2005 aasta tsiklimatk Horvaatiasse

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Orgkomiteele:
uurige kaubalaevu kah. Seal on võimalus kümmekond ratast ja inimesed saada pardale a`la meelehea eest kaptenile ... On ka miskit pool kauba- ja pool reisilaevad nagu näiteks SeaWindLine.

www.uk.map24.com peaks olema päris vahva kaardi lugemise/vaatamise koht ja seal on ka mõnusad abivahendid marsruudi koostamisel - näitab ära vahemaad ja sõidu aja ning lubab teid valida ja annab ka marsruudi kirjelduse.


Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Et asjale konkreetsemat kuju saaks andma hakata, siis kas oleks võimalik, et võimalikud tulijad siinkohal maha hõikaks 1. kuidas, 2. millal ja 3. mis stiilis ööbimisega minekut eelistaks?
Ja (ilma mingi kohustuseta) ära mainida kui kindel tulija on.

Ise pakukus järgmist varianti:
1. Maad mööda: http://personal.inet.fi/cool/sights/Ees ... _Eesti.htm
2. 25. juuni - 6. juuli. Saab jaanipäeva kodus veeta ja jääb üks päev enne Bikerfesti hinge tõmmata.
3. Eelistusjärjekorras: telkimine metsikult, telkimine kämpingutes, võõrastemajad-motellid-hotellid

Kindel tulija (kui pundi kokku saab :).
Pilt

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Oskab keegi umbeski öelda palju keskmiselt selline (viimatimainitud marsruudi järgi) matk maksma läheks (2 in + tsikkel), kuna raha on ilmselt mitmetele määrav. Pole ise ühelgi matkal käinud, seepärast kogemusi pole ja uuringi asja. Ja kas kahekesi ühel tsiklil matkata on normaalselt võimalik?
Tänud.
___________________________
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tre,
Erci kirjutas:
Oskab keegi umbeski öelda palju keskmiselt selline (viimatimainitud marsruudi järgi) matk maksma läheks (2 in + tsikkel), kuna raha on ilmselt mitmetele määrav. Pole ise ühelgi matkal käinud, seepärast kogemusi pole ja uuringi asja. Ja kas kahekesi ühel tsiklil matkata on normaalselt võimalik?
Tänud.
No sellest on suht palju laterdatud..üldiselt kehtib reegel 1km=1EEK. Sinna kanti see summa sul ilmselt tuleks kah. Kuna on kaasreisija sul, siis võid mingi protsendi juurde arvutada. Seda on üheselt väga raske määrata, et kui palju maksma läheb..aga ligikaudselt annab aimu see ülalmainitud valem küll.
Kahekesi matka? Sõltub rattast. Sinu VF1000 puhul pole 2-kesi matkamisega küll probleemi..suur ratas jõudu küll ja lisaks V4 kah veel jalgevahel ;)

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Usun ka et kahekesi saab hakkama, aga sel juhul kohustuslik vist 3 kohvrit mida mul veel pole, plaanis niikuinii hankida:)
___________________________
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Ise olen arvestanud järgmiste väljaminekutega:

Bensiin
Söök-jook
Ööbimine
Kiirteede ja tunnelite maksud
Vaatamisväärsuste ja aktraktsioonide piletid
Sisseostud-meened
Reisikindlustus
Leedu liikluskindlustus? - kas sihukest enam nõutakse?

Kui tsikli kulutus jääb 5L/100km piiridesse siis peaks bensiinile kuluma miski 5000 EEK:i ringis.
Teiste väljaminekute suurusjärk on kas teadmata või siis väga individuaalne. :)

Keegi targem äkki oskab kommenteerida? Palju kiirteede- ja tunnelimaksudele võib näiteks kuluda?
Pilt
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Equ, ega Sinu 1 EEK/km ei arvesta ju kõiki kulusid??? Juba bensiini peale kulub umbes samapalju ...

Aatomiku pakutud 5000.- EEK bensu peale on üsna täpne IMHO. Analoogsel trassil maksin 2x kiirteemaksu (1xAustrias ja 1x Ungaris ... sry, Austrias jätsin maksmata ja keerasin varsti kiirtee pealt maha - ja ei kahetse. Aga tagasitulles polnud enam aega ja viitsimist mööda Ungari tasandikke keerutada ja maksin need mõnisada krooni ära).

Paljudele küsijatele, a la "Kas kahekesi saab matkata" soovitaks enne Nuustakul ära käia :-) Tegelikult ka, võta suve tulles kaasreisija peale ning tee üks paaripäevane (nädalavahetus) tiir Eestimaale peale ja enamus Sinu küsimusi saavad täpse, just Sinule sobiva vastuse.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tre,
kris. kirjutas:
Equ, ega Sinu 1 EEK/km ei arvesta ju kõiki kulusid??? Juba bensiini peale kulub umbes samapalju ...
Jah seda ma mõtlesingi..et liikumiseks saab kulu teada..selge on see, et see valem ei sisalda sööki, jooki, muuseumide külastusi, lõbumaja külastusi Poolas või Tsehhis, mingeid imelikke meist mitte sõltuvatel põhjustel tehtuid kulutusi..ja sellepärast ma ka kirjutasin, et kunagi ei saa öelda, et vot niipalju läheb mingi reis maksma..seda lihtsalt pole võimalik teha ning see sõltub konkrteetselt inimes(t)est. Mina saaks hakkama 1km=1EEK..näiteks..kuna ma kipun koonerada kõigega..hea vahend selle valemi piiridesse jäämiseks on ise toit Eestist kaasa võtta näiteks. Eelmise aasta Norra matka ajal jäin mina vägagi 1km=1EEK piiridesse..aga see selleks.
Üldiselt, mõni võiks 100 EEKuga eurotuuri ära teha, teine 5000 EEKuga, mõni ei saa 100 000 EEKuga kah hakkama. Et..see oli nagu minu eelmise kirja point.
Sorry..kui ei väljendanud ennast selgelt..see probleem kipub mul kahjuks olema aegajalt ;)

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20

Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tre,

Khmm..kuigi jah peale matka tuli teha mitmesse tuhandesse minevaid kulutusi..kuna klapid küpsesid matka ajal ära..icic :P

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Aatomik kirjutas:
Ise olen arvestanud järgmiste väljaminekutega:

Leedu liikluskindlustus? - kas sihukest enam nõutakse?
Mis asi see on?? Eelmine suvi sain küll Leedus ilma käidud, roheline kaart oli ainus mille lisaks muretsesin.

Leedu politsei oli küll see kes soovis et ma nende sissetulekut kindlustaksin.. icc. :oops:
Btw, Leedus kehtib endiselt meilgi vene ajal olnud seadus, et esimesed 2a pead 70kmh sõitma. Nii et kel pole õige A-kat (vastava rattaga sõitmiseks) piisavalt kaua olnud, sellel ma ei soovita rohkem kui +10kmh kiirust ületada.
Kuni +10kmh nad ei viitsi tegeleda.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Olen sealpool käinute jutust nii aru saanud, et Leedus nõutakse lisaks rohelisele kaardile veel mingit oma kindlustust?

/../
Röövlihingega leedukad lasevad me tengelpungal aadrit - roheline kaart selles imeriigis nimelt ei kehti.
/../

http://www.motolist.ee/reisid/hrvatska/
Pilt
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Equ »

Aatomik kirjutas:
Olen sealpool käinute jutust nii aru saanud, et Leedus nõutakse lisaks rohelisele kaardile veel mingit oma kindlustust?
/../
Röövlihingega leedukad lasevad me tengelpungal aadrit - roheline kaart selles imeriigis nimelt ei kehti.
/../
http://www.motolist.ee/reisid/hrvatska/
Nüüdseks kus me oleme kõik suur ühine EU..seda probleemi enam ei tohiks olla..roheline kehtib üle kolme Balti-Saksa wabariigi.

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20


kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

Käisin jõulude aegu Leedus, mingit erikindlustust nad küll enam ei nõua.
Aga kui pole oma masin, siis volitus peab olema notari käe alt läbi käinud.
Hääd reisi!

ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

kõrtsmikumolu kirjutas:
Käisin jõulude aegu Leedus, mingit erikindlustust nad küll enam ei nõua.
Aga kui pole oma masin, siis volitus peab olema notari käe alt läbi käinud.
Kindlustusega on jah täpselt nii, et midagi muud ei ole EU sees vaja peale Eesti kohaliku liikluskindlustuse. Roheline kaart (hinnaga 0.- krooni) on siiski mõistlik oma kindlustusvirmast võtta, kuna seal ka mõni sõna väljamaa keeles peal on ja see elu vahel kergemaks teeb.
Horvaatia muide ei ole minuteada EU liige, kuid rohelise kaardi tsoonis peaks ta olema, seega võtke roheline. Muud teele jäävad riigid vist peaks olema EUs, kui just läbi Kaliningradi oblasti või Valgevene ei lähe.
Mitte-oma-masina puhul on üks võimalus tõesti notariaalne volitus. Teine võimalus on nimi passis kasutaja koha peal ja kolmas on rendileping (kui tegemist on rendifirma autoga). Võibolla on mõni pädev variant veel.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Mitmetest erinevatest asjaoludest ja kaalutlustest lähtudes pean ennast kahjuks nn. "orgkomitee" ridadest välja arvama.
Pilt

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kahju kuulda:(
___________________________
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Siiani parim, Horvaatiat tutvustav lehekülg:

http://www.croatia.hr
Pilt

velts7

Lugemata postitus Postitas velts7 »

Eelmisel aastal käisin kaks korda autoga horvaatias. Minu soe soovitus on, et kui juba seal väljas olete, siis ei tasuks leppida krki saare vaatamisega, mida allapoole minna, seda huvitavamaks ja ilusamaks läheb. Ise olen elanud mõlemad korrad üsna horvaatia all otsas, nii 100 km enne dubrovnikut. Mis sealsesse majutusse puutub, siis kümnest majast seitse pakuvad lahkelt apartementi, mis vastavalt rahakotile võib olla 4m aadria merest, või kui ei taha nii palju kulutada, siis ka üle niinimetatud maantee teisel pool, on palju odavam aga sul puudub nii üleda oma privaat rand. Kui marsruuti on kindlasti tahetud sisse panna tsehhi ja austria, siis on trass ok, kui aga tahetakse kiirelt kohale jõuda, siis läbi slovakkia ja ungari (kus on ka palju kiirteid) tuleb palju lühem ja kiirem tee. Minu selle aasta plaanides on Horvaatia kindlasti sisse kirjutatud, kui nüüd kus te sellise idee välja käisite .... peab mõtlema, millega sinna minna. :)

velts7

Lugemata postitus Postitas velts7 »

Tundub et see reisi mõte on maha maetud, või on seltskond juba koos.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Karta on, et minek ühise massüritusena jääb ära. Vähemalt minu puhul.
Pilt
Kasutaja avatar

raudpats
Postitusi: 34
Liitunud: 08 Dets 2003, 00:42
Tsikkel: CB450N
Asukoht: Ojasoo

Lugemata postitus Postitas raudpats »

Mnjah... Tuli sellestki siis järjekordne "rollerimatk". Kahju :(
Aga noh vast saab keegi algajam matkamees vähemalt sellest põhjalikust ettevalmistustööst abi ja tuge ning teeb miski otsa ikka ära... (Ma ei räägi nendest kogenud matkaellidest kes nagunii ilma pikalt laialt plaanimata iga suvi reisivad ;)) Ise veel lähema paari suve jooksul kahjuks nii pikki sõite plaanida ei saa...
We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kui keegi arvas, et selle teema esmärgiks ongi biker.ee ühiskülastus Horvaatiasse, siis ta pehmelt öeldes eksis :-)
Küll aga sain paljud algajad siit kasulike näpunäiteid kuidas teekonda planeerida, milliste kuludega arvestada jne. Ja paljud sõidavad ka sellel aastal Horvaatiasse nii või teisiti.
Kahjuks on Horvaatias (eriti rannikualal) hinnatõus olnud kiiremgi kui meil ja keskmine hinnatase vastab juba Soome omale. Odavaid kohti ikka leiab, eriti sisemaal, aga odavast reisimisest ja elamisest ei saa selle maa kontekstis enam eriti rääkida.
Aga kui keegi tahab teha suvel pikema otsa reisi lõuna poole, siis on Horvaatia üks arvestatamaid sihtpunkte.

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Lonely Planet valis 2005. aasta TOP-reisisihiks Horvaatia

http://www.reisijutud.com/node.php?id=1398
Pilt

Aha
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Aug 2004, 23:16
Tsikkel: VFR 800
Tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Aha »

Mina lähen igatahes peale jaanipäeva Horvaatiasse. Ilmselt start 25.06. Teekond ja täpne graafik teadmata. Kas kellegil veel sama tee plaanis?
VFR
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

Lõpuks sai teoks saanud marsuut ka kaardile kantud:

http://personal.inet.fi/cool/sights/Fil ... _Eesti.gif

Reisipilte:

http://www.pilt.ee/view/556155/
Pilt
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Kurat võtaks kuidas ma teid kadestan :P
(togi)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Aatomik
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Dets 2003, 23:33
Asukoht: Soome / CBR600F
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Aatomik »

No aga mis siin ikka kadestada, egas 2005 suvi ju viimane võimalus polnud kuhugi põrutada. ;)
Pilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

http://www.couchsurfing.com/

Lugemata postitus Postitas Piipz »

muideks, on olemas selline vahva sait nagu
http://www.couchsurfing.com/

kui nüüd keegi peaks selle saidi nn. teenustes kahtlema, siis pole vaja, näiteks mu enda juures on juba mitmeid "seljakotireisijaid" käinud, portugalist ja austraaliast.

asja idee on pakkuda tasuta voodit/põrandat inimestele ning samamoodi ka ise teha.

näiteks tahad minna horvaatiasse. otsid üles Croatia, seal on hetke seisuga u. 55 inimest, kes on nõus külalisi vastu võtma. kirjutad talle - tere me tahaks tulla sinna jms, et kas me võime su juures ööbida. ning lepid midagi kokku.


vahva asi :)
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

täpselt sama idee, aga oluliselt suurem kasutajaskond :
www.hospitalityclub.org

Croatia: 578
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”