Ratas laeva peal

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
shubidu
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Juun 2019, 14:33
Tänatud: 1 kord

Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas shubidu »

Esimene välisreis Rootsi tulemas ja mida peaks jälgima rattaga Rootsi laeva peale minnes?
Tõmbavad nad ratta ise kinni ja nii, et värv ja iste alles jäävad? Käik sisse või mitte? Esipidur peale või mitte? :D




Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

shubidu kirjutas: 02 Juun 2019, 15:56
Spoiler

Esimene välisreis Rootsi tulemas ja mida peaks jälgima rattaga Rootsi laeva peale minnes?
Tõmbavad nad ratta ise kinni ja nii, et värv ja iste alles jäävad? Käik sisse või mitte? Esipidur peale või mitte? :D

Olen korduvalt sõitnud. Lähen uuesti jälle Tallinkiga 10. juunil. Ratta kinnitad ise ja vastutad ka ise. Käik sisse, küljejalale. Rihmadega kinni. Midagi erilist ei ole vaja teha. Üks rihm läheb üle istme ja kui väga vaja, võib veel saba ka maha tõmmata. Mina pole senini vajalikuks pidanud.


Teema algataja
shubidu
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Juun 2019, 14:33
Tänatud: 1 kord

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas shubidu »

Rasmusk kirjutas: 02 Juun 2019, 17:06
shubidu kirjutas: 02 Juun 2019, 15:56
Spoiler

Esimene välisreis Rootsi tulemas ja mida peaks jälgima rattaga Rootsi laeva peale minnes?
Tõmbavad nad ratta ise kinni ja nii, et värv ja iste alles jäävad? Käik sisse või mitte? Esipidur peale või mitte? :D

Olen korduvalt sõitnud. Lähen uuesti jälle Tallinkiga 10. juunil. Ratta kinnitad ise ja vastutad ka ise. Käik sisse, küljejalale. Rihmadega kinni. Midagi erilist ei ole vaja teha. Üks rihm läheb üle istme ja kui väga vaja, võib veel saba ka maha tõmmata. Mina pole senini vajalikuks pidanud.

Nippe kinnitamisel või lihtsalt rihm üle istme ja korras ?

Kasutaja avatar

oopisteinepoiss
Mode
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Mai 2018, 17:48
Tsikkel: Hornet, R1
Asukoht: Tööl
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas oopisteinepoiss »

Oleneb istme kattematerjalist, aga võid midagi rihma ja istme vahele panna, siis saab iste vähem koormata. https://www.stenaline.co.uk/ferry-to-ho ... le-onboard


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas madmax »

Ma olen vahel pannud kindad rihma ja sadula vahele. Vahel ei viitsi ja ei juhtu ka midagi. Üle sadula rihmast piisab täiesti.

allways mad!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Rasmusk kirjutas: 02 Juun 2019, 17:06

Olen korduvalt sõitnud. Lähen uuesti jälle Tallinkiga 10. juunil. Ratta kinnitad ise ja vastutad ka ise.

Rihma saad laevalt või peab see endal kaasas olema?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas nolev »

Proovisin minagi, ükskord ühe rihmaga kinnitada aga mulle see ei meeldinud, kuna Soome jõudmisel oli sadulale tekkunud rihmast päris paras vagu. See küll kadus paari päeva pärast aga mulle see ei meeldinud ja tagasi tulles panin kaks rihma - üks ühele ja teine teisele poole. Kinnitasin raami külge. Sel aastal jälle minek ja teen ilmselt samuti. Nüüd rattal ka kukkumisrauad ja saab sealt hästi kinnitada. Rihmad olid laevas olemas.

Viimati muutis nolev, 07 Juun 2019, 09:54, muudetud 1 kord kokku.
Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Iste maha ja üle raami, üle sadula ei pea vedama. Väike rihm sadula alla, kui tead, et laeva lähed. Neil seal mingised suured rihmad(pole kaua sõitnud, kuid äkki on paranenud olukord). Ja muidugi käik sisse.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

shubidu kirjutas: 02 Juun 2019, 15:56

Esimene välisreis Rootsi tulemas ja mida peaks jälgima rattaga Rootsi laeva peale minnes?
Tõmbavad nad ratta ise kinni ja nii, et värv ja iste alles jäävad? Käik sisse või mitte? Esipidur peale või mitte? :D

Kui keskhark olemas,siis üle sadula rihma ei pea just suure jõuga kinni vedama. Ette ja taha saab lükata kummist tõkiskinga,käik sisse ja ei lähe see ratas sealt millimeetrit ka kuhugi. Küljejalal peab lihtsalt vaatama,et rihm jääb õigesti ja ei vea ratast ise pikali. Käik sisse ja samuti tõkiskingad ette taha. Võib vajadusel mingi kilekoti rihma alla panna,et sadulat ei kriibiks. Ma pole kunagi pannud. Rihmasid seal laevas igale maitsele ja kui ise tõesti ei oska küll laevamehed aitavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas ranel »

IMG_20180819_163936.jpg

Nii kinnitatakse ratas Rootsi-Tallinna vahelisel laeval. Ise midagi toimetama ei pea, kõik tehakse töötajate poolt ära.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Madrus ise kinnitas ratta viimati kui Soomes käisin. Neid ei koti niivõrd sinu ratas vaid teiste inimeste turvalisus. Sinu ratas kukub ümber - sinu viga - aga kui see mõnel lähedal seisval autol läbi esiklaasi lendab, hakatakse nende kallal võtma. Kui ma oleks laevafirma, siis ma pigem ei lubaks oma rihmasid ja ise kinnitamist.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Prets »

Uus-Meremaal saartevahelisel praamil pisteti esiamordi prillide vahelt kinni, tõmmati amordid väga maadligi ja hoidis see ka väga hästi.
Kuna seal kaherattaliste kultuur veits suurem kui meil ja sõiduilma aastaringselt, siis kujutan, et neil ka vähe rohkem kogemusi ses vallas ;)

(togi)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Rootsi sõites tõstsin keskhargile, tekipoiss tuli viskas rihma üle, pani käterätiku rihma ja istme vahele ja ütles, et ise sätid rihma asukoha ja ise pingutad, siis kummitõkised esi- ja tagaratta alla ja väga hea.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma ei pidanud vastu.

ratas.png
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Käisin Rootsis ja tekimadrus tuli ning pani ise rihmad. Ma veel küsisin, et kas ajan keskhargile ja ütles, et pole tema ajal ükski ratas veel külili läinud.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Teemasse (peaaegu) tagasi, siis ükskord üks autopedest meesterahvas (trust me, näo järgi saab aru, kes öösiti oma auto sumpsi poleerib), kelle Q7 kõrvale rootsi laevas ma oma tsikli panin, tuli rääkima, et kui see motikas tema auto peale külili vajub, siis ma kõik kulud ka katma pean, et vaadaku ma ette. Mul sügeles pärast seda tükk aega võti taskus, et sellega kogemata kuskilt värvi maha ei kriibiks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Ma olen tsiklitagi visanud risti üle istme ja siis ise rihmaga kinni tõmmanud küljejalga kasutades. Pole miskit juhtunud.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Paar nädalat tagasi Liepaja-Travemünde laeva peal pani meeskond ise kõik rattad kinni. Saad juures vahtida ja testida-protesteerida, kui vaja. Mõndadel ratastel oli keskjalg olemas, aga keegi ei pannud selle peale. Kõik küljejalale ning mõnel veeti vöö üle istme, osadel (sh minu omal) pandi kahelt poolt ja raami/kukkumisraudade külge. Loksutasin ja nügisin, ei tundunud et kohe kuhugi kukkuma hakkab ning 26h hiljem kõik korras.
Veel infoks: Stenaline Liepaja-Travemünde laeva (Urd) toit on minu hinnangul korralik jama. Järgmine kord võtan ise midagi kaasa.

Pilt

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Minul kokku ainult üks kord madrus ise kinnitanud. Samas teine kord oli jälle nii, et üks rihm kahele rattale. Üldiselt olen kas tagi vahele visanud rihmale, või istme eemaldanud.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jah ming mudakollist reisikas, mis siit ja seal päevi näinud pole vahet kus ja kuidas rihma vead
aga plastid ja kroomid natuke teine teema

Seepärast mulle meeldis kui mees andis froteerätikud ja ütles, et säti rihmale koht ja ja vea pingule. Siis katsus ise üle ja sai hea.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Nii muuseas tuli meelde, et kuigi tavaline keskhark on raskuskeskme geomeetria poolest ebastabiilsem kui küljejalg, siis päris vanakooli ratastel nagu Royal Enfield on keskhargi taldadeks torud. Sealt saab siis näiteks mingi meetrise keermelati vms junni läbi lükata ja stabiilsus missugune. Indias mudas ja soos parkijad topivad sinna lihtsalt mingid 10cm poldid et nii kergesti sisse ei vajuks.

51Lr1eUBsgL._SX425_.jpg
51Lr1eUBsgL._SX425_.jpg (13.16 KiB) Vaadatud 3999 korda
In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Elevant
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Sept 2018, 18:38
Tsikkel: Honda CBR1100XX
Asukoht: Paide/Saue/Euroopa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Elevant »

Wtf3000 kirjutas: 04 Juun 2019, 11:21

Veel infoks: Stenaline Liepaja-Travemünde laeva (Urd) toit on minu hinnangul korralik jama. Järgmine kord võtan ise midagi kaasa.

Kiel-Klaipeda vahel sõitvates laevades on parem söök, kui Travesse käivates laevades. Sõidab 21h üle ka, mitte 26h või 27h. Muidugi jah, maad mööda sõita tulev distants on pikem.

Kasutaja avatar

mux2hot
Postitusi: 192
Liitunud: 18 Dets 2007, 15:29
Tsikkel: VFR800
Asukoht: Uugametsa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas mux2hot »

Paldiski - Kappelskär DFDS laeval näidatakse, kus on rihmad ja tuleb ise kinnitada. Sama tehti ka Rootsi - Taani vahel kruiisival laeval. Kindlasti soovitati ratas jätta küljgjala peale (mitte hargile).

Kõige kindlamini jääb kinni kui kinnitada kahe rihmaga. Esimese rihma tõmbad ratta vasakule küljele (sellel poolel kus on jalg) ja teise paremale küljele. Rihmad kinnitada raami külge ning nii kõrgele kui võimalik ja pingutada nii, et mõlemad rihmad on piisavalt pinges, et ei õnnestu enam ratast edasi ja tagasi liigutada. See tagab, et ratas ei hakka edasi-tagasi liikuma. Ja kui on oht tormise mere jaoks, siis tuleb lisada rihmad, mis hoiavad ära pöördliikumise.

PS. külgjalale kinnitades tehakse ratas võimalikult laiaks ja ratta raskuskese surutakse võimalikult madalale. Samuti hoiavad vastu libedat metalltekki surutud rehvid ratast paremini paigal kui libe metallist keskhark.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Minul mahub see suurem tõkisking täpselt paremale poole raami alla, nii et ratast ei ole võimalik enam jalapealt ära tõsta...

dr800 2x

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaiman »

stev666 kirjutas: 08 Juun 2019, 10:21

Minul mahub see suurem tõkisking täpselt paremale poole raami alla, nii et ratast ei ole võimalik enam jalapealt ära tõsta...

Mul sama lugu,ükskord laevas jatsin kinnitamatta tsikli ja juba maha sõites käivitades avastasin et see king all :lol: a muidu vahest panen kinni vahest mitte.vahest on mehed kohe puhaste rätikutega kohe juures ja vahest saab porisisse pargitud.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ma ei saa aru, miks prillidest ei kinnitata? Sest madrused ei taha ajasäästu nimel võõraste gondlite vahel sorida? Enduurokal ju tegelikult tihti kõik vaba pääsetavusega.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Tort kirjutas: 10 Juun 2019, 10:14

Ma ei saa aru, miks prillidest ei kinnitata? Sest madrused ei taha ajasäästu nimel võõraste gondlite vahel sorida? Enduurokal ju tegelikult tihti kõik vaba pääsetavusega.

Suurem võimalus, et midagi saab kriibitud?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kahtlustan minagi, et kardavad plastikuid lõhkuda.


kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Tort kirjutas: 10 Juun 2019, 10:14

Ma ei saa aru, miks prillidest ei kinnitata? Sest madrused ei taha ajasäästu nimel võõraste gondlite vahel sorida? Enduurokal ju tegelikult tihti kõik vaba pääsetavusega.

Kas prillide all mõtled, et kusagilt esikahvli küljest tule juurest?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Täpselt nii, traavers või kuidas keegi ütleb. Jääks ära mingid tagid sadulal ja "millise jala peale" jamad.

Tegelikult siin veel see küsimus, et esiratta peaks siis kuskile vastu tõmbama vist. Pole ise praamil katsetanud. Ja aega võtab ka rohkem.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”