Telk motomatkaks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kui jutt juba Hillebergi hinnaklassi telkidest, siis järgmine tundub huvitav. Ei ole kaari, mis kohvrisse ei mahu või katki murduvad. Ja saab lihtsalt püsti ka.

https://www.heimplanet.com/

backdoor-classic-4-season-tent_1.jpg


Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Madalama hinnaklassi telki ei maksa karta. Võib sattuda sita otsa aga võib ka õnnestuda.

Enda kogemus järgmine:
USA-s säästueelarvelisel põhja-lõuna suunalisel läbimatkal tuli ühel hetkel välja, et on vaja kiiresti ja kohe telk leida. Kuna tagasituleku pagasiga olid segased lood, siis oli ülimalt tõenäoline, et telk tuleb võõrale maale maha jätta. Kell oli hiline, pimedus kippus peale ja hädavalikuks osutus Walmartist ostetud $9,99 maksnud hiina kahekihiline (sääsevõrk + rohke ülekattega pealiskate) kuppeltelk. Mõõdult jänkimaa 2+0,5 inimest, ehk siis Euroopa mõistes mahub sinna rahulikult 2 inimest kogu kõige kolaga ära ja ruumi jääb ülegi. Kaal ligi 2kg ja pakendub 45x12x12 pambuks. Võõral maal telki vihmaga proovile ei pannud, sest lihtsalt ei sadanud midagi. Eestisse naastes tuli ta pagasipehmendusena kaasa.

Praeguseks on telk käinud kokku ja lahku 3 aasta jooksul umbes >70x ja väsimise märki ei ole näha. Vett kannatab ilusasti, on kerge, sagedasti kasutades paneb üksinda 3minutiga kokku, lukud on terved, detaile pole üleliia palju ja lõpuks ei karda kah, kui ühel ilusal päeval ära laguneb või mõni pikanäpumees pihta paneb, kui korraks laokile jätad ning ei too pisarat silma kui juhuslik lõkkesäde telgile maandub. Ehk siis eelneva kogemuse põhjal küsimus, "milleks mulle 900EUR maksev Hilleberg, mis on sisuliselt minu hiina säästupeavarju koopia?"
Või siis vastupidi. Aga vaja on mul peavarju, mitte sama funktsionaalset lahendust 90x kallima hinna eest.
https://matkasport.ee/2-kohalised-telgi ... 1-suurus-2

Käesolev postitus kinnitamaks, et iga Li*s kiidab ikka oma.... :)

Head telkimist!

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
Märtt kirjutas: 06 Veebr 2019, 13:09

Madalama hinnaklassi telki ei maksa karta. Võib sattuda sita otsa aga võib ka õnnestuda.

Enda kogemus järgmine:
USA-s säästueelarvelisel põhja-lõuna suunalisel läbimatkal tuli ühel hetkel välja, et on vaja kiiresti ja kohe telk leida. Kuna tagasituleku pagasiga olid segased lood, siis oli ülimalt tõenäoline, et telk tuleb võõrale maale maha jätta. Kell oli hiline, pimedus kippus peale ja hädavalikuks osutus Walmartist ostetud $9,99 maksnud hiina kahekihiline (sääsevõrk + rohke ülekattega pealiskate) kuppeltelk. Mõõdult jänkimaa 2+0,5 inimest, ehk siis Euroopa mõistes mahub sinna rahulikult 2 inimest kogu kõige kolaga ära ja ruumi jääb ülegi. Kaal ligi 2kg ja pakendub 45x12x12 pambuks. Võõral maal telki vihmaga proovile ei pannud, sest lihtsalt ei sadanud midagi. Eestisse naastes tuli ta pagasipehmendusena kaasa.
Praeguseks on telk käinud kokku ja lahku 3 aasta jooksul umbes >70x ja väsimise märki ei ole näha. Vett kannatab ilusasti, on kerge, sagedasti kasutades paneb üksinda 3minutiga kokku, lukud on terved, detaile pole üleliia palju ja lõpuks ei karda kah, kui ühel ilusal päeval ära laguneb või mõni pikanäpumees pihta paneb, kui korraks laokile jätad ning ei too pisarat silma kui juhuslik lõkkesäde telgile maandub. Ehk siis eelneva kogemuse põhjal küsimus, "milleks mulle 900EUR maksev Hilleberg, mis on sisuliselt minu hiina säästupeavarju koopia?"
Või siis vastupidi. Aga vaja on mul peavarju, mitte sama funktsionaalset lahendust 90x kallima hinna eest.
https://matkasport.ee/2-kohalised-telgi ... 1-suurus-2

Käesolev postitus kinnitamaks, et iga Li*s kiidab ikka oma.... :)

Head telkimist!

Alustaks kohe sellest et kindlasti sinu jaoks polegi vahet ja Hilleberg polegi sinu jaoks kuskilt otsast parem kui hiinakas. kuid see ei tähenda et neil vahet ei ole kellegi teise jaoks.
kõik oleneb ikka sellest kuidas ja kus sa telkida kavatsed. koduaias ilusa ilmaga polegi vahet tõesti millisesse telki poed. Aga kas sa oma hiina koopiaga kõrgmäestikus julgeks päevade viisi tormi möödumist oodata? "koduaias" telkimisel ei saa siiski Hillebergi ja koopia vahest sotti ja seega pole neid ka adekvaatne võrrelda. kui sa koduaias telgid siis sulle polegi 900 eurine telk mõeldud. mõttetu on selliseid avaldusi teha üldse ala samast funktsionaalsusest.
ja teisalt, mõnele lihtsalt meeldivad kallid ja vähe erilisemad asjad. pole ka kallid ja erilised veinid neile kes pakiveiniga rahul on, Michelin star restod neile kes pubi köögiga rahul jne. ei saa võrrelda sisult väga erinevaid asju kui nad ka sarnased välja paistavad.

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Märt tõi esile asja funktsionaalsuse,mis oli oma hinda väärt või siis ületas selle mitmekordselt. Hilleberg võib olla 6000m kõrgusel tõesti parem,kui miski muu,aga pole kunagi sellises kohas käinud ja ei kavatse kunagi minna ka.
Motomatkajale,kes kord-kaks aastas 10 ööd telgib, on Hilleberg ilmselgelt üledimensioneeritud. Meeldigu kellelegi mis iganes, aga kordades odavam kui Hilleberg, võib telk kindlasti olla,kaotamata kasutsumugavuses ja kvaliteedis. No ja Hillebergi puhul maksad ka kopsaka summa nime eest,nagu paljude teiste brändide eest.
Mitte ammu aitasin osta inimesel autot(väikest linnamaasturit).Muude hulgas(5 erinevat) sai ka MB GLA 4x2 ja 4x4 ära proovitud. Valituks osutus hoopis peaaegu poole odavam(euroopa mark 4x2). Mina tutvustasin inimesele lihtsalt autode tehnilisi võimalusi ja tegime proovisõitu. Valiku tegi inimene ise nende 5 auto vahel.
Kuigi valituks ostunud auto ei olnud minu lemmik,siis võin ka öelda,et see oli isegi vist parem auto,kui ligi 20k kallim MB. Arvan,et sama on ka Hillebergi ja paljude muude brändi toodetega. Mul omal on muidu suht uus MB ehk ei ole midagi selle margi vastu,vaid väga meeldib.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Liigun keskmisest maarjamaa kodanikust rohkem looduses (mitte ainult tagaaias) ja valin varustust vastavalt vajadusele, mitte hinnasildi ega firmamärgi järgi. Mõned asjad tuleks võimalusel valida muidugi ülemiselt riiulilt (nagu toidu valmistamise vahendid, magamisvarustus, kandesüsteemid, kihiline riietus, jalanõud, tööriistad jne) aga telk minu kogemuse juures sellesse nimekirja ei kuulu. Võin rahuliku südamega ütelda, et kui ma just kõrgmägedesse matkama ei lähe, saab ka järgmine peavari olema hiinakas (alla 100eur). Nii palju siis telkidest. Alternatiivina võib kaaluda ka hämmokeid, kel selles magamine välja tuleb. Sääsevabamal hooajal rändan võrkkiigega - eelduseks on ainult kahe kinnituskoha olemasolu. Ja korralik tarp, näiteks inglise militaariast pärit (inglise laovarude jääk, uuena umbes 60-100eur...kasutatult ei tasu osta).

https://www.ebay.com/itm/MTP-BASHA-BRIT ... rk:13:pf:0
Tsikliga liigeldes on minu silmis põhiline just varustuselemendi kompaktsus. Taga aias ööbimiseks võib ka kuuri alt ahjuga jaotelgi välja lohistada, aga kui seda kola peab seljas või ratta küljes vedama, siis mida vähem seda parem.
Telgist üle jäänud raha eest täiendada muud vajalikku varustust.

Räägin funktsionaalsusest ja vajaduspõhisest tarbimisest. Kellegi brändieelistus on siinkohal teine arutelu ja sel teemal ei oskagi kaasa rääkida.

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Sääsevõrguga hämmokeid sai nt Motonetist mingi 30 euriga. Ja kuskilt mujalt kindlasti veel odavamalt. Aga siis peab suht kindel olema, et sadama ei hakka või mingi lisana viilkatuseks tehtava presendiläraka vms kaasa võtta, aga see nullib kaalu ja kompaktsuse vahe väikse telgiga võrreldes ära.

Isiklikult valin telki eeskätt kompaktsust ja hinda arvesse võttes. Ca 2 kilo või alla & soovitavalt 100€ või alla, väga pisike pakk. See on kuluartikkel, st liiga palju eluiga ei oota oma kergelt pohhuistlike kasutamiste juures. Nii et kui 2 aastat vastu peab, siis on great success. Ferrino MTB vist hetkel. Ja arvestan ka sellega, et tõenäoliselt väga ekstreemsesse ilma end sellega ööbima ei planeeri. Ega seal vist muud polegi, kui et suures koguses vett võib probleemne olla.

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Perry »

Mina lugesin nii bikeri kui matkafooumi kergtelkide soovitused läbi ja läksin ostsin Matkaspordist Ferrino Lightent 2 telgi ära ja sellega oli probeem lahendatud. Soolomatkajale ideaalne. Peamine argument oli lühikesed telgikaared mis kohvrisse mahuks ja üldine kvaliteet. Suurema seltskonna jaoks on teine telk olemas.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Märtt kirjutas: 07 Veebr 2019, 09:31

Liigun keskmisest maarjamaa kodanikust rohkem looduses (mitte ainult tagaaias) ja valin varustust vastavalt vajadusele, mitte hinnasildi ega firmamärgi järgi. Mõned asjad tuleks võimalusel valida muidugi ülemiselt riiulilt (nagu toidu valmistamise vahendid, magamisvarustus, kandesüsteemid, kihiline riietus, jalanõud, tööriistad jne) aga telk minu kogemuse juures sellesse nimekirja ei kuulu. Võin rahuliku südamega ütelda, et kui ma just kõrgmägedesse matkama ei lähe, saab ka järgmine peavari olema hiinakas (alla 100eur). Nii palju siis telkidest. Alternatiivina võib kaaluda ka hämmokeid, kel selles magamine välja tuleb. Sääsevabamal hooajal rändan võrkkiigega - eelduseks on ainult kahe kinnituskoha olemasolu. Ja korralik tarp, näiteks inglise militaariast pärit (inglise laovarude jääk, uuena umbes 60-100eur...kasutatult ei tasu osta).

Kui ikka seljakotiga liigud ja päeva kilometraazh on suur siis võtad telgi ikka ainult ülemiselt riiulilt, sest muud on lootusetult rasked.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
mx77 kirjutas: 09 Veebr 2019, 10:57

Kui ikka seljakotiga liigud ja päeva kilometraazh on suur siis võtad telgi ikka ainult ülemiselt riiulilt, sest muud on lootusetult rasked.

Meie teema räägib siin mootorrattaga matkamisest. Seega on täiesti ükskõik kui palju see telk kaalub niikaua, kui ta võimalikult vähe ruumi võtab.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 09 Veebr 2019, 11:28
Spoiler
mx77 kirjutas: 09 Veebr 2019, 10:57

Kui ikka seljakotiga liigud ja päeva kilometraazh on suur siis võtad telgi ikka ainult ülemiselt riiulilt, sest muud on lootusetult rasked.

Meie teema räägib siin mootorrattaga matkamisest. Seega on täiesti ükskõik kui palju see telk kaalub niikaua, kui ta võimalikult vähe ruumi võtab.

Loe originaalpost millele ma vastasin läbi esiteks. Teiseks on su viimane väide absurd, telk, mis võtab võimalikult vähe ruumi on reeglina ka väga kerge.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no shit sherlock :shock:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
mx77 kirjutas: 09 Veebr 2019, 13:48
Macintosh kirjutas: 09 Veebr 2019, 11:28
Spoiler
mx77 kirjutas: 09 Veebr 2019, 10:57

Kui ikka seljakotiga liigud ja päeva kilometraazh on suur siis võtad telgi ikka ainult ülemiselt riiulilt, sest muud on lootusetult rasked.

Meie teema räägib siin mootorrattaga matkamisest. Seega on täiesti ükskõik kui palju see telk kaalub niikaua, kui ta võimalikult vähe ruumi võtab.

Loe originaalpost millele ma vastasin läbi esiteks. Teiseks on su viimane väide absurd, telk, mis võtab võimalikult vähe ruumi on reeglina ka väga kerge.

Ma ei ürita siin saagi käima tõmmata. Juhtisin lihtsalt tähelepanu sellele, et tsikli peal pole eseme kaal (enamasti) teema. Muidugi on võimalik see väide peenikeseks saagida aga üldpildis pole paar lisandunud kilo argument. :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 09 Veebr 2019, 18:56
Spoiler
mx77 kirjutas: 09 Veebr 2019, 13:48
Macintosh kirjutas: 09 Veebr 2019, 11:28
Spoiler
mx77 kirjutas: 09 Veebr 2019, 10:57

Kui ikka seljakotiga liigud ja päeva kilometraazh on suur siis võtad telgi ikka ainult ülemiselt riiulilt, sest muud on lootusetult rasked.

Meie teema räägib siin mootorrattaga matkamisest. Seega on täiesti ükskõik kui palju see telk kaalub niikaua, kui ta võimalikult vähe ruumi võtab.

Loe originaalpost millele ma vastasin läbi esiteks. Teiseks on su viimane väide absurd, telk, mis võtab võimalikult vähe ruumi on reeglina ka väga kerge.

Ma ei ürita siin saagi käima tõmmata. Juhtisin lihtsalt tähelepanu sellele, et tsikli peal pole eseme kaal (enamasti) teema. Muidugi on võimalik see väide peenikeseks saagida aga üldpildis pole paar lisandunud kilo argument. :bsmile:

Täiesti nõus, peaasi et asjad kohvrisse mahuks. Samas madratsid on mugavad ,kui on pakituna väiksed,aga kaal tõesti on üle mõeldud teema.
Oma esimesel nö tänapäevase tsikliga reisile minnes sai ka asju lausa kaalu järgi paika pandud,et "raskuskese" oleks optimaalne jne. Aga juba teisel päeval olid asjad oma vajaduse põhiselt paigas ja poogen mingi kaal. Loomulikult oli ratas raske,aga sellel küll vahet polnud,kus miski asus.
Täna on mul nii,et magamistarbed on tagakohvris ja seal on veel nö ruumi poeskäimiseks. Üks küljekohver naisele, teine mulle ja mõlemad ise valivad mida sinna panna. Kui ka on kaaluvahe,siis see 2-5kg ei ole tajutav raske matkaratta puhul absoluutselt. Võimalik,et kui üksinda kuskil teedeta mägedes offroadida,siis on vahe,aga maanteel liikudes on see teema täiesti ülemõeldud. Madratsi puhul on muidugi täitmine ja kokkupanek kaalust tunduvalt olulisemad suurused.
Telk on mul üldse 3 inimese oma ja kinnitatud tagakohvri kaanele

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Äkki ütleks ka oma odava ( oli vist 50-60 eur ümber) "Hiinaka" kohta paar sõna.
Eesootav on nüüd juba neljas hooaeg tal tulemas. Olen ääretult rahul nii hinna kui kvaliteediga. Viimase puhul mul polnud isegi suuri ootusi. Kuid ta on ennast ületanud.
Lühikesed vaiad tegin kohe ise uued. Originaalid oli alumiiniumist ja kohe kõverad.
Suured alu kaared on ääretult vastupidavad. Ka jubedale stepi tormile möödunud aastal . Uksed avanevad külgedele mõlemal pool. Nii et ühel pool saab mitte tarvilikku kola hoida vihma eest.
Ventilatsiooniga on nii, et 0 ja sealt paar kraadi alla koguneb katte ülemisse otsa kondentsi.
Vihma peab vägagi hästi. 3 päeva järjest sadu ja tormi.... ei mingeid probleeme.
Kokku pakitult ca 50 x 13-15 cm.
Olen ilgelt rahul ja ei näe, et peaksin ostma MOTOMATKAKS miski üüber nimega ja kalli telgi... kui odav Hiinakas teeb sama töö ära.
Brändipede ma ei ole.
Kui läheksin jalgsi ja kuhugi ekstreemsematesse tingimustesse.... siis tuleks kindlasti teised kriteeriumid mängu.
... aga tegemist ju motomatkaga nagu pealkirigi mainib. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Hr.Nõel kirjutas: 10 Veebr 2019, 09:59

Äkki ütleks ka oma odava ( oli vist 50-60 eur ümber) "Hiinaka" kohta paar sõna.

Linki, pilti?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Linki, pilti?

Just täpselt selline nagu järgneval lingil:
https://www.aliexpress.com/item/Winter- ... 41785.html

noela_telk.jpg
noela_telk.jpg (86.54 KiB) Vaadatud 6202 korda

Ise olen vaadanud, et kui see telk otsad annab, siis järgmise vaataks sellise:
https://www.aliexpress.com/item/new-arr ... 74875.html

naturehike_tent.jpg
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Telgi kohapealt olen mina ka eelistanud pigem odava otsa tooteid. Ma ei väida et mu paarisaja eurine Ferrino on sama hea telk kui nt Hilleberg kuid kallite telkide eelised minu leebetel "koduaia" motomatkadel tunda ei anna. aga kui keskkond enam nii leebe ei ole... üks tore video telgi teemal mida praegu talvel hea ajaviiteks vaadata. mulle enim meeldib "paaviani katse". :mrgreen:

odava matkavarustuse kasutamise juures on minujaoks suureks plussiks tõsiasi, et sellest ei ole eriti kahju. alustades odavast tsiklist lõpetades söögiriistadega. "kaob ära või läheb katki, koledaks" mure ei ole hea kaaslane motomatkal. samas peab minu matkakola olema meele järgi nagu matkakaaslased ikka ja noh mis salata mõned kallimad ja läikivamad asjad soojendavad südant rohkem ja mõned asjad on ka paremad kasutada.

aga telgi kohapealt eelistan pigem odavama otsa tooteid.
Need päris "hiina" asjad mulle ei meeldi. või õigemini mulle meeldib hellitada end mõttega et ostes vähe korralikuma brandi asju ei toeta ma täiesti kontrollivaba tootmist ja lagastamist hiinas ja teistes kaugetes ilusates kohtades. isegi kui vahet ei ole tegelikult siis rohkem makstes veeretan ma vastutuse tootja kaela kes peaks hea seisma selle eest et nende kontrolli all on asjalood paremad. seda päris odavat "hiinakat" ostes toetaks teadlikult kogu seda masendust mille turjal heaoluühiskonnad liugu lasevad. võibolla on see lolli lohutus lihtsalt.

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ilmselt on meil paljudel peas kinni,et kallim asi on palju parem. Mingi osa selle kinnistumisel on ka meie minevikuga seotud ehk aegadel,kui kuskilt midagi saada polnud,siis sai ikka soetatud "kallid" ja "head" asjad,et nad kestaks. Alates teksadest kuni igasugu majapidamises vajalikuni. Kas nad ka seda olid,see on iseküsimus :D
Täna kahjuks pole ka paljud kallid asjad enam kuigi vastupidavad ja kvaliteetsed. Maksab paljuski story ,mis tootega kaasa pannakse ning tootja bränd lisab veel jupi raha sinna otsa. Samas eks iga üks ise teeb oma valikud ja ostab omale vajalikud asjad sh telgi,mis talle sobib ja milles just tema end hästi tunneb.
Kibu ütles hästi,et neist odavamatest asjadest pole kahju,kui katki läheb või ära kaob jne. No väga nõus sellega. Lisaks on paljud asjad ka kadumise,katkiminemise korral kohe pea igal pool uutega asendatavad. Kui ka telk annab otsad,siis lähed poodi ja ostad uue. Lisaks oleme ka jõudnud sellisele majanduslikule tasemele,et kui jaksad motikaga reisida,siis ilmselt on ka 30-50€ uue telgi või millegi muu soetamiseks olemas, ilma pankrotti minemata.Või nagu eespool ära märgitud,siis saab hea asja ka 9,99$ eest, mis kestab juba pikalt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Luik »

Macintosh kirjutas: 11 Veebr 2019, 14:32

Tootja/brändi nimi Naturehike. Nende tooted on märkimisväärselt paremad, kui keskmine, nimetu hiina matkavarustus.

See läheb küll jälle natuke telkide teemaga risti, aga mul on Naturehike Cloud Up 3 telk, mis on selle raha eest absoluutselt suurepäraste omadustega asi. Ehk võin kinnitada, et Naturehike on tootja, millelt ka teisi asju tasub kindlasti vaadata s.t. ei ole ainult Hiina tootele suvaliselt peale trükitud nimi, vaid on täiesti arvestatav (Hiina) bränd.

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Spoiler
Hr.Nõel kirjutas: 10 Veebr 2019, 12:50

Linki, pilti?

Just täpselt selline nagu järgneval lingil:
https://www.aliexpress.com/item/Winter- ... 41785.html

noela_telk.jpg
SW

Ise olen vaadanud, et kui see telk otsad annab, siis järgmise vaataks sellise:
https://www.aliexpress.com/item/new-arr ... 74875.html

naturehike_tent.jpg

On kellegil see viimane telk olemas. Muljeid. Netis ei leia väga palju infot antud telgi kohta. Ühes videos tundub paigaldatud et jääb selline kottis ( ei ole pinges)???
Hakkas täitsa huvitama..

dr800 2x
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jääbki lonti, sest kaari ju ei ole, on ainult keskmine post (mida ka tegelikult telgiga kaasa ei tule, ehk siis peab mingi ise aretama või matkakepid ostma juurde)

Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Coleman Rock Springs 3 siiani hästi mind teeninud. Väiksema ja kergema poole vaadates jäi silma 2-3 kohaline püramiid.
https://www.aliexpress.com/item/FLAME-S ... 70706.html

3F-UL-GEAR-Ultralight-Outdoor-Camping-Teepee-15D-Silnylon-Pyramid-Tent-2-3-Person-Large-Tent.jpg
3F-UL-GEAR-Ultralight-Outdoor-Camping-Teepee-15D-Silnylon-Pyramid-Tent-2-3-Person-Large-Tent.jpg (150.4 KiB) Vaadatud 4574 korda
Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Sai siis tellitud selline. Tõesti väike ja eeliseks see et saad pakkida kõik osad eraldi. Kui on suured taskud pane või taskusse. Pakid lähevad pressides poole lühemaks.
https://www.aliexpress.com/item/new-arr ... 74875.html

IMG_20190225_170044.jpg
IMG_20190225_183146.jpg
IMG_20190225_170031.jpg
dr800 2x
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

irw hästi on hind telgi pandud. 18 - 150$. Selle 18 eest saad aga telgiposti.
palju sa selle eest maksid siis?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Koos Selle jalutuskepiga 142€

dr800 2x

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Keegi seda on proovinud?
https://www.motonet.ee/et/toode/3836651 ... -inimesele

3836651.jpg
3836651.jpg (35.03 KiB) Vaadatud 4660 korda
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

kaheksa kirjutas: 25 Veebr 2019, 21:01

Mul põhimõtteliselt sama 3 inimese oma. Kiiresti saab üles küll(mul kaks tükki neid, 30 sekundiga stopperi järgi sain üles) aga suur/kõrge on ka. Kui tahad, siis 65 eur ja sinu. Täiesti tutikas ja pakendis. Motomatkaks jääb aga suureks. Tuule käes ma ka seda ei kasutaks.

10010121 Nordkap Sandviken Grey Double-Skin Quick-Up Tent

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaheksa kirjutas: 25 Veebr 2019, 21:01

Mul on sarnane nagu seal see 3 inimese eeskojaga telk on ja see on kahekesi matkamiseks igati mugav ning paras. Kohvrid ja jalanõud mahuvad kotta ja riided magamis aseme kõrvale. Enne oli kahene telk,aga see oli kuidagi liiga väike isegi üksi olemiseks. Koda on telgil mu meelest hea asi. Pakendi suuruse vahe ka suht olematu. Mul oli enne ka kahene, mis mahtus koos vaiadega kohvrisse,aga see pole üldse oluline, kui telk liiga väike on.
https://www.motonet.ee/et/toode/3836652 ... -inimesele

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

See on ka päris huvitav asi
https://www.motonet.ee/et/toode/569808/ ... Tunneltelk

569808.jpg
569808.jpg (16.34 KiB) Vaadatud 4633 korda

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kõik kena, aga tunneltelgi miinus on, et ilma vaiu korralikult pinnasesse saamata see püsti ei püsi, näiteks rannaliivas ja kivisel pinnasel...

___________________________
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”