteed 120 ja vahel tavateedel ka 100) ja sellest peetakse suht täpselt kinni sest kaameraid on paljudele teedele ikka palju üles pandud. Isegi kui ise teed kiiremat sõitu,siis muu liiklus takistab sul seda püsivalt teha.

  1. Kokkola kanti saad läbi Tampere(kiirtee)ja Vaasa kiirelt sõites. Jube nüri ja rekkaid paksult täis olev tee. Mina läheks tsikliga üldse Lahti-Jämsa-Keuruu-Vimpeli. Helsinki-Lahti läheks ka vana teed mööda(paralleelne uuega) https://www.google.ee/maps/dir/L%C3%A4n ... 415002!3e0
    Seda sõidad ikka pika päeva a´8-10h pakun. Läbi Tampere-Vaasa saad suts kiiremini. Siis juba mõistlik üldse mööda 4 teed otse Oulu peale panna 630km ja päevaga oled kohal.Aga ka see on üksluine,sirge, rekkaid täis tiheda liiklusega maantee.

  2. Oulu-Kemi-Hetta pakun ,et sõidad a11h(navi pakub 8,5h puhast sõduaega)

  3. Hettast jõuad õhtuks Nordkappi.

  4. Hetta-Rovaniemi on jälle ironbutt ehk pikk päev kiirete pausidega.

  5. Rovaniemist Helsinkisse sõidab normaalselt 2 päeva. Soovitaks Kajaani-Kuopio-Mikkeli-Lahti kaudu tulla. Peatuseks vali kas Kajaani või Kuopio kant.

Sellist infot mul vaja oligi. Kaardi peal tundub kõik palju ilusam:) Aitäh.

Võta heaks ja planeeri 2 päeva juurde,siis saab sellest reisit sul puhkus ka :D
Näiteks selline tripp.
Käisin talvel autoga Rovaniemis. Minek oli 7.30 laevaga Tallinnas läbi Lahti-Mikkeli-Kajaani. Teel tegime mõned peatused söögiks ja Kuopios käisime Puijo Torni vaatamas(soovitan). Hotelli Kajaanis jõudsime miski 20 paiku õhutul.Ma olen pigem kiire sõitja ja ka aktiivne möödasõitja kui saab,aga see liiklus seal maal on selline ja diskot sappa pole puhkusel olles just lahe saada. Soomlased on ka helistajad tüübid,kui näevad et eestlane nahaalselt rikub.
tagasi tulime läbi Oulu põikega Haaparanda,kus sõime ja veel paari lühema WC peatusega. Hotelli Jyväskyläs jõudsime ka suht hilja. Ilmselt isegi peale 20-t. Autoga sõidan ma ikka tuntavalt suurema keskmise kiirusega,sest pauside vahe on pikem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 13:59
Spoiler
urmas66 kirjutas: 25 Juun 2019, 12:22

Soomes on üldine liikumis kiirus lubatud max 80km/h(kiirteed 120 ja vahel tavateedel ka 100) ja sellest peetakse suht täpselt kinni sest kaameraid on paljudele teedele ikka palju üles pandud. Isegi kui ise teed kiiremat sõitu,siis muu liiklus takistab sul seda püsivalt teha.

  1. Kokkola kanti saad läbi Tampere(kiirtee)ja Vaasa kiirelt sõites. Jube nüri ja rekkaid paksult täis olev tee. Mina läheks tsikliga üldse Lahti-Jämsa-Keuruu-Vimpeli. Helsinki-Lahti läheks ka vana teed mööda(paralleelne uuega) https://www.google.ee/maps/dir/L%C3%A4n ... 415002!3e0
    Seda sõidad ikka pika päeva a´8-10h pakun. Läbi Tampere-Vaasa saad suts kiiremini. Siis juba mõistlik üldse mööda 4 teed otse Oulu peale panna 630km ja päevaga oled kohal.Aga ka see on üksluine,sirge, rekkaid täis tiheda liiklusega maantee.

  2. Oulu-Kemi-Hetta pakun ,et sõidad a11h(navi pakub 8,5h puhast sõduaega)

  3. Hettast jõuad õhtuks Nordkappi.

  4. Hetta-Rovaniemi on jälle ironbutt ehk pikk päev kiirete pausidega.

  5. Rovaniemist Helsinkisse sõidab normaalselt 2 päeva. Soovitaks Kajaani-Kuopio-Mikkeli-Lahti kaudu tulla. Peatuseks vali kas Kajaani või Kuopio kant.

Sellist infot mul vaja oligi. Kaardi peal tundub kõik palju ilusam:) Aitäh.

Arvesta siis lisaks juurde, et korralik vihmariietus tuleks kaasa võtta. Aitab nii vihma vastu, kui külma tuule vastu. Kindlasti pane enne reisi rutskasoojendused ka kätele juurde. Kui oled vihmast läbi vettinud, siis saad kätesoojendused põhja keerata ja märjad kindad on soojad.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 13:59
Spoiler
urmas66 kirjutas: 25 Juun 2019, 12:22

Soomes on üldine liikumis kiirus lubatud max 80km/h(kiirteed 120 ja vahel tavateedel ka 100) ja sellest peetakse suht täpselt kinni sest kaameraid on paljudele teedele ikka palju üles pandud. Isegi kui ise teed kiiremat sõitu,siis muu liiklus takistab sul seda püsivalt teha.

  1. Kokkola kanti saad läbi Tampere(kiirtee)ja Vaasa kiirelt sõites. Jube nüri ja rekkaid paksult täis olev tee. Mina läheks tsikliga üldse Lahti-Jämsa-Keuruu-Vimpeli. Helsinki-Lahti läheks ka vana teed mööda(paralleelne uuega) https://www.google.ee/maps/dir/L%C3%A4n ... 415002!3e0
    Seda sõidad ikka pika päeva a´8-10h pakun. Läbi Tampere-Vaasa saad suts kiiremini. Siis juba mõistlik üldse mööda 4 teed otse Oulu peale panna 630km ja päevaga oled kohal.Aga ka see on üksluine,sirge, rekkaid täis tiheda liiklusega maantee.

  2. Oulu-Kemi-Hetta pakun ,et sõidad a11h(navi pakub 8,5h puhast sõduaega)

  3. Hettast jõuad õhtuks Nordkappi.

  4. Hetta-Rovaniemi on jälle ironbutt ehk pikk päev kiirete pausidega.

  5. Rovaniemist Helsinkisse sõidab normaalselt 2 päeva. Soovitaks Kajaani-Kuopio-Mikkeli-Lahti kaudu tulla. Peatuseks vali kas Kajaani või Kuopio kant.

Sellist infot mul vaja oligi. Kaardi peal tundub kõik palju ilusam:) Aitäh.

Sihtkohana on Nordkap täiesti mõttetu koht (aga keegi enne ei usu kui ise ära on käinud) - see traadist puur ei ole seda väärt. et sinna pärapõrgu kohale veereda. Kui tahad peale linnukese "käidud" lahtrisse ka "midagi nähtud" lahtrisse linnukest saada, siis kõrvalpoolsaarel Havøysund'i asula ja juurdepääsutee on silmale palju meeldivamad.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 270
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Ma vist olen siis ironbutt. Mul tuli Nordkapi tripil 2aastat tagasi keskmine sõidupäev 850km. Ca 11 tunnised sõidupäevad 2 tankimispausiga. Nädalaga sai sõidetud 5000 km. Tartu, Oulu, Nordkapp, Alterhavsveien, Trollstigen, Lillehammer, Stockholm, Tartu. Aga eesmärk oligi sõita, mitte kohapeal tsillida.

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 161
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV, Versys X300
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Kui Nordkappi minek otse Soomest üles, võiks ilusa ilma korral juba E8t mööda edasi minna kuni E6ni ja sealt siis idasse. Nii tuleks vaid väikse ringiga boonuseks jupike ilusat sõitu mere ääres. Tegelt on siis lähedal ka Tromso, mis olevat samuti kena kohake. Igatahes tasub vähemalt ühes suunas Alta kaudu minna, tee ja maastik nagu heas westernis, teenindav asutus puudub ca 100km.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Erci »

Lähen pühapäeval, 28.07 Balkanisse matkama. Alustan Serbiast. Plaan sõita natuke TET-i ja võtta ka kohalikust kultuurist osa. Kes on huvitatud kirjutab.

___________________________
Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Prooviks siis ka siit reisikaaslast leida.

Eeesmärk on sõita Aafrikas ümber Victoria järve ja läbida 3 riiki - Keenia,Uganda ja Tanzaania.
kokku 2100km
Väljalend 6.sept, tagasilend 19.sept.
Esimese ja viimase majutuse bronniks ette, teised vaatab jooksvalt kohapeal.
Leidsin soodsa rattarendi: https://www.iridenairobi.com/rent-dirt-bike-kenya-2/
koos piiriületuste maksu ja kohvriraamiga 10 päeva 390eur
kuludest veel lennukipiletid Tallinn-Nairobi-Tallinn 540.-,
vaktsineerimised 110eur, viisad 180eur.
kel julgust peale korralikku eeltööd siiski tundmatus kohas jalad ees vette hüpata, kirjutab või helistab 5643931 :)

Viimati muutis akvanaut, 09 Aug 2019, 10:26, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Black »

CarlNedved kirjutas: 02 Aug 2019, 18:01

Alati on hea omada reisikaaslase kui reisil! Aga mis kõige tähtsam - see on nagu üldse minna kuskile. Ma kasutan XXX iga kord, kui kuhugi летаю või toitu. Mulle tundub neil on kõige soodsam pilet pakkumised

Mulle tundub, sa otsid klienti, mitte reisikaaslast!

Kasutaja avatar

Kaidi
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mär 2019, 18:12
Tsikkel: Honda nc750
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas Kaidi »

Spoiler

Sihtkohana on Nordkap täiesti mõttetu koht (aga keegi enne ei usu kui ise ära on käinud) - see traadist puur ei ole seda väärt. et sinna pärapõrgu kohale veereda. Kui tahad peale linnukese "käidud" lahtrisse ka "midagi nähtud" lahtrisse linnukest saada, siis kõrvalpoolsaarel Havøysund'i asula ja juurdepääsutee on silmale palju meeldivamad.

Võtaks kokku oma tripi: 1.päev Helsinki Oulu-612 km, 2. Päev Lofotoni saartele 825 km, saartel 3 päev 421km, Nordkapi suunas 4. Päev 661 km, Nordkapil ülimalt halvad ilmastikuolud 5p 431 km, tagasitulek 6. 781 km, 7. Päev 860 km
Aitäh kõikide nõuannete jagajatele! Tehtud!!!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”