Telk motomatkaks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


melotskov

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas melotskov »

homme peaks paar silmapaari varssavi decathlonis ringi jalutama ja kui mingi kindel mudelisoov on siis võin ju lasta selle mõõdud ja konkreetsed hinnad küsida



Kasutaja avatar

Hanno
Postitusi: 221
Liitunud: 24 Mär 2008, 15:26
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: TLN
Tänatud: 3 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hanno »

melotskov kirjutas:

homme peaks paar silmapaari varssavi decathlonis ringi jalutama ja kui mingi kindel mudelisoov on siis võin ju lasta selle mõõdud ja konkreetsed hinnad küsida

oo, see on küll väga lahke pakkumine. Hinnad on teada, ilmselt ostaks siiski UK-st, tundub lihtsam. Aga kui silmapaaril tüli ei tee mõõtu vaadata/küsida, sisi huvitaksid näiteks T2 UL või T3 UL-Pro.


melotskov

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas melotskov »

kui targemaks saan annan teada.


pohjakonn
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Apr 2005, 19:48
Asukoht: r65;r850r;r1100rt

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas pohjakonn »

Hanno kirjutas:

Ferrino Lightent 2 on põhjapikkusega 230, vaatasin sellesse kah sisse. Muidu igati sümpaatne ja pakituna ahvatlevalt väike, ning nagu siit lugeda siis ka mitte halb, aga kaks + riided ja kiivrid sinna ilmselt ei mahu. Või oskab keegi kogemustest öelda, et mahub?

. Siiski peaks mahtuma.Ise (180 cm) kasutanud Lightent 1(1 kohaline siis) pikkadel matkadel kahekesi ( abikaasaga :))Telki mahtusid ka kiivrid, väliskatte serva alla saapad,sõidupüksid ja joped telki sisse ning ise muidugi ka. Ehh, kitsas loomulikult..võrreldes 2 või 3 kohalistega,aga olematu suurus kokkupakituna :) .
Mõtted liiguvad uue telgi ostmiseks peaasjalikult seepärast,et lightenti vihmasabinas ülespanekul saab sisetelk enne pealiskatte paigaldust juba tiba märjaks-seetõttu saab järgmine telk olema sees rippuva sisetelgiga.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas sang »

pohjakonn kirjutas:
Hanno kirjutas:

Ferrino Lightent 2 on põhjapikkusega 230, vaatasin sellesse kah sisse. Muidu igati sümpaatne ja pakituna ahvatlevalt väike, ning nagu siit lugeda siis ka mitte halb, aga kaks + riided ja kiivrid sinna ilmselt ei mahu. Või oskab keegi kogemustest öelda, et mahub?

. Siiski peaks mahtuma.Ise (180 cm) kasutanud Lightent 1(1 kohaline siis) pikkadel matkadel kahekesi ( abikaasaga :))Telki mahtusid ka kiivrid, väliskatte serva alla saapad,sõidupüksid ja joped telki sisse ning ise muidugi ka. Ehh, kitsas loomulikult..võrreldes 2 või 3 kohalistega,aga olematu suurus kokkupakituna :) .
Mõtted liiguvad uue telgi ostmiseks peaasjalikult seepärast,et lightenti vihmasabinas ülespanekul saab sisetelk enne pealiskatte paigaldust juba tiba märjaks-seetõttu saab järgmine telk olema sees rippuva sisetelgiga.

+1. Lightent 2 sees olen koos prouaga kõik matkad ilusti ära mahtunud, sõiduvarustus ja muud kama kah loomulikult. Soovitan.

Kasutaja avatar

Hanno
Postitusi: 221
Liitunud: 24 Mär 2008, 15:26
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: TLN
Tänatud: 3 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hanno »

no siis on otsustatud.
Oskate midagi samaväärset küljealusepehmendust kah soovitada?

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas sang »

Hanno kirjutas:

no siis on otsustatud.
Oskate midagi samaväärset küljealusepehmendust kah soovitada?

Ise olen kasutanud kahte alust. Kõigepealt kõige tavalisem rullmatt, kaitseväes teenijatele teada-tuntud ka lebo nime all. See ajab asja ära küll. Ja siis olen kasutanud isetäituvat madratsit. See on omadustelt väga hea: pakituna on väike, peal lamades oluliselt mõnusam kui tavaline rullmatt. Kehv on see, et isetäituv on pirtsakam, ventiili sattunud paar liivatera võivad tihendi lõhkuda, väikesed augud on varmad tekkima, matti saad kasutada hästi vaid lamamiseks, istumiseks ta hea ei ole.

Siis on veel külmemate pindade jaoks mõeldud nn vahvel-matid, therma-rest jms. Need on muidu head, aga mahult oluliselt suuremad, nii et tsikli peale tülikas pakkida. Ja samuti on olemas täispuhutavad asjad, mis on vast kõige mugavamad, aga ka kõige rohkem jändamist, st puhumist vajavad.

Hea meelega soovitaks sulle mõnda matkapoodi, kus saaksid kõiki neid rahulikult näppida ja proovida, aga vot ei tea sellist poodi, kus saaksid nii head nõu kui ka mõistlikke alternatiive uurida. Matkasport on parem kui mitte midagi, võid ka vaadata Nõmme keskuse matkapoodi.


dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

korralik isetäituv madrats on pikemal motomatkal parim kuna võtab väga vähe ruumi. kuna ise varem tundsin telgis magades niiskusest pea alati seljavalu, siis peale selle kasutamist seda pole. järelikult toimib ja hoiab niiskust eemale. omaette teema on see, et mingi aja pärast tahavad nad täitumisel puhumisega kaasaaitamist, et täielikult õhk sisse saada. aga võrreldes täispuhutava õhkmadratsiga on puhumise kogus ikka teine. piisab paarist puhumisest ja asi ants. täitub ka ilma puhumiseta aga sel juhul läheb täitumiseks pikem aeg ja lõppkokkuvõtes on alus vähem pehmem.

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas randel »

Mina ostsin omale Matkaspordist sellise telgi:
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... f1=Telgid#
Kaks 190cm kanti meesterahvast mahtus ilusti ära pluss asjad. Eeskoda mahutas ka kiivrid ja saapad.
Asjade paigutamiseks saab kasutada ka nippi panna asjad mitte jalutsisse vaid telgi väliskülge, nii ei kaota telgi pikkuses ja asju mahub ka telki rohkem.
Mulle meeldib selle telgi juures veel selle võime ise püsti seista ehk ei pea muretsema nööride pärast. Mugav just liivasel või kivisel pinnal.
Minu kogemus telkidega, kus sisetelk ripub välistelgi küljes - neid on väga kiire ja mugav püsti panna, miinuseks see, et palavate ilmadega ei saa kasutada vaid sisetelki kaitseks putukate eest. Külmas kliimas pole see muidugi puuduseks, aga Lõuna-Euroopasse minnes ehk küll.
Küljealuseks soovitan motomatkal kindlasti isetäituvat matti, võtab umbes poole vähem ruumi kui tavaline matt. Muidugi peab nende kasutamisel ettevaatlikum olema kui tavalise poroloonmatiga, aga siis kestavad ka aastaid.

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Soovitaks küljealuseks samuti isetäituvat matti, selle alla aga sõltuvalt aastaajast kas õhukest odavat aluminiseeritud lebomatti (nii nagu neid supermarketites müüakse) või siis tavalist paksemat lebot. Lebomatt isetäituva all aitab teist mõnevõrra kaitsta ja soojem on ka. Eriti hea on kui alumine lebokas on isetäituvast laiem, ulatudes mõlemalt poolt 8-10cm alt välja. Siis võib magades rahumeeli küünarnukid maha panna, ei hakka külmetama ja magamiskott ei saa niiskeks. Telgipõrand on ju pea alati niiske. Ma kandsin esimest aastat jalgrattaga matkates Thermarest classicut kaasas, järgnevatel aastatel 3/4 mõõdus Prolite 3'e mis on palju kergem ja väiksem. Nüüd tsiklil jälle classicut, sest kaal ja maht pakituna pole enam nii olulised, aga mugavuse vahe missugune :)

--
Vallo


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas siil_udus »


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Kas kellegil on kogemusi Husky BIZAM 2 telgiga?!

Kas sisetelgi kinnitused on klõpsudega või rõngastega või trippidega/konksudega?
Kas põhi mis on märgitud PU materjaliks, on see ristkiud kile või on seal veel miski peal?
Kas sisetelgi kinnitusedmaapinnale omavad ühestükis ka välitelgi kinnitamise klambri vastuseid, videolt oleks nagu aimatav aga kindel ei ole.

Tänud vastuste eest.


Siipel
Postitusi: 89
Liitunud: 04 Nov 2007, 20:06
Tänatud: 1 kord

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Siipel »

hotsepp kirjutas:

Kas kellegil on kogemusi Husky BIZAM 2 telgiga?!

Kas sisetelgi kinnitused on klõpsudega või rõngastega või trippidega/konksudega?
Kas põhi mis on märgitud PU materjaliks, on see ristkiud kile või on seal veel miski peal?
Kas sisetelgi kinnitusedmaapinnale omavad ühestükis ka välitelgi kinnitamise klambri vastuseid, videolt oleks nagu aimatav aga kindel ei ole.

Tänud vastuste eest.

Põhimõtteliselt ei ole näinud Husky puhul midagi sellist mida omale osta tahaks.
Mõte ja disain võib hea olla, aga odavad materjalid ja kehv kvaliteet tapavad igasuguse mõtte.
Antud mudel on väga raske, suhteliselt jama vendiga ja kasutatud kangad ei ole rebenemise kindlad.
Küsin pigem, et kuhu on plaanis matkata, et telki vaja? Juba eelpool on juttu olnud, et kui tahta eestis matkata siis sobib ka 200 kroonine Rimi telk. Kui loodusega tahetakse natukene rohkem omapead olla siis tulevad vigurid mängu:)


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Eesti siseseks ei ole vaja ju üldse telki, viskad lihtsalt kuuse alla magama, hea magamiskott peab olema lihtsalt :lol:
Tegelikult pole vahet ka kuhu ma lähen, kas külma või kuuma, siiani olen saanudki eduliselt hakkama selle sama odava Jotose telgiga millel sai need kaaretunnelid lahtilõigatud ning asendatud krõpsudega, paigaldamine tunduvalt kiirem ning mahavõtt samuti. Lihtsalt aeg on edasi minna ning vaadata midagi paremat juba. Mingit meeletut pappi ei taha ka magama panna ning telk ei ole elukaaslane mida nii põhjalikult peaks valima, mõni oinas teeb suitsu kalli telgi kõrval ja siis pole näiteks võimatu, et hommikul avastad augud telgis. Jah, kvaliteetsematel juba seegi kindlus antud kuid siiski.

Mis see rebenemine peaks tähendama, et kui kotist väljavõtan juba katki või? Või kui pingutama hakkan siis õmblused rebenevad. No krt, egas ta kehvem ole kui odavad telgid. Kahekihilisus on väga hea ju. Ja see sademete kindlus on ka nagu küllalt. Olen ka vaadanud Ferrino MTB telki, see ka rattaga hea kaasas tirida, võib olla kellegil on selle kohts akogemusi :roll:


Siipel
Postitusi: 89
Liitunud: 04 Nov 2007, 20:06
Tänatud: 1 kord

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Siipel »

hotsepp kirjutas:

Eesti siseseks ei ole vaja ju üldse telki, viskad lihtsalt kuuse alla magama, hea magamiskott peab olema lihtsalt :lol:
Tegelikult pole vahet ka kuhu ma lähen, kas külma või kuuma, siiani olen saanudki eduliselt hakkama selle sama odava Jotose telgiga millel sai need kaaretunnelid lahtilõigatud ning asendatud krõpsudega, paigaldamine tunduvalt kiirem ning mahavõtt samuti. Lihtsalt aeg on edasi minna ning vaadata midagi paremat juba. Mingit meeletut pappi ei taha ka magama panna ning telk ei ole elukaaslane mida nii põhjalikult peaks valima, mõni oinas teeb suitsu kalli telgi kõrval ja siis pole näiteks võimatu, et hommikul avastad augud telgis. Jah, kvaliteetsematel juba seegi kindlus antud kuid siiski.

Mis see rebenemine peaks tähendama, et kui kotist väljavõtan juba katki või? Või kui pingutama hakkan siis õmblused rebenevad. No krt, egas ta kehvem ole kui odavad telgid. Kahekihilisus on väga hea ju. Ja see sademete kindlus on ka nagu küllalt. Olen ka vaadanud Ferrino MTB telki, see ka rattaga hea kaasas tirida, võib olla kellegil on selle kohts akogemusi :roll:

Ei noh, ma tahtsin viidata sellele, et Husky puhul on tegemist sellise raha maha viskamisega.
Hakkama saab igasuguse telgiga ja kõvemad mehed magavad üldse bivikotis. Mahu mõttes kõvasti väiksem kui mistahes telk, putukate eest muidugi väga ei kaitse.
Aga on ikka vahe küll kas lähed kuuma või külma. Kui ikka lund tuiskab siis võiks lumepõlled olemas olla ja kui ikka on ette näha olukorda kus nädalaid peab telgis elama, siis võiks veekindlus olla selline mis vee alati kinni peab. Samas kui liikuda piirkondades kus vesi, tuul ja lumi on nii harvad nähtused, et noored inimesed on seda ainult raamatust lugenud, siis peab vaaama telke millel oleks korralik ventilatsioon. Odavama otsa telkide puhul tuleb kindlasti jälgida ka kas kangas päikest kannatab. Noh see ka ju jura kui poole matka pealt telk lihtsalt kokku sulab.
Kui magada üks öö telgis ja siis ülejäänud 3 ööd hotellis siis ei oma need näitajad mittemingisugust tähendust:)
Rebenemiskindluse kohta loe siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Ripstop


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

OK OK, saan aru, et ikka eesmärk aidata kuid kas see mitte liiga HIGH TEC tehnoloogia ei ole. Selle tehnoloogia järgi ju enamus telgid välja arvatud spets kergtelgid polegi telgid vaid lihtsad taskurätikud millel kepid sisse aetud.
Ma ikka selline rahulik ning tagasihoidlik kasutaja, vaja lihtsalt väiksemõõdulist ning kergelt püstitavat telki, ja odav (loe: mõistliku hinnaga).
Miskipärast ma ikka vaatan selle Husky poole, olgu peale, kui viskan raha maha siis kirun nats ning proovin sellega kuidagi edasi elada. Kuid eks kui soetatud on ning kui resilt tagasi siis annan ka tagasisidet. Kui muidugi ostuks läheb.
Miks ka see meeldib on selle, et vajadusel tõstad telgi ka põhjaga taevapoole kuivama, eriti hommikul, Ferrino MTB seda ei võimalda, sest see on vedel. Ilma lisatoigasteta ei saagi seda timmi.

Kasutaja avatar

Tarmo
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Veebr 2004, 21:37
Tsikkel: BMW R1100GS 2000
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tarmo »

On olemas ja meeldib http://www.ddhammocks.com/ :-)


hotsepp
Postitusi: 260
Liitunud: 01 Mai 2009, 22:32
Tsikkel: Suzu DL1000
Asukoht: Saku külje all

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas hotsepp »

Kookon või miski muu?
Mis moodi seal kookonis magatakse, selg valusaks ei jää w?

Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tafka »

hotsepp kirjutas:

Kookon või miski muu?
Mis moodi seal kookonis magatakse, selg valusaks ei jää w?

Põhimõtteliselt võrkkiik. AInult võrgu asemel on langevarju nailon vmt ja parematel mudelitel ka putukavõrk peal. Magad nagu võrkkiiges või siis kärbsevõrgu all või siis osadel mudelitel on ka jah võimalik põhimõtteliselt kookonis magada, ehk kahe nailonkihi vahel.
Olen ise ka vaadanud ja mõelnud sellele aga seni pole veel raatsinud tellida :)

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas makuke »

Nõmme matkapoest sain Voyager 2 telgi 2660.- tunneltelk kahele, kuid eeskoda suur ja vihmapidavud üüratu 7000mm. kaal 2,6kg telk mahub kokkupakitult 40cmX20X25 cm suurusesse kohvrisse! Veel ei tea kuidas tööd teeb, aga varsti Norras saab teada.

Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Alex »

priitraid kirjutas:

Mina valisin sellise Vango Tempest 200 telgi, kuna Ferrino omadel jäi kiivritele ning muudele pampudele ruumi väheks.

Dimensions: (Inner) 215+105x130cm
Height: (Inner) 85cm
Weight: 2.65kg
Pack Size: 39x15x15cm
Colour: Pine Green/Black (as shown)

Kas tellimus on tehtud sealt lehelt?Kuidas kogemused?
Ise valisin selle mudeli: http://www.outdoormegastore.co.uk/acata ... _Tent.html
On küll suurem ja raskem aga halva või siis palava ilma korral tundus olema edulisem.Sisetelk on tal vist välimise küljes kohe?

Weight: 4.0kg
Pack Size: 47x18x18cm
Dimensions: (Inner) 210+200x140cm
Height: (Inner) 110cm

Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Muideks matkaspordis just hakkasid head aled pihta. Ferrino T.home 2 kukkus 2490 pealt 1490 peale.
Eks seal ole teisigi arvestatavaid telke heade hindadega. tasub vaadata igal juhul.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Hmm
Olen ka nüüd telki valimas ja seda teemat lugedes tekib tõsine dilemma mida valida.
Kõik need kolm Ferrino telki tunduvad jube ahvatlevad ehk siis Spectre 2, Chaos 2 ja Lightent 2.
Lightenti kohta on siin piisavalt positiivset tagasisidet aga tekkis see küsimus, et Lightent vist ilma vaiadeta püsti ei seisa, et see eelis on ainult Chaos 2-l ? Vahel tuleb ikka ette juhust kus vaiu maasse lüüa ei saa siis oleks hea kui telk niisam püsti seisaks.

Kasutaja avatar

pritsu
Postitusi: 854
Liitunud: 15 Mai 2005, 00:22
Tsikkel: TDM 850
Asukoht: mets, karjäär
Tänatud: 1 kord

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas pritsu »

Tafka kirjutas:

Vahel tuleb ikka ette juhust kus vaiu maasse lüüa ei saa siis oleks hea kui telk niisam püsti seisaks.

Sorry OT, aga no ma ei saa.... :D
Selleks on meditsiinilised preparaadid, et saada telk niisama püsti :D

Õigekirjaoskus massidesse!
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tafka »

pritsu kirjutas:

Sorry OT, aga no ma ei saa.... :D
Selleks on meditsiinilised preparaadid, et saada telk niisama püsti :D

Kas saab ka sinu käest otse ehk osta? :twisted:

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tre,

Tafka kirjutas:

Hmm
Olen ka nüüd telki valimas ja seda teemat lugedes tekib tõsine dilemma mida valida.
Kõik need kolm Ferrino telki tunduvad jube ahvatlevad ehk siis Spectre 2, Chaos 2 ja Lightent 2.
Lightenti kohta on siin piisavalt positiivset tagasisidet aga tekkis see küsimus, et Lightent vist ilma vaiadeta püsti ei seisa, et see eelis on ainult Chaos 2-l ? Vahel tuleb ikka ette juhust kus vaiu maasse lüüa ei saa siis oleks hea kui telk niisam püsti seisaks.

Sai eelmine aasta Lightent 2 soetatud. Mis ma oskan kosta? Jah, ilma vaiadeta püsti ei püsi. Seega raske telki seestpoolt koristada nii, et keerad telgi taevapoole ja raputad :) Teine asi, et telk mõeldud 2 inimese jaoks. Tegelt 1 inimene ja tema asjad ning mahub napilt ära. Kolmas asi - suurus. Tegu suht väikest mõõtu telgiga. Mina olen 175cm pikk ja mahun täpselt horisontaalselt ära nii, et pea ühe telgi seinas vastas ja jalad teises. Ja ei ole eriti mugav sellessuhtes. Pikemal inimesel läheb juba päris raskeks seal olla. Telgis kükakil või istuli olla saab ainult ühes kõrgemas osas aga selle elab üle. Positiivsema poole pealt, telk on väga kerge ja kompaktne. Kaared käivad eriti väikesteks juppideks kokku. Kogu kupatus mahub nii küljekohvrisse kui ka topcase kenasti ära. Vettpidavus selline selles hinnaklassis ilmselt omane, katus oli vist 3000mm ja põhi 3500 või 4000 mm. Seni olen ka padukatega kuivaks jäänud ja parem on ta kindlasti kui eelmine nimetu firma telk mille vettpidavus oli 800mm ning 3-4 aastaga materjal ära väsis.

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20


arnoldal
Postitusi: 146
Liitunud: 08 Mär 2006, 23:55
Tsikkel: HD Custom
Asukoht: Läänemaa

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas arnoldal »

Tellisin Louis. de st. telgi, mis vihmavarju kombel lahti käib (10002222) On küll raske,( 5kg). ja pakend pikk (80cm), aga paigaldamise ainus vaev on ta kotist välja raputamine ja esiku kaare toppimine, püsti saab ta hetkega ja seda üksipäini, sama lihtne on kokkupanek. Seisab ka ilma nööride, vajade ja meditsiiniliste abivahenditeta. Hetkel maksab 99 euri, mõni aeg tagasi anti 79ga.

Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Aga kas kellelgi kogemusi Coleman Phad X2-ga?
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid
Raskem küll kui Chaos 2 aga noh tsikliga matkates see 1,5kg kaaluvahet pole hull. Eeskoda tundub hea suur olevat mida Chaosel pole. Miinuseks vist see, et sisetelk ripub välistelgi küljes?
Hetke seisuga siis seisma jäänud Chaos 2 ja Phad X2 peale. Seedin ja uurin veel asju, järgmise hooajani aega otsustada.

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Seisab ka ilma nööride, vajade ja meditsiiniliste abivahenditeta

räägi seda tuulele. Ma olen näinud, kuidas telk asjadega ees ja mees joostes järel.... sellist telki võid koduaias pidada. Ja sedagi tingimusel, et aial on hekk ümber.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Oot, oot Divikas on võrgus.
Kas oled oma eluretkelt tagasi juba?
Seal kus reisisid, seal ju netit pole eriti palju.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”