Kuidas ööbida?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas hannes »

sang kirjutas:

Ma ei ole veel leidnud häid sokke ...

Mina kasutan sokke, mis sai kunagi Sportlandist soetatud. Bridgedale on nina peale kirjutatud. Mis kiust need tehtud on, ei tea, aga nii paksud kui õhukesed sokid hoiavad jalad kenasti kuivad.



Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!


racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Lugemata postitus Postitas racerx »

vilosius kirjutas:
Habib kirjutas:
racerx kirjutas:

Kuidas ööbida, olen isegi tihti sellele mõelnud.
Kõige tähtsam ööbimise juures on...................

Põnevus muudkui kruvib.... äkki avaldad nüüd lõpuks mis sa oma esseega öelda tahtsid?

racerx vastas lühidalt ja konkreetselt küsimusele "Kuidas ööbida?" :D

Jah

Kasutaja avatar

ulmo
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Veebr 2007, 23:40
Tsikkel: Suzuki V-Strom 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ulmo »

Rebaseonu kirjutas:

Goretex ja muu membraaniga asi on mu meelest suvel ikkagi liig. Kahjuks enamus tootjaid just sellist kaupa pakub ja reklaamjuttu lugedes jääb mulje, nagu hingaks asi sama hästi kui ilma membraanita. ;)

Mul on Daytona Roadstar GTX (Goretex) saapad ja koostöös mingite Suva pika säärega hõbedasisaldusega sokkidega ei olegi veel täheldanud higistamist eestimaa suves. Vihmase ilmaga ei tule saapasse niiskust kah.

Kasutaja avatar

Kawaix
Postitusi: 75
Liitunud: 21 Dets 2007, 18:26
Tsikkel: Aprilia RST Futura/HD Electra
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Kawaix »

olen ulmoga nõus ,mul ka samad saapad,väga head iga ilmaga olenematta ,mis sokke kannad

Kes sõidab see võidab !
Kasutaja avatar

borx
Postitusi: 2004
Liitunud: 19 Aug 2005, 12:18
Tsikkel: Midnight Star 1900A
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas borx »

kas kellelgil on viidet/linke, kustkohast võiks leida kompaktseid telke ja magamiskotte, tahaks sebida üht niisugust komplekti, ei taha enam korrata läinud hooaega, üritusetele sõitsin nagu mingi dongihotte- oda pikalt ees turritamas 8)

terv.
Alar11

Alar

K-125 1951; IŽ-350 1949; IŽ-350 1950; IŽ-56 1957; IŽ-56K 1957; IŽ-56 1958; IŽ-56 1959
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Alar11 kirjutas:

kas kellelgil on viidet/linke, kustkohast võiks leida kompaktseid telke ja magamiskotte, tahaks sebida üht niisugust komplekti, ei taha enam korrata läinud hooaega, üritusetele sõitsin nagu mingi dongihotte- oda pikalt ees turritamas 8)

terv.
Alar11

Tasub otsida korralikest matkatarvete poodidest. Haglöfsil on selline hea suvemagamiskott, mis kokkupakitult on tõeliselt pisike. Aga alati tuleks lähtuda inglaste väljendusest: ma ei ole nii rikas et osta odavaid asju!

Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Vaata www.touratech.de , seal on ka ööbimisvarustust :)

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

siin pooltel pole vist õieti lapsepõlve olnud, kuna ei tea, kuidas ja millal telki ronida ja mis selleks selga panna/mitte panna?

Kasutaja avatar

Teema algataja
sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

kas kellelgil on viidet/linke, kustkohast võiks leida kompaktseid telke ja magamiskotte

Külasta lähimat Matkaspordi poodi ja uuri järgi, mis nad pakuvad. Ma ostsin sealt kahekohalise Ferrino tunneltelgi, mis käib päris väikseks kokku, sellel on ka ühekohaline versioon. Kui aga päris väikest telki tahad, siis on olemas ka jalgsimatkajate ühekohalised telgid, mis on sisuliselt pinguletõmmatud torud magamiskoti ümber. Telgi puhul soovitan valida alumiiniumkaared, mitte fiibrist. Alu-vardaid saad katkimineku puhul komplektis kaasasoleva toruga kergesti paigata (mul on ikka kord matka jooksul üks lüli läinud), fiibri puhul peaksid hakkama uut lüli kuidagi sebima. Samuti olen kuulnud linnalegendi lõunamaisest bakterist või seenest, mis armastab fiiberkaari kiiresti ja hulgikaupa puruks jahvatada.

Magamiskottidest soovitaks tsiklimatka puhul pigem sünteetikat kui sulge. Viimane on kergem, läheb väiksemaks kokku ja on soe, kuid oluliselt kallim ja kaotab oma soojapidavad omadused märjaks saades. Sünteetilise täitega kott jääb aga soojapidavaks ka sisuliselt veelombis magades (vihmaste ilmade puhul on oluline eelis). Sobivate temperatuuride kohta küsi nõu Matkaspordist, nad oskavad piisavalt adekvaatselt need numbrid lahti seletada. Mina piirdusin -10 extreme'iga, sest muidu läheb soojal ajal ja soojal maal magamine väga kuumaks kätte. Kui tahad ka külmemal ajal matkata, on mõttekas ümber osta lisakott, mitte osta paks kott kogu aastaks. Kui matkad koos proua/härraga, siis on mõttekas osta magamiskotid, mille lukud omavahel kokku lähevad, nii et moodustub üks suur magamiskott. Selles suures kotis on oluliselt mõnusam magada väga erinevatel põhjustel. Samuti on üheks väga heaks lisavahendiks magamiskoti lina. See hoiab magamiskoti enda seest puhtama ja matkal on oluliselt lihtsam pesta higist haisema hakkavat lina, mitte tervet kotti. Talvisel ajal lisab lina väidetavalt ka mõned soojakraadid, suvisel ajal on aga väga OK magada lina sees lahtise magamiskotilukuga.

Ära mitte mingil juhul unusta ka magamismatti, ka keset suve pehmel samblal magades peaks see ikka all olema. Ma olen üldiselt rahul olnud ka tavaliste rull-mattidega. Külmakartlikute lemmik nn munarest-tüüpi matt võib ehk natuke liiga suur olla tsikliga kaasa vedamiseks. Aga üks ülihea leiutis on nn isetäituv matt (mis tegelikult ei ole isetäituv). See maksab päris palju raha, aga lisamugavus on seda hinda väärt. Samuti saab kompaktsemaid versioone kokku pakkida umbes poole mahuni tavalise mati omast.


pix

Lugemata postitus Postitas pix »

sang kirjutas:

Aga üks ülihea leiutis on nn isetäituv matt (mis tegelikult ei ole isetäituv). See maksab päris palju raha, aga lisamugavus on seda hinda väärt. Samuti saab kompaktsemaid versioone kokku pakkida umbes poole mahuni tavalise mati omast.

Kuulge, ärge seda viga tehke, et isetäituvat matti ostma hakkate!!!! See ei ole lisamugavus, et peate lõpuks magama külma aluse peal (see ei hoia sooja!) ja õnnetumal korral lausa ilma matita (väike auk või otsiku vigastus ja jumalaga).

Ise katsetasin sel suvel ühel matkal (kuna tahtsin kah kerget kotti ja vähem asju kaasa vedada) ja kahetsen siiani, et vana head vaistu ei kuulanud.

Igaljuhul see munarest, mis on rullis seda võid voltida kokku või mis tahes vormi keerata, et ta paremini ära mahuks..

Ei, tea kas kasu kah oli. Aga selle pidin nüüd küll välja ütlema ;)

Päikest!

Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kalle »

pix kirjutas:

Kuulge, ärge seda viga tehke, et isetäituvat matti ostma hakkate!!!!

Tea kas tasub ühe proovimise peale nii põhjalikult öelda kogu asja kohta?

Nimelt on ka nende asjade tegijaid erinevaid, lisaks erinevad paksused, kvaliteet jne.
Ise kasutasin aastaid tavalist matti, aga nüüd kaks aastat olen isetäituva kasutaja. Algul olin ka veits kahtlev, aga praegu võin öelda, et tegin õige otsuse. Ruumi võtavad kaks matti sama palju kui üks tavaline lebo ja minu kogemuse põhjal peavad vägagi hästi sooja. Kasutan keskmist paksust (oli vist kuni 30mm kandis)
Matkadel eelistan alti telkimist ja matid on kasutuses olnud päris tihedalt. Eriti Tuneesia tiiru ajal käisid väga usinasti kokku lahti ja hiljem muudel matkadel ja kodumaa piires jne. Ühesõnaga minul jällegi positiivsed kogemused.
Nagu öeldud on asjad erinevad, mina palusin Matkaspordis, et müüge mulle hea asi ja nii ka läks.

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

Teema algataja
sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Kuulge, ärge seda viga tehke, et isetäituvat matti ostma hakkate!!!

Ärge tehke seda viga, et ostate kõige odavama mati. Odavat ja head ei ole olemas ja kehva varustusega petad vaid iseennast. Natuke kallimal matil/tootjal on korralikud pidavad ventiilid ning piisavalt vastupidavad materjalid kasutusel. Loomulikult on isetäituval matil piirangud, ta kardab teravusi ehk torkeauke ja ka tulest võiks ta kaugel eemal hoida, aga kui neid piiranguid jälgida, siis ta üldjuhul siiski õigustab end.


Jaansi

Lugemata postitus Postitas Jaansi »

kas kellelgil on viidet/linke, kustkohast võiks leida kompaktseid telke ja magamiskotte, tahaks sebida üht niisugust komplekti, ei taha enam korrata läinud hooaega, üritusetele sõitsin nagu mingi dongihotte- oda pikalt ees turritamas

Ise kasutan juba jupimat aega Hannahi telki millega olen ööbinud ka üle 6000 meetri kõrgusel ja pole sellele jupstükile mitte midagi ette heita.
Sellel firmal on olemas telk nimega Attack. Väga väike 1 kohaline tekl mille võib põhimõtteliselt sadulaalla ka ära sokutada (kui muidugi hästi pakkida)
Eestis tegeleb Hannahi asjade maale toomisega Nipernaadi.ee
Sealt saab tegelt ka palju muud matkaalast nõu kuulda.

Kuulge, ärge seda viga tehke, et isetäituvat matti ostma hakkate!!!! See ei ole lisamugavus, et peate lõpuks magama külma aluse peal (see ei hoia sooja!) ja õnnetumal korral lausa ilma matita (väike auk või otsiku vigastus ja jumalaga).

Isetäituvate aluste ainus ja peamine viga on see, et nad on kohutavalt rasked. Soojapidavusega on ka muidugi probleeme, aga kuni -5 temperatuuriga ei ole see kindlasti probleem. Vastupidavus on tegelikult üsna hea kui seda alust kuskile tervate kivide ja okaste otsa ei istuta.
Tõsisele matkasellile on aga Z-rest kindlasti kõige mõnusam ja kindlam valik.

Magamiskotiga on aga lugu selline, et kui kõrgmäestikus elada ei taha siis tuleb valida kindlasti sünteetilise täidisega kott ja väga abiks on rebenemiskindel pealiskate. Tsiklimatkade puhul ei ole vist oluline kui vinge extreem temperatuur kotile märgitud on vaid ikka tuleb vaadata Comfort temperatuuri. Põhimõtteliselt tuleb endale selgeks teha millistes temperatuurides kavatsetakse ööbida. Näiteks Horvaatias kus ka öösel on +30 pole magamiskotti üldse vaja:)
Samas on väga tähtis roll ka pesul millega kotis magada. Rohkem juttu:
http://www.nipernaadi.ee/nipi/index.php ... iew&id=186

Ja kokkuvõtteks. Ei tule osta kõige kallim asi vaid kõige sobilikum asi.

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas randel »

Sellesuvisel nädalasel norra reisil sai ka kasutatud isetäituvaid madratseid, üks oli hannahi oma, teine matkaspordist ostetud. Sooja pidasid hästi (öösel oli ikka sinna nulli ringi mägedes), katki ei läinud kumbki ja kaks madratsit ja kaks magamiskotti (ekstreem 0 ringis) mahtusid triumphi ühte (väiksemasse - summutipoolsesse!) küljekohvrisse ära, kusjuures ruumi jäi üle veel ka mõne paki makaronide jms jaoks :)
Tavalise kahe rullikeeratava madratsi, telgi ja suurte magamiskottide puhul oleks pidanud ilmselt tsiklile järelkäru hankima ...

Kasutaja avatar

tsiklonaut
Postitusi: 249
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas tsiklonaut »

pix kirjutas:

Kuulge, ärge seda viga tehke, et isetäituvat matti ostma hakkate!!!!

Argumendid juba eelpool toodud. Ise samuti kolisin "tavaliselt lebomatilt" üle isetäituvale ja hetkel Therm-a-Rest tootete kasutaja ning julgen soojalt soovitada. Tegin kvaliteedi ja kestvuse osas enne ostu muidugi tükk kodutööd, et otsus just (reeglina nõks kallimate kui konkurentide) Therm-a-restide kasuks langes.

Ruumi võtab samapalju kui üks tavaline lebomatt ja täitunult on minu kasutuses oleval mudelil läbimõõt 5cm - ütleks, et soojuspidavus pidavus on pika puuga parem versus tavaline lebomatt. 0-kraadised ööd ei tundu enam suure väljakutsena, et hommikul ennast inimesena tunda.

Mugavus on tuntavalt suurem, samas aga pole nii "kotiselt" pehme nagu "ujumismadratsi" stiilis ülisuure läbimõõduga täispuhutavad matid, mis tapavad pikapeale selja tervise ära.

Paranduskomplekt, mis võtab olematult vähe ruumi, on mul siiani igaks juhuks kaasas olnud (siiani küll asjata).

.::: R1100 boGSer :::.
Kasutaja avatar

ulmo
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Veebr 2007, 23:40
Tsikkel: Suzuki V-Strom 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ulmo »

Alar11 kirjutas:

kas kellelgil on viidet/linke, kustkohast võiks leida kompaktseid telke ja magamiskotte, tahaks sebida üht niisugust komplekti, ei taha enam korrata läinud hooaega, üritusetele sõitsin nagu mingi dongihotte- oda pikalt ees turritamas 8)

terv.
Alar11

http://www.nipernaadi.ee on üsna põhjalik matkavarustusest jutustav koht, ühtlasi on neil ka veebipood olemas.


pix

Lugemata postitus Postitas pix »

tsiklonaut kirjutas:

Therm-a-rest

Tegemist oli sama madratsitega (kasutus koht küll kõrgmäestik, kuid eks seal ole tingimused teised)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”